MAANDAG 26 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BLAUW WIT-AJAX 1-0. Er bestond een buitengewoon groofce be langstelling voor deze stedelijke ontmoe ting. En velen trachtten voor den aanvang nog een plaatsje bij een der zeer vele op- koopers le bemachtigen. Om halftwee stroomde de staantribune vol. Er was al weer muziek om de stem ming er in te houden. Langzaam liep het •Stadion vol en toen tegen twee uur de Ajaxieden het veld opkwamen, was er geen plaatsje onbezet en ongeveer 32.000 toe schouwers aanwezig. Blauw Wit trapt af. De eerste aanvallen zijn van Blauw Wit, de rechtervleugel, voor al Gerritse is actief. Wanneer Smit een kans verknoeid door over te schieten is het de beuTt aan Homborg, die door alles heen drijft maar zijn voorzet wordt door free kick van Smit niet benut. Ajax is over de eerste zenuwen heen en onderneemt eenige goed opgezette aanvallen, een schot van Strijbos keert Schindeler en van Reenen trapt, juist in zijn handen. Het eerste kwar tier wordt er al zeer kalm gespeeld. Blauw Wit is iets meer in den aanval. Het eerste gevaarlijke moment voor Blauw Wit's doen ontstaat, als Hamel een van zijn afgemeten voorzetten geeft, Mul ders toestormt en over den uitgeloopen Schindeler inkopt, maar het leder vliegt juist over. Ajax heeft zioh nu las gewerkt en onderneemt verschillende aanvallen, maar Lietzen en van Asselt voorkomen elk gevaar. Uit een vrijen schop buiten het strafschopgebied schiet van Kol over, van Reer.en doet even later hetzelfde. De mid denlinie van Blauw Wit speelt uitstekend, zoowel aanvallend als verdedigend doen De Boer, Wessels en Delsen uitstekend werk, maar in de voorhoede van Blauw Wit ont breekt de man, die van de kansen, die Hom borg en Gerritse scheppen, zou kunnen profiteeren. Schindeler begaat weer de fouc te vroeg uit zijn doel te loopen en het kost Blauw Wit bijna een doelpunt als van Reeruen en spil de Boer vlak voor doel tui melen, het leder voorbij den uitgeloopen Schindeler rolt, maar Lietzen kan nog juist wegtrappen. Van Reenen is zijn schot kwijt, hij weet een voorzet van Volkers niet te benutten en trapt hoog over. Het spel golft op en neer, Gerritse rent er door heen, kan op het laatste oogenblik aan Homborg overgeven, een voorzet volgt en dc toegeloopen Sitters is er eerder dan keeper de Boer, maar zijn schot gaat door de vaart naast. Blauw Wit is nu weer ster- kaer en als Smit naast kopt, ontkomt het Ajaxdoel even later a] heel gelukkig aan een doorboring. Een corner, goed door Ger ritse genomen slaat de Boer het veld in. Voordat hij en zijn medespelers zich ech ter kunnen herstellen schiet de Blauw Wit- spil de Boer keihard ineens in. Het schot ketst tegen de bovenlat en vliegt dan achter. Een hartelijk applaus beloont dit zeer fraai schot. Nadat beide partijen nog eenige malen vruchteloos getracht hebben een doelpunt te fabriceeren, is het rusten. De tweede helft. De tweede helft zet in met een serie aanvallen der Blauw Witten. Gerritse for ceert een corner, deze kan worden wegge werkt. Blauw Wit zit cr dan even geweldig op, een vrije schop plaatst spil de Boer over vele hoofden heen tactisch in doel, maar keeper do Boer is safe. En bij een volgen den aanval van Blauw Wit treedt, de Boer al weer ais overwinnaar te voorschijn. In een periode van Blauw Wit-overwicht breekt Ajax eenige malen door, de aanval len worden meerendeels geleid door Hamel, die