FEÜMA A. H. J. WHJTENBURG ONDERWIJS UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS DONDERDAG 22 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. z N00R0WIJK. Bloembcllenculiuur. Woensdagavond hield B.B.C. afd. Noord wijk een vergade ring jn Hotel Royal, welke zeer matig werd bezocht. De voorzitter, de heer J. C. v. d. Meer, opende deze bijeenkomst en sprak zijn verheugenis er over uit, dat de secre taris, de heer C. Verweij, na een ernstige ongesteldheid, weder gezond en wel ter ver gadering aanwezig was, waarmede de ver gadering spontaan in moestemde. Na lezing van een tweetal notulen, welke werden aangenomen, kwam aan de orde de beschrijvingsbrief der buitengewone Al- gemeene Vergadering te Haarlem op 2G Mei a.s. Deze buitengewone vergadering werd vastgesteld, volgens een besluit op de laatstgehouden algemeene vergadering, waarop het toen reeds behandelde gewij zigde Handelsreglement voor den Bloem- bollenhandel, ingediend door en voor deze aangelegenheid benoemde Commissie niet door de vergadering is aanvaard gewor den, doordat er meerdere grondige bezwa ren tegen het voorgestelde waren geop perd. Naar deze bevindingen had de com missie thans een gewijzigd schema inge diend tot wijziging en aanvulling van het Handelsreglement en wel om art. 14 ge heel te doen vervallen. Dit betreft de te maken reclames bij levering, waarbij men zou kunnen volstaan met het oordeel van één ambtenaar van den Phytopathologi- schen Dienst, daar men het er algemeen over eens was, dat het oordeel van één persoon een niet weloverwogen beslissing kan worden genoemd. Bij artikel 15 over wanprestatie bij le vering, merkte de heer J. Braun Sr. op, dat het raadzaam zal zijn de leverings data steeds op de koopbriefjes te doen ver melden, daar het practisch onmogelijk is een vaste datum te stellen voor de uiter ste leveringstermijn. Deze bemerking zal door de afd. aan het H.B. worden ken baar gemaakt. Het verdere dezer agenda kon zonder meer de goedkeuring der vergadering weg dragen. Voor de rondvraag der algem. ver gadering wenschte één der leden te bespre- kan de mogelijkheid van het verzenden van nota's als drukwerk, zooals dit vol gens deze in meerdere landen reeds ge schiedt. Tot afgevaardigde naar de algem. verga dering werden gekozen de heeren J. C. v. d. Meer en J. Braun, als plaatsvervangers J. v. d. Wilden en H. Ruigrok Jr. Bij de rondvraag bracht één der leden ter sprake de onhoudbare toestand aan de Schie als losplaats van mest en gaf in deze, o.i. een goed uitvoerbare oplossing. Wij vertrou wen dat de oude Vaart-commissie dit denk beeld wel eens grondig wil bostudeeren. Mogelijk dat hieruit iets goeds kan voort komen. Hierna volgde sluiting. Een komisch auto-drama. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is ter hoogte van de Driesprong de auto van esn Hagenaar van het rechte spoor afgeweken en onderstboven in de naast den weg lig gende sloot terecht gekomen, waarbij de bestuurder er echter goed afkwam. Gister morgen kwam nu een dame in een auto aangereden, die met zoo'n studie naar de omgekeerde auto keek, dat zij op dezelfde hoogte aan den anderen kant van den weg met haar wagen in de. sloot kwam, even eens ook met de wielen in de lucht. Als ballast vervoerde deze dame een mandje met eieren, die begrijpelijkerwijze tegen deze salto mortale niet bestand wa ren en zich als een