UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING MAANDAG 19 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 DIES-VIERING R.-K. STUDENTENVER. „SANCTUS AUGUSTINUS". Opvoering van „Freule-ken", komedie in 3 bedrijven van Herman Roelvink. De 37sle Diesviering van de R. K. Studen- tenvereeniging „Sanctus Augustinus" alhier heelt gisteren op heel bescheiden wijze plaats gehad, zulks in verband met de plechtige her denking van het 15de eeuwfeest van St. Augustinus. welke Zaterdag op zoo luisterrij ke wijze plaats vond. Het was een rustige Zondag voor de Augus tijnen. Des middags werd er op het „Eigen Huis" een thé musical gegeven en te 6 uur was er gelegenheid tot dineeren. Voor deze Dies-viering werd echter zorg gedragen door de onderafdeeling van St. Augustinus, de tooneelafdeeling A. G. A. B., Jie in den Leidschen Schouwburg een opvoe ring gaf van de komedie in drie bedrijven van Herman Roelvink: „Freuleken". „Freuleken" speelt zich af in de woonkamer .-an Huize Rande" d Gelderschen Ach terhoek, in het najaar van 1779. Het ts geen nieuw stuk. want reeds ruim 18 jaar geleden werd het door „Het Nederlandsch Tooneel" vóór 11 jaar opnic w door dr. Rooyaards ten tooneele gebracht. Is het daarom niet nieuw te noemen, even min is het zulks om de nieuwe gedachten en ideeën, welke er in te aanschouwen worden gegeven en toch kunnen we het nieuw noe men, omdat de vraagstukken, die erin behan deld worden, even goed in onzen modernen tijd voorkomen. Men zou het stuk dus met dezelfde woorden en zonder ook maar iets te veranderen in het algemeen menschelijke der personen op onzen tijd toepasselijk kunnen achten. De ideeën en verhoudingen, die er zich in voordoen, zijn precies dezelfde als die ook thans ons bezig houden en die ook thans velen het hoofd „breekt". De tooneelvereeniging A. G. A. B. kan met groote voldoening op deze uitvoering terug zien. Spelers en speelsters hebben zich op be wonderenswaardige en zeer te loven wijze ge kweten van hun toch niet zoo gemakkelijke taak. Zij hebben „het probleem der rijpere jeugd", waarover men zich ook 150 jaar ge leden zorgen maakte, weer eens helder in het licht gesteld en evenals nu heeft men ook in die ver voorbije jaren een oplossing daarvoor gevonden. We weten niet, wanneer we bij de beoordee ling der personen een maatstaf zouden moe ten aanleggen, wie zich het best van zijn of haar taak gekweten heeft. Toch verdient Paul Feldbrugge, die den aan zijn stoel gekluisterden Job voorstelde, in de eerste plaats genoemd. Fijn typeerde hij den ziekelijken en deswege verouderden jongeling, de vraagbaak en trooster van ieder een, maar tevens den wijsgeerigen denker, die alles zoo anders en toch zoo juist zag: die antwoorden moest op de vragen van een lief devolle zuster, die moedertje wilde spelen in het moederlooze gezin en wier hart toch neig de naar liefde voor een ander; op vragen van den amant, een luchtige, vroolijke jongeling, die „Freulekeo" liefheeft maar daarneven wat robbedoest met het boerenmeiske, dat in de familie is opgenomen; antwoorden moet op vragen van den vader met zorgen, op vragen van den broer, die zijn carrière dreigt te ver gooien en tenslotte op vragen van de tante, die een Haegsch leveptje leidt. Paul Feld brugge was een persoonlijkheid op zichzelf. Naast hem stond Iman, uitgebeeld door mr. Hans Dorbeck, die een figuur in A. G. A. B. genoemd mag worden en nieuwen luister aan deze vereeniging heeft toegevoegd. Niet minder lof verdienen de dames Lies Heiling als het boerenmeisje in haar plat Geldersch-Brabantsch dialect, Do Wesseling als „Freuleken", hel zorgende moedertje en Annie Egelie, die de Haegsche tante met haar Fransch-Hoog-Nederlandsch op zoo juiste wijze wist weer te geven. Noemen we tenslotte ook W. van Geldrop en H. de Prez, die respectievelijk als vader en jongste zoon de rij van spelers tot één ge heel brachten, dat den toeschouwers een ge noeglijken avond heeft bezorgd. De belangstelling had grooter kunnen zijn, mede ook omdat de baten ten goede kwamen aan het St. Franciscus Liefdewerk. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op den hoogeerw. heer Deken Homulle en verschillende geeste lijken, professoren en afgevaardigden van zus terverenigingen en andere studentenorgani saties. Costumeering en grimeering waren perfect in orde. Het Costuumhuis „Erato" en de heer v. d. Pijl hadden daarvoor uitstekend zorg gedragen. Er waren aan het slot verschillende kran sen en bloemstukken, o.a. van St. Augustinus, vap de Unie, van de V. V. S. L., van de zus terverenigingen, van het St. Franciscus Lief dewerk. en bloemen voor de dames-speelsters en de souffleuse. 't Was een succesvolle avond R.K. JONGE MIDDENSTANDS- VEREENIG ING. De bond thans definitief opgericht. Vrijdagavond vergaderden de besturen en moderatoren van de Jonge Miclden- stanas-Vereen. uit Amsterdam, Haarlem, Heemstede, Lisse, Leiden, Den Haag, Delft en Rotterdam in een der bovenzalen van den Vergulden Turk alhier. De bedoeling van deze bijeenkomst was tot een definitieve goedkeuring der bonds- statufcen en verkiezing van een voorloopig bondsbestuur te komen. De vergadering stond, evenals Jc vorige malen, onder leiding van den voorzitter der Diocesane Contact-Commissie, den heer B. Walenkamp. Na de vergadering met den Christ-elij- ken groet tc hebben geopend, en na een kort welkomstwoord, verzocht de voor zitter den secretaris, den heer Ophof uit Amsterdam, de notulen der vorige ver gadering voor te lezen. Hierna doet de secretaris voorlezing van enkele ingekomen stukken, o.a. van Je afdeeling Alkmaar en van Mr. Bach, die verhinderd waren aanwezig te zijn. Hierna komen de vereenigings-statuten nog eens ter sprake. Rector Timp deelt mede, dat de Bisschoppelijke goedkeu ring bereids verkregen is, na art. 5 op verlangen van Z. D. H. gewijzigd te heb- ben. Tegen de tamelijk ingrijpende redactie wij zigmg hadden Heemstede en Leiden bezwaar. De eind-conclusie echter was, dat men zich moest neerleggen bij deze speciale wensch vanZ. D. H. den Bis schop. Bij de behandeling van de bondssta- tuten deelt de secretaris mede, dat Lei den en Amsterdam »een amendement op art. 9 hebben ingediend. Dit amendement, dat de benoeming van een leeken-voorzitter beoogt wordt dooi den moderator van afd. Den Haag ge steund. Pater Quirinus, moderator van Rotter dam, vraagt hoe Monseigneur hiertegen over staat. Rector Timp deelt mede, dat hij Z. D. H. hierover geraadpleegd heeft. Als gevolg van deze conferentie liet hij de vergadering volkomen vrij. Nadat per aanwezige vereeniging hierover ge stemd was, bleek het amendement Leiden- Amsterdam met algemeene stemmen te zijn aangenomen. Verder stelden Leiden en Amsterdam voor, de laatste alinea van art. 9 te la ten vervallen, daar deze kwestie reeds in de vereenigings-statuten geregeld is. Rector Timp zette in een uitvoerige toelichting het nut en de gewenschtheid van deze alinea nog eens uiteen. Bij ge houden stemming bleek het voorstel ver worpen, alleen Leiden en Amsterdam stemden voor. De volgende artikelen leverden geen bezwaar op, zoodat de bondsstatuten thans definitief vastgesteld zijn en alleen nog de bisschoppelijke goedkeuring be hoeven. Vervolgens vroeg Pater Mulder, mode rator van Leiden, het woord. Hij merkte op, dat hij over den bonds-moderator nog weinig had hooren spreken. Daarom stelt spreker voor Rector Timp