de opvoering van het Hedenmiddag heeft plaats gehad Openluchtspel „De Vliegende Hollander" Kagerplassen. BINNENLAND SPORT ..illlllüir DINSDAG 24 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 DE VLIEGENDE HOLLANDER op de Wij plaatsen hierbij eenigen photo's HET VROUWTJE VAN STAVOREN breekt het zwaard van den Vliegenden Hollander over haar knie THEORIE EN PRACTIJK. Neb als elke andere regeering kan ook de Engelsche arbeidersregeering niet alles doen wat ze wil. Te Genève, waar de La- bourminister van arbeid, mej. Bondfield tweemaal tegenover de aibeidersafgevaar- digden stond, is dat duidelijk gemerkt. En natuurlijk is men daarover aan het den ken geslagen in socialistischen kring. Weshalve „Het Volk" zich verplicht acht te schrijven: Mogen wij een antwoord geven? Als wij zeggen, dat miss Bondfield niet de sterkste is van de leden van het Brft- sche kabinet, dan zeggen wij dat niet voor de eerste maal. In het ministerie van Arbeid te Londen zit een plöeg reactionaire ambtenaren, die altijd in hun achterhoofd hebben, dat mor gen den dag de Arbeidersregeering kan vallen, en het conservatisme weer hoogtij zal vieren. Zij buigen niet, en miss Bondfield laat ze niet barsten. Hierover valt heel wat te zeggen. Wat moet een socialistische minister doen, wiens energie afstuit op de te genwerking van zijn departement? Het antwoord is gemakkelijk gegeven, maar even gemakkelijk als het wordt uitgesproken, even moeilijk is het, het in practijk te brengen. Laat ons voor- loopig met deze opmerking volstaan. „Het Volk" wordt met den dag wijzer. Tenminsteals het over Engelsche ministers gaat. Laat ons met deze opmerking volstaan. „Maasbode". DE N00RSCHE REIS DER KON. FAMILIE. (Van een specialen correspondent.) Het was slechts aan weinig ingewijden geoorloofd bij de aankomst van H. M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana te Bergen tegenwoordig te kunnen zijn. Het geheele bezoek was streng geheim gehou den en daar H. M. de wensch had te ken nen gegeven, deze reis incognito te wil len maken, hadden de Noorsche autoritei ten zich ervan onthouden H. M. te komen verwelkomen. Op de aanlegplaats Schol- tegrund Mole zagen wij dan ook slechts den Nederlandschen consul en de heeren der directie van de firma Benett, verte genwoordigers van de firma Miiller en Co., welke voor de goede organisatie dezer Ko ninklijke ontspanningreis hadden zorg ge dragen. De loopplank werd Woensdagmid dag om 8.10 namiddag uitgeworpen en H.M. de Koningin en Prinses Juliana gingen on middellijk aan wal om onbekend te blijven. Gewapend met een schetsboek toog H. M. de Koningin naar een zeer oud histo risch kerkje om dit juweeltje van oudheid in haar schetsboek vast te leggen. Daar na gingen beide doorluchtige toeristen in de stad winkelen, om na een drietal uren weder aan boord te gaan. Wij trachtten van de bemanning iets naders te weten te komen maar spoedig bleek het, dat de ka pitein het parool had uitgegeven „mondje dicht" over deze reis te houden. Maar het mocht ons toch geluken met iemand van het bedienend personeel van H.M. contact te krijgen en zoo kwamen we ecnige details over deze vorstelijke reis te weten. Bij het vertrekken en pas- seeren van de Hoek van Holland heeft de Batavier V een vol kwartier moeten wach ten, omdat door een verzuim van het post kantoor te 's-Gravenhage de post te laat verzonden was geworden en dank de wel willende medewerking van de firma Dirk zwager mocht het gelukken deze post nog tijdig te binnen te kunnen loodsen. Onmid dellijk bij het verlaten van de Hoek werd de standaardvlag door de gewone Neder land sche vlag vervangen. De marconist had zorg gedragen dat op de gramofoon van Prinses Juliana een electrische ver sterker was aangebracht, zoodat het ge volg, bestaande uit 8 personen o.w. Jhr. H. A. van Reigersberg Versluys en echtge- noote (Baronesse Jochimmelpenninck van der Oye), Jonkvr. Hardenbroek van Lockhorst en Hr. Ms. Adjudant, de heer C. O. van Resteren, en het bedienend per soneel van H. M., bestaande uit 11 perso nen, steeds over over het geheele dek de gramofoonmuziek konden hooren. Prinses Jiiliana gaf den' volgenden dag blijk een goede verpleegster te kunnen