De meester der lucht MAANDAG 19 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 BINNENLAND R.K. Vrouwenbond in het Bisdom Haarlem D© jaarvergadering. Dezer dagen hield de Dioc. R. K. Vrou wenbond zijn jaarvergadering te Rotter dam onder praesidium van mej. Toos Post. Voor den aanvang begroette de afd. Rot terdam bij monde van haar presidente, mevr. Strijbosch, de samengekomen leden, daana opende de dioc. voorzitster de ver gadering, heette allen welkom, in het bij zonder mevr. Meyer, oud-presidente van de afd. Rotterdam, mevr. Ganzeboom en mevr. Peters, de nieuwe leidster der dioc. Moedercursussen. Zij sprak haar vreugde uit, dat Mgr. Aengenent de eer deed het beschermheerschap over het nieuw ge stichte fonds voor rustbehoevende leden te aanvaarden en dat de naam van mej. Peeters door het eerelidmaatschap voor altijd aan dit fonds verbonden zal blij ven. Zij dankte namens den Bond de Stu dieclub St. Paula voor de belangstelling en moeite aan de organisatie van den Vrouwenbond gegeven. Overgaande tot de mededeelingen ver klaarde" mej. Post nog eens nader de actie door den Vrouwenbond voor de nieuwe Kapel te Heiloo. De federatie heeft een diploma ïnge- steld voor trouwe dienstvervulling. Dc Provinciale Commissie voor de Hygiëne voor Moeder en Kind keurde de benoeming van mevr. Peters als leidster der Moeder- cursussen goed. De Dioc. Bond is door zijn Commissie Zorg voor Moeder en Kind doende om be middelingsbureaus to stichten voor gedi plomeerde bakers in plaatsen, geschikt als centra voor deze behoefte. Besloten werd drie jaar lang 90.— af te dragen aan de Federatie voor het Bu reau tegen het Communisme. De jaarverslagen van do secretaresse en van de penningmeesteresse worden goed gekeurd. Mevr. Ganzeboom had hierna den dank van het bestuur in ontvangst te nemen voor het pionierswerk door haar verricht en voor den krachtigen steun van haar ondervonden voor de Moedercursussen. Mej. Post werd herkozen als bestuurslid bij enkele candidaatstelling. In de plaats van mevr. Engering werd benoemd mej. Buskens uit Rotterdam. Bij den uitslag van de presidentsstemming bleek, dat mej. Toos Post met algcmeene stemmen herko zen was. Bij het voorstel van Haarlem tot aansluiting bij den Vredesbond wekte mej. Peeters de afdeelingen op' tot een una nieme actie op dit punt. Aldus werd be- sloten. Een ander voorstel van Haarlem cleeü de vergadering tot een motie besluiten, volgens" welke de R. K. Vrouwenbond in het bisdom Haarlem van meening is, dat de Katholieke Vrouw geen blad is voor kinderen, stelt do federatie daarom voor, de kinderrubriek er uit te lichten of op een los blaadje te doen verschijnen. Een concept, uniform-statuten voor de afdeelingen werd met enkele wijzigingen aangenomen. Mevr. Zegger, voorzitster van de commissie, deed tenslotte eenige mede deelingen omtrent het Rustfonds. „Msbd." Vernietiging van groenten aan een veiling. Het verschijnsel van vernietiging van groenten heeft, evenals in andere plaatsen het geval was, ook te Utrecht verontwaar diging gewekt en het is het raadslid van Dijk geweest dat aan B. en W. heeft ge vraagd een onderzoek te willen instellen naar den aard en omvang dier vernietiging. B. en W. hebben thans geantwoord, dat zich inderdaad op sommige tijdstippen dit verschijnsel aan de Utrechtsche veiling heeft voorgedaan, waar partijen groenten en een enkele maal ook vruchten door de aanvoerders, teneinde geen verdere schade op te loopen, bij gebrek aan koopers door den reinigingsdienst zijn verbrand. Ka een uitvoerige uiteenzetting omtrent de oor zaken van dit „teveel" aan producten, zeg gen B. en W. dat het niet mogelijk is ge bleken omtrent den omvang nauwkeurige cijfers te verkrijgen; noch het bestuur van de Groenten- en Vruchten veiling, noch de directeur van den Reinigingsdienst, kon den hieromtrent bepaalde cijfers