ALLE SOORTEN DE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 14 MEI 1930 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Doodelijke aanrijding. De chauffeur reed door. In aansluiting op een bericht van giste ren betreffende een doodelijke aanrijding te St. Oedenrode, meldt de „Msb." nog het volgende De 30-jarige dienstbode L. v. d. P., die op den provincialen weg te St. Oedenrode fietste, werd door een auto, die aan den verkeerden kant van den weg reed, zoo danig aangereden, dat zij met verbrijzel den schedel en met gebroken beenen le venloos werd opgenomen. De bestuurder van den auto reed door zonder zich om iets te bekommeren, doch 's avonds werden te Breda twee personen aangehouden, die van de aanrijding ver dacht worden. Zij waren zeer zenuwachtig, doch beweerden van niets 'te weten. Een der spatborden van hun auto was echter ingedeukt. Een nader "onderzoek wordt in gesteld. Auto over den kop geslagen. Twee der inzittenden be wusteloos opgenomen. Aan het veer Willemstad-Numansdorp is de auto van den heer W. E. uit Klaas- waaJ, vermoedelijk door te groote snelheid in de bocht over den kop geslagen. Twee van de vier inzittenden werden bewuste loos binnengedragen bij den heer de Wil de. De andere twee kregen ontvellingen. De auto werd tegen een boom geheel ver nield. Aan dc gevolgen overleden. De 57-jarige C. B. uit Schiedam die Maandag jl. door een autobus van de R. E. T. op h6t Stieltjesplein werd aangereden en daardoor een ernstige schedelbreuk op liep, is gisteren in het ziekenhuis aan den Coolsingel overleden. Overboord geslagen en verdronken. De gezagvoerder van het aan de" Hoog ovens te IJmuiden gearriveerde Fransche stoomschip Hiobé heeft gerapporteerd, dat op vijf mijlen buiten Ca en een stoker van het schip over" boord is geraakt en ver dronken. Door een molenwiek gedood. Te Goirle was de 4-jarige v. d. W. bij het spelen op den molenberg van den mo len van Kouwenberg gekropen. Daar de molen ih beweging was kreeg' het kind een der wieken tegen het hoofd. Het bekwam een zware hoofdwonde. Haar liet gasthuis te Tilburg overgebracht, is de knaap al daar overleden. Gasoven uit 6lkaar gesprongen, 'Maandagnacht is te Gouda, de gasoven van den bakker. S. uit elkaar gesprongen. Daar het ontsnappende gas naar buiten kon stroomen, bepaalde de schade zich tot den oven en een aantal gebroken rui ten. Inbraak te Poeldijk. Gisterennacht zagen een tweetal maré chaussees en een agent van politie, nabij de veiling te Poeldijk, twee personen aan komen, die hun verdacht voorkwamen, en die zij dan ook aanhielden. Het bleken te zijn de 26-jarige H. H. W. uit Botterdam en de 24-jarige P. H. C. V„ uit Amst^ï- dam, die in het veilinggebouw op bezoes waren geweest. Daartoe hadden zij eenige glas-in-lood ruiten vernield, waarna zij in de bestuurskamer kwamen. Daar. vonden zij niets van hun gading, waarom zij met geweld zich toegang verschaften tot het 'kantoor van den betaalmeester. Hier for ceerden zij de brandkast, maar tevergeefs. Vervolgens werd naar het buffet getogen, waar uit de lade een bedrag van pl.rn. -1 buit werd gemaakt, benevens een hoeveel heid chocolade en cigarette^ Eenige fles- sohen wijn werden aangesproken, waarna het tweetal maar vertrok. De beide mannen, die maskers bij zich hadden, staan zeer ongunstig bij de poli tie bekend; H. W. was juist dezer dagen uit de gevangenis ontslagen, waar hij. 5 jaar heeft doorgebracht. Vechtpartij. Maandagavond kwam de 34-jarige M. het café van K. aan de Veeladingstraat te Roermond binnen en knoopte