piNSDAG 24 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 LUCHTVAART GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP I.AWN-TENNIS De wedstrijden te Wimbledon. het enkelspel geslagen. Timmer en Van der. Heide in In de eerste ronde van de tenniswed strijden te Wimbledon verloor Henk Tim mer van Henri Cochet. Deze ontmoeting verliep uiterst span nend, de eijfers luiden 64, 911, 1G G4 62, wel een bewijs, hoe ecii enorme moeilijke taak de Fransche wcrcldkampiaen had om onzen Nederlaudseheh crack te slaan. Van der Heide verloor van den En- gelschman Cazalet met 62, 62 75. Verdere uitslagen waren: BorotraCrossbie 60 64 62. TildenFyzee G1 G—0 62 DoegSharpe 63 -16 61 46 G1 ZEILEN De Kieler zeilweek. De uitslag van den gisteren gezeilden eindstrijd om den Busleyprijs was als volgt: 1. Obst met Hella, 1 uur 59 min. 29 sec.; 2. Boliré met Hunter, 2 uur 1 min. 1 sec.; 3. Maas met Windekind, 2 uur 2 min. -10 sec. Twaalfvoetsjollen: 1. Paschen met Pe ter, 1 uur 5 4min. 53 sec. Hin werd zesde in 1 uur 56 min. 36 sec. Zesmeterklasse1. Braassemermeer, 2 uur26 min. 6 sec.; 2. Lou, 2 uur 28 min. 17 sec.; 3. Pan, 2 uur 36 min. S sec. SCHERMEN H. B. W.Haagsche en Leidsche Politie. De equipe-wedstrijd op sabel tusschen de Schermvereeniging De Haagsche Bur gerwacht, de Haagsche en Leidsche Po litie Sportyereeniging, vastgesteld op Woensdag 25 Juni in de Schermzaal van de Alexanderkazerne, is in verband met de lustrumfeesten te Leiden, uitgesteld tot 2 Juli a.s. Voor deze ontmoeting is door de H. B. W. een beker als wisselprijs beschikbaar gesteld. SCHIETEN Prov. Schietwedstrijden 1930. Dc stand van 21 Juni is: Korps: 1. B. W. Alphen 223, 2. Kra- lingsche Schietverceniging 216, cn 3. B. V. L. iNeuwveen 183 punten. V r ij e baan: 1. R. Trousselot Rotter dam 87, 2. G. Bergshoeff Alphen 84, 3. P. Borghouts Rotterdam SO2624, 5. B. Bc- belman 8025; 4. L. Adriaens Rotterdam SO2620; 6. L. C. Jongenburger Alphen 78, 7. C. J. Milo Alphen 7622, en 8. N. C. A. v. d. Linde Alphen 76—21 punten. Personeel: 1. R. Trousselot, Rot terdam 48, 2. P. Borghols Rotterdam 47— 41, 3. L .0. Jongenburger Alphen 47; 4. A. C. Meijs Alphen 469, 5. A. Bruijnes Al phen 46—98; 6. G. Bergshoeff Alphen 4$_88: 7. P. Hoogendijk Alphen 45; 8. C. J. Milo Alphen 44—8; 9. N. C. A. v. d. Linde Alphen 447, 10. L. Adraens Rot terdam 42, 11. A. van Triest, Alphen 41—7 en 12. J. Bader Nieuwveen 416 punten. Schiewedstrijd te Voorschoten. De Voorschotensche Schietvereeniging heeft een onderlingen wedstrijd gehou den, die verschoten werd op 10 kaarten en verdeeld in klasse A. B. en C. De prijzen werden gewonnen als volgt: (10 kaarten tellen 1—10, 500 punten). Ie prijs J. Noort met 42S punten, 2e L. J. van Maurik met 423, 3e I. van Egmond met 403, 4e G. J. Yperlaan met 393, 5e W. Dom peling met 387, 6e W. Ju met 378. In klasse B, 10 kaarten, telling 12—20 1000 punten: le J. Varkevisser 924, 2e M. de Jong 914, 3e H. Noort 762 en 4e R. A. van Turenhout 575 punten. In klasse C, 10 kaarten, telling 12—20, 1000 punten: le J. Verkerk 907, 2e C. Zon neveld 881, 3e M. C. Overduin 878, 4e J. Veldhuizen 870, 5e G. Verkerk, 6e H. Schrijvers 660, en 7e M. Dompeling 617 punten. De wisselbeker, die op naam stond van G. van Mourik werd nu gewonnen door J. Verkerk. Rozenprijs voor de meeste rozen: J. Varkevisser. Geluksbaan: le prijs G. J. Yperlaan, 2e L. J. van Mourik, 3e J. Noort. POSTDUIVEN „De Blauwkras" (Alphen). Wedvlucht