UIT DE OMGEVING Eerste Kuip. LUCHTVAART MAANDAG 26 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 DE KWAKEL. Coöp. Boerenleenbank. Vergadering van de Coöp. Boerenleenbank te Uithoorn in café J. Leenders te Kwakel op 22 Mei j.l. des avonds 8 uur. Genotuleerd werd door den heer M. B. C. van Egmond. De heer P. Blommestijn werd weder herkozen als bestuurslid en de heeren A. W. van Poelgeest en G. C. Rijneveld als leden van den Baad van Toezicht. De heeren A. W. van' Poelgeest en Joh. van Doorn werden weer als plaats vervangende bestuursleden herkozen. De rekening werd, zooals zij aangeboden is, goedgekeurd en de winst aan de reserve toegevoegd. Uit de winst en verliesreke ning is het volgende opgemaakt: Ontvangen spaargelden 428.857.VS. Ont vangsten in loopendc rekening 647.230.45, ontvangen rente en voorschotten 29.240.16 ontvangen rente in loopende rekening 7.112.84, terugbetaalde voorschotten 85.071.25, diversen 327.85. Totaal ont vangsten 1.222.299.71. Inhoud kas op 31 Dee 1928 24.459.38. Uitgaven: gegeven voorschotten 163.990. Terugbetaalde spaargelden 357.968.76. Uitgaven in loo pende rekening 634.933.57. Inhoud kas op 31 Dec. 1929 28.374.20. Uit de balans wordt opgemaakt, dat het reservefonds bedraagt 21.919 en de winst over 1929 1.684.87. Art. 15 van het huish. regle ment werd niet gewijzigd. Het bestuurs voorstel werd met grooto meerderheid ver worpen. Bij de rondvraag werd door den heer Buis gevraagd herziening van de ren testand. De voorz. antwoordde dat dit reeds behandeld Avas in do vergadering van bestuur en Raad van Toezicht. Men meende, dat de rente van voorschotten niet gewijzigd' kon woj-den. Voor spaar gelden Averd ingaande 1 Juli a.s. 4 pet. vastgesteld A'oor losse gelden, en t1/? pet. voor gelden, die een geheel jaar vaststaan. Op het einde der vergadering werden eenige woorden van waardeering gespro ken tot den scheidenden kassier door den heer A. W. v. Poelgeest nemens bestuur en raad A-an Toezicht. De heer Th. Hoogen- boom deed dit namens de leden. De kas sier dankte voor de hem toegesproken woorden. De voorz. dankte de aanwezigen voor de aangename discussies en het ge zellige samenzijn. Hierna sluiting. HILLEGOM. Bloembollencultuur. In Hotel Sister- mans hield de afd. Hillegom der Alg. Ver. Vrijdaga\ond een ledenvergadering, die slechts matig Avas bezocht. De voorz., de heer W. Jonkheer, opent met een Avoord Aan welkom. Het is de eerste A'ergaderiug die spr. leidt en daarom spreekt hij bij deze gelegenheid een bijzonder Avelkom. Bijzonder geldt dit de heer B. Rijnveld, ons nieuw bestuurslid en hij hoopt, dat deze een klein gedeelte van zijn groote gaven aan bestuur en vereeniging zal wil len schenken. Spreker vraagt aller steun en medewerking om de lasten, a-an het voorzitterschap verbonden te dragen en tot aller teA'redenheid te arbeiden. Zoo zal nuttig werk kunnen Avorden verricht, maar zal op de vergaderingen ook steeds een aangename stemming heerschen. Zij nerzijds kan men op hem rekenen, al ver trouwt hij, dat men voortdurend zakelijk zal blijven. Men voerc echter vrij het Avoord, indien men dit in het belang der vereeniging acht. Welkom heet de voor zitter ook de pers en waar hij mocht er varen, dat de verslagen altoos keurig in orde waren, vertrouwt hij ten A-olle op hare medewerking. Hiermede verklaart hij de vergadering geopend. (Applaus). Op spr. rust thans de treurige plicüit de overleden leden Veldhuis en Balvers te gedenken. Spr. zal niet alle capaciteiten der overledenen opsommen, daar de cou ranten dit