DINSDAG 10 JUNI 1S30 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HET JUNIOREN-TGURNGOI TE SASSENHEIM HAARLEM V/INT DEN WiSSELBE- KER DOOR ROTTERDAM IN DE FINALE TE SLAAN. DEN HAAG DERDE, LEIDEN VIERDE. In tegenstelling met len Pinksterdag was bet gisteren een zonierscke dag, welke eer lokte tot een bezoek aan zee en dui nen dan aan voetbalwedstrijden, welke ge organiseerd waren door het Leidsche Dis trict voor vertegenwoordigende Jeugdelf- Lallen der Districten Rotterdam, Den Haag, Haarlem en Leiden. Hoewel het keurige sportveld der R. K. S. V. Te ijlin gen te Sassenheim de bezoekers in de ge legenheid stelde zich in de schaduw van de het terrein omringende boomen neder te zetten, lag het speelveld in blakenden zonnegloed. Onmiddellijk dient echter te worden gezegd, dat ondanks de warmte, de wedstrijden een zeer aantrekkelijk aan zien hadden. Er is door de Junioren ge speeld met een vuur en een enthousiasme, dat.hun tot eer strekte. De toeschouwers hebben kunnen 'genieten en velen, die tot dusver meenden, dat Junioren-wedstrijden niet datgene boden wat andere wedstrij den geven, hebben nu anders geleerd. Er zat fut in, fair en eerlijk is er gespeeld en aan spanning heeft het niet ontbroken. Er heerschte tijdens de wedstrijden rond het speelveld een gezellige drukte, waarbij de kansen der resp. elftallen werden be sproken. Onder de aanwezigen merkten wij op den heer Hubaty hoofdbestuurslid van den D. H. V. B., rector Groot adviseur van het District Leiden, benevens vele District be stuurders der resp. Districten en Jeugdlei ders. De eerste wedstrijd welke gespeeld werd, was die tusschen het Haarlemsche en Leidsche District, waarbij de Leidenaars het hard te verantwoorden kregen. LeidenHaarlem 15. Als scheidsrechter M. Heuzen laat be ginnen ontwikkelt zich onmiddellijk een vlug spel, waarbij de Leidenaars danig op den bal zitten en gevaarlijke situaties voor de Haarlemsche veste doen ontstaan doch de keeper was in goede conditie en be- zweerde alle gevaar. Leiden houdt vol en als een kwartier gespeeld is heeft zij suc ces. De Haarlemsche verdediging moet zwichten. Leiden heeft de leiding (10). Dit is den Haarlemmers te bar. Zij pakken nu terdege aan en haar voorhoede is zeer gevaarlijk. De Leiden-verdediging woi-dt door het goede open spel, door Haarlem vertoond, geheel uit zijn verband gerukt. Kort achter elkaar moet de Leiden-keeper visschen en als rusten wordt aangekon digd is de stand 1i voor Haarlem. In de tweede helft wegen de partijen goed tegen elkaar op het afwisselend Haarlem en Leiden in de meerderheid. Leiden ziet geen kans meer een doelpunt te maken. De Haarlemmers weten nog éénmaal Jans sen het nakijken te geven en winnen den wedstrijd met 51, waardoor zij zich in de finale plaatsten. De uitslag was volko men verdiend. Den Haag—Rotterdam 0—2. Deze ontmoeting, welke onder leiding stond van scheidsrechter P. v. d. Lans is van het begin tot einde zeer spannend ge weest. In speltechniek deden beide ploe gen niet voor elkaar onder. De Rotterdam mers hadden alleen het voordeel, dat de spelers iets grooter van stuk waren dan de Hagenaars. Het combinatiespel der boide voorhoeden werd tot in perfectie doorgevoerd, waardoor de verdedigingen alle zeilen moesten bijzetten om onheilen te voorkomen. De gevaarlijke man in de Rotterdamsche voorhoede was de