bij accla matie te benoemen als bonds-moderator en dezen wensch van de vergadering aan Z. D. H. den Bisschop bekend te maken. Het voorstel van Pater Mulder wordt met daverend applaus ontvangen. Dan gaat de vergadering over tot het kiezen van een voorloopig bondsbestuur. Aangewezen worden de voorzitter en se cretaris van de D. C. C., terwijl de voor zitters van Leiden en H ©eons'# ie eraan worden toegevoegd. Tenslotte worden de agenda-punten betreffende insigne en contributie be sproken en geregeld De contributie zal voorloopig f 0.25 per lid bedragen. Van de rondvraag werd nog door en kelen gebruik gemaakt, waarna de voor zitter deze vruchtbare vergadering met den chr. groet sloot. Wij zijn zoo vrij de leden van St. Peter Kanis nog eens aan de belangrijke ver gadering van morgenavond te herinneren. Iedereen moet aanwezig zijn, daar met het oog op den Séhouwburgavond van Dinsdag 27 Mei a.s. verschillende mede- deelingen te doen zijn. Teder lid moet helpen om dezen buitengewonen avond een succes te doen wórden- Arbeidsbemiddeling voor vrouwelijke werkkrachten. De gevaren aan particuliere bemiddeling verbonden. Het particulier initiatief, dat zich in zoo heel verschillende richting en wegen heeft gebaand en op zoo uiteenloopende wijzen aan den dag treedt, heeft zich ook belichaamd in de talrijke particuliere plaatsingsbureaux, die overal zijn verrezen. Deze particuliere bureaux bestrijken het geheele terrein van den arbeid, er zijn dus ook bureaux' voor de plaatsing van vrouwelijke werkkrachten. Aan een particulier bureau voor vrouwelijke werkkrachten bestaat te de zer stede gelukkig geen behoefte, immers de Vrouwenafdeeling van de Gemeentelijke Ar beidsbeurs verricht de bemiddeling koste loos en beschikt daarbij over zooveel infor maties en zoodanige gegevens, dat teleurstel ling voor werkgeefster en werkzoekende bijna steeds is uitgesloten. De groote tegenstelling tusschen de Vrou wenafdeeling van de Gem. Arbeidsbeurs en een particulier bureau, dat vrouwelijke werk krachten zou willen plaatsen, valt onmiddel lijk op. En die tegenstelling is zoodanig, dat zij ook de minder gunstige zijden der parti culiere plaatsingskantoren voor vrouwen, dui delijk belicht. Ten eerste geschiedt de particuliere bemid deling uit zuiver winstbejag. Met belangen van werkgeefster of werkzoekende wordt geen re kening gehouden, het belang van den onder nemer van het plaatsingbureau staat geheel op den voorgrond. De belangen der vrouwelijke cliënten wor den op den achtergrond gedrongen door de overweging, dat iedere plaatsing (onverschil lig hoe die ook mag zijn) voor den bemidde laar „verdienste" beteekent. En hoe weinig de particuliere plaatsings bureaux voor vrouwen met andere dan haar eigen belangen rekening houden, blijkt wel dcor de gevallen, waarin aan jeugdige meis jes een „betrekking" werd bezorgd in ver dachte huizen, alwaar deze meisjes aan mo- reelen ondergang bloot stonden, en dat tot schade en schande moesten ondervinden. Leiden kan zich gelukkig prijzen met het bezit van de Gem. Arbeidsbeurs, waar de vrouwenafdeeling de bemiddeling verricht met de bedoeling de werkzoekende vrouwen en meisjes in haar eigen belang te helpen. Daar worden voor de vrouwen en meisjes betrek kingen gezocht, die haar passen en waar zij behoed voor moreele gevaren, werkzaam kun nen zijn. Met ''«t oog op de bovengeschetste gevaren dte cl oar'.icu,:ere bemiddeling van Vrouwen arbeid met zich brengt, mag op dezen tak van Gemeentedk. ;t nogmaals terdege de aandacht van belanghebbenden worden gevestigd. De Direc.eur van den Gem. Dienst voor Sociale Zaken, P. C. G. A WIJKMANS. Vereenigde R.K. Dilettanten. Feestavond in Concordia. Gisterenavond