slibberige massa over de bestuurster verspreidde. Een juist passeerende automobilist ont fermde zich over het slachtoffer en gehuld in een reisdeken, bracht deze haar heel galant huiswaarts. Beide wagens werden met de kraanwagen van den heer v. d. Ameelo uit Oegstgeest weer op den begaan- baren grond gebracht. RIJNSATERWOUDE. het saldo bedroeg 11.71. De bescheiden, nagezien door de heeren H. Bader en J. Ruigrok, werden in orde bevonden, waar na door den voorzitter den penningmeester, den heer P. v. Dijk, dank werd. gebracht voor het accuraat beheer. Hierna had de bespreking plaats, op voorstel van het hoofdbestuur, eener wijzi ging d.er statuten, die na eenige toelichting door den voorzitter voorloopig werden goedgekeurd. Als afgevaardigde voor de algemeene vergadering voor den Boeren bond, welke heden wordt gehouden, werd benoemd de heer J. Ruigrok, en voor de algemeene -vergadering op 2 Juni de heer A. v. Dorp. Hierna had een bespreking plaats van een ingekomen circulaire om trent de Spoor-vrachten. De heer Slin gerland vond de tarieven niet billijk bere kend, vooral wat betreft de goedkoopere artikelen, n.l. slakkenmeel, enz. In dien geest zal worden bericht. Nadat de Geest, adviseur zijn misnoegen had geuit over de slechte opkomst voor een kath. organisatie, als deze, sloot de voorz. de vergadering. Sport. On Hemelvaartsdag zal het voor Sassenheim een bijzondere dag zijn op het gebied van voetbalsport. Op dezen dag zal een wedstrijd te zien zijn van een Belgisch elftal, dat zal spelen tegen het eerste elftal van Teijlingen. Deze wedstrijd zal worden opgeluisterd door het plaatselijk Harmoniegezelschap „St. Ambrosius". Het bestuur verwacht dat heel Sassenheim zoo sportief is van zijn belangstelling blijk te geven. Geboren: Petrus Hendrik, z. van F. C. Hoamn en C. J. van der Meer. Wil lem, z. van J. Baartse en D. Ph. Ouds- hoora. Gehuwd: H. J. A. van der Meij 26 j. en M. M. Hoogervorst 26 j. A. van Vliet 28 j. en A. Kuperus 26 j. Overleden: J. van Leeuwen 78 j., wedn. van G. C. van Goeverden. Gevestigd: Mej. E. van den Ouwee- len, Zuiderstraat 28, van Leiden. A. C. Diepenveen geb. Duursma, Menneweg 3 van Kampen. Vertrokken: A. van Vliet geb. Ku perus, van Zuiderstraat 24, naar Haarlem mermeer. Mej. G. J. Bebebrede, van Oude Poststraat 63 f naar Amsterdam. ZOETERMEER. Schouw. In den nieuwen droogge- maakten Zoetermeeischen Polder zal op Zaterdag 7 Juni e. k. de eerste tochten- sohouw worden gedreven. Geboren Anna Maria, dochter van A. H. van Santen en M. E. Janse. Getrouwd: C. H. van Swieten 28 jaar en H. G. van Dorp 24 jaar M. Kep- pel 23 jaar en A. Slootweg 21 jaar H. Slootweg 22 jaar en G. M. Oudshoorn 23 jaar. ZEGWAART. Botsing. Door onbedacht rijden van den chauffeur W. uit Zoetermeer kwam deze met zijn auto op den Sehenkelweg gis'eravond (Woensdag) in botsing met den jeugdigen wielrijdenden V. uit Zeg- waait. Deze kwam dusdanig te vallen, dat hij onder doktersbehandeling zich meest steken, waarbij bleek, dat behoudens ont vellingen, een der armen was gekneusd. Het rijwiel werd geheel vernield. Door de politie zal proces-verbaal tegen W. wor den opgemaakt terzake de veiligheid en .vrijheid van het verkeer op den weg in gevaar brengen. Geboren Elfrieda Apolonia Maria, dochter van A. Westhoek en van F. Herr mann Jacob, zoon van J. P. Huurman en M. de Jong. Ondertrouwd: J. Jar.sen, oud 24 jaar