linksbin nen, die dan ook na een kwartier spelen zijn elftal de leiding wist te geven dooi de Haagsche achterhoede zoo in 't nauw te drijven dat zij in eigen doel plaatste (0l). Den Haag geeft zich nog lang niet gewonnen, fanatiek zijn haar aanvallen doch vrouwe Fortuna is niet met hen. De rust treedt dan ook ougewijzigd in, met Oi in 't voordeel van Rotterdam. Als de scheidsrechter weer laat aanvangen, wordt de strijd weder onvermoeid voortgezet. Beide doelen verkeeren herhaaldelijk in gevaar, doch doelpunten zijn schaarsch. Alleen de Rotterdamsche linksbinnen weet 10 min. voor het einde het doel der tegen partij te doorboren, waardoor de Rotter damsche zege zoo goed als verzekerd was. De Rotterdammers weten, ondanks de verwoede Haagsche aanvallen, goed stand te houden. Het resultaat is dan ook, dat Rotterdam zich als tweede in de finale weet te plaatsen. Een gelijk spel had de verhouding der partijen beter weergege ven. Leiden—Den Haag 1—5. Door bovengenoemden uitslag tegen Rotterdam moest Den Haag onmiddellijk weder in het veld tegen den anderen ver- Alphen—Steeds Hooger 3—5. Met drie invallers verkoos Alphen den strijd te aanvaarden tegen de volledig zijnde Rotterdammers. Aanvankelijk bleek dit voor de thuisclub geen beletsel. Vooral in de eerste helft werd door Alphen flink aangepakt en kregen we een gelijk opgaan- den strijd te zien, zelfs was de thuisclub geruimen tijd in de meerderheid. Eerst na de rust bleken de Rijnbewoners niet meer opgewassen tegen het spel der bezoekers, die echter toen slechts eenmaal het net meer wisten te vinden. Als onder leiding van scheidsrechter Paardebek wordt begonnen, ontwikkelt zich eenigen tijd een gelijkopgaand spel. Na pl.m. 10 min. ontstaat voor het doel dei- bezoekers een corner, welke door van Kooijk in een doelpunt wordt omgezet, maar ook de bezoekers zitten niet stil en reeds na enkele minuten brengen de Rot terdammers den stand op gelijken voet. Weer komt thans Alphen aan de beurt. liezer Leiden. Scheidsrechter Heuzen gaf al spoedig het sein: aanvangen. Ondanks het feit, dat voor de Hagenaars van rusten geen sprake was geweest, een klein nadeel dat zij op de Leidenaars hadden, was van overwicht der Leidenaars geen sprake. De partijen in het veld deden niet voor elkaar onder en aan weerszijden werden goede aanvallen opgezet, waarbij de Hagenaars beter van de geboden kansen weten te profiteeren. Na 10 minuten spelen neemt Den Haag met 01 de leiding. Wel weet Leiden even hierna te doelpunten, doch dit punt wordt wegens buitenspel geannuleerd. De Hage naars laten het er niet bij zitten en 10 mi nuten later hebben zij een 02 voorsprong, welke Leiden echter enkele seconden voor de rust tot 12 weet te redueeeren. In de tweede helft is Den Haag voor het Lei- dendoel zéér gevaarlijk, waarbij keeper Jansen wel eens raar staat te schutteren. Doelpunten moeten er dan ook komen. Ge leidelijk weet Den Haag den stand op te voeren tot 15 in haar voordeel, waar door Leiden ten tweede male een 51 ne derlaag te slikken kreeg en zich daardoor op de vierde plaats in dit tournooi zag ge plaatst. Den Haag behaalde door deze overwinning den derden prijs. RotterdamHaarlem 13. Voor de finale bestond zeer veel be langstelling. De zeer aantrekkelijke strijd, welke werd geleverd, verdiende zulks al leszins. De spanning bleef er tot de laatste minuten