ÖÏNSDAG 24 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE 3LAD PAG. 2 Voor PROCESSIE 301 en Kerkelijke ^Feesten Steeds voorhanden: Witte Kiniierhan|lsGtf6enen, Lange witte Kil ilefN^usen enz. Haarl.straat hoek j|onkersteeg 2-4-6 Onze magazijnen zijn morgen Woensdag vanaf 12 uur GESLOTEN Hallo, met de Prinses Juliana. Op de Prinses Juliana van de Maat schappij „Zeeland" worden al sedert gerui- men tijd proeven genomen met draadlooze telefonie. Gistermiddag werd aan het bureau van de Nieuwe Rotterdamscho Courant opgebeld: Hallo, een proefgesprek met de Prinses Juliana Duidelijk en gewoon als een intercom munaal gesprek kwamen de inededeelingcn over. TJ spreekt met de Prinses Juliana Waar bevindt uw schip zich? Halfweg HarwichVlissingen op de thuisreis. Verstaat u me? Uitstekend. Vertelt u eens, hoe uw draadloze telefoon werkt. De Prinses Juliana is het eerste schip, dat met een kruisinstallatic werkt. Zen der en ontvanger functionceren gelijktij dig. De zender staat te Scheveningen, de ontvanger te Noordwij k. Per kabel gaan de gesprekken en komen ze van Amster dam en verder gaan ze op de gewone lijn. De installatie aan boord is van de Neder- landsche Telegraaf Maatschappij Radio Holland. U spreekt op het oogenblik met een van de technische employé's van die Maatschappij. We zijn nog altijd in het sta dium van de proefnemingen en dus telefo- neeren de passagiers tot nu toe nog gratis. En als dat stadium voorbij is Dan komt er aan boord een spreekcel en wordt er een tarief vastgesteld, waarover de directie van de P.T.T., van de Maat schappij „Zeeland" en van Radio Holland nog overleg moeten plegen. Óp verzoek van den man van. de Radio Holland geven we met een enkej woord nog ons oordeel over wijze, waarop bet gesprek overkwam. Dit oordeel is niet beter samen te vat ten dan in den zin, hierboven reeds neer geschreven: Uitstekend, niet afwijkend van een gewoon inter-communaal gesprek met Amsterdam of Leiden of Boskoop of Bandoeng. „N.R.Crt." Het tandheelkundig instituut te Utrecht. De driedaagsche staking der tweejaars- studenten van het Tandheelkundig; Insti tuut te Utrecht is zonder incidenten ver- loopen. Gistermiddag zijn zij alen weer op 't ap- lèl verschenen, waarna de lector het meest gevorderde deel der studenten heeft vrij gesteld, zoodat voorloopig door minder mensehen in de zaal wordt gewerkt. Toch bedroeg de temperatuur er gisteren bij het binenkomen nog 80 gr. F. Ook heeft de lector het voorgeschreven practisch tenta men, dat een week duurt, laten vervallen, overwegende dat onder dc bestaande om standigheden van de studenten geen be hoorlijk werk kan worden verwacht. Deze medeeelingen werden door de stu denten met enthousiasme ontvangen. Waarom geen gaskamer aan den Morschweg te Leiden. Op de vragen van den heer Ter Laan in verband met het stichten van een inrich ting tot het houden van militaire gasoefe- ningen te Leiden, heeft Minister Deckers geantwoord, dat het aanvankelijk in de bedoeling heeft gelegen' een gaskamer te stichten op het terrein van het voormalig militair hospitaal aan den Morschweg te Leiden. Aangezien echter, in verband met den afstand tot de omringende perceelen, niet de volstrekte zekerheid kon worden verkregen, dat het gebruik van de gaska mer in geen enkel opzicht bezwaren voor de omgeving zou opleveren, heeft de Mi nister besloten, die gaskamer elders te doen oprichten. Onder „gaskamer" wordt