gaven de Vereenigde Dilettanten een tooneeluitvoering in de groote zaal van Conoordia Ongeveer half negen werd, voor een vrij we' uitverkochte zaal, een aanvang gemaakt reet, het t-oo- neelspel in drie bedrijven: „Vijanden''. De schrijver van dit stuk had de voor opgestelde bedoeling den toeschouwer de verderfelijkheden van de socialistische en communistische levensbeschouwing te la ten zien. Het is dus een tendenz-sfcuk met al het goede en sleche eraan verbonden. Laten wij eerter dadelijk verklaren, dat de speelsters en spelers zich op goede wijze van hun taak, die lang niet altijd even gemakkelijk was, gekweten hebben. Het tooneelstuk speelt in de na-oorlogsohe sfeer van Duitsohland, tijdens de woelin gen van de Spartacisten. Wij zien hoe de verbitterde ziel van een jongen frontsol daat het gif van de communistische dwa ling gretig inzuigt. Dan komt het conflict met zijn godsdienstig meisje. Vervolgens komt de pastoor (welke rol goed gespeeld werd) met zijn levenservaring de beide menschen te hulp. De jonge communist wil er niets van weten en in de volgende bedrijven zien wij den pa-stoor gevangen genomen en weer bevrijd door de soldaten der Reichswehr, die de orde komen her stellen. Onder de oproerkraaiers, die op heeter- daad van plundering betrapt zijn, bevindt zich ook Walter, de jonge communist. Be wust van de nederlaag voIEardt hij bij 't verhoor in een hardnekkig zwijgen. Dan komt de zegenrijke invloed van den ouden pastoor dit harde hart verzachten en terwijl buiten de geweerschoten van het fusilleer-peleton knetteren daalt Gods vrede eindelijk over dit verdwaalde men- schenkind dat onder'leiding van den ziele- herder een nieuw leven zal trachten te beginnen. Van de overige tooneelisten vermelden wij nog de pastoorsmeid, die een koste lijke creatie te zien gaf. Na de pauze werd nog een één-acter gegeven: „Het Valsche Etiket", waarna, men nog geruimen tijd gezellig samen bleef. De „Key-town Monkeys" zorgden voor goede entre-act muziek en natuurlijk ook voor de dansmuziek later op den avond. Het Zilveren Jubileum van de Coöp. „Ons Doel". Met een druk bezochte receptie in den foyer der Stadsgehoorzaal werd Zater dagmiddag van 2—3 uur de viering van het zilveren feest van de Coöp. „Ons Doel" ingezet. Zeer vele leveranciers, genoodigdeu en vrienden maakten van deze gelegenheid gebruik om het bestuur te complimentee ren. De meesten hunner lieten hun geluk- wensch vergezeld gaan met het aanbieden van een bloemstuk, wat aan de receptie zaal een meer feestelijk aanzien gaf. Bij de muziek van een, strijkje, onder leiding van den liéer v. Well, wat de gezelligheid verhoogde, werd dé eêrewijn door de feestcommissie aangeboden. Des avonds om half acht werden de deuren der Stadsgehoorzaal geopend voor den feestavond. Bij den ingang ontvingen de dames een zakje met bruidsuiker, ter wijl den heeren sigaren werden aangebo den. Ongeveer half negen opende de voor zitter, de heer Tobé, met een woord van welkom deze feestvergadering waarna hij melding maakte van de vele gelukstele grammen en felicitaties, die waren binnen gekomen. Schriftelijke gelukwenschen wa ren o. a. binnengekomen van Mr. A. van de Sande Bakhuijzen, burgemeester van Leiden, oud-burgemeester Jhr. Mr. Dr. N. de Gijselaar, van de Nederl. Mij. voor Nij verheid en Handel en vele anderen. Tele grammen waren ontvangen van afdeelin- gen uit Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Den Haag, Leiden, Deventer, Gouda, Lei den en Wassenaar. Vele bloemstukken, die 's middags de receptiezaal hadden getooid, sierden nu de beide zalen, waar hel feest gegeven werd en die beiden geheel bezet waren. Van B. en W. en van den oud-burge