te 's-Gravenhage en L. W. Viergever oud 27 jaar te Zegwaart C. Kooij oud 23 jaar te Piershil en P. de Vlaming oud 23 jaar te Zegwaart. illllllllll 1 IETS FI1NS? PROBEERT EENS ONZE lil SESCQRITAS iö STySCS VOOR 49 pEHj p Wat de SUMATRA MISKLEUR (origineel 12 i{> 8 jljieekjnt voor p EE liefhebbers van EEN KLOEKE EN TOCH G0E9CT5IGMR. n onze SE SENORITAS voor hen, die een klein fijn sigaartje pftfesfce^epC S NIEUWE RIJN 89-90, HAARL.STRAAT 2 hoek TURFMARKT p liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiili De Katholieke Vrouwenbonden. Het achtste intern, congres te Rome. Diusdagmorgen is te Rome aldus le zen we in de „Msb." 't achtste interna tionaal congres der Katholieke vrouwen bonden geopend. Onderwerp der bespre kingen is, zooals men weet, het thema: ver heffing der moraliteit in het gezin. Het congres werd ingezet met een H. Mis opgedragen door den kardinaal-pro tector, Z.Em. Ceretti, en algemeene com munie in de Maria sopra Minerva. Daarna vond in dc groote zaal der Pau selijke muziekschool de eerste vergadering I plaats. Allereerst voerde Kardinaal Ceretti het woord. Na zijn doorluchtigen voorganger, kardinaal Merry del Val, te hebben her dacht, verklaarde Z.Em., met liefde het protectorschap van den internationaleji Katholieken vrouwenbond te aanvaarden. Zijn eminente voorganger had reeds, voor God hem naar de eeuwigheid riep, aan dit congres zijn aandacht gewijd en de rede,' welke hij hier dacht te houden, op schrift gesteld. Spr. meende niet beter te kunnen doen, dan deze rede aan het con gres voor te lezen. Vervolgens nam dc presidente, mevrouw F. Sfeeenbergke-Engeringh, het woord, om namens dc Katholieke vrouwenbonden hulde en dank te brengen aan de nage dachtenis van den overleden kardinaal pro tector. Spreekster huldigde vervolgens, met gevoelens van erkentelijkheid, den nieuwen protector en tevens Utrechts nieuwen aartsbisschop, geestelijk adviseur van clen bond, die in verband met zijn verkiezing door Rome hier thans niet aanwezig kon zijn. De algemeene presidente deed vervol gens voorlezing van de Katholieke moraal- princiepen welke het familieleven moeten beheerschen. Ter vergadering waren vijf honderd da mes aanwezig uit alle aangesloten landen. Wij merkten verder onder de hooge geestelijkheid, die van haar belangstelling voor dit congres blijk geeft, o.a. op den kardinaal-aartsbisschop van Lyon en Mgr. Eras benevens den Hoogeerw. pater gene raal der Jesuieten. Tegelijkertijd heeft een jeugdcongres plaats, dat tot onderwerp heeft het thema „meevoelen met de Kerk". Uit Holland zijn op het vrouwencongres behalve hooger genoemde presidente, o.a. aanwezig de algemeene secretaresse mej. Romaic, mevr. Van Ros3um, mej. Bak en mevr. Van der Aa, propagandist van de uitbreiding der vereering van het Heilig Hart door schilden met beeltenis en op schrift in alle talen, welk goed werk dooi den kardinaal-protector speciaal aan de vrouwenbonden wordt aanbevolen. Neclerl. R. K. Bond voor Groote Gezinnen. Reductie bij spoorweg vervoer? De heeren drs. Jos. de Boer en N. L. J. Kortekaas, leden van het hoofdbestuur van den Ned. R. K. bond voor groote gezinnen, mochten dezer dagen een onderhoud heb ben met den minister van Waterstaat mr. P. J. Reijmer, ten einde voor het grooie gezin te bepleiten een reductie bij spoor wegvervoer. Aan de hand van eenige artikelen van i den voorzitter