ÏCODAK-WEEK JOH. GEIJTENFEEK De Leidsche Groentenveiling uiNSDAG 20 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 en genoodigden een kop koffie met heer lijke koekjes gepresenteerd, terwijl het musicale gedeelte, dat bestond uit piano en viool, de feessteinming op een nog hooger peil bracht. Door den heer H. P. Zwetsloot werd een feestrede uitgespogen. Het is met groote aarzeling, aldus spreker, dat ik de taak op mij nam u eenigen tijd toe te spreken. Het is dan ook na langdurig aandringen, dat ik deze waarlijk zoo on gewone taak op mij nam. Ik wil dan trach ten u een en ander rond de K.J.M.V. te laten zien, zooals ik dat door m ij n bril zie. Spr. beschouwde op de allereerste plaats het scheppingswerk van Gods groo te almacht, Geschreven en gesproken wordt er over schoonheid en architectuur. De meest beroemde bouwmeesters staan bloot aan de felste critiek, en wat de een schoon gelieft te noemen, noemt de ander foei-leclijk. Maar de meest verstokte God loochenaar heeft het niet bestaan om cri tiek uit te oefenen op de bouwwerken van den Goddel ij ken bouwmeester, die ber gen en heuvelen en rotsen bouwde van oen schoonheid en .structuur, welke nooit door eenig bouwkundige zijn benaderd. Ja, versta, o mensch! roept spr. uit, het Goddelijk woord, dat uit de schepping tot u spreekt, rchoon, Goddelijk schoon is do schepping. En dat alles, al hot ge schapene, zon, maan en sterren, hemel en aarde, met allo onnoembare schoonheden, was slechts een preludium, een inleiding tot de schepping van den mensch. God schiep het, het was- er en God zag, dat dit goed was. Toen schiep God den mensch Eerst ging de Schepper werken naar :n model, niet uit het niet wilde Hij do mensch te voorschijn roepen. De mensch wilde Hij uit stof maken modellceren naar zijn eigen beeld en gelijkenis. Der men seken ziel moest, als koning der schepping, al het geschapene in schoonheid en waar digheid overtreffen. Van welk een huive ringwekkende schoonheid moet dan wel zijn do ziel van den mensch De menschenziel is, moet z ij u, het kan niet anders, oneindig veel schooner en edeler dan al het geschapene. Ziet, geachte vrienden, de wondersehoone ziel van den jongen man is het eerste doel van de Katholieke Jonge Mid denstands-Ver- oeniging. De ziel rein te bewaren en te beschutten, te sterken, en te schragen tegen de aanvallen der moderne wereld, is het eerste doel van de K.J.M.V. En •helaas, hoe dringend noodzakelijk is dit heden ten dage. Hoe zien wij niet rondom ons de vijanden der zielen op de loer lig gen; wat wordt niet steeds de ziele- schoonheid, die zielenadel belaagd en jammerlijk geroofd. Ach, vrienden, gij weet zelf de moeilijkheden, waarmede u te kampen hebt. Het is op de eerste plaats om u in dien strijd te helpen, dat de K.J.M.V. voor u is- opgericht. Is dit geen schoon doel? Is dit geen edel doel? Geachte vrienden, waardeer dan ook steeds uwe vereeniging, wees steeds volg- zaam aan uw Eerw. Moderator, en be denkt het steeds, dat het eerste doel van de vereeniging, het eerste, welhaast cenigste doel van uw Moderator is, om uw zielen te behoeden. Uw ziel, het schoonste, het edelste, het duurste dat gij bezit of ooit bezitten kunt. Spreker memoreerde, hoe de jonge man in den tegenwoordigen tijd in moeilijke nogenblikken verward kan raken. Vanaf nu wordt hem de hand toegereikt door de K.J.M.V. Spr. spoorde de ouders aan, om hun zoons trouw de bijeenkomsten te la- len