STADSNIEUWS Foto-Atelier d[e I^flÉ^UW den yeheelen dag gèpenfi Jot/7 unr ACADEMIENIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN ZATERDAG 7 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 De bevoegdheden der Raden van Beroep. Een wetsontwerp op komst. Op de volgende vragen van het Kamer lid Teulings: 1. Heeft de minister kennis genomen van de uitspraak van den Raad van Beroep ((O.) te 's-Hertogenbosch H. Z. no. 1, uit gesproken in de openbare tereebtzetting •van dien Raad van 25 April 1930, waarbij de Raad zich niet bevoegd verklaarde ken nis te nemen van het in die uitspraak be handelde beroep? 2. Is de minister niet van oordeel, dat op grond van het bepaalde in artikel 127, lid 2, der Ziektewet tegen de uitspraak, in vraag 1 bedoeld, voor partijen géén beroep openstaat op den Centralen Raad van Be roep, zoodat voor haar de mogelijkheid wordt uitgesloten een uitspraak over het recht op uitkeering van ziekengeld te ver krijgen? 3. Is de minister niet van oordeel, dat een nadere voorziening noodzakelijk is om trent de relatieve competentie van de Ba den van Beroep (O.), optredend krachtens artikel 127, lid 1 der Ziektewet, ten einde uitspraken, als de in vraag 1 bedoelde, waarbij Raden van Beroep (O.) zich niet bevoegd verklaren van een zaak kennis te nemen, zonder verwijzing naar een anderen wel boVoegden Raad van Beroep, uit te sluiten? Zoo ja, is de minister bereid de totstandkoming dier noodzakelijke voorzie ning te bevorderen? heeft de minister van Arbeid schriftelijk geantwoord: 1 en 2. Het antwoord op vragen 1 en 2 luidt bevestigend. 3. Een ontwerp-besluit tot het treffen van de nadere voorziening, als bij vraag 3 bedoeld, heeft ondergeteekendes departe ment bereids verlaten. R. K. Comité Pleegouderstrein Weenen— Budapest. Hoewel het aanvankelijk niet in de be doeling lag va-n bovengenoemd comité, ook in 1930 weer een goedkoope reis naar Wee nen en (of) Budapest te organiseeren, heeft het comité op veelvuldig en herhaald ver zoek desniettemin besloten, ook dit jaar Aveer aan allen, die zulks wenschen, een ge makkelijke gelegenheid tot het maken van deze reis te bieden. De reis zal plaats hebben in het begin van de maand Augustus, en er zal rekening mee gehouden worden, dat de deelnemers voor Budapest de St. Emericusfeesten al daar kunnen medevieren. Tot het bekomen van nadere inlichtingen wonde men zich zoo spoedig mogelijk tot het R. K. Comité Pleegouderstrein "Wee nen—Budapest te Alkmaar. KERKNIEUWS Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Donderdag en Zater dag geen audiëntie verleenen. 2en Pinksterdag IS HOT HOOIGRACHT 86 /TEL 1074 (Reel.) 19 BEZOEK VAN GRAALLEDEN. Rondgang door Leiden op den 2den Pinksterdag. Op 2den Pinksterdag zullen de Rotterdam- sche en Amsterdamsche graaleden (Katholieke Industrie- Fabrieks- en Ateliermeisjes), onge veer 700, onder leiding van de Vrouwen van Nazareth, een groote boottocht maken over de Kagerplassen. Op deze tocht zullen zij ook Leiden bezoe ken. Zij arriveeren te ongeveer 2 uur per boot aan de Haven, en maken dan, in uniform, met vanen en vlaggen, een rondgang langs den volgenden weg: Haven, Zijlpoort, Heerensin gel, Oude Heerengracht, Houtmarkt, Oude Singel, Turfmarkt, Princessekade, Rapenburg (W.Z.), Doezastraat, Jan v. Houtkade, Plant soen, Plantage, Zijlsingel, Zijlpoort, Haven. Zij zijn ook voornemens een bezoek te brengen aan de dekanale kerk. 