verschenen in het orgaan van den Bond „Het Gezinwerd Z.Exc. j meegedeeld, dat in België reeds tal van jaren en met succes een regeling ge- troffen is, welke in den loop der jaren, met j uiterst geringe kosten voor den Staat, nog aanmerkelijk verbeterd is. Z.Exc. mr. Roijmer merkte op, dat reeds vrceger in de beide Kamers om een rege ling ten bate van he groote gezin ge vraagd werd en dat deze aangelegenheid zijn volle aandacht zal hebben. Examen Krankzinnigenverpleging Mariagesticht Noordwijkerhout. Door de examencommissie van de R. Iv. Gestichtsartsen werden de overgangs examens afgenomen in Sa-ncta Maria te Noordwijkerhout. De uitslag der examens luid: eerste overgangsexamen 11 candidaten. Geslaagd: Zusters: H. Cozijn, J. Cozijn, M. van Die- men, M. Frericks, F. Jacobs, S. van der Zwet, Zuster Johanna. NOORDWIJKERHOUT. Noodlottig ongeluk. Trap van een paard tegen 't 1 i c h a a m. Gisteren had alhier een noodlottig onge luk plaats. De oudste zoon van den heer ,J. v. d. B., bloemist alhier, kreeg van een paard, dat uit schrik achteruit sloeg, een klap tegen het lichaam,, In zorgel ijken toestand werd de getrof fene in een auto gelegd alwaar hem, voor hij naar de Maria-Stichting te Haarlem werd vervoerd, de Laatste H. Sacramenten moesten worden toegediend. Zijn toestand is zeer ernstig. Gewapende dienst. De eerstvolgende dagen zal alhier de jaarlijksche collecte worden gehouden voor den gewapenden dienst. VOORSCHOTEN. Waarschuwing. Burgemeester en Wet houders dringen er bij de inwoners hunner gemeente met het oog op het voorkomen van enkele gevallen van febris typhoïdea aan, de melk vóór het gebruik te koken. Aanrijding, Gistermorgen kwam de heer H. J. Heins, bakker alhier, met zijn hondenkar vanuit de richting Leimuiden naar Rijnsaterwoude. Vanaf de Oude We tering naderde een vrachtauto, welke de heer Heins niet zag aankomen. Daardoor had op den hoek HeerenwegVriezeweg een aanrijding plaats, welke bijzonder goed afliep. De heer Heins kon nog in de grootste haast van de kar springen, alleen de hond werd door den auto aangereden en was niet meer te gebruiken. De vracht auto reed door zonder dat de bestuurder zich om het ongeval bekommerde. De auto leeraar werd de dupe. Gis teravond was de expediteur Th. J. van Ieperen bezig, de heer de Kroes, Hoofd der O. L. School alhier auto te leeren rij den. Door een verkeerde manoeuvre in- plaats van op het rempedaal te trappen trapte de heer de Kroes op het gaspe daal schoot de auto plotseling vooruit en kwam met vol gas in een langs den Heerenweg loopende sloot terecht. De heer de Kroes kwam er goed af, doch van Ieperen die naast hem zat vloog door de schok met zijn hoofd door de voorruit waardoor hij ernstige ontvellingen aan zijn hoofd opliep, welke door Dr. Bout hoorn te Leimuiden verbonden werden. De auto werd met vereende krachten spoedig op het droge gebracht en naar de garage Breedijk te Leimuiden gesleept. Zoodat dit ongeluk naar omstandigheden nog goed afliep. Begrooting. De begrooting 1930 der gemeente Rijnsaterwoude is door Gede puteerde Staten der Provincie Zuid-Hol land goedgekeurd aan inkomsten en uit gaven tot een bedrag van 28422.57. SASSENHEIM. L. T. B. Dinsdagavond vergaderde de plaatselijke afdeeling van den L, T. B. De voorz., de beer A. J. Verkleij, opende deze vergadering op gebruikelijke wijze en con stateerde, dat de opkomst