VERPLAATST KINADRUPPË15 NED. OOST-INDIE HARTOaS MAANDAG 19 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE ZAANSCHE SCHATGRAVERS. Een terra-cottabeeld gevonden. Uit Zaandam wordt aan de „Crt." ge meld: De gravers, mee den heer Langhirt aan het hoofd, zijn zeer tevreden over het lesultaat van hun graverij op de nieuwe plaats van het kerkhof. Men is namelijk gestuit, zooals de helderziende madame Sylvia had voorzien, op het geprepareerde stroo. De gravers vonden een laag hout, die op een vloer geleek en uit het nieuw gedolven gat kwam een beeld te voor schijn, voorstellend een meisje met een krans boven het hoofd, dat door het spit ten echter kapot gegaan was. De heer Langhirt liet Zaterdagavond om zeven uur den arbeid staken, meer enthousiast dan ooit, om madame Sylvia weer te raadple gen. Zelfs de arbeiders, die de graafwerk zaamheden verrichten, waren verrast over de juiste uitkomsten der voorspelling. Het wordt mogelijk geacht, dat de vloer op 1.20 meter diepte de bedekking van een gewelf is. Het gevonden beeld was plan. 70 cM. hoog, hol en zeer fraai bewerkt. Een 150 M. lange gang aangeboord. Men acht den Zondag in schatgravers- kringen een belangrijken dag. Madame Sylvia is dan ook gisteren voortdurend in de weer geweest. Mag men de nieuwste aanwijzingen gelooven, dan is men thans een ongeveer 150 M. lange gang genaderd, waarvan ook de loop is vastgesteld. Deze gang bevindt zich op ongeveer zes meter diepte van het vroeger omgewoelde ter rein, en loopt over den zuidelijken rand van het oude kerkhof, naar de plaats waar men Zaterdag is begonnen te gra ven. Misschien is deze gang op enkele plaatsen wel ingestort. Bij het graven van den kuil op het kerk hof is men gestuit op de overblijfselen van een tweetal lijken. Voor de verwijdering hiervan moeten B. en W. van Zaandam eerst toestemming geven. Daar men van de ligging van deze overblijfselen op dit ge deelte der begraafplaats niets wist, is het vermoeden gerezen, dat hier wellicht dren kelingen zijn begraven, wier identiteit niet vastgesteld is geworden. Misdaad'? Men meldt aan de „N. R. Crt.": Op de hoeve Pietershof te Eierland op het eiland Texel heeft zich een duister ge val van vergiftiging voorgedaan. De 18- jarige landarbeider C. P. Schaatsenberg, die zijn jas in de schuur van de hoeve had neergelegd en daarin een flesch met thee had geborgen, is na het drinken daar van plotseling hevig ongesteld geworden. De geneeskundige wiens hulp was inge roepen, constateerde vergiftiging door ko pervitriool. Men brengt dit geval in verband met drie andere dingen, die den patiënt den laatsten tijd overkwamen. Eerst werd door een onbekende zijn horloge stuk gedraaid, daarna werden er schroeven van zijn fiets losgedraaid, en voorts is hij onlangs in de duisternis door een auto aangereden, waarvan hij den dader niet heeft kunnen ontdekken. De politie doet ijverig nasporingen in deze zaak. Bij het onderzoek is al geble ken, dat in de schuur op een" plank een paar half ledige zakjes met kopervitriool lagen, die daar waren achtergelaten door den vorigen bewoner van de hofstede. Nu het Wieringermeer droog valt. Bij het droogvallen der gronden van den "Wieringermeerpolder heeft men een steen gevonden, die een gewicht heeft van vier honderd kilo. Daar er op den steen een kruis en eenig lofwerk voorkomt, meent men hier te doen te hebben met een ouden grafsteen. Een nader onderzoek zal door het oud heidkundig museum te Leiden worden in gesteld. Geheimzinnige kwaal onder perzikboomen. In het Peelland worden de perzikboomen door een geheimzinnige, doch niettemin ernstige kwaal aangetast. In verschillende tuinen sterven boomen, die