zijn. Zij eischte, dat zij persoonlijk de verpleging op zich nam van een der hofdames, als mede van de kamenier van H.M. de Ko ningin, die beide ernstig zeeziek waren geworden. Zij bracht haar verschillende versnaperingen en lectuur en de beman ning was steeds vol lof over het jonge de mocratische prinsesje. Zooals reeds tele grafisch werd medegedeeld, liep dank zij het schitterende weer deze zeereis goed van stapel. H. M., die reeds met den ka pitein en dezelfde boot eenige zeereizen had medegemaakt uitte haar blijk van waareering door den kapitein een prach tig zilveren driemaster fregat ten geschen ke aan te bieden. De marconist, eerste hofmeester en stewardess kregen kleine spelden, 'n W. waarboven een klein kroon tje was bevestigd. H. M. Wilhelmina en H. K. H. Prinses Juliana hebben van Woensdag op Donder dag op de Batavier V overnacht. Donder dagmorgen om 10 minuten vóór 8 vertrok het liooge gezelschap met een extra trein naar Finse. Hier houden de Koninklijke gasten met gevolg verblijf in het hotel, dat, vlak bij het station gelegen, uiterst com fortabel is ingericht en een 120-tal bedden telt. Het weer is prachtig. De tijd wordt voornamelijk doorgebracht met paardrij den. Begin Juli vertrekt het gezelschap meer noordwaarts naar Bygdin. Er is spra ke van (waarvan wij echter tot heden geen bevestiging konden krijgen) dat op de te rugreis (einde Juli) Z.K.H. Prins Hendrik, die momenteel in Duitschland vertoeft, en vervolgens een bezoek brengt aan Fin land en Zweden, zich bij het gezelschap zal voegen. Wijziging posttarieven. Met ingang van 1 Juli treden in het internationale postverkeer nieuwe bepa lingen in werking, overeenkomstig het op 28 Juni 1929 te Londen gesloten algemeen postverdrag. Tot- de belangrijkste wijzigingen, welke op dien datum in werking treden, behoo- ren de posttarieven in het verkeer met Ned -Inaiê. Deze zijn verlaagd en nader vastgesteld als volgt: a-. voor brieven tot 20 gram: 6 cent; b. voor akten tot en met 200 gram per zeepc-st: G cent; c. minimumsport der monsters per zee post: 3 cent; d. mmnnumport der gemengde zendin gen per zeepost, indien de zending akten bevat: 6 cent; indien de zending bestaat uit monsters en gedrukte stukken: 3 cent. Het aantal soorten van stukken is met een nieuwe categorie uitgebreid, aange duid als pakjes (maximum'gewicht 1 K.G.). Het tarief hiervoor is vastgesteld als volgt a. naar Ned.-Indië, Suriname en Curasao per zeepost tot 250 gram: 25 cent, boven 250 tot 500 gram, per 50 gram 5 cent; bo ven 500 tot 1000 gram voor elke 100 gram 5 cent meer; b. in alle andere gevallen: 71/s cent voor elke 50 gram; doch voor elke zen ding onder een afzonderlijk adres niet minder dan 25 cent. Voorts is wijziging gebracht in de be palingen omtrent' portheffing bij aan komst van ontoereikend gefrankeerde stukken. Eveneens wordt de gelegenheid ge opend om in het internationaal verkeer gedrukte stukken bij abonnement te fran- keeren. Groote hoeveelheden stukken, welke zich leenen voor machinale stempeling, kunnen zonder portverhooging door den postdienst machineel worden gefrankeerd. Het verrekeningsrecht voor zendingen en pakketten bestaat, evenals tot dusver, uit een vast en een evenredig recht. Het vaste recht bedraagt 20 cent per zending, resp. pakket, het evenredig recht 10 cent voor elke 20 of gedeelte van 20 van het verrekenbedrag, Voor postwissels bedraagt het vaste recht 10 cent en het evenredige recht 10 cent voor elke 20. Het port der pakketten per zeepost naar Ned.Indië is verlaagd als volgt: tot 1 K.G. 1.25; van 15 K.G. 1.75, van 5—10 K.G. 2.85. IEen nieuwe lijst der posttarieven en een nieuw tarievenboekje zullen binnenkort aan alle post-, bij- en hulpkantoren ver- I krijg'oaar worden gesteld tegen den prijs I van 5 resp. 10 cent. A. V. V.b speelde om 12 uur tegen R. I. A.b, al spoedig heeft A. V. V. succes door haar linksbuiten, die met een mooi schot de R. I. A.-keeper laat visschen. Tot rust blijft de stand ongewijzigd. Na rust on derneemt R. I. A. eenige aanvallen, doch de A. V. V.