verstaan een eenvoudig steenen gebouwtje, waarin een ruim lokaal met toegangsportaal, dat als „schutsluis" werkt: Zooals reeds aan de Tweede Kamer der StatenGeneraal werd medegedeeld in de Memorie van Antwoord betreffende de Defensiebegrooting 1930, dient genoemd lo kaal voor het daarin houden van oefenin gen in den gasbeschermingsdienst en voor het controleeren van de gasdichte afslui ting der gasmaskers. De atmosfeer in het lokaal wordt daartoe vermengd met een tra an ver wekkend gas van een zoodanig geringe concentratie, dat het geheel on schadelijk is. Er is dan ook geen sprake van, dat de gaskamer voor de omgeving be paaldelijk gevaren zou kunnen opleveren, doch om iedere ongerustheid in deze te voorkomen, is vastgesteld, dat de gaska mer ten minste 50 M. van bewoonde ge bouwen verwijderd zal moeten blijven. Het is n.l practisch gebleken, dat, ook on der ongustigc omstandigheden, boven dien afstand geen hinderlijke, zij het ook overi gens onschadelijke, invloeden kunnen op- threden door uit de gaskamer eventueel ontwijkende gassen. RECHTZAKEN JAN HOEK KRIJGT LEVENSLANG. De moord in de Bennekomsche bosschen. Dc. Arnhemsche Rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen Jan Hoek, be schuldigd van moord op mej. Tine Koper- berg, te Bennekom gepleegd. Dc rechtbank veroordeelde Hoek tot levenslange gevangenisstraf, overwegen de, dat het in het belang der maatschap pelijke veiligheid is, dat hem de hoogste straf wordt opgelegd. Na het uitspreken van dit vonnis riep Jan Hoek uit: „Maar het is geen moorde- De moord in de Faber van Riemsdijkstraat te 's-Gravenhage. De Hooge Raad heeft arrest gewezen in de zaak van den drie-en-veertig-jarigen marktkoopman M. B., die door het Haag- sche Gerechtshof wegens doodslag op zijn vrouw gepleegd in den avond van 30 Mei van het vorige jaar in zijn woning aan de Faber van Riemsdijkstraat te Den Haag is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. De Hooge Raad heeft het arrest van het Hof vernietigd en de zaak ter berechting en afdoening gewezen naar het gerechts hof te 's-Hertogenbosch, op grond van de overweging, dat, uit het proces-verbaal van de terechtzitting van het Hof niet blijkt, dat de getuige-deskundige Oly en de getuige dr. Buiseinan Ebbinge, arts, beiden te 's-Gravenhage, de door de wet geëischïe belofte hebben afgelegd. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad had eveneens tot vernietiging en verwijzing geconcludeerd. STADSNIEUWS De Lustrumfeesten DE ONTVANGST DER REÜNISTEN. Toen de reünisten zich gistermiddag op de sociëteit Minerva verzameld hadden, hield de praeses der sociëteit, de heer B. H. Evers, een toespraak, waaraan wij het volgende ontleenen: Rede van den heer B. H. Evers. Nadat de Praeses-Collegii u zoo juist in het feestgebouw heeft toegesproken, zij het mij thans vergund namens de Commissie van Orde en Vertegenwoordiging u allen in deze vertrouwde omgeving van harte welkom te heeten. Heb is een zeer verblijdend teeken, mijne heeren oud-leden .van de sociëteit Minerva, dat gij u in zoo groote getale opnieuw onder de bescherming van Minerva hebt gesteld, zij het dan ook voor korten tijd; immers, hieruit blijkt, dat in uwe herinnering voort- leven de onvergetelijke uren, die gij in deze zaal, in dit gebouw hebt doorgebracht; hieruit blijkt, dat uw onverzwakt enthou siasme voor de sociëteit eiken hinderpaal uit den weg heeft geruimd en u den weg heeft