reeds deden, doch dankbaar zullen zij in onze herinnering \-oortleven, mogen zij rusten in vrede. Rondvraag. Door een der leden is de klacht vernomen, als zou aan de tuinen aan den Doodweg geleidelijk zooveel wa ter Avorden onttrokken, dat deze sterk in Avaarde verminderen. Het bestuur zal trachten de volgende vergadering op deze vraag antwoord te geven. Om in hot gezin aa hulp to kunnen vei en Snij wond en en all gen, mag tube Purol ontbrek jroot en klein, dadolijk eonen bij Brandwonden ^ndere Huidverwondin- ■kel huis een doos of 335 (Heel.) De heer Van Til merkt op, dat de Hille- gommerbrug is afgesloten en dat dit tot 2 Augustus zal voortduren. De voorzitter zegt, dat deze opmerking juist is, maar dat het jammer is, dat de gemeente Hillegom, dit niet publiceerde. De heer Hylkema geeft een voorbeeld van regels gekochte bollen, die gestolen zijn. Dc Voorz. zegt, dat het Scheidsge recht in dezen uitspraak moet doen inzake al of niet vergoeding. Het is niet uitge sloten, dat binnen afzienbaren tijd, het Handelsrcglement een algeheel© herzie ning krijgt. Het onderhavige ge\ral zou door onze afgevaardigden bij de rond vraag der Alg. Verg. ter sprake kunnen worden gebracht. De voorzitter zegt, dat er bij hem ge weest is een commissie, die een Nachtvei ligheidsdienst te Hillegom in het leven Avil roepen. Deze commissie vraagt steun van Bloembollencultuur. Persoonlijk voelt spreker wel wat voor de bewaking der streek producten (de bollen). Het is een moeielijk probleem, omdat meerdere fir ma's al hun eigen nachtwachts hebbel. Uit de discussies, die over deze materie verder werden gevoerd en waarbij naar voren Averd gebracht do goedgeregelde Politiediensten ter plaatse, bleek, dat er weinig animo voor het gevraagdo instituut bestond, waarvan door het Bestuur mede- deeling zal worden gedaan. Vervolgens brengt de voorzitter ter sprake liet houden eener jaarlijksche Ten toonstelling, rond Februari. Voor geregel de Tentoonstellingen gevoelt de voorzit ter niet A^eel, daarbij zijn ze kostbaar en de animo meest niet groot genoeg. Dit ondenverp Avordt in ieder geval aangehou den. Het Bestuurslid, de heer Rijnveld, ziet in een jaarlijksche expositie wel mo gelijkheid en ook Avel heil; deze acht het ook een \-akbelang. De heer Hylkema be pleit een Vollegrondstentoonstelling, ter- Avijl de heer Freriks prijzen wil uitloven voor de mooiste beplanting van eigen tuin, Avaaraan ieder kan meedoen. Over deze verschillende denkbeelden Avordt eenigs- zins breed van gedachten gewisseld. Be sloten wordt, dat er intijds een vergade ring zal worden uitgeschreven (A-oor den paktijd) waarop met voorstellen zal wor den gekomen. Het bestuur verwacht dan een flinke opkomst. Hierna wordt deze geanimeerde verga dering te rond half elf gesloten. Raffeisenbank. Dc Coöperatieve Raf- i'eisenbank alhier hield gisteren in „Flora" haar 26e jaarvergadering. Aanwezig wa ren 84 leden. De voorzitter van het bestuur, de heer Th. Jonkheer, opende do vergadering met een woord van welkom en wijdt enkele woorden aan de in 1929 overleden leden. Ook memoreert spr. het overlijden van den heer J. H. M. Balvers-, die ons voor enkele dagen door den dood ontviel. De kassier leest nu de notulen dei- vorige vergadering, die onveranderd on der dankzegging voor de trouwe weergave worden goedgekeurd. Uit 'het verslag betreffende rekening en balans der Bank noteerden we: Aan spaargelden werd met inbegrip der saldi in 1929 ingelegd f 1.844981.91 en terug betaald f 1.096.591.42. In re»kening-courant werd