jb)hej^baai RECHTZAKEN VRAGENBUS ZATERDAG 7 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 ALPHEN AAN DEN RIJN. De Kaasmarkt. Naar we vernemen bestaan er plannen om de wekelijksohe kaasmarkt alhier zeer belangrijk uit te breiden, zoodat een gewo ne marktwordt verkregen zooals dit op andere plaatsen hst geval is. Op deze markt zullen, naar verluidt, ook pluimvee, klein vee, landbouwproducten en benoo- digdheden en dergelijke artikelen kunnen worden aangevoerd. Tevens schijnt het in de bedoeling te liggen, dat naar een ander marktterrein zal worden uitgezien en de wekelijksohe marktdag te wijzigen. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert' Maandagavond te 7 uur. .Agenda: 1. Voorstel van B. en W. tot aankoop van rentegcvendc eigendommen voor het waarborgfonds in zake woningbouw. 2. Voorstel van B. en W. in zake het adres van het bestuur der Bijzondere School voor Buitengewoon onderwijsal hier, om kosteloos grond aan de Jongkindt Coninckstraat beschikbaar te stellen voor schoolbouw en om het recht va-n voorkeur te verleenen voor aankoop van een perceel grond naast het te stichten schoolgebouw. (Dit punt is in de vergadering' van 2 Mei j.l. aangehouden). 3. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan' de Jong kindt Coninckstraat aan S. D. van Hems- bergen q.q. alhier. 4. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van het gymnastieklo kaal der openbare school aan den Odus- hoornscheweg, aan J. P. Abbinga c.a. 5. Voorstel van B. en. W. om te vol doen aan het verzoek van L. F.^ Scheepers om een gedeelte van een kamer in het door hem bewoonde pand in te richten als win kel. 6. Voorstel van B. en W. tot het toe kennen van een subsidie aan de plaatselijke Commissie voor een te houden tentoon stelling van kunstnijverheid en archifcec- tuur. 7. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een tijdelijke kasgeldleening. s. Voorstel van B. en W. tot afwijzing van het verzoek van B. en W. van Gouda om een bijdrage in de kosten van het bui tengewoon onderwijs. 9. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling va neen uitbreiding van het.bouwver- bod op gronden langs den Heerenweg. .10.. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening in gevolge art. 11-lbis der Gemeentewet voor de Water- en Licht- bedrijven. 11. Voorstel van B. en W. tob vaststel ling van een: a. verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch b. verordening op de heffing van keur en slachtloonen; c. verordening op de invordering dei- sub b. vermelde rechten d. verordening op de noodslachtplaats; e. evrórdening tot aanvulling van de Algeméén© Politieverordening in- zake het kêninerken van winkels waar buitenlandsch bevroren vleesch' verkocht wórdt. - '12. Voorstel van de Commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen tot aan-, vulling van de Algemeene politieverorde ning. 13. Voorstel van B.' en W. om goed, te keuren het besluit van het Algemeen Arm bestuur tot tijdelijke handhaving van den weesvader. 14. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare school aan den Oudshoornsche- weg. Voorgedragen worden de volgende heeren: 1. F. H. T. Jasperse, onderwijzer te Oos- tei'land 2. A. C. v.an Dijke, onderwijzer te Hoe- dekenskerke 3. A. de Nooijer, tijdelijk onderwijzer te Goes. 15. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van ontwerp-besluiten tot af- en over schrijving op de begfootingen voor 1929 van de water- en iichtbedrijven. 16. Voorstel van B. en "W. tot- wijziging van de gemeentebegrootingen, dienst 1929 en 1930. Wilskracht. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende de oefeningsavond van de R.-K. S. V. „Wilskracht". Personalia. Tot ambtenaar bij het O. M. bij het Kantongerecht alhier, met stand plaats te 's-Gravenhage werd benoemd mr. P. W. C. Knuttel, thans in geluke functie te Assen. Botsing. Gisteravond had in de van Mandersloostraat een gecompliceerde aan rijding plaats. Eerst kwamen twee auto's in botsing, waarbij de auto bestuurd door v. d. V. materieele schade bekwam. O ogen blikkelijk daarop werd mej. v. d. L. dooi den auto, bestuurder v. W. uit Hazers- woude, aangereden, waardoor haar rijwiel werd beschadigd. De schade werd echter geregeld. Woningbouw. Gisteren werd op de Aarkade een aanvang gemaakt met het amoveeren van arbeiderswoningen belioo- rende aan de Israëlitische gemeente. Ter plaatse zullen aldaar thans zes nieuwe wo ningen verrijzen. Gevonden voorwerpen. Een taschje met inhoud, een ovale gouden broche, een anker, een damest-asch met inhoud. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De heer N. P.; Sleg- tenhorst, die als opvolger van wijlen den heer Jac. van der Berg tot lid van den Ge meenteraad is benoemd, heeft deze benoe ming aangenomen. Het mond- en klauwzeer. Het mond en klauwzeer onder het vee in deze ge meente breidt zich nog steeds uit. Vaii 35 gevallen is reeds aangifte gedaan. In vele gevallen is het van ernstigen aard en reeds zijn al enkele runderen gestorven. IggjgV ECHW^WKSCHE 838*"^ J HAZERSWOUDE. Verpachtingen. Uitslag der ten Raad- huize gehouden aanbesteding der gewone jaarl. Krooswerken en verpachting van het grasgewa/9 langs de bermen der wegen én de daarmede verbandhoudende krooswer ken. De perceelen werden .toegewezen als volgt: Perceel 1 krooswerk Oostvaart aan J. Matze voor 20.perc. 2 krooswerk Schoutenvaart aan A. van Gorkum voor 21.perc. 3 krooswerk Gemeeneweg- vaart aan G. van Tol voor 3<iperc. 4 krooswerk N.Z. Dorpsvaart aan P. den ITertog voor 24.perc. 5 krooswerk Z.Z. Dorpsvaart aan G. van Tol voor 25. perc. 7 krooswerk Oostbovenvaart aan G. van Tol voor 69.perc. S krooswerk Loclewijksvaart aan G. van Tol voojr 50.perc. 9 krooswerk Westbovenvaart aan P. den Hertog voor 34. Grasgewas. Perceel 1 Oostzijdeweg aan J. van der Haver voor 35.—perc. 2 Voorweg aan idem voor 40.—; perc. 3 Loe- teweg aan D. van der Kleij voor ƒ6. perc. 4 Westeinderweg aan. F. B. Dorsman voor 2. KANTONGERECHT TE WOERDEN. Tweeërlei lezing. Maria G. te Leiden was met haar auto onder Woerden in aanrijding geweest niet een vrachtmotorrijtuig. Ze wilde die auto passeeten doch ging daarbij te vroeg \\eer naar rechts, waardoor zij met haar rechber- achterwiel tegen het voorgedeelte van die vrachtwagen aanstootte. De vrachtwagen werd liierdoor uit de richting geslagen (volgens getuigen) en kwam in den sloot te recht. De bestuurder kon zich moeilijk uit zijn benarde positie redden. Verdachte was m persoon verschenen en werd bijgestaan door haar raadsman mr. van den Bosch uit Woerden. Zooals altijd gaf verdachte een geheel andere lezing va-n het geval als de getui gen. Zij verklaarde niets gevoeld te hebben. Geen schok, geen duw, geen trilling of iets dat er op wijzen zou, dat zij ergens mede in aanraking was gekomen." Dat ze voor zichtig reed staafde zij, volgens haar, door te zeggen, dat ze klokken op de jaarbeurs gekocht had en die niét schokken mogen., Getuige J. M. de V. te Veldhuizen, de bestuurder van de vrachtwagen, verklaarde dat verdachte schuldig was, want dat zij met haar auto'zijn wagen had aangereden, alles zooals