verstrek ken. Door laatstgenoemden dienst kon slechts worden meegedeeld, dat in den loop van 1929 meerdere ladingen voor consumptie geschikte groenten in de ter beschikking van de veiling gestelde schuit voor afval zijn gevonden; een enkele maal een partij appelen of peren. B. en W. schrijven verder, dat zij niet behoeven te verzekeren, dat ook zij de vernietiging van groenten en fruit, al moge die tengevolge van de wisseling der con junctuur op sommige tijdstippen onder be paalde omstandigheden onvermijdelijk zijn, ongewenscht achten. Zij hebben dan ook gezocht naar een nuttige bestemming en zich te dien einde in verbinding gesteld met het College van Regenten der Stads- aalmoezenierskamer en het bestuur van den Armenraad. Aan beide zou onder be paalde voorwaarden door het Veilingbe- stuur toestemming worden verleend tot het gratis afhalen van onverkoopbare groenten en vruchten. Beide instellingen achtten het evenwel ook na ampele over weging niet mogelijk, op volkomen onbe rekenbare tijdstippen partijen groenten, waarvan de grootte pas vaststaat na den afloop der veiling, op zoodanige wijze on der de steuntrekkenden te verdeelen, dat dit naar billijkheid zou geschieden en dat de vereischte waarborg zou bestaan, dat geen wederverkoop plaats vond. Ook voor de in Utrecht bestaande lief dadige gestichten bleken tegen het afne men van partijen onverkoopbare groenten onder de door het veilingbestuur gestelde voorwaarden onoverkomelijke bezwaren te bestaan. Het menu, dat voor de verschil lende dagen vooraf pleegt te worden vast gesteld, kan niet plotseling worden gewij zigd, terwijl geen enkel gesticht in staat bleek, op geheel onberekenbare tijdstippen partijen groenten van onbekende grootte te deen weghalen. Onder deze omstandigheden meenen B. en W. van Utrecht dat het bovenstaande slechts voor kennisgeving moet worden aangenomen. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Doodelijk verkeersongeval. Zaterdag tegen den avond heeft op den Geldropschen weg onder de gemeente Eind hoven wederom een doodelijk verkeerson geval plaats gehad. Een personenauto, toe- behoorende en bestuurd door baron H. van Hövell tot Westerflier, wonende in de Wil lemsstraat te Eindhoven, reed in de rich ting Geldrop. Van de tegenovergestelde richting kwam een wielrijder aanrijden. De auto reed rechts op den weg, terwijl de wielrijder midden op den weg fietste. De autobestuurder gaf signalen, doch de wiel rijder, die naar een weiland keek, waar koeien graasden, bemerkte dit blijkbaar niet en bleef den middenweg houden. Toen de auto was genaderd, week de wielrijder plotseling in de richting van den wagen. Hij kwam met zijn hoofd tegen de voorruit van den auto terecht en viel daarna langs den wagen, waar hij in deerniswekkenden toestand werd opgenomen. Kort daarna is hij overleden. Hij had een schedelbreuk bekomen alsmede een diepe wonde in de linkerborst. Zijn lijk is naar het lijkenhuis overgebracht. Zijn identiteit is nog niet vastgesteld In zijn zak werden papieren ge vonden, welke geadresseerd waren aan W. Rooyakkers te Den Haag. Vastgesteld is, dat den automobilist geen schuld treft. Van den motor geslingerd^ Een der motorrijders onder een auto. Uit Tilburg wordt gemeld: Gistermor gen omstreeks kwart over 11 is ter hoogte van de Vaas een ernstig motor-ongeluk gebeurd. Een motorfiets, waarop de hee- Examen gedaan en niet gesfajagd Kennis voldoende, maar to forvAs geweest. "Waarom niet tijdig Mijnharitt^inuwtablct- ten gebruikt? Hierdoor blijft n*n kalm en helder van geest. Zo zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten in kokers Jran 75 cent. 335 ren A. Vroeger en P. Hekker uit Woensel gezeten waren, is door onbekende oorzaak gevallen. Beide heeren werden van den motor geslingerd, waarbij P. Hekker on der een passeerende auto terecht kwam. Beiden werden