LASTER DINSDAG 24 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 Aan de gevolgen overleden. De vrouw, die dezer dagen te Maren van een hooischelf viel, is aan de gevolgen overleden zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. HET WEER VAN ZONDAGAVOND. Hagelslag rond Haarlem. Bij het hevige onweer van Zondagavond heeft vooral Haarlem-Noord het zwaar te verduren gehad. Er zijn hagelsteenen ge vallen, grooter dan een duivenei, en zij kwamen met zooveel geweld neer, dat dui zenden ruiten zijn verbrijzeld. Tijdens de hagelbui werd juist een lof gehouden in de St. Luduinakerk. Dat werd gestoord dooi-- dat op vijf plaatsen de groote brandge schilderde ramen door hagelsteenen ge troffen werden. De scherven vielen rinke lend in de kerk, en bliksem en dondersla gen deden verwarring ontstaan. Een 17-jarige jongen uit Haarlem is te Zandvoort door een hagelsteen bewuste loos geslagen; familieleden hebben hem per auto naar huis gebracht. De hagelsteenen hadden een buitenge wonen vorm en bestonden uit verschillende lagen. De buitenkant was van glad door schijnend ijs, de kern was wit, en in die witte kern zat een zwart lijkend gedeelte, ter grootte van een erwt en in vorm gelijk aan den pujjil in het oog. Het in de hand houden van deze hagelsteenen bracht een krampgevoel in arm en hand te weeg. Van het provinciale ziekenhuis te Santpoort en de bij deze inrichting behoo- rende gebouwen zijn ongeveer duizend rui ten vernield. Ook in het dorp Santpoort zijn op tal van plaatsen ruiten, serres en broeikassen stukgeslagen. Te Bloemcndaal heeft de schade zich- bepaald tot het vernielen van ruiten aan broeikassen en van enkele woningen. Tijdens de lievige onweersbui vluchtten ongeveer 400 bezoekers van heb Bloemen- daalsche strand naar de garage van de firma Backhuis; er heerscht geen paniek,- maar vele dames waren door de hitte be vangen en vielen bewusteloos. Bliksem ingeslagen. Noodweer op Tex^j. Zondagavond heeft boven Texel een zeer zwaar onweder gewoed. In Den Burgh sloeg de bliksem op de Steenplaats in de advo- caatfabriek E.T.A. en nel daarnaast gele gen confectiq-magaiijn £van de firma Dek ker. In het Jcantooi^ dêlv fabriek werd het verfwerk beschadigd cu, een electrische in stallatie vernield,- lil de confectiezaak werd een gat in den-muur geslagen en een goot van liet- dak gerukt. Van de wo ning van dr. Prakkërf w erd een schoor steen geslagen. Te Oosterend. zijn 12 schapen en 3 lam meren van J. E. in de weide doodgeslagen. Te Eierland is' in. de woning van de familie een brandende petroleumlamp van den zolder geslagen. De familie, die om de tafel zat, kwam met-den schrik vrij. Een ondankbare gast. Ecu zwerver F. J. Kn. uit Kerkradc, die aan den kost tracht te komen met het ver spreiden van liedjes, kwam ook bij de zus ters der Visitatie te. Tilburg, antwoord vragen op liet briefje, dal- hij daar in de bus 'had gestopt. Hój ontving er een aal moes en vroeg daarop nog wat warm eten. Terwijl de zuster dit ging halen slaagde Kn. .er in een kastje open te maken in de spreekkamer, waar gewoonlijk eenig geld in ligt voor kleine betalingen. De zwerver maakte briefje van 10 buit en was daarmede, toen de zuster terugkwam om het eten te brengen, spoorloos verdwenen. Dc politie wist den ondankbaren gast in een klein logement te arresteeren. Inbraak te Rijsoord. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in het kantoor der X.V. Si garenfabriek v. h. Gebr. Bos te llijsoord. De daders hebben zich ac-htcr in het per ceel door uitsnijding van een ruit toegang verschaft tot de fabriek, hebben daarna de deuren uit de hengsels gelicht en zijn zoo in het kantoor gekomen. De deur van de brandkast is bewerkt met een steekvlam. Uit de daarin liggende portefeuille met bankpapier is ongeveer f 1200 gestolen; er zijn waardelooze marken voor in de plaats gelegd. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig motorongeluk. Een duo-rijder ernstig gewond. Zondagmiddag heeft te Amstenrade een ernstig motorongeval plaats gehad. Twoe motorrijders; die beiden op de duo een pas sagier meevoerden, reden achter elkaar. Bij het gevaarlijke kruispunt is de achter ste op de voorste ingereden tengevolge waarvan beiden tegen den grond werden geslagen. De bestuurders kwamen er nog al goed af, doch een der duorijders werd bewusteloos opgenomen. Hij was gistermor gen nog niet tot bewustzijn gekomen. De an dere duo-rijder kon, na verbonden te zijn, naar Xuth worden overgebracht. Bij het oversteken van den straat gedood. De 6-jarige A. K., te Rotterdam, is gis teren bij het oversteken van dc straat overreden door een auto, bestuurd door den 49-jarigen W. van H. uit Ivloerkapelle. De knaap die ernstig werd verwond, werd naar het Ziekenhuis aan den Berg weg overgebracht. Kort na aankomst is de jongen -daar overleden. VERDRONKEN. Zondagmiddag is bij het baden in hefc Balgzandkanaal verdronken de ongehuwde arbeider C. Louren-s Meeldijk uit Anua Paulowna (N.-H.) De verdronkene was dien dag juist 25 jaar oud. Zaterdag is te Gennep in de Niers bij het zwemmen verdronken zekere L. Weeepas uit Keppel. Gistermiddag waren eenige jongens aan het spelen op een schuit aan de Kost- verloren Wetering te Amsterdam. Een 12- jarige jongen, de la Chambre genaamd, raakte daarbij te water, zonder dat dit dadelijk gemerkt werd. Later op den mid dag werd de inmiddels vermiste jongen levenloos opgehaald. Gistermiddag te twee uur ongeveer werd uit den Vaartschen Rijn, nabij de Jeremiebrug, te Utrecht, het lijkje opge haald van een vierjarig kindje. Zondag middag was het van huis geloopen en niet teruggekeerd. Gistermiddag is het tienjarig zoontje van den heer G. bij het zwemmen in de haven te Middelharnis verdronken. Het lijkje is opgehaald. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Gestikt. Zondagmiddag is een zekere F. H. in zijn kosthuis te Heerlerheide bij het eten van spek gestikt. Van een ladder gevallen. Door het breken van een ladder viel de schilderspatroon, de heer J. M. van een hoogte van 7 M. Per brancard werd de on gelukkige naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat hij een been had gebroken en zware hoofdwonden had be komen. Ook klaagclc de patiënt over hevige pijnen in de lendenen. Zijn toestand is zorgwekkend. Benzinetank uiteen gesprongen. Te Nieuwe 'Beets is een ledige benzine tank terwijl zij gevuld werd, plotseling met een geweldigen knal uit elkaar ge sprongen. In de smederij ontstond een begin van brand. Dc heer v. d. W.. die bezig was de tank te vullen, had de te genwoordigheid van geest, geheel in vlam men gehuld in het kanaal te springen, waardoor het. vuur werd gedoofd. Toen hij liit het water was gehaald, bleek, dat hij een -ernstige wond aan de hand had opgeloopen, hoofdhaar en gelaat waren ernstig geschroeid. FEUILLETON Vrij bewerkt naar het Duitsch P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). 1'4) Hij wist, waar iedere kleinigheid lag, die dc generaal noodig had, hoe hij de brandkast voor hem openen moest en be handelde alle bankzaken. In 't kort, het zou den generaal zeer moeilijk, ja bijna onmogelijk gevallen zijn iemand te vinden, die dezen man bij hem zou hébben kunnen vervangen. Alle dienstboden op 't slot bogen voo» hem als een knipmes en waren afhankelijk van zijn gunst en er werd zelfs beweerd, dar de dagen van iedere gezelschapsdame geteld waren, .zoodra deze 'f met Kleber aan den stok had gehad. Greta had tot nog toe niets met dezen gevaarlijken man aan de hand gehad. Hij had zich op een afstand gehouden, zooals hij altijd had gedaan tegenover elke ge zelschapsjuffrouw, die nieuw op het slot kwam. Eerst als hij het karakter van deze bestudeerd had en al haar fouten en. ge- brekend kende, maakte hij hiervan ge bruik om haar bij den generaal zwart te maken en dezen te vertellen, dat hij met „die nieuwe juffrouw