MAANDAG 19 MEI 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 KON. NED. VOETBALBOND. De Kampioensccmpetitie. De spanning in de kampioenscompetitie blijft. Wel is het nu haast practisch zeker, dat Blauw Wit, ondanks haar gelijke spel tegen Velocitas, geen kans meer heeft op de. eerste plaats. Immers met een gelijk aan tal wedstrijden achter den rug en twee voor den boeg staan ze drie punten achter op de leiders Ajax en Velocitas. De stand is thans: gesp,gew.gel.verl. v.-t. pat. Ajax G 3 1 2 12-5 7 Velocitas 6 2 3 1 9-12 7 Willem IJ 6 2 2 2 12-8 6 Go Ahead 6 2 2 2 10-10 6 Blauw Wit 6 1 2 3 4-12 4 Nog moeten worden gespeeld: AjaxWillem II en Blauw WitAjax, te Amsterdam. Te Groningen: Velocitas—Go Ahead. Deventer: Go AheadBlauw Wit. Tilburg: Willem IIVelocitas. Zondag a.s. wordt te Amsterdam ge speeld Blauw WitAjax (natuurlijk uitver kocht). En vermoedelijk VelocitasGo Ahead. Twee wedstrijden, die ons al een heel eind verder naar de beslissing brengen. Wint Ajax, en dat gelooven we, dan zal vermoe delijk AjaxWillem II, de beslissing moeten brengen. Dc promotie-wedstrijden. In heb Zuiden moesten beide wedstrijden wegens regen worden afgelast. In don laatsben wedstrijd van de promo tie-competitie in het Noorden is thans de beslissing gevallen, met als resultaat dat Meppel het volgend jaar twee eerste klus sers zal hebben. M.S.C. won van H.S.V. met 31. Van krachtsverschil was echter ook ditmaal weinig sprake en niettegen staande de uiterst ongunstige weersomstan digheden hebben' beido ploegen zich "gege ven met een élan, slecht mogelijk door cle groote belangen die op het spel ston den. De eindstand is: M.S.C. H.S.C. w.v.v. 1 0 IS-9 7 1 1 10-7 5 0 4 4-16 0 De uitslagen. Om het kampioenschap van Nederland, Blauw-WitVelocitas 00. Promotie- en degradatiewedstrijden. AFDEELING II. Steeds Hooger—V.O.C. 3—1; De ïïollan- diaan-Coal 32; R.F.C. 2Excelsior 3 01. AFDEELING V. M.S.C.—H.S.C. 31. Bekerwedstrijden. P.S.V.—Golto 12-3 j R.C.H.—Alphen 30: HeraclesFeyenoord 13; Palemig Ajax 13; West-FrisiaExcelsior 11; TubantiaB.V.V. 4—4. Stedenwedstrijd. Den HaagBrussel 33. Blauw-Wit—Velocitas 0—0. Het begint met een Groningsch over wicht. Fransen krijgt al direct een goede kans, als hij het leder fraai van Hekkema krijgt aangegeven, zijn schot gaat hoog over. Zuidema lost. een hard schot, dat kee per Barend goed houdt en even later schiet Bonsema eveneens over. Gerritse leidt den eersten aanval van Amsterdam, zijn voorzet wordt door Rho de over het doel gekopt. De Blauw-Witten komen terug en Homberg kan laat voor zetten, eenige spelers missen en het leder belandt tenslotte bij den naar binnen ge- loopen Gerritse, die keihard in het zijnet schiet! Het spel raakt meer verdeeld, spil Zui- dema treedt op den voorgrond en zet her haaldelijk zijn vleugels aan het werk. In leze periode blijkt zeer duidelijk, dat links buiten Hekkema het zwakke punt is in de groen-witte voorhoede. Hij kan geen bal binnen de lijn houden. Ferwerda geeft laag loor aan Gerritse, even Knol voorbij en ïaar binnen zwenkend geeft hen een effect- rol schot, dat keeper Rozema niet in zijn landen kan houden, het leder gaat de ioogte in maar vlak voor doel trapt Rokde 'inaal over den bal heen en de toestor mende Sitters Jr. trapt over. Een benauwd Dogenblik voor het Groningschc doel. Van verre lost Sitters Jr., na een goed opge zetten aanval een schuiver, die de verrasten Rozema maar net corner weet te schep pen. Deze door Gerritse fraai voor doel ge plaatst levert niets op. Aan den anderen kant zitten de Groen- witten ook niet stil, Meulema en Bonsema combineeren uitstekend en van den