't Zal 'n aardig gezicht zijn, die kleurige stoet van frissche katholieke meisjes door de straten te zien trekken! Naar wij vernemen, is dit bezoek niet vreemd aan het voornemen, om ook in Leiden een Graal-afdeeling op te richten. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Abonnernents-voorstel'ingen. Bij voldoende inschrijving zal in de Leidsche Schouwburg in het seizoen 1930'31 een serie van acht abonnementsvoorstellingen worden gegeven. Hieraan hebben reeds hun medewer king toegezegd: Het Nederlandsch Tooneel (Saalborn en Verbeek), Het Amsterdamsch Tooneel Verkade en van Dalsum), Ver. Rot- terd, Hofstadtooneel (Cor v. d. Lugt Melsert) en Het Schouwburgtoonee! (Jan Musch). Be paald is dat alleen stukken van het nieuwe repertoire zullen worden opgevoerd en dat de speelavonden zooveel mogelijk op Maandag zullen worden gehouden, terwijl de abonne menten niet persoonlijk zijn, zoodat bij ver hindering een ander van het abonnement kan profiteeren. Waar in andere steden deze abonnements voorstellingen reeds zooveel succes hadden, in Haarlem is men reeds bezig aan de derde serie en bovendien de twee eerst genoemde gezelschappen anders niet in Leiden zullen spelen, moge deze eerste pogingen in Leiden eveneens tot succes leiden. Wat de prijzen betreft voor dit abonnement en de belangrijke reducties, die worden toege staan, verwijzen wij naar de in een advertentie in dit nummer aangekondigde circulaire. De inschrijvingen moeten geschieden vóór 1 Augustus 1930 bij den heer A. M. v. Zwicht, Brcestraat 126. Ter aanvulling van het verslag in ons blad van gisteren betreffende de nieuwe étalages van de N.V. „De Faam verzoekt men ons te melden, dat de uitvoering is geschied onder leiding van het architectenbureau L. en Ir. J. v- d. Laan, en tevens dat een der vermelde bloemstukken van een der winkeliers van de Vischmarkt afkomstig was. DE A.S. LUSTRUMFEESTEN. Uitvoering Leidsch Studenten-Tooneel. Heb Leidsch Studenten Tooneel zal op Donderdagavond 26 Juni van de week van Leiden's Lustrumviering een tooneelstuk opvoeren: Rembrandt's zoon van Tor Hed- berg. De Regie heeft Louis van Gasteren, die ook zijn twaalf en half jarig regisseur- schap bij het Leidsch Studenten Tooneel op dien dag zal vieren. Oud-Hollandsche muziek wordt voor enkele actes gespeeld onder leiding van den dirigent Koeberg. Het stuk is uit het Zweedsch vertaald door mej. Wettre. De décors zijn in han den van J. R. van Blom en de costuums worden ontworpen door de Amsterdam sche firma Coïni. Na de voorstellingvan 26 Juni tijdens het Lustrum volgt nog een op Zondagavond 29 Juni, beide in den Leidschcn Schouwburg. Buurtcommissie Kraayerstraat. In de Kraayerstraat heeft zich een buurtcommissie gevormd ter versiering der straat, welke 'bestaat uit de heeren K. op den Velde, C. Boom, H. Rooijakkers, C. Osinga. en Gebrs. Briejer. Buurtcommissie Hooigracht. In het gebouw der vroegere Chr. School aan de Hooigracht werd gisteravond een vergadering gehouden van de bewoners der Hooigracht, daartoe saamgoroepen door de zich voor enkele weken gevormde Buurtcommissie. De voorzitter der Commissie, de heer J. Splinter, was verhinderd de vergadering bij te wonen in diens plaats trad als voor zitter op, de heer J. Karstens, die een uit voerig verslag uitbracht van de door de Commissie tot dusver verrichte werk zaamheden. Aan