geopend tot hernieuwde vreugde en jolijt op de eerste sociëteit der Nederlan den! Er zijn er onder u, die zich aan het einde van elk jaar trouw opmaken om in de Sleu telstad hun club-diës te gaan vieren en cloor het in stand houden van deze goede gewoonte blijven zij tevens in contact met de studenten-maatschappij in het alge meen en met het sociëteitsleven in het bij zonder; zij blijven op de hoogte van de ge beurtenissen, die zich in den loop van een jaar hier afspelen. Maar ook zijn er onder u, die, hetzij door hun werkkring, hetzij anderszins, niet in de gelegenheid zijn, een dergelijke esca pade jaarlijks te ondernemen; zij moeten gelaten een lustrum afwachten om him op gekropt gemoed te kunnen luchten en om met hun jaargenooten en vrienden herin neringen op te halen uit lang vervlogen dagen. Voornamelijk voor hen is het, dat ik kier in het kort de belangrijkste gebeurtenissen van dë afgeloopen vijf jaren wil vermelden. Spr. wijdde hierbij in het bijzonder woorden van weemoedige hulde aan de na gedachtenis van de heeren L. Bienen, di recteur der Sociëteit en Gustaaf Ammer- laan, die gedurende 35 jaar kellner was. Spr. vervolgde dan: Bij het binnentreden vanmiddag zal on getwijfeld het eerste geweest zijn wat gij u hebt afgevraagd en onderzocht: wat is er hetzelfde gebleven en wat is er veran derd, niet alleen wat het gebouw zelf be treft, maar ook en in de eerste plaats wat dc mentaliteit der tegenwoordige leden aangaat. En dan geloof ik, dab het als een geruststelling zal klinken, wanneer ik u zeg, dat er ongetwijfeld veranderingen zijn te constateeren, maar dat de oude mos onaangetast is gebleven, waaraan ook de onderlinge band haar ontstaan te danken heeft. Het is herhaalde malen gebleken, dat op de sociëteit een band wordt gevormd, die op sommige oogenblikken op ondubbelzin nige wijze tot uiting komt, die maakt, dat de leden zich één gevoelen. Wat de verstandhouding met de burgerij en met de burgersociëteit Amicitia in heb bijzonder betreft: deze was bij voortduring goed, heigeen vooral door wederzijdsche gastvrijheid op feestdagen tot uiting kwam. Er zou ongetwijfeld nog meer te vertel len zijn van dc geschiedenis der laatste vijf jaren, maar ik weet, dat gij hier niet ge komen zijt om redevoeringen aan te hoo- hen, die tenslotte slechts theorie blijven; ik weet, dat gij gekomen zijt voor de prac- lijk, om het leven op dc sociëteit nog eens mee te maken, om vriendschapsbanden van vroeger nauwer aan te halen, om een paar dagen te beleven van onbezorgde feest vreugde in een omgeving, die u lief is en die er toe bijdraagt, dat ge u zonder eeni- ge moeite weer verplaatsen kunt in uw eigen studententijd en dat gij u des te ge makkelijker kunt aanpassen aan het tegen woordige studentenleven. Ik twijfel er niet aan, of gij allen voelt dezer dagen in u den levenslust en het enthousiasme van een jong student en ik eindig dan ook met de hoop uit te spreken, dat ook op u weer van toepassing zullen zijn de schoon e woorden: Gebruikt jolijt, terwijl ge zijt in uwe jonge jaren! De feestelijke stemming, die in Leiden's straten heerschtc, werd gisterenavond zeer verhoogd door het Leidsehc Muziek gezelschap „De Post", dat op initiatief van de buurt-commissie van het Noord einde een muzikale rondwandeling maakte door dc straten der feestelijk versierde stad, vergezeld van de leden der buurt- commissio Noordcinde, die in twee open rijtuigen hadden