zeer gering was. Na voorlezing der notulen, welke on veranderd goedgekeurd werden, bracht de penningm. verslag uit, waaruit bleek, dat R. K. HUISVESTINGS-COMITE. Uitzending van kinderen. Heb bestuur van bovengenoemd comité deelt ons mede, dat in de maanden Juli en Augustus gelegenheid bestaat tot het uit zenden van zwakke kinderen naar de va- cantiekolonies te Egmond aan Zee en Eer- sel. Ouders, wier kinderen hiervoor in aan merking komen, kunnen deze opgeven bij bovengemeld comité in het St. Vinoen- tius-gebouw, Hooglandsche Kerkgracht 32 op Vrijdag 23 Mei des avonds van 8—9 uur. NATIONAAL JONGERENVERBOND. De strategische positie van Ned, Indië. In het klein-auditorium der Universiteit hield Luilenant L. Doorman gisteravond een lezing voor de afdeeling Leiden van het nationaal verbond van jongeren over: De strategische positie van Nederlandsoh Indië. De voorzitter, de heer W. de Vries, opende met een woord van welkom, spe ciaal tot den garnizoenscommandant le Poole en de bestuursleden van de vereeni- ging tot waarschuwing tot eenzijdige ont wapening, en herinnerde aan de overval op Curasao, voor 'n herhaling waarvan wat Ned. Indië betreft, de lezing van Luite nant Doorman ons zou behoeden, door ons ten aanzien daarvan op onze plicht te wijzen. Lt. Doorman begon met te wijzen op het verschil tusschen een landooilog en een zeeoorlog, welke laatste eventueel ten op zichte van Nederl. Indië noodig zou zijn. De weg over zee is voor ieder land de aangewezen weg voor massaal vervoer en dit economische en financieele feit van do verbindingen over zee, speelt ook bij een oorlog een groote rol. In de zeeoorlog kan de tegenstandei zich terugtrekken in een versterkte basis. Terwijl in den landoorlog de vernietiging van het vijandelijke leger op den voor grond treedt, is in den zeeoorlog het eerste doel onderhouding van de verbindingslij nen. De belangrijkheid van Indië nu ligt ,voor ons in de productiviteit en de geographi- sche gesteldheid. Die producten zijn petroleum, steenko len, metalen en verdere voedselproducten cn een groote mogendheid in oorlog, bijv. in een Aziatisch conflict, zou zich geen scrupules maken, zich die producten toe te eigenen. De gesteldheid en de geograp'hische po sitie van Ned. Indië is zoo, dat Neder- landsch Indië o.a. het eenige grensgebied is, dat niet in Britsche handen is, terwijl het een verbindingslijn vormt tusschen twee oceanen en een schakel tusschen En- gelsch Indië en Australië. Door de opening van het Panamakanaal is er op de Stille Oceaan wereldverkeer gekomen, maar ook door de verarming van Europa en door het verwijden van zijn afzetgebied door Amerika in de landen om de Stille Oceaan en tenslotte door de ontwikkeling van Japan tot grootmacht. De grootste belangen bij de Stille Oceaan hebben Amerika, Engeland en Ja pan, wat de vlootbouw en de uitbreiding der basis ervan in en bij de Stille Oceaan, door deze landen bewijzen. In 1921'22 heeft de conferentie van Washington het oorlogsgevaar bezworen en een neutrale bisis geschapen in den Stillen Oceaan. Alle handelsverbindingen gaan door Ne- derlandsch Indië. Het aantasten van het handelsverkeer in geval van oorlog in volle zee levert weinig resultaat op. In geval van een handelsoorlog zijn hoofdza kelijk de havens en de nauwe, doorgangen de gevaarlijke punten. Vooral in die nau were doorgangen zal de oorlog worden geveerd en van die doorgangen heeft Ne- derlandsch Indië er verschillende. Daar de weg door Nederlandsoh Indië de rou tes aanmerkelijk bekort zijn ze zeer be langrijk. Bovendien bestaat Indië uit t-allooze eilandjes met beschutte inhammen en goed geoutilleerde havens. Als conclusie gaf spr. dat dus de strategische positie van Nederlandsc-h Indië zeer belangrijk is. De conferentie van Washington heeft wel het oorlogsgevaar verminderd, maar ook de belangrijkheid van Ned.