een praatje aan met zekeren H. M. was eenigszins aangeschoten. Ha een poosje zijn zij bei den naar buiten gegaan waar de heer H. plotseling een revolver op zich gericht zag van M. H. sloeg dezen dc revolver uit de hand, eu gaf hem oen flink pak slaag, waardoor M. bloedend gewond werd. H. werd door de politie gearresteerd. De gewonde werd verbanden. De politie onderzoekt de zaak. De fraude bij de Mij. voor Scheepscrediet. De procuratiehouder van de Maatschap pij voor Scheepscrediet te Rotterdam bij welke maatschappij een fraude is ont dekt van circa 70.000 heeft zich bij de politie te Rotterdam aangemeld. Hij bekendo zich aan fraude te hebben schuldig gemaakt en in een tijdsverloop van ongeveer tien jaar 70.000 verduisterd te heibben. Een goede vangst. De vissehers Gebrs. Nannenga uit Fin- sterwolde hebben in den Dollard een steur van meer dan 200 pond gevangen. vtratm (Reel.)"" Brandstichting. Zondagavond brak brand uit bij V. aan het Kerkpad te Soest. Bij de komst van cle politie vond deze het huis gesloten. Nadat de deur was ingetrapt, bleek, dat dat brand zich op den zolder bevond. Direct ver moedde de politie, dat hier een geval van brandstichting aanwezig was, aangezien een stapel brandbare stoffen op den zol der was bijeengebracht, die men blijkbaar had aangestoken. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist den brand tot het bovenhuis te beperken. V. werd in ar rest gesteld, doch bleef alle schuld ont kennen. Gisteren echter ontdekte de poli tie, dat V. eenige waardevolle papieren had verborgen in een school, waarvan hem het schoonhouden was opgedragen. V., daarop nogmaals ondervraagd, bekende dat hij den brand had gesticht. Heden wordt hij ter beschikking van den officier van justitie te Utrecht gesteld. De schatopgravingen te Zaandam. Het graafwerk op de oude begraaf plaats te Zaandam vordert de laatste da gen zeer langzaam. Hog twee meter moe ten we dieper, luidde begin dezer week de bemoedigende mededeeling van den leider der Duitsche expeditie, doch in de afgeloopen dagen is men er met hard wer ken in geslaagd clen kuil niet meer dan 1 meter dieper te maken. Groote moeilijkhe den worden ondervonden met drijfzand en water. Met een emmer tegelijk wordt slappe massa hand over hand naar boven gebracht. Ook het water moet op deze wijze uit den put gehaald worden. Dinsdag is een belangrijk deel van den dag verlo ren gegaan, doordat de bekisting ver zwaard moest worden, doch vandaag (Woensdag) hoopt men weder een stuk dichter tot het doel te komen. STAT! ONS IDYLLE. De stationschef te Driebergen houdt kippen. Dat is op zichzelf niets bijzonders. Maar hij heeft wel bijzondere kippen, -want 's avonds gaan zij niet in hun nacht verblijf, zooals dat een fatsoenlijke kip betaamt, maar zij zetten zich neer in hooge boomen achter het station, hoe hoo- ger hoe liever. Ook des winters. En dan kan men hnn silhouetten tegen den nach telijken hemel tusschen de kale takken zien afsteken. Doch ook dat is nog. niet zoo bijster bij zonder. Er zijn meer kippen, die derge lijke allures hebben. Zij leven boven hun stand. Dat hebben ze van de. menscheu afgekeken. Maar.de chef heeft ook krielkippen; dat zijn kleine kippetjes, die, om het. zoo uit te drukken op een kinder kaartje zouden kunnen reizen. En nu komt het. Op een moeien Meimaandagmorgen van het jaar 1929 kwam het krïelha-antje met een zijner haremdames heel parmantig het perron opstappen. Beiden inspecteer den daar een bloemenbak, die voor het bureau van den chef in een vensterbak is aangebracht