Bij Examens „ORGELTJE VAN^HjjilPS" MAANDAG 26 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 CRICKET De uitslagen. Eerste klasse. Rood en Wit—P. W.; gew. door Rood en Wit met 1 run op de eerste innings. V. O. O.—H. C. C. II; gew. door H. C. C. II met 13 runs op de le innings. H. O. C. I—V. R. A.; gew. door V. R. A. met 9 runs op de le innings. V. V. Y.Haarlem; gew. door Y. Y. V. met 47 runs op eerste innings. A. C. C.—H. D. V. S.; gew. door H. D. V. S. met 87 runs op de le innings. Overgangsklasse. Phoenix—H. C. C. III( gew. door Phoe nix met 22 runs op de le innings. HilversumRood en Wit II; gew. door R. en W. met 25 runs op de le innings. 2e klasse B. Sparta 2H. D. V. S. 2; gew. door H. D. V. S. 2 met 5 runs op <Je *e innings. Quick (H.)—Y. O. C. 2? gew. door Quick met 63 runs op de le innings. Quick 159, V. O. 0. 89. ExcelsiorL. C. C.; gew. door L. C. C. met 52 runs op de le innings en 5 wickets. Excelsior—L.C.C. WATERPOLO HET NEDERLANDSCHE ZEVENTAL SAMENGESTELD. Buys en Elzinga gekozen. Na een aantal oefenwedstrijden, waar van de laatste gistermiddag in het Sport- fondsenbad te Amsterdam plaats vond, is het Nederlands oh Zevental samengesteld, dat op Donderdag a.s. in het Sportfond- senbad althans zal uitkomen tegen het Hongaarsche kampioenszevental van de „Magyar Athletikai Klub" te Budapest. De samenstelling luidt als volgt: Doel: A. van Olst (Het Y); linksachter: F. Kuyper (Dolfijn); rechtsachter: J. El zinga (L. Z. C.); middenachter: K. Koh ier (Het Y); linksvoor: J. Buys, (L. Z. C.); rechtsvoor: J. H. de Haas (Z. I. A. N.); middenvoor: J. Scholte (A. Z. C.). Reserves: doel: C. H. Mousset (D. J. K.); achter: G. F. Müller (Dolfijn); voor: J. Stender (Dolfijn). WIELRENNEN DU ITSCH LAND-NEDERLAND WEDSTRIJD. Van de Rijswijksche baan. Maandag 9 Juni, tweeden Pinksterdag, worden op de Rijswijksche Wielerbaan wedstrijden achter groote motoren gehou den, waaraan de kampioen van Duitsch- land en ex-wereldkampioen Walter Sawall zal deelnemen, Sawall, die vooral in Den Haag vele bewonderaars heeft, en thans een der grootste stayers ter wereld is, zal alleen reeds velen naar het Rijswijksche hout doen stroomen. Zijn tegenstanders zullen onze stayers van internationale re putatie, Snoek, Leddy en Blekemolen zijn. Tenslotte is bovendien het nieuwe Fran- sche stayerwonder Urago geëngageerd. Deze renner, die pas een half jaar achter den motor rijdt, wist achtereenvolgens alle groote renners als Paillard, Grassin, Li- nart, enz. te slaan, tot hij nu vorige week achter den beroemden gangmaker Leon Didier het kampioenschap van Frankrijk wist te winnen voor Paillard enz. Ook den start van deze nieuwe ster zien wij met belangstelling tegemoet. Om tenslotte den factor strijd in dc wed strijden op te voeren, is door de directie der Rijswijksche Wielerbaan een extra-pre mie beschikbaar gesteld voor den renner, die in den wedstrijd den meesten strijd levert. Een neutrale jury zal uitmaken, wien deze premie, groot 300 gulden, toe komt. Deze jury zal bestaan uit een jury lid, een verslaggever en iemand, aan te wijzen uit het publiek. ROEIEN N jord. De ploegen waarmede Njord op de wed strijden van Hollandia zal uitkomen, zijn als volgt samengesteld: Oude aoht: S. W. Tromp (bg.). G. A. v. Hees, H. Beucker Andreae, J. A. James, F. H. C. Gayman, H. M. G