KERKNIEUWS Agenda WOENSDAG 14 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 PROVINCIALE AUTO-ZEGENING TE ROTTERDAM. Men verzoekt ons opname van het vol gende: In den loop dezer week bereikten ons van verschillende plaatsen uit de provin cie verzoeken van katholieke auto-hande laren en garage-houders om reclame-bil jetten voor de Auto-zegening te Rotter dam. In verband hiermede heeft het Be stuur van St. Christoffel te Rotterdam besloten onmiddellijk de noodige exem plaren te doen drukken en stellen wij deze gratis ter beschikking. Aangezien door ons direct, aan deze verzoeken gevolg werd gegeven doen wij nu langs dezen weg een beroep op alle auto- en motor-handelaren en op de garagehouders in Zuid-Holland om de hierbovenbedoelde biljetten ton spoedigste te willen aanvragen bij het al gemeen secretariaat, Mauritsstraat 80, te Rotterdam en de biljetten na ontvangst ie willen doen ophangen op een duidelijk zichtbare plaats in show-room of garage. Voorts zouden wij hot zeer bijzonder op prijs stellen, indien men de namen van ge gadigden voor do zegening zou willen op nemen met volledig adres en met vermel ding van de soort cn van het aantal mo torvoertuigen ter zegening aan te bieclen. Men gelieve deze opgaven tijdig in te zen den aan bovengenoemd secretariaat, of voor Leiden e. o. aan den heer J, J. Jan sen. Haven 3-1, Leiden. Het is ons verder gebleken, dat men in verschillende plaatsen in dc meening ver keert, dat de auto-zegening slechts geldt voor Botterdam. Deze meening is absoluut onjuist. De plechtigheid te Rotterdam op Zondag 25 dezer geldt voor geheel Zuid- Holland. Dus ieder auto- of motorrijder in Zuid-Holland neme nu aan de zegening deel. Het- spreek van zelf, dat verzoeken om deelneming buiten de provincie niet worden afgewezen en noteerden wij deze ook reeds. Ten slotte verzoeken wij belanghebben den dringend om toch niet tot het uiterste te willen wachten met het doen van hun inschrijving. Talrijke maatregelen kunnen eerst getroffen, worden, zoodat het aantal inschrijvingen ongeveer vaststaat. Men denke hier aan tijdige bestelling van de benoodigde plaquettes, aan het aantal ui* te noodigen Priesters voor de zegelring, terwijl het ook voor onze Poli tie-autoritei- ten van groot belang is tijdig te kunnen weten, hoe groot het, aantal deelnemende voertuigen nagenoeg zal zijn, zulks natuur lijk met het oog op de regeling_ van het verkeer buiten en binnen het X. E. N. Y. T. O.-terrein. Het is wenschelijk gebleken voor hee- ren medici een uitzondering te maken wat betreft het in- en afrijden op het N.E.N.Y. T.O.- terrein op Zondag 25 Mei a.s. bij de plechtige auto-zegening. In- afwachting van de uitgebreide orde maatregelen, welke een ieder deelnemer zullen worden toegezonden, kunnen wij mi reeds melden, dat auto's, welke voorzien zijn van het dokters-embleem, door een der hoofdingangen toegang wordt verleend. Te vens -zal dan direct tot zegening worden, over gegaan; wij moeten met nadruk ven- zoeken toch zoo spoedig mogelijk opgave te doen van deelname. Laat het niet op de laatste dagen aankomen. Adressen voor inschrijving: Algem. secretariaat J. F. Put ters, Mauritsstraat 80, Rotterdam L. Lufcz, Oosteinde 145, Delft; F. J- Vlug, Dam 46, Schiedam; J. J. Jansen, Haven 34, Leiden; Th. O. v. d. Maat, Groenendaal ilO, Gouda; F. J. Kokshoorn, Barentszstraat 46, den Haag. Alg. R.