opvalt door zijn afgemeten voorzetten, waarvan de binnenspelers echter niet we ten te profiteeren. Toch krijgt Ajax een prachtkans om de score te openen als uit een voorzet van Hamel het leder bij den vrijstaanden Mulders belandt, maar deze deelt in de algemeene mailaise en schiet dusover. Nog geeft Blauw Wit het niet op, steeds keeren zij terug en de Ajaxver- dediging kaq niet anders redden dan door eenige malen enkele „duwtjes" te geven, waarvoor scheidsrechter Voltijn terecht vrije schoppen uitdeelt. Zelfs van Kol be zondigt zich aan free-kick maken. Volkers, die reeds voor de pauze gebisseerd is, ver laat het veld en wordt vervangen door An- deriessen Sr. O.i. een fout. Hier toch had een voorhoedespeler de plaats van Volkers moeten innemen. Anderiessen is dat niet en ging dan ook rechtshalf spelen, de Boer, die er nog steeds niet veel van terecht had gebracht ging rechtsbinnen, waar het na tuurlijk ook niet vlotte. Ajax werkt zich los en nu volgt een periode van eveneens onge veer een kwartier, waarin Ajax iets in de meerderheid is. Schindeler, die al weer te vroeg is uitgeloopen, ziet zijn heiligdom al haast, doorboord, maar het is weer Liet zen, die de fout van zijn clubgenoot verbe tert en op liet nippertje het leder kan weg trappen. Sitters Jr. en Ferwerda zijn van plaats verwisselt, de laatste, thans midden voor neemt een voruïtgeschoven positie in. Van Reenen verdeelt het spel wel goed, maar schieten blijkt ook hij niet goed te verstaan. Telkenmale faalt zijn schot hope loos. Steeds keeren dc Ajaxieden terug, maar hoe er ook gezwoegd wordt de beide Blauw Witbacks, geholpen door de Boer, blijven meester van het veld. En al krijgt het Ajaxquintet een kansje, van Reenen zorgt er wel voor dat het leder over gaat. Sitters Jr. plaatst een opgehaalden bal goed naar Ferwerda, die zich bij de Ajaxbacks heeft opgesteld. Ferwerda glipt tusschen van Ko] en Diepenbeek door, hij krijgt een vrij veld voor zich met alleen de Boer voor hem. Deze is uitgeloopen en kalm plaatst de Blauw Wit-middenvoor het leder in het ver laten doel. Blauw Wit leidt.. Het Stadion juicht. Fel zitten d© Rood"Witten er nu op, van Kol gaat rechtsbinnen spelen. De Boer blijft nu meer achter en helpt zijn verdedi ging een handje. En hoewel de Blauw Wit-achterhoede een zwaren druk krijgt te doorstaan, men weet doelpunten te voorkomen. Nn blijkt dat verschillend© spelers absoluut uitgespeeld zijn. Vooral Wessels wordt zwakker, daar entegen is Schetters veel beter dan voor de rust. In de laatste minuten, als Blauw Wit den druk heeft weerstaan, krijgt Blauw ,Wit nog een prachtkans om de score te verhoo- gen. Uit een scherpen hoogen voorzet be landt het leder onverwacht bij Smit, die vrij staande voor de Boer er echter geen reed mee weet en overtrapt. En als scheids rechter Voltijn, die rustig en uitstekend deze ontmoeting geleid heeft, einde fluit wordt Ferwerda op de schouders het veld afgedragen. Blauw Wit heeft zich de meerdere ge toond van haar stadgenoot©. L.V.B.Hillinen 3—3. Bij vrij gunstig weer had deze wedstrijd op het. L.F.C.-terrein plaats. Een prettige wedstrijd, afwisselend goed technisch spel, waarin Hillinen wel het beste was, ondanks dat het L.V.B. XI steeds een voorsprong had in het maken van doelpunten. Het L.V.B. XI was in kaar voordeel gewijzigd, vooral de voorhoede toonde meer samen spel, alleen de midvoor bleef te veel ach ter, waardoor de aanval danig werd be knot. De rechtsbuiten was bepaald een ver rassing, een snelle looper met scherpe voor zetten, maar de Hill.