Poortman, J. J. K. Vriesendorp, R. O. H. F. Wertmüller von Elgg (sl.), L. S. Sie (st.). Oude vier: H. Beucker Andreae (bg.), C. A. v. Hees, F. H. C. Gaymans, H. M. C. Poortman (sl.), Tjong Njan Han (st). Jonge vier: S. W. Tromp (bg-)> J- A. Ja mes, J. J. Vriensendorp, R. O. H. F. Wert müller von Eigg (sl.), L. S. Sie (st.). Jonge acht: M. O. C. Keulen (bg.), L. J. Welter, F. H. Ansingh, _J. M. W. Kamp- meindert, F. J. Gelclerman, M. W. C. de Jonge, P. C. Schriek, J. P. H. van Balle- goyen, de Jong (sl.), 0. H. W. d'Artillac Brill (st.). Overnaadsche vier: J. R. Schaafsma (bg.), C. H. Rering, C. Croon, Tj. de Cock Buning (sl.), K. A. Wouters (st). Oude scif: O. A. v. d. Meer. SCHIETEN De Nattonale Wedstrijden van wen Bijz. Vrijw. Landstorm. De einduitslag van de Nationale schiet wedstrijden van den Bijz. Vrijw. Land storm is als volgt: scherpschutters Drente 229, Veluwe 228, Twente 225, Meijerij 223, West-Brabant 223. Schutters eerste klasse WestBrabant 229, Nieuwe Holl. Waterlinie 227, Veluwe 222, IJsel 221, Limburg 21S. Schutters tweede klasse: IJsel 214, Monden^ van de Maas 206, Zeeland 204, Nieuwe Holl. Waterlinie 204, Zeeland 200, Nieuwe Holl. Waterlinie 200. Dagprijzen (personeele banen): Scherp schutters (scherp op 100 m.): W- F. Camijn, Almelo 49, G. Broeuinks, Koekanje, 18; F. Wesseling, Dwingelo, 47; M. van Loon, Liessel, 47; A. H. M. Kors, Enschede, 46 punten. Schutters eerste klasse (scherp op 100 m.): G. Arts, Beek (Gld.) 19; P. J. Barten, Beers 48; M. de Leest, Gemerl 48; W. Franken, Beek (Gld.), 47 en A. Broormans Reijen, 47 punten. Schutters tweede-klasse (scherp op 100 m. B. J. Lammertink, Enterbroek, gem. Wierden, 47; K. W. v. d. Boogaard, Son (Brcugel), 46; J. Prak, Veenhuizen, 16; M. van Os, Sambeek, 45 en J. C. van Trier, Tilburg, 45 punten. Scherpschutters (K. S. O. op 15 m.): B. J. Kreuze, Meppel, 48; C. v. d. Langen- berg, Boxtel (Tongeren), 47; L. van Esch, Boxtel (Tongeren), 47; W. C. v. d. Heu vel, Veghel, 46 en G. J. Seinen, Ommen, 46 punten. Schutters eerste-klasse (K. S. O. op 15 m.): J. Stroeve, Coevorden, 49; G. E. Wigger, Luttrap (gem. Denekamp), 47; R. Plas, Coevorden, 16; A. Pot, Dwingelo, 46 en B. J. M. M. v. d. Vegt, Glanerbrug, 46 punten. Schutters tweede klasse (K. S. O. op 15 m.) H. Toerse, Nottermort. (gem. Wierden) 48; J. H. Damhuis, Tilligte (gem. Wier den), 48, J. H. Damhuis, Tilligte (gem. De nekamp), 47 en J. H. Aarnink, Tilligte, 47 punten. Aan den vierden wedstrijddag hebben deelgenomen de Landstormverbanden Twente, Drente en De Meijerij. De koningsehutters. Van den nationa- len wedstrijd voor de Landstorm Koning- schutters (scherp 100 M.) noemen we de eerste vijf winnaars: A. de Muynk, Bors- selen, 96; C. S. Pisuisse, Lutten a. d. De- demsvaart, 96; P. H. Sals, Stramproy, 96; J. Verhoog, Nijkerk, 96; Ph. Petrie, Am sterdam, 95. De officieren. Van den nationalen wed strijd voor de officieren van den Bijz. Vrijw. Landstorm (op legerpistool '25) noe men we de eerste vijf winnaars: C. Borst lap Delft 72; J. Kamevaar, Arnhem 71; J. Loggers, Velp, 71; P. J. Erkens, Nijme gen 70; N. J. van de Wal, Assen, 70. Extra prijzen. Scherpschuttersklasse, hoogste gemiddelde per verband: Veluwe 224, Gouda 217.50, West-Brabant 217.33, en Zeeland 210 punten. Schutters eerste klasse, hoogste gemid delde per verband: Veluwe 204, Nieuwe blijft men kalm en heldef.fnjlien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtablettln £ebrnikt. 