-achterhoede geeft niet thuis. Kort voor het einde weet de A. V. V. links buiten den voorsprong te vergrooten 20 waarmede het einde komt. Om 2 uur speelde A. V. V.a tegen L. en Sn.b Beide ploegen gaan mooi tegen elkaar op en het eerste kwartier wordt er dan ook niet gedoelpunt. Direct na rust komt L. en Sn. goedkoop aan de leiding, als het den scheidsrechter ontgaat, dat de bal den outlijn reeds is gepasseerd, doch nog wordt voorgezet en met behulp van den A. V. V.-keeper in het doel belandt. Dit doel punt prikkelt A. V. V. en even voor het einde weten zij den stand gelijk te 'maken (1-1). Om 4 uur komt A. V. V.b weer in het veld tegen V. V. P.b. A. V. V. zit er da delijk goed op en eenige aanvallen wor den ondernomen, echter zonder resultaat. Na de rust weet A. V. V. de leiding te nemen, en ofschoon zij steeds in de meer derheid zijn, kan men het niet verder brengen, zoodat A. V. V. met. 10 won. Om G uur speelde A. V. V.a tegen Gr. Floris a. Beide ploegen pakken goed aan, A. V. V. is echter spoedig in de meerder heid, en Gr. Floris moet alle zeilen bijzet ten om doelpunten te voorkomen. Uit een vrijen schop even buiten het strafschopge bied, weet do A. V. V.-midhalf mooi te doelpunten. Rust 10. Na rust zet Graaf Floris er alles op om gelijk te maken, doch dc A. V. V.-aehterhoede blijft meester van het terrein. Wederom is het de mid- half van A. V. V., die uit een vrijen schop van grooten afstand fraai doelpunt waar na spoedig de A. V. V.-midvoor er 3—0 van maakt. Voorzeker een succesdag voor dc Ju nioren, daar 7 van de 8 te behalen pun ten werden bemachtigd. Goed zoo, jon gelui. Raymond Braine naar Tsjecho-Slowakije. Zooals me* weet, werd de bekende spe ler van Beerschot onlangs door den Bel gischen Voetbalbond ingedeeld in dc klasse der beroepsspelers. Thans word' gemeld, dat Raymond Braine zich als lid van Sparta van Praag heeft opgegeven. Hij zou reeds aanstaanden Donderdag naar de hoofdstad van Tsjecho-Slowakije vertrekken, waar hij de oefeningen zou beginnen onder leiding van Dick, oud- oefennieester van Beerschot A. O. Invoering van nachtposttreinen. Tusschen de Ned. Spoorwegen en de Posterijen is overeenstemming verkregen betreffende de invoering van nachtpost treinen. De avondcorrespondentie uit Am sterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage naar de voornaamste provinciale plaatsen zal voortaan reeds den volgenden dag in de eerste bestelling kunnen worden bezorgd. Omgekeerd is hetzelfde het geval. Men behoeft slechts zorg te dragen tijdig vóór het vertrek van de nachtverbinding te posten. Het is de bedoeling, deze nachttreinen van de beginpunten in de provincie te plan. 22 uur of later te doen vertrekken, terwijl het vertrekuur uit de groote ste den omstreeks middernacht valt, zoodat practisch gesproken een ieder zijn avond- correspondentie nog kwijt kan met deze verbindingen. De bestaande nachttreinen tusschen Amsterdam en Rotterdam, als mede die welke reeds op andere trajecten rijden, blijven gehandhaafd. Voorts zullen geleidelijk en naar behoef te aftakkingen naar andere plaatsen, bijv. door autovervoer, kunnen geschieden. Er wordt gestreefd naar een bevredigende oplossing orn ook Zeeland op het nachtnet te verbinden. Het plan zal, met voorbe houd van noodig blijkende wijzigingen, met ingang van den komenden winterdienst worden ingevoerd. Het Slagersbedrijf en de Arbeidswet. In de bestuursvergadering der 's-Gra- venhaagsche Slagers Patroonsvereeniging besloot men o.m. nog eens een beleefd doch dringend beroep op het publiek te deen, teneinde medewerking te verkrijgen bij de uitvoering der Arbeidswet. Door toepassing dier wet, is de arbeidstijd voor het personeel gesteld op 8 uur per dag. Uit dien hoofde besloot men het publiek te verzoeken, alle inkoopen en bestellin gen (ook die per telefoon) zoo vroeg mo gelijk te doen, opdat het thuisbezorgen vóór 12 uur kan geschieden. VOETBAL DIOC. HAAllL. BOND. R. K. Sportvereeniging A. V .V. Zondag speelden A. V. V.a en A. V. V.b voor de Junioren reekswedstrijden van Gr. Floris, welke wedstrijden een half uur du ren. De deelnemende elftallen spelen een halve competitie. DE STUDENTENFEESTEN •TE LEIDEN. Een banier van een der wandelclub: Men lette op de schoer welke aan een der banieren hangt SINT BONIFACIUS

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5