kortgeleden volop in bloei stonden en binnen enkele da gen van bloem en blad beroofd zijn. BUITENL. BERICHTEN ONCELUKKEN. Auto-ongeluk. Men meldt ons uit Berlijn: Prof. dr. Richard Miihsam, directeur van het Berlijnsche Virchowziekenhuis begaf zich Zaterdag in gezelschap van zijn vrouw en zijn chauffeur per auto naar Dresden om aldaar de opening van de Internatio nale hygiënische tentoonstelling bij te wo nen. In de nabijheid van Dresden reed de auto die door prof. Miihsam werd be stuurd, tegen een boom. Zoowel de geleerde als zijn vrouw werden vrij ernstig gewond. Ze werden in een ziekenhuis opgenomen. Hun toestand is niet onrustwekkend. De chauffeur kwam er vrijwel ongedeerd van af. Door een raket verongelukt. De Berlijnsche ingenieur Max Valier, die bekend is geworden door zijn pogingen om met raketten in voertuigen en vliegtui gen groote snelheden te bereiken, is Zater dag verongelukt, toen hij bezig was een raket te onderzoeken. De raket sprong plotseling uit. elkaar. Valier werd door een -clierf aan den halsslagader getroffen en as dadelijk dood. Twee andere menschen, die bij het onderzoek aanwezig waren, ble- \en ongedeerd. Mijnongeluk in Polen. Ln den Richthofenmijn zijn Zaterdag vier mijnwerkers door het breken van een pij ler bedolven. Twee hunner werden gedood. De beide anderen konden met lichte ver wondingen geborgen worden. EEN DORP IN DE ASCH GELEGD. Een kind verbrand. De Magyarsag bericht, dat het dorp Tur- dossin in het Comitaat Arva door een ver- schi-ikkelijken brand werd geteisterd waar bij 35 woonhuizen en '20 bijgebouwen totaal afgebrand zijn. Een klein meisje vond ha ren dood in de vlammen, terwijl 2 brand weerlieden bij het blusschen ernstig gewond werden. Bij het ingesteld onderzoek is gebleken, dat de brand door den landbou wer Josef Vajdulak was gesticht. DE BRAND TE BERGEN. Duizend dakloozen. De brand, die de oude Hansesetad Ber gen heeft geteisterd, was een der groot ste, die sedert tientallen jaren in Scandi navië hebben gewoed. De afgebrande haven buurt bestond uit lage houten huizen. Bo vendien kregen nog talrijke andere huizen waterschade. Meer dan 200 huisgezinnen, d.w.z. ongeveer 1000 menschen, zijn dakloos. Ofschoon het vuur thans tot zijn haard be perkt is, is de ongerustheid in de stad nog niet opgehouden, daar de vlammen steeds weer uitslaan. Verscheidene schepen in de haven zijn verbrand vóór de lading ge borgen kon worden. Als door een wonder zijn geen menschenlevens verloren gegaan In ieder geval wordt tot dusver niemand vermist. De geheele stad heeft zich ter be schikking gesteld voor het blusschingswerk, op sommige oogenblikken was de aandrang van hulp vaardigen zoo groot, dat de blus- schingswerkzaamheden er door werden be lemmerd. Vrijdagavond tegen S uur slaagde men er in den brand te Bergen te beperken tot het stadsgedeetle Nordness, daar gelukkig de wind uit het Zuiden woei. De groote ge bouwen, zooals de schouwburg, zijn ge spaard gebleven. DE PETROLEUMBRANDEN IN ROEMENIE. Uit Boekarest wordt gemeld: Een nieu we petroleum-sonde is bij het boren ge ëxplodeerd. Daar tegelijkertijd groote mas sa's petroleum ongehinderd naar het dal stroomt, vreest men voor een katastrofale uitbreiding van den brand Bij de ontplof fing werd een arbeider gedood, drie inge nieurs werden gewond. Hoog water op den Boven-Rijn. Het water van den Boven-Rijn is verder gestegen. Bij Maxau is Zaterdagnacht de zwemin richting door den stroom meegesleept en stroomafwaarts gedreven. Zes menschen be vonden zich in de inrichting. Een stoomboot en een mot .»rbco:, gingen de inrichting na en men slaagde er in ecni- ge K.M. verder de zes menschen op de mo