de vergadering werd een Versie ringsplan ter goedkeuring aangeboden, ontworpen door het Commissielid den heer J. J. van Weerloo, vergezeld van een tee- kening, die, waar noodig, door den ont werper werd toegelicht. Hoewel een niet onbelangrijk bedrag bijeen is gebracht zag de Commissie zich toch genoodzaakt, door een eenvoudiger uitvoering als oorspronkelijk was ontwor pen, op enkele onderdeelen der versiering wat. te bezuinigen. De versiering zal bestaan in het aan brengen van twee groote eerepoorten (aan het begin en einde der straat) en tien kleinere eerepoorten langs den geheelen straat, met een tusschenruimte van 35 a 40 strekkende nieter. Deze eerepoorten zullen des avonds electrisch worden verlicht en zoo mogelijk op verschillende avonden worden ontsto ken. Langs de beide boomenrijen zal een \dagversiering worden aangebracht, waar door men, geholpen door het bladergroen der boomen een goed geheel hoopt te krij gen. Na een zeer geanimeerde bespreking werd het versieringsplan door de vergade ring met algemeene stemmen goedgekeurd en de Commissie opgedragen de plannen te doen uitvoeren. Aangedrongen werd op het uitsteken der nationale driekleur vanuit de wonin gen gedurende de feestelijkheden. Voor hen die nog iets willen bijdragen of 'iets meer wenschen bij te dragen (er zal vermoedelijk een klein tekort zijn) be staat daartoe gelegenheid bij den penning meester, den heer J. Brugman, Hocigr. 58. In verhand met de komende festiviteiten werd nog even gesproken over den desola- ten toestand waarin de voor eenige jaren geleden aangebrachte grasgazons verkee- ren. Het vorige jaar zijn deze door het ge meentebestuur prachtig in orde gemaakt, maar helaas door jong en oud vertrapt en vertreden. Dat is jammer. Meegedeeld werd dat deze gazons binnenkort zulle., worden hersteld, zoo mogelijk doelmatig, maar deze zullen hoogstwaarschijnlijk vóór de Lustrumfeesten niet gereed zijn. Met een woord van dank. aan de aan wezigen voor hunne belangstelling en medewerking werd hierna door den voor zitter de vergadering gesloten. Het Verenigingsgebouw van S. S. L. B. De onlangs hier ter stede opgerichte gemengde Studentenvereniging Soc-ietas Studiesorum Lugdano Batavorum heeft thans de beschikking gekregen over een eigen verenigingsgebouw, namelijk over een gedeelte van het perceel Rapenburg 6, eertijds bewoond door de familie Viruly en later door de firma Jongmans. Deze firma zal echter in het benedengedeelte gevestigd blijven. De bovenverdiepingen zullen in gebruik komen bij S. S. L. B. Op de eerste verdie ping zal een groote conversatieza-al worden ingericht alsmede een aparte zaal voor mannelijke en een voor vrouwelijke stu denten, voorts de senaatskamer, een com missiekamer en een spreekkamer. De 2de verdieping zal voor studenten kamers worden ingericht, welke aan de leden zuilen kunnen worden verhuurd. He tbovenste gedeelte zal worden inge richt tot slaapzaal voor spoorstudenten, die door omstandigheden genoodzaakt zijn zoo nu en dan te Leiden te overnachten. Het ligt in de bedoeling, dat het nieuAve gebouw den lsten September officieel in gebruik zal worden genomen. Vermoedelijk zal bij deze gelegenheid een optocht door de stad. worden gehouden. Naar wij vernemen telt d© nieuwe ver- eeniging thans ongeveer 200 leden. Leidsche studenten op excursie. Professor dr. W. Martin, hoogleeraar in de kunstgeschiedenis