DINSDAG 20 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 EEN HONGAARSCH DORP UITGEBRAND. Gistermorgen ontstond in de gemeente Takacsi bij Papa brand. Door den heerschenden storm, die een orkaan in kracht nabij kwam, werd het vuui zoo hevig aangewakkerd, dat in zeer korten tijd het geheele dorp in asch ge legd werd. Van de 200 huizen, die het dorp telde, staat alleen het postkantoor nog overeind. Onder de bevolking is door deze plot selinge catastrophe een geweldige paniek ontstaan. Volgens de bladen moeten zich tijdens de vlucht voor de vlammenzee verschrik kelijke tooneelen afgespeeld hebben. Hoewel nog geen definitieve cijfers be kend zijn, meent men toch te weten, dat verschillende personen bij den brand om gekomen zijn, terwijl er een groot aantal ge wonder is. Een boschwachter vermoord. In Ober-Ullersdorf werd gistermorgen in een der lanen van een landgoed het lijk van den 79-jarigen boschwachter Arnold gevonden. Het achterhoofd en het gezicht vertoon den diepe wonden. Daar het horloge en andere zaken van waarde, die het slachtoffer bij zich had, op het lijk gevonden werden, neemt men aan, met wraakneming te doen te hebben. Trams zonder rails. Een speciale commissie uit het Hooger- huis heeft een wetsontwerp behandeld waarbij aan de London United Tramways machtiging wordt gegeven op het traject van ruim 70 K.M. dat zij bedient de tram op rails te vervangen door een trolley-tram zonder rails. Als voordeel wordt aange voerd dat deze trams bij het trottoir kun nen stoppen voor het in- en uitstappen van passagiers, waardoor ongelukken bij het in- on uitstappen midden op straat worden voorkomen. NED. OOST-INDIE VULKAANUITBARSTING OP JAVA. Dorpje in het Semarangsche onder de modder bedolven. SLECHTS VIJF BEWONERS AAN DEN DOOD ONTKOMEN. Aneta seint uit Semarang: Uit de flank van den vulkaan Telemojo (Kedoe, Sema rangsche) is een zware modderstroom te voorschijn gekomen die de berghelling is afgedaald en het inheemsche dorpje Lika- san in Midden-Java- geheel met- den grond heeft, gelijk gemaakt. Vijf en veertig inwo ners werden gedood. Slechts een vijftal slaagde er in aan den verschrikkelijken stroom te ontkomen. De weg nabij het na burige Salatiga is over een afstand van zeven mijlen geheel vernield. Vele bruggen op dit traject zijn bezweken. Op het oogenblik dat wij dit seinen zijn reddingsbrigades met den grootsten spoed onderweg naar de plaats van de ramp. In aansluiting op het Aneta-telegram omtrent het te voorschijn komen van een zwaren modderstroom uit de flank van den vulkaan Telemojo wordt nader gemeld, dat zich Zondagavond tijdens een hevigen stortregen door middel van hevig gerom mel' een modderstroom aankondigde af komstig van de Noordelijke helling van den vulkaan Telemojo. De stroom bereikte en volgde de Kali Likasan. Van Kampong Likasan, behoorende tot de dessa- Keboe- men, tellende 200 inwoners, werden 47 personen gedood. Maandagochtend werden drie levenden aangetroffen waaronder tweo kinderen, die met hun moeder een schuil plaats hadden gezocht in een padikist. De- modderstroom stortte zich met- het "Water van de kali vermengd over den straatweg Banjoebiroe-Salatiga in de Rawah Bening waar hij is doodgeloopen. Vele bruggen werden vernield en onge veer honderd stuks vee gedood, terwijl 42 huizen werden verwoest. Het reddings werk is in vollen gang, doch een uiterst moeilijke taak wegens de dikte van de modder. Er zijn eerst 'vijf lijken geborgen. De overlevenden slaan versuft en met ste mme berusting het treurige schouwspel gade. SPORT VOETBAL DE LANDENWEDSTRIJD R.K. NEDER- LAND—R.K. DUITSCHLAND. 