B RADIO ERG EN DAL/' -► VALKENBURG <D CHR. HUYNEN Jr. 99 Kolster-Brandes Luitlsprekers MAANDAG 16 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 R.K. FEDERATIE. Om het kampioenschap. In de wedstrijden om het Federatie- kampioenschap slaagde D. H. L. er gis*- teren in revanche te nemen op R. Iv. T. V. V. De Delftenaren wonnen in Tilburg met 21 en hebben thans weer de lei ding. Caesar won verder van P. V. C. De stand is nu: D. H L. 5 3 2 20—11 6 R.K.T.V.V. 5 3—2 13—9 6 Caesar 5 2 12 11—11 5 P. V. C. 5 2 2 1 11—17 4 P. H. 4 112 8—14 3 De uitslagen. Tweede Missi e-w e d s t r ij d. Helmond: Den BoschUtrecht 32 Om het Lands-kampioenschap. R.K.T.V.V.—D.H.L. 1—2 CaesarP. V. C. 52 R.K.S.V. „Teijlingen". De wedstrijd Leiden ILisse I, welke was vastgesteld voor de serie-wedstrijden van bovengenoemde vereeniging, kon geen doorgang hebben, zoodat deze opnieuw is vastgesteld op 29 Juni a.s. Den 22sten Juni a.s. wordt om den lsten en 2den prijs gespeeld tusschen Teijlingen I S. J. C. I. Voor de nederlaag-wedstrijden vond de ontmoeting plaats Teijlingen IIConcor dia II, welke eindigde in een 92-over- winning voor Teijlingen. Om 12.30 uur floot scheidsrechter Hou sing beginnen. Concordia verschijnt met 9 man terwijl Teijlingen voltallig is en hieraan is het te wijten, dat het een zware nederlaag werd voor de Con- cordianen. Toch nam Concordia de lei ding, doch dit was van korten duur, daar nog geen minuut later gelijk werd ge maakt. Toen de rust aanbrak was de stand 4—2 voor Teijlingen. Ha de rust had Concordia den wind mede, doch dit. gaf blijkbaar niets. Als Concordia den moed laat zakken, worden er nog 5 doelpunten door Teijlingen ge maakt. De scheidsrechter voldeed goed, zoodat de wedstrijd een vriendschappelijk verloop had. Daarna trad een geheel nieuw elftal der Junioren in het veld tegen een dito van Lisse. Onder groote tevredenheid van beide partijen eindigde deze wed strijd in eem-gelijk spel. 00. Teijlingen 'l vertrok naar Hillegom on voltallig, om daar Concordia I te ont moeten. Concordia was sterk vertegen woordigd en al was Teijlingen tweederden van den strijd in de meerderheid, toch moest zij een nederlaag boeken van 52. De Junioren van Teijlingen keerden met een 1O-nederlaag naar Sassenheim terug van de Juniores van Concordia. DIOC. HAARLEMSCHE BOND. Westlandia IS. J. C. I 14. Gisteren maakten de Noordwijksche zwart-witten een uitstapje naar West landia te Naaldwijk met 3 elftallen, waar ingeschreven was voor de nederlaag-wed strijden. In een tweelta confortabele auto's werd dit mooie reisje door het welvaren de Westland gemaakt, naar het tamelijk ver afgelegen doch goed ingerichte ter rein van Westlandia. Het gastheeren elftal, hetwelk in de a.s. competitie in de Is'te klasse D.H.V.B. zal uitkomen, tracht te in den wedstrijd tegen S.J.C. I een zoo goed mogelijk figuur te maken, het geen somwijlen hun spel niet verfraaide. S.J.C. nam het daarom zeer kalmpjes op en stelde zch met een 41-overwinning tevreden. Do twee ander wedstrijden, welke op het tweede terrein werden gespeeld, wor den eveneens door do SJ.GVers in over winningen omgezet, waarvan de uitslagen waren Westlandia II S. J. C. II 23West landia IV-S. J. C. IV 1—2. Thuis speelde S. J. C.v III voor de promotie tegen S. N. A. I uit Stomp wijk. Werd de uitwedstrijd door de Noordiwij- kers verloren, de thuiswedstrijd leverde een flinke revanche op, daar zij nu met 51 wonnen, zoodat do beslissingswed strijd op onzijdig terrein moet worden gespeeld. „St. Bernardus". Zondag zijn door beide elftallen de eer ste seriowedstrijden gespeeld en wel op het V. V. L.