in. Onder leiding van scheidsrech ter v. d. Lans wordt afgetrapt. Eerst wor den beide verdedigingen even aan den tand gevoeld, dan een snelle aanval der Rotterdammers, haar linksbinnen krijgt het leder, een schot, en als het spel 5 min. oud is hebben zij zich reeds van de leiding ver zekerd. (10). Dan laait de strijd pas goed op. Verbazend snel zijn de wederzijdsche aanvallen waarbij beide partijen zich ge heel geven. De keeper van Haarlem laat zich thans niet meer passeeren en is in grootschen vorm. Dit beinvloedt het ge- heele elftal, want ook de Haarlemsche voorhoede komt er steeds beter in en het samenspel is van .een gehalte zooals wij slechts zelden bij Junioren zagen. De ge lijkmaker ligt dan ook spoedig in de Rot terdamsche touwen (11). Na de thee zijn de Haarlemmers onmiddellijk in actie waarbij de Rotterdammers zich geenszins onbetuigd laten. Er zit spanning in den strijd, welke niet vermindert als Haarlem de leiding weet te nemen (12). Beide doe len verkeeren voortdurend in gevaar. Lui de worden beide partijen aangemoedigd, doch tot vijf minuten voor het einde komt geen verandering in den stand. De Haar lemmers weten dan echter aan de onzeker heid een einde te maken door hun voor sprong te vergrooten. (13). Rotterdam geeft niet op en hoewel zij den resteeren- den tijd een gevaar voor de Haarlemsche defensie zijn, krijgt zij geen schijn van kans meer. De wisselbeker komt daardoor voor één jaar in het bezit van Haarlem. In het K. S. A.-gebouw. Na afloop vereenigden alle spelers en officials zich in het K. S. A.-gebouw waai de prijsuitreiking plaas had. De secreiaris- penningiiueester van het Leidsche District heette daar allen welkom, sprak waardee- rende woorden en bracht dank aan allen voor de enthousiaste wijze, waarop de plannen tot het houden van dit Junioren- tournooi waren ontvangen. Dit enthousias me is op dezen dag ook tot uiting gekomen bij de resp. elftallen, en het is zeker daar om te verklaren, dat deze dag een succes is geworden, welke een aangename her innering bij allen zal achterlaten. Hierna werd den spelers een tractatie aangeboden welke zeer in den smaak viel. Tot de prijs uitreiking werd toen overgegaan, waarbij Rector Groot eenige hartelijke woorden zegde aan 't adres van 't Haarlemsche Dis trict, waarna de beker benevens een pla quette den aanvoerder van Haarlem werd overhandigd. Achtereenvolgens namen daarop de aanvoerders van Rotterdam, Den Haag en Leiden resp. den 2en, 3en en 4en prijs in ontvangst. Daarna brachten de vertegenwoordigers der resp. Districten hulde en dank voor de organisatie van dit Junioren-tournooi, waarbij zij spraken van versteviging der vriendschapsbanden on derling. Het doel: propaganda voor het Junioren-vraagstuk, is door een en ander weer een schrede genaderd tot hetgeen het wezen moet! Door deze, elk jaar terug- keerende wedstrijden zal zeker de animo bij onze jongeren worden aangewakkerd. De secretaris-penningmeester bracht namens het Leidsche District dank aan allen voor het gesprokene, eveneens aan de vereeniging Teijlingen voor het beschik baarstellen van haar terrein en verder aan allen, die medegewerkt hadden om dezen dag te doen slagen, waarna hij allen een tot weerziens toeriep tot het volgend jaar. Het Leidsche Districtsbestuur kan op dit, in alle opzichten goed geslaagde Junioren- tournooi met