bewusteloos naar het R. K. Ziekenhuis overgebracht. Ernstig auto-ongeval tusschen Ede en Arnhem. Dame uit Amsterdam gedood. Gistermiddag heeft op den Rijksstraat weg Ede—Arnhem een ernstig auto-onge luk plaats gehad, waarbij een dame uit Amsterdam om het leven is gekomen. De kunsthandelaar M. W. uit Amsterdam, bracht met zijn auto, die bestuurd werd door zijn chauffeur, een dame naar Essen. Ook de echtgenoot© van den heer W. be vond zich in de auto. Nabij de uitspanning „Het Wambuis", halverwege tusschen Ede en Arnhem, moest de auto, een Studeba- ker, naar links uitwijken om een andere auto te passeeren. Waarschijnlijk is toen de stuurinrichting onklaar geraakt. Het. achtereinde van de auto begon te slinge ren en sloeg met groote kracht tegen een boom. De auto werd ernstig beschadigd. Mevrouw W., die achterin zat, werd bijna op slag gedood, terwijl de dame uit Essen door glasscherven en door den schok ern stige verwondingen opliep. De heer W. en de chauffeur, die voorin zaten, bleven on gedeerd. De gewonde dame is naar het ziekenhuis te Ede overgebracht. Fietser door tram gegrepen. Gistermiddag is een wielrijder, die op den Rijksstraatweg reed van Kaarden naar de ^akkelaarsbrug, gegrepen door de Gooiscne tram, die hem achterop reed. De bestuurder heeft signalen gegeven doch door de groote drukte op den weg heeft de fietser A. M. B. uit Amsterdam, deze niet gehoord en derhalve niet tijdig kun nen uitwijken. Ka door Dr. Keizer verbonden te zijn, werd hij met ernstige hoofd- en rugwon den door een automobilist naar Amster dam vervoerd. INBRAKEN Inbraak in een kleeding- magazijn Vrijdag nacht te ongeveer half drie, al dus de „Asser Crt.", bemerkte een logeer gast in het hotel „De Poort van Cleef" tc Assen, dat er aan de overzijde der straat werd ingebroken. Even later zag hij den dief wegvluchten, doch deelde onmiddellijk diens signalement aan de politie mede, alsmede waarheen de man zich had bege ven. Bij onderzoek bleek, dat er uit de etalage van een kleedingmagazijn een blauw col- bertcostuum en zes paar sokken verdwenen waren. In de groote spiegelruit zat in den linkerbenedenhoek een scheur, waarvan de dief handig gebruik heeft gemaakt. Met een beitel is er een stuk uitgebroken, van slechts eenige vierkante decimeters, waar door het gestolene is weggesleept. In een volkslogement in de Groninger straat werd tenslotte een onderzoek door de politie ingesteld. Te ongeveer zes uur vond men daar den vermoed!ijken dader rustig slapend in zijn bed, alsof er niets ge beurd was. Het pak kleeren lag onder zijn bed, de beitel op een stoel er voor, en een paar van de gestolen sokken had hij reeds aangetrokkenDe man bleek te zijn de 30-jarige M. H. v. d. V. geboren te Rotter dam, die op S Mei j.l uit de Rijkswerkin richting te Veenhuizen ontslagen was. Per auto werd hij naar het politiebureau over gebracht en daar ingesloten. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 20 Mei. Huizen, 1875 M. Uitsl. K.R.O.-uitzcnding. S.159.30 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.0012.15 Politieber. 12.151.15 Concert door KRO-Trio. I.152.00 Gramofoonpl. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 4.005.00 Gramofoonpl. 5.006.00 Concert- Mevr. Th. Stokvis (sopraan), mej. Julie Dalmer (coloratuur- zangeres), Fr. Boskart (pianobegel.). 6.016.15 Nieuwsbor. in het Esperanto. 6.156.45 Gramofoonpl.. 6.45—7.15 Cursus Kerklatijn. 7.157.45 Ir. L. J. M. Feber: Causerie. 7.458.00 Politieber. 8.0111.00 Concert door het KRO-Or- kest m. m. v. Dameskoor. II.0012.00 Gramofoonpl. Hilversum 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.002.00 Concert AVR O-Kwintet. 2.003.00 Gramofoonpl. 3.004.00 Knipcursus. 4.004.20 Gramofoonpl. 4.205.00 Debutantenuurtje. Zang en fluit. 5.306.00 Dinermuziek uit Café „Moder ne" t© Amsterdam. 6.00 Tijdsein. Daarna: Vervolg dinermu ziek. 6.30 Koersen. 