en waarin verschillende planten groenden, groeiden en bloeiden. Het personeel begon al te denken aau „Stationsinspectie!" Maar men hacl het mis. Op geheimzinnige wijze werd tusschen de planten een nestje gemaakt, een klein wit eitje werd er in gedeponeerd en ui alle stilte vertrok het paartje dus zon der gekakel als wilden ze Jb geheim houden. Twaalf dagen lang iederen och tend prompt vóór de komst van treiu 3751 werd "het aantal eieren met één vermeer derd en het eerst nog onaanzienlijke nest werd langzamerhand verfraaid en verbe terd, zoodat het er recht knusjes begon frit te zien. Toen ons kippetje het welletjes vond, zette zij zich met breed gebaar op haar porcelehPwitte eitjes en begon te broe den. Dat er alle dagen zoo'n kleine 150 snel- en personentreinen, goederentreinen, gillende losse locomotieven langs haar heen daverden 't deerde haar niet in 't minst. Trouw bleef zij 21 dagen op haar post, niet denkend aan overuren of aan art. 91 A. R. D. 't Was een bezienswaardigheid van het station: de vaste reizigers, die in t ge heim waren genomen, kwamen geregeld even kijken, doch het personeel, dat schik in het vreemde geval had, bewaakte het diertje en haar toekomstig kroost met toe wijding en liefde. De chef zelf hield na tuurlijk ook een oog in 't zeil, want als hij aan zijn schrijftafel gezeten was, zag hij niet alleen de kleur van de blokveu- sters voor zich, maar als hij op zij keek, kon hij daar door het venster zijn klein dapper kippetje zien zitten. Toen de tijd verstreken was, kwamen er 12 kleine donzen kuikentjes te voor schijn*. Moeder kip vloog naar beneden en haar kroost liet zich eveneens naar be neden fladderen. Allen kwamen heelhuids op den beganen grond en toen „tok-tok- tok" in optocht naar de groote groene weide achter 't station. We schrijven thans Mei 1930. Heb kip petje heeft haar oude broedplaats weer opgezocht en zit opnieuw tusschen de bloemen op de vensterbank voor 'fc raam van den bureauchef en zorgt voor ver meerdering van haar soort. Half Mei zullen de kleine kuikentjes uitkomen. Wie durft er nu nog beweren, dat ér_in het spoorwegbedrijf geen poëzie zit? vraagt Spoor en Tramwegen. Als je het maar weet op te merken en te waardee- ren! BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN Drie menschen verdronken. In het Aggertal-reservoir bij Gummers- bach is gistermorgen een over den kop geslagen auto gevonden. Uit aanwezige pa pieren bleek dat de auto behoord had aan den koopman Kaesbaoh uit Waldbij So lingen. Bij navraag aldaar bleek deze met vrouw en kind afwezig te zijn zoo-cUT? heb gezin' ongetwijfeld is verdronken. 7 Per onderzeeër over de Noordpool. Sir Hubert Wilkins, de poolonderzoeker, die vorig jaar van Alaska naar Spitsber gen over de Pool gevlogen is, heeft aan do Amerikaansche regeering verzocht, hem een ouden onderzeeër ter beschikking te wil len stellen, dien hij verbouwen en gereed maken wil voor een tocht van den Aoneri- kaanschen kant van de Behringz.ee over de Pool ook naar Spitsbergen. Wilkins ver wacht genoeg open water om dien tocht met succes te kunnen volbrengen. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE HAARL.MEER. TWEEDE BLAD PAG. 6 Eerst®, Hulp. 4 Moeder en Vaflera gei-in Uw gezin aan groot en klein, altnd dadelijk hulp te kun nen verleenen bijl brald-,val-, stoot- of snij wonden, is hetfeoo i'eilig en gewenscht thuis* altijd een (roosj of tuibe Purol te hebben. 335 (Reel.) UIT DE OMGEVING KATWIJK. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt Vrijdagavond te half ach', in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling zijn: Ho tulen. Ingek. stukken: verzoek van de V.V.V. om toeken ning van een subsidie voor het houden van een inlichtingen-bureau. Rapport raadscommissie, uitgebracht op de inge komen adressen, houdende verzoek tot in trekking van het. Raadsbesluit van 30 Hov. 1.1. tot het afbreken der Kwakelbrug. Ver zoek van drankbestrijdersorganisaties tot verlaging van het maximum-aantal ver gunningen. Voorstellen tot verkoop van grond. Voorstel tot het verleenen eener subsidie aan dc Harmonie te Katwijk aan den Rijn ten behoeve van den bouw eener muziektent. Voorstel tot wijziging der ver ordening op do restauraties, koffiehuizen enz. Voorstel tot wijziging der verordening inzake verhaal pensioenbijdrage op de ge meente-ambtenaren. Benoeming commissa rissen Gemeentespaarbank. Voorstel tot verhooging der jaarwedde van den secr. boekhouder der Gemeentespaarbank in verband met. een door hem te stellen ze kerheid. Voorstel inzake het verleenen van dispensatie van art. 22 der bouwverorde ning. Voorstel tot het verleenen van een crediet ten behoove van de uitbreiding van het tijdelijk politiepersoneel gedurende het badseizoen. Voorstel tot vaststelling eener verordening', houdende verbod tot bouw en verbouw op grond aan het Waai gat, Sluis wegBurgerdijkstra at. Voorstel tot vaststelling van het vermenigvuldi- gingseijfer voor de pl. inkomstenbelasting. Voorstel wijziging begrootingen 1929 van de gemeente, electr. bedrijf, gas- en water. Behandeling bezwaarschriften belasting aanslagen. Rondvraag. OEGSTGEEST. Boerenleenbank, Deze instelling hield in „St. Willibrord" een algemeen e leden vergadering die uitstekend was bezocht. (De drie gulden boet6 bij verzuim heeft dus een goede uitwerking). Op ve rzoek va n den heer -J- Hijs sen leidde de onderdirecteur, de heer C. Paardekooper, de vergadering en riep in zijn openingswoord een bijzonder woord van welkom toe aan pastoor de Vetten. Spr. memoreerde vervolgens hef tragisch overlijden van den heer A. Olsthoóru, die vanaf de oprichting van de bank lid van den Raad van Toezicht is geweest, Tot secretaris voor deze vergadering werd benoemd de heer A. H. v. d. Hulst en tot sfcevnopiiemers-de heéren de Hollander en Br eed ijk.; .De .notulen werden na voorlezing goed gekeurd. Uit heb jaarverslag stippen we aan, dat het ledental 84 bedraagt. De kassier rapporteerde de financieel» toestand: ontvangsten: aan spaargelden 103730.31, voorschotten 47658.36, ontv. in loopend e rekening 302642.22, rente en provisie ƒ10773.17. Uitgaven: terugbet. spaargelden 109615.-19, voorschotten f 67600, uitg. in loopende rekening 218804.44, rente 9256.28. Winst 769.53. De heer Schrijvers vond de winst niet hoog, waarop de voorzitter antwoordt, dat de aangeschafte spaarboekjes ineens ge heel zijn afgeschreven. Spr. hoopte, dat vele leden voor hunne kinderen zoo'n spaarbusje zullen aanschaffen. Ze zijn kos teloos bij den kassier verkrijgbaar. Delheer van Hoordam bracht namens de controlecommissie rapport uit. en stelde onder applaus voor den pen.nmomeester te danken voor zijn accuraat beheer. Het bestuur vroeg machtiging het be drag voor spaargelden te mogen brengen op 300.000 en met toestemming van den raad van Toezicht op 350.000. Zonder bespreking wordt dit goedgevonden. De heer Joh. de Groot wordt met bijna alg. stemmen tot lid van den Raad van Toezicht herbenoemd. In de vacature-A. Olsthoorn wordt be noemd de heer C. de Hollander. In de controle-commissie 1930 werden benoemd de heeren