385 Koker 75 ct. Bij Apdfh. en Drogisten (Reel.) Holl. Waterlinie 203, Monden der Maas 197, Rotterdam 193 punten. Schutters tweede klasse hoogste gemid delde per verband: Monden der Maas 206, Zeeland 198, De IJsel 196, Zuid-Hollan'd West. Koningsschutters: eerste A. «de Muynek, Borsselen; tweede C. S. Pisuisse, Lutten a, d. Dedemsvaart; derde P. H. Stals, Stramproy. Pistoolschieten voor officieren: eerste C. Borstlap, Delft; tweede J. Kamevaar, Arnhemderde J. Loggers, Velpvierde P. J. Erkens, Nijmegen. Beste korpsschutters (eerste korpsserie met beste personeele steunserie) sciierp- scnutters-klasseeerste J. van de Mheen, Barneveld; tweede J. H. Rakers, Amster dam. Schutters eerste klasse: eerste E. -J. C. de Veer, Leerdam; tweede A. van Boxel, Ginneken. Schutters tweede klasse: eerste G. C. Meyerink, Apeldoorntweede J. M. Verde- gaal, Hoofddorp. SCHAKEN Om het kampioenschap van Nederland (2e klasse). De w e d s t r ij d Bussu mL e i d e n. In „In den Vergulden Turk" (c Leiden is gisteren de wedstrijd Bussum I—Leidsch Schaakgenootschap I gespeeld. Precies op den aangegeven tijch elf uur kon het spel beginnen, zoowel de Bussum- sche, als de Leidsche spelers waren allen present. Onder leiding van Dr. J. Ir. Sirks had de wedstrijd een aangenaam en vlot verloop. Van 1 tot 2 uur werd pauze ge houden, daarna werd nog tot 6 uur gespeeld De uitslag 4 1/2tl/2 en één afgebro ken partij, die veel gunstiger voor Bussum staat, was niet, zooals de Leidenaars ge- wenscht en verwacht hadden. Wel wist men, dat Bussum oenige sterke spelers tel de, maar dat de 4 hoogste borden all1 voor de Leidsche club verloren gingen, daarop had niemand gerekend. We] werd dit ver lies eenigszins vergeed, doordat de drie laagste borden door de Leidenaars gewon nen werden. Het 5e bord eindigde met re mise. Dc stand was om pl.m. 4 uur derhalve 4 1/231/2 voor Bussum. De partijen van het 6e en 7e bord waren teen nog niet uit, zoodat de scanning er tot het laa*st in bleef. Dr. Hins, die aan liet 6e bord speel de was in een toreneindspel een pion vqvr, maar moest met de uiterste omzichtigheid spelen, om remise te vermijden. Ten '•lotte bij den ?0en zet moest zijn tegenstander opgeven. Do stand was nu 4 1/24 1/2. Se- gaar aan het 7e bord, stond aanvankelijk goed, doch deed een foutioven pion-zet. waardoor hij een pion verloor. Later ver loor hij nog een pion en ook zijn stand vas niet erg best meer. Bij de beslissing om 6 uur konden de arbiters het niet eens wor den, zoodat deze partij naar het hoofdbe stuur ter beslissing i> opgezonden. De kans op eeu gunstige uitspiaak, in dit geval remise, is echter uiterst gering. Dc volledige uitslag is de volgende: Bussum IL.S.G. I 1. G. R. D. v. Doesburgh—G. Bosscha 10. 