niet kon opschieten en dat hij, als dit zoo bleef, liever maar zou vertrekken. Het gevolg hiervan was, dat de juffrouw een ongenadigen uitbrander van den generaal kroeg en dat haar het le ven op 't slot met eiken dag zuurder werd gemaakt. „Kleber is zeker al heel wat jaren bij u Te Epe sloeg Zondagavond tijdens een hevig omveer de bliksem in de boeren woning van E. van der V. aan den Heer- derweg. In enkele oogenblikken stonden alle gebouwen in lichte laaie, zoodat aan redden niet te denken viel. Het vee was in het land. Het huis en de inboedel waren verzekerd. Te Lochem is de bliksem ingeslagen in een hooimijt, staande op het erf van mej. v. D., aan den Barchemscheweg. De hooimijt brandde geheel uit. Aangezien geen gevaar bestond voor dc belendende perceelen, keerde de reeds uitgerukte brandweer terug. Verzekering dekt de schade. Tijdens het onweer boven Terborg sloeg het hemelvuur in de behuizing van den veekoopman S. Levy, echter zonder brand te veroorzaken. De schoorsteen werd van liet dak weggerukt, terwijl binnens huis ook heel wat schade werd aange richt. Verzekering dekt de schade. Te Hasselt is door het inslaan van den bliksem de boerderij van den heer Van Royen, burgemeester der gemeente Zwolle, bewoond door den landbouwer J. Kok afgebrand. De boerderij met inboe del, alsmede twee gevulde hooibergen, werden een prooi der vlammen. Tijdens een zeer hevig onweer sloeg Zondagavond omstreeks 7 uur dc blik sem in den hooiberg, staande bij de boe renhoeve van A. C. Suiker aan den Ach- terdijk te Overschie. In een oogenblik stond de hooiberg in lichte laaie en stegen de vlammen hoog op, waardoor ernstig ge vaar voor de woning en stallingen dreigde. In zeer korten tijd was de motorspuit ter plaatse, even daarna gevolgd door de stoomspuit. Onder leiding van brandmees ter Wilhelmus werden de gebouwen om den brandenden hooiberg nat gehouden, daar aan blussehing van het vuur niet te den ken vifel. Gistermorgen om 7 uur was de nablussohiug pas ten einde. De schade wordt door verzekering gedekt. in betrekking?" vroeg Greta, toon hij de kamer verlaten had. „Helaas, jabromde de generaal. „Hij maakt het me soms lastig genoeg en steelt als een raaf." „Dan kan ik me niet begrijpen", ant woordde Greta glimlachend, „dat u hem niet liet gaan, als hij u zijn dienst opzei!" „Hij weet, .dat ik hem niet kan missen. Overigens heeft hij een goeden kijk op de mensch. Zoo zei hij onder anderen, toen u hier op 't kasteel kwam!, dat u hier wel orde in dc chaos zou weten te brengen en mij wil onder den duim zou krijgen...." „Maar excellentie „Stil, stilIk bedoel er niets mee, als idc dit zeg. Het gaat zoo best naar mijn zin en ik zou wenschen, dat u eerder hier waart gekomen. Ik laat me heel gaarne door u leiden." Het gesprek werd afgebroken, want er kwam bezoek en Greta werd daardoor de gelegenheid benomen verder over Kleber te spreken. Een paar uur laier kwam dc kamerdie naar uit O. terug met de boodschap, dat dokter Von Trotten den volgenden dag zou aankomen, want dat hij zoo juist bij een patiënt was geroepen, die zijn hulp dringend noodig iTad. Toen Margaretha in den loop van den avond geheel alleen in het salon zat de generaal speelde niet zijn gasten in de aangrenzende zaal een partijtje kaart kwam Kleber naar haar toe. „Freule", zei hij op gedenipten toon en op een manier, .alsof hij haar een vertrou welijke mededeeling wilde doen, „ik ge loof, dat het voor den generaal goed zou zijn, als hij eens een ernstige genezings- kuur zou ondergaan en dat het aanbeve ling zou verdienen, dat hij daartoe een Een anarchist in hongerstaking. P. A. Ivooyman te 's-Gra\enhage, inder tijd tot zes jaar gevangenisstraf veroor deeld, wegens den Haagschen boni aanslag en die tijdens zijn celstraf herhaalde ma len voedsel weigerde, is thans wederom in hongerstaking gegaan, omdat hem, sinds Pinksteren steun zou worden ont houden. HAGELSLAG TIJDENS ONWEDER. In de