torboot over te brengen en na moeizsmen arbeid de inrichting weer te verankeren. Was der rivieren in Zwitserland houdt aan. Ondanks de verbetering in de weersom standigheden blijft het peil der rivieren stijgen en de Rijn is al buitengewoon hoog; hij is in twee dagen zeven voet gewassen. Te Bazel werd Zaterdag dov den krachti- gen stroom een schip tegen de ponton brug geslagen, welke ernstig beschadigd werd, zoodat het verkeer groote stoornis ondervond. Twee personen zijn ten gevol ge van de overstroomingen verdronken. In Boven-Savoye is de Arve buiten de oevers getreden, waardoor een groot stuk land on der water is gezet. v REEDS TWAALF KINDEREN TE LUBECK OVERLEDEN. Vijftig nog in levensgevaar. Naar door den geneeskundigen dienst van Lübeck wordt medegedeeld, is opnieuw een der met het Calmette-serum tot voor koming van tuberculose behandelde kin deren overleden, zoodat het aantal sterf gevallen thans tot 12 is gestegen. Boven dien verkeeren nog altijd 50 kinderen in levensgevaar. De Senaat der vrije stad heeft besloten, dat deze patiënten koste loos in het kinderziekenhuis behandeld zullen worden. Tot dusver hebben de geneeskundigen het volgende geconstateerd: De overlijdens- en ziektegevallen sprui ten voort uit een verbinding van tuberkel bacillen met een tuberculose-bestrijdings- middel. De bacillen waren blijkbaar reeds onmiddellijk in de entstof aanwezig. Eenig bewijs, dat een verontreiniging der culturen of nalatigheid in het ziekenhuislaborato rium zou hebben plaats gevonden, heeft men tot dusverre niet kunnen leveren. De definitieve opheldering, voor zoover deze mogelijk zal zijn, vereischt een nauwgezet scheikundig onderzoek, waarmede weken gemoeid zullen zijn. Tot zoover het communiqué van den ge neeskundigen dienst. Overigens wordt er algemeen critiek op uitgeoefend, dat men met de behandeling volgens de Calmette- methode is doorgegaan, nadat reeds op 26 April de eerste vergiftigingsverschijnselen waren waargenomen. Waanzinnige moordt zijn familie uit, In het Burgaarsche dorp Bega heeft zich een ontzettend drama afgespeeld. In den nacht van Donderdag op Vrijdag doodde aldaar een boer in een vlaag van waanzin zijn vrouw en 4 kinderen, die van 3 tot 10 jaar oud waren. De waanzinnige vluchtte en kon tot dus verre nog niet gearresteerd worden. FRIDTJ0F NANSEN'S UITVAART. Het Noorsche volk heeft Zaterdag, op Onafhankelijkheidsdag, zijn grooten doode, Fridtjof Nansen, de laatste eer bewezen. Om tien unr 's morgens werd de gedekte lijkkist in de zuilengalerij van de univer siteit van Oslo opgesteld. Prachtige kran sen, w.o. van den koning, den kroonprins, de regeering, het Storting en de diploma ten omringden de met de Noorsche vlag bedekte kist. Studenten vormden de eere- wacht, terwijl de schilder Erik Werenskjold Nansens kameraad van den tocht naar Groenland, generaal Dietrichson en Otto Sverdrup eere-maarschalken waren. Diepen indruk maakte de bloemenhulde der Rus sische vluchtelingen, een herinnering aan de hulp, hun door Nansen verleend. Om halfelf zette zich, evenals ook an dere jaren op onafhankelijkheidsdag pleegt te geschieden, een stoet van duizenden schoolkinderen, in het wit gekleed en met Noorsche vlaggetjes in de hand, in bewe ging. Bij het universiteitsgebouw zweeg het gezang der kinderen.. De kanonnen don derden, op welk sein alle vlaggen halfstok werd geheschen. Met ontbloot hoofd her dacht de menigte in minutenlang stilzwij gen den grooten Noor. Vervolgens speelde het orkest de tx-eurmarsch van Grieg. Terwijl de stoet der kinderen het univer siteitsgebouw voorbijtrok, hetgeen meer dan twee uur duurde, verzamelden zich de deelnemers aan den