6.457.15 Mr. J. H. v. Doorne: „De rechtspositie van den belastingbetaler". 7.157.45 Mr. F. C. v. Geer: „De wet telijke regeling van het Accountantswezen" 7.458.00 Gramofoonpl. 8.009.00 Kamermuziek door de Concert gebouw Kamermuziek-vereen. 9.0011.00 Concert door het Omroep orkest. 10.00 Persber. 10.15 Voortz. concert. 11.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.0511.50 Veertiende jaarlijkschc mee ting van de Women's Institutes Federa tion. 12.20 Gramofoonpl. 12.30 Kerkdienst. 1.15 Orkestconcert. 2.20 Tplevisie-uitz. 2.25 Gramofoonpl. 2.50 Uitz. voor scholen. Een geringe buit. In den tijd van drie weken is Vrijdag nacht voor dc tweede maal ingebroken in het kantoor der Singermaatschappij aan de Heuvelstraat to Tilburg. De dief is bij zijn tweede bezoek precies op dezelfde wijze te werk gegaan als bij de eerste inbraak, of schoon inmiddels ter meerdere beveiliging de afsluiting van het perceel aan de ach terzijde mot 1 M. was verhoogd. In het kantoor was alles overhoop gehaald en als buit heeft de inbreker een geldkistje mee genomen, dat slechts enkele guldens be vatte, benevens eenige waardelooze papie ren. Drie gevaarlijke inbrekers gearresteerd. Vrijdagmorgen heeft de politie te Spij- kenisse gearresteerd den 20-jarigen I. de H., en den 26-jarigen J. van L. Beiden werden verdacht schuldig te zijn aan de inbraak in den goudsmidswinkel van den heer L. D. Constandse te Spijkenisse, eenige dagen geleden gepleegd. Spoedig bleek, dat de politie hier een goede vangst had gedaan. Aan boord van den Westlander, waarin de verdachten werden gearresteerd, ontdekte de politie in een etenspan nagenoeg den geheelen buit van de inbraak te Spijkenisse en bo- j vendien een groot aantal klecdingstukken I afkomstig van een onlangs te Zuidland, bij den heer J. van Beek gepleegden diefstal. Eenige horloges ontbraken en bleken reeds te zijn beleend. 4.50 Cinema-orkost en -orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Voorlezing en Nieuwsber. 7.00 Orgelspel door W. S. Vale. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. Orkest. Dennis Koble (ba riton). 9.20 Kieuwsber. 9.45 Lezing. 10.05 Toespraken. 10.35 Dansmuziek. 11.2012.20 Dansmuziek. „Radio-Pari s", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestooncert en soli. 8.20 „Das Dreimadlerhaus". Operette op muziek van Schubert. Orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestconcert. 10.3511.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Concert. Orkest en sopraan. 5.506.50 Gramofoonpl. S.20—9.20 Concert. Orkest en piano. 9.20 „Schlager". Hoorspel van F. War- schauer en J. Stein. Muzik. geillustreerd. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert: 3,20—5.20 Concert. Orkest en piano. 5.205.50 Kinderuurtje. 8.20—9.20 Orkestconcert. 10.0510.20 Piano-recital. 10.4011.25 Concert. Zang erf strijk kwartet. Brussel, 50S.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Concert. Orkest en soliste. 10.15 Dansmuziek. 8.35 (Op golfl. 338.2 M.) Concert georga niseerd door de- Sarov. Z e e s e n, 1635 M. 6.5012.50 Lezingen. 12.501.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Lezingen. 2.202.50 Gramofoonpl. 2.503.20 Lezing. 3.203.50 Gramofoonpl. 3.504.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.50—8.20 Lezingen. 8.20 Concert. The Hampton Institute Choir (Negerkoor). 9.50 „Licht und Schatten". Bezoek aan een groote stad bij nacht. 