C. Jufferman en G. Balk. Bij de rondvraag spoorde de voorzitter de leden aan steeds zooveel mogelijk za ken met de bank te doen, waarna de vergadering werd gesloten. TER AAR. Geboren Jacob, zoon van H. Hun nemanBakker. Getrouwd: K. van Harten 25 jaar en G. de Bruijn 25 jaar J. Sanders 22 jaar en L. M. Hoogervorst 19 jaar C. J. de Rijk 25 jaar en A. Zevenhoven 29 jaar. Overleden: P. W. Egberts echtgen. van M. Th. Pieterse 59 jaar. Gevestigd: J. C. van Dongen en gezin van Zevenbergen W. Rietveld en gezin van Alphen G. Smits en J. Ho- man van Aduard K. Liezenga en gezin van Bodegraven C. J. Hoogervorst van Rotterdam C. Stolwijk en gezin van Aalsmeer P. Kneppers van Be r Kei en Rodenrijs. Vertrokken: J. Boelhouwer naar Heiloo P. C. Verkerk en gezin naar Hieuwvesen L. M. Kleijn naar Bodegra ven M. A. Hogenboom naar Zevenhoven H. G. Vis en gezin naar Hoordwijk Cl. C. Vis naar Woerden G. van Heijningen en gezin naar Wolfaartsdijk G. van Heijningen naar Haaldwijk J. P. Hartveld en P. J. Hartveld naar Voor hout P. H. Akerboom naar Veisen K. Griffioen naar Hoordwijk G. van der Hoorn naar Hieuwveen. Eer> merkwaardig ongeluk. Verleden week is de geneesheer-direc teur van heb kurhaus Wild bad. EinÖd door den electrischen stroom gedood. Hij be handelde zich zelf al geruime» tijd met stralen van hooge frequentie tegen een aderontsteking. Woensdag, onder de be handeling, schijnt hij gemerkt te hebben, dat er een kraan van een waschtafel open was blijven staan. Hij heeft die willen sluiten, doch verzuimde het bestralings toestel uit zijn hand te leggen; dientenge volge kreeg hij den stroom door het lichaam. Hij moet vrijwel op slag dood zijn geweest. GROOTE BRAND TE P0KR0WSK. Verscheidene wijken in vlammen. Haar uit Moskou gemeld wordt woedt te Pokrowsk, de hoofdstad van de Wolga- Duitsche Republiek, een brand, die de stad dreigt te verwoesten.. Verscheidene stads wijken zijn reeds in vlammen opgegaan. De brandweer uit Saratof en groote troe- penafdeelingen hielpen bij het blusschings- werk. Er zijn waarschijnlijk vele dooden. EEN NIEUWE NAFTABRAND, In de sportartikelenfabriek van Spat ting Brothers te Boston (Ver. St.) brak gis teren een brand uit, die een grooten om vang aannam. Heb vuur vernielde een drie verdiepingen hooge raffinaderij, waar achtduizend gallons (een gallon is 4 1/2 li ter) nafta en tweeduizend gallons aceton lagen opgeslagen. De rest van het gebou wencomplex wordt door het vuur bedreigd. De brandweer doet haar best, het vuur van een ondergrondsche tank, die tiendui zend gallons nafta bevat, weg te houden." De materiaeele .schade wordt op meer dan twee millioen dollar geschat. DE MOORDEN TE DUSSELDORF. Een aanhouding te Berlijn, De Berlijnsche recherche heeft gister morgen volgens de bladen een opzienba rende aanhouding verricht, die in verband moet staan met de moorden te Dusseldorf.' Het betreft een 30-jarige arbeider, die se dert -ongeveer zeven weken zonder zich te hebben aangemeld bij zijir getrouwde zus ter heeft vertoefd. Dc recherche is te we ten gekomen, dat hij van Maart tot No vember 1929 in Dusseldorf is geweest en daar een vrij geheimzinnig leven heeft ge leid. Tevoren vertoefde hij te Stolp, waar hij bij een vechtpartij betrokken was, waarvoor hij ook door.de politie gezocht werd. In Hovember 1929 is hij plotseling spoorloos uit Dusseldorf verdwenen.' Waar hij sedert geweest is, kon nog niet worden nagegaan. De recherche hoopt nog heden uit te maken of hij al dan niet iets uit staande heeft met de moorden te Dussel dorf. De ramp in de