aan de Rijksuni versiteit alhier, heeft met den privaat docent dr. Scheider en een 15-tal vrouwe lijke en mannelijke studenten een bezoek gebracht aan Roermond en omgeving. Be zocht werden de Kathedrale kerk, waar Mgr. Le Bron de Vexela het gezelschap rodleidde; de Munsterkerk, waar ir. Jos. Cuypers de noodige technische toelichting ga-f, de kerk te St. Odiliënberg en die te Asselt én tenslotte het kasteel Hillenraad, waar graaf Wolff Mettemach een thea aanbood, 's Avonds was het gezelschap de gast van het gemeentebestuur van Roermond ten huize van den burgemeester. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 2465. Joh. Kaapaan, Lei den, Hooge Rijndijk 116. Ka-pperszaak- en handel in. parfumerieën. Bijv. uitgeoef. bedr.: tevens winkel in sigaren en darnes- 2518. Leidsche Coöperatieve Melkin richting „De Landbouw", Leiden. Oph. fik: Leiden, Heerengracht 94. In het diaconessenhuis is na zeer kort stondige ongesteldheid gisteravond op 65- jarigen leeftijd overleden de heer H. M. Sasse, directeur van het kantoor Leiden der Bank-Associatie. De overledene was oud-lid van den gemeenteraad, waarin hij de Chr. Hist, partij vertegenwoordigde, commissaris 'der Maatschappij van Welda digheid, lid van verscheidene kerkelijke besturen en een hier ter stede bekende persoonlijkheid. Op de markt is gisteren een lam achter gebleven. Inlichtingen bij de politie. Door den burgemeester dezer gemeente is aan de R.K. A. en S. V. „Rood-Wit" vergun ning verleend voor het houden van den jaar- lijkschen Singelloop om den Peter Verhoef- wisselbeker. Dit jaar zal dezen loop worden gehouden op 13 September. Dezer dagen hoopt de afd. Leiden van den Bond van Smedenpatroons in Nederland haar veertig-jarig bestaan te herdenken. Dit be- langijke feit is mede daarom .zeer merkwaar dig, wijl de Leidsche afdeeljng de eerste en oudste afdeeling is op welker initiatief in den loop der daaropvolgende jaren de Bond van Smedenpatroons in Nederland is gesticht. Zij neemt tevens in de rijen der vereenigingen een eervolle plaats in. Daaruit ..blijkt: .tevens,: dat er reeds zoovele jaren terug vooruitstrevende smedenpatronns waren, die begrepen door vriendschap en samenwerking het levenspeil te nioeten verhoogen en het mooie vak door hen beoefend op hooger plan te brengen. Dit blijkt mede uit de groote werkkracht die van deze organisatie uitgaat door stoffelijken steun, zoowel als practische voorlichting betreffende het organiseeren van cursussen in autogeen- lasschen, centrale verwarming en kacheltech niek, waarmede vele vraagstukken verband houden. Hulde aan de stamvaderen dezer stichting, waarvan helaas velen zijn verscheiden, maar tot hun laatste kracht deze zaak steunden. Het bestuur stelt gaarne belangstellenden in de gelegenheid van hun sympathie te doen blijken, waartoe op 10 Juni, van 5 tot 7 uur receptie wordt gehouden in een der zalen van 't hotel „Den -Burcht". BIOSCOPEN. Casino. Als de namen Douglas Fairbanks en Tom Mix op het programma van een bioscoop prij ken, dan kunnen de bezoekers er zeker van zijn, dat deze helden van het witte doek hun een avond zullen schenken vol spanning. Dit is deze week 't geval in Casino, waar Doug de hoofdrol vervult in „De zware piraaten Tom in „Het tegengif' De staaltjes van durf en ver meiden moed, die we van deze twee he'den te zien krijgen, zijn zóó verbluffend, dat ze aan 't