vreugde terugzien! Mooi combineerend volgt een snelle aanval van haar voorhoede op het Rotterdam sche doel, waarbij J. Windhorst den bal in de touwen plaatst. „Steeds Hooger" neemt vervolgens het spel in handen en uit een schermutseling voor het doel van Alphen weet zij weer gelijk te maken. De vreugde blijkt van korten duur. Met een rechtschen voorzet maakte n.l. van Willigen voor Al phen de derde goal. Opnieuw weten de be zoekers met een schot van rechts spoedig gelijk te maken (33) en nauwelijks is er een minuut verloopen of zij nemen de lei ding (31), waarna de rust komt. Do tweede helft is nauwelijks het aan zien waard. Een telkens aanvallend optre den der bezoekers volgt, doch zij weet de meeste kansen niet te benutten. Slechts eenmaal gelukt het hun het net te vinden, als uit een voorzet van links de rechtsbui ten den voorsprong vergroot. Ook Alphen kan het doel niet meer vinden, zoodat einde komt met 53 voor „Steeds Hooger". L. V. B.-BEKERWEDSTRIJDEN. U.V.S. Alphia I 1-4. lsten Pinksterdag speelden deze clubs op het L. F. C.-terrein om den L.V.B.- Beker. Gedurende den geheelen wedstrijd heeft Alphia beter spel gegeven en was U.V.S., die met eenige invallers speelde, verre de mindere. Nog voor de rust, wist Aphia een 02-voorsprong te bereiken, welke na de hervatting opgevoerd werd tot 4 goals, terwijl U.V.S met heel veel ge.uk één doelpunt- wist te forceeren. Alphia kwam dus met een welverdiend succes in het bezit van den L.V.B.-beker. R. K. FEDERATIE.*. S. J. C. I—G. D. A. I 6—4. Tweeden Pinksterdag speelde S. J. C. I op het Sportpark een vriendschappelijken wedstrijd tegen G. D. A. 1 uit Loosduinen. Bij deze ge.egenheid boden de Loosdui- ners S. J. C. een bouquet aan ter gele genheid van den overgang naar de eerste klasse. Tevens werd de S. J. C.'er Wij nand als bruidegom gehuldigd roet een bloemenmand, waarna de bruid de aftrap verrichtte. In een enthousiasten wedstrijd, waarbij de scoring der doelpunten tege lijk opging, wist S. J. C. met 64 te over winnen. Het geheel gaf een bevredigen den indruk van S. J. C. Een combinatie S. J. O. speelde hierna tegen H. B. C. III, waarbij de gasten met 43 wonnen. DIOC. HAARL. BOND. R.K.S.V. „Meerburg". Voor het eerste elftal staat voor Zon- dat een zwaren wedstrijd op het program ma. Dan moet n.l. gespeeld worden voor de serie-wedstrijden van V.V.L. tegen V.V.B. I. Natuurlijk moet Meerburg dan zoo sterk mogelijk uitkomen, en daarom worden alle leden van het le elftal drin gend verzocht den dag vrij te houden. Op Zondag 22 Juni moet Meerburg naar Stompwijk, om aldaar voor de serie wedstrijden van S.N.A. te spelen tegen S.N.A. II. A f d. A t h 1 e t i e k. Na de groote wedstrijden voor de deur staar., willen wij al onze leden nog eens opwekken, de laatste hand aan hun trai ning te slaan om in die wedstrijden een goed figuur te slaan. Op 15 Juni b.v. is er een veldloop om het kampioenschap van Leiden, zoowel voor senioren als voor junioren. Dan moet Meerburg oa. goed voor den dag komen! Op 16 Juni a.s. zeer belangrijke ver gadering in het patronaat voor alle athle- ten. Aller opkomst dringend gewenscht, omdat er dan belangrijke zaken te bespre ken zijn. Aanvang 7.30 uur. Afd. Gymnastiek. Het moest er van komen. Wegens ge ringe deelname is de 'gymnastiekles voor de heeren-senioren op'geheven. Voorloopig tot 1 September. Voor