DINSDAG 10 JUNI 19i gelijken rang te dooden en was daarom naar de haven gegaan om iemand te ver moorden. Hij verklaarde echter niet gewe ten te hebben, dat hij den Duitschen ge zant had getroffen. De zoo tragisch overleden diplomaat is 23 October 1881 te Munchen geboren. Reeds in 1910 bekleedde hij een post in het mi nisterie van Buitenlandsche Zaken en werd o.a naar Den Haag en als consulair ambte naar naar Amsterdam gezonden. In Maart 1928 werd hij op zijn huidigen post be noemd. ITALIË POLITIEK TESTAMENT VAN MUSSOLINI, rijn schoonzoon zijn eventueeie opvolger. Volgens het blad „l'Oeuvre" heeft Mus solini om op alle mogelijkheden voorbereid te zijn, een politiek testament gemaakt, waarbij hij zijn opvolger heeft aangewe zen. Dit zou zijn schoonzoon zijn. Mussolini wil klaarblijkelijk een familie dynastie vestigen. De koning zou een ver ordening uitvaardigen, waarbij bepaald wordt, dal de opvolger van Mussolini tege lijk chef der fascistische partij en minister president zal zijn. Tevens zou worden bepaald, dat het par lement niet het recht heeft het erfelijke minister-presidentschap door een motie van wantrouwen ten val te brengen. BRITSCH-INDIE DE EERSTE DOODVONNISSEN. _Te Bombay zijn de eerste doodvonnissen uitgesproken in verband met de jongste on lusten. Vier personen, beschuldigd van moord op politie-agenten tijdens de onlus ten te Sjolapur, zijn ter dood veroordeeld. Op het zoutdepot van Dharasana is op nieuw een aanval gedaan door 167 vrijwil ligers, die uit verschillende deelen van het land bijeengekomen waren. De politie dreef hen met bamboeknuppels terug. Tc Bombay heeft een politiemacht van 350 agenten onder leiding van 30 Europee- sche politieofficieren voor den derden keer een inval gedaan in het hoofdkwartier van het Indische nationalistische congres. Zes leden van den oorlogsraad van het congres, o.a de voorzitter Jaski, zijn gearresteerd en een groot aantal documenten is in beslag genomen. Volgens een besluit van den oorlogsraad is het posten voor winkels, waar geboycot te goederen worden verkocht, begonnen. Voor 12 Europeesche winkels namen vrijwil ligers plaats, voor iederen winkel 2, die de Indische koopers aanspoorden om elders te gaan. Europeanen werden echter niet lastig gevallen. KERKNIEUWS Licentiaatsexamen in de H. Schrift. Men seint uit Rome d.d 7 dezer aan de „Msbd.": De weleerw. heer Greitemann van het bisdom Haarlem legde heden met goed ge volg het licentiaatsexamen in de H. Schrift af aan het Pauselijk Bijbelinstituut. STADSNIEUWS BEZOEK VAN GRAALLEDEN. Een kleurige stoet trekt door Leiden's straten. Bezoek aan de Mon P r e-k e r k. De tijd ligt nog niet zoo vèr achter ons ook de jongeren zullen het zich herinneren dat men iets onbehoorlijks zou hebben gezien in een rondgang, een optocht, een straat-betoo ging van katholieke meisjes. En wie gisteren heeft zien rondtrekken door Leiden's straten een stoet van ongeveer 800 katholieke meisjes hij zal erkennen, iets te hebben gezien, wat hem goed deed een zon nig tafreel, ook al zou het niet gezet zijn ge weest in den blijden zonnegloed van den heer lijken zomerdag, die ons gisteren is geschon ken. Ja, toen wij zóó, blij uit-zingend haar levens vreugd, fier en frisch, zagen marcheeren in lange rijen zulk 'n groot aantal van jonge meis jes uit fabrieken en uit ateliers toen zagen wij vóór ons, klaarder nog dan in het helder ste betoog, hoe heerlijk zegenrijk is het Graal- werk Dit is een werk, waarvoor iedere Katholiek geestdriftige waardeering móet gevoelen! Zooals wij Zaterdag hebben gemeld, kwamen de meisjes per boot uit Amsterdam en Rotter dam. Te ongeveer 2.30 uur arriveerden twee groote booten aan de Haven, waar veel be langstellend publiek van de aankomst getuige was. Toen allen de booten hadden verlaten, ging de stoet de, Zaterdag in ons blad aangegeven, route door de stad maken. De meisjes waren