ÜIT DE OMGEVING LUCHTVAART WOENSDAG 4 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 ALKEMADE. Mond- en klauwzeer. Ook in deze ge meente komen thans vele gevallen van mond- en klauwzeer voor. Tot nu toe hoofdzakelijk in het Westen der gemeente onder Oud-Ade en te Rijpwetering. Oude- Wetering en Nieuwe Wetering zijn nog vrij gebleven. Gevestigd: S. Baarda van Sneek S. van der Heden- van Voorburg A. M. Oomen van Waalwijk J. Dijkstra en gezin van Dantumadeel J. Jedema en gezin van Gaasterland R. Louwsma van Dantumadeel J. P. van der Geest van Warmond C. T. van der Voort van Woubrugge M. J. Hillebrand van Lei den P. Los van Haarlemmermeer P. van der Boom van Alphen aan den Rijn P. Th. van der Vossen van Voorschoten A. H. de Munnik van Kampen G. C. J. Wezenberg van Ysselmuiden AL C. en P. de Mol van Warmond P. J. van der Zwet en echtgenoote van Woubrugge A. Lok van Warmond C. Jansen van Zantvoort H. M. Butgereit van Essen Th. J. M. Hoekstra van Wassenaar H. J. van Echteld van Wamel N. A. v. Gent van Wamel G. M. de Rijk van Leimuiden M. R. Bouma van Weststel- lingerwerf A. M. van Seggelen van Warmond H. Rayda van Essen S. P. Droog van Zoeterwoude H. J. Vonk en gezin van Tietjerksteradeel. Vertrokken: W. de Jong en gezin naar Nieuwkoop M. C. Zandvliet naar Wassenaar P. W. Strijk naar Hillegom H. B. Schaap en gezin naar Bunnik Th. M. Verheugd naar Haarlemmermeer J. de Beer naar Leiden A. J. Hoo- genboom naar Rijnzaterwoude J. B. O. Bakker naar Leiden J. M. A. Alkemade en gezin naar Leider-dorp M. Th. de Boer naar Lisse Q. Loos naar Leimui den J- 0. Roelofss naar Katwijk W. J. den Hollander naar Leimuiden H. J. L. van Haeren naar Hazerswoude A. J. Hogenboom naar Uithoorn J. Jonkman naar Haarlemmermeer J. N. Verhaar naar Warmond H. E. A. Kalker naar Noord wijk B. Turk e ngezin naar Haar lem C. A. Turk naar Den Haag C. J. van der Meer naar Voorhout C. M. van der Zwet naar Noordwijk H. van dei- Drift en gezin naar Warmond F. M. Heemskerk naar Warmond J. M. Heems kerk naar Warmond J. van Haastrecht naar Warmond C. P. Straathof naar Wassenaar. NOORDWIJKERHOUT. „St. Jeanne cl'Arc". Door deze Har monie werd gisteravond een zeer vroolij- ke stemming in het dorp gebracht. N'a twee muzieknummers, uitgevoerd op de gemeentelijke muziektent, werden aan den directeur, den heer Corn, de Haan, uit Leiden, bloemen en een surprise aan geboden, uit erkentelijkheid wegens den Ijehaalden eersten prijs op het concours te Baarn. Hierna werd driemaal geest driftig het „Lang zal hij leyen" geblazen. Het bestuur der zustervereeniging „De. Harpe Davinds" kwam, ook namens hun vereeniging „St. Jeane d'Arc" van harte feliciteeren. Na nog een nummer ten ge- hoore te hebben gebracht maakte men een muzikale rondgang door het dorp. Bij de pastorie der St. Jozefparochie werd de vereeniging door haar eere-voorzitter pas toor Quant, gelukgewenscht met het be haalde succes. Met muziek trok men toen naar het repetitielokaal. Deze avond viel zeer in den smaak van het publiek. OUD-ADE. Collecte. De collecte ten bate van de R. K. Vereeniging het Wit-Cele Kruis ten dienst der Tuberculose-bestrijding heeft opgebracht 44.28. RIJPWETERING. Collecte. De alhier gehouden collecte t.en bate van het Wit-Gele Kruis voor de T. B. C.