LASTER VRIJDAG 13 JUNI 193. DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Priesterfeest. Er heeft zich een feest commissie gevormd om den weleerw. heer M. Groot, die Zondag zijn eerste Plechtige H. Mis in de St. Josephkerk zal opdragen, een passende eer te bewijzen. Wij noodigen de parochianen uit, Zaterdagavond en Zon dag door het uitsteken der vlaggen (met pauselijke wimpel) van hun roomsche blijd schap getuigenis af te leggen. Bouwen. Aan den aannemer W. Har ding alhier is opgedragen het bouwen van een Landhuis met garage enz. aan de Weeresteinstraat voor rekening van den heer Veldhuijzen van Zanten „Nimmerdor" alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Op hol. De zoon van J. v. d. G., alhier, in het weiland te Valkenburg, werkzaam mot een schudmachine, ging tegen 12 uur huiswaarts en zette het paard op de laan om eerst het hek te sluiten. Het schijnbaar ongeduldige dier ging er intusschen van door met de schudmachine achter zich. In de buurtschap „Borculo" stond een koop man met een handkar met potten, pannen, kopjes enzoovoort. Het paard nam deze hindernis doch ten koste van den geheelen wagen vol aardewerk. Een lawine van diggels bleef bij „Borculo" achter, herinne rend aan de droeve gebeurtenis enkele ja ren voorgevallen bij het andere Borculo. Ook de schudmachine moest het ontgel den, want deze brak bij den boom af en het paard ging met versnelde draf door langs Valkenburgerweg, Voorstraat, Noordw.weg, naar zijn Heimat. Daar bleef hij eigener beweging staan en wachtte tot de deur voor hem werd opengedaan. Waar het dier met de boom van de schudmachi ne het geheele dorp doorgehold was, mag het zeker wel een groot geluk genoemd worden dat geen verdere ongevallen had den plaats gehad. De koopman in potten en pannen zal wel zelden of nooit een der gelijke groote afnemer gehad hebben. Tuinbouw. Zeer veel hing af van een lekkere regenbui. Dit kwam ook uit in een gehouden vergadering der Tuinbouwver. K. en O., waar meerdere de mededeeling deden dat een aanvang gemaakt zou kun nen worden met rooien op Maandag a.s. mits voor dien regen kwam. En juist op heb moment dat de voorzitter der verga dering sloot brak een zwaren donderbui los en kregen we een voldoende portie. Daar kan de regenmaker niet tegèn wer ken, werd opgemerkt. De gewassen staan in het algemeen goed dus zitten we volgen de week in de drukte op tuinbouwgebied. Enkele malen maken een begin met het rooien der tulpen, althans van het z. g. zaadgoed. Op de lichte gronden heeft men den laatsten tijd nogal van de droogte en warmte geleden. Men verwacht, dat die gewassen niet zullen meevallen. Ook hier kan de regen nog veel goed doen. Evenzoo bij de landbouwers die voor hun weilanden op een fikschen bui zaten te wachten. Veilingvereeniging. De Tuinbouwver. Katwijk en O. hield gisteravond een leden vergadering in Hotel „De Roskam". Na opening door den voorzitter, de heer J. v. d. Perk, las de secr. de heer A. Korpels- hued de notulen. Deze werden goedge keurd. Dan deed de voorzitter de mede deeling, dat het bestuur geslaagd was in den aankoop van een nieuwe monstersohuit welke 1500.