bezoeken, en verzocht moreole, doch zoo noodig ook financieelen steun. Hoe schoon is deze glorio-dag ingezot met het H. Misoffer en algemeene H. Communie, om Gods zegen af te smeeken •..ver uw jonge vereeniging. Op dezen dag hebt gij u allen gesteld onder de bescher ming van het Goddelijk Hart, hebt gij u allen bij de. Intronisatie geschaard onder de. banier van Christus Koning. Een ver eeniging, zoo begonnen, moet wel verze kerd zijn van Gods biizonderen zegen. Spr. wenscht den Moderator van harte geluk met de edele oprichting der ver eeniging. Moge onder Gods zegen, be sloot spr., uw vereeniging groeien en bloeien, tot heil van onze parochie, tot heil van kerk en maatschappij. Een donderend applaus volgde op deze geestdriftige woorden. De Moderator bracht groote hulde on dank aan den snreker voor zijn boeiende en krachtige uiteenzetting. Verschillende sorekers, zooals de zeereerw. heer Pastoor Thoman. pastoor Sentenie, dr. Baase, kap. J. P, van Zon, uitten allen hun vol doening over onze vereeniging. Het programma werd nadien afgewisseld door voordrachten en muziek, we'ke bei den iu buitengewoon goeden geest vielen. De humorist kweet zich uitstekend vpn zijn taak, gezien het applaus wat volgde na iedere voordracht. Aan het einde van dezen genoegliiken avond dankte de eerw. Moderator allen, die het belang dezer vereeniging ge werkt hobben, en heel in 't bïizonder de farn. Onderwater voor het beschikbaar stellen van hun gebouw. Een woord van dank bracht spr. ook aan de heeren H. P. Zwetsloot, T. L. van Riin. dr. Haasse, en aan den bumcfrïst, violist, pianist, en tenslotte aan al de ouders voor hunne opkomst ter opluistering dezer zeer ge animeerde bijeenkomst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ontvreemd. Voor de derde maal in zeer korten tijd hebben rijwieldieven nog eens hun slag geslagen. Van M. van KI., wonende Pepersteee, is in „de Mient" ter- wijl hij aldaar op het veld werkzaam was een zoo goed als nieuw rijwiel met een oud „karretje" verwisseld. Men zij op z'n hoede. OEGSTGEEST. Personalia. Bevorderd tot doet. in de wis- en natuurkunde aan de Universi teit te Utrecht de heer A. J. P. Oort, geb. te. Oegstgeesfc, op proefschrift „Die Sexua- litat von Ooprinus Fimetarius" HAARLEMMERMEER. Wethouder G. A. A- Knaap, f In den ouderdom van 66 jaar is gister overleden de heer G. A. A. Knaap, wet houder der gemeente Haarlemmermeer. 1 Hij vervulde deze functie reeds veertien jaren en had daarbij de af deeling Onder wijs en Financiën voor zijn rekening. Voorts vervulde hij vele openbare betrek- kingen. Zoo was hij onder meer heemraad i van de Haarlemmermeerpolder, directeur van de coöperatieve boerenleenbank „Haar lemmermeer", kerkvoogd der gemeente Haarlemmermeer, enz. De heer Knaap was reeds dertig jaar voor de A.-R. partij lid van den gemeente raad. SASSENHEIM. Zeldzaam. Op den tuin van de firma Gebr. van Zonneveld en Philippo staat een tulp waaraan zich een okselbolletje ge vormd heeft tuschen steel en blad. Een bij zonderheid is het, dat het okselbloempje ook bloeit. Tets wat, naar men zich meent te herinneren, nog nimmer in de bollen- kweekerij is voorgekomen. UIT DE RIJNSTREEK KOUDEKERK. Begrafenis wethouder v. d. Berg. Gisterenmiddag had onder groote be langstelling op de Algemeene Begraaf plaats de teraardebestelling plaats van den heer Jac. van der Berg, in leven wethou der dezer gemeente. Aan de groeve werd allereerst woorden van