allen gekleed in eenzelfde costuum, verschil lend van kleur, naar de club, waartoe zij be- hooren iedere club in de Graal heeft een eigen kleur en hier en daar werd tusschen de verschillende clubs een sierlijke vlag mee gedragen. Zij waren onder geleide van de Vrouwen van Nazareth Zusters in gewone dames-kleeding en eenige andere dames- geleidsters. Hoewel 't in den middag op 'n 2den Pink sterdag in de stad heel stil is, hebben toch velen den ordelijken, gedisciplineerden stoet gade geslagen en zich verlustigd in dat mooie, kleurrijke schouwspel. Toen de meisjes de kerk en pastorie van de St. Joseph-parochie voorbijgingen, brachten zij allen den z.g. fascisten-groet aan Christus- Eucharisticus, en ook aan de geestelijkheid der parochie, die op het balcon der pastorie stond. In de route werd aan het eind een kleine wijziging gebracht, om een bezoek te brengen aan de Mon Père-kerk. Hier werden de deel- neamsters toegesproken door 'den hoogeerw. heer Deken Homulle, die toen in een enthou siaste toespraak wees op het Godgevallige werk van de Kruistocht, die zij ondernemen, om het Geloof en de goede zeden te redden uit de gevaren van ongeloof en zedenbederf. De eerw. redenaar hield zijn gehoor St. Agnes voor als een lichtend en bemoedigend voor beeld. Nadat de Tantum Ergo was gezongen, werd de Benedictie gegeven, waarna geestdriftig het „Aan U, o Koning der Eeuwen" door de kerk weerklonk. De stoet verliet het kerkgebouw om nu te trekken langs de pastorie van den Deken, vaar de geestelijkheid werd begroet op dezelf de wijze als bij de St. Josephskerk. Om vijf uur vertrokken de Graal-leden weer per boot aan de Haven. Zij hebben in Leiden gepropageerd haar nut tige en schoone organisatie! UITSLAANDE BRAND IN DE VROUWENSTEEG. De bewoner door de politie verhoord. Gisteravond werd brand ontdekt in het perceel Vrouwensteeg, bewoond door den kleermaker E. Het vuur greep snel om zich heen inde brandbare stoffen en de vlammen sloegen hoog boven het dak op. De bewoner was niet thuis. Het vuur werd het eerst ontdekt door mevr. Zwart, die naast het brandende huis woont. De politie begon het vuur te bestrijden met een slang op de waterleiding. Aange sloten werd op de brandkraan aan de Haarlemmerstraat, daar de kraan op de Apothekersdijk defect bleek. Weldra ver scheen ook de brandweer, die de vlammen heel spoedig meester was. De comman dant van de brandweer, de onder-comman dant, de commissaris van politie en eeni ge politie-inspecteurs waren op de plaats des onheils. De brand blijkt te zijn ontstaan in de achterbovenverdieping, welke geheel is uitgebrand. Van het meubilair kon niets worden gered. Eenig gevaar voor ontploffing bestond er, wanneer de brand zou overslaan op het belendend perceel, bewoond door den geweerhandelaar, den heer Meijkamp. Diens echtgenoote had de grootste voor raad kruit reeds in het water gedompeld en dus onbrandbaar gemaakt. De rest van den voorraad aan patronen, kruit enz. werd op het politiebureau gedeponeerd. Het perceel van den heer Meijkamp kreeg zeer zware waterschade; in mindere mate, hoewel nog aanzienlijk, het perceel van den heer Zwart. Vannacht tegen half 2 heeft de politie den bewoner van het uitgebrande huis aangehouden en deze voor een verhoor naar het politiebureau overgebracht, waar hij nog steeds verblijft. Voor het huis is een politie-wacht geplaatst. Het huis was sinds korten tijd verze kerd. COMMUNISTISCHE MEETING. Op 2den Pinksterdag, 's middags, heeft de Communistische Partij een jeugdmeeting ge houden op het plein van de Kaasmarkt. Wij schreven Zaterdag, dat wij zulk een plein, midden in de stad, rondom bewoond, niet geschikt achten voor dergelijke meetings met redevoeringen. Achteraf beschouwd moeten wij erkennen, dat deze meeting al heel weinig hinder zal hebben gegeven aan hen, die dien hinder niet zelf hebben gezocht. Toen wij den blijden stoet