— zou moeten kosten. Onge veer Aug. zou deze gereed zijn. Voorts dat het bestuur geconfereerd had met een ver tegenwoordiger der N. Z. H. T. over het gebruik der vaart rond het veilingterrein. Het bestuur had de mondelinge en daar na de schriftelijke toezegging ontvangen dat in het tijdvak van 15 Juni—15 October geen gebruik van vaart en loswal zal ge maakt worden dan na uitdrukkelijke toe sla. w..i het les tuur. Het bestuur meende, dat zulks een bevredigende oplos sing was. In de vergadering was hier nog eenigc oppositie tegen, doch het bestuurs voorstel werd ten slotte met groote meer derheid aangenomen. Dan kwam in bespreking het punt „da tum vaststellen van veilen". Enkele leden deden toezegging met aanvoeren te be ginnen op Maandag 16 Juni nam. 2 uur. Dien datum werd dan vastgesteld en hier van zal aan de leden en kooplieden door een annonce in dit blad mededeeling wor den gedaan. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake een vraag of het niet 'gewenscht is de huur van het terrein aan de N. Z. H. T. op te zeggen. Het bestuur oordeelde dat zulk een voorstel op de eerstvolgende ver gadering schriftelijk kan worden ingediend Een vraag in vorige vergadering gedaan om bij groote aanvoer van bloemkool 5 maal per week te veilen meende het be stuur aldus te moeten beantwoorden, dat indien zulks naar het oordeel van het be stuur wenschelijk zal zijn, die zal plaats hebben. Een besluit in dien geest nemen, meende het bestuur te moeten ontraden. De vergadering ging hiermede accoord. Hierna sluiting. KATWIJK. Opgepast. Aan den Nieuwen Duinweg liep "Woensdagavond een manspersoon die bij het naderen van een drietal jeugdige kinderen oneerbare handelingen pleegde. Toen de politie er mee in kennis gesteld ras, was de vogel intusschen reeds gevlo gen. De kinderen zijn in verhoor geweest en er is nog iemand aangehouden en in verhoor geweest, doch bij onderzoek bleek dat die persoon de gezochte niet was. Men zij op z'n hoede. N00RDWIJK. Geboren: Cecilia- Cornelia Maria d. van C. Th. Stcenvóorden en C. J. v. Werk hoven Wilhelmina Theodora Johanna d. van J. J. Sengers en M. A. G. Steen beek Theodora Adriana Maria d. van C. G. J. Alkemade en Th. G. Dolle Nceltje d. van N. v. Veen en A. de Hol lander Maria Anna Bernardina d. van W. O vermeer en A. Th. v. d. Zijden Si mon Willem z. van S. Zwetsloot en E. W. K. v. d. Meer. Ondertrouwd: Jv. Abswoude 30 j. en J. v. Beelen 23 j. H. J v. Kampen 24 j. en A. v, d. Berg 23 j. M. C. Schol 24 j. en J. M. de Wit 24 j, G. v. d. Berg 28 j. en A. Rietbergen 26 j, H. J. Al- bracht 30 j. en W. A. Verweerd 24 j. J. J. Lammers 23 j. en A J. Aartman 22 j. Getrouwd: C. M. Grullemas 28 j. en J. v. Berghem 2S j. J. A. Edelaar 34 j. en A. M. Reekers 31 j. J. E. v. d. Berg 26 j. en E. M. Breke'mans 26 j. W. A. J. v. d. Weijden 29 j. en M. C. Verweij 24 j. Th. M. A. Siewert 29 j. en Ch. H. A. Zuiderduin 35 j. Overleden: Johannes Maria v. Raamsdonk 75 j., wedr. van C. J. de Roos Annies Heemskerk 82 j., wed. van Fr. v. d. Berg. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert Dinsdagavond te 7 uur» De agenda luidt: Benoeming gemeentesecretaris. Voorstel wijziging bouw- en woningverordening. Voorstel vaststelling verordening tot het heffen en invorderen besmettelijke ziekte- gelden. Voorstel vaststelling gemeenschap pelijke regeling voor geneeskundig school toezicht en instructie schoolarts-comptabi- liteit. Verzoek subsidie zwemvereeniging „Poelmeer". Verzoek subsidie R. K. Poli tiebond St. Michael. Adres A. J. Vester om ontheffing art. 41 bouw- en woningver ordening. Adres J. Th. Kort om afwijking rooilijn. Adres tot het