-bestrijcling heeft opgebracht 16.211/2. VOORSCHOTEN. Ernstige aanrijding. Gisterenmiddag kwam een auto aanrijden op den Rijndijk richting Leiden van de Maatschappij Duin- rel. Plotseling zwenkte de auto naar links zonder eenig signaal te geven. Een motor rijder, genaamd D. M. uit den Haag, trachtte de aanrijding nog te ontwijken, doch reeds tegen een boom aan. De motor werd zwaar beschadigd en de berijder liep een schedelbreuk op. De E. H. D. uit Lei den verleende de eerste hulp en vervoerde den gewonde naar het Academisch Zieken huis te Leiden. De verkeerssignalen dei- auto waren vermoedelijk niet in orde. De politie stelt een onderzoek in. Geboren: Johanna Wilhelmina Maria, d. van H. J. van Velsen en A. H. W. den Elzen. Geertruida Esther, d. van Th. H. Does en H. A. Parlevliet. -Ondertrouwd: W. J. Olsthoorn 25 j. en P. J. Oorschot 24 j. S. M. Poot 27 j. en M. Kalisvaart 20 j. Getrouwd: H. H. J. van Klaveren en KI. Carle. P. Ligtvoet en F. A. M. See- sink. Gevestigd: H. Turk van VGraven- hage. P. Kneppers van Berkel en Roden rijs. G. M. Parlevliet van Voorst. S. H. E. Schroder van 5s-Gravenhage. A. P. J. Groenewegen van Naaldwijk. Vertrekken: J. Th. van Cassel en gezin naar Leiden. Sj. van der Meer naar Zoeterwoude. Gevonden: Een notitieboekje. V erloren: Een portemonnaie met in houd. GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT Vergadering van den Gemeenteraad van Noordwijkerhout op Maandag 2 Juni 1930 des namiddags te zeven ure. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter: de Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige zitting wor den voorgelezen en onveranderd gearres teerd. Een verzoek van eenige leden van de R. K. Middenstandsvereeniging om verwij dering van de vuilnisbelt aan de Leidsche Vaart wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Ingekomen is een mededeeling van de R. K. Geitenfokvereeniging „De Werk manskoe", dat de Vereeniging wegens ge brek aan belangstelling is opgeheven. Te vens wordt dank gebracht voor de regel matig verleende subsidie. Klaploopen. In verband met een verzoek van het Comité in zake bestudeering en bestrijding van de iepenziekte om een subsidie uit de gemeentekas gedurende 5 jaren, stellen B. en W. voor een subsidie van 15.te verleenen, hetgeen overeenkomt met het gevraagde bedrag van 25.per 10000 inwoners. Jhr. Gevers vindt het geven van subsi die overbodig. De personen, die in het comité zitting namen hebben z. i. geld genoeg en hebben de gemeente Noordwijkerhout niet noodig. Overigens meent spreker, dat de groote gemeenten hier groote belangen hebben en die de zaak maar moeten finan cieren. Het comité zal er toch wel komen ook zonder den steun van Noordwijker hout. De voorzitter zegt, dat men niet kan vorderen, dat degeenn, die in heb comité zitten de zaak zelf zullen financieren. De iep is de eenige boom die voor plantsoen beplanting in Noordwijkerhout geschikt is en op de pleinen (Kerplein, Juliana- plein) staan uitsluitend iepen. Wij hebben dus belang bij den arbeid der commissie. Die commissie zal haar taak toch wel volbrengen zonder den bescheiden steun van Noordwijkerhout, maar het gaat voor de gemeente niet aan op den arbeid van anderen te klaploopen. De voorzitter brengt daarop het voor stel vaii B. en W. in stemming. Dit wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Jhr. Gevers, J. Passcihier, L. M. van Noort, E. Oost- dam Jzn., A. H. van Noort, J. Geerlings en C. v. d. Klauw. Vóór stemden