vanaf Chatleraus (Frankrijk) 22 Juni, aankomst als volgt: 1. J. Vernes 2. J. van Capel, 3. J. Vernes, 4. J. van Ca- pel, 5. H. Martens, 6. Jhr. Stoop, 7. H. Meijer, 8. J. van Capel, 9. H. Hulscher, 10. J. van Capel, 11 en 12 idem. 13. Jhr. Stoop 18. J. Rooda, 19. Jhr. Stoop, 20. J. van Ca pel. De duiven werden om 6.30 in vrijheid gesteld, aankomst eerste duif 4712, laatste 52455. „Strijd en Vriendschap" (Voorschoten). Concoursvlucht vanaf Chateauroux, Frankrijk, Afstand 623.985 K.M. Los om 6 uur. In concours 38 vogels. Aankomst dei- duiven als volgt: 1. A. Oudshoorn, 2. H. H. J. van Klaveren, 3. A. de Graaf, 4. P. Oudshoorn, 5. H. H. J. van Klaveren, 6. A. de Graaf, 7. A. Oudshoorn, 8. L. J. Raaphorst. Eer§taankomende duif 3 uur 39 erin. 8 sec., laatst aankomende 4—5052. KINGSFORD SMITH START HEDENOCHTEND. Gunstige weerberichten. Ivingsford Smith en de Southern Cross zijn gisteren aangekomen op het strand bij Porlruarnock bij Dublin. Kingsford Smith vloog daarheen van het Baldonnel Aerodrome om 6.30 uur met Van Dijk capt. Saul en Mr. John W. Stannage. Zij hebben besloten, nadat in den mid dag gunstige weerberichten waren inge komen, hedenochtend te starten. Verdere weerberichten zouden van Lon den getefoneerd worden naar Portmar- nock tot drie uur. De start zou dan om 4.30 uur plaats vinden, tenzij later inkomende weerberichten ongunstig zouden luiden, in welk geval dc vlucht zou worden uitge steld. Men vertrouwt er echter op, dat de weerberichten gunstig zullen blijven. Zie nadere berichten onder Telegrammen. VLIEGONGELUKKEN. Een vliegtuig op toeschou wersmenigte. Uit Helsingfors wordt gemeld, dat bij vliegdemonstraties te Ferro een vliegtuig onder de toeschouwersmenigte terecht is gekomen, zoodat 2 personen gedood en 8 ernstig gewond werden. Dc bestuurder van het vliegtuig kwam met den schrik vrij. Vliegmachine valt te Oostende. De Brusselsche correspondent van de „M.sb." meldt: Twee Engelschen hadden te Oostende een vliegtuig gejiuurd, dat hen naar Frank rijk zou brengen. Nauwelijks was de machine opgestegen of zi; kwam in aanraking met de daken vin omringende huizen en stortte neer op een hondenhok. De staart van de vliegma chine trof een vrouw, die daarnaast aan het werk was. Haar toestand is hopeloos. De piloot en de passagiers werden uit de machine geslingerd. De eerste is zwaar gewond, terwijl de twee Engelschen even eens kwetsuren opliepen. Vliegtuig in het Kanaal neergestort. Zondag is boven het Engelsche Kanaal tijdens een dikken mist een particulier vliegtuig neergestort. Het vliegtuig ging spoedig in de golven onder. De drie inzit tenden wisten echter uit het vliegtuig te komen cn zich boven water te houden, totdat zij door een Fransche sleepboot op gepikt werden. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. De burgemeester. Burgemeester Schokking is tot 19 Juli met verlof en is voornemens dezen verloftijd met zijn echtgenoote in Finland door te brengen. Tuinbouw. We verwijzen naar een advertentie in dit blad, waarbij het be stuur der Tuinbouwvereeniging „Katwijk en Omstreken" medeeeling doet niet al leen van een dagelijks toenemenden aan voer van vroege aardappelen en bospeen aan de veiling dezer vereeniging, doch er mede de aandacht op vestigt, dat ook de aanvoer van bloemkool al van beteekenis gaat worden, zoodat de kooplieden zich van deze producten, wat hoofdproducten zijn voor deze veiling, aldaar zich vol