troost gericht tot de familie door Ds. Haspers, waarna de Burgemeester dezer gemeente namens den Gemeenteraad den overledene herdacht als een man, die onpartijdig en trouw de be langen der Gemeente behartigde. De kist werd gedekt door een door de Gemeente gezonden bloemstuk. Aanbesteding. Uitslag van de door B. en W. van Koudekerk gehouden aanbe steding voor het' afbreken en ontruimen van het Oude Koffiehuis met stal te Ha- zerswoude Rijndijk nabij de Koudekerksche brug. Ingekomen zijn 9 biljetten. M. H. P. en C. v. d. Marei te Valkenburg (Z.-H.) toe te betalen doro de Gemeente f 750.—; H. J. van den Braak to Amsterdam toe te be talen door de Gemeente 74.74; G. de Graaf te Koudekerk, te betalen aan de Gemeente 30.D. Leenheer te Koude kerk, idem 52.Joh. Vlasveld te Leiden, idem 100.C. P. van der Drift te Leiden, idem 117.A. V. D. Pouw Kraan te Hoogmade, idem 180.H. de Bolster k, Zonen te Leiden, idem 200.Chr. J. Kluiters te Zoeterwoude, idem 375.Heb werk is gegund aan Chr. J. Klutiers te Zoe terwoude. STADSNIEUWS DREIGEND CONFLICT, Bij de N.V. Leidsche Kalkzandsteen- fabriek. Kaar „Het Volk" verneemt, is de moge lijkheid niet uitgesloten, dat bij de N.V. Leidsche Kalkzandsteenfabriek het werk zal worden neergelegd. Van begin April af is met dezen werkge ver onderhandeld. De Nederlandsche Ver eeniging van Fabrieksarbeiders, waarin vrijwel het geheele uit 39 man bestaande personeel georganiseerd is, heeft de vol- i gende eischen gesteld: Een loonsverhooging van 3 voor alle ar beiders; een week vacantie met toeslag; premievrije- ziekteverzekering. De werkgever is bereid de premievrije ziekteverzekering in te voeren, doch wil van inwilliging der overige eisohen niets weten. Twee weken geleden is der N.V. Leidsche Kalkzandsteenfabriek medegedeeld, dat het personeel een ultimatum weuschte te stel len, doch dat op advies van het bestuur dei- der Ned. Ver. van Fabrieksarbeiders hier toe nog niet was overgegaan. De werkge ver reageerde hier niet op, en toen de bond j.l. Zaterdag nog niet naders had ver nomen, werd oen personeelsvergadering belegd in het Volksgebouw. De hoofdbe stuurder van Leersum en de districtsbe stuurder Overhand uit Gouda hebben daal de situatie uiteengezet en adviseerden tot het stellen van een ultimatum. Hiertoe werd besloten en het ultimatum was nog denzelfden avond in handen van den werk gever. Wanneer de eischen vóór dien tijd niet zijn ingewilligd, wordt met ingang van Maandag 26 Mei het werk bij de N.V. Leidsche Kalkzandsteenfabriek neevge- HoU. Mij. van Landbouw. Onder voorzitterschap van den heer C. Bakker uit Oegstgeest hield de afd. Leiden I en Omstreken van de Holl. Mij. van Land bouw gisteravond in hotel „Den Burcht" haar jaarvergadering. De notulen der vorige vergadering, door den secretaris, dr. D. G. Ubbels, gelezen, worden onveranderd vastgesteld. De heer B. van Dorsten bracht hierna een kort verslag uit van de in Bodegraven gehoudeD najaarsvergadering, waarover hij nu juist geen verheffende toon liet hooren. De vergadering werd u.l. afgeroffeld, de verkiezing stond als het ware van tevoren reeds vast en den afgevaardigden werd bij na geen gelegenheid gegeven bet woord te voeren. Spr. zeide, dat deze vergadering weinig vruchtdragend moet geweest ziju en van het bijwonen van een dergelijke ver gadering zou hij in den vervolge verschoond willen blijven. De secretaris doet hierna mededeeling van de ingekomen stukken. Het verslag over 1929 van den penning- Met een KodaJ leeijfü het Foto- 8 grafeeren binn|n eifelo minuten. KODAKS UnM f |5.