-keeper was betrouw baar. Hannoo was in de achterhoede de meest trapvaste, zijn medespeler de minst tran- vaste. In de middenlinie nog meer steunen, en dan zal dit elftal a.s. Donderdag te A'dam in de Vierbonden-wedstrijden geen slecht figuur maken. Na de rust werd keeper Griffioen ver vangen wiens vinger bij een doelworsteling uit de kom was geschoten, waardoor ver der spelen onmogelijk werd. Wat de wedstrijd betrèft, allereerst is Hillinen, die met eenige invallers was ver schenen in den aanval, Hanhoo weerstaat deze aanval, en geeft met een verre trap den bal naar den vrijstaanden rechtsbui ten die keurig opbrengt, en voorzet, en drie L.V.B.-ers krijgen de aangeboden kans, welke slapjes wordt benut 10. Er is dan ongeveer S minuten gespeeld. Kort daarna maakt Hillinen met een keurig schot gelijk 11. Tot aan de rust bleven beide doelen verder schoon. Na rust worden de aanvallen van Hill, gevaarlijk, zonder echter te scoren. Het is daarentegen de rechtsbinnen van het L.V.B. XI die er 2I van fabriceert, om kort daarna gevolgd te worden door een derde doelpunt 31. Hillinen toont zich daarna in alle ünie s de meerdere, vooral de voorhoede is listig in haar aanval, en binnen 2 minuten komen achtereenvolgens het tweede doelpunt, en de gelijkmaker 33. Met dezen 3tand kwam het einde. Scheidsrechter v. Deventer was goed. BELGIE—FRANKRIJK 1—2. Gisteren had op het terrein van de F. C. Tilleur te Luik de 13e landen-ontmoeting plaats tusschen België en Frankrijk. Het Belgisch team was door het ontbreken van 2 spelers Badjou en Decleroq wel gehan dicapt. Vooral het gemis van den halfback werd zeer gevoeld; door Moeschal werd hij niet naar behooren vervangen. De belang stelling voor deze ontmoeting was bijzon der groot en naar schatting waren 20.000 toeschouwers aanwezig toen de heer Ek- berg (Zweden) de elftallen binnen de lij nen floot. In de eerste helft ging aanvan kelijk de partij goed tegen elkaar op. Het Belgische doelpunt werd gescoord door Adams uit een voorzet van Bastin. Nog voor de rust had Frankrijk door Perin de partijen op gelijken voet gebracht. De tweede helft toonde een groote meerder heid van de Franschen die nogmaals door Perin Debie voor de tweede maal deden visschen. Deze overwinning is de tweede, die de Franschen op Belgisch grondgebied behaalden en de zesde in totaal. De elftal len zagen er als volgt uit: België: Debie (Racing C. B.); Nou- wens (R. C. Mechelen), Hoydonckx (Ex celsior, Hasselt); P. Braine (Beerschot), Van Halme (C. S. Brugge), Moeschal (Rac. Brussel); Versyp (F. O. Brugge), Voorhoof (Liersche), Vanderbauwhede (C. S. Brug ge), Adams (S. C. Anderlecht), Bastin (Antw. F. G'.). F r a n k r ij k Langilier (Tourcoing), Delfour (Racing Club), Pi Nel (Red Star 01), Pavillard (Stade Francais), Kaufman (F. O. Mulhouse); J. Laurent (Soohaux), Delmer (Amiens), Chantrel (C. A. S. G.); Capelle (Racing Cl.), Mattier (F. C. So- chaux); Thepot (Red Star Olympique). R. K. FEDERATIE. NOORD WINT VAN ZUID MET 2-1. 'n Ideaal voetbalweer begunstigde deze ontmoeting, die een vrij groot aantal toe schouwers naar 't Mulo-terrein te Hel mond had gebracht. Juist half drie liet Anmink aantreden en Jos. v. Laarhoven raadde goed, zoodat de Jong het spel opende. De eerste aanval was voor Zuid, waar Kamer redding bracht voor Noord. De bal belandt bij v. d. Sande, die een voor zet geeft, waaruit C. Alsemgeest juist naast kopt. 