lente en het bégin van den zomer is de kans er op het grootst. Xiet alleen is dit jaar dc onweerfre- quentie vrij aanzienlijk, doch bovendien gUan de buien meestal met hagelslag ge- paard. In 'dit verband moge ik herinne ren, aldus' schrijft de weerkundige mede- werker van d$ „Tel.", aan den voor dc gemeente Zevenbergen en omgeving zoo fatalen avond van 12 Juni en aan het nood weer boven een. gedeelte van Arnhem op 19 Juni, terwijl het, ook gisterenavond in Noord-Holland weer tamelijk moet heb ben gespookt. Xiët-deskundigen zullen- zich ongetwijfeld verwonderd afvragen, „hoe het mogelijk is, dat bij een warmte van circa 80 graden in de schaduw derge lijke enorme hoeveelheden ijs omlaag ko men', en toch is dit "verschijnsel alleszins verklaarbaar, indien men nagaat wat zich in dc hoogcre luchtlagen, tijdens dc vor ming van een onweer afspeelt. Ik had reeds eenige malen gelegenheid er op te wijzen, dat sterke condensatie van water damp in opstijgende luchtstroomen als voornaamste oorzaak van het ontstaan der onweder-activitcit moet worden be schouwd. Het' is algemeen bekend, dat de lucht temperatuur lager wordt al naar mate men hoogcr stijgt en het. is dus duidelijk, dat ten slotte het vriespunt zal worden be reikt. Dit punt wordt in ons klimaat in dokter nam, die tijd en gelegenheid heeft hier een week of wat te blijven om hem goed te kunnen waarnemen." „Kleber! Je maakt me aan 't schrikken! Is 't dan zoo erg met den generaal Heeft hij vannacht soms weer een aanval ge had Dat we] niet, freule", zei KI ober met een eigenaardig lachje, inaar doktor Mandors vreest, dat hij wel eons plotseling een be roerte zou kunnen krijgen." „Het is toch niet te hopen." „Op 't oogenblik is daarvoor geen ge vaar, geloof ik, maar voorzichtigheid is geraden en daar ik gehoord heb, dat uw broer in O. geen grootqpracjijk heeft, dacht ik zoo. Hij zweeg plotseling. Greta had een kleur gekregen al vuur en voelde, dat die man haar een onbeschaamd voorstel wilde doen met betrekking iot haar broer. Zijn geheéle optreden had; iets verdachts. „Wat denkt u wolf'- vroeg ze opgewón- den. „En wal heeft do practijk van mijn broer hiermee te maken?" ..Xccin me niet kwalijk, freule" zei hij deen„tna&r de men'schen zeiden. dat hij zoo v.eiuig paiënten heeft en toen dacht ik. dat u hein. misschien zoudt kun nen overhalen: om eeh' week of wat hier te komen. Dan zou hij don generaal volko- mtn kunnen genezen." Xu werd Greta aü'rs' duidelijk. Dc man bood haar zijn hulp aan om haar broei een onderkomen op Secbach te verschaf fen. Vandaar, dat hij zoo .vertrouwelijk deed. Hij leefde in de veronderstelling, dat zij den generaal overreed had haar broer te laten roepen en nu wonschte hij haar bondgenoot te.-worden, waarschijnlijk om daarvan later zélf voordeel te hekken. Want wat hij tegen haar zei, kon hij onmo- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 25 Juni. Huizen, 1875 M. Uitsluitend N.C.R.V.-uitzendingen. 8.159.30 Concert. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Gramofoonpl. 11.3012.30 Harmoniumbesp. door M. F. Jurjaanz. 2.00—12.15 Politieber. 12.302.00 Concert Mevr. J. Hekkertvan Eijsden (sopraan), Dameskoorlje, H. Hermann (viool), Mej. L. Lauenroth (piano en orgel). 2.002.45 Concert. Dames A. J. de Vink Verschoor (sopraan), H. Meyerv. d. Woude (cello) M. SchouwmanRavenszwaay (piano), Hr. Hans Schouwman (tenor en piano), 2.453.15 Lezen van Chr. Lectuur. 3.154.15 Vervolg cnocert. 4.155.00 Gramofoonpl. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.007.15 Gramofoonpl. 7.157.45 P. A. v. Aggelen: „Geldzorgen en Woekeraars". 7.458.00 Politieber. 8.0011.00 Uitzcndavond. Toespraken. Het Velpsch Mannenkoor, heeren A. Dufour (cel lo), Jac. Oremus (piano). 10.00 Persberichten. Hilversum. Xa 6 uur 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.002.00 Concert. AVRO-Kwintet. 2.004.00 Gramofoonpl, 4.004.30 Studiemuziek voor piano door Egb. Veen en Louis Schmidt. 