doende gunne voorzien. Botsing. Gistermiddag had op den hoek Molentuinweg-Moleneinde een bot sing plaats van de tram en den motorrij der S. uit Heemstede. E. lette op het van rechts komende verkeer en zag, door een aldaar staande Lugustrurnhaag de nade rende tram te laat. S. bezeerde zich licht, doch het motorrijwiel was nogal bescha digd, naar schatting tot een schade van 200. Er mag van geluk gesproken wor den, dat het ongeval nog zoo goed is af- geloopen. Aanrijding. Aan den Zeeweg reden eenige jeugdige wielrijders, vermoedelijk behept met de bekende jeugdverschijnselen, die voor een achteropkomende auto niet uitweken. Ook niet na lang en herhalde- lijk seinen geven. De chauffeur dit ten einde moede, beging de onvoorzichtigheid zichzelve te rechten en reed te dicht op de wielrijders in. Gevolg vernieling van een achterwiel van een der fietsers. En het slot, betaling voor vernieling van een ach terwiel door den chauffeur. Zichzelve rech ten is een nadeelige zaak. Ongeval. De 75-jarige mej. C. M. had het ongeluk vanaf een trapje in de kelder -te vallen. Hierbij brak zij haar pols. Dr. Hueting verleende geneeskundige hulp. LISSE. Concert. Er stond aangekondigd dal de R.-K. Muziekvereeniging „Adolf Kol- ping" j.l Maandag 16 Juni een concert zou geven in de tent. Tot teleurstelling van vele muziekliefhebbers kon dit concert niet doorgaan door het overlijden van den heer G. v. d. Meij Sr. aan wien de grond, waarop de muziektent staat toebehoorde. Daarom besloot 't best. tot aflasting. Na zal a.s. Donderdag bij gunstig wèer dit concert gegeven worden. VEUR. Gemeenteraad. Donderdagavond te 7.30 uur komt de Raad der gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. Vrijdagavond j.l. tenSï uur kwam do raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burge meester P. A. Colijn. Afwezig met kennis geving de hoeren P. Loef Azn., W. C. van Kleef cn wethouder van Gelderen. Na opening der vergadering worden dc notulen der vorige vergadering met 'n klei ne wijziging gedgekeurd. Het sluitingsuur der café's. Van de ingekomen stukken vermelden wij een adres van het bestuur van den Ned. R. K. Bond van Hotel-Café-Restaurant houders en slijters afd. Gouda en Omstre ken, houdende verzoek voor alle caféhou ders een gelijk sluitingsuur to willen vast stellen en wel des avonds te elf uur. Dc heer de Ruyter is van oordeel, dat het sluitingsuur rechtvaardigheidshalve op een later uur gebracht moet worden. Do heer Brand ondersteunt het oordeel van den Leer de Ruyter in verband met den zomertijd. Spreker stelt voor het slui tingsuur alleen voor de zomermaanden te verlengen. De voorz. is van meening, dat er ern stige bezwaren bestaan, ook met het oog op de werklieden bij de in aanleg zijnde spoorlijn. De heer Brand meent, dat het sluitings uur dan voor allen gelijk moet zijn en niet voor een zeker aantal tot 10 uur en voor anderen tot 11 uur. De heer Noest gaat met de meening van B. en W. accoord en is ook voor gelijk stelling. De voorz. antwoordt, dat alleen 3 restau rants vergunning hebben tot 11 uur, maar dat deze vergunning kan worden ingetrok ken. De heer Brand gaat nu met het voor stel van B. en W. accoord, en dit voorstel wordt aangenomen. Radio-distributie. Vervolgens werd aan de orde gesteld het verzoek van de heeren H. Walleswinkel en C. van der Kley alhier, om hun ver gunning te verleenen tot het oprichten van Radio-distributie-centrales. De heer van der