van Graal-leden hadden zien voorbijtrekken, wandelden we langs den Oude Rijn, en zagen toen in een hoek van de Kaasmarkt een groep menschen bijeen. Wie niet wist. dat er een meeting was, zou hebben gedacht aan een opstootje. De belangstelling was zeer gering! Men zie echter in deze geringe belang- stelling geen tegenspraak van het ook door ons herhaaldelijk gesignaleerde feit. dat ook in ons land door de Communisten hard wordt gewerkt, wordt gewrongen en gewroet om hun invloed te vergrooten. Overdreven vrees is ver keerd, maar onderschatting van een werkelijk gevaar kan ook noodlottig zijn! STILLE ARMEN. Mijn oprechten dank aan de milde ge vers, die mij hunne aalmoezen deden toe komen. God moge hen beloonen. Wie helpt, ter liefde Gods, om nette, brave gezinnen te ondersteunen in hun bedekte, maar groote armoede? Giften steeds welkom bij Pater H. Mul der, Hartebrug. RECOLLECTIE OUD-RETRAITANTEN. Donderdagavond 8 uur Recollectie (Har tebrug). DERDE ORDE. De maandelijksche vergadering wordt een week uitgesteld en zal gehouden wor den Zondag 22 Juni. De bestuursvergade ring heeft plaats op Vrijdag (niet Donder dag) 20 Juni, 's avonds om 8 uur. DE LEIDSCHE COURANT Bij Examens blijft men kalm en heldej, indiefcmen vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten jjebr|ikt. Koker 75 ct. Bij Apotll dl Drogisten. fRecl.) UITBREIDING VAN HET PHARMACEUTISCH LABORATORIUM. Toeneming van het aantal studenten. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging en verhooging van het zesde Hoofd stuk (Onderwijs Kunsten en Wetenschap pen) der Rijksbegrooring 1930, strekkende ter voorziening in dringende behoeften wat betreft de huisvesting van de Rijks universiteiten en van de Technische Hoo- geschool. Over het Pharmaceutisch laboratorium alhier wordt het vo;gende gezegd: Do toeneming van het aantal studenten, die ook in den nieuwen cursus aanhield, maakte^ het plaatsgebrek zóó nijpend, dat de Minister na ernstig onderzoek, in over leg met zijn ambtgenoot van Financiën, een plan deed opmaken voor uitbreiding. Het gebouw dateert van, 1895. zoodat het geen verwondering behoeft te wekken, dat vergrooting noodig werd. Indien dit plan nog in de zomervacantie van dit jaar tot uitvoering kan worden gebracht, zal in den nieuwen cursus de plaatsruimte voldoende zijn voor het aantal studenten, dat in het laboratorium moet kunnen wer ken. De Leidsche buitenschool. Onder voorzitterschap van prof. dr. E. Gorter werd de algemeene ledenvergade ring gehouden van de vereeniging Her stellingsoord de Leidsche buitenschool. Aan het jaarverslag, uitgebracht door dr. M. D. Horst, is het volgende ontleend: Op 4 Januari 1929 werd het internaat geopend; door een belangrijke gift daartoe in staat gesteld, kon het bestuur overgaan tot de oprichting van een internaat voor kleuters, dat in. den loop van 1930 gereed zal komen. Aan het verslag van den geneesheer dr. H. D. Boer is ontleend: In 192S kwamen als gevolg van de griepepidemie vele aan doeningen van luchtorganen onder de pa tiënten voor. In verband daarmede kwam het dr. Boer rationeel voor. de kinderen vóór de opneming neus, keel en ooren deskundig te doen inspecteeren en even tueeie afwijkingen te verhelpen. Het resul taat van dit onderzoek is zeer gunstig ge weest. Een tweede prophylactische maat regel, die ingevoerd is, is het stelselmatig onderzoeken en zoo noodig saneeren van het gebit der kinderen voor de opneming, waartoe Leidsche tandartsen zich belange loos bereid hebben verklaard. In het externaat waren aanwezig begin Januari 1929: 50 kinderen, eind December hetzelfde aantal; in het internaat begin Januari 1929 10 kinderen, eind van het jaar hetzelfde aantal. De patiënten ver keerden bij het ontslag in goede conditie. Zij waren meer in gewicht toegenomen dan heb gemiddelde voor kinderen van dien leeftijd het geval is De bij hen gevonden