hen die toch wil len blijven trainen, bestaat echter de ge legenheid- om zich zelf te oefenen, en wel 's Maandags van S.15—9.15 uur. Nu heeft het bestuur besloten om in plaats van die gymnastiekles op Maandag van pl.m. 8 uur tot pl.ru. 9 uur een trainingsavond, voor de voetballers te houden, onder leiding va-n den heer A. Goddijn op het Meerburg-terrein. Natuur lijk kan dit alleen gebeuren als de deel name groot genoeg is. Iedereen kan ko men, junioren even goed als senioren. Wo zullen afwachten of deze poging om den voetballers het spel beter te leeren, met succes zal worden bekroond. Eerste oefenavond 16 Juni a.s. Binnenkort wordt de algemeene leden vergadering gehouden, welke zeer belang rijk belooft te worden. Met het oog op de afsluiting van de boeken worden onze leden dringend verzocht de verschuldigde contributie zoo spoedig mogelijk te be talen. Voeibalvereeniging „St, Bernardus". Het was voor „St. Bernardus" 2den Pink sterdag een teleurstelling, daar de beslis singswedstrijd V.V.B.O.V.V. niet door ging, wegens het niet opkomen van O.V.V. uit Oegstgeest. Voor de sportvereeniging „Meerburg" beteekende dit ook veel na deel. Daar deze vereeniging haar terrein had beschikbaar gesteld voor bovenge noemde wedstrijd en de noodige kosten had gemaakt. Van de beslissing van den D.H.V.B. hangt nu af of „Bernardus" Kampioen is. R. K. Sportvereeniging V.V.L. Om 2.30 uur speelde V.V.L. II de restee- rende 18 min. tegen Wilhelmus V, waarvan de stand was 10 in het voordeel van V.V.L. In deze 18 min. wist V.V.L. met een keurig schot te doelpunten, zoodat deze wedstrijd eindigde met een 20-overwin- ning. Hierna werd voor de serie gespeeld de wedstrijd Leonidas VV.G.M. II voor de 3de Afd. -Het was een aardig partijtje, waarin Leonidas iets sterker was. Einde kwam echter met gelijken stand. (11). In de verlenging wist Leonidas den stand op 31 te brengen, waarmede zij zich in de winnaarsronde plaatsten. R. K. Sportvereeniging „D. 0. S." Op het D. O. S.-terrein speelde te 1.15 uur D. O. S. III tegen D.S. V. I uit Noor den. Na een vinnigen wedstrijd wist D. S. V. met 10 te winnen Daarna speelde D. O. 8. I tegen Teijlin gen II. In de eerste helft was dit een mooie wedstrijd. P. Bosman opende de score met een vliegend schot, even later gevolgd door een ver schot van Rijnsburg, dat over de handen van den Teijlinger- keeper in het net rolde (20). Ook Teij lingen onderneemt menigen aanval, doch de D. O. S.-achterhoede is goed op dreef en weet van geen wijken. Bij een algemee- nen D. O. S.-aanval vliegt no. 3 in het Teij- lingendcel. Hierna is het rusten. Na de rus; wiï het aan geen van beide zijden niet meer vlotten en hoev.el beide partijen me nigen aanval ondernemen, tot doelpunten komt het niet meer, zoodat D. O. S. hier mede in de finale komt tegen Leiden II, wat gezien de prestatie van deze ploeg tegen Lisse II een spannende wedslrijd belooft te worden. De datum hiervan is echter nog niet vastgesteld. CRICKET L. C. C.