begrafenisstoet in en voor het gebouw. Kort voor het begin der plechtigheid arriveerden de koning en de kroonprins. Om een uui, het oogenblik dat de eigen lijke rouwplechtigheid begon, hield de rec tor der universiteit, prof. Saeland, een rede, waarin hij wees op Nansen's streven tot bevordering van de vriendschap tus- schen de volken en verklaarde, dat -ie naam van den grooten doode voor al'ijd vexbonden zal blijven met de moderne ge schiedenis van Noorwegen. Vervolgens nam de voorzitter van het Storting, Ham- bro, het woord, die Nansen ton voorbeeld stelde aan al zijn -Jandgenooten, waarna ook de premier Mowinckel eon rede hield. „Nansen geloofde", zoo zeide de premier, „dat eens een —arme stroom het rs tus- schen de volken zou doen smelten. Wij be wijzen hem heden, op OnafhankeL^iheids- dag de laatste eer Dat zijn gedachtenis lang onder ons zal blijven leven!" Opnieuw zette de muziek een treurmarsch van Grieg in en vervolgens het Noorsche volkslied. De lijkkist werd daarop geplaatst op een door vier zwarte paarden getrokken af fuit, waarna de stoet zich in beweging zette. De kist werd gevolgd door Nansen's broeder alsmede door Werenskjold, Die trichson en Sverdrup en door de overige familieleden en talrijke autoriteiten. De koning en de kroonprins salueerden de kist en vertrokken daarna in een andere rich ting. De stoet volgde de kist tot het crema torium. Daar werden slechts de familie leden en enkele intieme vrienden van den overledene toegelaten. De plechtigheid, waaraan duizenden hadden deelgenomen, had op alle toe schouwers diepen indruk gemaakt. Dr. H.NANNiil6\S EETLU5T-0PWEKKEND. K30p.fi. (Reel.) GEMEENTERAAD VAN KATWIJK JAVAAN DOOR EEN HAAI OVERVALLEN. Op een middag, omstreeks 2 uur, werd de Javaan Sadjiman uit Singaradja, N. Bali terwijl hij in zee was, door een haai aangevallen. Hij werd door het. monster meegesleurd, en eerst losgelaten nadat de kampong-bewoners waren komen toesnel len en met steenen gooiden. Zijn zitvlak was echter geheel afgebeten, zoodat. het slachtoffer kort na het op het droge bren gen overleed, zonder meer bij bewustzijn te zijn gewees. Sadjiman was naar schat ting 75 jaar oud. Den geheelen middag werden pogingen in het werk gesteld om het ondier te van gen, en bijna had een aantal Chineezen succes. Ze hadden n.l. het dier reeds aan een haak, waaraan een dood varken was bevestigd. Bij het op het strand trekken brak echter het veel te dunnen touw en de haai verdween weer in de diepte, haak en 10 meter touw met zich nemend. Merkwaar dig is echter, zegt de Corr. van het A. I. D. de Pr. B„ dat het monster steeds naar de zelfde plek terugkeert. Men blijft pogingen in het werk stellen om het dier te vau- gen. Vrijdagavond kwam de Raad dezer gemeen te in openbare zitting bijeen. Voorzitter was burgemeester Schokking. Afwezig de heer v. Rissen. Na vaststelling der notulen van de vo rige vergadering is aan de orde mededeeling van ingekomen stukken: o.a. een schrijven van den heer G, de Best, die ontslag vraagt als commissaris der Gemeente-spaarbank. B. en W stellen voor dit ontslag te verleenen onder dank voor de bewezen diensten. Voorts is in gekomen de rekening der Gezondheidscom missie in ontvangsten groot 2324.791/;., uit gaven 1623.061/2f batig saldó ƒ701.73. Goed gekeurd. Het vreemdelingenverkeer. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer verzoekt toekenning eener subsidie voor het houden van een Inlichtingenbureau voor vreem delingen. B. en W. stellen voor, in aanmerking nemende dat dit bureau sinds eenige jaren in een behoefte voorziet, een subsidie ad 250 te verleenen. Aldus wordt z. b. st. besloten. De Kwakelbrug wordt afgebroken. Op 30 Nov. 1928 besloot de Raad tot het af breken der Kwakelbrug. Spoedig kwamen ver schillende adressen in, o.a. van „De Hanze", A. R. Kiesvereeniging, R. K. Kiesvereeniging, Tuinbouwver. K. en O., ..Bloembollenteelt", Kerkbestuur der Geref, Kerk, enz., om dit be sluit in te trekken, aangezien men ten volle overtuigd was van de hestaans-noodzakehik heid der Kwakelbrug. In een volgende raadszitting werd een com missie benoemd, bestaande uit de heeren Grimbergen, Hueting, v. Riessen ,J. v. Duyn en v. Tongeren om deze aangelegenheid te bestu- deeren en rapport uit te brengen aan den Raad In dit rapport zegt de commissie, mede gezien de verschillende requesten waarvan gezegd kan worden, dat geheel Katwijk a. d. Rijn hierin te kennen geeft prijs te stellen op be houd van de Kwakelbrug, dat ook hun is ge bleken, dat een overgang voor voetgangers al daar wenschelijk blijft en al moet de Kwakel brug wegens bouwvalligheid worden afgebro ken, de overgang dan niet voor goed verdwe nen moet zijn. B. en W. zeggen, dat, aangezien het hun niet gelukt is het gewenschte resultaat te berei ken, terwijl de veiligheid van het verkeer eischt dat het afbreken der Kwakelburg niet langer uitgesteld kan worden, zij den Raad in overweging geven hen te machtigen tot het uitvoeren van het besluit om de Kwakelbrug af te breken, over te gaan. De heer Meerburg spreekt zijn voldoening uit over het praeadvies, vooral in verband njet de verbetering van de scheepvaart. Spr. zegt, dat als een verbinding werkelijk noodig is, zulks wel zal kunnen plaats hebben met een pont, zooals aan het P.H.-Kanaal. De weg ruiming der Kwakeibrug is werkelijk in het belang der gemeente. De heer Grimbergen zegt dat alleen het feit dat de brug er is en er altijd geweest is, een bewijs is, dat de verbinding daar noodig is. Wat B. en W. bedoelen met te zeggen dat het hun niet gelukt is de moeilijkheid op te lossen, kan spr. nog niet snappen. Als het bedrag der kosten te hoog waren, was er een argument Thans verklaart man gewoonweg, dat de brug te slecht is, dus afgebroken moet worden en dan maar weg moet blijven. Spr. kan zich met het praeadvies niet vereenigen. De heer Grimbergen pleit nog voor een nieu we Kwakel met een doorvaartwijd'e van de brug aan de Tur.'markt. Ook de heer v. d. Zwam sluit zich hierbij aan en wil een Kwakel die geen belemmering is voor de scheepvaart. Spr. acht zulks een belang voor Katwijk a. d. Rijn. Het prae-advies komt in stemming. Tegen stemmen de heeren Grimbergen, v. d. Zwan en Hueting. Het badhotel als school! Een verzoek van V. V. V. om het Groot Bad hotel aan te koopen en niet te doen bestem men voor centrale school 7de leerjaar, wordt in handen gegeven van B. en W, voor advies. Ingekomen is nog een verzoek van verschil lende Drankbestrijdersvereenigingen om het aantal vergunningen in deze ge- verlagen. B. en W. wijzen er op, dat het aantal in 1920 van 14 op 13 is gebracht. Sinds 1920 heeft een automatische verlaging van het aantal vergunningen plaats gehad. In 1930 n.l. zouden met 15265 inwoners er 50 vergunningen kunnen zijn. Het in 1920 tot 13 teruggebracht aantal is dus in verband met de toename van de bevolking reeds verlaagd, in verband waarmede B. en W. den Raad in over weging geven aan het verzoek der diverse Ge- heelonthoudersvereenigingen geen gevolg te geven. Geen der leden vraagt hierover het woord. Het wordt z. h. st. aangenomen. Verkoop en ruiling van grond. Voorstellen tot verkoop van grond. De na volgende personen hebben verzocht een per ceel grond van de gemeente te mogen koopen, waartoe B. en W. adviseeren tegen de hier onder genoemde prijzen over te gaan: T. Meij- vcgel 