bij dagvaarding omschreven. Er waren twee auto's hem gepasseerd. De eerste reed aan. Getuige A. v. d. H. te Ha-rmelen ver klaarde gelijkluidend en zeide goed gezien" te hebben, dat. verdachte's auto de aanrij ding teweeggebracht. De eerste auto reed getuige's wagen aan. Verdachte voerde aan, dat er een auto vóór haar uit reed, zoodat niet zij het ge weest kon zijn doch wellicht de eerste be stuurder van de eerste auto. Zij was dé tweede die passeerde. De zaak wercl tenslotte aangehouden tof, de volgende zitting om nog meer getuigen te hooren. Een stuurloos stuur. J. v. d. S. te W o e r d e n was in de Pan- nenbakkerijen aldaar met zijn vrachtauto in botsing gekomen met een wiclrijdster. Verdachte zou plotseling zijn stuur kwijt geraakt zijn en tegen den muur van een pakhuis opgereden zijn. Tusschen muur en auto was juist de wiclrijdster, zoodat deze hevig gewond werd. Dank zij het voorzich- tig rijden van den autobestuurder liep het met 4 weken ziekenhuis verpleging af. Het meisje was in persoon verschenen en verklaarde dat verdachte s-chuldig was aan de aanrijding. Getuige H. P. B. te Nijmegen verklaarde, dat verdachte zijn stuur kwijtgeraakt was. Van V. te Woerden (getuige-deskunclige) verklaarde de auto van verdachte onder zocht te hebben. De auto was slecht en zoo gebouwd dat, wanneer men even van richting wilde veranderen, men kans had dat het wiel' ineens omsloeg en de groot ste ongelukken zouden gebeuren. Hij heeft dan ook tegen de politie gezegd niet met de wagen te willen rijden, daar het levens gevaarlijk was. De Ambtenaar aclite- het wettig bewijs geleverd, nam in aanmerking dat verdach te niet snel reed en de schade vergoed zou worden aan het meisje. Eisch: 20 of 10 dagen. Vonnis conform den eisch. Rechts gaat voor. De K. te Leiden passeerde te Bode graven met zijn auto een kruispunt. Juist kwam er een motorfiets aan. Verdachte hield links waardoor een aanrijding volgde. Verdachte ontkende en gaf de motorrijder de schuld van het geval. Getuigen kwamen bevestigen, dat ver dachte schuldig was, daar het verkeer van rechts de voorrang heeft. Eisch '10 of 2 dagen. Vonnis ƒ20 of 10 dagen, rekening hou dende dat verdachte niet snel gereden heeft. Voor nader onderzoek aan gehouden. Den O. te Woerden had de Arbeids wet overtreden. Zijn werklieden mochten niet langer dan 8 uur per'dag werken. Hij erkende, dat het laatste zoo was, doch dat hij vergunning had om langer te werken. Getuigen v. M. en v. R.' kwamen verkla ren, dat de arbeidslijst er hing doch tevens daarbij een vergunning voor langer werk. De zaak werd daarop aangehouden tot de volgende terechtzitting van 3 Juli a.s. Een schipper beboet. R. te N i e u w e r b r u g had gevaren met zijn motervaartuig, terwijl dit in wer king was, in de Leidsche Rijn, hetgeen vèrboden is bij Prov. Blad van Utrecht. De boorden lijden daar te veel van. Hij zeide, dat al stond de motor af en men duwde het schip, de schroef toch bleef draaien. De politie houdt daar geen reke ning mede. Vonnis ƒ5.of 2 dagen. Daarna wordt de terechtzitting gesloten. UIT DE STAD VAN HET VATICAAN Rome, 4 Juni 193CI De Romeinsche bladen wijden uitvoerige be sprekingen aan de verhouding van Kerk en Staat op het eiland Malta, waar, tengevolge van de verkeerde voorlichting der Engelsche regeering door den gouverneur van het eiland, Lord Strickland, een ware laster-campagne tegen de Katholieken is ontstaan. Zoo schrijft de Giornale d'Italia, dat de beide bisschoppen van Malta den Engelschen gouverneur, lord Strickland, een memoran dum hebben gezonden