laatste dreigt steeds gevaar. Toch zijn zijn voorzet ten iets te scherp voor doel, waardoor Ba rend steeds kan ingrijpen. De Wolf Sr. en Witlox zetten den buitenspelval open, en het is belachelijk, om te zien, hoe de ge- heele Blauw Wit-voorhoede er soms in loopt. Meulema knalt een schot in Barend's handen. Lietzen en van Asselt weten de situatie meester te blijven. Na een half uur spelen heeft Veolcitas beslist het beste van het spel. Eenige corners op Blauw-Wit's doel leveren niets op, een gevaarlijk boog schot van Hekkema wordt tot corner* ge werkt. Ook deze levert niets op. Ook Velo citas is niet doortastend genoeg voor doel en door treuzelen gaat menige kans verlo ren. Erg fraai is het spel er ondertusschen niet op geworden. Even voor de pauze raakt Rhode geblesseerd na in minder zachte aanraking te zijn geweest met Zui dema. Hij verlaat het veld en wordt in de tweede helft vervangen. De ruststand is o—o. Het blijkt, dat Blauw Wit tengevolge an het uitvallen van Rhode het binnen- .io gewijzigd heeft: linksbinnen speelt Brouwer (invaller), midvoor: Smit en rechtsbinnen Sitters Jr. Reeds dadelijk na den aanvang zet mid voor van der Velde goed door, in moei lijke positie lost hij een hard schot, dat kee per Barend er fraai uithoudt ten koste van een corner. Deze wordt het veld in gewerkt. Een paar minuten weet Barend nog juist een schot onder den 'at, na een hoog opstuitende bal vanZuidema-, te stoppen. Velocitas oefent druk uit op de Blauw Wit veste, maar Lietzen en van As selt weten steeds nog weg te trappen. Wan neer Fransen o.i. te ruw op van Asselt in loopt bewerkt de laatste den terugloopende van Asselt ook niet onzacht. Het leder is intusschen al naar de andere helft ge trapt, Gerritse onderneemt een snellen rush langs de lijn, loopt naar binnen, een hard schot, doch Rozema heeft zich goed opgesteld en slaat het leder uit zijn doel tot corner. Spil Sitters moet worden bij-, gewerkt. De rechtervleugel van de Amster dammers is actief en Ferwerda, die achter zijn vleugel zit kan een hard schot lossen, dat alweer in bet zijnet belandt. Enkele vrije schoppen worden uitgedeeld. Witlox krijgt een waarschuwing maar hierbij blijft het gelukkig, van Bisselick houdt de teu gels strak. Blauw Wit zit er nu enthousiast op, doch voor doel vlot het geenszins en in het spel veel te onsamenhangend om pro ductief te kunnen zijn. In de Groningsche voorhoede vlot het ook niet meer zoo goed, als in het begin, van der Velde en Bonsema verwisselen van plaats. Van der Velde krijgt nog een goe de kans cm zijn club de leiding te geven, maar voor open doel wordt ook hij ter aarde gewerkt. Weer wordt Velocitas iets sterker. Een voorzet van Hekkema scherp voor doel weet keeper Barend te grijpen. Stevig houdt hij den bal in zijn handen, alhoewel vier Velomenschen om hem heen draaien, trappen, duwen. Scheidsrechter van Bisse lick geeft terecht free-kick. Weer veran dert Velocitas haar opstelling. Zuidema en Fransen verwisselen van plaats, doch' Zui dema is geen speler voor cle linksbinnen plaats, veel brengt hij hier niet van te recht. Nog krijgen de Groen-witten eenige kan sen, een schot van Bonsema ketst tegen den lat en het veld weer in, even later ontkomt het Blauw Wit-dcel andermaal aan een doorboring, ls het leder onbereikbaar voor Barend kalm wordt ingezet, doch de paal treedt als redder op. Een kopbal van Fran sen uit een voorzet van Meulema gaat juist naast. Velo zet er alles op om te winnen, de uitvallen van Blauw Wit blijven gevaar lijk, uit een daarvan schiet Sitters keihard naast. Twee corners op het Blauw Wit- cloel leveren niets op, de Groen-witten zien hun zwoegen niet door een doelpunt be loond en als de uitstekend leidende van Bisselick het einde aankondigt-, is de stand nog steeds dubbel-blank. Een uitslag waarmede Blauw Wit dubbel en dwars tevreden mag zijn. R. C. H.