-K. Ambtenaars-Vereenigirig. De A.R.K.A. zal op 26 en 27 Mei a.s. haar jaarvergadering houden in het ge- meentelijk concertgebouw te Haarlem. Het congres zal op 26 Mei des namid dags 4.30 uur officieel ten stadhuizc door burgemeester en wethouders worden ont vangen. Na afloop daarvan biedt het afdee- lingsbestuur het congres een autotocht aan naar de zeesluizen te IJmuiden. Te 7.15 uur gemeenschappelijk diner in hotel De Leeuwerik, Kruisstraat te Haar lem. Ter herdenking van het 12 1/2-jarïg be staan der organisatie biedt het hoofdbe stuur na afloop van het diner op den eer sten dag een gezelligen avond aan. Op den tweeden dag zal des voormid- dags te S.30 uur door den /.eéreerw. geeste lijken adviseur, pastoor J. G. Jansen, in dc kathedrale kerk een gezongen H. "Mis wor den opgedragen tot intentie van de leven de en overleden leden der organisatie, als mede om Gods zegen over haar arbeidaf te smeeken. Door de zorgen der afdeeling Haarlem zal liet jongenskoor der parochie kerk gedurende de II. Mis medewerking verleenen. Daarna wordt de algemeene vergadering om 10 uur v.m. heropend. Pater A. W. Schrader S.J. f In den ouderdom van 77 jaar is gisteren te Maastricht overleden de weleerw. Pater Antonius Willibrordus Schrader, S, J. Geboren le Deventer den 9den November 1&52 trad Pater Schrader in 1871 in de Orde der Jezuïeten om in 1885 de H. Priesterwij ding te ontvangen. Vier jaar later werd de thans overledene benoemd tot rector van de St. Jozefkerk te Nijmegen, terwijl hij daar te vens praeses der St. Jozefgezellenvereeniging In 1897 volgde zijn benoeming tot rector van de St. Ignatiuskerk te Rotterdam. Vier jaar later werd hij benoemd te Groningen (O. L. V. Onbevlekt Ontvangen) en daarna te Am sterdam (Krijtberg), terwijl hij toen tevens al gemeen directeur van het Apostolaat des Ge- beds was. In die jaren hield hij in talrijke plaatsen van ons land predikaties. De laatste jaren van zijn leven verbleef Pa ter Schrader te Vught en tenslotte te Maas tricht, Aldaar zal morgen te half negen in de kerk van het H. Hart van Jesus dc plechtige uitvaart plaats vinden, SPORT ZEILEN DE HOLLAND!A-WEDSTRIJDEN. He: programma der Internationale Zeil wedstrijden van de vereeniging „Hollan- dia", op Zondag 1 Juni, 10 uur voorm. op het Braassemermeer, luidt als volgt: 1. Handicapklasse C. 2. Idem D. 3. 75 M2. Kruiserklasse. 4. 45 M2. Kruiserklasse (twee wedstrijden). 5. Internationale 6 M. klasse (twee wedstrijden). 6. Regenboog klasse (Brasemprijs) (twee wedstrijden). 7. Vrijbuiterklasse (twee wedstrijden). 8. 16 M2. Klasse. 9. Schelde jollen (derde lief hebber toegestaan). 10. Sterklasse (twee wedstrijden). 11. 12-Voetsjollen v. Stan daardmodel (twee wedstrijden). 12. 12- Voetsjollen van Standaardmodel uitslui tend gevaren door dames. 13. Cano's max. zeil-oppervlak 4 M2. 14. Ronde- en Plat- bodemjachten, groot S.l W.M. tot 10 W.M. 15. Ronde- en Platbodemjachten, groofc 8 W.M. en minder. 16. Tjotters klasse O.D., 17. Tjotters klasse O E, 18. Tjotters klasse O. F., 19. Schouwen Idasse O. D., 20. Schouwen kla^e O. E., en 21. Schouwen- klasse O. F., allen met bijzeilen. LAND-EN TUINBOUW Mond- en Klauwzeer. De Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, heeft met ingang van 15 Mei 1930 het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende die ren en varkens verboden naar een kring, omvattende de provincie Friesland. Voort-s is bepaald, dat. wanneer bij zondere redenen afwijken van dit verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toegestaan door den Commis saris der Koningin in Friesland, onder de door den Inspecteur van den Yeeartsenij- kundigen dienst te Leeuwaren aan te ge ven voorwaarden. STADSNIEUWS NEDERLANDSCH INDONESISCH VERBOND, Dc propaganda voor dc Rijkseenheid. De propagandatocht der beide Ooster lingen door Nederland, de heeren G'. Frans, Timorees, en de dichter Raden Mas Noto Soeroto, heeft ook in Leiden goede belangstelling getrokken. Gisteravond traden beide heeren op in hefc gebouw van de Maatschappij tot Nut van T Algemeen, waar de zaal goed bezet was. Na een inleiding van den. heer D.J.