29 Juni 1930 te Maastricht. Omtrent de organisatie van den wed strijd tegen de Duitsc-hers kunnen wij nog het volgende melden. Het Hoofdcomité dat de afgeloopen week weer vergaderde heeft reeds een voorloopig programma samengesteld. Op 28 Juni zal des avond eene bijeen komst en begroeting plaats hebben van do reeds gearriveerde Duitsche en Holland- sc-he spelers en officials in een der hotels langs het Vrijthof, terwijl op het Vrijthof geconcerteerd zal worden. Op den wedstrijddag zal na de H. Mis een rondgang door de stad gemaakt wor den onder deskundige leiding. De voor naamste bezienswaardigheden zullen be zocht worden. Om 12 uur zal de officieele ontvangst ten stadhuize plaats hebben, waarna ge luncht wordt. Na de lunch zullen de spelers door eene vaandelwacht en muziek worden afge haald en naar het terrein vergezeld. Van het honden van een groote optocht moest worden afgezien omdat het aanvangsuur van den wedstrijd op niet later dan 2 uur gesteld kan worden in verband met de uitzending voor de radio. Vóór den wedstrijd zal op het terrein eene gymnastiekdemonstratie plaats heb ben door gymnasten van den R. K. Limb. Turn- en Athletiekbond. Na den wedstrij'd heeft een officieel diner plaats voor de spelers, officials en genoodigden. Met den voorverkoop der plaatsen is een aanvang gemaakt. Kaarten zijn alleen verkrijgbaar aan het Secretariaat der R. K. F. Willem Arntzkade 31 te Utrecht. Op het terrein van de vereeniging M. U. L. O. te Helmond wordt Zondag a. s. te half drie uur een proef wedstrijd ge speeld tusschen een Zuidelijk R. K. F. elf tal en een Noordelijk R. K. F. elftal ter voorbereiding van de verkiezing van het definitief R. K. Nederlandsoh elftal, dat te Maastricht zal spelen. R. K. FEDERATIE. R. K. Sportvereeniging „Leiden". De leden worden eraan herinnerd, dat morgenavond de maandelijksche clubavond plaats heeft. Het bestuur vertrouwt, dat alle leden zonder uitzondering aanwezig zullen zijn. De clubavond wordt gehouden in het gebouw van den R. K. Volksbond, Steenschuur. Aanvang 8 uur. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag speelde A. V. V. I tegen G. D. a. II te Loosduinen voor de promotie 2e en 3e klasse. Ongelukkiger wijze moest A. V. V. met niet minder dan drie inval lers uitkomen. In een zeer onfortuinlijken wedstrijd moesten de A. V V.'ers met 3—0 de eer aan G. D. A. laten, wat in hoofdzaak zijn oorzaak vond in het feit, dat bij G. D. A. alles en bij A. V. V. niets meezat. Ongeveer 2.40 uur laat scheidsrechter Duivesteijn beginneu en direct zet G. D. A. er alles op en spoedig is dan ook door een misverstand in de A. V. V.-achterhoe- de de stand 10 voor G. D. A A. V. V. komt er ook spoedig in en thans gaat het spel gelijk tegen elkaar op. Aan beide zij den worden mooie aanvallen opgezet, doch zonder succes en met 10 voor G. D. A. komt de rust. Na de thee zit A. V. V. er goed op, doch voor doel wil het niet vlotten. G. D. A. komt intusschen sporadisch over de helft en A. V. V. zit voortdurend voor het G. D. A.