-terrein te Voorschoten. Te circa 12 uur kwam het tweede elftal in 't veld tegen Graaf Willem 4. Het twee de elftal heeft in dezen wedstrijd eens la ten zien, dat zij ook wel goed spel kunnen leveren en wisten met 42 te zegevieren. Het eerste elftal kwam tegen het eer ste elftal der sportver. „Meerburg" in het veld. Met dezen wedstrijd werd te circa 4 uur een aanvang gemaakt. Al spoedig bleek dat de Meerburgers, die in de vier de klasse spelen, niet waren opgewassen tegen dé sterke Bernardus-ploeg. Voor dc rust wisten zij den stand te brengen op 31. Na de rust werd door beide partijen flink aangepakt, maar ook nu bleek Ber nardus sterk in de meerderheid. Zij wist nog vier maal het Meerburg-doel te vin den. Hoewel door Meerburg alles in het werk gesteld werd, om den achterstand in te halen, mocht het hun slechts eenmaal gelukken een doelpunt te maken, zoodat deze schitterend gespeelde wedstrijd ein digde met 72 voor Bernardus. Deze wed strijd is voor het eerste elftal zeer zeker een goede oefenwedstrijd geweest voor de a.s. Zondag te spelen beslissingswedstrijd tegen O. V. V. op het Meerburgterrein om het kampioenschap der 3de klasse. De Junioren die thuis een vriendschap pelijke)! wedstrijd moesten spelen, tegen de junioren van A. S. C. behoefden niet in het veld 'te komen, daar de laatstge noemden niet zijn opgekomen. R. K. Sportvereeniging V. V. L. Onder begunstiging van uitstekend weer en met flinke belangstelling werden de seriewedstrijden voortgezet. Om 12 uur kwamen St. Bernardus II en Gr. Willem IV binnen de lijnen voor de 3de Afd. Hoe wel Gr. W. in het veld geenszins de min dere was, ontbrak toch de noodige schot- vaardigheid. Met 42 wist B. in dezen strijd te zegevieren. Voor dezelfde Afd. ontmoetten elkaar hierna A. V. V. IISt. Lodewijk III. Voor de rust neemt St. Lodewijk uit een penalty de leiding terwijl na de rust beide partijen nog eenmaal wisten te doelpunten zoodat St. L. met 21 overwinnaar werd, wat de verhouding goed weergeeft. Hierna werd een aantrekkelijke wed strijd gespeeld voor de 2de Afd. tusschen Wilhelmus III en Gr. Willem III. Beide partijen gaan vrijwel gelijk op en het spel verplaatst zich zeer snel 10 min. voor het einde wist 1 het eenige doelpunt te sco ren, waardoor zij zich dn de volgende ronde plaatste. Als laatste wedstrijd werd voor de 2de Afd. nog gespeeld, de wedstrijd Meerburg 1St. Bernardus I. Reeds dadelijk blijkt-, dat B. sterker is, zoodat zij dan ook spoe dig een veiügen voorsprong hebben. Te vens blijkt de Meerburg-keeper zijn dag niet te hebben, zoodat B. hem in dezen wedstrijd 7 maal weet te passeeren. Het volhouden van Meerburg werd echter ook met- een tweetal keurige doelpunten be loond, zoodat St. Bernardus met 72 over winnaar werd. Volgende week voortzetting der wed strijden, zeer waarschijnlijk komen dan ook beide V. V. L.