ongelooflijke grenzen. De inhoud van deze rolprenten, waarvan de vertooning door volwassen bijgewoond kan worden, beschrijven we niet, omdat die be schrijving slechts half werk zou blijken. Wil men den inhoud weten, welnu, men wone een I voorstelling in Casino bij. Men zal er geen spijt van hebben, vooral niet, omdat ook het I vóór- rogramma in het Orion- en Fox-nieuws veel leerzaams bevat. Tenslotte zij vermeld. dat de film ,,De zwarte piraat" in natuurlijke kleuren wordt weergegeven, dat ze veel mooie I natuuropnamen biedt en dat de muziek het j hare doet om het verblijf in Casino gedurende de voorstelling voor het publiek zoo aangenaam mogelijk te maken; Trianon. De Pinksterdagen zijn van ouds de feest- l dagen', die het meest buitenshuis gevierd wor- den. Tweede Pinksterdag blijft geen raensch thuis. De gelegenheden van vermaak zijn er die dagen op gespitst aan bet uitgaand publiek oen feest programma voor te leggen, dat het beste van het beste inhoudt. Het Trianon- i heater blijft in dien menschlievenden wed- j ijver niet ten achter en biedt in deze Pinkster- j week een programma, waar een schaterlach I afgewisseld wordt door rustiger momenten. Maar een zwaarbeladen drama staat deze i week natuurlijk niet op het repertoire, Na de niéuws-films draait een zéldzaam- geestige spreek-tceken-film over Silas en Mi randa, herinneringen ophalend over den ouden j tijd. Er is geschaterd! Evenzoo om Bedtijd', aardig en vlot, maar nogal lichtzinnig, waarom volwassenen Het leeuwendeel van het programma wordt opgeslokt door „De Jazz-zanger" in één woord een pracht-film. Het zeer boeiende en meesleepende verhaal speelt gedeeltelijk in Joodsche kringen, in het Ghetto van New-York en voor een ander gedeelte in een theater aan de Broadway. Het middelpunt van de heele film is de wereldvermaarde Jazz-zanger, Al Jolson, die men hier als Jakie het Joden-jochie ziet opgroeien tot de ster van de Broadway- revue. In een tusschenschrift van de film werd het heel raak gezegd: Al Jolson is de man met een traan in zijn stem, en daaraan dankt zijn zang in hoofdzaak de eigenaardig bekoring, waaraan niemand schijnt te ontsnappen. Deze film wordt buitengewoon mooi ge speeld en de afloop van het verhaal, waarin de zoon zijn loopbaan opoffert voor zijn ster venden vader en darrvoor rijkelijk loon ont- vangte, doet weldadig aan. Alleen is een klei ne aanmerking, niet misplaatst op de met veel aplomb door Al Jolson uitgesproken opvat ting, alsof oude Hebreeuwsche tempelzangen in onze éeuw uit den tijd zijn en vervangen die nen te worden door de Jazz, Met alle waar deering voor de Jazz vooral op de wijze van Al Johnson godsdienstig en vroom stemmen doet deze muziek niet bepaald. Overigens een film, die wij gaarne een ieder aanbevelen. Men zal genieten van het droef begin tot het blijde slot. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraalexamen Rechtsgeleerdheid de hoeren W. F. Cramerus (Amsterdam), L. J. M. Olaessens- (Den Haag) en H. P. A. Dressèlhuys (Tiel). Geslaagd zijn voor het examen van Apothekers-assistent de clames W. A. F. H. Baretta (Soorabaja) en C. J. Milo (Pa- seroean). DE HULPKERK. Door het R. K. Kerkbestuur der paro chie van de H.IT. Engelbewaarders te Lisse is opgedragen het bouwen van een hulp kerk in de gemeente Haarlemmermeer, nabij de Kaag aan C. Kiebcrt's Aanne mersbedrijf te Sassenheim. De kerk wordt