stichten van een mu ziektent. Begrooting Gezondheidscommis sie Katwijk. Schoolgeld-reclame. VOORHOUT. Volksbond. De afdeeling Voorhout van den R. K. Bond zal Zondag a.s. deelnemen aan de cncycliekmeeting te Wassenaar. Het vertrek van deze afdeeling is bepaald om 1 uur bij het Patronaatsgebouw, van waar per fiets wordt vertrokken. Leden van den Volksbond toont uw belangstelling voor deze meeting. RIJNSBURG. Veilinggebouw „Bloemlust". Het door den aannemer P. Kort aangebouwde stuk aan het veilinglokaal Bloemlust is dezer dagen in gebruik genomen. Waar het in liet drukst van het zomerseizoen wel eens voorkwam, dat de beschikbare ruimte wat beperkt was, zal de aangebouwde ruimte voor de verpakking door de kooplieden aan hen wel eenig gelief geven. Op eenvoudige, niet officieele wijze had de ingebruikneming plaats waarbij de voorzitter gewaagde van groei in de bloe- monbedrijven. Den aanwezigen werden bij deze gelegenheid sigaren en consumpties aaugebodeu, waarna gedronken werd op den vooruitgang der vereeniging en ge hoopt op een hooger omzetcijfer. Al was de omzet in 3929 bijna 12000.— lager dan vorig jaar, niet onmogelijk is dat bedrag weer eens ingehaald zal kunnen worden en de bijbouwing in een behoefto zal blijken voorzien te hebben. Tuinbouw. Er wordt ten zeerste uit gezien naar regen. Daar verlangt men niet alleen in den tuinbouw naar doeh de land bouw en de bloemenbedrijven zien er even verlangend naar uit. Het wordt in de weilanden een dorre boel. In den tuin bouw wordt de groei belemmerd van de groen!c en aardappelen en het uitplan- ten van kool enz. gaat met moeilijkheden gepaard. Enkel perceelen vroege aardap pelen staan er goed voor en het rooien zal spoedig kunnen plaats hebben mits de prijs loonend is. Want daar zal het voornamelijk van afhangen, of men al of niet don tijd heeft met rooien. De prijs van vroege aardappelen in Noord-Holland is momenteel niet slecht. Als deze nog even gestand blijft, zal men er hier ook spoedig dc spade insteken. Juist bij het verzenden van dit bericht bracht een zware onweersbui met flinke regen de gewensehte verkwikking en groei Dat geeft den tuinder weer moed. W0UBRUGE. Het mond- en klauwzeer. Het mond en klauwzeer breidt zich alhier nog steeds uit en heeft een meer ernstig karakter aangenomen. Een elftal melkkoeien zijn reeds gestorven, w.o. van één landbouwer drie stuks vee. Geen belangstelling. Nu de hooibouw overal reden tot dank heeft, wat de op brengst betreft, was het voor het bestuur van den Veenderpolder, de grasverpach ting, een ondankbaar werk. Aangezien er niet één pachter voor het gras langs de wegen zich aanmeldde. Geboren: Johanna, dochter van G. van Tol en W. v. d. Laar Alida Petro- nella, dochter van B. C. Disseldorp en A. M. Schulte. WASSENAAR. De Jhr. Storm van 's Gravenzande-bank. De muziektent en de Jhr. Storm van 's Gra venzande-bank, welke beide zijn geplaatst in heb plantsoen op het Burchtplein, zijn thans gereed gekomen. Het kan niet anders gezegd worden dan dat beide inrichtingen uitstekend voldoen. Over enkele dagen zal „Excelsior" in de tent zijn eerste concert geven. DEN HAAG ROTTERDAM Alléén Hofweg 6 Hoogstraat hoek Spu Botsingen en aanrijdingen. Op het kruispunt Katwijksche weg Wa-ssenaarsche slag is een motor met zij span, bestuurd door B. uit Leiden, in bot sing gekomen met een auto, welks be stuurder onbekend is gebleven. Een