5.005.30 Gramofoonpl. 5.306.00 Concert door het Tuschinski-or- kest. 6.00 Tijdsein. Daarna: Vervolg concert. 6.30 Koersen. 6.457,15 Gramofoonpl. 7.157.45 Ir. W. L. Utermark: „Kapok". 7.458.00 Gramofoonpl. 8.01 Concert door het Omroeporkest. 8.25 Solisten-concert. Fr. VetterHendriks sopraan) en Prof. Juro Tkalcic (cello). 8.45 Vervolg Orkestconcert. 9.15 Vervolg Solistenconcert. 9.45 Vervolg Orkestconcert. 10.00 Persber. 11.0012.00 Gramofoonpl. Da ven try. 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Kerkdienst in tegenwoordigheid van den Koning en de Koningin van Engeland. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Concert. E. Coales (all), E. Nichol (te nor), dc maand Juni op 3 a -1000 meter boven den zeespiegel aangetroffen, en waar dc toppen van de onwcerscomuli vaak tot 5 it 6 K.M., soms nog hoogcr reiken, ligt hot voor de hand, dat de£e wolken voor ecu gedeelte althans uit water in vasten -vorm zullen bestaan. Dc zeer walerdampi ijkc omgeving en stormachtige verdichting doen deze tot stukken ijs van aanzienlijke afmeting aan groeien, welke ten slotte neerstorten en hun vernielend werk botvieren op tic plaats, vanwaar kort te voren tic onzicht bare en onschuldige waterdamp zijn reis naar dc hoogcre. luchtlagen aanvaardde. Dil is in hoofdzaak de theorie betref fende liet ontstaan van hagel. Gelukkig komt- het niet bij elk onweer en niet bo ven dc geheele uitgestrektheid van de buien tot een dergelijke catastrophale complicatie, doch liet zou mij te v.cr voe ren, het zeer uitgebreide en ten deele ook voor dc meteorologen nog onopgeloste ha- gelprobicem te dezer plaatse nader te bespreken. Ik moge derhalve niet dc hier boven gegeven korte uiteenzetting vol staan en volledigheidshalve nog vermel den, dat hagelslag bij elke donderbui kan voorkomen en dat dc kans hierop het grootst is ju de lente en in het begin van den zomer, wanneer nl. de isotherm (trin- peratuurlijn) van 0 gr. Celsius lager ligt dan in Jnli of Augustus hel geval is. De afkoeling, welke op de vrij hevige gelijk mecnen. Daarvoor kende ze hem reeds veel te goed. Toch wilde ze zeker heid hebben, of haar argwaan gegrond was en tevens tot hoever de brutaliteit van de zen man zou gaan. „Of mijn broer veel of weinig praciTjï heeft", zei ze daarom, „blijft buiten be schouwing. Het is hier enkel vraag, of de generaal een geneeskundige behande ling noodig heeft en zoo ja, of hij zich daaraan zou willen onderwerpen. Is dit werkelijk zoo, dan zal er een geneesheer moeten komen, het zij mijn broer of een ander" „De generaal", antwoordde Kleber op een toon. als geloofde hij nu met haar in overeenstemming te komen, „heeft een dokter noodig, dien hij vertrouwt, want hij is lijdend en ontziet zich in niets. Maar naar een dokter, dien hij vertrouwen kan, zal hij luisteren. Hij is best te leiden en zal zeker doen, wat uw broer hem voor schrijft." „Daar twijfel ik sterk aan, zei Greta hem strak aankijkend. ..De generaal heeft heel weinig mei dokters op." ..En toch zal ik mijn best doen, dat hij lie bevelen opvolgt. LT hebt uw broer maar een wenk te geven, waaruit hij kan opma ken, dat de generaal voortdurend genees kundig toezicht noodig heeft en dan zal ik er wel voor zorgen, dat hij hier eenige weken blijven kan." Greta wist genoeg. Hevig verontwaar digd sprong ze op om aan dit gesprek een einde te maken. In weerwil van haar ver ontwaardiging, die haar tot spreken drong, voelde ze, dat het beter .was geen woord tot hem Ie zeggen, want als ze iels zei, zou hij slim genoeg wezen om haar ouder 't oog te bréngen, dat hij dit zoo niet go meend had en dat zij hem verkeerd had 2.50 Uitz. voor scholen. 3.505.35 Eventueel verslag van het Lawn Tennis Tournooi te Wimbledon. 3.50 Concert. J. Sonnenberg (sopraan), hef Naricy Phillips Kwartet. 5.05 Orgelconcert door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Marktber, 6.35 Nieuwsbër. 