-elftallen in het veld. V. V. L.I trok met een 3-tal invallers naar Berkel en speelde daar voor de serie tegen H. R. Z. I uit Rotterdam. In een zeer onfortuinlijken wedstrijd verloren zij met 42. R. K. S. V. „Meerburg" Zoeterwoude H. R. Gisteren heeft een zwaar gehandicapt Meerburg I een zware nederlaag geleden tegen een volledig V. V. B. I. Met 72 bleven de menschen uit de Groenendijk in de meerderheid en dit was ten zeerste verdiend. Meerburg had' vijf invallers en speelde bovendien slechts met 10 man. Zondag a.s. wordt op ons terrein de be slissingswedstrijd gespeeld, die verleden week niet doorging, tusschen V. V. B. en O. V. V. We zullen maar hopen dat dit maal deze wedstrijd wel zal doorgaan. :t Wordt langzamerhand toch eens tijd, dat de kampioen aangewezen wordt. Hedenavond op het Meerburgterrein voetbaltraining onder leiding van den heer A. Goddijn. Aanvang ongeveer S uur. Het bestuur verwacht een groote opkomst. R.-K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag speelde A. V. V. 2 tegen St. Lo dewijk 3 voor de V.V.L.-serie te Voorscho ten. Om 1.30 u. brengt St. Lodewijk den bal aan het rollen en ontwikkelt er zich aan weerszijden een vlug spel, doch de verdedi gingen blijven meester van het terrein. Bij een corner op het A.V.V.-doel, wordt dc bal tegen de hand van den linksback ge schoten, waarvoor de scheidsrechter een penalty toekent, waaruit St. Lodewijk het le doelpunt maakt. Voor rust blijft het ver der bij eenige aanvallen. Rust 10 voor SI. Lodewijk. Na de thee pakken de A'.V.V.'ers goed aan en het St. Lodewijk-doel wordt bele gerd, doch doelpunten blijven uit. Toch weet de mid voor eindelijk gelijk te maken. Even voor het einde weet St. Lodewijk door een misverstand in de A.V.V.-achter- hoede nogmaals te doelpunten en daar mede met 21 de overwinning te behalen. A.V.V. 3, 1 en 5 speelden voor de Neder laagwedstrijden tegen D.H.B. 2, 3 en 4. A.V.V. 3, dat met enkele invallers uit kwam, wist tegen D. H. B. een 33 gelijk spel te behalen. A. V. V.a en A.V.V.b konden het tegen do Boys niet bolwerken en moesten resp. met 2—0 en 31 het onderspit delven, enfin, jongelui, een volgende maal beter en dan geen invallers. CRICKET AJAX—HILVERSUM C.C. Meyer en v. d. Mey scoren beide een century! Totalen van 275 en 281 voor 6! Hilversum wint den toss en gaat batten. Labouchère opent met Hooft-Graafland, op het bowlen van Rice en v. d. Mey. Vooral Hooft-Graafland heeft er goed het oog in; als het totaal 23 is wordt Labou chère voor 3 in do "lips ingerekend door D. v. d. Putten op het- bowlen van Rice. Titsing komt hem vervangen; het veld blijkt buitengewoon snel te loopen en iedere bal die een fielder gopasseerd is gaat voor vier; de score stijgt dan ook snel. Op 55 gaat Titsingh l.b.w. op een bal van v. d. Mey; Even later heeft deze bowler weer succes als hij de stumps van Hooft- Graafland uiteenwerpt; deze laatste scoorde een aantrekkelijke 36 runs. De stand is nu 3 voor 60. Cremers met Bakker zetten de innings voort. Op 74 wordt laatst genoemde uitgegeven als hij zijn beenen HOTEL ME/T GR90TË AUTO-GARAGE 5IET UW VACANTIE NA. PLENKERTSTRAflT TEEEF. INTERC. No. 52 LEDIGE mrSIONPRIJS 0 GLD. ONTHOUDT DIT ADRES GELIEVE TIJDIG KAMERS TE BESPREKEN - VELE REFERENTIËN voor een rechte bal van Rice plaatst. Hij scoorde een niet feillooze 13 runs. v. Weel komt hem vervangen en met Bakker op de mat komt de 100 op. Even later neemt een harde bal van H. <1 Vrind juist de bails mee van v. Weel (20). Ook Bakker ver dwijnt dan spoedig; hij wordt n.l. voor 21 door v. d. Mey gebowled. Des Tombe en Rosenbaum scoren minder snel. Op 137 wordt Des Tombe (IS) door D. v. d. Put ten gevangen op het bowlen van v. d. Mey. 7 voor 137. Tes en Rosenbaum gaan er nu duchtig het hout op leggen en als er om 1 uur gestopt