— BROWBÏOE'3 f Be vraagt inlichtingen bj| den Kodafc-SM*nalist BREESTRAAT 79 - TEKFOON 1851 meester, den heer Dieben, gaf aan inkom sten een bedrag van 250, aan uitgaven 209.75, zoodat er een saldo is van 40.25. Het ledental bedroog in het afgeloopen jaar 50, doch liep sinds terug tot 43. De kascommissie rapporteerde bij mon de van den heer B. Dorsman gunstig over het gehouden beheer. Hierna volgde de behandeling van den beschrijvingsbrief der op Woensdag a.s. te Den Haag te houden algemeene vergade ring, welk puilt een langdurige bespreking vorderde. Tot afgevaardigde naar deze vergade ring werd gekozen de heer C. Bakker. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 819. O. \7. van der Klugt. Leiden, Sophiastraat 35. Kruideniers- en grutterswaren (detailhandel). Uittr. E.: 0. W. Hemerik—van der Klugt., Leiden, d.d. 1 Mei 1930. N.E.: M. W. van der Klugt, Leiden. Wijz. handelen, thans1: M. W. van dor Klugt. Opheffing. 657. Veekoekenfabriek „De Leerhoeve", in liquidatie. Alphen a. d. Rijn, Rooftstraat 114. C. Verburg Czn., Leimuiden en R. Dorrepaal, Koudekerk. Nieuwe inschrijving. 5534. N.V. Veekoekenfabriek „De Leerhoeve", Alphen a. d. Rijn, Hooftstraat 114. Voorz.: D. de Boer Dzn., Oterleek. Secr.: K. Kistemaker, Haarlem; Ondervoorz. en Ged. Comm.: G. Verburg Czn., Leimuiden; Ged. Comm.: B. Dorrepaal, Koudekerk; Comm.: J. H. de Wit, Alphen a. d. Rijn; Maatsoh. kap.: f 150.000, waarvan geplaatst en gestort f 138.250. Proc.: J. Wernink, Alphen a. d. Rijn (B. P.). Dc Fransche minister van Onderwijs en Schoone Kunsten heeft, naar aanleiding van het in Juli 1929 te den Haag gehouden Internationaal Congres van V.H.O. on M.O. benoemd tot officier d'Acadomie: dr. C. de Jong, leeraar aan het Gymnasium alhier. Dr. D. A. H. van Eek, conrector van het stedelijk gymnasium alhier, zal als zoodanig aan het eind van het loopende schooljaar aftreden. Naar gemeld wordt ligt het in het voornemen hem een afscheid shul de te bereiden. Omstreeks kwart over zeven gister avond is op de Haarlemmerstraat de 15- jarige dienstbode C, L. toen zij bij hot oversteken der straat liep om te kijken, aangereden door een motor, bestuurd door G. M. H. uit Den Haag. Zij werd onderst boven gereden en bekwam vermoedelijk een bekken- of ünkerbovenbeenfractuur. Zij werd naar het Acad. Ziekenhuis over gebracht. Gistermorgen t© half twaalf is de 25- jarigo mej. J. J. S. uit Leiderdorp op den Hooge Rijndijk met haar rijwiel in een tramrails gereden. Zij kwam met het hoofd op liet stuur terecht en liep een bloedende wond op. Na door den dokter van den E. H. D. te zijn verbonden, werd zij naar het St. Elisabeth-Gesticht overgebracht. Openmg van het nieuwe veilingteïrein Hedenmiddag heeft op feestelijke wijze de officieel© opening plaats gehad van het nieuwe veilingterrein der Coop. Groenten-, Fruit- en Bloemenveijingvereeniging „Lei den en Omstreken", gelegen aan den Zoe- terwoudsche Weg. We hebben in ons nummer van Vrijdag j.l. een uitvoerige beschrijving gegeven van terreinen en gebouwen, zoodat wij hierover thans niet behoeven uit te weidon Dat er vreugde heerscht over deze offi- oieele opening, behoeven we niet te zeg gen. De tuinders zijn blij, dat het eenmaal zoover is en de bewoners van den Apothe- kersdijk niet minder zij staken giste ren zelfs de vlag uit, ter gelegenheid