kalimijn. De toestand in de kalimijn bij Vienen- burg, die, zooa-ls wij heben gemeld tenge volge van een aardverschuiving groot en deels is ondergeloopen, wordt naar liet W. B. meldt steeds ernstiger. Het water blijft steeds stijgen, de groote trechter, die was gevormd, is tengevolge van nieuwe aard stortingen aanzienlijk grooter geworden en is tbans ongeveer 100 M. diep en 100 M. in middellijn. Op den bodem heeft zich een ware draaikolk gevormd, die voortdurend in beweging is en waarin de omlaagslorten- de boomen verdwijnen. Dc spoorlijn loopt geen gevaar meer, ofschoon de treinen in de nabijheid langzaam rijden. Plet grond water in de heele omgeving daalt merk baar. Men berekent, dat voor het vullen van den gevormd en trechter ca- 200.000 kub. M. aarde noodig zouden zijn. Gisteren heeft zich op eenigen afstand een nieuwe trechter gevormd. NOG WEINIG ANIMO VOOR RUSLAND-REIZEN. Ondanks de uitgebreide propaganda, die door de sovjet-commissie voor het toe risme, de z.g. Intoerist", in het. buiten land en vooral in Amerika is gevoerd, om bezoeken van buitenlandsche toeristen aan de sovjet-unie aan te moedigen en op die wijze een nieuwe bron van inkomsten te scheppen, is, om begrijpelijke redenen, het animo, naar uit de gepubliceerde cij fers blijkt, nog niet groot. Zoo bericht de Leningradsche „Krasnaja Gazeta", dat dit jaar op de aankomst van niet meer dan 8000 toeristen wordt gerekend, van wie 6000 tot dusver een reisvergunning hebben aangevraagd. Dezer dagen is een eerste groep buitenlanders ten getale van onge veer 200 met de „Atlantis" te Sebastopol gearriveerd, vanwaar zij een autotocht, maakten langs den Krimoever tot de stad JaJta. In Jalta gingen zij opnieuw aan boord van de „Atlantis", die* via den Bosporus de Zwarte Zee weer verliet. In totaal heeft het buitenlandsche gezel schap dus nog geen 100 K.M. op Russisch gebied gereisd. Overtreding Arbeidswet. J. T. te Haarlemmermeer, directeur der coöperatieve maalderij' te Lisserdijk, is verd. 3 arbeiders te lang te hebben laten ar beiden in zijn maalderij. Verd. Iaat verstek gaan. Als getuige wordt gehoord J. van Wir- dum, die verklaart met andere arbeiders daar ie hebben gearbeid en dat dit 91/-J uur per dag was. Het O. M .eischt 18 x 1 of 18 x 1 d. Uitspr. conform. Op 't kantje af vrijgesproken. A. W., chauffeur te Aalsmeer, is verd. to Hill ego m op 8 Jan. te 7.15 's morgens het verkeer op de Weercnstcinstraat te Hillegom in gevaar te hebben gebracht. Verd. is ten las te gelegd naar links te zijn gereden zonder dat 't noodig was, Verd. ontkent, niet hij, maar de wielrijder had. de aanrijding veroorzaakt. Get. de Groot te Haarlem verklaart gereden te heb ben geheel rechts, toen verd. plotseling naar links reed, waar een café stond. Get. was toen gedwongen naar links uit te wijken om niet overreden te worden. Get. S. Peters te Hil'e- gom werd ook gedwongen naar links te wij ken. Get. L. P. Aarsen te Aalsmeer zat bij verd. in de cabine, en zegt: er was niets geen reden voor de getuigen om voor de auto langs te rijden. Zij hadden nog wel twee M. breed te over. Het was op 8 Jan, 's morgens; 't was nog niet geheel licht. Het O.M. vindt de ver klaring van verd, en van de 3e getuigen on aannemelijk. Het zou krankzinnigenwerk zijn om, als er nog 2 Meter ever was, voor de auto langs te rijden. Eisch 15 of 15 dagen. De kantonrechter acht 't wettig bewijs geleverd, maar het overtuigend bewijs niet en spreekt verd, vrij. Geduldig wachten voor de spoorboomen. J, H, te Haarlem, stationsassistent der H. S, Mij., is