-doel. G. D. A. heeft dan weder geluk, als een als voorzet bedoelde bal in het net belandt (20). Niet ont moedigd speelt. A. V. V. verder, en mooie aanvallen worden ondernomen, doch zij weten het net. niet te vinden en als scheidsrechter Duivesteijn einde fluit, heeft A. V. V. onverdiend verloren, daar een gelijk spel de juiste verhouding ware geweest. Scheidsrechter Duivesteijn was er na. rust beter in dan daarvoor. A. V. V.a speelde tegen Wilhelmus a en wist met niet minder dan 7—2 te zegevie ren. BELGIE—HOLLAND. Wat er van den wedstrijd gezegd wordt. De Maasbode: Voor de rust was er in onze ploeg slechts een enkele zwakke plek te ontdek ken. Men vormde werkelijk een sluitend geheel; de achterhoede was best en Denis voelde zich zoo op zijn gemak dat hij allo oude staaltjes en trekjes weer met succes kon demonstreeren. De middenlinie kweet zich uitstekend ook van haar aanvallende taak tot steun van de voorhoede en de stormlinie combineerde dat het een lust was. Alleen De Kreek was en bleef de zwakke schakel. In de tweede helft waren de oranje-man nen niet opgewassen tegen het moordende tempo dat de Belgen onmiddellijk inzetten en ongeveer een half uur handhaafden. De Sportkroniek: In Amsterdam stond het spelpeil van beide ploegen absoluut gelijk, doch dit maal was het spel der Belgen beslist be ter. Voor rust viel dat nog niet zoo op, omdat de Hollandsche geestdrift toen de allesoverheersohende factor was, maar ook toen waren het plaatsen en de balbehan deling gewoonlijk beter verzorgd dan bij de onzen, ondanks het feit, dat die onder- deelen van het spel ook bij de Hollanders beter ware dan wellicht ooit te voren. Maar tóen de Belgen met rust hun volle dige enthousiasme in den strijd wierpen, bleef toch hun spel zuiver, geacheveerd. Toen was 't vooral de voorhoede, die door berekend samenspel domineerde en door het maken van onverwachte openingen de Hollandsche verdediging uit elkaar rukte. 't Was inmiddels van Hollandsche zijde volstrekt geen slechte wedstrijd; 't spel van voor rust was beter dan een Neder- landsch elftal in jaren vertoond heeft en al doet de veel mindere tweede helft wel afbreuk aan den goeden indruk, in totaal mochten de prestaties er toch wezen. Af gaande op 't spel onzer landgenooten in de eerste helft, zijn vele geneigd alleen den wedstrijd in die periode mooi te noemen. Dat zou echter onbillijk zijn tegenover onze Belgische vrienden, die na rust een bijzonder hoogstaand spelletje vertoond hebben. Alles bijeen was 't voorzeker een goede wedstrijd, gewonnen door de sterkste ploeg! Het Vaderland: Alles bij elkaar is de wedstrijd, welke onder zoo uiterst, gunstige omstandighe den begon, een mislukking geworden, al thans van Nederlandsch standpunt be zien. Het spel in de tweede helft was zulk een teleurstelling, dat daardoor al het goede en mooie van de eerste helft volko men vervaagde en slechts de herinnering is gebleven aan een smadelijke nederlaag, welke door niets is goed te praten. Algemeen Handelsblad: Het wil ons voorkomen, dat die abnor maal sterke inzinking niet geheel is toe te schrijven geweest aan het betere en meer enthousiaste spel der Belgen na de rust. Wij voor ons meenen, dat Vermetten, die voor de rust Van Kol op werkelijk ver dienstelijke wijze had vervangen, na de pauze volkomen uitgespeeld was. Hij heeft zeer vele moeilijkheden veroorzaakt, on danks zijn sterke wil om er nog iets goeds van te maken. Nieuwe Rotte rdamsehe Crt. De vrees, uitgesproken in onze voorbe schouwing in het.avondblad van Zaterdag tlat de na-den-oorlogsche traditie van ver liezen te Antwerpen een goede kans had om gehandhaafd te worden, is helaas juist gebleken. Maar toch is er heel wat meer spanning geweest dan de cijfers wel zou den doen vermoeden, eigenlijk is de be slissing eerst in de laatste seconde