—A1 p K n3—0. Wat te voorzien was, is geschied. Alphen heeft, het in den zwaren strijd te gen deze Haarlemsche eerste klassers niet kunnen bolwerken; de bezoekers had den bovendien twee invallers, terwijl B. C. H. bijna volledig versoheen. Even twee uur wordt dan begonnen; de bezoekers pakken direct flink aan; hun voorhoede zweeft voortdurend om het R.C.H.-doel, doch zij brengt het niet verder dan hot backstel, dat niet veel moeite heeft om het leer te retourneeren. Ook R.C.H. komt eens in den aanval en mooi combi-. neerend spel van haar voorhoede noopt de verdediging van Alphen tot handelend optreden. Van Leeuwen weet enkele scho ten uit zijn doel te rammelen. Een vinnig schot weet hij vervolgens door uit te loo- pen, vallende corner te verwerken. Deze levert niets op. Goed samenspelende, gaat de voorhoede van Alphen clan op het R.C.H.-doel. af. De midvoor plaatst het leder naar cle toeloopencle rechtsbuiten. De bal is hem echter te vlug af, zoodat deze kans wordt gemist. Dc rust nadert reeds en nog éteecls is de stand 0-0, maai de Haarlemmers schijnen plots van ge dachten te veranderen. Een serie fanatieke aanvallen van R.C.H.-zijde volgen. De rechtsbuiten zwenkt om het backstel dei- bezoekers en doelpunt onhoudbaar. 1—0. Daarna komt weldra de rust. In cle tweede helft komt, na een aan vankelijk overwicht cler bezoekers, R.O.Jü. weldra weer aan 'b woord. Uit een voor zet- van links brengt de rechtsbinnen den stand voor de Haarlemmers op 20. Door deze achterstand geprikkeld, gaan de be zoekers uit een ander vaatje tappen en herhaaldelijk gaan zij tot den aanval over. De Haarlemsche verdediging blijkt dan voor geen klein geruchtje vervaard; zij zuivert door verre schoten haar terrein en stelt dientengevolge de voorhoede meermalen in dc gelegenheid aan te val len. Bij een dezer aanvallen moet de ver dediging van Alphen voor een schot van den linksbinnen van R.C.H. zwichten en de stand is 30. Alphen speelt nu een verloren wedstrijd en weldra kondigt de soheidsrechter, die onvoldoende leidde, onveranderd het einde aan. Zaterdagmiddag-elftallen Leiden—Haarlem 2—6. Zaterdagmiddag speelden op het L. F. C'. terrein bovengenoemde elftallen. Haarlem is direct- in den aanval en door een fout van de backs heeft Haarlem succes (01). Uit een penalty scoort Leiden den gelijk maker (11). Goed combineerend komt de voorhoede van Haarlem onder leiding van den welbekenden oud-internationaal Jan Visser uit „Stormvogels" naar Leidens veste en de den midvoor maakt er een doelpuntje bij (1—2). Even voor de rust vergroot Haarlem den voorsprong (13). Na rust is ongeveer gedurende 10 minu ten Leiden de meerdere, maar eindelijk heeft- Haarlem zich wat- losgewerkt en het wordt 14. Na heldhaftige pogingen maakt van der Plas er 21 van. Het einde komt met- 26. Haarlem speelde in tegenstelling met i Leiden een goede partij voetbal. DE MISSIESPORTDAG TE EINDHOVEN De R.-K. Missiesportdag, die gisteren te Eindhoven zou plaats vinden is wegens ongunstige weersgesteldheid uitgesteld tot 15 Juni a.s. Belast. Ambt,—Militair XI 6e R, V. A. Dinsdagavond 6 uur zal op het- terrein achter Pomona de returnwedstrijd plaats vinden tusschen bovengenoemde elftallen. De eerste wedstrijd werd door de militai ren met 41 gewonnen. Lugdunum I—V. I. 0 .S. I 4—1. In een zeer vlot gespeelden wedstrijd heeft Lugdunum van den 2e klasser Vios den Haag, met flinke cijfers gewonnen. Vios kwam echter met eenige invallers uit. De leiding van den heer Vaassen was uitstekend. Met rust was de stand 2—0. R.