't Spel gaat vliegensvlug op en neer en Zuid forceert eenige corners, echter zon der resultaat. Een voorzet van de Cock, wordt door Hassink onderschept, doch Jongbloets be machtigt den bal en schiet hard naast-. Dan is Noord weer aan 't- woord en Verolie molen kan slechts door een corner redden. Zuid boft dan, als een kei van C. Alsem geest van den zijpaal terugketst en even later hetzelfde spelletje wordt herhaald. De Zuid-voorhoede zet dan e$n keurigen aanval op en het beslissende schot van Jongbloets wordt door Alsemgeest tot cor ner verwerkt. Deze wordt slecht genomen cn als de ba-1 weer bij de Noord-voorhoede belandt is 't de Jong die een schuiver in zendt, welke door Colen subliem wordt gestopt. Een vrije trap voor Noord schiet v. d. Sande naast. Kort daarop ia 't weer Veroliemolen, die op 't juiste moment in grijpt en een zeker doelpunt voorkomt. Als Zuid dan nog eer.s een goeden aanval op zet, komt de bal bij Lemmens; deze geeft een keurigen voorzet en F. v. Eekeren doelpunt onhoudbaar (01). Een corner op 't Zuidelijk doel is het einde der eerste helft. Gedurende de rust maakte de fanfa re van Kap. Goossens een muzikale wan deling rond het terrein. 't Spel der tweede helft stond niet. op zoo hoog peil als 't eerste gedeelte. Mis schien lag het eenigszins aan 't uitvallen van v. d. Sanden en v. Laarhoven, waar voor v. Lieshout en Nijst invielen. De eerste aanval is weer voor Zuid; v. Eekeren en Jongbloets combineeren keu rig, de laatste trapt hard in, doch Alsem geest is weer op z'n plaats, trapt den bal ver naar voren, waar Colen een kanjer krijgt, te verwerken van C. Alsemgeest, wat hij vallend goed doet. Dan komt z'n overbuur weer aan bod en stopt onberis pelijk schoten van Lemmers en Jongbloets, terwijl F. v. Eekeren hard tegen den zij- paal kanjert. Aan de Noordelijken lukt 't beter, als C. Alsemgeest uit een goeden voorzet van Kortman onhondbaar inkogslt (11). Het Noorden blijft dan meer in den aan pal en ziet z'n werken werken beloond door een tweede doelpunt van den voet van invaller v. Lieshout (21). Doelman Alsemgeest blijkt dan nogmaals niet te passeeren als F. v. Eekeren een vinnig schot inzendt. Met een corner op het Zuidelijk doel komt het einde van dezen proef wedstrijd, die als zoodanig wel heeft voldaan. De opstelling was als volgt: Zuid: doel: Colen; achter: Veroliemo len en v. Laarhoven; midden: Laenen, Jos. v. Eekeren en Vroomen; voor: Lemmens, Maurits, Jongbloets, F. v. Eekeren en de Cock. Noord: voor: Kortman, C. Alsemgeest, de Jong, Oostermeijer, v. d. Sande; mid den: v. Deun, Blewanus en Kamer; ach ter: v. d. Kleij en Ha-ssmg; doel: W. Al semgeest. Spel en spelers. Zoowel Alsemgeest als Colen hebben hun doel op schitterende wijze verdedigd en, moesten we een keus maken dan zou den we Alsemgeest alleen prefereeren om zijn grootere lengte en zijn verre uitloo- pen. Van stijl was Colen wel iets beter. Van de backs konden v. Laarhoven en Hassing door een onwilligen enkel niet dat doen wat we van hen gewoon zijn en wa ren Veroliemolen en v. d. Kley dezen mid dag niet hun mindere. De beide halflinies vormden het zwakke deel in de twee ploegen. Blewanus is wat loom, maakt weinig ballen vrij doch heeft Hij den bal, dan doet hij er doorgaans wat goeds