de heeren J. W. van Pa- rera, H. Langeveld en de beide wethou ders. Ingekomen is voorts een mededeeling van Ged. Staten, waarbij machtiging wordt verleend aan den Raad der gemeenten Lisse, Hillegom, Sassenheim, Noordwijk en Noordwijkerhout een gemeenschappelij ke regeling aangaande het geneeskundig schooltoezicht te treffen, benevens diver se goedkeuringsbesluiten. Overdracht wegen aan de provincie. B. en W. stellen voor om met ingang van 1 September a.s. den weg Noordwijk Noord-Hollandsche grens, de 's Graven- damschen weg, benevens den weg boerde rij WassenaarHillegom aan de Provin cie in eigendom, beheer en onderhoud over te dragen. De Provincie is bereid de kos ten van reconstructie dier wegen te resti- tueeren. Daarentegen moet de gemeente 600 per K. M. betalen. De lieer Langeveld zou de beslissing willen verdagen, daar hij niet voldoende van de voorstellen heeft kunnen kennis nemen. De heer Geerlings denkt er evenzoo over De voorzitter heeft tegen verdaging geen bezwaar. Dienovereenkomstig wordt besloten. In de begrooting, dienst 1929 worden enkele wijzigingen aangebracht. Vastgesteld wordt eene verordening, krachtens dewelke van de bijdrage bedoeld in art. 41 der Pensioenwet 1922 de helft wordt verhaald op den belanghebbende. Bij inkoop van pensioen zal dus de helft der door de gemeente te betalen pen sioenbijdragen door den belanghebbende moeten worden gerestitueerd. Subsidie Kath. Hw B. S. te Leiden. Ingekomen is een adres van de R. K. Hoogere Burgerschool St. Bonaventura te Leiden om een bijdrage van 185.80 over 1928 voor één leerling. De voorzitter zegt, dat B. en W. voor stellen de i bijdrage, zijnde het tekort, pei leerling, te verleenen Indien hei een open bare -H. B. S. is dan verplicht de wet de gemeenten cm te betalen. De consequen tie der gelijkstelling brengt mede, dat, de gemeenten voor de bijzondere hoogere bur gerscholen vrijwillig betalen. De bijdrage voor 185.80 is vrij hoog, daar er in 1928 bijzondere tekorten waren. In de toekomst zal het niet meer dan pl.m. 110 per leer ling zijn. Aan de openbare H. B. S. zijn de kosten voor de gem. pl.m. 200 per leer ling, zoodat de gemeente er financieel be lang bij heeft, dat de jongens de bijzondere en niet de openbare H. B. S. bezoeken. De heer Passchier kan met het betoog van den voorz. niet accoord gaan. Spreker vindt het erg, dat de gemeente voor der gelijke bedragen wordt aangesproken. De voorz. zegt, dat hij in zooverre met den heer Passchier eens is, dat hij het ook nief'gewenscht vindt, dat allerlei lasten op de schouders der gemeenten worden ge legd en dat de wet de buitengemeenten verplicht om het tekort der leerlingen dier gemeenten aan de openbare hoogere bur gerscholen te betalen. Nu dit echter een maal zoo is, Is het billijk, dat de bijzondere scholen dezelfde rechten hebben. De con sequentie van het besluit van heden is na tuurlijk dat op een verzoek voor een chris telijke hoogere burgerschool of lyceum eveneens gunstig zal worden beslist. Ver van school. Naar aanleiding van een verzoek van J. W. Th. van de Water en R. Wissema om steun uit de gemeentekas overeenkomstig art. 13 der Lager Onderwijswet voor hunne kinderen die de Chr. U. L. O.