als antwoord op diens klachten. Zij verklaren uitdrukkelijk, dat het gemeenschappelijk herderlijk schrijven, waarin de vijandige houding der regeering tegenover de Katholieken veroordeeld wordt, niets te maken heeft met verstoring van de openbare orde. Alleen de houding van den gouverneur had de bevolking in beroering gebracht, niet de bisschoppelijke verklaringen. Eveneens pro testeeren de beide bisschoppen tegen de be schuldiging van Strickland, als zouden zij de grondwet hebben overti-eden. De bisschoppen beschouwen het als hun heilig recht, te protes teeren tegen alles, wat het H. Geloof der va deren aantasten kan. Verder verklaren zij in het memorandum, dat lord Strickland de Engelsche regeering verkeerd omtrent den toestand op Malta heeft ingelicht. Nogmaals legden de bisschoppen de plechtige verklaring af, dat zij niet kunnen dulden, dat de gouverneur zich in geestelijke aangelegenheden mengt. De aartsbisschop van Malta, Mgr, Caruana, heeft op een Vormreis een toespraak gehou den over het conflict tusschen het burgerijk bestuur en de Katholieke Kerk op Malta. Hij verklaarde daarin, dat de geestelijkheid van het eiland zich absoluut niet in de poli tiek mengt, In dezen tijd echter, 'waarin er groot gevaar bestaat, dat de openbare orde verstoord wordt en waarin de katholieke godsdienst wordt be dreigd, is ook de geestelijkheid verplicht, haar stem te laten hooren. De aartsbisschop drukte zijn leedwezen uit over deri aanslag op 'den gouverneur, lord Strickland, en drong er bij het volk op aan, één te blijven met Paus en bisschoppen. Voor alles echter betreurde de aartsbis schop, dat overal anti-godsdiensfige en anti- TJericale pamfletten worden aangeplakt en dat men de geestelijkheid verwijt dat zij zich bij Italië wil aansluiten. D\t is eenvoudig laster, want op Malta denkt -niemanH" er" aan,: de heerschappij van Engeland tegen die van Ita lië te ruilen, ook de geestelijkheid niet. Over al weet men, dat de Malthezers trouwe aan hangers van Engeland zijn; dit weet men zelfs zeer goed te Londen en te Rome. Al deze beschuldigingen en aanklachten zijn verzinsels, om Engeland tegen de Katho lieken op te hitsen. Nu de Engelsche Regeering een Witboek over Malta deed verschijnen, waarin de brief wisseling tusschen de Regeering en het Vati- caan worden gepubliceerd, verwacht men in Vaticaansche kringen wel dat ook de 'H. Stoel zal spreken en volledig licht in deze onver kwikkelijke zaak zal laten schijnen. Het telegraafkantoor van de Stad van het Vaticaan is thans voorzien van de meest mo derne toestellen. Eenige dagen geleden heeft de Vaticaan sche gouverneur, prof. Serafini, deze toestel len ingewijd voor het telegrafische verkeer van de Vaticaansche Stad met Noord- en Zuid- Amerika. De nieuwe telegrafische inrichting berust op het systeem „telecrido". De overbrenging ge schiedt automatisch door middel van toesen zooals bij een schrijfmachine. Deze toestellen kunnen dus ook bediend worden door personen, die geen morseschrift kennen. Het systeem werkt zoo snel, dat per minuut 560 letters kunnen worden getelegrafeerd. Zoodra men een toets aanslaat, wordt het toestel automatisch ingeschakeld. De Vaticaansche gouverneur werd bij de inwijding van de nieuwe toestellen gelukge- wenscht door de vertegenwoordigers van het „International Telephon Telegraph" en van den „Italcable". Nadat de directeur van de telegrafie-cen- trale der Vaticaansche Stad, dr. Marchetti, de werking van het nieuwe toestel verklaard had, werden voor het eerst langs dezen weg tele grammen verzonden aan