432 M2. aan de Driebplassenweg, prijs 6 per M2; G. van Rijn 580 M2. aan de Duinstraat, hoek de Waal-Malefijtstraat: ƒ4.50 per M2.; Abr. Ouwehand 238 M2. aan 't Vuur baakspad ten Oosten van den Vuurtoren: 6.50 per M2.; J. v. d. Oever 725 M2. aan de Zuid- Oostzijde van den Drieplassenweg: 6 per M2. En allen onder de gewone voorwaarden, dat de grond binnen een jaar bebouwd moet zijn. Besloten. Voorstel tot ruiling en verkoop van grond. Om een goede verbinding met de Secr. Varke- visserstraat en Zuidstraat tot stand tc brengen bij den heer Joh. Parlevlict Lz. in ruiling van grond tusschen de heer Parlevliet en het Ge meentebestuur noodig en bovendien zal een strook grond ter breedte van 8 M. gelegen naast de oude woningen in het Duinpad aan den heer Parlevliet in koop worden afgestaan tegen een prijs van 4 per M2. B. en W. ach ten de voorwaarden voor ruiling en koop aan nemelijk, weshalve zij den Raad adviseeren hiertoe over te gaan. Ook hiermede kan de geheele Raad zich volkomen vereenigen. De muziektent aan den Rijn. Voorstel tot het verleenen van een subsidie aan „De Harmonie' te Katwijk aan den Rijn ten behoeve van den bouw eener muziektent. B. en W. wijzen er in hun praeadvies op, dat dit verzoek al meermalen is ingedien ^en thans een kostenberekening is gemaakt van 1200. Ook wijzen B. en \V. er op, dat de Raad vorig jaar op eenzelfde verzoek afwijzend beschikte. Hun College blijven ook het standpunt inne men, dat de bouw van een nieuwe muziek tent op kosten van de gemeente niet te verde digen is, ook al zijn de stichtingskosten ver minderd. Zocals bekend zijn B. en W. in prin cipe wel bereid de muziekvereeniging tege moet te komen door het verleenen van een subsidie. Waar B. en W. van oordeel zijn, dat dit voor die vereeniging een alleszins bevre digende oplossing is te achten, stellen B. en W. den Raad voor hen te machtigen aan de Harmonie te berichten, dat de gemeente be reid is in de stichtingskosten van een muziek tent te Katwijk a. d. Rijn een subsidie te ver leenen van 500 onder voorwaarde dat van dc muziektent ook mag gebruik gemaakt worden door eventueel andere muziekvereenigingen aldaar. Ook dit punt gaat, zonder dat een der leden hierover het woord vraagt, onder den hamer, wat hierop neerkomt, dat Katwijk a. d. Rijn geen muziektent krijgt. Het „uitstervings-sysieem" Het voorstel tot wijziging der verordening op de restauraties, koffiehuizen enz. wordt aangenomen. Binnenkort zullen te Katwijk a. Zee zijn 5 tapvergunningen en 4 slijtvergun- ningen, waardoor met de 4 in Katwijk a. d. Rijn bestaande vergunningen het maximum is bereikt. B. en W. willen voor beide dorpsdee- len een maximum zien vastgesteld, waardoor de verhouding van Katwijk aan Zee tegen Kat wijk a. d. Rijn beter wordt. B. en W. stellen mitsdien voor het maximum aantal slijtvergun- ningen te Katwijk aan Zee vast te stellen op 3 en het aantal vergunningen te Katwijk a. d. Rijn op 2. Deze bepaling zal dan niet van toe passing zijn op de per 1 Mei 1930 bestaande inrichtingen doch wordt het uitstervingssysteera toegepast. Een desbetreffende verordening wordt dan in zijn geheel vastgesteld. Een onbillijkheid hersteld. Voorstel tot wijziging der verordening inzake verhaal Pensioensbijdrage op de gemeente ambtenaren. Het is gebleken, dat er in de ver ordening inzake verhaal pensioensbijdrage eenige onbillijkheid zit, waardoor enkele amb tenaren word n getroffen. Enkele dezer on billijkheden worden genoemd. Het is daarom dat B. en W. voorstellen art. 2 dier verorde ning zoodanig te wijzigen, dat de aftrek, wel ke thans wordt toegepast bij de vaststelling van de op jde ambtenaren voor Wed. en Wee- zenpensioen te verhalen bijdragen, voor pen sioensgrondslagen boven 3000 vervalt. Het voorstel wordt door den Raad aangenomen. Voorstel tot verhooging der jaarwedde van den secr.