zoon tje van den heer B. liep verschillende lich tere verwondingen op, welke door de poli tie werden verbonden. Op de Stoeplaan is de dienstbode V., die per rijwiel den Wittenburgerweg af kwam, aangereden door een auto, bestuurd door L. A. uit den Haag. De wielrijdster werd tegen den grond gesmakt en met ernstige verwondingen opgenomen. Spoedig waren een drietal doctoren en een pleeg zuster aanwezig, die mej. V. de eerste hulp verleenden. Zij bleek een schedelfractuur en inwendige verwondingen te hebben op- geloopen en werd per ziekenauto naar het ziekenhuis aan de Zuidwal in den Haag overgebracht. De politie legde beslag op de auto en maakte tegen de bestuurder proces-verbaal op. Mej. M. maakt het naar omstandigheden redelijk wel. Haar rijwiel werd vernield. Op den Rijksweg ter hoogte van de Paauw is Donderdagmorgen om 4 uur een fonkelnieuwe Studebaker, bestuurd door W. uit den Haag, tegen een drietal sparre- boomen, welke op het wandelpad staan, opgebotst en vervolgens in het raster werk van de Koninginneplaats gereden. De bestuurder bekwam slechts lichte verwon dingen. De auto' werd nagenoeg geheel vernield. Op den Deijl heeft Donderdagavond een botsing plaats gehad tusschen een mo torrijwiel en een auto. Dc bestuurder van het motorrijwiel liep lichte verwondingen op, terwijl het voertuig ernstig werd be schadigd. Baldadigheid. In de nieuwgebouw de huizen van den heer L. aan de Lang straat is het verfwerk voor een groot deel vernield. De politie stelt een onderzoek in naar de daders. Lijk aangespeeld. Het lijk vau den op 2en Pinksterdag in zee verdronken A. S. alhier is te Noordwijk aangespoeld. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP. Schouw. Dijkgraaf en Heemraden van den polder Nieuwkoop en Noorden zullen de jaarlijksche voorjaarsschouw over de vaarten enz. van den polder drijven op Donderdag 26 Juni a.s. Geboren: G'ornelis z. van A. Kuijf en H. J. van den Haak. NIEUWVEEN. Overleden Pietje Valk 72 jaar Cornelis Fonteine 34 jaar Wilhelmina Stichter 49 jaar. Geboren Antonie, zoon van Antonie Lam en Adriana Verkuil Jacoba, doch ter van Pieter Rietveld en Christina van Hcusden Christina Maria, dochter van Hendrik Simon Ran en Christina Maria van LoonJan, zoon van Jan de Blank en Grietje van der Meer Joanna, doch ter van Johannes Spring in 't Veld en Joanna van Gul ik. ALPHEN AAN DEN RIJN. Buitenconcert. Programma voor het concert, te geven door het Harmoniegezel schap „Crescendo" te Alphen a. d. Rijn, op Woensdag 18 Juni 1930 des avonds te S uur op de tent in de Stationsstraat: 1. Wellington-marsch, W. Zehle. 2. La Pou- pee de Nürnberg, ouverture, Ad. Adam. 3. Dornröschens Brautfarht. karakterstuk, Max Rhode. 4. The Last Stand, marsch, W. H. Myddleton. 5. L'Aurare, grande valse, Carl Faust. 6. Mit Schwert und Lanzc, marsch, Hermann Starke. 7. Grande Fantaisie de TOpera „Faust", Goounod, arr. J. Vink. S. Musika-Marsch, H. L. Blan kenburg. Gevallen. Bij het lossen van boom stammen aan de fabriek van de N. V. Herngreen's fijn houthandel, brak de giek. Hierdoor kwam de arbeider dc H. te val len, waarbij hij zoodanige verwondingen bekwam, dat de hulp van den dokter moest worden ingeroepen. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 14 Juni. Huizen, 1875 M. Uit^l. KRO.-uitzendinjJ. 8.159.00 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.01—12.15 Politieber. 12.151.5 Concert door KRO.