10.50 Lezing en berichten. In het vaartuig zijn verder in beslag genomen een volledig stel inbrekerswerk tuigen, zwarte maskers, een geladen re volver van groot kaliber en een tweetal dolkmessen en andere wapenen. Een derde verdachte, de 30-jarige D. de H., schipper, wonende te Zuidland, is gis teravond te Rotterdam opgepakt. Bij het afgenomen verhoor hebben J. van L. en D. de H. bekend de inbraak te Spijkenisse te hebben gepleegd. Het onderzoek wordt door de politie voortgezet, daar vermoed wordt, dat het drietal zich ook schuldig heeft gemaakt aan inbraken en diefstallen te Rockanjc en Oostvoome. De gevaarlijke inbrekers zijn ter be schikking gesteld van de Justitie tc Rot terdam en ingesloten. „Dc Crt." Het kerkje van Aalst in gevaar? In den afgeloopcn week heeft rector Pinckers van Assclt in zijn beroemd kerk je scheuren ontdekt in dc gewelven van den vooringang van het monumentale ge bouw. Toen hij dan ook de Monumenten commissie op de hoogte bracht van dit feit, was deze direct, aanwezig om maat regelen tegen uitbreiding te voorkomen. Men is toen direct- met het plaatsen ecner stellage begonnen om met moderne middelen deze breuken te herstellen. Ver moedelijk zijn zij een gevolg van de jaar lijkschc overstrooraing van de Maas, welke op den langen duur de grondslagen kun nen onderspoelen. „Mndmrg." FEUILLETON door MARC GOUVIEUX. 30) Aau den anderen kant van de terrassen van de Fransche controle en van het ge bouw van de monopolies, dwars door de overblijfselen van het Spaansche fort-, be merkte men het zandige vierkante terrein- Zwarte punten rondom, een automobiel en opgetuigde muilezels. De landingsmanoeu vres werden uitgevoerd, een electrische bel rinkelde. De stem van den steward kon digde plechtig in het salon aan: „Djerba" bijzondere halte. Nie mand steeg uit. Dc nieuwsgierige passa giers hebben de speeltafels verlaten, de fauteuils in het rooksalon en de tafeltjes van de bar. Ondanks den wind, die hard uit het Zuid-iWesten blies, werd het vliegtuig haast verticaal op de gummi-hellingen gebracht. Dc sirocco boog de toppen van de palmen en balanceerde het gevaarte van de Ram ses. Gerammel aan de bakboorddeur, die los- gegrendeld en geopend werd. De steward bracht hastig het laddertje in orde. Een gracieuze verschijning, elegant, op zijn Parijsch, vreemd in dit Oostersche dé cor, schreed door de geopende deur. En Maika wierp zich haastig in de armen van Férïdek. Tusschen de uitingen van teederheid van den grooten zwarten hond, die tegen de schouders van zijn meesteres opsprong en het vreugdegehuil der dienstbode, wist men niet waarvan de menschelijke kreten kwamen Zamba, de tuinier, drukte neergehurkt, zijn gelaat tegen haar mantel. De contro leur van Djerba en Si-el-Arousi, de „Kaia" van het eiland, steeg uit zijn automobiel om de jonge vrouw tegemoet te gaan en haar te verwelkomen. Ik vergezelde haar enkele meters bui ten de schaduw van dc Ramses en de nieuwsgierige blikken, die de mooie reizig ster gadesloegen, voor wie deze particulie re halte ingericht was en men raadde met evenzooveel blikken Wanneer zal ik u terugzien, mijn vriend vroeg zij mij op een toon, waarin ik ontroering bemerkte. Ik maakte een onbezorgd gebaar, ten einde te trachten, mijn emotie te verber gen. Ik weet nietAls de Sahara indruk op iemand maakt, laat ze niet meer los. Wanneer vertrekt u? Zoo spoedig mogelijk. Morgen, mis schien vanavond, als mijn karavaan gereed is Stilte. Komaan, zei ze, we moeten scheiden. De commandant van de Rarases wordt on- geduldigd. Er is windGij zult Dar-el- Teffah, toch niet vergoten, Harismendy? Als eenig antwoord omklemde ik lang haar hand. Ik voelde haar parfum, dezelfde die dien nacht de cabine vulde Féridekmompelde ik met gloed. Hij dacht, dat haar bvnd beefde. De Ramses liet een signaal hooren, sire- nengehuil. HOOFDSTUK VII. Vervolg van het dagboek van Harismendy. Zuid-Tunis, Beu Gadanc, 25 Maart. Sinds drie dagen te Ben Gadane, tever geefs wachtend op mijn karavaan. Dezen morgen kwam Amor Ben Lamri, mijn gids, belast met dc verzorging van de kameelen, dragers van het materiaal, mij een bezoek brengen.... Hij heeft een flink uiterlijk, is ouderwetsch gekleed in zijn bruin ka meelharen lange mantel, gelijkend op een toga, zijn