2. Jhr. dr. D. v. ForeestW. H. Bosscha 10 3. C. L. C. Dekker—W. Demmendal 1—0 4. S. H. v. GroningenIr. v. Hoek 10 5. J. C. A. Fischerv. d. Nat 1/21/z 6. E. Smitdr. C. H. Hins 0—1 7. H. A. KoenM. M. Segaar XX 8. D. N. Heuff—Mr. C. J. Goudsmit 01 9. W. HazenV. de Bruin 01 10. G. E. HerwigP. L. J. Rassers 01 Totaal 4 //2X—4 1/2X POSTDUIVEN Dc Vooruitgang (Nieuwkoop). Jubileum vlucht wegens zesjarig bestaan vanaf Noyon (België). Afstand 319 K.M. *net 30 duiven. In vrijheid gesteld 's mor gens 7 uur met westenwind en betrok ken lucht. De uitslag luidt als volgt: G. Voorsluijs 1, 2, 10, 17, 18, 24, 28; P. Pieterse 3, 5, 6, 12, 15, 22, 27, 30; J. Voorslijs 4, 7, 11, 16, 19, 21, 26, 29; P. Voorsluijs 4, 7, 11, 16, 19, 21, 26, 29; P. eerste duif 1.12.27 uur, laat-ste duif 2.37.47 uur. Leidsche Postduivenclub. Wedvlucht vanaf Noyon, 360 K.M. Dui ven los 7 uur. Aankomst als volgt: A. W. Krol 1, 2, 9, 15, 16, 21, 28; Jongeleen 3, 13; A. Vosselman 4, 10, 14; A. Couzijn 5, 8, 20. 22; F. de Zwart 6, 7, 17, 27, 31; W. A. Rijnaarts 11, 18, 19; D. Gaijkema 12, 25, 29; Warnecke 23, 30; Gebr. v. d. Mark 26; D. van Driessuin 32; Dr. W. Stuurman 33. Aankomst, le duif 12 u., 27 m., 27 s.; laatste duif 3 u., 30 m„ 59 sec OLYMPISCHE SPELEN. Opening van het Olympisch congres te Berlijn, Gisterenmorgen is te Berlijn in tegen woordigheid van talrijke waardigheids bekleders het Olympische congres in de aula van de Friedrich Wilhelm-universi teit geopend, waarbij als eerste spreker optrad dr. Wirth, die het congres uit naam van de regeering begroette, en verder lichaams-oefeningen een der eerste voorwaarden noemde voor de cultuur van het volk. Dr. Wirth besloot zijn rede met den wenscli, da.t Duitschland ook eenmaal de Olympische Spelen zou mogen verzorgen. Vervolgens voerde dr. Lewald, voorzitter van de Duitsche commissie voor lichaams oefeningen, hot woord, waarna nog ver schillende autoriteiten redevoeringen hiel den. Graaf De Baillet Latour dankte in naani van het congres voor de vriendelijke ontvangst, te Berlijn. Duitschland naar Los Angelos, Excellentie Lewald deelde gisteren ter gelegenheid van de opening van het Olyra» pisch Congres te Berlijn mede, dat in verband met den eventueelen steun van de Rijksregeering' Duit-schlaaid deel zal nemen aan de Xde Olympische Spélen te Los Angelos. ALLERLEI Vossen in Peelland. Men bericht uit het Brabantsche Peel- gebitd aan de „Tijd": Verleden najaar, toen in een der dorpen van het Oost-Brabaiitsche Peelland een er varen Nimrod er na vele vergeefsche pogin gen eindelijk in geslaagd was een ouden, doch prachtigen vos te verschalken, li-oor den we de bemerking, dat de vossen de eerste jaren zich in toenemende mate zouden vertonnen. Het zouden vooral de voort schrijdende ontginningen zijn, die hierin gezegd werden de hand te zullen hebben, omdat, daardoor het geslacht der Reintjes zich binnen een meer beperkt gebied zou moeten samentrekken. Dc uitgestrekte bcsschen rondom de Peeldorpeu heetten toen reeds verschillende vossenholen te be vatten. Alhoewel aanvankelijk wat geserveerd staande tegenover dergelijke beweringen het Jagerslatijn geniet, nu eenmaal niet de beste reputatie blijken dc ervaringen van dit voorjaar wel te gaan in de richting van een foenemenden rijkdom van den „vos senstand" in het land van dc reel. Niet al leen dat de pluimveehouders klagen over ongehoorde roofpartijen onder hunne sta pels (waarvoor de beruchte Reinacrt wordt aansprakelijk gesteld), maar ook zijn dit voorjaar reeds talrijke vossen in de dorpen gevangen. In sommige gevallen is men oi in geslaagd dc holen op te sporen, waarbij dan eenigc malen jonge dieren in handen hunner bplagers zijn gevallen. Huwelijkswetgeving in China. De laatste Chinoeschc