-Indië bij 'n gewapend conflict vergroot door het ver bieden van versterkingen o.a. op Manilla en Honkong. Een conflict in den Stillen Oceaan zou nu uitloopen op een uitput tingsoorlog. Een groote zeeoorlog is daarom niet te verwachten, wel een handelsoorlog, die alleen in Nederlandsch Indië. kan worden gevoerd. Voor ons is daardoor de consequentie, een weermacht in Ned. Indië te onderhou den met preventieve werking. Wanneer wij ons weerloos maakten in Ned. Indië zou men van alle kanten trach ten zich bij een oorlog in Indië te neste len en Indië zou geheel in het centrum van den strijd komen. Als eisch moet dus gesteld worden, dat wij onze bezetting kunnen handhaven tot de tegenstander van den aanvaller ons te hulp kan komen bij een oorlog, die, aldus spr., alleen een vevdoorgevoerde handelsoorlog kan zijn. Deze eisch gaat niet boven onze krach ten als wij alle. voordeelen, die Necl. Indië biedt ten voordeele van een der partijen kunnen aanwenden. Hierdoor werkt onze weermacht zeer goed preventief en geeft daardoor een groote mate van zekerheid. Daar de vloot, die wij in Indië hebben tevens ligt in een terrein, waar wij alles tot onze beschikking hebben, zal dit dan ook bij een oorlog, vooral bij een handels oorlog, het grootste gewicht in de schaal leggen. Hierna werd een oogenblik gepauzeerd waarna gelegenheid gegeven werd tot het stellen van vragen. Met een dankwoord door den voorzit ter werd de goed bezochte bijeenkomst gesloten. Op 21 Mei stonden 471 werkzoekenden bij de Arbeidsbeurs ingeschreven tegen 288 op 21 Mei van het vorig jaar. Door de politie alhier is aangehouden zekere J. K., alhier, die nog 6 maanden gevangenisstraf tegoed had. Geboren: Willem z. v. G. Kroese- meijer en S. v. d. Wijngaard. Cornelia d. v. J. Bosch en J. v. d. Sluis. Jacoba j Antoinetta d. v. F. Pijnnaken en G. Beij. i Willem Johannes z. v. N. la Mair en J. G. C. Schimmel. Nicolaas z. v. N. v. d. Tuin en H. v. d. Wijngaard. Barend Hendrik z. van H. Florisson en J. M. de Wit. Use Marie, d. van W. J. H. Gijsela-ar en M. T. Gemeentelijke Aankondigingen AFSLUITING PASSAGE MARESINGEL. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter aJgepaelRN kennis, dat het gedeelte van denI Mkresingel, gelegen tusschen Prins Hend/ikpsein Jen Prins Fre- derikstraat, in verbindjmetSde uitvoering van heiwerken vooij d-e^i wqfmuur, met in gang van heden t|t naderJ^aankondiging voor het rijverkeecf ijj bqiffrichtingen zal zijn afgesloten, en 8ftt dipurerkeer zal wor den geleid langs Prins H^drikstraat, Ko ningstraat en Prins Fredfmkstraat. A. VAN DE SANDI'BAKHUTZEN t Bnrgeme ester. VAN STRIJEN, Sèëfe-taris. Leiden, 22 Mei 1930. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Mei a.s. waargenomen door de apotheek: M. Bcekwijt-, Vischmarkt 8, Telef. 