-K. FEDERATIE. Overzicht. Zooals wij Zaterdag in ons overzicht reeds deden uitkomen zou Caesar in het verdere verloop der kampioenscompetitie wel eens voor verrassingen kunnen zorgen. De wedstrijd van gisteren geeft daartoe gereede aanleiding, want tegen P.V.C. werd in Utrecht een gelijk spel behaald, hetgeen voor de Beekenaren zeker geen on verdienstelijk resultaat is. De stand is nu: D.H.L. 3 2—1 17— 8 -1 R.-K. T.V.V. 3 2—1 10— 6 4 P.V.C. 4 12 1 9-12 4 P.H. 3 111 4—10 3 Caesar 3—12 4—91 In den beslissingswedstrijd inzake degra datie naar den D.H.V.B. wist Blauw Zwart van de reserves van Graaf Willem II te winnen met 31. L. en Sn. I—S. J. C. I 3—7. De promotie en degradatie-competitie in de le klasse D is gisteren beëindigd met den wedstrijd L. en Sn. I—S. J. C. I. Deze wedstrijd, van geen belang meer voor beide partijen, werd omgezet in een 73 overwinning voor S. J. C. zoodat de eind stand thans is: S. J. C. 4 3—1 15—7 6 D. O. N. K. 4 3—1 8—6 6 L. en Sn. 4 4 6"16 DIOC. HAARL. BOND. Junioren-elftal District Leiden. Op het „Leiden"-terrein speelden giste ren 2 proef-elftallen van het district Lei den een wedstrijd, om de elftalcommissie in de gelegenheid te stellen, het definitieve districts-elftal samen te stellen. Behalve de elftal-commisie waren ook enkele districts- bestuurderen aanwezig. Elftal A speelde in oranje, elftal B. in wit shirt. Onder leiding van den heer Th. Bergers trapt oranje af en ontwikkelt zich weldra een snel, tegen elkaar opgaand'spel. Spoe dig blijkt dat de elftallen elkaar niets zul len toegeven. Na een kwartier spelen wist Boot voor Wit het eerste doelpunt te maken, welke voorsprong vóór <le rust nog door C. v. Amsterdam voor Wit werd vergx-oot. Daar na was het rusten. Na de rust blijkt dat oranje haar opstel ling iets gewijzigd heeft, welke verandering een verbetering, bleek te zijn. Al spoedig weet Hoogervorst voor oranje keurig te doelpunten, even later gevolgd door een prachtgoal van de Vrind, zoodat de stand nu gelijk was. Zoo mogelijk werd er nu nog feller gespeeld, oranje domineert echter, doch keeper Jansen van wit houdt goed stand. Toch kan hij niet verhinderen, dat dc Vrind (oranje) nog tweemaal kei hard den bal in 'de touwen jaagt. Even voor het einde weet Wit ook nog een keer te doelpunten door Verkleij, zoodat de eindstand'werd 4—3 in het voordeel van Oranje. De elftal-commissie zal het. niet zoo ge makkelijk gehad hebben, want alle spelers hebben prachtig hun uiterste best gedaan en keurig gespeeld. Direct na den wed strijd is het definitieve elftal samengesteld, hetwelk door den competitie-leider wel be kend zal worden. Het is jammer dat' er zoo weinig publiek was thet schijnt nog niet voldoende door gedrongen te zijn, dat ook de junioren zeer mooie wedstrijden kunnen spelen, vol goede spelmomenten en met dat heerlijke enthou siasme der jeugd. De afwezigen hadden ditmaal weer groot ongelijk. Nederlaagwedstrijden R.K.S.V. „Teylingen" Teyiinge II—Leiden II 1—1. Om 12.30 uur fluit scheidsrechter J. Paardekooper beide elftallen binnen de lijnen. Zoowel Teylingen als Leiden tel den eenige invallers. Uit een strafschop weet Teylingen de leiding te veroveren. Na de rust blijken beide elftallen tegen elkander opgewassen, dooh het is Leiden, dat een schitterend doelpunt weet te ma ken, zoodat het einde aanbrak met gelij ken stand. Teylingen I—Wilhelmus I 4—3. Teylingen telde 4 invallers. Met. de rust had Teylingen een voorsprong van 41. Na de rust was er weinig moois te bespeuren. Wilhelmus doelpuntte uit een penalty. Kort hierop wordt het spel aan beide zijden ruw. Veel vrije trappen wor den er gegeven. De voorhoede van Wil helmus gaat er nog eens van cloor en voegt er een doelpunt bij (34). Wan neer enkele spelers dan wat te hardhan- dag worden wordt de wedstrijd gestaakt. O.V.V.