'AME5 RUBRIEK DE MEI-MAANv Niemand onzer kan zoo diep en ho peloos weggewerkt zijn in de sleur van grauwe wintersche dagen of iedere nieuwe Mei geeft ons met een schok plotseling, als 't ware, onze veer kracht terug. Natuurlijk wisten we het al weken lang, dat de Meimaand zou komen, maar we ervaren die wetenschap zon der emotie, 't was nog zoo ver, die belofte van bloesem-weelde en bloe menpracht. April gaf al o, zooveel dagen met heerlijke, warme zonneschijn en hier en daar wat uitbottend jong groen aan boom en struik, ook crocussen en nar cissen, veel tulpen en hyacinthen, maar de pracht van roode en witte kastanje-bloesem, de wuivende, vol- beladen meidoorntakken, die haar zoete geuren verspreiden, de bloeien de seringen-boschjes en de roode ha- gedoorn, zie, dat geeft toch Mei pas. Ja, de Mei-maand mag alleen met het volste recht aanspraak maken op ,,de schoonste maand van het jaar' Hoeveel dichters hebben het reeds gezegd, hoeveel schilders hebben deze gedachte neergelegd in hun werk? En altijd opnieuw zijn er kunstenaars, die dit oude thema behandelen en het verveelt niet. Het oude en altijd nieu we, want geen werkelijk kunstenaar wordt ontmoedigd door de gedachte, dat een anderwerp afgezaagd is ge worden, omdat velen vóór hem het behandeld hebben. Hij ziet het immers weer met andere oogen en zijn per soonlijkheid, zijn eigen individueele gedachten in het werk leggen, vormt de grootste aantrekkelijkheid ervan. ,,Mei" inspireert ieder onzer, niet alleen tot het maken van gedichten of schilderstukken, maar ook tot een andere kunst ,,de" groote kunst in het leven, de kunst om gelukkig te zijn. En wie zou dit in dezen tijd niet er varen, nu heel de natuur jubelt en lacht.... zouden wij niet een beetje mee kunnen jubelen en lachen? ANGéLIQUE. WANDEL-JAPONNEN. Jersey en tweedstoffen zijn dit voor jaar zeer in trek voor wandeljaponnen. Allerlei aardige dessins treffen we on der deze stoffen aan. Ze leenen zich uitstekend als voorjaarstoffen, daar ze licht en tóch beschuttend zijn voor killere dagen. De deux-pièces toonen nog altijJ een voorliefde tot het gebruik van tweeërlei stoffen. Zoo komt het veel voor, dat de rok van serge, tweed of andere wollen stof is, de jumper of blouse van zijden jersey of crêpe de chine. De ceintuur is vrijwel algemeen, wordt hoog gedragen en is veelal voor zien van een aardige gesp, No. 467 geeft u een eenvoudig mantelcostuum van grijsgeruite stof te zien. De rok, die hoog aan de taille begint, is van boven afgewerkt met een smalle band JSn en heeft van voren zoowel als aan de zijkanten een diepe dubbele plooi. Het manteltje heeft een pellerine. De kraag en revers zijn dit voorjaar over het algemeen vrij smal, ook bij dezen mantel is dit het geval. De mouw is recht en afgewerkt met een knoopje. De opgenaaide zakken zijn vrij groot en versierd met een stukje van dezelf de stof, waarvan een figuurtje is ge knipt en op den zak bevestigd. De onder het manteltje gedragen blouse is van witte crêpe de chine. De ronde hals hiervan is afgewerkt met een schuine bies, terwijl de garneering bestaat uit twee onder elkaar aan gebrachte strikken van wit lint. No. 468 is 'n mantelcostuum van beige tweed- stof, grof en luchtig. Het manteltje, dat tot aan het middel strak aansluit, wordt verlengd door ten klokkend aangezette schoot. De revers loopen tot aan het middel en komen daar te gen elkaar aan. Een knoop daar vlak onder aangebracht, dient voor de slui ting. Revers en kraag bestaan hier uit één stuk. De mouw is glad. De rok heeft vier plooien, die tot over de heup vastgestikt zijn en daar na open vallen, zoodat de ruimte van de rok naar onderen toe wijder wordt, wat bij het loopen heel sierlijk is. MODERNE KAMEN-VERSIERINGEN In onze moderne interieurs wenschen we ook leuke, moderne dingen, die noodig zijn, om de gezelligheid van onze kamers te verhoogen. Vroeger placht men de salon aantrekkelijk te maken door étagères vol porceleinen beeldjes, later door rekjes met klein koperwerk zooals spinnewieltjes, doof potjes, emmertjes, klompjes enz,, din gen, welke steeds maar weer gepoetst moesten worden, wilden ze tot him recht komen. Nu plaatsen we een vaas of pul van amber, granaat of van effen, helder kristal in een nis. Een enkele bowl of bloem-drijver in het midden op de tafel, een paar bloeiende planten voor het venster, een sober, wit porceleinen beeldje op het buffet. Alles eenvoudig, niet overdadig, niet druk, niet te veel. Een gladde, onbedekte tafel, waarop een fruitschaal, gevuld met fruit, geeft ons een wonderlijke, idyllische ge waarwording. Het dressoir, meer spe ciaal bestemd voor het bewaren van fruit, kan eveneens prijken met een platte schaal met rieten hengsel, waarop echt- of namaak-fruit het ge- heele jaar door hun warme kleuren vertoonen. In het late licht van de ondergaande zon kunnen al deze dingen zoo innig worden. Dan fonkelt en gloeit het DE NIEUWE BLOUSE. De