van de laatste» veiling, die op het oude veiling terrein werd gehouden. Het was hedenmiddag een heele drukte op het nieuwe veilingterrein. Onder de vele genoodigden merkten we behalve den burgemeester, mr. v. d. San- de Bakhuyzen, die de opening zou verrich ten, o.m. op, de wethouders A. Tepe, T. S. Coslinga en J. Splinter, den gemeente secretaris mr. dr. O. E. van Strijen, den directeur van Gemeentewerken, ir. de Blaauw, en onder de verschillende andere gemeente-ambtenaren den directeur van don Markt- en Havendienst, den heer L. Mennes. Verder de heer en Valstar en mr Niemoller, vertegenwoordigers van het Centraal Bureau van Veilingen in Neder land, do heeren mr. Gezel Meerburg en Mr. land, de heeren mr. Gezelle Meerburg en Mr. Hooft Graafland, vertegenwoordigers der Raiffeisenbank te Utrecht, verschil lende oprichters der vereeniging, de Prov. Commissie en hot dag. bestuur van den Kring van Veilingen, het dag. bestuur der Coöp. Boerenleenbank alhier, afgevaardig den van den Bond van Fabrikanten van Conserven in glas en blik, de Kamer van Kooph. en Fabr. voor Rijnland, de Markt kooplieden vereeniging, verschillende con servenfabrikanten, tuinders, kooplieden, enz. REDE C. VAN VLIET. Toen allen zich in het veilinglokaal ver zameld hadden, sprak de heer C. van Vliet, voorz. der vereeniging, als volgt: Edelachtb. heer Burgemeester, hoog geachte genoodigden en verdere aanwe zigen. Daar het oagenblik nabij is, dat de bur gemeester do nieuwe veiling zal openen, vraag ik u eerst nog een oogenblik op het verleden terug te mogen zien. Deze terugblik is vanaf het jaar 1902, toen op initiatief van het Bestuur van de Hollaudsche Maatschappij van Bloem- en Plantkunde, aameiljk de heeren Witte, Ballego en Roomburg, waarvan de heeren Witte en Ballego hier aanwezig zijn, een vereenigiug werd opgericht. Deze heeren hebben toen de Leidsche tuinders bijeengeroepen, wat tot gevolg had, dat in Februari 1902 werd opgericht de Leidsche Tuinders Patroons Vereeni ging. Tot bestuur van de vereeniging wer den gekozen: G. Doove, voorzitter, J. Pre- vo, secretaris, R. Hendrikse, 2e voorzitter, E. M. Laman, penningmeester, W. A. Zand vliet en J. Schild commissaris. Hiervan zijn nog drie heeren in leven en ook hier aanwezig, namelijk de heeren G. Doeve, E. M. Laman en J. Sohild. Al deze personen cmzen hartelijken dank tot ééhe vereeniging te komen, hetgeen voor wat zij hebben gedaan als opriohters van een veilingvereeniging om zoodoende de baan te breken en te komen tot dit nog ons zoo groote doel. Eerst werd beproefd als vereeniging op denzelfden voet door te gaan en gezamen lijk schuiten te laten varen voor het ver zenden van groenten in consignatie naar Haarlem, doch dit ging niet, de koopman moest zelf ter plaatse komen en daarvoor was noodig een veiling. Dit werd dan ook besloten op een vergadering, welke gehou den werd in den winter van 19021903. Er zou dan geveild worden op de markt aan de Oude Vest en dit veilen werd ter hand genomen door de heeren Doeve, van Sta veren en van Vliet. Dat dit veilen ondoenbaa/r was is on- noodig hier te zeggen, gezien de plaats en de weersomstandigheden, want als er een bui regen kwam, moest de veiling worden stopgezet of een parapluie worden opge zocht om de veiling voort te zetten, dus daar moest een einde aan komen. Toen werd aangeklopt bij het gemeentebestuur, dat nu welwillend de waag afstond als verkoop plaats. Wat evenwel niet naar