gebouwd onder architec tuur van het architectenbureau Kees Barn- hoorn en Theo van der Eerden. Zoo spoedig mogelijk wordt met den bouw aangevangen. VOORHOUT. VERDRONKEN. Gisteravond heeft een droevig ongeluk^ plaats "gehad. De 20-jarige oudste zoon van het hoofd der Chr. School, den heer v. d. Berg, was gaan zwemmen in een sloot bij de zanderij Guldenmond onder Noordwij-' kerhout. Of de jongeman niet goed zwemmen kon uf dat hijongesteld is geworden, is niet bekend, maar de jongeman dook te water en kwam niet meer boven. Door in de buurt zwemmende padvin ders werden alle pogingen aangewend om v. d. B. op het droge te krijgen en in het leven te behouden, helaas zonder succes. 'Het lijk is reeds gisteravond naar de ouderlijke' woning te .Voorhout overge bracht. Trianon deze week alleen was worden aanbevolen. Een onschuldige aar.digheid do you do", gezongen door Boys". bet duet How de „Happiness NIEUWKOOP. Bslastingdruk. Blijkens de door het Rijks-Bureau voor de Statistiek uitgegeven Rangschikkingslijst naar den belastingdruk over het jaar 1929/1930 voor de 1078 ge meenten in ons land heeft de gemeente Nieuwkoop voor een inkomen van f 5000. heb rangnummer 611. In 467 gemeenten betaalt men derhalve meer belasting bij lit inkomen en in 610 minder. Voor een inko men van f 2000— is dit rangnummer 667. Voor deze bedragen is rekening gehouden met de rijks-inkomstenbelasting, verdedi gingsbelasting II en de gemeentelijke in komstenbelasting. Het gemiddeld inkomen van alle aange slagene n is f 1853.— en het gemiddeld ver mogen van de aangeslagenen in de vermo gensbelasting is f 45.000. Voor enkele jaren terug was het rang nummer der inkomstenbelasting voor deze Gemeente vrij wat gunstiger, doch hiervoor i is ook van belang te denken, dat de op- centen op de hoofdsom voor de grond- en i personeele belasting nog steeds op het aan- tal is gebleven van vóór de oorlogsjaren en hei. aantal opcenten op de vermogens- bela ting slechts 25 bedraagt, welke opcen ten in een overwegend aantal van gèmeen- I ten hooger zijn. I Pcldervergadering. Wegens onvoltal- i ligheid kon de jaarlijksche vergadering van j stemgerechtigde ingelanden van den Schil- kerpolder, uitgeschreven op Maandag 26 Mei jl.l. in Hotel „Het Vliegende Paard" j alhier niet doorgaan. I Opnieuw is thans een vergadering uit geschreven en wel op Woensdag, 11 Juni a.s. te 12 uur (Zomertijd). LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de dokteren: (lsten Pinksterdag): Hovens Gréve, Kors, Seret en Simons (2den Pinksterdag) Van Boc- kel, Boonacker, Jasperse, Meyboom en Rassers. De geneeskundige, Zondagsdienst te Oegstgeest wordt op len Pinksterdag waar genomen door dr. Varekamp tel. 1916, en op 2en Pinksterdag door dr. Timmermans tel 390. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Juni lsten Pinksterdag a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewocrd 171 tel. 502, D. J. v. Driesum, Mare 76 tel. 406. Maandag 9 Juni, 2den Pinksterdag, neemt waar apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523. Uw Boekhoudin VANAF f 5.