afwijkingen werden steeds veel geringer bevonden of verdwenen. De verbetering werd in elk geval steeds met behulp van een Röntgenfoto gecontroleerd. Dr. Boer meent, dat er gegronde hoop bestaat, dat de kans op een blijvende goede gezondheid voor de kinderen door hun buitenschooltijd aanmerkelijk grooter is geworden. De rekening van den penningmeester mr. A. v. d. Eist sluit met een bedrag aan inkomsten van 22.511 voor het herstel lingsoord en 6984 voor de school, teza men 29.495. De uitgaven hebben bedra gen: voor het herstellingsoord 29.738 en voor de school 7316, tezamen 57.54. NadeeHg saldo 7559. De hooge uitgaven zijn algemeen het gevolg van het met in gang van 1 Januari 1929 gevestigde inter naat. Een ernstig beroep wordt gedaan om het tekort te trachten te dekken. De be- grooting voor 193Ó sluit in ontvangst en uitgave met een bedrag van 35.561. Consu'tatiebureau. Morgenmiddag te half twee zal het Con sultatiebureau voor moeilijke kinderen zijn eerste zitting openen. Het is gevestigd in de voormalige Kinderkliniek van prof. Gorter (Instituut voor praeventieve ge neeskunde) aan de Boerhaavestraat. Prijsvraag Marburg. Het bestuur van de Juridische Faculteit der Leidsche Studenten verzoekt dengene, die een antwoord instuurde op de Mar burg-prijsvraag aangaande: „Het opkomen I tijdens den wereldoorlog van de gedachte aan eene Volkenbond en van den naam „Volkenbond zelf", alsnog een copie van dit antwoord in te zenden bij den praeses G. Beelaerts van Blokland, Steenschuur 18, aangezien het origineel wegens een samenloop van omstandigheden is verloren geraakt. Zesde internationale artsencursus. Heden is hier ter stede de zesde inter nationale artsencursus over „Diagnose en Therapie der Allergische Ziekten" ge opend. Hedenmorgen te 10 uur hield prof. dr. W. Storm van Leeuwen een algemeene inleiding ter opening van den cursus. Daarna sprak prof. G. A. Rost uit Frei burg over: „Huid- en Allergische disposi tie", vervolgens prof. Storm van Leeuwen over de beteekenis der huidreacties met demonstratie van patiënten. Hedenmiddag werden de deelnemers aan den cursus in twee groepen gesplitst. De oene groep kreeg practische oefeningen, als het bereiden van allergeen-extracten, uitvoeren van huidreacties enz., terwijl de tweede groep de Leidsche kliniek voor al lergische ziekten bezocht, waarbij enkele ziektenverschijnselen bij patiënten gede monstreerd werden. Goedkoope trein. Een goedkoope trein (2e en 3e klasse) van den Haag S.S., Voorburg, Zoetermeer- Z„ Zevenhuizen-M.. Leiden, Hazerswoude- K., Alphen a. d. Rijn, Zwammerdam, Bo degraven, Waarder, Gouda, Oudewater, Woerden, Harmeien, Vleuten en Utrecht c.S. naar Oosterbeek Hoog, Arnhem, Oos terbeek Laag en Nijmegen en terug loopt op Zondag 15 Juni 1930. De verkoop der plaats kaarten tot een beperkt aantal heeft plaats van Dinsdag 10 tot en met Zaterdag 14 Juni a.s., ten 15 uur of vroeger, indien het vastgestelde aantal plaatskaarten is uitgegeven. Zij worden verkocht door bovengenoemde sta tions en bovendien op werkdagen door de Reisbureaux te den Haag, Groenmarkt 22 en te Utrecht, Janskerkhof 11 en zijn op geen andere dan de genoemde treinen geldig. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 1935. Gebrs. van Driel, Benthuizen, Dorpsstraat 25, Graanhandel. Nieuwe inschrijvingen: 5543. A. P. van Driel, Benthuizen, Dorpsstraat 25, Graanhandel. E.: A. F. van Driel, Bent huizen. 