Wolf vraagt, wat B. cn W. zullen doen wanneer andere radio-han delaren eveneens vergunning vragen tot heb oprichten van Radio-distributie-cen trales. De heer de Ruyter is van meening, dat het aantal personen die hun handteekening geplaatst hebben op de lijst beduidend zal verminderen, daar er velen zijn die zelf radio bezitten. De heer Noest meent, dat het goedkoo- per zal zijn indien de ingezetenen zelf hun radio bouwen; zij kunnen dan opzoeken wat zij wenschen, cn zijn niet afhankelijk van twee stations. Spreker stelt yoor, even als in enkele andere gemeenten, van ge meentewege een radio-distributie-oentrale op te richten. Als antwoord op de vraag van den heer v. d. Wolf zegt do voorzitter, dat toen enkele andere radio-handelaren vernamen, dat de heeren Wolleswinkel en van der Kley aan B. en W. een verzoek hadden gericht om hun vergunning te verelenen tot het oprichten en zij eveneens om ver gunning verzochten. Toen dan in de vo rige vergadering deze verzoeken werden geweigerd, 7>jn de heeren Wolleswinkel cn van der Kley direct aan het werk getogen om de meening van de ingezetenen te ver nemen.' Pl.m. de helft van de ingezeten hoofden van gezinnen en andere zelfstan dige personen hebben hun handteekening geplaatst. Dit is dus wel een bewijs dat het verzoek van genoemde heeren door velen wordt ondersteund. Spreker deelt vervolgens mede, dat B. en W. deze zaak goed hebben besproken, en zich hebben afgevraagd of er gegronde redenen be staan dit verzoek af te wijzen. Spreker stelt dus voor de vergunning tot het op richten van de centrales te verleenen. De heer Brand is van dezelfde meening. De heer Noest is niet tegen distributie en vraagt of zijn voorstel, om van ge meentewege deze centrales op te richten bij de andere heeren bijval vindt. Dit voor stel wordt niet ondersteund. Hierna wordt besloten de vergunning te verleenen. Na- verdere afhandeling der ingekomen stukken werd de agenda verder behandeld. te verleenen voor het aanbrengen van electrische verlichting en eenige verande ring in de centrale verwarming in het gym.- lokaal der Openbare school. De hoer de Ruyter vindt de kosten welke verbonden zijn aan de verandering in de centrale verwarming zeer laag en zegt o.a., dat het volgens zijn meening beter zou zijn indien de schoollokalen van clec- trisch licht werden voorzien, in plaats van het gym.lokaal. Dc heer Noest is van dezelfde meening. De voorz. zegt, dat de kosten van ver andering in de centrale verwarming niet te laag zijn, daar gebleken is dat deze ver andering alleen bestaat in het verwijderen van 5 bochten van de 7 in de buizen. De heer Houdijk vraagt of deze kosten op dezelfde begrootingspost komen als van het gym.lokaal, waarop een bevestigend antwoordt wordt gegeven. De heer Noest is van meening, dat nu ook de kosten van huur van het lokaal moeten worden verhoogd. De voorz. is van oordeel, dat dit alles bij de begrooting zal worden vastgesteld. Voorstel van B. en W. betreffende de be strijding dor kosten van aankoop der boer derij van den heer G. van Leeuwen en de bestemming en afsluiting van het terrein. De opslagplaats voor publieke werken. De heer de Ruyter heeft bezwaar tegen liet bouwen van een opslagplaats ten •dienste van „Publieke werken" op het vrij gekomen terrein. Het komt zijns inziens niet overeen met de mooie omgeving om daar een opslagplaats te maken voor grind, zand, koolasch e.d. Spreker stelt voor geen definitief