-school te Noordwijk aan Zee bezoeken, wordt beslo ten aan J. W. Th. van de Water 50 pet. en aan R. Wissema 75 pet! der kosten te ver goeden. De kosten bedragera voor iedere aanvrage 1.50 per week. Dienovereenkomstig wordt Lij acclama tie besloten. Het voorstel van B. en W. tol invoering èener nieuwe schoolgeldverordening zal be- liandeld worden in een volgende vergade ring. Bij de rondvraag vraagt de heer L. M. van Noort om inlichtingen aangaande de conferentie door B. en W. gehouden met de commissie voor de uitbreidingsplannen. De voorzitter zal deze inlichtingen in geheime zitting verstrekken. De heer C. v. d. Klauw vraagt om de nieuw gebouwde woningen aan de Zee straat stuif vrij te maken. De- voorz. zegt, dat B. en iW. ter zake maatregelen beramen. De heer A. H. van Noort vraagt om over te gaan tot herstraling der keien aan Piet Gijzenbrug. De voorzitter zal dit met den gemeente opzichter bespreken. Daarna wordt overgegaan in geheim comité. WASSENAAR. Wassenaarsche Nijverheidstentoonstel ling. Voor eenigen tijd is in de bladen de mededeeling verschenen, dat hier ter plaatse op initiatief van de Koningin Wil- helmina-Vereeniging, ter gelegenheid van de viering van haar 25-jarig bestaan, uit do vereenigingen op landbouw-, tuinbouw- en midclenstandsgebied een comité was ge vormd met het doel, om in de maand Sep tember van dit jaar een tentoonstelling te I organiseeren op nijverheidsgebied, een I tentoonstelling," welke aan ingezetenen en niet-ingezetenen zal laten zien, wat in i Wassenaar wordt voortgebracht, j Sedert dat tijdstip heeft- het Comité i niet stil gezeten. Integendeel. Met groote voortvarendheid en ijver is er door het I comité en de verschillende sub-comité's gewerkt, met het resultaat, dat thans kan j worden medegedeeld, dat de tentoonsteJ- ling voortgang zal hebben en dat allen, die hunne medewerking hebben toegezegd, vol vertrouwen zijn. De tentoonstelling zal worden gehou den op Dinsdag 9, Woensdag 10, en Don derdag 11 September a.s. De afdeelingen tuinbouw en middenstand zullen des Dins dags worden geopend en zullen openge steld blijven tot en met Donderdag. De tentoonstelling op landbouwgebied zal des Woensdags worden gehouden. De afdeeling Tuinbouw stelt zich voor uit te komen met zeer mooie collecties warme en koude kas planten, speciaal gecultiveerd voor deze tentoonstelling. De Dahlia, waaronder de nieuwste aanwinsten, zal in enorme ver scheidenheid worden aangebeden. Op het terrein zal de moderne tuinarchitectuur worden gedemonstreerd, waarvoor bereids de medewerking van enkele bekwame tuin architecten is toegezegd. De afdeeling Middenstand is van plan in groote tenten stands in te richten, waar in de diverse branches naar voren zullen worden gebracht. Medewerking hiervoor is reeds toegezegd en zal verder nog ge vraagd worden van verschillende groot- industrieelen. NA2 REN/VAN UIT -ONNGEN De afdeeling Landbouw zal een kern collectie koeien, schapen en varkens aan bieden, terwijl daarbij tevens de afdeeling pluimvee met toornen jonge kippen en ras- J konijnen zal worden ondergebracht. Het geheel belooft werkelijk iets moois te worden en de belangstelling van een ieder waard. De tentoonstelling zal gedeeltelijk in de openlucht en voor een ander deel in ruime overdekte tenten worden ondergebracht. Het terrein is zeer gunstig gelegen in de nabijheid van het Dorp en van de halte Kerkdam van de H. T. M. Personalia. Tot lid van het Provin ciaal Utrechtsch Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen is benoemd mevr. H. Baart