—EXCELSIOR. L.C.C. wint met 4U runs 1e innings. Volledige scores le innings Excelsior: üostei-bit Jr. de Holder, A. van Es 9; Wiersma, bowled, v. Es 0; Peters, bow led, v. Goor, 0; Oosterho.t Sr., bowled, v. Goor, 1; Kloos, bowled, v. Goor, 13; De Boer, bowled, v. Goor, 6; Wieimans, c. and b., v. Goor, 1; Janse A, bowled, v. Goor, 1; Schotte, bowled, v. Es, 1; Janse G., 1. b. u., A. van Es, 1; Brounts, not, out, 1extra 7totaal 40. A. van Es 515. Van Goor 518. L.C.C. le innings: Mecsch, C. Wirsmans, Oosterhoit, 1; v. Meizen, run out, 1; De Holder, bowled, De Boer, 0; Van Schie, bowled, De Boer, 13; Van Es, bowled, De Boer, 7; Van Goor, bowled, De Boer, 0; Segaar, not out, 22; Laman, bowled, Oosterhoit, 2; Kantebeen, bowled, Oos- erholt, 0; Heemskerk, bowled, De Boen 17; Kapaan, bowled, Wirsman, 5; extra 12, totaal 80. Oosterhoit 331. De Boer 526. Excelsior 2e innings: Oosterhoek Jr., C. van "Welzen, Van Es, 21; Oosterhoek Sr., bowed, v. Goor, 1; Kloos, E. van Schie, v. Es, 11; Peters, bowled, v. Goor, 13; De Boer, bowled, v. Goor 0; C. Janse, bowled, v. Goor, 11; A. Janse, bowled, v. Goor, 11; Wirsman, C. Kantebeen, v. Schie 13; Wirsman, bowled, v. Goor, 6; Brants, not out 7; Schotte, bowled, v. Goor, 0; extra 6; totaal 100. Van Es 236. Van Goor 746. Van Sehie 112. L.C.C. 2e innings Metsch, bowled, De Boer, 4; v. Meizen, bowled, De Boer, 10; De Holder, bowled, De Boer, 5; v. Schie, bowled, De Boer, 7; Van Es, C. de Boer, Wirsman, 9; Van Goor, not out, 7; extra 7; totaal 49. Opgegeven door Excelsior voor 5 wi ckets. Excelsior gaf den strijd op over een zeer juiste beslissing van een vangbal en verkondigde daarover eenige misplaatste hatelijkheden aan het adres van L.C.C. Ajax I—Kampong I. Het was een aardige wedstrijd gisteren aan.de Kempenaerstraat en een mooi suc ces voor Ajax die nu 6 punten heeft uit 4 wedstrijden. Kampong verloor met 35 runs op de 1ste inning, een uitslag die de ver houding wel goed weergeeft. De aanval van de gasten was bij Kramer en Beukers in goede handen en was zeker het beste deel. Het fielden was niet best, vooral het ingooien liet nog al eens iets te wenschen over. Dat Ajax het in de 1ste innings slechts tot 109 kon brengen was het gevolg van het falen van. eenige der beste backs (v. d. Meij 2 en Dozy 2). Janssen met 22 en vooral Meier met 34 waren goed. op dreef. Van de rest kwam alleen P. de Vrind met 29 in de dubbele cijfers. De bowlingscijfers waren Kramer 555, Beukers 5—48. De innings van Kam pong leverde niet meer op dan 74 runs. Rice was geweldig op dreef en zijn venij nige off-breaks van zijn eerste overs de den ons denken aan z'n glorietijd toen hij de schrik was van de Nederlandsche bats man. Z'n bowlingscijfers 8—25 zeggen dan ook genoeg. Ook het fielden der Ajaxièden was uitstekend. Zoo hebben we vandaag geen enkele vang zien missen en er is na genoeg geen run cadeau gedaan. Van de Kampongers boden alleen Beukers (17), Lefèvre (20) en Barneveld (24) eenige weer stand. Bowlingscijfers: Rice 825, Meier 115 en v. d. Meij 130. In de 2e innings bewezen de Leide naars ook nog wel iets van batten te kun nen. Vooral dient het uitstekende spel van Meier (57) en Janssen (36 not out) ge noemd te worclen. Met v. d. Meij die 10 runs scoorde; Dozy met 5 en v. d. Putten met 13 not out wercl het totaal 130 voor 3. Toen gaf Kampong het op en Ajax had haar derde wedstrijd gewonnen. BowlingcijferöBeukers 23, Kramer 1-1-41, v. Duyn 0—30, Lefèvre 1—27. Ajax II—H. B. S. I De jeugdige Ajax-reserves hebben het tegen het 1ste elftal van H. B. S. uit Don Haag niet kunnen bolwerken. De medium- fast bowler Mets bleek voor menigeen on bespeelbaar en vooral de jongeren hadden weinig oog op zijn snel van de mat ko