5544. W. van Driel, Benthuizen, Dorps straat 24, Graanhandel. E.: W. van Driel, Benthuizen. De hier ter stede tot arts bevorderde semi-arts A. M.. van Stipriaan Luïscius is bestemd tot reserve-officier van gezond heid 2e kl. bij het reserve-personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht- Bij den inspecteur der directe belastin gen, le afdeeling alhier, is aan gewetens- geld ontvangen een bedrag van 200, onder de letters A. G. Door B. en W. dezer gemeente werd he denmorgen op het bui eau van Gemeente werken aanbesteed: het verbreeden van den sfcraatwand van het Gangetje en ge deeltelijke verbouwing der aangrenzende pereeelen. Ingeschreven was als volgt: fa. J. J. Planjer 16725, D. Kaay en Zonen 13950, A. J. do Later en Ph. Meyers 13200, Th. G. Barthen 12980, fa. Marcelis en Heems kerk 11.978, fa. J. v. Riet 11969, C. v. d. Lelie en A. J Kantebeen 11.814, fa. v. d. Velden en de Jong, Óegstgeesfc 11.777. Gehouden verkooping in het Notaris huis alhier op Vrijdag j.l. ten overstaan van: A. J. C. van der Heijden, notaris al hier: Heerensingel 19. 20, 22 en 23, kooper H. D. van Weizen qq. voor 8748; Groen- hazengracht. 15, P. van der Kley qq. voor 498; Groenhazengracht 19, Zwijnshoorn- steeg 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13 en 15, G. de Kier qq. voor 1702, Varkensmarkt 15, H. van Zoelen qq. voor 2150. De duiker H. E„ die zijn onderwatersche werkzaamheden verricht bij de herstel ling van de aangevaren Marebrug, raakte hedenmorgen terwijl hij in 't water af daalde met zijn pink bekneld tusschen een ladder en den brugmuur. Hij werd meegenomen naar het Acad. Ziekenhuis om de wond te laten zuiveren, omdat het heldere grachtwater gevaar voor infectie zeer groot maakte. In een huis in de Koenesteeg is een muntgasmeter gelicht en een paar schoe nen gestolen. Verdacht hiervan wordt een zekere S. Toen lsten Pinksterdag de heer P. Geertsma, alhier woonachtig, met z*n mo torboot over het Kagermeer voer, zag hij een jol omslaan, waarin gezeten waren een 12-jarige en een 14-jarige jongen, beiden uit Haarlem afkomstig. De heer G. koers te onmiddellijk naar de plaats des onheils waar hij het genoegen mocht hebben, bei de jongens in z'n boot te halen. Hij bracht zoowel de drenkelingen als den omgesla gen jol naar den wal. Op verzoek van den stationschef alhier zijn Zaterdagavond een tiental reizigers, die zich onbehoorlijk gedroegen, door de politie uit den trein verwijderd. Hierbij moest van de gummistok worden gebruik gemaakt. Een aantal vereerders van wijlen J. H. Oarper.lier Alting, destijds hoogleerarr in het Ned. Indisch Strafrecht en Strafvorde ring en cud-president van het Hoog Ge rechtshof en het Hoog Militair Gerechtshof in Ned. Indië, heeft aan den Senaat der Leidsche Universiteit ter plaatsing in de Senaatskamer ten geschenke aangeboden zijn door Willy Sluiter geschilderd portret. UIT DE OMGEVING N00RDWIJK. Jongensdag. Onder de hoede van den eerw. Directeur en Patronaatsheeren to- .gen gisteren een 150-tal Patronaatsleden naar Lisse tot bijwoning van den Jon gensdag. In een tweetal pleizierbooten, vergezeld van het Fanfare-corps Excelsior, volop voorzien van vanen en vlaggen, werd gistermorgen te half twaalf de reis aan vaard, terwijl de behouden terugkomst on der groote belangstelling gisteravond te ongeveer 9 uur plaats had. Het is een zeer goed geslaagde en gezellige dag voor de jongens geweest. Voor de medewerking van het Fanfarecorps alle lof. Aanrijding. Zaterdagmorgen te onge veer 10 uur kwam vanaf den Duinweg een zwaar beladen wagen met aardappelen aanrijden en passeerde de tramrails, juist toen een tram uit de richting Noordwijk aan Zee aankwam. Waar het uitzicht daar EERSTE BLAD PAG. 2 Agenda LEIDEN. Donderdag R. K. Bond van Overheidsper soneel „St. Paulus", Bondsgebouw 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst dei- apotheken wordt van Dinsdag 10 tot en met Zondag 15 Juni a.s. waargenomen door apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, tele foon S07. door de duinen belemmerd wordt-, had de bestuurder de tram niet aan zien komen. Door vlug bij te draaien konden paard en wagen nog juist passeeren, doch de boven- last met zakken schoof de tramwagen er af, zoodat de Zeeweg bestrooid was met aardappelen. De tram had bijna een half uur vertraging. Een waarschuwingssein was op dit punt ons inziens niet overbo- dig. LISSE. Geboren: Greetje d. van J. J. Beyer en van P. A. Lijkjes. Petrus Andreas z. van C. J. Zoet en C. Sprolckelenburg. Andries Cornelis z. v. J. de Visser en C. v. Dreunen. Catherina Alberdina en Cor nelis z. en d. van C. v. d. Bent en van C. A. Nieuwenhuys. Alida Anna Sophia d. v. O. L. Weyers en van P. C. Schrama. Cor nelia Maria d. van A. v. d. Poel en M. J. M. Maas. Overleden: Theodora Schrama wed. van C. v. -d. Zwet 62 j. Ondertrouwd: H. G. Veenendaal en W. A. in 't- Veld. J. v. d. Berg en W. Bakkel. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Een motorberijder A. nit Den Haag kwam van de richting Oegst- geest en vloog door een verkeerde ma noeuvre tegen een auto op, komende vanaf richting Den Haag en bestuurd door O. uit Rijpwetering. De motorrijder werd van het zadel geworpen en kwam terecht in de grasberg. Dr. Varenkamp uil Oegst- geest verleende de eerste geneeskundige hulp. De politieagent H. uit Voorschoten was op de plaats van het onheil aanwezig en maakte proces-verbaal op. De motor was zeer beschadigd, doch de berijder kwam er tamelijk goed af en is per tram huiswaarts gebracht. Het ongeluk gebeur de nabij het Haagsche Schouw, doch onder de gemeente Oegstgeest. VOORHOUT. De toestand van de wijkzuster. De toestand van de wijkzuster. Zuster Philo- mena, wie vorige week zulk een ernstig ongeluk overkwam, is langzaam maar ze ker vooruitgaande. Geboren: Cornelia do. van H. iWent en M. C. van Vieringen. Helena Maria d. van C. P. Koolloos en J. E. Zonderop. Anfconius Cornelis Martinus z. van Ch. C. van der Vlugt en C. M. M. Prins. Maria Alida Antonia dochter van H. Zeestraten en A. Griffioen. Getrouwd: G. C. P. Prins en E. C. van Rijzen. P. C. Nulkes te Noordwijker- hout- en G. J. van Leeuwen. P. Romijn te Heemstede en A. Heerings. H. W. v. d. Burg en G. M. Heerings. Gevestigd: J. A. M. Koehler van 's-Gravenhage. J. P. Koomen van Meden- blik. P. Boef van Zoeterwoude. J. J. M. Samwel van Monster. D. M. Kap te ijn van Lisse. C. J. van der Meer van Alkemade. Vertrokken: IS. B. Buitenman naar Gorinchem. C. P. R-eeuwijk naar Noord- wijk. C. Blaar naar Amersfoort. A. Varkevisser en echtg. naar Noordwijk. C. S. Venne naar Leiden. C. van dei- Voet en gezin naar Sassenheim. R. Hoestra naar Sassenheim. J. C. van der Ploeg naar Woubrugge. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Fiets gestolen. Zaterdag werd door C. H., wonende in de Hooftstraat, bij de politie aangifte gedaan van de vermis sing of diefstal van een hem toebe'noo- rend heerenrijwiel. De politie stelt een onderzoek in. Botsing. Zaterdagmiddag reed de motorrijder A. A. K., afkomstig uit Utrecht, rijdende in de Hoorn in de rich ting Leiden, nabij „Klein Raadwijk" tegen een aldaar rechts van den Rijksstraatweg staand complex woonhuizen. De motor was door de hevige botsing geheel ver nield en in elkaar gedrukt, terwijl de motorrijder er zelf wonder boven wonder, niettegenstaande hij een gemiddelde snel heid van 40 tot 50 Kilometer reed, er zonder eenig letsel afkwam. Het ongeval weH veroorzaakt, doordat een tweetal auto's, komende van Leiden en gaande in de richting Utrecht, in de aldaar in den rijksstraatweg scherp loopende bocht elkaar passeerden, niettegenstaande bü- kans geen voldoende ruimte bleek. De motorrijder had hierdoor de keus of te gen een der auto's te rijden, of tegen genoemde huizen, welke laatste hij noodge dwongen verkoos. De auto-bestuurders zijn echter onbekend gebleven, zoodat &?u en ander voor den motorrijder een leelijk schadepostje beteekent. Bekroond. Op het 2en Pinksterdag te Nieuwkoop gehouden zang- en muziek concours behaalde de R. K. Harmonie- vereeniging Leo XIII een tweede prijs in de derde afdeeling met 284 punten, benevens den eers en prijs mpt ai nunten in den marschwedstriid-

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2