-boek -ouder der Gemeente-spaarbank in verband met een door hem te stellen zeker heid. Tot heden was zulks niet in de instruc tie opgenomen, doch kwam het B en W. wen schelijk voor een zekerheidstelling te vragen tot 20.000. De billijkheid eischt echter, dat de lasten die met inbegrip van de daarvoor verhoogde pensioensbijdragen gesteld kunnen v/orden op 175 voor rekening der spaarbank komen. Ook de Raad blijkt deze meening toe gedaan en gaat me. het voorstel van B. en W. volkomen mee. H. Peters te Woubrugge vraagt vergunning om zeven houten gebouwtjes ten behoeve van een Hoenderpark, te mogen bouwen op grond van Jac. v. d. Marei in de omgeving der Zan derij. Op voorstel van B. en W. toegestaan. R. Ouwehand idem voor den bouw van een Wagenloods op het erf van J. den Duik Az., aan het P.H. Kanaal. Ook deze aanvrage wordt goedgekeurd. De politie tijdens het badseizoen. Voorstel tot het verleenen van een crediet ten behoeve van de uitbreiding van het tijde lijk politie-personeel gedurende het badseizoen Voorheen waren 4 agenten gedurende het bad seizoen beschikbaar, t.w. 2 tijdelijke en 2 die wegens afwezigheid in het badseizoen van H. K. H. Prins Juliana daar vrij kwamen. Na het vertrek van H. K. H. Prinses Juliana is van het vrij komen van deze agenten aanstonds gebruik gemaakt om een eenigszins behoorlijke nacht dienst voor Katwijk aan Zee in te stellen, en wel een agent op straat en een op het bureau voor brandmeldingen, nachttelefoon, enz. Hier door komen dus maar twee agenten voor het badseizoen beschikbaar. En een versterking van het politiepersoneel is noodzakelijk Het ligt ook in het voornemen een houten post huis te maken aan de Boulevard met het doel den stranddienst van den straatdienst te schei den, Hierin kunnen de agenten ook hun rust tijden doorbrengen en zal het strand nimmer van politietoezicht ontbloot zijn. Gedurende dc maanden Juni, Juli en Augustus behoort het politiekorps met 4 tijdelijke agenten te wor den uitgebreid wat een uitgave vordert van 1200 plus 600 voor kleeding en uitrusting, voor welk bedrag B. en W. goedkeuring vra gen aan den Raad. Men is het hiermede blijk baar volkomen eens. Na een tweetal opmer kingen van dr. Hueting en den heer Meerburg wordt dit voorstel ook aangenomen. Belastingverlaging. Het voorstel tot het vaststellen van het vermenigvuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting 1930/1931 op 1.7 (vorig j. 2) wordt z. h. st. goedgekeurd. Rondvraag. De heer Parlevliet wijst op de relletjes die te Katwijk aan Zee nog al eens voorkomen waarvan drankmisbruik oorzaak is. Is het mo gelijk, vraagt spr., dat een zwarte lijst wordt aangelegd en vergunninghouders aan personen op die lijst voorkomende, niet mogen tappen Dc Voorz. zegt, dat B en W. dit in overwe ging zullen nemen en onderzoeken. De heer C. v. Tongeren brengt een woord van hulde aan de poiltie die zeer bezadigd op trad. Het zijn altijd dezelfde personen, die de orde verstoren. De heer Guyt heeft klachten over het ru moerige in deD nacht als bruiloft gevierd wordt in de gemeentezaal. De Voorz. zal dit onder zoeken. Hierna sluiting met gebed de TANDHEELKUNDIGE PRAKTIJK te ALPHEM a.d. RiJil) van naar RAADHUISSTRAAT tegenover APOTHEEK ALLARD te Spreekuur eiken Dinsdag en Donderiitég van 133. De Tandh. Praktijk van HART0GS te KATWIJK a/ZEE blijft gevestigd: VOORSTRAAT 4, KATWIJK a/ZEE. SPREEKUUR: eiken MAANDAG en WOENSDAG IQ-3 (Reel.)

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10