mee. Jos. v. Eekeren lijkt ons niet meer de spil van vorige jaren. Hij raakt eerder vermoeid, waardoor het afwerken der ballen slordi ger is. De beste der kanthalfs vonden wij Laenen, die als een terrier aan zijn tegen stander bleef hangen. Van Deun en Ka mer ontliepen elkaar met veel, terwijl Vroomen bepaald onvoldoende was. In de voorhoede der Noordelijken was Alsemgeest de man, die steeds gevaarlijk was. Jammer dat hij zoo weinig steun ondervond van -de andere middenspelers. De buitenspelers Kortman en v. d. Sande gaven heel aardig spel te zien, zonder echter uit te blinken. In de Zuidelijke voorhoede speelden Jongbloets en F. van Eekeren een beste partij en gaven beiden blijk van een snel en goed doorzicht met op zijn tijd een stevig schot. Wa-s v. Ee-ke- ren na rust niet zoo genegeerd door Jong bloets, dan had Zuid zeer waarschijnlijk meerdere doelpunten gemaakt, te meer waar Maurits er heel weinig van terecht bracht evenals zijn clubgenoot de Cock. De weinige goede voorzetten kwamen nog van Lemmens, die evenwel veel te weinig aan het werk werd gezet en zoodoende zijn kracht niet voldoende kon ontplooien. „Mndmrg." R. K. S. V. Teijlingen. Voor den grooten wedstrijd op Hemel vaartsdag kunnen wij thans het volledig program publiceoren. Het Antwerpsehe gezelschap hetwelk uit 22 personen zal bestaan, arriveert Woens dagavond om 10 minuten over negen met de stoomtram uit Leiden. De officieel© ont vangst zal plaats hebben in het vereni gingsgebouw K. S. A. alwaar de buiten- landsche gasten kennis met Teijlingen kun nen maken, waarna hen nachtlogies zal worden verschaft bij verschillende ingeze tenen, die daarvoor bereid zijn gevonden. Den volgenden morgen is het vroeg uit de veeren, voor het bijwonen der H. Mis, wel ke om 7 uur door den Eerw. adviseur, ka pelaan Rietveld wordt opgedagen. Alle leden van'Teylingen zijn natuulijk hierbij tegjenwoordig, en na afloop volgt, een ge meenschappelijk ontbijt in het K.S.A.-ge- bouw, waaraan door 51 personen wordt deelgenomen. Om half tien wordt den Bel gen een autorit aangeboden. Hiervoor is de medewerking verkregen van heel veel autobezitters, die hun wagen hiervoor be langloos afstaan. Deze rit zal ongeyeer half een ten einde zijn, zoodat er dan nog ruimschoots gelegenheid bestaat zich voor den komenden strijd klaar te maken. Pre cies om half drie neemt de wedstrijd een aanvang en daarvóór zal de harmonie „Am- brosius" een muzikale marsch maken vanaf de K.S.A. naar het terrein. Met het oog op het aanvangstijd stip is het wenschelijk dat een ieder zorgt voor half drie een plaats veroverd te hebben. De opstelling der beide trams is als volgt: Antwerpen. H. de Blende J. Claes J. Naedts A. v. Meir K. Smeijers G. Voet (aanvoerder) R. de Rooy J. Willemen Th. Dierickx Fl. Bellens J. v. Geel Scheidsrechter B. Ra-vier (Utreoht). Chr. Homan T. Roozen Th. Homan Th. v. d. Ploeg Th. Warmenhoven J. Warmenhoven C. Caspers J. Noordermeer (aanvoerder) E.- Vink W. Hoogeveen Teylingen M. Paardekooper Direct na afloop is er voor het publiek nog een attractie in den vorm van een ge- costumeerden veteranen-kamp, welke ech ter een beperkten duur za-1 hebben. In het K.S.A.