hoofdbedekking is gelijk aan die van een Romeinschen wichelaar. Meester, zei hij me op ncderigen toon, terwijl hij mijn schouder kuste, sla niet... het is niet mijn schuldDc sokrars (ka meelrijders) die van Tripolis moesten ko men, zijn er nog niet En waar zijn ze? vroeg ik. Zij zijn nog onderweg. Het is de fout van het hoofd der Touarinen, die mis schien telang gewacht heeft om hen te stu ren of het is ook mogelijk, dat de kamee len nog in de weide zijn En hoeveel tijd hebben zc noodig om hier te zijn? Daar zijn acht dagen voor noodig, meester, bekende Amor Ben Lamri, terwijl hij mij een onrustigen blik toewierp. Ik sloeg me zenuwachtig met de kar wats op mijn been. Ik kookte van woede. Acht dagen wachten in het verloren veld van Zuid-Tunis, in dit Ben-Gardane, nau welijks te zien bij de daling van de Ram ses. Nog acht dagen dc over dreven vriendelijkheid van het huishouden van den chef van het luchtstation te moe ten verduren, nog acht dagen alvorens bij den eersten Franschen post te komen, nog acht dagen, op het middaguur, de inland- sche officieren den inspecteur van do douane, het hoofd van de politie of den directeur van de monopolies te ontmoeten, wanneer men met hart en ziel verlangt naar de eenzaamheid.... O! neen.... Ik stuurde mijn Europê&sche kleeren, die nutteloos zijn in de woestijn, naar Tunis te rug en daar stond ik, als bewoner van de Sahara in mijn korte djellaba, met bloote voeten in de sandalen van kameelleer. Ik zag er uit als een Parijsch onderzoekings reiziger te midden der Afrikaansche vel den Maar een gedachte doorkruiste mijn gee3t; zij had zich meester gemaakt van mijn verbeeldingzq kwam bij me op als eon licht. Ik vroeg aan den gids: Amor, ik zal je vergeven op voor waarde, dat jc voor den avond op dc kust een boot.gevonden hebt met een beman ning voor een reis van eenige dagen. Amor, Ben-Lamri, blij dat hij er zoo goed van af kwam, antwoordde mij: Meester, ik zal er voor zorgen. Van avond zult ge hebben, wat ge verlangt In het kleine haveqhoofd van Bibans. de voorhaven van Ben-Gardane, dobberde mijn bootje op net water. Ben Arrous, het type van een barbaarschen zeeroover, riep mij het welkom toe. Hoe ver is het tot Djerba Waarheen gaat ge op Djerba, Si Har- risch-Mendi Aan gene zijde van de zeeëngte van Tourgaexne?. Als Allah mij den wind der aarde blijft geven zullen wij er morgen zijn.... Goed Vooruit Ben Arrous ik re ken op je En ik op God. Op de golf van Syrta, schoot het bootje vooruit. De wind deed het roodc driehoe kige^ zeil zwellen. De bark was oud, maar stevig. De dwarshouten van knoestig olij- venhout, de roeibanken, dc vaJsche brug, waarop ik mij had uitgestrekt, hadden het glimmende patine van oud hout, uitgesleten door het lange gebruik van generaties van matrozen. Ben Arrous zat bij mij. De riem in dc hand, hield hij het zeil in de richting der golven. Ik zag zijn figuur met zijn uitda- genden blik, die zich op het zeil vestigde. Het was zeker een afstammeling van Cor- sicanen onder Soliman den Prachtigen: kromme neus, knokig gelaat, rosse knevel, helderblauwe doordringendo oogen, die de bruine gelaatskleur beter deden uitkomen met zomersproeten en gebruind door den sirocco en de mistige lucht. Een groene vuile tulband omgaf zijn knokigen schedel. Dc nacht was ingevallen. Dc groote maan kwam op en verlichtte ons. De zee zong voor den voorstevenVooroverge bogen dacht ik aan haarHet kwam mij voor, dat ik een matroos was uit de legende van de „Verre Prinses" op weg naar haar paleisWas het niet dezelfde zee Was het niet dezelfde hemel van Rytra? Was het niet eenzelfde geestdrift? Ben Arrous, vroeg ik, weet gij waar wo naar toe gaan? Neen, sidi, ik wacht op hetgeen ge me zegt. Ik ga naar Dar-el-Teffah,. het huis van Lellah Féridek. Gij kent Lellah?.... (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9