wordt voor de lunch is de 180 op. Ook na de lunch stijgt de score onrust barend. Weldra is de 200 op en eerst op 236 komt de scheiding als v. Tes door God ding gevangen wordt op het bowlen van H. de Vrind. Hij scoorde een zeer krachtige 6S. Stand 8 voor 236. Taber (11) en Sca- lougne (0) worden dan beide gebowled door Rice. Rosenbaum bleef met 50 not out. Met 16 extra's wercl het totaal 275. Opmerke lijk was het dat alle bats van Hilversum or het hunne toe hebben bijgedragen om dit-, voor de Overgangsklasse ongekend hooge, totaal bij elkaar te krijgen. Niet minder dan 9 spelers kwamen in de dub bele cijfers! Bowlingcijfers: Rice 356. v. d. Mey 5 98. Meijer 046. H. de Vrind 259. Inmiddels wa-s het half drie geworden toen v. d. Mey met Janssen naar de wickets toog. Janssen werd voor 6 gebowled door Cremers 1 voor 15. Meijer en v. d. Mey hadden zich weldra ingespeeld en deden de score in een razend tempo stijgen. In minder dan geen tijd was de 100 op. Dc meest verstokte Ajax-supporters konden nog aan geen overwinning denken, maar toen Meijer en de captain stand hielden en iedere slechte bal naar de boundary zonden, herleefde de hoop. Zou het toch nog kun nen? De spanning werd voelbaar; de keu rige off-slagen van Meijer en 'de buiten gewoon krachtige leg-hits van Freek brach ten het vrij talrijke publiek in verrukking.De 200 was al op en nog was er slechts één wicket gevallen. Meijer en v. d. Mey hit ten nu elke bal en onder een donderend applaus scorot Meijer even later z'n cen tury. In den volgende over is ook v. d. Mey de 100 gepasseerd. Zeker een pracht- prestatie voor deze veteraan, die na drie uur fielden waarbij hij de meeste wickets nam, nog kans zag om in ruim anderhalf uur een century te scoren. Eerst na de thee komt de scheiding als Meijer l.b.w. gaat op een bal van Cremers. Hij scoorde 119 runs, waaronder 1 zes en niet minden dan 22 vieren. Even later speelt v. d. Mey een bal in de handen van Des Tombe. Hij scoorde 108 runs waaronder 5 zessen en 13 vieren. Van 1 voor 15 hadden Meijer en v. d. Mey de stand gebracht op 2 voor 215. Bravo! Dozij maakt het niet lang. Voor 2 wordt hij gestumped. 4 voor 251. H. do Vrind wordt voor 7 gebowled. 5 voor 263. Godding 5, bowled Rosenbaum. D. v. d. Putten blijft met 11 en van Breen met 0 not out, wanneer Hilversum op 281 opgeeft. Ajax heeft dus gewonnen met 6 runs en vier wickets in handen. Bowlingcijfers: Cremers 4—69. Rosen baum 161. Labouchère 0—69, v. Weel 0—15. Titsing 0—13. Des Tombe 1—31. De uitslagen. Eerste klasse. H.D.V.S.V.O.C.; gew. door V.O.C. met 109 runs op de 1 innings. HaarlemH.C.C.; gew. door H.C.C. met 36 runs en 5 wickes in handen. H.C.C. 2P.W.gew. door H.C. met in- ings en 96 runs. V.V.V.A.C.C.; gew. door V.V.V. met 60 runs. Overgangsklasse. Rood en Wit 2—H.C.C. 3; gew. door H.C.C. met 13 runs. H.C.C. 154, R. en W. 141. PhoenixV.R.A. 2; gew. door Phoenix op de le innings met 2 runs; V.R.A. 78. Phoenix 81; V.R.Al 6 voor 83 gesloten. Phoenix 1 voor 29; tijd. Ajax (L.)Hilvers C.C.; gew. door Ajax met 6 runs op de le ininngs (nog 4 wickets in handen) Hilversum 275, Ajax 281 voor 6. Kampong—H.T.C.C.; gew. door H.T.O.C. met innings en 38 runs. Kampong 75 en 95, H.T.C.C. 208. HEDEN ONTVANGEN E^E NIEUWE MODELLEN VANAF f 29.50 TpT f 105.