den algemeenen pre sident van den „International Telephon Tele graph" en van den „italcable". De commissie tot voorbereiding van de co dificatie van het Oostersch kerkelijk recht, waarvan de vroegere kardinaal, staatssecre taris P. Gasparri voorzitter is, ondervindt groote moeilijkheden. De Oostersche kerken hebben tot nog toe geen eigenlijk kanoniek recht. Enkele Ooster sche ritussen hebben als eenige geschreven rechtsbron de besluiten der zoogenaamde Tru- laansche synode van 692, die met haar bepa lingen het vijfde en zesde algemeene concilie van Constantinopel aanvulde, verder nog en kele kanonieke voorschriften der Oostersche conciliees, waarvan het laatste van 869870 in Constanstinopel werd gehouden. Verschillende Oostersche ritussen beroepen zich ook op de besluiten van provinciale con cilies, of ook van diocesane synoden. Weer anderen hebben niéts anders dan hun traditie en gebruiken, die echter berusten op niet algemeen erkende voorschriften. Met name ontbreken, op enkele uitzonderin gen na, bijna geheel en, al de kannoieke bepa lingen omtrent de hiërarchie der meeste Oos tersche ritussen. De door den H. Vader ingestelde commis sie moet dus allereerst de rechten en plich ten vaslstelLen van de bisschopppen, pastoors en overige priesters. Ook het huwelijksrecht is -nog niet om schreven; er bestaat geen enkele vaste bepa ling omtrent de wijze, waarop het huwelijk moet worden gelsoten en omtrent de huwelijks beletselen. Ook het brevier wordt op zeer verschillende wijzen gebeden. Omtrent de discipline der kloosterorde en vooral ook, omtrent de clausuur bestaan al lerlei uiteenloQpende bepalingen. In verschil lende inrichtingen voor kloosterleven bestaat zelfs geen enkele kanonieke regeling. In Rome is mesi het er eenstemmig over eens, dat men ook bij de codificatie van bet kerkelijk recht den Oosterlingen zooveel mo gelijk tegmoet moet komen, Het is intusschen zekr, dat de commissie onder voorzitterschap van den beroemden canonist, kardinaal Pietro Gasparri, tot een definitieve regeling van deze kwestie zal geraken. De nieuwe gezant van Spanje is door Z. H. den Paus in plechtige audiëntie ontvangen. Zijn Excellentie Guillio de Palacios y Far? werd op het Sint Damasusplein opgewacht door iwee Pauselijke kamerheeren, die hem geleidden naar de Sala Clementina, waar Mgr. Nardonne, secretaris van het ceremo nieel, hem verwelkomde, en hem geleidde naar de Pauselijke Troonzaal, waar Z.'H. de Paus, omgeveu door de hofhouding, den gezant ver wachtte. De zaal binnentredend, maakte de gezant de drie gebruikelijke kniebuigingen voor den H. Vader en tot voor den Troon gekomen, over handigde hij aan den H. Vader de geloofsbrie ven en hield een korte toespraak in naam van den koning van Spanje en van de Spaansche regeering. Z. H. de Paus beantwoordde de toe spraak met eenige welwillende woorden en noodigde den gezant in Zijn particulier ver trek tot een onderhoud, waarna de gezant het personeel van het gezantschau voorstelde. UIT DE KATHOLIEKE WERELD Shanghai. Agentia Fide-s: De strijd te- den den Katholieken Godsdienst, vooral te gen de Katholieke scholen, schijnt heviger te worden. Het Nieuwsbureau „Tchong-Yang" dëelt- mede dat liet Ministerie- van. onderwijs, met de bedoeling om strengere maatregelen, tegen de Katholieke propaganda te nemen, bevel heeft gegeven aam alle bureaux van onderwijs- in steden en op het land oni een minitieus en geheim onderzoek in te stel len op do bijzondere scholen, .hetzij ze er kend zijn of niet, om na te gaan of de offi cieel© voorschriften" die