van den wedstrijd gevallen, volgens sommigen zelfs iets later! Blijkbaar heeft echter de scheidsrechter van zijn recht om verloren tijd in te halen, gebruik gemaakt. Met de pauze zag het er evenwel voor onze ploeg bijzonder hoopvol uit. Ons elftal heeft in het eerste gedeelte nl. voortreffelijk ge speeld, zoo goed als we het in den laatsten tijd van onze ploeg slechts zelden zagen. Belgische persstemmen. De Sportwereld: .De Belgische overwinning is verdiend, doch eenigszins geflatteerd, daar do Ne derlanders tijdens de eerste helft in ieder opzicht de meerderen waren, hetgeen vooV ons gedurende de tweede speelhelft het geval was. Het zijn de geestdrift der „Roo- de Duivels" en.het onweerstaanbare spel van Bastin, die den doorslag hebben ge geven in ons voordeel. Toen de Belgen vreesden, dat de overwinning hun ging ontsnappen, legden zij er een schepje op. L e S o i r Men kan geen vleiend oordeel over de Belgische spelers vellen voor wat zij lever den in de eerste helft. Na de rust deden Bastin, Adams en onzo half backs zeer mooie dingen. Van de zijde van Neder land vermelden wij Denis, Vermetten en Tap; deze laatste was een voortdurend gevaar voor het Belgische doel. Het Handelsblad v. Antwer pen: Na gezegd te hebben, dat alleen in de tweede helft het Belgische elftal iets pres teerde, bespreekt dit blad het Nederland- sche elftal als volgt: Van het Hollandsche elftal onthouden wij vooral het spel der verdediging. Naast v. d. Meulen hebben de achterspelers Denis en Vermotten groote verdiensten. XX-ième Siècle: Wij hebben twee verschillende Belgische teams gezien: het eerste speelde slecht vóór de rust, het andere deed wonderen in de tweede helft van'den wedstrijd. Indien de Nederlanders superieur waren geduren de de eerste 45 minuten, dan toekende deze superioriteit zich toch niet zoo af als die der gastheeren na de rust. Het Laatste Nieuws: De Belgen hebben verdiend gewonnen; misschien zijn de cijfers iets gunstiger dan de krachtsverhouding wettigde. In de eer ste helft, die de gasten met één doelpunt verdiend besloten, hadden zij een onmis kenbaar overwicht. Na de rust kwam cr echter een dusdanige, inzinking in het spel die de onzen ruimschoots gelegenheid gaf om de bordjes te verhangen. De wedstrijd der Zaterdagmiddag-elftallen Men maakt ons er opmerkzaam op, dat het niet Jan Visser is geweest, die Zater dagmiddag in het. Haarlemscli Elftal te gen Leiden speelde, maar Jan Blinkhof, bijgenaamd „Witte Jan". POSTDUIVEN „Strijd en Vriendschap" (Voorschoten). Concoursvlucht vanaf Noyon (Frankrijk). Afstand 301.505 K.M. In concours waren 105 vogels. De duiven werden losgelaten om 7 uur en werden als volgt geconsta teerd; 1. A. Oudshoorn, 2. J. Schrijvers, 3. G. A. van Adrichem, 4. A. Oudshoorn, 5. K. Brederode, 6. H. H. J. van Klaveren, 7. Heijne, S. W. I. Waasdorp, 9. F. L. Smit, 10. Raaphorst, 11. W. I. Waasdorp, 12. F. L. Smit, 13. v. d. Krogt, 14. W. Ir Waas dorp, 15. idem, 16. H. H. J. v. Klaveren, 17. F. L. Smit, 18. G. A. van Adrichem, 19. J. Schrijvers, 20. A. Oudshoorn. Aankomst eerste duif 12 uur 46 min. 7 sec., laatste duif 1 u. 53 min. 21 sec. WIELRENNEN Leklsche Ren- en Touristvereen. „Swift". Morgenavond zal voor de eerste maal een aanvang gemaakt worden met het recordrijden over 20 K.M. Indien voldoen de deelname blijft zal zulks wekelijks ge schieden en wel tot einde Augustus. Als tijdwaarnemer fungeert de heer" P. T. de Jong. Hiervoor is een beker disponi bel gesteld voor