gestort f 5.207.378.89 en opgenomen f 5.213.307.77 terwijl de bank per 31 De cember 1929 in rekening-courant te vorde ren had een bedrag van f 709.680.36 en verschuldigd was 'n bedrag van f 137.519.96. Aan voorschotten werd Arerstrekt in 1929 totaal f 61.735 en terugbetaald f 67.996.55. Het tot. omzetcijfer bedroeg f 14.307.608.13 of f 2.885.276.71 meer dan in het vorige boekjaar. Rekening en balans- werden hierna goedgekeurd, terwijl de winst be steed zal worden overeenkomstig het voorstel van heb bestuur. De heeren Th. Jonkheer, voorzitter van hot bestuur, en P. van Lierop, idem van den Raad van Toezicht, welke periodiek aftraden, werden met algemeene stemmen herkozen en namen hun herbenoeming aan. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat de villa At Home met het naasge- legen bouwterrein door het bestuur is aangekocht. Het plan is, op het bouwter rein een nieuw bankgebouw met boven woning te stichten, terwijl getracht zal worden de villa te verkoopen of te ver huren. Deze mededeeling werd door de verga dering met applaus ontvangen. De rondvraag was- van strikt huish ou delijken aard, Avaarna de voorzitter nog enkele mededeelingen deed en op de ge bruikelijke wijze sloot. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer C. Beider, is benoemd tot politie agent te Rotterdam. Gedenkteeken. Er heeft zich alhier een commissie gevormd voor gelden in te zamelen voor een gedenkteeken op het graf van wijlen den heer N. C. Veldhuis Sr. als erkentelijkheid voor hetgeen deze op godsdienstig en maatschappelijk gebied heeft gedaan. Bijz. Vrijw. Landstorm. De schietoefe ningen dezer vereeniging vangen Dinsdag a.s. aan. Op Dinsdag 3 Juni wordt een wedstrijd gehouden. Gaarne wekken wij op, lid te worden dezer nuttige en in onzen tijd noodzakelijke vereeniging. Veiling. Gisterenavond had in hotel Sistermans de afslag plaats van het bur gerwoonhuis aan de Mariastraat, dc vo rige week in bod gebracht op ƒ7000.—. Het Averd niet gemijnd en niet gegund. De veiling geschiedde ten overstaan van notaris D. Lodder, alhier. Bouwen. Aan den aannemer A. Lcli- A-eld alhier is opgedragen het bouAven \ran een boerderij met stallingen enz. te Beemster, voor rekening van de N.V. A. C. van der Schoot, alhier. Aan denzelfde ie ongedragen voor rekening der gemeente Hillegom de ver bouwing van liet zwembassin (drijvende brug) der gemeentelijk zwem-inrdchtinig. Verlichting. Door de bcAvoners der Margarietenlaan wordt voortdurend ge klaagd over de verlichting, niet het minst bij den driesprong aldaar. Mede zou men daar gaarne voor verlichting en koken gas hebben. Het komt ons A-oor, dat dc klachten niet geheel ongegrond zijn. HAARLEMMERMEER. Geboren: Leentje d. A-an J. L. Bar- ten en D. Broekhuizen Gerrit z. A-an J. Bosman en G. M, F. A-an Krimpen Clasina Cornelia Maria d. van J. A. But ters en H. van Wel Jan z. A-an J. Vaan- dering en A. E. Missweit Johanna d. van J. B. de Jong en W. Grauwelman Francijna Aclriana ,d. van A. van Damme en Y. Mulder Keeltje d. van J. G. Bak ker en A. v. d. Akker Cornelis Dirk z. van J. Langhout en C. A. H. van Pelt Heiltjê d. van A. Duister en C. van Veen Albert Mattheus z. van D. Offerman en N. J. Spaargaren Adriana Cornelia- d. van L. C. Hoekman en C. van Leeuwen Geertje d. van O. de Haas en E. Stieva Geertje d. van H. Scholte en J. Aan Dam Maria Lucretia d. van W. Hofman en J. Reijndcrs. Ondertrouwd: C. van Groeningen 23 j. en B. van der Werf 24 j. M. W. a\ Steenis 27 j. en A. v. d. Kwast 26 j. B. van der Eems 22 j. en A. de Ruiter 