blouse, welke thans stormender hand alle vrouwenharten heeft ver overd, onderscheidt zich door bijzon dere chique garneering en fijn mate riaal. De zeer eenvoudige blouse van katoen wordt nog maar zelden gezien, daarentegen veelvuldig die van crêpe de chine met prachtige, sierlijke stik- selgarneering of ajourbewerking. Ook crêpe marocaine en satijnen stoffen zijn „en vogue". Wat betreft de taille-lijn, daarover zullen we niet meer in discussie tre den, alleen worde opgemerkt, dat tengere vrouwen de rokken hóóg dra gen en zwaardere iets lager. We laten hier eenige voorbeelden van blouses volgen, die wij niet nader zullen bespreken, omdat zij eigenlijk al voldoende aantoonen, hoe ze ge maakt zijn. Bij alle vier zien we, dat vooral de halsgarneering en afwerking veel aandacht vraagt, terwijl de mou wen allen strak en recht zijn, afge werkt met een zoompje, meestal zelfs zonder manchet, kant of iets derge lijks. kleurige kristal van de vaas met zeer langen, dunnen hals, dan bloeien de bloemen op uit de drijfschaal midden op de tafel. Het porceleinen beeldje vangt een laatste glimp van 't roode zonlicht op en heel de kamer is door drenkt van een innigheid, welke we bij dag vergeefs zoeken. En als 't lamlicht reeds lang het ver trek beschijnt, voelen we deze beha gelijkheid nog in ons nawerken. KEUKENGEHEIM* BOTERCAKE. Cake voor 7 personen: 125 gram bloem, 125 gram suiker, 1 ons boter, 3 eieren en geraspt citroenschil. Men klopt de eierei met de suiker en de geraspte citroenschil pl.m. tien minuten, laat ondertusschen in een pannetje de boter even kooken, zeef het bloem (Ameri ansch meel), na dat de eieren geklopt zijn, voegt men er heel voorzichtig de botor bij en voeg daarna langzaam het meel toe. Als dit meel er bijna door heen is, ein digt men met roeren. Nu neemt men een schuimspaan en spaandelt het verdere meel er heel voorzichtig door heen, dit om het beslag luchtig te hou den. Daar a neme men een groot broodblik, smeere dit goed in met ge smolten boter en bestuif het daarna met bloem. Na deze bewerking, keere men het bakblik om en tikke er mee op de tafel, zoodat het losse bloem er uitvalt. De cake wordt pl.m. drie kwar tier in een lauwe oven gebakken. HET MODERNE SCHOEISEL. De dameschoentjes worden den laat- sten tijd meer en meer van slangen- leer gemaakt, soms van dit materiaal alleen, soms in combinatie met ander 7eer of peau de suède. Voor wandelschoentje leent de schoen, die met een veter gesloten wordt, zich uitstekend, terwijl het pumsmodel zeer chique is voor het middagtoilet. Bij onze avond-japonnen zien wij de zeer moderne avondschoen op de verschillende modeshows ge dragen. Deze zijn bijna altijd met een ander materiaal gecombineerd be werkt. Als sluiting tevens als versie ring, dient een geps van strass, die bij elke beweging van den voet schittert. ONZE KLEINTJES. Onze kleintjes, die nu weer volop in den tuin in den zandbak kunnen spe len, vragen even onzen aandacht voor hun kleertjes. Kleine zus heeft hier een allersoe- zigst geruit jurkje aan van kleurecht lichtblauw katoen. Het jurkje bestaat uit een kleine strakke pas, waaraan het jurkje ruim gerimpeld gezet is. Het halsje is gegarneerd met een wit kraag je waardoor van voren een blauw lintje is geregen. Broer toont U een rood kruippakje, dat al heel eenvoudig te maken is. De armsgaten en broekspijpjes, voor zoo ver men hier tenminste van pijpjes kan spreeken, zijn met een wit biesje af gezet, terwijl hij rond zijn halsje een klein wit kraagje heeft. Als versiering wordt er een figuurtje of beestje op het lijfje gestikt. Brengt men dit iets hooger aan, dan kan het tevens als zakje dienst doen. Een bijpassend rood mutsje maakt, dat Uw kleine schat er uit ziet om te stelen. Nu komt onze baby aan de beurt, met dit mooie Mei-weer is het voor hem erg gezond om in den tuin te zijn. Wij toonen U hier een wiegje, dat het voordeel heeft wielen te bezitten. De moeders behoeven dus niet de heele wieg op te tillen als de zon wat al te fel op het kleine bolletje gaat schijnen, doch rijden hem nu een beetje meer den schaduw in. Het voordeel hiervan is tevens, dat de kleine bij het verplaatsen van den wieg niet wakker wordt, als hij door de lucht slaperig is geworden. Baby kan gerust met zijn bloote hoofdje buiten liggen, daar groeit zijn haar zooveel te steviger door, waar door hij een natuurlijke bescherming krijgt voor kouvatten. Hij heeft hier een wijd pellerine-mantelje aan, waar van het cape-je onder de armpjes door loopt. De zoompjes zijn afgewerkt met een klein roze geschulpt randje, wat erg aardig staat. Het manteltje wordt aan den hals gesloten door een roze lintje. Hoewel vele moeders haar kindje zachte wollen sokjes aangeven, als het buiten ligt, is dit absoluut niet noodig en baby vindt het zelf meestal prettiger zijn mooie teentjes te kunnen bewonderen en er mee te spelen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 12