552. Ehre. Johanan Adriana, d. van M. A. C. Koopman en H. Jongedijk. Rudolf, z. van H. B. Botzen en S. F. M. v. d. Meer. Maartje Helena, d. van H. O. Roosen daal en H. v. d. Lucht. Veron. Anna Louise Matthea., d. van J. M. Volders en S. M. C. Wolfs. Wijnand, z. van J. B. Sloos en H. v. Redel. Nicolaas, z. van N. Langezaal en W. Opdam. Johanua Elisabeth, d. van J. A. J. Schoutekers en D. A. L. Witte. Grada, d. van J. de Kleer en P. J. v. d. Kraan. Jacoba, d. van W. F. Lagerman en W. E. v. Dam. Martha Eke, d. van J. D. Schepers en J. Lofvers. Wilhelmus Anths., z, van M. Lenting en M. de Lange. Leendert, z. van li. Disseveld en H. Goedhardt. Pie- ter, z. van J. Neuteboom en J. Truijers. Clasina, d. van J. P. Chaudron en H. van Eijgen. Kaatje, d. van J. A. Duffels en H. AL Goodraad. Andries, z. van A. Harte veld en G. H. Flanderhyn. Frie- drich Johann, z. van A. C. L. Casteïein en J. E. Tabben. Jozeiiena Bernaaiena, d. van J. H. P. -v. d. Tuin en S. M. van Wol- dea Maria Christina, d. van M. v. Tol en C. Werther. Greta, d. van D. Berg man en J. Bodaan. Johanna Maria, d. van J. J. L. Verhoef en V. Anselm. Su sanna Maria, d. van F. B. van Es en E. J. Wijsman. Johannes Andreanus, z. van P. Duivenvoorden en J. C. J. Hogervorst. Berend, z. van A. J. Lichtmeijer en G. J. Keereweer. Johannes, z. van H. As- scheman en K. Wesdorp. Jenneke, d. van P. van Pruisen en C. A. Kromhout. Wil lem Herman, z. van H. M. Foks en A. G. Smit. Wilhelmina, d. van P. O. v. d. Sleet en M. Klinkhamer. Adriaantje Maria Anfca., d. van J. N. M. Hartwijk en P. Kriek. Johanna Maria, d. van C. Willemse en P. A. Kouwenhoven. Ber- tus, z. van B. Wijling en C. Fasseur. Jan Theodoor, z. van W. Breedeveld en M M. A. Maréchal. Jacoba Maria, cl. van H. J. Slewe en M. J. Zwetsloot. Elisa beth Cornelia, d. van L. Prins en M. F. Vinkestijn. Dirkje E. A. T. Meij en J. Pison. Ondertrouwd: G. Lucas, jm. 23 j. en E. van Oosten, jd. 21 j. M, Bakema. jm. 25 j. en W. Kalkhoven, jd. 24 j. F. Sanders, jm. 21 j. en H. Wrobel, jd. 21 j. G. Wolfslag, jm. 23 j. en J. van Gor- kum, jd. 25 j. G. Werkhoven, jm. 38 j. en W. N. de Winter, jd. 23 j. W. v. d. Kraan, jm. 27 j. en E. vaij Wijnen, jd. 27 j. J. B. de Geus, jm. 29 j. en M. van Iterson, jd. 22 j. A. P. Favier, jm. .27 j. en C. Schelvis, d. 25 j. K. van Veen, jm 25 j. en J. Will ems, jd. 22 j. B. Keijzer, jm. j. en A. M. Hilferink, jd. 25 j. D. Bergman, jm. 27 j. en P. N. Oudshoorn, jd. 26 i. T. de Graaf, jm. 26 j. en A. E. Spronkers, jd. 23 j. Gehuwd: H. Karstens jm. en L. Keij jd. F. A. Montanus jm. en P. B. G. den Hollander jd. G. v. Schaik jm. en W. H. Warmerdam jd. Th. de Tombe jm. en W. D. Ruigendijk jd. A. Crama jm. en J. W. v. d. Sten jd. A. F. v. Bakel jm. en M. Boot jd. N. v. Delft jm. en C. Boom jd. J. v. Egmond jm. en A. Gijsman gesch. W. v. Poelgeest jm. en M. Krom hout jd. W. Ritmeester jm. en M. W. F. Lotte jd. H. C. Uljee jm. en I, L. M. Hoogkamer jd. J. v. Vliet jm. en A. A. Dobbe jd. "VV. J. M. Zandvliet jm. en M. A. E. Mandl jd. Overleden: J. C. Mense dr. 13 mud J. Hoogervorst man 59 j. J. v. d. Eiji: dr. 8 rand. W. v. d. Polder m. 50 i. "T'r B. Wijling zn 2 j. G. M. Clemems ma:; 76 j. A. Marks vr. 87 j. J. W. Bender —v. d. Staaij vr. 61 j. J. P. v. Dam zn I mnd. C. v. d. Reijden wedr. 78 j. L. J. P. v. d. Dirft man 55 j. B. v. Abs- woude zn. 17 j. A. C. Galle, dr. SS j. L. Sjardin man 32 j. J. de Vink zn 16 j. W. Rijnsburger man 55 j.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2