26 j. K. T. Bos 27 j. en'A. Biesheuvel 29 j. Gehuwd: W. J. Witteman 22 j. en E. J. Lippus 22 j. L. J. Noorda-ni 24 j. en M. Roos 22 j. N. de Koning 25 j. en P. v. Oudheusden 25 i. A. J. Ouvclier 2-2 j. en C. Bras 23 j. P. L. Hegener 32 j. en J. M. Schaap 21 j. Overleden: Machiel Wilhelmus Horn 37 j., geh. met G. Roos Hendrik Witte 35 j., geh. met J. M. G. van Olden- barneveld, genaamd Tullingh Femmetje van Es 58 j., geh. met C. Schaap Elisa beth Margaretha 6 d., d. van P. Boeting en I. M. ATan Schie Pieter Christiaan 2 j., z. van C. Wilderom en T. Bonkerk Ja cobus Johannes Jansen 28 j., ongeh., z. van H. Jansen en M. Geutskens Gerrit An- thonie Adriaan Knaap 66 j., geh. met A. van Leeuwen Johannes Blonk 80 j., wedn. van E. Alderliefste Mour vering Roest 51 j., wedn. van E. Hogendoom Adriana A-an Diest 62 j., geh. met A. Elen-, baas. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een goede vangst van de politie. We meldden dezer dagen, dat een on bevoegde het nieuwe rijwiel van M. v. KI., die in „de Mient" aan liet werk was, ver ruild had voor een oud karretje. De po litie toog dadelijk op onderzoek uit. Spoe dig bleek dat iemand, die zich had uitge geven voor jachtopziener bij mevr. v. Y. te Wassenaar, bij v. L. aldaar het oude kar retje in huur had gekregen. Het ging er dus om, om die persoon te vinden. Zijn signalement was goed opgenomen door v. L. en de inspecteur van politie alhier zond aan verschillende rechercheurs dit signa lement met vermelding der feiten. Spoedig weid vernomen dat te Heemstede wel een mevr. v. V. woonde en met te Wassenaar. Het signalement kwam precies overeen met een aldaar bekende rijwieldief die al heel wat maandjes gezeten had voor der gelijke feiten. Hij moet binnenkort zijn 25-jarig jubileum vieren als gevangene. Deze persoon, zekere J. P. v. d. K. werd spoedig te Rotterdam aangehouden en op transport gesteld naar Katwijk. Daar zit hij thans in bewaring om Dinsdag voor den Officier van Justitie in Den Haag te worden geleid. Hij weigert eenige verkla ring af te leggen. SASSENHEIM. Aanbesteding. Uitslag der gehouden aanbesteding onder arch. C. J. Kiebert te Sassenheim: het bouwen van een dubbel Avoonhuis aan de Beukelaan alhier. P. Lemmers Pz., Voorhout 13850; O. J. Meiman, Sassenheim 13265; Th. Reeu- wij'k, Sa-senheim 13100; Gebr. M. en A. A-an Breda, Sassenheim 12S75, aan wien het werk is gegund. UIT DE RUNSTREEK KOUDEKERK. Geboren: Cornelis Johannes z. A-an Wilhelmus Theodorus Kraan en van Maria Petronella Schouten. Jan. z. van Arie de Lange en van Aagje de Jong. G.Ietje d. A-an Anthonie van der Meijden en A-an Maria Verguust. Overleden: Jacob A-an den Berg 63 j. Adriana Bergman echtgen. van Johan nes Albertus A-an der Velden, 63 j. O n d e r t r o u w dJacob A-an Leeuwpn 26 j. te B! eis wijk en Keeltje Petronella Kroon 27 j. WOERDEN. Personalia. De heer C. Schneider, on derwijzer aan de R.-K. Jongensschool al hier, is benoemd tot onderwijzer aan een zelfde school te Bergen (K.-H.) In de ont stane vacature is benoemd de heer J. Be- A-ing, onderwijzer aan de R.