hem, die den snelsten tijd heeft gemaakt. De samenkomst is 7.45 uur, gestart wordt te 8 uur. LUCHTVAART DE VLIEGTOCHT VAN AMY JOHNSON De jonge Engelschc vliegster Amy Johnson is gisterochtend uit Singapore naar Soera ba ja vertrokken. Over haar verblijf fe Bangkok wordt nog van daar gemeld: Zaterdagnacht om half twee was zij gereed met het nazien van haar toestel. Zij sliep daarna nog drie uur en keerde toen naar de loods terug. Om zes uur des ochtends vertrok zy met haar kleine Moth- vliegtuig. De Siameesche vliegers schudden liet hoofd over haar vermetelheid, toen zij zei- de dat zij in twaalf uur naar Singapore wilde vliegen. Er stond een felle Zuid-West moesson, maar zij wisten dat het ver geef soh zou zijn, het dappere meisje tegen te houden. Toch achtte men het een groot waagstuk om in dit seizoen, het hoogte punt van den moesson, door eu over hot Siameesche gebergte te vliegen. Er zijn daar reeds vele ongeluken gebeurd. Men beschouwde de zaak als zoo ernstig dat naar alle vliegvelden in Zuid-Siam ge seind werd, om uitkijk te houden. Toch is Amy over de bergen van Siam goed en wel hoengekomen, maar Singapore heeft zij, gelijk men weet, niet meer kun nen halen. Zij moest, na een tocht van 800 K.M., te Sengora, aan de kust van Malakka, landen. Zondag vloog zij pus van Sengora naar Singapore. Zij legde den afstand van 750 K.M. in zes uur af. Toen zij landde, erkende zij dat het haar nu onmogelijk was, het record van Hin- kler uog te slaan. Gisteren was het haar 14de dag en Hinkler heeft naar Australië maar 15 1/2 dag noodig gehad. Zij hoopte uit Singapore Australië in 21/2 dag te bereiken, maar het kan wel 3 1/2 dag worden, omdat zij aldoor den wind tegen houdt. Als zij bij Rangoon geen tegenslag had gehad, had zij Hinkler's record misschien met twee dagen kunnen slaan. Nu is dto kans voorgoed verkeken. Uit Batavia wordt gemeld, dat Amy Johnson bij Pekalongan (Midden Java) wegens benzinegebrek ee-n noodlanding heeft moeten maken. Aneta meldt aangaande de noodlanding nader, dat miss Amy Johnson gisteren éen landing heeft gemaakt op de suikerfabriek Tjomal nabij Pekalongan in Midden-Java. Zij werd hiertoe gedwongen door gebrek aan benzine. Nadat zij om vier uur over Tegal was gevlogen versoheen zij kort daarna weer boven de stad. Zoekende naar een vliegveld speelde zij het klaar om bij het ontbreken daarvan te landen op een stuk pas vrijgemaakt land, bestemd voor den bouw van een nieuwe woning voor den administrateur der onderneming, en dat juist groot genoog is om op te kunnen landen en weder te kunnen opstijgen. Miss Johnson is ongedeerd en haar toestel is niet beschadigd. Zij blijft vannacht op de onderneming als gast van den administra teur en is voornemens morgenochend haar tocht voort te zetten naar Semarang en Soerabaja, en, indien dit mogelijk is, naar Bima. Nader wordt gemeld, dat Miss Johnson om ongeveer vijf uur in den raiddag is ge land. Nadat zij bemerkt had dat zij gebrek aan brandstof zou krijgen nam zij kalm de omgeving op, zoekende naar het in de buurt liggende noodlandingsterrein voor militaire doeleinden. Toen oen terrein in de omgeving ontbrak was Miss Johnson daardoor absoluut niet in de war gebracht en landde met groote bekwaamheid op het buitengewoon smalle veld. Do suikerfabriek Tjomal is gelegen op ongeveer drie kwar tier vliegen van Semarang. Miss Johnson is voornemens morgenochtend om zeven uur te vertrekken met. bestemming naar Semarang. Vandaar zal zij, indien de om