den zin was van den waagmeestor, want als de veiling des middags om 5 uur was afgeloopen, stond het waagpersoneel om half 5 al klaar veilingrestanten en tuinder de waag uit te vegen. Dat de waag geen plaats was om veiling te houden, daarvan was ieder dan ook overtuigd en ook het gemeentebestuur, dat toen aan de Boommarkt een veilingsge bouw heeft laten zetten, dat wij tot den huidigen dag in gebruik hebben gehad. Het werd aan de toen bestaande Leidsche Tuinders Patroonsvereeniging in gebruik gegeven tegen een half procent van den omzet. Toen eerst kon hel veilingwezen zich ontwikkelen, wat ook gebeurde Het bij opbod verkoopen werd vervangen door afslag en later vervangen door een electrisch afmijntoestel, hetwelk in gebruik werd gesteld op 6 Mei 1913 in tegenwoor digheid van burgeemeester en wethouders en den directeur van het Marktwezen en verdere genoodigden. Burgeemester de Gijselaar stelde het af mijntoestel in gebruik door het eerste koopje af te drukken, wat bestond uit een mandje aardbeien, gevolgd door de heeren wethouders, Was de vereeniging beginnen *te veilen met een omzet van ongeveer f 50.000, die omzet steeg telken jare totdat in 1918 werd geveild voor meer dan een raillioen gulden. iHeraan was natuurlijk de oorlog niet vreemd, want na den oorlog werd dit bedrag minder, de export ging niet en ook de goede geest in cle vereeniging moest heb ontgelden. De vereeniging splitste zich en er kwamen zoodoende twee vereenigin- gen. De handel en de teelderij en ook de vei lingen kwamen in het gedrang. Wat deze jaretn van wanorde teweeg brachten zullen wij hier niet bespreken, want voor den in gewijde is het niet noodig en voor dege nen, die er buitenstaan niet nuttig. Wel wil ik hier een woord van dank brengen aan degenen, die hebben meegewerkt tot op heffing van deze onaangenaamheden, en wel is de eerste plaats aan den Wethou der, den heer Reimeringer, en den direc teur van het Marktwezen, den heer Men nes, die steeds wisten mede te werken om Gemeentelijke Aankondigingen LANDBOUWTELLING 1930. De Burgemeester van Leiden brengt het navolgende ter kennis van belangheb benden: Tussohen 20 Mei en 20 Juni van dit jaar zal evenals in 1910 en 1921, een Landbouwtelling, zijnde een telling in zake het giwdgebruik en den veesta-pel, wor den gehouden. Doel van deze telling is uitsluitend: het verkrijgen van die gegevens welke voor het vormen van een zuiver bseld van den landbouw en dus voor de behartiging der landbouwbelangen ten eenenmale onmis baar zijn. Daarentegen staat de telling in geen enkel verband met belastingen of andere op den landbouw gelegde las ten. De grondgebruikers en veehouders die nen op de eerste plaats hun eigen belang door de inlichtingen die gevraagd worden naar beste weten te verstrekken. Met vertrouwen wordt daarom de medewerking ingeroepen van allen, die het wel mee- nen met onzen Landbouw, om deze telling zoo goed mogelijk te doen slagen. De taak van de personen, die met de uitvoering van de telling belast zijn, zal ten zeerste kunnen worden verlicht, in dien men de gegevens reeds tijdig heeft klaar liggen. Met het oog daarop volgt hieronder een overzicht van de inlichtin gen, die zullen worden ingewonnen. Ten aanzien van het grondgebruik wordt gevraagd naar: a. cle totale opper^kf^ land (alleen bouwland, grasland Vd^ftun^rond die men in gebruik heeft; 1 b. hoeveel van cïie *opperolakte eigen land en hoeveel gepac|t/lani is en hoe