-K. school te Koorden. KERKNIEUWS BENOEMINGEN in het Bisdcm Den Bosch. Z. D. Hoogw. de Bisschop van 's-Herto- genbeseh heeft aan den ZeerEei-Av. heer P. C. van Liempt, op diens verzoek om gezondheidsredenen, eervol ontslag ver leend als Rector van liet Sanatorium der Broeders Alexianen, te Son. Z.Eerw. heeft zich gevestigd in het gast huis te Vught. Verder heeft Z. D. Hoogw. op verzoek van den Hoogeerw. Pater ProA-inciaal der Ongeschoeide Carmeliete.il der Beiers/che Provincie eervol ontslag verleend aan den ZeerEei'Av. Pater Gabriël Claessen als rec tor te Waspik-Boven en heeft in diens plaats benoemd tot rector aldaar den Zeer- Eerw. Pater Honorius Gelissen en tot as sistent aldaar den WelEerw. Pater Huber- tus Keulers. Pater C. Flecken S.J. f In huize „MariëndaaP bij Grave is in den hoogen ouderdom van 86 jaren, overleden de Zeereerw. Pater C. Flecken S.J. Congregatie der Fraters van Tilburg. Deze Congregatie telde op 31 Decem ber 1929: 896 Fraters n«l. 553 met eeuwige 184 niet tijdelijke Geloften en 61 novicen, verdeeld over 25 huizen in Nederland, 4 in België, G in West- en 4 in Oost-Indië. In de verschillende scholen en inrichtin gen werd aan 21450 leerlingen onderwijs gegeven. „St. Janski." MISS AMY JOHNSON IN AUSTRALIË. Zooals gemeld is miss Amy Johnson te Port Darwin aangekomen. Ondanks haar tegenspoed van de laat ste dagen heeft het ondernemende Engel- sche meisje, de 22-jarige miss Amy John son, dan toch haar doel bereikt. De vlucht EngelandAustralië is volbracht. En al zou ongetwijfeld de vreugde grooter nog ge weest zijn, indien zij tevens het record van Bert Hinkler op haar naam had ge bracht, toch heeft miss Amy een groot succes te boeken, een succes, dat in zijn Avezen misschien grooter is dan Avannecr het record inderdaad verbeterd was. Dit laatste immers zou te\-ens beteekend heb ben, dat de aviatrice, ondanks het geAvaag- de A-an haar vlucht, vrijwel geen enkele moeilijkheid zou hebben ontmoet. Ka de ontijdige daling echter bij Rangoan, waar- bij het toestel beschadigd werd, volgde het eene malheur op het andere, zoodat er man nenmoed toe behoorde om onder die om standigheden door to zetten. Dien moed om haar reeks van teleurstellingen te over winnen, heeft de jeugdige miss Amy be toond en dat maakt haar thans geslaagde prestatie ook zonder record tot een feit van zeer bijzondere beteekenis in de geschiedenis van de Engelsche luchtvaart. Miss Amy Johnson vertrok begin Mei van Londen en arriveerde achtereenvol gens te: Weenen 780 mijl Constantinopel 790 Aleppo 550 Bagdad 470 Bender Abba-s S30 Karachi 720 Jahwsi 720 Calcutta 690 Rangoon 585 Ka een oponthoud van eenige dagen voor reparatie aan het toestel te Rangoon, waardoor de kans op recordverbetering was verkeken, ging de vlucht verder naar Bangkok (400 K.M.), vandaar naar Singora, Singapore, waarna, zooals bekend, nieuwe moeilijkheden Averden ondervonden op de verdere vlucht naar Soerabaja, doch de Engelsche heeft dan toch haar doel, Austra lië, bereikt. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: G. Liesv.eld, handelsagent, Leiden. Cur. mr. H. Burgersdijk, Leiden. De Vlaamsche tale is wonderzoet voor die heur geen geweld aan doet maar rusten laat in 't lierte, alwaar, ze onmondig leefde en sliep te gaar totdat ze, eens wakker, vrij en vrank te monde uitgaat heur vrijen gang! Wat verruwprachtig hoortooneel, Avat zielverrukkend zingerheel, O Vlaamsche tale, uw' kunste ontplooit, wanneer zij 't al vol le\-en strooit en A'ol onzegbaar schoonzijn, dat lijk wolken wierooks, welt uit uw zoet Avierookvat! Guido Gezelle. VAN DE WERF VAN P. SMIT TE ROTTERDAM is Zaterdag het motorschip „Columbia", bestemd voor de K. N. S. M. met goed gevolg te water gelaten. De Columbia wordt het vlaggeschip der K. N. S. M. TE HOORN is Zaterdagmiddag het monument ter herinnering aan wijlen Johan Messchaert onthuld. De groote pianist Julius Röntgen begroet Mevr. de Wed. Messchaert

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 8