besluit te nemen. De heer Noest vroeg inlichtingen over de waarheid van verschillende mededce- lingen die hem betreffende de plannen van den heer Nyhof met betrekking tot het genoemde terrein zijn gedaan. Deze vra gen werden allen door den voorz. bevredi gend beantwoord. De heer van der Wolf vroeg of hij de tee- kening mocht in :en van den toestand daar ter plaatse, daar een en ander hem niet recht duidelijk was. De voorz. antwoordde, dat de teekening ter tafel was, en indien gewenscht mocht worden ingezien, hetwelk door de leden werd gedaan. De voorz. was van oordeel, dat het terrein zeer gunstig aan de Gouwe is gelegen en er moeilijk een plaats te vinden zal zijn, die zoo goed geschikt is voor het laden en lossen van liet materiaal. Wat betreft de schoonheid der omgeving is spreker van meening, dat men het ijzeren hek, hetwelk om dat ter rein zal worden geplaatst kan laten be groeien en deelt vervolgens mede, dat de heer Nyhof dien morgen aan B. en W. had verklaard, dat hij waarschijnlijk zou afzien van het plan om de inham welke op het hem toebehoorend terrein is gelegen te dempen en dus ook 80 M2. grond van het terrein niet te koopen, zooals eerst zijn bedoeling was. De heer Boekraad is van meening, dat de gemeente er meer last dan voordeel van zal hebben, indien de grond zou wor den verkocht. De heer de Ruyter meent, dat de grond, daar ter plaatse te kostbaar is, om er een opslagplaats te bou™en. De heer v. d. Wolf is het met de hee ren Boekraad en de Ruyter eens, en stelt voor daar eenige woningen te bouwen, bij voorbeeld voor politie of andere ambtena ren in dienst der gemeente. De hoer Noest zegt, dat de kosten van de omheining van het terrein zoo hoog zijn. Wethouder Guldemond deelt o.a. mede, dat B. en W. ook na den aankoop van het terrein hebben uitgekeken naar ander ter rein om een opslagplaats te bouwen. De heer de Ruyter is van meening, dat naar een ander terrein moet worden uitge zien, niet alleen uit het. oogpunt van schoonheid maar ook wat betreft het ver keer daar ter plaatse. Na eenige discus sie werd ten slotte het voorstel door B. en W. met 64 stemmen aangenomen. Voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen voor betegeling van de speel plaats bij de Chr. Ned. Herv. School. Goedgekeurd. Het onderhoud der plantsoenen. De heer Mesman is van meening, dat de raad hier weinig mee heeft te maken, en gaat met het voorstel om deze vergun ning te verelenen accoord, en stelt voor ning tc verleenen accoord, en stelt voor worden begonnen. De heer Brand juicht het plan van den heer Oosthoek toe, maar is van meening, dat het beter zou zijn, de beide kanten van de straat te bebouwen. Ook de heer v. d. Wolf is den heer Oost hoek dankbaar. De heer Noest is van meening, dat nu reeds moet worden begonnen met het dem pen van de sloot, aan dit terrein grenzend. De heer de Ruyter is voorstander van ruimere bebouwing, en meent dat de aan grenzende sloot zeer zal vervuilen, wan neer er geen maatregelen worden getrof fen. De voorz. heeft een bezwaar tegen de bebouwing aan beide zijden, met het oog op den prov. weg, die ook daar zal woi- den aangelegd. De heer Mesman stelt voor een termijn tc bepalen, waarop de straat klaar moet zijn. De heer Noest vraagt, of het 't plan is, dat deze straat in eigendom blijft van den heer Oosthoek. De voorz. antwoordt hierop, dat de heer Oosthoek niet gevraagd heeft, of de ge meente na verloop van eenigen tijd de straat wil overnemen. De heer v. d. Wolf stelt dc vraag of het niet in het belang.is van dc gemeente, flat zij nu reeds eenige panden koopt, met. het og op den prov. weg. De voorz. zegt, dat deze kwestie wel in orde zal komen. Aan genomen. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot intrekking der verordening op het vervoer van lijders aan een besmettelijke ziekte in de gemeente Boskoop. Naar aanleiding hiervan deelt de heer Mesman mede, dat op het oogenblik weer veel schoolkinderen door de slijmhoest zijn aangetast. Spreker stelt voor deze kinde ren niet op de scholen toe te laten om daar door de uitbreiding der ziekte tegen te gaan. De voorz. antwoordt hierop, dat dit met de heeren doctoren en schoolhoofden zal worden besproken. Aangenomert. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot intrekking der verordening betreffende bestrijding van drankmisbruik op dagen van demobilisatie in de gemeente Boskoop. Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot-nadere vaststelling van de verordeniug betreffende de onttrekking aan het rij- tuigverkeer enz. van enkele openbare wo- De heer Noest merkt hierbij oven op, daler ondanks de bordjes„Parkeeren" die langs dc straten zijn geplaatst, toch nog bestuurders van auto's en andere hun wa gens voor de winkels neerzetten, zoodat de cliënten der betrokken winkeliers niet de winkels konden binnen gaan. De voorz. antwoordt hierop, dat hier naar strenger gekeken zal worden. Rondvraag. Bij de rondvraag stelde de heer de Ruy ter voor, nu reeds te beginnen met de drai neering van het toekomstige sportterrein aan de Boezemkade. De voorz. antwoordde hierop, dat dit nog niet noodig was daar het terrein moet worden pgeleverd op niveau van pl.m. 1 M. boven polderpeil. De heer Boekraad merkte op, dat de werkzaamheden van de schoeiing aan den Reyerskoopsche weg zoo lang duurde; dat dit misschien niet zooveel kosten had mede gebracht indien het werk was uitbesteed. Verder klaagde de heer Boekraad, dat gedurende de wintermaanden het electri sche licht zoo slecht brandde, en dat het zeer goed merkbaar was, als om 10 uur het licht in de pakloodsen van de verschillende boomkweekerijen werd uitgedraaid. Spre ker dacht, dat de stroom niet sterk ge noeg was en stelde voor een onderzoek hierna in te stellen. De voorz. antwoordde hierop, dat het niet aan de kabel lag, en dat dit euvel reeds in het late voorjaar is verholpen. Op de eerste opmeidring va nden heer Boekraad, betreffende de werkzaamheden aan de schoeiïng antwoordde wethouder Guldemond, dat indien dit werk was uit besteed de kosten misschien kooger zou den zijn geweest daar men dan ook een op zichter had moeten aanstellen,om op dit werk toezicht te houden. De heer Abbenbroek merkte op, dat het verkeer in de Nieuwstraat er niet op is vooruitgegaan. De voorz. antwoordt hierop, dat dit niet anders kan, daar indien het trottoir bree der was gemaakt het verkeer met wagens niet mogelijk zou zijn, en indien cr geen trottoir zou zijn dc voetgangers ontevre den zouden worden. Het smalste punt is 31/2 M. en twee wagens kunnen elkaar gemakkelijk passeeren. De asphalteering van Zuidwijk. De heer Mesman bracht hulde aan B. en W. voor de keurige uitvering van beplan ting en asphalteering van Zuidwijk, en stelt voor nu te beginnen met de Rozen- laan, daar deze in een toestand verkeert die veel te wenschen overlaat, wat vooral zijn oorzaak vindt in