— Wij demonstreeren deze gaaVne gratrk-*bij U aan huis Aanbevelend Radio NEDERLOF, Haarl.straat 170a Derde klasse B. H.C.C. IVAjax (L.) II; gew. door H. C.C. met innings en 73 runs. Ajax 47 en 41, H.C.C. 161. Excelsior IIH.B.S.; gew. door H.B.S. me innings en 129 runs met drie wickets in handen, H.B.S. 252, Excesior 49 en 74. WATERPOLO NED. ZWEMBOND. Overzicht. Er is gisteren naar hartelust gespeeld. In de eerste klasse had do U. Z. C. Vrij dagavond reeds gewonnen van de Maas, nu boekten de Leidsqhe Zwemclub en Dol fijn fraai overwinningen, resp. 3—1 en 81 op D. J. Iv. en G. Z. C'. In de res. le klasse was het een succes dag voor de thuisclubs, die alle drie won nen. Het Leidsche dames-zevental blijkt in derdaad nog te zwak voor de competitie. Gisteren werd met 70 van de Utrecht- sche dames verloren. Dat moet toch beter worden! L. Z, C. OP BEZOEK BIJ D. J. K. De Amsterdamsche Zwemvereenigingen zijn te beklagen; geen enkele goede open zweminrichting staat hun ter beschikking. Zoo heeft „de Dolfijn" haar heil moeten zoeken in Sloten, de A. Z. in Abcoude, terwijl de D. J. K. haar wedstrijden in het Sportfondsenbad speelt. En.... hoe mooi en doelmatig deze overdekte inrichting ook genoemd mag worden, op een prachtigen zonnigen dag als gisteren gaat niets boven een wed strijd in open water. De vochtige zwoele atmosfeer van het overdekte bad laat niet toe zoo vrij en ruim adem te halen als voor een snel ge speelden polowcdstrijdgewenscht is. Dit althans 'waren de ervaringen van verschil lende L. Z. C.'ers. Begonnen werd met D. J. K. II— L. Z. C. II L. Z. C. verscheen, door afstaan van spelers aan het eerste zevental en om an dere redenen, onvolledig. Desondanks werd het een vlugge partij met de D. J. Iv. iets in meerderheid, wel overwicht vooa1 de rust echter niet voldoende was om tot doelpunten te komen, zoodat met dubbel- blank van doel gewisseld werd. Men zette aanvankelijk de zaak op den zelfden voet voort. Een paar kansen, die beide partijen zich door aardig samenspel schiepen, liepen door slecht schieten op niets uit, totdat de Leidsche keeper, zelfs door uitzwemmen niet kon verhinderen, dat de vrije kans een doelpunt voor D. J. K. opleverde. Dit gaf de Amsterdammers een steun en hun midvoor wist dan ook nog tweemaal het Leidsche doel te door boren, waartegenover de L. Z. C.'ers geen enkel doelpunt konden stellen. Eindstand dus 3—0. Toen kwam aan de beurt D. J. K. I—L. Z. C. I Zooals hiervan al gezegd is, was ook „het eerste" niet volledig. Desondanks was de Leidsche club iets in de meerder heid. Fel en vinnig spel gaf echter slechts zeer kleine kansen, die niets opleverden. Plotseling een succes aan den anderen kant. Een ver schot werd door Goekoop te gemakkelijk aangezien, waardoor D. J. Iv. op onverwachte wijze de leiding nam. Dit was voor L. Z. C. aanleiding om er een schepje op te doen en door keurig sa menspel in de voorhoede werd het dra 1—1. Zoo werd van doel gewisseld. Steeds talrijker werden de Leidsche aanvallen, terwijl die van D. J. Iv. minder gevaarlijk werden, hoewel toch nog eenige angstige oogenblikken voor de L. Z. C.-goal ont stonden. Een nieuwe aanval, besloten met een goed schot van de la Court, gaf L. Z. C. dc leiding. De D. J. K.-voorhocde werd teruggedrongen en hun eenige voorpost Plantinga, kon met zijn onverwachte schoten Goekoop niet verschalken. Als dan kort voor het einde de Lcidenaars een derde doelpunt maakten, nadat Mous- set te voren op schitterende wijze een schot van Buys had gestopt, is het pleit beslecht en de uitslag 13. A. s. Donderdagavond S.15 uur wordt in de Leidsche Zweminrichting nabij den Hoogen Rijndijk gespeeld: L. Z. C. II—Dolfijn II L. Z. C. I—Dolfijn I. De uitslagen. Dames. Tweede klasse A. R. D. Z. II-S. V. H. 6-1. Tweede klasse C. L. Z. C.