—V.V.L. 4-7. Gisteren is een vriendschappelijken j wedstrijd gespeeld tusschen bovengenoem- cle elftallen. Beide ploegen versohenen met 6 invallers. Rust ging in met 31. Na de rust wist O.V.V. nog eenmaal het net te vinden, waartegen V.V.L. 3 maal scoorde Het was een genoeglijk partijtje, als stond het spel begrijpelijker wijze niet op hoog peil. ZEILEN DE NATIONALE 12 VOETS- JOLLEN-K AMPIOEN SCHAFFEN BOB MAAS VOOR DE TWEEDE MAAL KAMPIOEN. Na tien wedstrijden viel eindelijk de beslissing. Zaterdag en Zondag zijn de wedstrijden om het nationaal kampioenschap 12-voets- jollen voortgezet en eerst gisteren na den tweeden wedstrijd viel de beslissing. Bob Maas, de kampioen van het vorig jaar was ook nu de gelukkige, al mag niet verheeld worden, dat hij door een groote fout in den eersten wedstrijd van Zondag zijn kans leelijk in gevaar heeft gebracht. Hij had nl. voor den wedstrijd zich niet vergewist welke baan gezeild moest wor den. Zoo nam hij, terwijl hij een voorsprong had van ongeveer 100 Meter, den boei verkeerd, waardoor hij, toen hij eenmaal zijn vergissing bemerkte, zooveel achter stand kreeg, dat hij den wedstrijd verloor. Toch verdient de Hilversummer een pluim, dat hij door een nieuwe overwinning in den volgenden wedstrijd zich toch hand haafde en voor den tweeden keer beslag legde op den kampioenstitel. Zouden we weer een permanenten kampioen krijgen, nu Willem de Vries Lenfcsoh na een vijf voudig kampioenschap zijn kansen sinds twee jaar niet meer verdedigt? We laten hieronder een kort overzicht der wedstrijden volgen. De wedstrijden van Zaterdag. Te kwart voor vier viel het startschót voor den eersten wedstrijd. Dicht opeen lagen de deelnemers voor de startlijn en bijna dachten we, dat deze start een to tale mislukking zou worden. Zulks was echter geenszins het geval. Behalve Bax- zxlay, die iets te vroeg op de startlijn aan kwam, waren de overige acht juist op tijd, de een met meer, de ander met minder snelheid. Zooals zulks steeds hel geval is, teekende dit zich dadelijk af. Terwijl Jan Maas eigenlijk als eerste de startlijn pas seerde, werd hij spoedig voorbijgevaren cloor Gallé, Bolvié, Zweep, B. Maas, de overigen kwam iets achter. Laatstgenoemde wist evenwel spoedig de leiding te nemen. Zijn broer, Barzilay, Zweep en Huybers, bleven hem het dichtst nabij, en hoe-wel dezen onderling nogal eens van plaats verwisselden, bleef Bob Maas op mooien afstand voor. Toen de jollen voor de tweede maal op het Norre- meer terugkwamen, had B. Maas een flinken voorsprong, maar tusschen de an deren was het rond den boei een gedrang van je welste. Er hadden zelfs eenige aan varingen plaats, nl. tusschen Barzilay met J. Maas en Bohré met J. Maas. Van in vloed op den strijd was zulks evenwel niet daar het in de eindwedstrijden alleen gaaf om de bezetting van de eerste plaats. Bob Maas had er echter toch voordeel van, want hij vergrootte door het oponthoud der anderen zijn voorsprong weer danig. Onbedreigd wist hij dan ook als eerste aan te komen en daarmede zijn tweeden wed strijd te winnen. Zijn twee concurrenten kwamen als tweede en derde aan. De uitslag luidt: 1. B. Maas in 1 uur 13 min. 52 sec.; 2. J. Maas in 1 uur 15 min. 12 sec.; 3. P. J. J. Huybei-s in 1 uur 15 min. 38 sec.; 4. J. N. Karreman in 1 uur 15 min. 44 sec.; 