meester Jhr. De Gijselaar waren berichten van verhindering ontvangen. Spr. wenschte" den dames en heeren een genoeglijken avond. Het dubbel-kwartet „Inter Nos" bracht vervolgens onder bekwame leiling van haar directeur, den heer Mizée, eenige schoone liederen ten gehoore. De duettisten Klaare en Flora traden vervolgens met aardige nummers op, zooals „In de maand Mei" en „Zoo leven wij", waarvan het refrein door allen werd medegezongen. Het „Duo Chapro", deed met „De straatmuzikanten" en „Onder de Guillotine", de feestvierenden schateren van het" lachen. Nadat de avond verder met zang en muziek was opgeluisterd sprak de voorz. 't slotwoord. Spr. zeide de tolk der verga dering te zijn, als hij zeide, dat deze feest avond boven verwachting was geslaagd en deelde mede dat aan de leden aangeboden zal worden een geschenk nl. 'n wandbord, voorstellende het oude Stadhuis. Hierna werd de goedgeslaagde feest avond gesloten. Bezoek aan de Leidsche Universiteit. Heden brachten de Amerikaansche ge zant en zijn echtgenoote een niet-officieel bezoek aan de Universiteit alhier. Mij. der Ned. Letterkunde. Op de Woensdag 11 Juni bier ter stede to houden jaarvergadering van de Mij. der Ned. Letterkunde zal als spreker optreden de heer Emmanuel de Bom uit Antwerpen met het onderwerp: „Het Proza van Gui- do Gezelle." ALPHEN AAN DEN RIJN. Santosbloem. Dinsdag a.s. zal de jaar- lijksche santosbloempjesverkoop plaats hebben van de R.-K. Middenstand. Personalia, Voor het examen kraam- verpleging slaagden onze plaatsgenooten J. M. Waardenburg en J. van Wel, beiden zuster in het Diaconessenhuis te Leiden. BODEGRAVEN. Ernstig ongeluk. Zaterdagnamiddag half vijf had op den hoek Brugstraat en v. Tolstraat een ernstig ongeluk plaats. De landbouwer de Gooier kwam met zijn rij wiel uit de Brugstraat, tegelijkertijd na derde een auto uit de richting Gouda in dolle vaart. Deze greep den wielrijder en smakte hem op het trottoir. Dr. v. Beek heeft hem daar direct ver bonden en met zijn auto in zeer zorgwek- kenden toestand naar zijn huis gebracht. KOUDEKERK. Raadsvacature. In de vacature ont staan door het overlijden van den heer Jac. van den Berg, is aan de beurt van benoe ming tot lid van den Gemeenteraad, de heer N. P. Slegtenhorst, behoorende tot de A. R. Partij. ZOETERWOUDE (H.-R.). Auto te water en zwaar beschadigd. Zaterdagnacht omstreeks een uur reed de heer P. W., assuradeur te Leiden, met zijn auto naar huis. In de buurt nabij het café „Ik leer nog" kwam volgens W. een auto met verblindende lichten van den tegenovergestelden kant. De heer W. raak te zijn stuur kwijt en reed geheel links door de leuning naast de Zwieterbrug in de Wei- poortscbe Vliet. De auto, welke door de groote vaart zelf een sloeg draaide stak met de bovenkant even boven de waterspiegel uit. Door opening van het portier kon de heer W. boven op de auto klimmen, van waar hij, na door hulpgeroep omwonenden uit hun slaap te hebben gewekt, per roei boot werd verlost. Na zic-h bij den heer P. V. van droge klee deren te hebben voorzien, vertrok hij naar zijn woning. Zondagmiddag werd de zwaar beschadigde auto onder veel belangstelling van het publiek door gebrs. v. Uilden met den kraahwagen gelicht en naar Leiden ver voerd. 4.ISSE. Het Patronaat op reis. Vanwege de Patronaten zal dc jaarlijksche boottocht dit jaar worden gehouden op Woensdag 4 Juni De reis zal dit jaar zijn: HaarlemIJmui- den en terug over Schiphol. Jubileum. Woensdag 25 Mei noopt de heer Jac. Wijsman den dag te herdenken, dat hij 25 jaar geleden werd gekozen tot besturslid van de R. K. Bloemistwerklie- denvereeniging „St. Isidorus". De feestelij ke huldiging zal plaats hebben in den R.