volkstelling heeft in het district Loansoe eigenaardige toe standen aan het licht gebracht. Er zijn daar wel 120.0C0 mannen, tegenover 20.000 vrouwen. Dit enorme verschil, dat haast ongelooflijk schijnt, vindt vooral zijne ver klaring in het féit, dat in dit district nog de gewoonte bestaat om dc meisjes direct na dr geboorte uit den weg te ruimen. Daardoor wordt het de jonge mannen ten minste voor de overgroote meerderheid onmogelijk gemaakt, een huishouden te stichten temeer nog daar de gocd-gesituoer- dc ouders van huwbare dochters door de wet vorhinderd worden, van den huwelijks- candidaat voor het afstaan van het meisje geld te vorderen. Tengevolge van deze onhoudbare toe standen heeft de prefect van het. district een besluit uitgevaardigd, waarbij het de ongehuwde vrouwen verboden wordt onge huwd te blijven. Tegelijkertijd heeft hij be kend gemaakt, dat hij een commissie be noemd heeft, die tot taak heeft, het aan tal huwbare jonge meisjes vast. te stellep, dat voor een huwelijk in aanmerking komt en die bij deze wet gedwongen worden naar een man om te zien, daar niet toegestaan kan worden, dat zij nog langer ongetrouwd blijven. R.K. Si- C?.T Zij die lid wenschen te worden van de R.K. Sportver. „Meerburg" (Hoojtó Rijndijk) (Voetbal, Gi^mastiek, Athlrff^) gelieven zich sj^edigyXp le geven bij TH BEB&ER£, H. Rijndijk 41jfZoe^wojjfle. Contributie vJL^jrffe sporten tezamen: Junioren (tot 17 j.) f 0.15 p. w. Senioren (boven 17 j.) f 0.25 p. w. Voor de afd. Voetbal worden alléén leden aangenomen welke vrij zijn, d.w.z. welke géén verplichtingen hebben voor het a.s. seizoen bij an dere vereenigingen. 339 L.C.C. wint met 24 runs. De volledige scores luiden: L.C.C.: Metsch not out 46, v. Weizen bowled Boer 22, de Holder, C. v. Etten, Oosterholt 5, v. Schie, C. de Boer, Oos'er- holt 6, v. Goor, C. Jansen, de Boer 0, v. Es, C. Jansen, de Boer 2, Segaar, C. Wielmans, Oosterholt 2, Heemskerk, e. and. b. Ooster holt. 13, Kaapan bowled Oosterholt 7, C. Kaniebeen, C. Wielmans, Oosterholt 2, P. Kantebeen, C. van Lingen, Jansen 1. Extra's 15. Totaal 119. Oosterholt 646, de Boer 3—22, Jansen 1—12. Excelsior: Winsman bowled A. v. Es 2, Oosterholt Jr. bowled v. Goor 19, Ooster holt Sr., C. Kantebeen, A. v. Es 0, v. Rin gen run out 27, v. Etten, C. Heemskerk, v. Goor 3, Peeters, C. Segaar, v. Goor 6, Jan- sen bowled A. v. Es 0, Scholte not out 1. de Boer bowled v. Goor 7, Wielmans bowled v. Schie 8, Klins bowled v. Schie 8, Extra 8. Totaal 94. A. v. Es 339, v. Goor 4—37, v. Schie ZEILEN Nationalewedstrijden van d.e Haarlemsche Jachtclub. De eerste dag. Onder vrij groote belangstelling, zoowel van de zijde van het publiek als van die van de zeilers werd Zaterdag een aanvang gemaakt met de door de Haarlemsche Jachtclub op het Noorder Buiten Spaarne georganiseerde Zeilwedstrijden. De uitslagen luiden: 12-voetsjollen, seniores: 1. Duimelot (stuurman F. Verkade, Zaandam) 1 uur 10 min. 55 sec.; 2. Tulla (st. S. de Wit, Aer- denhout) 1 uur 11 min. 25 sec.; 3. H. Ti- gretto (st. D. Rutgers, Den Haag) 1 uur 12 min. 20 sec. 12-voetsjollen, gezeild door dames: 1. No. Elf (st. T. de Visser, Bloemendaal) 1 uur 17 min. 32 sec.; 2. Anny (st. mej. Al berts, Bloemendaal) 1 uur 18 min.; 3. Dob bertje (st. G. Oudshoorn, Warmond), 1 uur 18 min. 7 sec. 16 