-gebouw zal daarna aan de Antwer penaren een diner worden aangeboden, waarmede tevens afscheid wordt genomen. Nog zijn vermeld, dat de harmonie „Am- brosius" den wedstrijd zal opluisteren. Een zeer aantrekkelijk programma dus en als we dien dag het zoo hoog noodige mooi weer hebben, kan Teijlingen verzekerd zijn van succes. S.J.C. I—Leiden I 7-4. Gistermiddag ontmoetten S.J.C. en Lei den elkaar voor de Seriewedstrijden. Onder leiding van scheidsrechter Paar dekooper s-telt Leiden zich volledig en S.J. C. met- enkele invallers op. Ten aanschouwe van tamelijk veel publiek vond eerst een bloemenhulde plaats aan S.J.C. De heer Meershoek van Leiden sprak hierbij een woord van felicitatie met. het door S.J.C. behaalde succes in de afgeloopen competi tie en promotiewedstrijden. Daarna bracht de midvoor van S.J.C. den bal aan 't rollen, en ontspon zich reeds aan stonds een aantrekkelijke strijd. Een mooi open spel waarbij vooral beide linkervleu gels zich flink deden gelden, bracht veel werk voor de verdedigingen. Geweldig snel zijn de wederzijdsche aanvallen en na een kwartier spelen weet de rechtsbinnen van S.J.C. van dichtbij een hard sohot te lossen, hij raakt hierbij het leder kwijt, hetwelk weer voor doel gezet onhoudbaar in een doelpunt wordt omgezet (10). Het spel verloor daardoor echter niet in aan zien, want aldra zaten de roodzwarten voor de Noordwijksche veste, en zeker hadden er aan dien kant meerdere doelpunten ge komen als in deze vlugge voorhoede nog een betere schutter ware geweest. De gelijkma ker kwam van de voet van Kerkvliet uit een strafschop, en dit gaf weer aanleiding tot meerdere spanning. Het was intusschen een lust te zien hoe aan weerszijden werd gewerkt om de leiding. Uit een schitteren de doorbraak gaf de linksbuiten van Lei den goed voor, en werd de Noordwijksche veste ten tweede male doorboord (1—2). Dit prikkelt S.J.C. blijkbaar, want aanval op aanval werd nu opgezet, en Leiden moest alle zeilen bijzetten om scoren te voorkomen. Het. was vooral de keeper aan dien kant, welke zich in goeden vorm be vond. De druk werd steeds zwaarder, zoo dat een der Leidenspelers onnoodig het leer met de hand bewerkt. De penalty werd keihard via 's keepers handen ingeschoten, waarmede de stand 22 was. Spoedig was het toen rusten. Het begin der tweede helft was al niet minder spannend. De beurt van doelpunten was nu het eerst weer aan S.J.C., als Thomas na een ver dienstelijken ren buiten bereik van den keeper in het. hoekje plaatst (32). Het duurde echter niet lang of Toon Goddijn doet een zelfde spelletje en kogelt den ge lijkmaker door het net (33). Dan krijgen we een periode van snellen strijd, waarbij de leider herhaaldelijk het buitenspel staan der S.J.C.-voorhoede over het hoofd ziet. De opzet van het 4e Noordwijksche doel punt was heel mooi, maar Thomas liep reeds buitenspel voor hem de bal was aangegeven (43). Dan kwam er bij Lei den een kleine inzinking. Eventjes werd nu het Leiden-doel bekogeld, waarbij de doelman nog al eens applaus ontving. Toch moest hij zwichten voor een listigen aan val van Ruigrok en Rietmeyer, welke sa men den bal in het doel brachten (53). Het duurde niet lang of ook no. 6 moest hij visschen o.i. ook werkelijk een buiten spelbal. Leiden poogt nu nog dit te boven te komen, en na hard werken slaagt God dijn er in een mooi doelpunt te maken ((64). Het is te laat om nog op te halen, en juist als Toon nog eens keihard heeft naastgeschoten, noteeren we aan de andere zijde het 7e doelpunt. Ook nu ontgaat het den scheidsrechter, dat de Leiden-backs heel ver zijn opgedrongen en zoodoende weer in buitenspelpositie wordt