de la Faille-Wichers Hoeth. WOUBRUGGE. Gevestigd J. J. van der Geest en gezin van Alkémade H. de Heer en ge zin van Wijdenes M. Kroes en gezin van Alphen aan den Rijn J. en H. Horn van Phaeserwarde (D.). W. Strangeman van Gladbeek (D.) C. van Tuil en ge zin van Lienden J. Kruise en gezin van Wedde (Gr.) H. J. Anholts van Ooster- hesselen (Dr.) H. Peters van Den Haag J. M. Zwartjes van Lienden. Vertrokken: A. J. Kolijn naar Oegstgeest W. E. Hoogteijling naar Rotterdam C. T. van der Voort naar Al kemade A. T. van der Eng naar Leiden M. M. C. van der Ploeg naar Voorhout L. Noorda naar Alphen aan den Rijn J. Reijngoud en gezin naar Voorschoten A. Michilak naar Hervest (Dl.) W. C. v. Dam en gezin naar Californië M. W. I Lieverse naar Alphen aan den Rijn P. J. van der Zwet naar Alkemade W. B. van der Ploeg naar Uithoorn S. van der Salm naar Nieuwkoop. Geboren Nicolaas Leonardus The- resta, zoon van J. J. Disseldorp en W. C. Hoogeveen. Onder trowd: C. Kempenaar 25 jaar en P. A. Verhagen 25 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Tot ondorwijzeres bij het Chr. onderwijs alhier werd bgnoemd de heer J. Vrielink van Almelo. Ruit vernield. Een voor het bloemen-r magazijn van v. C. in de Raadhuisstraat staand rijwiel werd gisteren door jongens in de etalage-ruit geduwd; verzekering dekt de schade. Onbestelbaar. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaaiten, van welke de af zenders onbekend zijn; terugontvangen in de 2e helft van Mei. Blieven binnenland. J. v. d. Horst, Vreewijk (onbekend). Mej. Franze Klehr, Oegs4geest. Briefkaarten bin nenland. Herin. Wisrecleo, Tilburg (ver trokken). Fam. Hillerus, Amersfoort, on bekend. Nota. Aanbeyolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te vermei den opdat deze bij onbestelbaarheid kun nen worden teiuggegeven. Voorts is het ge- wenscht alle per post ie verzenden stuk ken s'eeds van een volledig adres, straat naam en huisnummer te voorzien. NIEUWKOOP. Het signalement van den inbreker. In het Algemeen Politieblad heeft de burgemeester dezer gemeente opsporing en voorgeleiding verzocht van Gerardus Hendrikus Keuter, geboren te Vlagtwed- de, op 6 October 1900, verdacht van den diefstal met braak, gepleegd in het ge meentehuis in den nacht van 28 op 29 Mei j.l. Signalement: lang ongeveer 1.78 M., draagt vermoedelijk donkerbruin costuum, grijze gleufhoed en bruine schoenen, loopt met eenigszins slingerenden gang. De burgemeester verzoekt tevens allen die omtrent het misdrijf aanwijzingen kun nen verschaffen, dit aan de politie ter plaatse te willen doen. WOERDEN. Personalia. Tot lid van het Provin ciaal Utrechtsch. Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen is benoemd de heer Jan Krieger, edelsmid. ZOETERWOUDE. Het mond- en klauwzeer. Het mond en klauwzeer heerscht thans in deze ge meente in bijna alle weiden. In de laatst verloopen 4 weken werden niet minder dan 93 gevallen ter secretarie aangegeven. Den laatsten tijd was de ziekte kwaadaardiger; •enkele koeien moesten tengevolge dezer ziekte afgemaakt worden. De belastingen. Blijkens den rang- schikkingslijst der gemeenten naar den be lastingdruk op het inkomen over het be- lastigjaar 19291930, uitgave van bet^ Cen traal Bureau voor den Stacistiek, is aan de gemeente Zoeterwoude het rangnummer 396 en 307 toegekend, voor de belastinghef fing bij een inkomen