5. F. A. F. Gallé in 1 uur 16 min. 11 sec.; 6. Barzi lay, 7 Bohré, 8. Zweep, 9. v. Ti-oostenburg de Bruyn. Toen te half zes het startschot'viel voor den tweeden wedstrijd ging Karreman als eerste over de lijn, maar het verschil tus schen de overigen was zoo miniem, dat er nagenoeg geen voorrang te bespeuren viel Op het Zweiland had Jan Maas dc leiding maar in zijn onmiddellijke nabijheid lag Zweep. Dan volgden Bohré en Bob Maas. Tegen den wind naar het Norremeer werd het een interessante strijd. Bob Maas, die door een overwinning den strijd zou kun nen eindigen, geraakte meer en meer ach ter en alle hoop op een overwinning van Bob Maas verdween. Een nieuwe concur rent voor de eerste plaats deed zich voor in den' persoon van Zweep, die aanvanke lijk weinig, doch later meer en meer uit liep. Ook Huybers en J. Maas bleven in de voorhoede, doch laatstgenoemde raakte teruggekomen op het Zweiland den boei en keerde naar huis terug. Intusschen liep B. Maas meer en meer in. Achtereenvol gens passeerde hij verschillende mededin gers en liep van de achterste naar de derde plaats op. Zelfs wist hij de tweede positie te veroveren, maar in Zweep vond hij een geducht concurrent. Deze liet hem niet meer los en tenslotte, bij het afflau- wen van den wind, verloor B. Maas nog eenig terrein. De uitslag werd: 1. E. R. Zweep in 1 uur 35 min. 43 sec.; 2. Bob Maas in 1 uur 35 min. 56 sec.; 3. W. J. J. van Troostenburg te Bruyn in 1 uur 46 min. 27 sec.; 4. P. J. J. Huybers in 1 uur 38 min. 30 sec.; 5. J. Barzilay Jr. in 1 uur 38 min. 30 sec.; 6. F. A. F. Gallé; 7. J. F. Bohré; 8. J. N. Kar reman. De wedstrijden van Zondag. 't Was gisteren heel wat- minder fraai weer dan Zaterdag. Er stond een vrij koude Zuid-Westen wind, maar de zeilers waren alweer tijdig present en te half elf vind de zesde eindstrijd aan. Er werd nu de gewone wedstrijdbaal! van de Kaag gezeild, dus ZweilandNor remeerDieperpoel en terug. Bohré was het eerst na het vallen van het startschot weg, maar de gebrooders Maas volgden hem van dichtbij. Op het Zweiland waren laatstgenoemden aan den kop en terwijl Bob vecht door ging pro beerde Jan hot aan den anderen kant. Bob Maas liep meer en meer uit en kwam het eerst op het Norremeer. Daar bezorgde hij zijn aanhangers een groote teleurstelling. Over bakboord rondde hij den boei en keerde terug naar het Zweiland. Het bleek, dat hij zich ver gist had in de wedstrijdbaal! en toen hij zijn groote fout bemerkte was hij reeds zoover weg, dat verschillende zeilers hem roeds voor waren gekomen. Bob Maas kwam zoo van de eerste tot de zevende plaats. Nadat hij nog naar Dieperpoel was geweest, keerde hij terug doordat hij we gens het slechte positie-kiezen onder de zeilen der overige deelnemers kwam en „vuilen wind" opving, waardoor hij meer en meer achter geraakte Aan den kop ontspon zich een aardige strijd tusschen Zweep, J. Maas en Barzilay en laatstgenoemde, die nog zeer weinig gepresteerd had, slaagde er inderdaad in do leiding te nemen. Fel hield hij vast, voor den wind naar heb Zweiland en hoe wel hij op het laatste vak wel wat veel riskeerde, behield hij toch de leiding en won hij dezen wedstrijd, zoodat hij zich in dc beslissingswedstrijden plaatste, terwijl Bohré. v. Troostenburg de Bruijn, Karre man en Gallé afvielen en de strijd werd voortgezet tusschen de gébrs. Maas, Huy bers, Barzilay en Zweep. Na een regenbuitje werd te kwart voor één voor den tweeden wedstrijd gestart. Dit was de zevende eindweclstrijd, de tien de van alle wedstrijden. Deze race was meer spannend dan fraai, want Bob Maas had van begin tot- einde de leiding. Zweep, die hem steeds als