gespeeld. Wel jammer voor Leiden, wat zich dezen middag van haar beste zijde heeft laten zien. Hoe nu nog werd gewerkt, niets baatte meer, en als het eindsignaal gaat, heeft S.J.C. geflatteerd gewonnen. De krachts verhouding was gelijk en de verstandhou ding keurig. Alzoo strijden S.J.C. en Teij lingen om den lsten en 2den prijs, Leiden en Lisse om den 3en prijs in dit tournooi. DIOC. HAARL. BOND. V. V. L. I—S. D. C. 6-2. Het le elftal van V. V. L. speelde een vriendschappelijken wedstrijd tegen S. D. C. Eerstgenoemde won den toss en S. D. C. trapte af, maar de bal werd spoedig door Y. V. L. overgenomen. Er werd aan beide kanten flink gespeeld met V. V. L. in de meerderheid, maar doelpunten bleven voor- loopig uit. Na een kwartier spelen wist de linksbinnen zijn club de leiding te ge ven en al gauw volgt het weede doelpunt. S. D. C. wist door een vluggen aanval te gen te scoren. De rust gaat. in met 4—2 in het voordeel van V. V. L. Na de rust wreet V. V. L. tweemaal en S. D. C. éénmaal te doelpunten, zoodat V. V. L. met een 62 zege uit den strijd kwam. Teijlingen II—S. J. C. II 2-3. In een prettig gespeelden wedstrijd heeft S. J. C. II een verdiende overwinning be haald op de Teijlingers. Voor de rust was Teijlingen iets in de meerderheid, na de rust waren het de Noordwijkers, die over het geheel de meerderen waren. Vooral de voorhoede speelde keurig samen. Nog 5 vereenigingen moeten komen spelen, zoo- dat er van de winnaars nog weinig te zeg gen valt. Vermoedelijk zal door Teijl. I een lief dadigheidswedstrijd gespeeld worden tegen Santpoort I. GOLF NEDERLANDBELGIE 6—1. DE TIENDE WEDSTRIJD. Ofschoon de uitslag zou doen vermoeden dat Nederland veel sterker was dan Bel gië en dat de wedstrijd vrijwel zonder spanning verliep, toont hij toch geenszins het beeld van den wedstrijd, die van het begin tot het einde de volle belangstelling overwaard was. Pas toen Holland op de 18e green de beslissing in zijn voordeel bewerkstelligde, was er een totaal over winning in zicht. Van de foursomes ein digden er twee in 't voordeel van Holland met 1 up, terwijl de derde in een gelijk spel eindigde. De singles bleven echter langen tijd onbeslist. Na 9 holes was Jhr. Calkoen van Limmen all square tegen Duvivier. Jhr. A. Snouck Hurgronje was 1 up tegen den heer E. Solvay, terwijl Jhr. N. J. C. Snouck Hurgonje 2 down ging tegen van der Straeten. Van Leijden was 3 up tegen Perier, ter wijl Eldring 1 down noteerde tegen Wit- touck. De partij Enthoven contra vicount Du Pare eindigde met een 3 up voor Ent hoven. De single. Van LeijdenPerier was kort. daarop in het voordeel van Holland geëindigd met een 65 overwinning. Jhr. A. Snouck Hurgonje sloeg Solvay met 5 en 3 en met dezelfde cijfers won ook Ent- hoven zijn partij van zijn tegenstander. N. J. C. Snouck zag evenwel zijn partij tegen Van der Straeten met 3 en 2 verlo ren gaan. Hiermee was de match feitelijk in het voordeel van Holland beslist. Toch duurde de spanning voort en na 17 holes was Jhr. Calkoen dormy one down. Op de 18e game sloeg hij evenwel een prachtige drive, terwijl Duvivier zioh op moeilijk terrein bevond. Deze sloeg er zich evenwel prachtig doorheen, vlak naast de green en legde zijn derde slag dood bij de vlag. Jhr. Calkoen was met 2 slagen op oirea 4 M. van de hoek en met de derde slag sloeg hij onder groot gejuich van hei. publiek de bal in het putje waarbij hij all