-K. Volksbond op Zondag 25 Mei. Geboren: Adrianus Cornells z. van W. P. de Jonge en P. Scheele. Alida d. van P, Kozijn en G. Tromp. Ondertrouwd: A. A. v. d- Vlugt en M. Walkers. Gehuwd: H. Kozijn en M. P. v. Rooijen. NOÓRDWIJKERHOUT. Tooneelvereeniging. Vrijdagavond vergaderde in café Brama de Tooneelver eeniging „Oefening Baart Kunst", onder afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond alhier. Te half negen opende de voorzit ter de vergadering met den Chr. groet, waarna hij alle leden welkom heette, bij zonder de geest, adviseur kapelaan J. van Stralen. Bijna alle leden waren present. Door den voorzitter werd een schrijven voorgelezen, behelzende een uitnoodiging van de Tooneelafdeeling van den Ned. R. K. Volksbond, afd. Warmond, tot deelna me aan eeh door hen uitgeschreven too- neelwedstrijd voor S gezelschappen, te houden in het komende winterseizoen. Met algemeene stemmen werd besloten deze uitnoodiging aan te nemen. Daarna werd druk geconfereerd over het. aldaar op te voeren tooneelstuk. De keuze viel ten slotte op het tooneelspel in 3 bedrij ven: „Het 4de Gebod" door J. N. Wesse ling. Dan werd nog voorgelezen een propa- ganda-circulaire van den Ned. R. K. Too- neelbond. Er werd unaniem besloten we gens het ideëele en practische in een der gelijke organisatie het lidmaatschap te aanvaarden. Bij de rondvraag kwam ter sprake het in het komende seizoen alhier te spele nstuk. Een beslissing werd nog niet genomen. Het bestuur zal een keuze maken uit de in de Bondsbibliotheek voor handen werken. Hierna niets meer aan de orde zijnde sloot de voorz. deze gezellige vergadering op de gebruikelijke wijze. Personalia. Ingaande October a.s. zal Ds. P. Hofstede onze gemeente metter woon verlaten wegens benoeming elders. Postkantoor. Heden is aangevangen met den bouw van ons nieuwe postkantoor annex winkelhuizen en verdere bijgebou wen voor rekening van den heer Joh. Pad- ding, postdirecteur alhier. N00RDWIJK. St. Jeroensprocessie. De Amsterdam- sche Processie naar Noordwijk, uitgaande van de Vereeniging „St. Jeroen", waarbij zich in de laatste jaren ook aansluiten de pelgrims uit Amstelveen, Halfweg, Haar lem en Beverwijk e.o., zal dit jaar plaats hebben op Woensdag 4 Juni a.s. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders •ran Lei den, gezien het verzoek van J&T Murk Jansen om vergunning |tob ègttï oprichten van een kliniek op heg pficeel Meez-en- straat No. 2, gelet op fee artikelen 6 en 7 der Hinderwet, ge ven f ke rjn i\a an het pu bliek, dat genoemd vgrzqpk m^t de bijla gen op de Secretarie visie gelegd is, alsm« den 31 Mei e.k. des elf uren in het pereej reau van Gemeentel zal worden gegeven om Y dit verzoek in te breng; loper aefcneente tej: ï/dat Zaten brmiddags Jj^HÓalf Breestraa^T25 (Bu- rken)^^elegenheid varen tegen LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Mei a.s. waargenomen door de apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telef. 552. Electriscbe geleiding gebroken. Zater dagmiddag te ongeveer 6 uur werd een draadbreuk geconstateerd in de bovenlei ding van het electrische net der N.Z.H.T.M. op den Nieuwen Zeeweg. De bestuurder der juist aankomende tram bemerkte nog bij tijds dit euvel en wist voor hij deze breuk- passeerde, de beugel nog te strijken, zoo dat geen materieele schade of vertraging ontstond. Een spoedig aanwezige monteur bracht een en ander weder in f goed ver band. OEGSTGEEST. Bloembollencultuur. Verleden Vrijdag hield de Afd. Oegstgeest en omstr. van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur in Zomerzorg haar laatste verga dering in dezen winter, die noodig was in verband met de algemeene vergadering op 26 Mei te Haarlem. De voorzitter, de heer T. van Egmond, opende de vergadering en sprak zijn leed wezen uit over de geirnge opkomst. Afwe zig van het bestuur was de heer G. J Lubbe Thz. De secretaris las de notulen die goedgekeurd werden. Ingekomen waf de beschrijvingsbrief en een schrijven var de 3 October-vereeniging. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur van de 3 Oc tober-vereeniging voornemens is de optoch; van dit jaar een uitbeelding te laten gever van den land- en tuinbouw der omstreker en in verband ihermede tot de Afd. dc vraag gericht had, of zij ook bereid zov zijn hieraan deel te nemen. Het bestuur staat niet afwijzend tegenover dit verzoek mits de onkosten niet te hoog zijn. Het wi echter eerst de meening der leden hooren De heer W. van Egmond vindt dit oer gelegenheid voor reclaem, zooals nog noon voorgekomen is en die men niet ongebruikt mag laten voorbijgaan. 3 October is echte) geen tijdstip voor bolbloemen, maar zonde) eenige moeite is op andere wijze een aar dige voorstelling van het bloembollenval- te geven. En volgens zijn meening kunneE de kosten geen bezwaar zijn. De voorzittei geeft den raad een commissie te benoe men om het plan verder uit te werken Hierin worden voorloopig benoemd de hee ren W. van Egmond en L. N. den Older Jr. die nog de hulp van anderen kunnen inroe pen. In principe is dus tot deelname be sloten. Tot afgevaadrigden naar de Algem. ver gadering word enbenoemd de heeren Jac Uittenbogaard en L. X. den Older, tot plaatsvervangers A. Colijn en A. van Va rik. De beschrijvingsbrief, die alleen he. wijzigingsvoorstel van het Handelsregle ment bevat, wordt zonder discussie afge handeld. De voorzitter kan de Afd. geluk wenschen met het succes, dat zij met haai initiatiefvoorstel bereikt heeft. Van het groote aantal prijswinnaars var de wintertentoonstelling zijn slechts enkele aanwezig, die voor het meerendeel reeds ir, het bezit van hun prijzen zijn. Veel heeft de voorzitter dus niet kunnen uitreiken. Toet kon hij niet nalaten op te merken, dat de mooiste inzendingen uit de Afd. zelf af komstig geweest zijn. Daarnaast sprak hi. zijn verwondering uit over het plan van hei Hoofdbestuur om zelf te Haarlem een ten toonstelling te organiseeren en gaf hij dc tentoonstellingscommissie in overwegius hiermede ernstig rekening te houden. Dc heer van Varik stemed met- deze woor den in. De voorzitter bracht nog namens de Afd hartelijk dank aan alle inzenders en voor loopig ook aan de tentoonstellingscommis sie, in afwachting van de definitieve afwik keling van zaken, waarna de heer Coliji: den voorzitter hartelijk bedankte voor zijn uitstekende leiding gedurence .de geheele tentoonstelling van de lunch op den eerster, dag tot het souper op den laatsten. Na verloting van een groote collectie planten sloot de voorzitter de vergadering. Auto-zegenir._ Naar wij vernemen be staan er b' ooi plannen tot het houden van een autozegening. Men is hiertoe ge komen omdat niet a-lel autobezitters in dc gelegenheid zijn a n de provinciale auto zegening Rotterdam deel te nemen. Biu- nën enkele dare komen we hierop nog nader terug. VOORSCHOTEN. Aangevallen. Een jongeman W. V. ge- heeten werd Zaterdagvond j.l. aangehou den door een voor hem onbekend persoon en van zijn fiets, die geheel nieuw was, af geworpen Terwijl de aangevallene op den grond lag, trachtte de aanvaller hem de fiets te ontstelen en er mede wegrijden, doch de aangevallene, ook niet benauwd rees vlug op en pakte het achterwiel van de fiets en sloeg den doef tegen den grond, waarna deze zich uit de voeten maakte. Dil geval speelde zich af op de laan van Haag- wijk.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2