standigheden gunstig zijn, naar Soerabaja doorvliegen en zal vervolgehs trachten Bima te bereiken. DE ZEPPcLSN-REIS NAAR AMERIKA. De landing tc Sevilla. De „Graf Zeppelin" koerste gisteren omstreeks half vijf boven de stad Sevilla en ging vervolgens de richting van het vliegveld uit. Daarboven aangekomen meldde het luchtschip draadloos, dat het over een uur wilde landen, terwijl verzocht werd om 450 liter water klaar te houden. Allo voorbereidingen voor dc landing waren reeds getroffen. De Spaansche majoor Cubillo had een meteorologisch station opdracht gegeven, ieder uur het luchtschip radio-telegrafische weerberichten te zenden. In de omgeving van het vliegveld wachtte een enorme menigte geduldig de aankomst van het luchtschip af. De landing geschiedde 5.40 en vond zon der moeite plaats. De „Graf Zeppelin" werd aan den ankermast vastgelegd. De bedoeling is om heden om S uur mid- del-Europeeschen tijd de vlucht over den Atlantischen Oceaan te beginnen. Het luchtschip was, nadat het boven Zuid-Spanjo was geweest, eerst naar Noord-Afrika gegaan. Omstreeks 2 uur was het boven Tanger in Marokko. Hierop nam het koers naar Spanje, waar het boven Sevilla aangekomen, eerst een ronde maakte ovor het tentoonstel lingsterrein. Straten, pleinen en daken stonden vol nieuwsgierigen. Op het vliegveld was een afdeeling sol daten aanwezig ter assistentie bij de lan ding. De R. „101" a.s. Zaterdag naar Canada. Het groote Engelsche luchtschip R „101" zal Zaterdag a.s. starten voor een vlucht naar Canada. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. Ned. Mij. van Tuinbouw. Zooals ge woonlijk was ook de Mei vergadering der afd. Noordwijk van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw goed bezocht, waarbij dc boven zaal van Hotel Royal een waar lusthof was door de ingezonden bloemen en plan ten. Naast de prettige en kundige leiding van den eminenten voorzitter, dc heer II de Boer, zullen ook de keurige inzending van bloemen en planten het. hare Wél bij dragen om deze afd. steeds in bloei to doen toenemen. De voorz. opende deze bijeenkomst met een woord van welkom en hield als inlei ding een causerie over een aantal Kaap- sche bloemhcesters, door hein medege bracht, waarvan hij op een prettige wijze dc eigenschappen en de bijzondorheden wist te vertellen. Na voorlezing der notulen, werden eenigo schrijvens voor kennsgeving aangenomen, waarop ceu bespreking volgde over de Moe dersdag. Na rijp beraad adviseerde het be stuur door de weinig daadwerkelijke mede werking van Noordwijks burgerij en de tc late datum van dezen dag, dit jaar de afd. niet actief tc doen optreden, hetgeen de vergadering na eenige besprekingen aan vaardde. In verband met de samenwerking met afd. uit den omtrek kan dc voorz. mc- deeelen, dat op een vergadering dezer be sturen was besloten een bijeenkomst te houden op 3 Juli a.s. in den Hortus to Leiden tc 6.30 uur, terwijl te uur in een cler gebouwen do heer Witte zal spreken over de geschiedenis der Hortus vervol gens op 30 Juli n.m. 3 uur een gezamen lijke excursies iu de duinen te Wassenaar en een bezoek aan de buitenplaats van den heer Wilton, terwijl aan dc afd. Den Haag een voorstel is gedaan om op 3 Sept. a.s. de parken en plantsoenen in Den Haag te gaan bezoeken. De voorz. vertrouwde, dat velen aan deze excursies zouden deelnemen. Op dezo vergadering was tevens een voorstel ge daan om onderling Candida ten voor het H.B. te stellen en werden genoemd de hee- ren dr. Sirx