square eindigde. Heldring en Wittouck waren na 17 slagen all square. Op de 18e green, waarbij beiden met 2 slagen lagen, legde Wittouck de bal bij de put. aan Hel dring nog een putt van 6 M. Latende om de hole en daarmee de match te winnen. Kaarsrecht speelde Heldring den bal in de hoek waardoor het Hollandsche team nog een winstpunt extra werd toegekend. In totaal heeft deze match nu tien keer plaats gehad, waarbij Holland nagenoeg altijd in de meerderheid bleef. Alleen in 1923 wist België met 62 te Brussel te winnen terwijl in 1925 eveneens te Brussel de match in een gelijk spel eindigde. In het geheel heeft Holland thans 56 punten tegen België 26. De gedetailleerde uitslagen zijn: Foursomes: Jhr. Mr. A. Snouck Hurgon je en Jhr. N. J. C. Snouck Hurgonje win nen het 1 up van Duvivier en E. Solvay, Jhr. Mr. A. Calkoen van Limmen en K. G. van Leyden spelen gelijk tegen C. v. d. Straeten en Gilbert Perier. B. Heldring en K. M. A. Enthoven winnen met. 1 up vail Jean Wittouck en Vicomte G. du Pare. SSingles: Jhr. Calkoen speelt gelijk met Duvivier, Jhr. M. A. Snouck Hurgonje wint van Solvay niet 5 en 3. Jhr. Mr. N. C. J. Snouck Hurgonje verliest met 3 en 2 van C. v. d. Straeten. Van Leyden wint met en 5 van Périer, Heldring met 1 up van Wittouck, terwijl Heldring met 5 en 3 wint van den Vicounte du Pare. ATHLETIEK De lustrum-estafette van „Holland". Ter gelegenheid van haar 3-jarig be staan organiseerde „Holland" (Haarlem) gisteren een estafette te Heemstede. De te loopen afstanden bedroegen resp. 200, 400, 800, 1200, S00, 400, 200 M. De uitslag luidt: 1. „Holland", Haarlem, 10 min. 42*/= sec. (met de navolgende personen: N. de Zwa ger, L. Koek, W. Vogel, C. Henneke, C. Jonker, D. Ronde en B. Ronde); 2. „Leoni- das", Haarlem, 10 min. 59 sec.; 3. A. C. E., Haarlem, 11 min. 6 sec.; 4. „Oranje Zwrl", Amsterdam, 11 min. 43.6 sec.; 5. „Ceel- Wit", Haarlem, geen 'tijd. N. B, L. 0. Afstandsmarsen. Naar de „Mndmrg." uit goede bron ver neemt zal de deelname aan de dit jaar in Juli a.s. te houden vierdaagsche afsta-nds- marschen van den N. B. L. O. groot-er zijn dan ooit te voren. Het aantal deelnemers loopt zeker in de 1500 en als er voldoende gelegenheid zou bestaan tot overnachten in de Prins Hendrikkazerne en het bekende tentenkamp in het Molenveld zou het aan tal sportlieden nog grooter zijn. Ditmaal mag de Commissie van Organisatie, die reeds ijverig in de weer is, ook rekenen op grootere buitenlandsche deelname. Van iSransche, van Duitsche, van Engelsehe en va-n Noorsche zijde is er principieel geen bezwaar om vertegenwoordigende groepen naar Nijmegen te sturen. Voornamelijk staat men nog voor financieele moeilijk heden in het buitenland. Wij mogen zelfs vernemen, dat ook met de Italiaanschc Regeering besprekingen zijn geopend voor het zenden van een groep Italiaanschc loopers. Ook met Spanje zijn weer onder handelingen geopend. Nationale Politie-veldloop. De Haagsche Politie Sportvereeniging organiseerde Zaterdagmiddag den jaa-r- lijksehen politieveldloop om het kampioen schap van Nederland. De afstand was 31/J K.M. groot-. De uitslag is: 1. T. Terpstra (H.P.S.V.) in 12 m. 39.6 sec.; 2. J. Gunik (Utrecht- sche Pol. S. V.) 13 m. 7.5 sec.; 3. J. N. Noordeloos (H.P.S.V.) in 13 m. 39.6 sec.; 4. A. Baaiistra (Haarlem); 5. J. J. Hollan der (Leiden); 6. J. P. Hoekstra (Leiden).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6