van resp. ƒ2000 en 5000. Als men hierbij bedenkt, dat het laagste nummer (1) wordt toegekend aan de gemeente met de laagste belastinghef fing en 1078 aan die met de hoogste, dan volgt hieruit, dat deze gemeente een wel zeer dragelijke belasting naar het inko men heft. Voorts blijkt uit genoemd over zicht dat het gemiddeld inkomen per aan geslagene in het belastingjaar 1928—1929 bedroeg 2363. De looze visschertjes. Nauwelijks is de vischtijd geopend of door Rijks- en Ge meentepolitie zijn al verschillende proces verbalen opgemaakt wegens het visschen zondeT akte. Arbeidsbeurs. Gedurende de afgeloo- pen maand werden bij het correspondent schap der arbeidsbemiddeling 19 personen als werkzoekend ingeschreven. Er werden door -bemiddeling van den correspondent 0 personen geplaatst, terwijl op het einde der maand Mei nog 5 personen ais werk zoekend stonden ingeschreven. DE ZEPPELIN OP DE THUISREIS. Afscheidsgroet aan New York. ZooaJs gemeld is de Zeppelin vertrok ken, om via Sevilla naar Friedrichshafen terug le keerem De nieuwe draaibare en verplaatsbare ankermast, waarmee de „Graf Zeppelin" na aankomst te Lakehuist snel en gemak kelijk in de loods kon worden gebracht, bleek ook bij den start goede diensten te kunnen bewijzen en zeer practisch te zijn. Toen het luchtschip uit de hangar ge bracht was, werd het dgor den sterken zij wind gegrepen en 90 graden omgedraaid. De ankermast maakte de beweging mee en hield het luchtschip automatisch vast, tot het signaal voor den start werd ge geven. Daverend sloegen de motoren aan en weldra steeg de zilveren reus in het licht der schijnwerpers omhoog. Vele duizenden belangstellenden hadden zich weer naar Lakehurst begeven om ge tuige te zijn van het vertrek van de Zep pelin, die voor de zevende maal den Oce aan oversteekt. Terwijl het luchtschip zich van den grond verhief, ging een gejubel op uit duizenden kelen. Toen de Zeppelin bijna drie kwartier later boven het Zui delijke deel van Manhattan Island vloog, begonnen de sirenen der schepen, die in de haven lagen, geleidelijk alle te gillen, en weldra kondigde een oorverdoovend ge loei aan, dat New York afscheid nam van „Old big Zepp". Ook op zijn vlucht boven New York werd het luchtschip begeleid door de zoekende bundels der schijnwer pers, die de Zeppelin volgden op haar ma- jestueuzen tocht boven de huizenzee en de machtige wolkenkrabbers, welker daken bezet waren met een dichte menigte, die het gevaarte volgde tot het was verdwe nen. Spoedig was de „Graf Zeppelin" New York gepasseerd en koerste in scherp Oos telijke richting naar zee toe. Om 1.15 werd het lichtschip Nantucket gepasseerd en was de Atlantische Oceaan bereikt. Het luchtschip heeft in totaal 52.000 brieven en andere poststukken aan boord, vertegenwoordigende een bedrag van 231.000 mark aan portokosten. Voor het eerst wordt van de Zeppelin gebruik gemaakt voor een huwelijksreis. Sir Hubert Willcins is namelijk na zijn laatsten Pooltocht getrouwd en dit is zijn eerste reis met lady Wilkins. De oudste passagier is de 70-jarige fabrikant Burton Perston uit Ohio. Eckener is zeer vgrheugd over het mooie weer en hoopt Sevilla binnen 50 uur te bereiken, waar hij twee uur blijft; 20 uur later hoopt hij reeds in Friedrichshafen terug te zijn, De marconisten van de „Graf Zeppelin" hebben het druk; zij hebben het minstens even druk als hun