tweede volgde, werd voortdurend in bedwang gehouden dooi den Hilversummer, zoodat deze tenslotte vrijwel onbedi-eigd wist te winnen. Jan Maas had veel geriskeerd bij het opkrui- sen naar het Norremeer en was daardoor nummer laatst geworden en tx-achtend eeii enkele seconde te winnen, rondde hij den boei te kort, zoodat hij hem aanvoer en terugkeerde. De uitslag werd tenslotte: 1. B. Maas, in 1 uur 11 min. 38 sec.: 2. E. R. Zweep in 1 uur 11 min. 58 sec.; 3. P. -J. J. Huybers in 1 uur 12 min. 48 sec.; 4. Jae. Barzilay Jr. in 1 uur 13 min. 55 sec. Toen Bob Maas de finish passeerde, schetterden allerwege signalen van de vele aanwezige booten en overal klonk het applaus overal luid op voor Bob Maas, den kampioen 1930! Een Zomer-competitie? Van O.V.V.-zijde verzoekt men ons plaatsing van het volgende: Onze vereeniging heeft het initiatief ge nomen te trachten een zomer-competitie in elkaar te zetten. Wij vx-agen daarvoor de medewerking van alle R.K. Sportvereenigingen en R.K. scheidsrechters in Leiden en omstreken. De bedoeling is de wedstrijden vast te stellen op Zondagen, Zaterdagen en bij aanvraag ook op Woensdagen, en deze doen aanvangen om 7 uur (desgewenscht vroeger of latex-). De wedstrijden zijn bedoeld voor A (Senioren en B Junioren. De inschrijving staat open tot en met Woensdag 28 Mei bij ondergoteekende. De inschrijving is gratie, maar iedere vereeniging verplicht zich de helft der netto-opbx-engst af te staan aan scheids rechter Angevaare. Na dien datum worden nadere bijzon derheden medegedeeld. Wij hopen op aller medewerking. M. VAN NOORT Jr. Douzastraat 2, Leiden A. S. C. I—S. N. A. II 1—2. Deze wedsthijd werd op het Meerburg terrein gespeeld. Onder leiding van scheids rechter Bouckaert werd begonnen. Sna had den toss gewonnen en speelde met den vrij sterken wind die van doel to doel stond in de rug. Sna is het eerst in den aanval, doch de A.S.C.-verdediging is voor haar taak berekend. Het is een vrij zenuwachtig spel en de mistrappen zijn aan beide kan ten talrijk. Toch is het S.N.A., dat voor de rust het meest aanvallend optreedt, maai doelpunten blijven voorloopig uit. Als bij een S.N.A.-aanval een A.S.C.-speler hands maakt in het beruchte gebied geeft de scheidsrechter aan S.N.A. een nenalty. Deze wordt mooi ingeschoten maar dc scheidsrechter laat hem. overnemen, omdat de keeper zich niet op de lijn maar voor cle lijn had bevonden. Nu schiet de rechtsbui ten in handen van de keeper, deze kon hem echter niet houden en de bal gaat achter hem in het doel 01. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust is A.S.C., geholpen door den wind direct in den aanval, maar de S.N.A.- backs en de keeper zijn in goede conditie en geven voorloopig niet thuis. Als na 20 miin-terx sne'en cle mi-ivoor keurig door geeft naar den linksbuiten brengt cleze keurig op en als hij vlak bij het doel is geeft hij met een vinig schot S.N.A. een mooie voorsprong (02). Dit wordt A.S.C. te bar en zij zijn nu sterk in de meerder heid. Ik oogenblik kan men een doelpunt verwachten. Dii laat ook niet lang op zich wachten want als de A.S.C.-rechtsbuiten mooi en hard voorzet kopt del inksbuiten fraai in 12, Voorwaar een schitterend doelpunt. In de resteerende 10 minuten is het steeds A.S.C. dat aanvallend optx-eedt, maar de S.N.A.-verdedigïng houdt stand en met een kleine S.N.A.-overwinning komt. het einde. De scheidsrechter had niet zoon lastige taak en de wedstrijd was hem toe- vei trouwd. Een woord van dank aan de vereeniging „Meerburg" voor het afstaan van haar terrein is zeker op zijn plaats.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6