het verplicht gods dienstonderwijs en. godsdienstige plechtig heden verbieden, worden nagekomen en hoe. Iedermisbruik moet terstond worden afgeschaft „om wille van het onderwijs en het behoud van het nationaal karakter'. Dit bevel is de eerste stap tot de slui ting veler scholen en bereidt voor die welke men niet durft s-luiteh nieuwe moei lijkheden voor. - Men 'begrijpt wat d.ezer maatregel beter-- kent in China, waar de scholen toch al z'öo wéinig in getal zijn en zoo slecht verzorgd. Onderhand, gaat de propaganda voor liet Boeddhisme voort. Boeken, platen, vlug schriften worden overal gratis verspreid. Zelfs balden ondersteunen deze strijd. „Lo Ta Kling' Pao" publiceert sindt 1 April heftige aanvallen op het 'Katholicisme, Zelfs bladen ondersteunen déze strijd. „Lo beweren 100 anti-Christelijke jongelingen op hun Universiteit te hebben, schrijven tegen het Christendom. De strijd tegen het Christendom, gevoerd onder het mom dat deze godsdienst van buiten'is ingevoerd, neemt soms belachelij ke vormen aan. Kenschetsend voor de men taliteit van, sommige personen is het vol gende. Te Tienchen, een klein plaatsje in het Vic. van Tsingtoa, hadden de paters van Steyl 20 jaar geleden een terrein ge kocht ter waarde van 170 tiae (750 fr.). Op Nieuwjaarsdag (Chili, kalender) komt de zoon van den ouden eigenaar en wil zon der eenige vergoeding het terrein terug hebben op titel dat het verkocht was aan vreemdelingen. De missionarissen protes teerden en weigerden een terrein terug te geven wat zij behoorlijk gekregen hadden en waarvoor zij ieder jaar ieder soort be lasting betaald hadden en waarop zij de missiegebouwen gebouwd hadden. De zaak kwam voor het gerecht en dit besliste: Aan den zoon wordt de eisch ontzegd, hij kan het terrein niet terugkrijgen. Toch moeten de missionarissen hem den koopprijs, 175 tiao, teruggeven. De missionarissen met den Vic. Gene raal aaii het hoofd protesteerden tegen deze' absurde uitspraak en men weet nog niet wat het einde za-1 zijn. Shanghai. Agentia Fides: De mis sionarissen van Mongolië, die naar België gingen voor een algemeene vergadering hunner orde en om een algemeen Overste te kiezen vertelden, dat te Tsing Tao de missionarissen zich waarschijnlijk verplicht zullen zien om hun scholen voor beiderlei geslacht te sluiten, daar de autoriteiten hun verbieden eenig religieus teeken in dc klassen te hebben, religieus onderwijs te geven en te bidden zelfs buiten de school uren in de klaslocalen en hun hcidensche onderwijzers willen geven. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Zondacj 8 Juni 't Gebouw is den eersten Pinksterdag den geheelen dag gesloten. Maandag 2de Pinksterdag is het ge bouw geopend van 6 uur. Geen Rechtskun dig Bureau. Dinsdag. Ledenvergadering R. K. Werk meester 8 uur. Woensdag. Ledenvergadering R. K. Spoor- en Tramwegpersoneel St. Raphael," S uur. Woensdag Bestuur R. K. Volksbond te S uur. Donderdag, Ledenvergadering R. K. Me taalbewerkers St. Eloy, 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", te S uur. Tevens aanmelden van ;iieuwe ledeu. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 7—8 uur. Sluiting kantoor precies S uur. Eigen Huis van S9 uur. Retraite commissie van 7.309.uur in de Bibliotheek. Geeft u op als spaarder voor de volgende .Retraite. Vanaf Zaterdag 7 Juni iedere avond programma's voor hel Encycliekfecst ver krijgbaar bij den concierge en op hej> kan toor. Zondag 15 Juni 's morgens te half acht H. Mis in de Hartebrugskerk tot intentie der levende en overledenen leden van onze afdeeling. Bondsleden voorzie u tijdig van een pro gramma 'voor 'het "Encycliekfeest te Was senaar op Zondag' 1'5 Juni. Lees de, U toegezonden circulaire aan dachtig. iNTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VER EEN I GING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereenigmg te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamér van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30— 2.30 uur en van 7.0010.15; verplichte bij eenkomst; van S.15—9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Na het Lof prijsbiljarten. Geen zitting St. Joseph-spaarkas. Dc Studie- en Debatingclub „St. Petrus Canisius" houdt een excursie naar Nijme gen. De deelnemers gelieven op tijd aan hei station te zijn. (Zie" de medcdceling op het bord). Maandag bijeenkomst voor de leden 12.302.30 uur en van 710.15 uur. Dinsdag 8.15 uur verplichte maandver gadering afd. Ongehuwde Gezellen. Be langrijke 1 mededeelingen. Niemand ver zuim e. Woensdag, S.15 uur repetitie Liederta fel ..Sebastian Schaeffer". 8.30 miu bestuursvergadering Sympho nic Frans Schweitzer. Donderdag bijeenkomst voor de leden van S—10.15 uur. Van 8—9 uur in de Bestuurskamer zit ting R.K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen 8.30 uur Vergadering Commissarissen Afd. Gezellen. Vrijdag. S.30 uur repetitie Symphonie „Frans Schweitzer*'. Van S10 uur Turiielub Oranje Zwart, lokaal Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst Voor de leden van 8 uur tot .10.15 uur. S.15 uur Kegelclub Dc Poedelaars. lederen Zóndag van 1 tot - uur zitting van dé St, Joseph's Spaarkas in de'Joe- étuurYkamér. - v Verdere merlcdéeiinrien'Dc Nationale Gezclienda's' op b Juli ie Den' Haag moet slagen. Alle leden hóuden dus 6 Juli vrij. ST.-PETRUS-PATR GN AAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's Gez'ellen- Veveeniging, Augustus 1SS7September 1920). De Leesbibliotheek .is gesloten. Zondag. Gécn Patronaat. R. K. PATRONATENBOND (District Leiden). Secretariaat: Heerenstrrat 23. Donderdag van 8 tol 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaétsjongens in het Gebouw der St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging, Rapenburg 52, Tel. 456. ST, AGN ES-MEISJES PAT R OM A AT. Meisjespatronaat. Maandag geen lessen. Dinsdag voor de le en 2de afdeeling naailes van 7—9 uur; voor de 3de en 4de afdeeling naailes Aan 7S uur en Gods dienstleer van 89 uur. Donderdag voor de 5de afdeeling naai les van 7 tot 9 uur. Gelegenheid tot sparen op Maandag avond. ST. JOSEPH'S GEZELLEN-VEREEN. Oegstgeest. Zondag Geen repetitie Cfongr.' koortje, gepn vergadering Maria-üongregatie. Bijeenkomst in de Gezellenzaal atui 8 10 uur. Maandag bijeenkomst in gezellenzaal •van S—10 uur. Donderdag; Verplichte vergadering van 810 uur. Tevens gelegenheid t,pt be talen der contributie. Iedere laatste Donderdag van de maand gelegenheid om zich als lid der Gezellen- vereeniging- op te geven bij den Vice- Praeses. St. Aloysius-patronaat. Zondag geen vergadering der Maria- Congregatie en geen patronaat. Vraag Welke is de kortste weg van Hazerswoude naar Oudenbosch? Hoe laat is de.eerste gelegenheid per boot van Wil lemsdorp én hoe laat de" laatste? Hoeveel K.M.? Antwoord Hazerswoude, Rotter dam, Charlois, per veerpont over de oude 'Maas, naar Klaaswaal en Numansdbrp, Willemsdorp, Helwijk, OiKte- en Nieuwe Molen, Fijnaart, Standdaarbuiten/'Ouden- 1 bosch. Afstand 85 K.M. De eerste boot- gelegenheid te Numansdorp is 5.27 uur. de laatete 6.53 uur.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 11