M2. jachten: 1. Treub V (st. F. J. Bernhard, Amsterdam) 1 uur 35 sec.; 2. Treub I (st. C. M. W. Bernhard, Amster dam) I uur 32 sec.; 3. Treub IV (st. M. v. Breemen, Haarlem) 1 uur 1 min. 57 sec.; 4. Treub VI (st. C. W. de Visser, Bloemen daal) 1 uur 3 min. 4 sec. Sterklasse: 1. Aquarius (st. J. Trap, Bloemendaal) 1 uur 23 min. 15 sec.; 2. No. 20 (st. v. Nispen, Haarlem) 1 uur 33 min. 2 sec.; 3. Castor (st. E. Baadenhuijzen, Haarlem) 1 uur 40 min. 29 sec. De tweede dag. Door den regen zijn de wedstrijden van Zondag niet zoo goed geslaagd. Bovendien moest de baan des middags door gebrek aan wind verkort worden, wilde men op tijd klaar zijn. De uitslagen van heden luiden als volgt: Ochtend wedstrijd 45 M2. klasse: 1. Wal- ta (St. P. Bon Gzn.) 1 uur 35 min. 22 sec.; 2. Föhn, (st. P. Molenaar) 1 uur 37 min. 42 sec.; 3. Benati II (st. B. Fenenga), 1 uur 38 min. 48 sec. Ochtendwedstrijd Regenboogklasse: 1. Pimpernel (st. R. H. G. Jacobs) 1 uur 53 min. 13 sec.; 2. Leede II (st. W. L. van der Mey) 1 uur 53 min. 38 seo.; 3. Duki (st. J. Jesse) 1 uur 5S min. 35 sec. 12-voetsjollen gezeild door dames: 1. no. 11 (stvr. mej. T. de Visser) 1 uur 37 min. 55 sec.; 2. Anny (stvr. Mej. Alberts) 1 uur 39 min. 53 sec.; 3. Dobbertje (stvr. Mej. G. Oudshoorn) 1 uur 46 min. 50 sec. 16 M2. Jachten: 1. Treub V (st. F. J. Bernhard) 1 uur 18 min. 9 sec.; 2. Treub IV (st. M. van Breemen) 1 uur 19 min. 2 sec.; 3. Treub VI (st. C. W. de Visser) 1 uur 19 min. 3 sec.; 4. Treub I (st. C. H. W. Bernhard) 1 uur 19 min. 11 sec. Sterklasse: 1. Aquarius (st. J. Trap) 2 uur 55 min. 12 sec.; 2. Castor (st. E. E. Baadenhuyzen) 3 uur 9 min. 58 sec. 12-voetsjollen seniores: 1. Fulla (st. A. de Wit) 2 uur 41 min. 9 sec.; 2. Duimelot (st. F. Verkade) 2 uur 43 min. 1 sec.; 3. H. Figretto (st. D. Rutgers) 2 uur -16 min. 26 sec.; 4. Riesje (st. G. de Vries Lentsch) 2 uur 47 min. 29 sec. Middagwedstrijd 45 M2. klasse: 1. Föhn (st. P. Molenaar) 1 uur 22 min. 56 sec.; 2. Walta (st. G. Bon Gzn.) 1 uur 23 min. 57 sec.; 3. Benati II (st. B. Femnga) 1 uur 30 min. 32 sec. Middagwedstrijd Regenboogklasse: 1. De Reede III (st. W. L. van der Mey) 1 uur 29 min. 50 sec.; 2. Pimpernel (st. W. G. H. Jacobs) 1 uur 29 min. 56 sec.; 3. Duki (st. C-. M. Jesse) 1 uur 36 min. 37 sec. Naar avïj vernemen wordt op 20 Juni a.s- te Keulen de jaarlijksche Nederlandi Duitschland-wedstrijd gehouden. Voor Ne- derland komen o.m. uit: Moeskops, Jan van j Kempen. Piet van Kempen, Brilman, Bak ker, Pijnenburg, Braspenning, Raraschaert, va-n de Bogaerd en van der Hout. LEIDSCHE REN- EN T0URISTVER. „SWIFT". De Klokjesrit. De klokjesrit door „Swift" georganiseerd behoort weer tot het verledene. En met recht kan hei bestuur van „Swift" zeggen, dat deze rit schitterend is geslaagd. Niet alleen echter komt het bestuur deze lof toe, maar ook zeker haar helpers zoo als de controleurs en hen die „Swift" heb ben geholpen ruchtbaarheid te geven aan dezen wedstrijd. De samenkomst welke om 9 u. was in het clublokaal bij den heer J. v. Meizen, N. Beestenmarkt, was den Am sterdammers zeker te laat, want deze kwa men reeds ver voor dien tijd binnen met hun dames. Toch begon er spoedig daarna meer leven te komen en kwamen er steeds meer groepjes aan waardoor dan ook van zelf de gezelligheid werd verhoogd. Spoedig werd er toen een