7.00 Piano-recital door V. Langrish. 7.20—7.40 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Intermezzo. 8.15 „Shamus O'Brien". Opera in 2 bedrijver van J. Sheridan le Fanu. Muziek van C. Vil- liers Stanford. 9.20 Nieuwsber. 9.40 Lezing. 10.10 „Shamus O'Brien", (tweede bedrijf). 11.20 Dansmuziek. 11.3512.20 Dansmuziek „Radio-Pari s", 1725 M. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Concert. Insirum. Kwintet. 8.20 Concert. Fragmenten uit „Aira" frac Verdi. Koor, orkest en solisten. 10.20 Concert. Orkest en cello. Langenberg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkéstconcert. 10.3511.35 Gramofoonpl. 11.4012.20 Muziekuitz. voor scholen. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Concert. Orkest en klarinet. 5.506.50 Trio-concert. 8.209.40 Operaconcert door Orkest. 9.40 Orkestconcert. 10.4011.50 Orkestconcert. Daarna tot 12.2( Gramofoonpl. (Dansmuziek). Kalundborg, 1153 M. 3.505.50 Orkeslconcert en voordracht. 8,502.20 Radio-Bal. Dansorkesten, Brussel, 508,5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonpl. 7.20 Gramofoonpl. 8.35 Concert. Orkest, fruit, piano en vocale solisten. Zeesen, 1635 M. 6.107.20 Berichten. 7.207.50 Gramofoonpl. 9.5012.20 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.203.05 Gramofoonpl. 3.054.20 Lezingen. 4.205.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Concert. Orkest en vocale solisten. Daarna: Concert, Fanfare-Corps en bas. onweders der laatste weken volgde, was steeds gering. Dit moet worden verklaard door het feit, dat wij in het mcerendccl dezer gevallen te doen hadden met warni- te-onweders, die niet door een weersom- aiag worden gevolgd, in- tegenstelling lot de frontonwodovs, die ten gevolge van de pressie-invloeden optreden en doorgaans een periode van koel, regenachtig weder inleiden. De byicn van gisteren moeien overigens als een grensgeval worden be schouwd. BUiTENL BERICHTEN ONGELUKKEN. Drie padvinders gedood. Een groep padvinders was Zondag naai de zandstccngroevc van het paleis Lied- berg bij Gladbach gegaan, om daar een oorkonde in te graven. Daarbij zijn groote massa's aarde verschoven on hebben vier padvinders bedolven. Een hunner is gered, de andere drie zijn gedood. begrepen. Ze deed clus, alsof de generaal haar geroepen had en begaf zich haastig naar het andere vertrek. Kleber kon haar heengaan uitleggen, zooals hij wilde. Het liet haar koud. Dc kamerdienaar bleef beteuterd staan. In het eerste oogenblik vermoedde hij wel de juiste reden van haar plotseling heengaan. Haar blozen, de manier, waarop ze een einde maakte aan het gesprek, we zen er op, dat ze niets van zijn voorstel wilde weten. Maar het feit, dat ze 7.00 eensklaps naar het- andere salon was ge gaan, gaf ook grond aan do veronderstel ling. dat de generaal haar geroepen had, hetgeen li Ij niet had gehooid e:i die ver onderstelling werd aannemelijk, toen Von Sorben op hetzelfde oogenblik met Grcta verscheen. Kleber zou niet met zijn voorstel bij Greta aan boord gekomen zijn; als hij er van te voren niet op had gerekend, dat hel in goede Aarde zou vallen, want hij ge loofde stellig, dat freule Von Trotten ecu handige intrignate was, wie het slechts was te doen zich hier op het slot in te dringen. Haar koffer had immers reeds gepakt gestaan en toen had ze zeker als voorwaarde om te blijven den generaa af gedwongen haar in zijn testament te bc.- denken. Dat ze nu niet dadelijk op zijn voorstel was ingegaan, was ook niets an ders dan comediespel. Hij zou het wel niet haar eens worden, daar twijfelde hij niet aan en dan later zou hij zich daarvoor wel geldelijk laten beloonen. Den gcheelen avond hield hij Greta in het oog en het ontging hem niet, dal zo, al scheen ze te genover den ueneraal opgeruimd, ten prooi was aan allerlei gedachten, hetgeen bleek uit de vei strooide antwoorden, die ze ;f. (Wordt vervolg

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9