-Trio. I.152.00 Gramofoonpl. 2.003.15 Kinderuurtje. 4.405.00 Radio-zwemcursus. 5.006.00 Gramofoonpl. 6.016,55 Vervolg Gramofoonpl. 6.557.15 Journal. Weekoverzicht door Paul de Waart. 7.157.45 P. J. M. Helen: „Limburgs onge schreven geschiedenis". 7.45—8.00 Politieber. 8.0011.00 Concert door KRO-Orkest. Geert Dils (minstreel). II.0012.00 Gramofoonpl. 12.00 Sluiting. Hilversum. Na 1 uur: 1071 M 10.0010.15 Morgenwijding. 12.002.00 Concert AVRO-Kwintet. 2.002.30 Modepraatje. 2.304.30 Aansl. van het Tuschinski Thea ter te Amsterdam. 4.305.00 Sportpraatjes door H. Hollander. 5.006.00 Gramofoonpl. 6.00 Concert. Omroep-orkest. 6.457.05 Intermezzo: Concert door het Accordeon-Ensemble „The Happy Band". 8.00 VARA-uitzending. D a v e n t r y, 1554.4. M. 10.35 Morgenwijding. 11.05—11.20 Lezing. I.202.20 Orkestconcert. 3.50 Concert. Instrumentaal kwintet. E. Fenton (alt). 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.35. Nieuwsber. 6.50 Verslag van de eerste Test Match En gelandAustralië. 7.00 Sportber. 7.05 Piano-duo's door E. Bartlett en R. Ro bertson. 7.20 Lezingen. 7.50 Concert. L. Kennedy (cello). D. Ken nedy (piano). 8.20 Eerste bedrijf uit „Hiawatha" van Co- leridge-Taylor. Koor en orkest. 9.05 Piano-recital door Berkeley Mason. 9.20 Nieuwsber. 9.45 „Behind the Screen". Detective-verhaal van Hugh Walpole. 10.00 Vaudeville. II.0512.20 Dansmuziek. „Radio Pari s". 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Kinderuurlje. 4.50 Dansmuziek. 9.05 Concert. Tooneel. L a n g e n b e r g, 473 M. 7,257.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestconcert. 10.3512.15 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Orkestconcert. - 5.506.50 Concert. Koor. viool en piano. 8.20 Vroolijke avond. Daarna tot 1.20: Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. I.051.35 Gramofoonpl. 3.20 Kinderuurtje. 3,505.50 Concert. Orkest en zang. 8.209.20 Zang en declamatie. 9.359.55 Sonate-concert. T. Anlon-Svend- sen (viool). F. Jensen (piano). 10.1011.10 Orkestconcert. II.2012,35 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Concert. Z e e s e n, 1635 M. 6.507.20 Lezingen. 7.207.50 Concert. 7.5012.20 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Lezingen. 2.203,20 Gramofoonpl. 3.504.20 Lezingen. 4.205.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 „Der Rastelbinder". Operette van V, Leon. Muziek van Franz Lehar, Daarna tol 12.50: Dansmuziek. FEUILLETON Vrij bewerkt naar het Duitsch door P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). 5) „Hoogheid, ik heb voorloopig gedaan, wat in mijn macht was. Dokter Evers moet de verdere zorg voor de zieke op zich nemen. Er was oogenblikkelijk hulp noodig en die hulp heb ik, Goddank, kunnen geven, zoo dat het gevaar voor sterven voorloopig ge weken is." „Mag ik u nog eens zeggen, dat u zeer mild is in uw oordeel Maar zoudt u nu niet hier kunnen blijven, totdat Evers aange komen is „Dat acht ik niet noodig, hoogheid. Maar wat ik zeggen wil dokter Evers zal mis schien niet ingenomen zijn met de midde len, die ik bij de zieke toegepast heb en zijn afkeuring uitspreken over de genees middelen, die ik voorgeschreven heb. Hij is een voorstander van de homoeopathische geneeswijze en zal u aanraden voor de ver dere behandeling dokter Balk te nemen, die een navolger van hem is Bleef ik hier, tot dat hij komt, dan zou dit misschien