aanvang ge maakt met het uitreiken der volgnum mers, zoodat precies om 10 uur de eerste deelnemer kon starten, waartoe door den heer P. T. do Jong het sein werd gegeven. De weg ging vanaf het clublokaal langs Oude Singel Houtmarkt, Ververstraat, La ge Rijndijk langs de Zijl naar Oud Ade, waar de eerste geheime controle post stond. Verder over Rijp wetering langs de Ringvaart naar het Sassenheimtfr pont, daar stond de tweede geheime controle post. Vandaar ging de route over Sassenheim, Teijlingerlaan. P. Gijzenbrug, Noordwijk- Binnen, Ivatwijk-Binnen, Valkenburg, waar bij het tol de derde post stond, en moest er verder gereden worden over het Haag- sche Schouw langs den Haag-weg terug naar het clublokaal. Dat er niet gedwaald kon worden daarvoor had de secretaris zorg gedragen daar deze in alle vroegte de te volgen weg had aangeduid met balk lijnen. Van de start gaan 46 deelnemers en deel neemsters en om 10.45 is de laatste vertrok ken. Gelukkig is er buiten een enkel lek bandje niets voorgevallen, wat door den heer P. Ravensbergen per auto werd gecon troleerd. Nadat de laatste deelnemers waren ver trokken kwam er weer wat rust tot 12 u. 15 m. de eerste der deelnemers weer arriveer de. Nu kwam er volop werk want nu kwam de controle der verschillende posten eu moest het aantal strafpunten bij elkander geteld worden, behaald door het te vroeg of te laat aan de controlepost komen. Na controleering bleek het dat er zeer regelmatig (17 K.M. p. u.) gereden was daar het minste in deze rit behaald, 1 punt was, en de hoogste slechts 63. Daar de prijzen niet waren vastgesteld als le pr. en zoo vervolgens mocht hij of zij die het minst aantal punten had het eerst kiezen, hij of zij die echter een gelijk aan tal hadden moesten eerst loten wie de daarop volgende keus had. Daar het aantal prijzen in toaal 32 stuks was, zullen wij al leen de namen der prijswinnaars vermel den. le pr. P. Riethoven, 2e pr. E. de Water, 3e pr. J. Hofman, 4e pr. A. Riethoven, 5e pr. J. Riethoven Jr., 6e pr. O. Dadema, 7e pr. J. Mare Sr., 8e pr. Mej. M. Moerman, 9e pr. L. Moerman, 10e pr. P. Schippers, 11e pr. Mej. F. Sladek, 12e pr. W. Kroezemeijer, 13e pr. J. Assiës, 14e pr. J. C. Spijker, 15e pr. P. v. Houten, 16e pr. G. J. G. v. Parijs Sr., 17e pr. J. Kret, 18e pr. Dobrosi, 19e pr. G. J. G. v. Parijs Jr., 20e pr. A. M. v. d. Wiel, 21e pr. Mej. M. Leijsse, 22e pr. Th. Kramp, 23e pr. F. Koch, 24e pr. G. J. de Graaf, 25e pr. Mej. Laurier, 26e pr. Alex Blansjaar, 27e pr. A. v. Egmond, 28 pr. J. Riethoven, 30e pr. C. Leijsse, 31e pr. J. Boom, 32e pr. J. Turk. Toen de prijsuitreiking bijna ten einde was werd er een protest ingeleverd door den heer J. Vos, Amsterdam, die n.l. bij de eerste prijswinnaars had behooren te zijn. Bij onderzoek bleek dat dan ook het geval te zijn en moest hij genoteerd staan bij de winnaars met 5 strafpunten. Tot oplossing in deze fout heeft het bestuur laten loten met het resultaat dat nu den heer J. Vos een zilveren sigarettenkoker wordt toege zonden. Woensdagavond zal de twede recordrit gereden worden over 18.6 K.M. Samenkomst 7.45, start S uur. HEDEN ONTVANGER HET TEVENS EEN GROOTE SORTEERING K0LSTER-, BRANDES-LUfuSPREIjERS EVENTUEEL IN HUURKOOP I „Radio-Nederlot" - Haarlemmerstr. 170

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7