plaats genomen. Om half aoht had de aftocht plaats van den Oude Singel, vanwaar men langs de Bees tenmarkt, Stationsweg en terug, Steen straat, Haarlemmerstraat, Donkersteeg, Hoogstraat, Visohmarkt, Koornbrugsteeg, en Breestraat naar de Studentensociëteit „Minerva" trok. Een onafzienbare menige volgde het muziekcorps en velen hadden zich reeds bij de sociëtei, waar aan de corps leden en reünisten een serenade zou wor den gebracht, een plaatsje uitgezocht. Hier was de drukte overweldigend en de politie hacl handen vol werk om de menigte op behoorlijken afstand te hou den. Van hier vervolgde „De Post'' zijn weg door het Noordeinde naar den tuin van de voormalige Kweekschool voor Zeevaart, waar de buurtcommissie Noord einde haar tenten had opgeslagen. Daar werd in den tuin een concert gegeven en begrijpelijkerwijze hecrschte daar in de omgeving de grootste drukte. Heb bleef intusschen op vele plaatsen in de stad druk, waarbij de grootste drukte zich concentreerde in het cen trum der stad. 't Was niet altijd echter een vreugdige stemming van menschen, die nieuws gierig waren hier en daar eens een kijkje te nemen en langzaam wandelden door de stad. Er waren ook reeds de eerste sympto men van „feestelijke" uitspattingen, ver oorzaakt door den drank en zoo is zulk een feestweek dikwijls nog erger dan de kermis, voor welker afschaffing zoo ge streden is. Wat zal het geven als nu ook nog het Luna-park haar poorten opent! Ook de directie van „Zomerzorg" heeft in verband met de groote plannen, die zij koestert voor Woensdag a.s., de groote tuin geheel laten versieren. Er is te midden van lampions een dak van licht aangebracht, dat zich verder in den tuin voortzet langs de randen v. d. vijver en in het lommer der booüien. In den tuin zijn bovendien twee houten vloeren aange bracht, terwijl tevens in de beide zalen gelegenheid lot dansen zal zijn. Een vijftal bekende orchesten zullen binnen en buiten voor muziek zorgen. In den sprookjesachtigen verlichten tuin zal het voor velen een aangenaam ver- poozen zijn. Hedenmiddag ie half twee had aan de Ooude Vest en Oude Singel dte afvaart der booten plaats, die de toeschouwers voor het waterfeestspel naar cle Kaag moesten brengen. Nauwelijks waren cle booten nagenoeg gevuld, of de regen viel neer. Wat cle middag gebracht heeft, weten onze lezers reeds. Hedennamiddag zijn er weer enkele diners en te half acïit zal de Post-Har- monie een marsch cloor de stacl maken lange de volgende route: Oude Singel, Turfmarkt, Princessekade, Rapenburg (W.), Kaiserstraat, Witte Singel, Jan van Houtkade, Korevaarstraat, Steenschuur, v. d. Werffpark, alwaar van S10 uur concert zal worden gegeven. Van 5.30—S.15 uur is er gelegenheid tot dineeren in den foyer van het feest gebouw (Stadsgehoorzaal). Te 9 uur vangt het concert aan in de Pieterskerk. Het progamma voor morgen. Morgenmiddag te 12 uur heeft aan de Beestenmarkt cle opstelling plaats van den stoet van booten van Edwarda en haar gevolg en de Vikingen, welke te half één vandaar vertrekken door Oude Vest en Oude Rijn om op cle Kaasmarkt te landen. Op de Hooglandsche Kerkgracht voegen zij zich in den aldaar staanden stoet, die dan zal bestaan uit vijf groepen, n.l.: De Vliegende Hollander, de Vikingen, Erwarda, vorstin van Stavoren, en haar gevolg, dorpelingen en matrozen. In op tocht trekt men dan door Leiden's stra ten. De route, die dc optocht morgenmiddag zal volgen, heeft