cu J. Sluis, met deze candidaat- stelling kon de afd. zich volkomen vereeni gen. Inzake rlo reeds in de vorige verga dering besproken excursie naar de Zuider zeewerken werd thans besloten, deze- bij genoegzame deelname te doen plaats heb- beu op 4 Juni a.s. waarvoor men zich kan opgeven tot 28 Mei a.s. bij den heer ^ver velde. Voor den bindcursus hadden zich reeds een achttal leden opgegeven hot minimum aanta] leden is echter J2, zoodat nog eeui- gen zich zullen moeten opgeven, wil dezo zoo bij uitstek nuttige en te tevens pret tige cursus doorgang kunnen vindenook niet-leden kunnen aan deze cursus deelne men. Deze cursus zal bij doorgang staan onder leiding van den heer H. Buurman uit Leiden. Bij dc rondvraag werd nogmaals ter sprake gebracht het organ iseoren van een bloemententoonstelling in September a.s. en deed den heer Frank hierover een voorstel, hetgeen na cenige besprekingen door meerderen werd gesteund. Besloten werd dit als punt van behandeling op de eerstvolgende agenda tc plaatsen. Na keu ring cn verloting der bloemen eu planten, sloot de voorzitter onder dank voor de opkomst en dc prettig gevoerde besprekin gen dezo bijeenkomst. N00RDWIJKERH0UT. Kerkboilenveiling. In café Paridon aan den Hcerenweg had gisteravond dc jaarlijkscbe veiling plaats van bloembollen ton bate van kerk en armen. De belang stelling was zeer groot en do veiling ver liep vlot. Notaris ter Haar uit Noordwijk was zoo bereidwillig geweest aanwezig tc willen zijn. De opbrengst overtrof verre die van verleden jaar (dank zij het betere ge was). Het bedrag totaal was 1088.50, waar van ƒ2515 voor de kerk en 1575.50 voor de armen. Na afloop werd nog nageveild waarvan het bedrag van ruim 1150 gulden aan den pastoor persoonlijk werd ter hand gestold als blijk van waardeeriug \oor het vele werk in dc lange jaren hier gedaan en ten gebruikc hoofdzakelijk ter \erkrjjging van een genezing van zijn ziekte. Zichtbaar onder den indruk dankte hij alle aanwozi. gen. Geboren: Margaretlia Adriana d. van Petrus van der IClugt cn van Wilholmina van der Eelst. Helena Hormina Maria d. v. Bernardus Nicolaas Gevers on Petro- nella Wesselinan. Agatha Johanna d. v. Hcndrikus Damen eu van Wilhehnina van Tol. Frcderik Wilhelmus z. v. Bernardu- Johannes Marneth on van Josephina Dcrk- seu; E'isab'eth Lourentia Cornelia Ma ria d. v. Gerardus Antonius Verdegaal en van Elisabeth C'atharina van Reisen. Cornelis Arie z. van Jan van der Niet en van Jahaiina Marbus. Petronella Jo hanna d. v. Hubertus Spierenburg en van Margaretlia van Noort. Margaretho Wil hel mina Theodora d- van Johannes van Schie en van Cornelia Jacoba dc Ridder. Overleden: Hubertus Vreeburg 89 j, weclr. van Geertrui Langeveld. Corneli? Burgering 55 j.'wonende to Ouddorj. Jo hannes Mattheus Martinus Jansen 75 j. wo nende te Amsterdam. Paulus Tol 54 j.. wonende te Edam. Aloysius Johannes Maria Janssen 68 j. echtgenoot van -Tohan na van Antwerpen, wonende tc Dordrecht. Ondertrouwd: Wilhelmus van den Berg 25 j. en Johanna Duivenvoorden 21 j. Gchu wd: Jahannes Hulsebosch 32 j. eu Catharina Spigt 25 j. Hcndrikus Everav dus Pompc 27 j. en* Christina iïulsebosch 22 j. Johannes Hoogkamer 59 j. en Geer tje de Rijter 65 j. Jahannes Hcndrikus van Kampen 34 j. en Geertruida van dei- Slot 31 j. Franciscus Casemirius Lassooij 25 j. en Margaretlia van der Put 27 j. Adrianus Hendrikus Petrus Clemens 26 j. en Maria Johanna van Kampen 2G j.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7