veel van het gepacra# lai^ van de ouders gepacht is; t c. hoe groot de op^-vlaktei/fcouwland, grasland en tuingrond?»; M d. hoeveel bouwland^.Iweilaup;-. en tuia- grond bezet is met boorfegaarö|rü e. hoeveel eenruiters pl\t glas>in drijf gebezigd worden egb wel'kq vlakte tuingrond bedekt ris n verwarmde en onverwarmde zonderlijk op te geven; %A f. hoeveel bouwland gel&pn is ir) dere gemeente(n) dan wj? de bedrijfs gebouwen gelegen zijn. f D© oppervlakte moet steeds warden op gegeven in kadastrale grootte. Wat clen veestapel aangaat wordt ge vraagd naar het aantal paarden beneden en boven 3 jaar, de eerste onderscheiden in veulens en in andere paarden beneden 3 jaar, do laatste in warmbloed-, koud- bloed-paarden en hitten; het aantal run deren en wel afzonderlijk: spring-sbieron, melk- en kalfkoeien, mestkalveren, ander mesfcvee en jong vee boven en beneden 1 jaar; het aantal heideschapen; het aan tal andere schapen gespRtst in die boven en beneden jaar; het. aantal geiten en bokken; het aantal varkens, waarvan af zonderlijk op te geven: biggen beneden 6 weken fokzeugen, varkens van 6 weken tot 60 K.G., van 60 K.G. tot 100 K,G. en boven 100 K.G.; het aantal kippen en het aantal eenden, voor elk de kuiken: en de oudere dieren afzonderlijk. Leiden, 20 Mei 1930. De Burgemeester voornoemd, A. v. d. SANDE BAKHUIJZEN. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zoudagdienst dei- apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Mei a.s. waargenomen door de aootheek: M. Boekwijt, Vischrnarkt 8. Telef. 552. dan ook lukte in het voorjaar van 1928. Toen werden de twee veregiemngen ontbon den en werd opgericht de Groentenveiling „De Eendracht". Nu kwam er geen gemak- keliike tijd voor den directeur van het regeld op de Boommarkt en Apothekers- Marktwezen, want alles moest wroden ge dijt. Dc bewoners in liet rond hadden dik wijls geen plaats om in hun eigen huis te komen tijdens de veilingen, hoewel moet opgemerkt worden, dat vele vreemdelingen een kiikje aan onze veiling kwamen nemen en ook menig kiekje is medegegaan naar het buitenland. Doch de veiling moest verolaatst worden en de heer Meines kreeg opdracht van Bur gemeester en Wethouders om naar een ge schikt terrein te kijken voor onze veiling. Alle deelen van de stad werden doorkruist, j tot ten slotte in een conferentie met Bur gemeester en Wethouders ons werd aan- geraden op eigen initiatief een veiling te I bouwen, dan zonden Burgemeester en Wet houders daaraan wel hunne medewerking I geven. Eindelijk werd dit terrein, waar nu de veiling op staat, gekocht van de N.V. Hol laudsche C1onstructiewerkpla°tsen. Gesteund door de Raiffeisenbank te Utrecht, welke nu en voorheen de finan ciën van de tuinders en hunne vereeniging voor het meerendeel beheerde, kwamen wij tot dit. doel. Mr Gezelle Meerburg en Mr. Hoog Graafland, daar u al de schommelingen van voorheen der vereeniging hebt mede gemaakt, danken wij u. dat gij altijd het vertrouwen in onze vereeniging hebt be houden en wij hopen, dat wij dit vertrou wen altijd bij u mogen behouden en waar dig blijven. Wij roepen ook een welkom toe aan den heer Valstar en Mr. Niemoller, de verte genwoordigers van het Centraal Bureau van Veilingen in Nederland. Over dit lichaam zal ik niet verder spre ken, aangezien de heer Valstar u daar wol nader over in zal lichten. De nieuwe veiling is gebouwd onder de

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2