nogal wijziging onder gaan, weshalve we haar hier afdrukken: Kaasmarkt, Koppinhinksteeg, Hoog landsche Kerkgracht, Nieuwstraat, Koren beurs-, Botermarkt, Gangetje, Korevaar straat, Jan van Houtkacle, Douzastraat, Rapenburg (O.Z.), Nonnenbrug, Breestraat (halte sociëteit Minerva), Hoogewoerd, Kraaierstraat, Nieuwe Rijn, Hooigracht, 'Pelikaanstraat, Haarlemmerstraat, Steen straat, Stationsweg, Ziekenhuis-, Stations weg, Boerhaavestraat, Morschs-traat, Blauwpoortsbrug, Prinsessekade, Kort Ra penburg, Breestraat (halte sociëteit Ami citia), Korenbrugsteeg, Vischmarkt, Aal markt, Boommarkt, Prinsessekade, Haar lemmerstraat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Koppenhinksteeg, Kaasmarkt, alwaar de stoet zal worden ontbonden. Morgenmiddag zullen verder de senaten van Utrecht en Groningen recipieeren, te half zeven heeft er op de sociëteit een diner plaats van oud-leden en leden van Seniprc Crescendo, waarna te half ne gen het feestconcert van Sempre plaats vindt in de Stadsgehoorzaal. De post op Woensdag. De directeur van het Postkantoor ver zoekt ons mede te deelen, dat het post kantoor morgen (Woensdag) na half twee gesloten zal zijn. Voor giro-aangelegen heden blijft het kantoor geopend tot 3 uur en voor bushouders tot des avonds half acht. Wie voor een deze aangelegen heden zich op het postkantoor wil ver voegen, kan over de binnenplaats het kantoor bereiken. Endexamen H. B. S. Voor het eindexamen oeconomische af- deeling H. B. S. A. zijn geslaagd: C. M. den Duik, B. J. Ges-cheT, Maria H. Matze, J. van der Nat, J. J. Nicaise, D. A. Peter, j Suze O. A. San Giorgi, B. Staal, Anne Zanen. Afgewezen 1. Aanbestedingen. Door de Commiss-ie van Beheer der Ge stichten Endegeest, Voorgeest en Rhijn- geest, werd hedenmorgen op het bureau van Gemeentewerken aanbesteed: het ver- grooten van een varkensstal op het terrein van het gesticht „Rhijngeest" te Oegst- geest. Ingeschreven was als volgt: A. J. Langeveld, Leiden 5259; fa. Hel mond en Moermoncl te Wassenaar 3590; P. v. cl. Vegte te Voorburg 4734; J. Koote en Co. te 's Gravenhage 3399; C. v. Iter- son en J. J. Mooten, Rijnsburg ƒ3775; C. v. d. Lelie en A. J. Kantebcen 4950; C. v. Vliet en A. Stikvoort, Leiden 4606; D. v. Donk, Oegstgeest 3959; A. II. Volieberg, Zoeterwoucle 4249; A. en N. Mol, Leider dorp 4295; J. v. Gelok, Leiden ƒ4900; C. C. v. Egmond, Leiden 5530; fa. Jac. v. Riet, Leiden ƒ5360; W. Hennepman, Lei derdorp 3595; D. Kaoy en Zonen, Leiden 5500. Door B. en W. dezer gemeente werd hedenmorgen aanbesteed (Bestek no. 15) Het leveren van meubilair, het verbeteren van privaten e.d. in scholen, het vernieu wen van zinken en andere dakbedekkin gen, en het uitvoeren van verschillende an dere voorzieningen aan gemeentegebouwen en inrichtingen. In tien perceelen. Ingeschreven was als volgt: J. v. Groenendaal, Breda perc. 1 280; W. Kochen Utrecht perc. 1 ƒ741; N.V. School en Kerkmeubelenfabriek te Ooster beek perc. 1 ƒ707; Ing. Bur. v. Bouwnijver heid den Haa rperc. 1 ƒ792; Gebrs. Fon- j tein Leiden perc. 9 S60, perc. 10 888; N. B. Eymer Koudekerk, perc. 8 ƒ1085.50; I perc. 9 1390.50, perc. 10 1490.50; fa. v. cl. Linden Leiden, perc. 7 653, perc. 8 ƒ1104, perc. 9 1073, perc. 10 1255; v. d. Velde en de Jong Oegstgeest, perc. 1 ƒ1144, perc. 2 233, perc. 3 ƒ666, perc. 4 717, perc. 5 360, perc. 6 ƒ1188, perc. 7 888, perc. 8 999, perc. 9 Uil, perc. 10 1313; fa. J. F. Laar, Leiden, perc. 1 802; D. Kloots Leiden, perc. 2 555, perc. 3 882, perc. 4 160S, perc. 5 516, perc. 6 ƒ1694; G. C. Bik Leiden perc. 1 834, i perc. 4 1096; v. Houten en Ligtvoet Lei- I den, per^. 