aan leiding geven tot moeilijkheden." „Moeilijkheden! Wat voor moeilijkheden 1 U maakt het me al moeilijk genoegIk zie voor mijn oogen, dat de geneesmiddelen door u toegediend een goede uitwerking hebben en dat zal Evers toch ook moeten toegeven. En als hij betere weet, dan zult u nog wel iets van dien beroemden arts kunnen leeren. Of houdt u Evers niet voor beroemd „Zeker. Hij is beroemd en eischt daar om van ieder, die hem roept, de stipste op volging van zijn voorschriften. Hij noemt de geneesheeren, die het niet eens zijn met zijn geneeswijze dom, terwijl deze weer net eender over hem oordeelen. Ik huldig be ginselen, die hij verwerpt en hoe gaarne ik nu ook van een ouderen collega iets wensch te leeren, houd ik er toch mijn eigen beginselen op na en zal nimmer het werk tuig worden in de hand van iemand, die volgens een geheel ander beginsel zijn ge neeswijze toepast. En ik kan me dan ook maar niet begrijpen, dat Globig „Met Globig heb ik niets meer te ma ken. Die ezel noemde Evers een kwakzal ver. Dat moet h ij weten. Maar verscheide ne van mijn kennissen hebben Evers gepre zen. Hij heeft dikwijls zieken genezen, die door andere dokters opgegeven waren." „Hij is inderdaad een knap man en heeft in 't begin van zijn practijk geluk ge had. Ik beweer dan ook alleen, dat hij over dc methoden van andere artsen zeer slecht te spreken is en er dikwijls een veroordee- lend vonnis over velt en als hij hier komt, zal hij ik meen 't u reeds gezegd te heb ben mijn collega Balk bij u aanbevelen, die, evenals hij homoeopaath is. Ik heb, om dat ik dit wist, mevrouw de gravin wel iets versterkends, maar tol nog toe geen ge neesmiddelen ingegeven, al denkt u dit mis schien. Dit zou ik weggedaan hebben, als dokter Evers niet zou moeten komen. Ik verzeker u, hoogheid, dat mijn hulp hier niet meer noodig is. Mevrouw de gravin is buiten gevaar. Mocht er iets onverwachts gebeuren, voordat dokter Evers er is, dan kunt u me natuurlijk laten halen en zal ik oogenblikkelijk komen." De graaf kon niets inbrengen tegen het geen Eduard gezegd had en toen deze ver trok, drukte hij hartelijk de hand van den jongen arts, die niet alleen zijn vertrou wen, maar ook zijn achting gewonnen had door zijn optreden en door de beoordeeling van zijn collega's een beoordeeling, die in ieder opzicht eerlijk, en oprecht mocht ge noemd worden. Korten tijd, nadat Eduard vertrokken was verscheen Evers, die over Globig een zeer hard oordeel uitsprak en toegeven moest, dat dokter Trotten door zijn snel ingrijpen de gravin gered had van den dood. Van een algeheele genezing van de zieke kon alleen sprake zijn zoo merkte hij op als al zijn voorschriften nauwkeu rig opgevolgd zouden worden. Er om hier van zeker te zijn had hij een jongen assis tent meegebracht, die geheel ingewijd was in zijn methode van genezen en die daar om eenige dagen op het slot zou blijven tot alle gevaar geweken zou zijn. De graaf was zoo beleefd Eduard van dit alles in te lichten en hem, benevens zijn honorarium, een schrijven te doen toe komen overvloeiende van hoogachting en dankbaarheid. Deze gebeurtenis maakte de verhouding van Eduard tot zijn collega's Globig en Balk, die toch al reeds gespannen was, niet beter. Globig was eerst woedend, dat de graaf Trotten had ontboden. Later groeide hij van leedvermaak, omdat dc graaf hem weer had weggestuurd «en Evers dc behandeling