mende ballen. In het begin zag het er goed uit voor de Leidenaars. H. B. S. dat het eerst was gaan batten zat voor het mage re totaaltje van 56 aan den kant. Alleen Mets met 29 kwam in de dubbele cijfers. De bowlingscijfers waren uitteraard heel góed, nl. H. de Vrind 6—13 en P. de Vrind 4—39. Dat Ajax het totaal van H. B. S. niet zou kunnen passeeren had wel nie mand verwacht; zij brachten het echter nie.t verder dan 47, waarvan v. Breen 13, en Van der Putten 10. Bowlingcijfers: Mets 517, v. Doorn 5 29. De poging om nog op de 2de innings te winnen werd vrij hopeloos toen H. B. S. kans had gezien om op de slechte Leid sche aanval 114 runs te scoren waarvan Me.s 46, Diehl 12, Teutenburg 11 en Zijl stra 29. Bowlingscijfers: P. de Vrind 13S, H. de Vrind 1—30, D. v. d. Putten 1—13, J. Godding 0—3 en J. Snijders 6—23. Ajax stond nu voor de taak om in pl.m. 2 1/2 uur speeltijd 124 runs te scoren. Het totaal werd echter slechts 104 waarvan Godding 19, P. de Vrind 58 (waaronder drie zessen en zeven vieren) en Brouwer 12 not out, zoodat Ajax II haar eersten weds!rijd ver loor met 19 runs öp de 2de innings. Bow ling;; iTers: Mets 6—20, v. Doorn 3—72; Diehl 012. WIELRENNEN VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN. Biekemolen wint het motornummer. Duizenden en nog eens duizenden vulden tribunes en middenterrein van den Rijs- wijkscban wielerbaan op Tweeden Pink sterdag. Geen wonder, schitterend zomer weer en een buitengewoon goed pro gramma. Zooa s immer was het motornummer de groote attractie. Als aanmoediging was buiten de gage een premie van f 300 be schikbaar gesteld voor dien stayer die, naar bcoordeeliug van een jurylid, een persman en iemand uit het publiek, den meesuen strijd gaf. Hard was ér voor gevochten en to-en bekend werd. dat Biekemolen de premie gewonnen had, ging het applaus over in een ovatie. Het stayersnummer werd verreden in drie ritten over 2 X 30 K.M en 40 K.M. De start van den eersten rit brengt ons als volgorde: Biekemolen, Sawall, Snoek, Leddy, Urago. Leddy wordt spoedig door Urago ver drongen. Sawall wil den kop nemen, maar Biekemolen geeft met thuis. Na 20 ron den trapt Snoek in een tempo van 16 3/5 (ong. 87 K.M. per uur) Sawall los en komt op de tweede plaats. Lang genoegen be leeft hij daar niet, want vermoedelijk door te groote inspanning moet hij loslaten en verdwijnt naar de vijfde plaats. Dan gaat Leddy op Sawall af maar de Duitscher geeft geen krimp. Leddy laat los. Na 31 ronden krijgt Leddy zijn eerste lap van Biekemolen even daarna gevolgd door Sawall en Urago Eenige ronden later wil Urago Sawall den 2en plaats ontnemen. Ook die poging mislukt. Nadat Snoek Led dy heeft gepasseerd is hij door het heele veld gelapt. Snoek jaagt Urago en Sawall op naar Biekemolen. Tot- een aanval komt het niet. Leddy begint e,en woordje mee te spreken. Met een enorme snelheid neemt hij zijn lap op Snoek terug. Constant wil ook langs Urago, geeft echter te veel gas en Leddy moet weer loslaten. Heel spoe dig is hij twee ronden achter. Nog eenige kleine schermutselingen en Biekemolen vliegt als eerste over den eindstreep. Tweede rit. De volgorde is thans: Leddy, Urago, Biekemolen, Sawall, Snoek. Na twee ronden wil Snoek Sawall van do vierde plaats verdringen. Een heftig duel van twee ronden en de Hollander moet inhouden. Vijf ronden later vliegt