—U. Z. C. 0-7. Heeren. Eerste klasse A. Maas I—U. Z. C. 2—4. Eerste klasse B. D. J. K.—L. Z. C. 1—3; Dolfijn—G. Z. C. 8—1. Res. eerste klasse A. Maas II— U. Z. O. II 1-0. Res. eerste klasse B. D. J. K. II—L. Z. C. II 3-0; Dolfijn II— G. Z. C. II 6-2 Het ongeluk van majoor Sergrave. Naar uit Londen wordt gemeld, is de bouwer van majoor Sergrave's motorboot van oordeel, dat de boot in aanraking is gekomen met een drijvend voorwerp. Een flesch, ja zelfs een talc was z. i voldoende om heb ongeluk te veroorzaken. Niet ontmoedigd, door het ongeval dat Segravc heeft getroffen, is Miss Bettv Carstairs Zaterdag naar Amerika vertrok ken, om deel te nemen aan de internatio nale motorbootwedstrijden. Zij is nu de eenige Engelsche deelneemster. ZWEMMEN Nationale kampioenschappen. Op 26 en 27 Juli 1930 worden in Gouda dc nationale zwemkampioenschappen ge houden, welker organisatie in samenwer king met de Technische Commissie is op- gedraen aan de Goudsche Zwemclub. Het programma luidt Zaterdag 26 Juli, aanvang 4 uur 's mid dags: 1500 nieter vrije slag, heeren; 300 M. wisselslag, personeel, dames; idem hee ren; 4 maal 200 M. vrije slag, estafette, heeren; schoonspringen, dames; 200 M. vrije slag, heeren; 5 maal 50 M^vrije slag estafette, dames, idem heeren. Zondag 27 Juli, aanvang 2 uur 's mid dags: 400 m. vrije slag, dames; idem, hee ren; 200 m. schoolslag, heeren; idem, da- moe; 3 maal 50 m. wisselslag estafette, da mes; idem, heeren; 100 m. vrije slag, da mes; idem heeren; schoonspringen, hee ren; 100 m. rugsla, dames; idem heeren 4 maal 100 m. vrije slag, estafette dames; idem, heeren. Een Ned. record verbeterd. De belangrijkste uitslagen van de gister avond te Groenendaal gehouden zwemwed strijden, georganiseerd door de Heemsteed- schc Polo Club luiden als volgt: Estafette 3 maal 50 Meter wisselslag: 1. H. V. G. B. in 1 min. 42 2/5 sec. Het Nedcr- landsch record is hiermee verbeterd met 2/5 sec. De deelnemende ploeg bestond uit: A. van der Meer, H. Koo.v en S. van der Meer. 2. Z.I.A.N. 3. „Haarlem". De estafette 10 maal 50 M. vrije slag: 1. H.V.G.B. 5 min 25 4/5. 2. Het IJ 5 min. 31 sec. 3. H. Z. en P. C. 5 min. 32. De polowedstrijd tusschen H P. C. en de Swimmsportfreunde „Bariucn" had tot re sultaat gelijk spel, n.l. 3—3. Nieuw wereldrecord dames op de 100 yards hardloopen. Tijdens athletiekwestrijden te Philadel phia vestigde .Stella Walsh (Cleveland) een nieuw wereldrecord op de 100 yards hardloopen door dezen afstand tc loopen in 10.8 sec. Tot dusver was Miss Robinson (Canada) wereldrecordhoudster met deu tijd van 11.2 sec. R.K. SPORT Zij die lid wenschen te worden van de R.K. Sportver. „Meerburg" (HMge Rijndijk) (Voetbal, kfyfinastiek, At If gelieven zich geven bij H. Rijndijk Contributie j tezamen: Juni ore nffthLJ# j.) f 0.15 p. w. Senioren' (boven 17 j.) f 0.25 p. w. Voor de afd. Voetbal worden alléén leden aangenomen welke vrij zijn, d.w.z. welke géén verplichtingen hebben voor het a.s. seizoen bij an dere vereenigingen. 339 rten Betaal Igeen prijzen Ivoor Iet om lijsten j van/ foto'sjenz^- Van ouds bekend?'"; s: HAARLEMMERS. AT 62 Telefoon 2918

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6