— PEÏ? ïaö. Brieven onder No. 134 Ba d. Blad WOERDEN. Bouwvergunningen. Bij besluiten van Burgemeester en Wethouders is vergunning verleend aan: D. A. Verbeek alhier tot het bouwen van twaalf woonhuizen met winkelhuis en schuurtjes aan de Steenkui- len; D. Hogendoorn te Gouda tot het bou- Aven van een dubbel woonhuis met schuur tjes en toegangsbrug aan den Utrechtschen Straatweg'; D. Hogendoorn te Gouda tot het bouwen van een dubbel woonhuis met schuurtjes en toegangsbrug aan, den Utrechtschen Straatweg; aan A. de Zeeuw alhier tot het bouwen van een woonhuis aan den Utrechtschen Straatweg op het perceel; J. C. Fahrenhorst alhier namens heb Hervormd Weeshuis van Woerden tot het bouwen van een paardenstal met boven zaal en kaaswaag aan de Hoogewoerd; P. Bestebroer alhier tot het bouwen van een dubbel woonhuis met schuurtjes gelegen aan de Willem van Naaldwijkstraat. KROONPRINS CAROL NAAR ROEMENIE TERUG. BOEDAPEST, 7 Juni. (V. D.). Ex- kroonprins Carol van Roemenië is gister avond om 8 uur per vliegtuig Te Klausen- burg in Zevenbergen aangekomen en heeft zich vandaar per trein naar Boekarest be geven. Ooggetuigen deelen mede, dat hij gekleed was in generaalsuniform. Men had zijn aankomst blijkbaar ver wacht en alles er op voorbereid. Sedert gisteravond is het telefoonverkeer tus- schen Roemenië en het buitenland verbro ken. Naar verluidt zal het. hedenmorgen weer hersteld worden. Heden reeds worden te Boekarest be sprekingen over de kwestie van grondwets wijziging waardoor voor prins Carol een plaats in de regeering moet worden vrij gemaakt. De jongere broer van Kroonprins Carol Prins Nicolaas, zal dezer dagen voor lan gen tijd naar het buitenland vertrekken. Nader w rdt nog gemeld, dat Carol gis teren per vliegtuig uit Munchen vertrok om zich naar Roemenië te begeven. Nabij Koeroesfoe moest het vliegtuig een noodlanding maken, aangezien de benzine voorraad opraakte. Een kwartier later ar riveerde kolonel Christicu, die benzine meebracht. De vlucht ging toen verder naar iilausenburg, waar C^rol zich in ge neraais-uniform kléedde. Onmiddellijk na. aankomst te Boekarest werd hij door mi nister-president Maniu en den minister van Binnenlandsche Zaken ontvangen. Vervolgens had hij een onderhoud mr-* zijn broer Nicolaas, waarna hij zich naar het paleis „Catroceni" begaf. Bij zijn aankomst in Boekarest was de zitting van het Parlement onderbroken. Het kabinet vergaderde tot 1 uur 's nachts. Hedenmorgen vindt wederom een kabi netszitting plaats, waarin de regeering zal vaststellen, wat haar verder te doen staat. De toestand in Britsclvindië'. LONDEN, 7 Juni. (V. D.). Gisteren I hebben 167 vrijwilligers wederom een a-an- 1 va] gedaan op het zoutdepot van Dhara- sana. Door de politie werden zij door mid- del van gummistokken teruggedreven. Tal- j rijke personen werden gewond. De nederlagen der Nanking troepen. LONDEN, 7 Juni. (V. D.) Ook het hoofdkwartier van het Nankingleger te Hankau heeft gisteren in een officieel con muniqué officieel moeten toegeven, dat hoofdstad van de provincie Hon'an Tsjangtsja door de opstandige troepen uit j Kwangsi is bezet. IV regeeringstroepen hebben thans stellingen betrokken bij Woe- han, maar reeds worden deze bedreigd door drie afdeelingen Noordelijke troepen, i Het valt ten zeerste te betwijfelen of de i Nankingregeering in staat zal zijn de pro- vincie Sjangtoeng te beschermen tegen het I in de richting van Tsjinanfoe opmarscb.ee- rende Sjansi-leger. De buitenlanders, voor I namelijk de Japanners treffen haastige voorbereidingen de stad te verlaten. Een afdeeling van het Noordelijke leger rukt op in de richting van Hankau.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2