de zwaarbeladen vrachtwagens en het snelle rijden van som mige automobilisten. Spr. zou vervolgens de brug aan de Rozenlaan willen vergroo- ten. Wethouder Guldemond bedankte den heer Mesman voor zijn hulde aan B. en W. toegebracht, en deelde mede, dat dit alles zal worden verbeterd, en aan de Ro zenlaan tevens een trottoir van 2 Meter zal worden aangebracht. Na dc rondvraag ging de raad over in geheime zitting ter behandeling van punt 5 der agenda, betreffende de voorwaarden van waterlevering aan de gemeenten Al kemade, Leimuiden en Rijnzaterwoude. Subsidie Kath. H. B. S. te oiden. Advies van B. en W. op een adres van het bestuur der R. K. H.B.S. te Leiden houdende verzoek uit de gemeentekas e mogen ontvangen een subsidie in het te kort der sehoolrekening over het jaar 192S. De heer Mesman zegt, dat hij absoluut geen bezwaar heeft m dit subsidie te ver leenen, maar gaat niet met het voorstel van B. en W. accoord om subsidie te ver leenen aan leerlingen die anders een open bare inrichting van onderwijs hadden be zocht. Spreker stelt voor dit subsidie aan allen te verleenen. Dit voorstel wordt door meerdere heeren ondersteund. De heer Brand is niet tegen het voorstel van B. en W., daar het niet verder gaat dan een gelijkstelling van het openbaar met het bijzonder onderwijs. Het voorstel van den heer Mesman wordt dus aangenomen. Als lid van de schattingscommissie voor 's Rijks directe belastingen werd benoemd de heer C. Ellerbroek, boomkweeker, alhier. Voorstel van B. en W. om te besluiten tto verkoop van een perceel bouwgrond, aan de JuÜanastraat gelegen, aan de ver eeniging „Ons Jeugdhuis". Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. te besluiten tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Julianastraat aan den heer C. J. Weerd- huizen te Boskoop. Goedgekeurd. Voorstel van B. cn W. om een crediet to verleenen voor de werkzaamheden ver bonden aan dc 2c algemeene 10-jaarlijk- sche volkstelling. Goedgekeurd. Voorstel van B. en W. om een crediet Voorstel van B. en W. om een verhoogd crediet toe te staan voor onderhoud van wandelplaatsen en plantsoenen. De heer Boekraad stelt voor voorloopig hiervan af te zien, daar de kosten van be planting reeds 100 pet. hooger zijn, dan op de begrooting is aangegeven. De heer Houdijk is het met den vorigen spreker eens en vraagt naar de oorzaak van het doodgaan der boomen aan Zuid wijk. Wethouder Guldemond antwoordt hier op, dat de boomen bij levering goed waren, maar gedurende den winter zwamplekken op de schors vertoonden, die doorgetrok ken waren en de sapstroom hadden gestuit. De heer Mesman merkt op, dat het be ter was geweest, indien de boomen een paar jaar van te voren op Boskoopsche grond waren opgeplant om zc grondeigen te maken, en stelt voor dit in het vervolg te doen. Zonder eenige verdere discussie werd het voorstel aangenom.cn. Aanbieding van B. en W. ter vaststel ling van een conceptbesluit tot wijziging van respectievelijk tot het doen van af- en overschrijvingen op de gemeentebegroo- ting voor den dienst 1929. Goedgekeurd. Aanbieding van B. en W. ter vaststel ling van een conceptbesluit strekkende tot wijziging der gemeentebegrooting voor den dienst 1929. Goedgekeurd. Een nieuwe straat. Advies van B. en W. op een adres van den heer P. J. C. Oosthoek houdende ver zoek hem vergunning te verleenen tot het aanleggen van een straat.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6