verdacht op de Veenenburgerlaan na bij station H a 1 f w e gL i s s e de spoorboo men gesloten te hebben gehouden, zonder dat dit voor 't verkeer noodzakelijk was. Verd. laat verstek gaan. Get. M. A. van de Berg., rijkspolitie te Noordwijkerhont, verklaart in den nacht van 29 Januari de boomen gesloten te hebben gevonden. Getuige dacht eerst, dat een trein moest passeeren; 't was te 3.45 uur. Toen hij een half uurtje gewacht had, was hij alarm gaan maken, De kantonrechter vraagt t.igt geduldig te hebben gewacht. Omdat verd. tigt geduldig te ebben gewacht. Omdat verd, had gezegd: „dan had u maar moeten bellen", heeft gel. verbaal gemaakt. Het O.M. eischt wegens liet stremmen van het verkeer ƒ40 fcf 40 dagen. Uitspr. 25 of 25 dagen. Voor de-laatste maal. M. H. te Haarlemmermeer laat ver stek gaan. Hij is verdacht bij tweede herhaling zijn dochtertje thuis van school te hebben ge houden. Aan de vrouw van verd. wordt toege staan de zaak toe te lichten. Verd. heeft 9 kin deren en omrede een ander kind in 't zieken huis lag, had moeder 't meisje thuis gehouden om op te passen, als moeder naar het zieken huis ging. Het O. M. eischt 2 dagen hechtenis. De vrouw verzocht, of de kantonrechter het in boete wilde veranderen. De kantonrecter zal nog voor één keer gebruik maken van art. 23 bis. Uitspr. 10 of 10 d. Duur pakpapier. W. S. te Haarlemmermeer is verd. margarine te hebben verpakt zonder het op schrift margarine. Verd. erkent het ten laste gelegde. Verd. had wat haast en nu had hij expres naar boven moeten gaan om margarine papier te halen. Verd. verkocht toch geen na tuurboter. Het O. M. eischt 10 of 10 dagen. Verd. zegt nog nooit een overtreding te heb ben gemaakt. De kantonrechter vindt de boete niet te hoog, Uitspr. conform. Een ongelukkig toeval. H. J, te H i 11 e g o m is verd .geen rijbewijs en geen nummerbewijs tijdig te hebben getoond Verd. erkent 't ten laste gelegd, maar het zat in z'n andere pak. Het O. M. acht 't wettig en overtuigend bewezen en eischt 4*of 4 dagen en 5 of 5 dagen. Verd. vindt 't wel wat veel en toont zijn bewijzen, die geldig zijn. De kan tonrechter wil hiermede rekening houden. Uitspr. 2?ƒ2of2x2 dagen. Geen schrijfpapier in huis P. Z. V. te Rijpwetering is verd., zijn zoontje Gerardus in Februari uit de school te Rijpwetering thuis te hebben gehouden. Verd. erkent 't ten laste gelegde, maar het kind was naar huis gestuurd omdat het een catechismus- les niet geheel als huiswerk had afgemaakt. De oorzaak was, dat vader geen papier meer had. Meester Siering had 't naar huis ge stuurd, toen heeft vader 't maar thuis gehou den. Het O, M. wil rekening houden met verd, verweer. Eisch 3 of 3 dagen; aanvankelijk was verd. een hooge boete toegedacht. De kan tonrechter maakt er 2 of 2 dagen van. Aanslag op een radiozender. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft ar- rest gewezen in de zaak tegen den 24-jarigen metaalbewerker C. F, C„ die terecht had ge staan wegens opzettelijke vernieling en die door den politierechter was veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Verd. had op 30 April 1929 te Hilversum een draad van het electrisch net doorgeknipt in de meening, dat dit de telefoondraad was waarlangs de V.A.R.A.-uitzending zou plaats hebben. De procureur-generaal mr, Bauduin, had be vestiging van het vonnis geëischt. Het Hof vernietigde het vonnis op formeele gronden, en veroordeelde verd, opnieuw rechtdoende tot een gevangenistraf van drie maanden.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6