Biekemolen op Urago af. Deze aanval mis lukte eveneens. Dan een twintigtal ronden zonder strijd. Na 32 ronden mislukt weer een aanval van Biekemolen. De volgorde is thans nog als bij den start. Nog 24 ron den zijn te rijden. Leddy moet Snoek aan vallen, daar hij wordt opgejaagd door Urago. Spoedig is hij voorbij en ligt thans in nog moeilijker positie tusschen Sawall en Urago in. Dan een geweldig moment. Biekemolen komt van de derde plaats hoog in de bocht aansuizen, passeert eerst den Franschen kampioen en even daarna onder onbeschrijflijk enthousiasme Leddy, daardoor tevens den eersten plaats bezet tende. Leddy is zoo onthutst, dat Urago geen moeite heeft hem op den derden plaats te bi-engen. Sawall krijgt een rij wieldefect. Urago doet zijn uiterste best langs Biekemolen te komen, maar de Hol lander weet zijn eerste plaats te behouden. Derde rit 40 K.M. Het vertrek is Snoek, Urago, Sawall, Leddy, Biekemolen. In 'n minimum van tijd bezet Leddy den tweeden plaats. Na 7 ron den wil Biekemolen Sawall passeeren. Beiden komen echter te zwemmen. Urago krijgt motordefect. Biekemolen probeert verscheidene malen Sawall te passeeren; de Duitscher weet van geen wijken. Voor loopig blijven de renners achter elkander ronddraaien. Nog 35 ronden zijn te rijden. Het tempo wordt verhoogd. Enkele kleine schermutselingen. De volgorde is: Leddy, Snoek, Sawall, Biekemolen, op een ronde Urago. Nog 33 vonden; Sawall verdringt Snoek van de tweede plaats en valt direct Leddy aan. De Hagenaar gooit er nog een schepje op en Sawall moet laten gaan. Urago doet vergeefsche pogingen op Bie kemolen in te loopen. Nog 15 ronden; in een rush passeert Biekemolen Snoek en Sawall en bezet daardoor den tweeden plaats. Snoek kan het tempo niet meer volgen. Nog 6 ronden. Urago zet er alles op, Biekemolen voorbij te komen. De Am sterdammer is op zijn hoede en schudt zijn tegenstander in een snelle spurt van zich af. Dan komt het einde met Leddy. De technische uitslagen luiden: Sprint voor amateurs en onafhankelijken over 2 ronden: le serie: 1. Van den Heu vel, 2. Bakhuys. 2e ser.: 1. Wals, 2. v. d. Linden. 3e ser.: 1. N. Krens, 2. Duquesnay. 4e ser.: 1. Junghars. 2. Alkema. 5e ser.: 1. Vreeswijk 2. Burgerhof. 6e ser.: 1. Ceur- remans 2. Huet. le demi-finale: 1. van der Heuvel, 2. Wals. 2e demi-finale: 1. Vreeswijk, 2. Bakhuys. 3e demi-finale: 1. Ceurremans, 2. Bur gerhof. Finale: in 3 ritten, van der Linden 3 X le, N. Krens 3 X 2e, Junghans 3 X 3e. Winnaar van der Linden. Afvalrace: tusschen niet-geplaatsten der demi-finales sprint-rare: 1- Wals, 2. Du quesnay, 3. Bakhuys, 4. van der Heuvel. Wedstrijd over 8 K.M. voor amateurs en onafhankelijken: 1. Wals, laatste 200 M. 14 sec., 2. N. Krens. 3. Alkemade. 4. Make made. Motorwedstrijd over 100 K.M.: le rit 30 K.M.: 1. Biekemolen t;jd 23 min. 19 2/5 sec., 2. Sawall op 25 Meter, 3. Urago op 180 Meter, 4. Snoek op 230 Meter, 5. Leddy op 1040 Meter. 2e rit 30 K.M.: 1. Biekemolen tijd 23 miu. 6 l/o sec., 2. Urago op 20 Meter, 3. Leddy op 180 Meter, 4. Snoek op 600 Me ter, 5. Sawall op 1430 Meter. 3e rit 40 K.M.: 1. Leddy tijd 31 min. 34 2/5 sec., 2 Biekemolen op 05 Meter, 3. Sa wall op 280 Meter. 4. Snoek op 570 Meter, 5. Urago op 1780 Meter. Totaal-uitslag: 1. Biekemolen, 2. Leddy, 3. Sawall, 4. Urago, 5. Snoek.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6