7 780, perc. S 990, perc. 9 i 1020, perc. 10 1320; H. Vitter9 Koude- j kerk, perc. 7, S, 9 en 10 in massa 3732J. I Mugge en W. F. v. Klaveren, perc. 4 j 1330, perc. 6 1499; P. de Kier Leiden, I perc. 7 ƒ800, p~rc. 8 ƒ1100, perc. 9 ƒ949, i perc. 10 1350; W. E. Neuteboom Leiden, perc. 2 ƒ269, perc. 3 ƒ598, perc. 5 234; j J. v. d. Heyde Leiden, perc. 7 721, perc. 8 ƒ1113, perc. 9 1018, perc. 10 1300; P. j v. d. Broek Leiden, perc. 9 798; Wed. H. v. Driel Koudekerk, perc. 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 en in massa 10.070; Th. G. Bar- then Leiden, perc. 2 507, perc. 3 909, j perc. 4 ƒ1644, perc. 5 ƒ470, perc. 6 1724; j J. E. V-letterman Veur, perc. 1 ƒ885, perc. i 2 187, perc. 3 557, perc. 4 1251, perc. l 5 ƒ157, p::c. 6 922, perc. 7 ƒ656, perc. I 8 949, perc. 9 990, perc. 10 1298, in j totaal ƒ7052; fa. Marcelis en Heemskerk Leiden, perc. 2 479, perc. 3' 979, perc. 4 1949; perc. 5 387, perc. 6 1679, perc. 7 j 799, perc. 8 1129, perc. 9 1049, perc. 10 1339; N.V. De Loodgieter Leiden, perc. 7 736, perc. 8 1017, perc. 9 936, perc. 10 1247; J. A. Scheer en L. Biegsti'aten Leiden, p- .1 ƒ795. Verder werd nog aanbesteed (Bestek no. 16) Het maken van betonschoeiingen een walmuur en eene boordvoorziening, het herstellen van remmingswerken, het leveren en inheien van meerpalen, alsmede het verbreeden van een brug. In drie perceelen. Ingeschreven was als volgt: H. Bakx en H. Steenkist Haarlem, perc. 1 14.620; C. v. d. Vegte en Zoon Voorburg, perc. 1 I 18.334, IJ. S. v. d. Voort Aarlanderveen, i perc. 1 17.900, perc. 2 5700; J. Olden- kamp Zwolle, perc. 1 17.340J. N. Muller, Leimuiden, puerc. 2 ƒ4785; A. J. de La ter en B. Meyer Leiden, perc. 1 15.640, perc. 2 3500; H. Timmers Leiden, perc. 1 18.635, perc. 3 ƒ4008.95; P. A. Koning, i Voorschoten, perc. 1 ƒ17.447, perc. 2 ƒ5745, perc. 3 3400, totaal 26.327; J. J. j Jansen, Middelburg, perc. 1 22.800, perc. 2 6400; T. L. J. Zitman Leiden, perc. 1 15.695, perc. 2 ƒ4800, perc. 3 ƒ2650; Wed. H. v. Driel Koudekerk, perc. 1 15.970v. d. Velden en de Jong Oegstgeest, perc. 1 18.500, perc. 2 6000, perc. 3 4000, massa i ƒ28.300; fa. Gebrs. Paul Sliedrecht, perc. 1 23.250, perc. 2 6260; fa. Marcelis en Heemskerk Leiden, perc. 1 16.439, perc. 2 7200, perc. 3 ƒ2878; Gebrs. v. Luiing Woubrugge, perc. 2 4671N.V. Houtgraaf en Bolsenbrek Bloemendaal, perc. 1 16.959, perc. 2 ƒ5600. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraa^ 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. Dr H. NANNI 's TA PASTA Sc.p.tube reinigt mond elanden De Zondag in de Mon Père-kerk gehou den collecte voor het Zieken-triduum heeft opgebracht 131. Door de Genie werd aanbesteed het ver ven van militaire gebouwen en werken hier ter stede. Laagste inschrijvers waren Gebrs. Pasman, alhier, voor ƒ3770. Voor. het examen Ned. Vereeniging voor Gemeentebelangen diploma A. is te 's Gra venhage geslaagd de heer J. J. Aalbersberg, alhier. Voor het notarieel examen 2e gedeelte is te Den Haag geslaagd mr. H. P. Schön- feld Wichers, alhier. De alhier tot semi-arts bevorderde stu dent D. Dorrepaal is bestemd tot reserve- offcier van gezondheid bij het reserve- personeel va nden geneeskundigen dienst der landmacht. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, gezien een beschikking van 13 Mei, heeft, met wijziging en aanvulling in zooverre van die beschikking, bepaald, dab bij het eindexamen aan de openbare gymnasia te Rotterdam op 20, 21, 23, 24, 25 en 26 Juni en te Schiedam op 27, 28 en 30 Juni als vierde gecommitteerde zal optre den dr. Th. Weevers, hoogleeraar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, wonende te Amersfoort, in plaats van dr. W. J. do Haas, hoogleeraar aan de Rijks universiteit alhier. Wegens den morgen te houden optocht zal de Leidsche Universiteit dien dag den geheelen dag gesloten zijn en geen exa mens worden UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Arrestatie. In verband met de ver schillende diefstallen welke hier den laat- sten tijd werden gepleegd, vernemen we dat het hans aan de politie is gelukt de vermoedelijke daders aan te houden. Het bleken te zijn een zekere P. uit Bodegra ven en de B. en de G., beiden wonende alhier. Het onderzoek wordt door de poli tie voortgezet. Mond- en klauwzeer bij een paard. Als een bijzonderheid vernemen we, dat bij een paard van den landbouwer O. in wijk Hoorn een geval van mond- en klauw zeer is geconstateerd. Geboren: Anna, d. van A. van Hans- wijk en W. K. Loenen. Gerardus Theo- dorus Aloysius, z. van P. J. Kooiman en M. J. Verhoef. Johanna Pieternella, d. van A. J. Roos en M. Lodeweegs. Antje, d. van M. Kouwenboven en D. Hak. Ge rard Wilhelm, z. van A. Schollaardt en M. M. Britsemer. Johannes Petrus, z. van J. J. Ivoelewijn en M. Osterman. Jan Franciscus, z. van J. S. v. d. Sluijs en B. M. Sackers. Johannes Cornelis, z. van B. Q. Schouten en G. H. v. Schinkel. Anna d van G. J. de Jong en W. H. van Herpen. Gerardus Wilhelmus, z. van G. v. Deu ren en M. M. Pijnacker. G e h u w d: J. Blijlevcn 30 j. en B. Kroon 22 j. W. Verkerk 23 j. en P. v. d. Laken 25 j. L. v. d. Hoek 26 j. en A. v. d. Plaats 22 j. Overleden: M. Reyneveld, echtgc- noote van A. Frissel 38 j. A. Domburg 13 rnnd. H. Spek wede. van- P. Lodder 77 j. J. Bek 18 j. N. C. Rietveld 13 j. (overl. te Leiden). BODEGRAVEN. Geboren: Bastiaan, z. van B. van Dijk en E. Jansen. Ondertrouwd: H. J. Huisman 27 j. en H. Batelaan 22 j. Getrouwd: G. van Oudenallen 26 j. en G. Wagensveld 26 j. Gevestigd: E. M. Leliveld van Zeg veld. G. Bergsma van Wijmbritseradeel. H. A. van den Berg van Rietveld. W. C. L. van den Brink van Rietveld. W. Bergsma en gezin van Oostellingwerf. O. P. van der Star van Rotterdam. M. C. Boogerd van Ouwerkerk (Z.). Vertrokken: E. van den Berg en gezin naar Zegveld. E. Bos naar Alphen a. d. Rijn. A. Zijerveld naar 's-Graven hage. G. A. Roor naar Gouda. I. M. van Rijn naar Ouder-Amstel. BOSKOOP. Personalia. Tot onderwijzeres aan dc R.-K. Josephschool alhier afd. L. O. is be noemd onze plaatsgcnoote mej. M. Vermeu len, thans onderwijzeres aan de R.-K. school te Zevenhoven. Naar wij vernemen is de heer H. Bïinnemeijer, leeraar aan de Rijkstuin bouwschool alhier, benoemd tot directeur van de R.-K. Tuinbouwschool te Bever wijk. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 982. Coöp. Boerenleen bank, Katwijk a. d. Rijn, Voorstraat 50. Uittr. Secr.: A. Korpelshock, Katwijk. Uittr. Gevolm. (kassier): P. J. Aarts, Kat wijk. N. Voorz.A. Korpelshoek, Katwijk a. d. Rijn. N. 2e Voozr.H. van Paridon, Katwijk a. d. Rijn. N. Gevolm. (kassier): J. Meyer, Katwijk a. d. Rijn.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2