collega's aan boord der groote mailstoomers. De passagiers van het luchtschip, uiter aard gefortuneerde personen, die niet op 'n paar gulden kijken, verzenden geduren de de reis heel wat privé- en zakentele- grammen. Aan boord zijn ook meestal ver tegenwoordigers der pers, die ellenlange telegrammen voor hun redacties opgeven en die ieder voor zich meenen, dat hun telegrammen het eerst moeten worden overgeseind. Ongeveer 1/3 van den totalen werktijd van den radio-dienst is gereserveerd voor de Aveerberichten. De peildienst houdt zich uitsluitend bezig met positie-meldingen aan het. vaderland en aan vreemde landen, het opvragen van de eigen positie aan sche pen, enz. Bij mist en over het algemeen bij slecht zicht komt de peilontvanger in actie en is het met behulp daarvan mo gelijk nauwkeurig de positie te bepalen. Deze omvangrijke radio-dienst wordt af gewikkeld door 3 marconisten, die elkaar om beurten aflossen, of in geval veel cor respondentie moet worden afgewikkeld, gelijktijdig dienst, doen. De installatie bestaat uit een Telefun- ken langegolfaend- en ontvangstation; een kortegolf dito, zoomede de peilapparaten. Zoowel op korte als op lange golf is tele grafie- en telefonie-verkeer mogelijk. Het antenne-systeem bestaat, uit drie hoofdantennes. Een van deze bestaat uit twee draden, welke 150 M. naar beneden afhangen. De beide kleinere antennes zijn elk 75 M. lang en dienen voor kortegolf- verkeer en als ontvangantenne. De kortegolfinstallatie wordt meer spe ciaal gebruikt voor lange-afstandverkeer. Gedurende de vaart naar Noord-Amerika in het vorige jaar b'leek dupl ex-verkeer daarmede mogelijk voor afstanden van 20.000 K.M. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND JOHAN DE "WIT (uitr.) arr. 3 Juni te Port Said. JQHAN VAN OLDENBARNEVELDT (uitr.) arr. 2 Juni te Sabang. KARIMATA (thuisr.) pass. 2 Juni Perim MAPIA (thuisr.) arr. 2 Juni te Belawan PRINS DER NEDERLANDEN (thuisr). vertr. 2 Juni van Sabang. P. C. HOOFT vertr. 3 Juni van Amst. KON. NED. ST00MB. MIJ. naar Batavia. MINERVA arr. 3 Juni van Genua, te Alexandrië. ORESTES pass. 3 Juni 3s midd. 12 uur Dungeness. PRINS FREDERIK HENDRIK, arr. 3 Juni van W.-Indië te Amsterdam. RHEA vertr. 3 Juni van Amsterdam n. Hamburg. STUYVESANT vertr. 3 Juni van Amst. naar Bremen. KON. HOLL. LLOYD. DELFLAND (uitr.) arr. 1 Juni te Santos GELRIA (uitr.) vertr. 2 Juni v Santos. ORANIA (thuisr.) vertr. 2 Juni v. Santos HOLLAND-AMER! KA-LIJN. DELFTDIJK vertr. 3 Juni van Rott. n Vancouver. LOCHGOIL, Vauc.-Rott. arr. 31 Mei te Panama. LOCHKATRINE arr. 31 Mei van Rott te San Francisco. LOCHMONAR, Rott.-Pac., vertr. 31 Mei van Cristobal. SPAARNDAM, Tampico n. Rott. vertr. 3 Juni van Santander. VOLENDAM, arr. 2 Juni van Rotterdam te New York. KON. PAKETV MIJ. TÖBELO, Rott-Batavia, 2 Juni Maledi ven TOMOHON, Rott.-Batavia, vertr. 2 Juni van Suez. TOR AD JA, Rott.-Batavia, pass. 2 Juni Tunis. ROTTERDAMSCHE LLOYD. GAROET vertr. 3 Juni van Rott. via Antw. naar Batavia. INDRAPOERA (thuisr.) pass. 3 Juni Finisterre. KOTA BAROE (uitr.) vertr. 3 Juni van Suez. KOTA RADJA (thuisr.) pass. 2 Juni Fi- nistefre. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALLOR (uitr.) pass. 2 Juni Fernado Vo- ronha. ALPHARD arr. 31 Mei van Rotterdam te Santa Fé. ALPHERAT (thuisr.) vertr. 1 Juni van Victoria.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6