van de zieke op zich had moeten nemen. Balk gaf Eduard de schuld er van, dat Evers, in plaats van hem te roepen, een assistent uit Breslau had meegebracht. En wat den burgers betreft dezen hadden ook al geen hoogen dunk van Trotten's be kwaamheid gekregen. Hij moest zeker niet in den geest gevallen zijn. Waarom zou de graaf hem anders weggezonden hebben') Zijn roep als geneesheer werd door 't voor val meer geschaad, dan hij zelf vermoedde, want van alle kanten doken lasterpraat jes op en deed liet gerucht de ronde, dat hij er op uit was eeu rijke vrouw te willen huwen. In de plaats, waar hij vandaan kwam, had hij dit ook al geprobeerd, maar dat was misgeloopen en men was slecht genoeg oni er aan toe te voegen, dat hij nu zeker ziju oog had laten vallen op de rijke nicht van graaf Wildenfels. Eduard zelf hoorde gelukkig niets van al die lasterpraatjes, maar de gevolgen ervan deden zich weldra gevoelen. Er kwa men nu bijna heel geen patiënten naar hem 'loe en in de kringen, waar hij toegang had, werd hij veel koeler behandeld dan vroeger. Daar ontving hij van zijn zuster het be richt, dat zijn vader doodziek was. Hij haastte zich naar huis en zag, dat alle hoop om den zieke in 't leven te houden, vcrgcefsch was. Was dit reeds hard, nog zwaardere beproeving stond hein Ie wach ten. Men had hem verzwegen, dat zijn va der den laatsten tijd van zijn leven onder zware zorgen gebukt ging. Hij was dood arm geworden, want de aandeelen van Ebc- ling's tramwegonderneming, waarvan hij er verscheidene had, waren niets meer waard en brachten dus geen rente op. Het was voor den ouden heer hard ge weest te zien, dat de toekomst van zijn dochter daardoor zeer donker was gewor den en de cenigc troost, die hem restte, was, dat Eduard een goed bestaan had ge vonden. Hij geloofde dit vast, omdat Eduard het hem altijd verzwegen had, hoe slecht zijn vooruitzichten waren. Het was voor Eduard een vreesclijke ge dachte, dat Greta nu wel spoedig zou moe ten vernemen, hoe slecht het hem ging en om den stervende niet te verontrusten, liet hij dezen in den waan, dat hij haar wc] zou kunnen onderhouden. Toen hun vadci gestorven was, deelde Eduard zonder om wegen zijn zuster zijn geheelen toestand mede. „Toch heb ik hoop, dat het niet al tijd zoo blijven zal", zei hij tot Greta, „we zullen moed houden en met Gods hudp zul len we er ons wel doorheen slaan." Greta werd door Eduard's bekentenis niet terneergeslagen. Integendeel, ze scheen haar verlichting tc geven. „Je weet niet,' zei ze, „hoe blij je woorden me gemaald hebben. Nu zullen we beiden hard moeten werken, ik evengoed als jij. Ik was bang. dat jij 't niet goed zou vinden, wanneer ik als ondergeschikte, mijn brood zou moeien verdienen." „Hoe bedoel jc dat? Wat wil je daarmee zeggen?" vroeg hij erg verwonderd. „Als ondergeschikte? Ik dacht, dat je bij mij zoudt komen om mijn huishouden waar tc nemen. Je bent toch, hoop ik, niet van plan je te gaan verhuren als dienstbode of als huishoudster?" „Luister eens Eduard. Terwijl vader ziek was, heb ik dikwijls ernstig aan mijn toe komst gedacht. Dat begrijp je zeker wel. niet? Ik heb 't ook overwogen, dat jij me zoudt verzoeken bij jou te komen inwonen. Om de waarheid te zeggen vond ik die ge dachte niet zoo onaangenaam, maar bij verder nadenken vond ik 't beter van niet.'' „Waarom?" (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9