- Karres, secretaris van- het. -comité ter aanbeveling van het Nederlandsch Indo nesisch Verbond voerden de beide heeren achtereenvolgens het woord. Het eerst sprak de heer C'. Frans over: ..Het Koloniale vraagstuk en de wereld vrede". Rede C. Frans, Na een woord van inleiding behandelde spr. allereerst de woelige tijden in het Oosten. Het, dreigt in het Oosten, aldus spr. Men kan den huidigen toestand in Indonesië niet beter vergelijken dan door te zeggen, dat wij daar leven op vele, vele vuleanen, klein en groot-. In den vorm van de bloedige onlusten van '26 en '27 zijn een paar van die vuleanen uitgebarsten. Eind '29 is zulk een explosie tijdig voorkomen, dank zij het kordaat ingrijpen van de Regeering. Ondanks deze feiten keerscht er nog steeds een onzedelijke cn onzakelijke on verschilligheid, die de crisis onderschat. Wil men nu nog niet gelooven aan het bestaan van die crisis? Moet het dan zoo ver komen, dat die uitbarstingen ten op zichte van het geheele bestol een alver- nietigend karakter zullen aannemen? Wil men volharden in zijn onverschilligheid, totdat- hette laat zal zijn? De ingewijde, die zijn oor te luisteren legt aan de stem der dreigende stilto, ziet in iedere, schijnbaar onbeduidende, uit barsting van een kleinen vulcaan een voor bode van de naderende ramp. Voorwaar, zeg ik u, wij leven in Indo nesië op vuleanen, vulcaantjes zoo men wil, maar nimmer moet men vergeten, dat al die vuleanen met elkander verbonden zijn door één onderaardsch kanaal van gloeiende lava en vloeibaar vuur. Onzicht baar voor het oog: vandaar de zorgeloos heid en onverschilligheid van den on ingewijde Dr. H.NANNlhlG's supposnfqRiA (Zetpillen tegen aAmojpien.) (fSotpfdgikmTTi v (Reel.) Maar degene, die het bestaan van die kokende vuurzee weet cn in zijn hart dc angstwekkende trillingen voelt van de on zichtbare spanning, heeft rust noch duur meer. Want eons zou het kunnen gebeuren, dat alle vuleanen klein en groot, cn overal verspreid, tegelijkertijd aan het vuurspu- wen gingen. En als het zoover is gekomen, wat- dan? Vervolgens ging spr. de oorzaken van de crisis na, waarvan hij als de voornaam ste noemde: de superioriteitswaan van den blanke. De verhouding tusschen blank en bruin in het Oosten in hefc algemeen genomen, dus de goede uitzonderingen niet to na gesproken is te kenschetsen als die van een volwaardig mensch tegenover een minderwaardig wezen, om geen scherperen term to bezigen. De onaantastbare hoog hartigheid, door vele koloniale Europea nen aan den dag gelegd, is een diepe en voortdurende krenking van het gevoel van mensc-hwaarde bij den Oosterling. Gaat men dan bovendien nog van uit Nederland de leuze „Indonesië los van Nederland, nu" aanheffen, dan wordt, de spanning tot het hoogste opgevoerd. Een vrij Indonesië, liefst morgen aan den dag, dat is het ideaal, dat de roerige geesten uitsluitend bezig houdt. Al het andere wordt aan de aandacht voor dat ideaal ondergeschikt gemaakt. óók: sociaal-economische arbeid. En het is ten zeerste te betreuren, dat men in deze ex tremistische kringen niet inziet de aller eerste noodzakelijkheid van sociaal-econo- mischen arbeid voor den gestadigen op bouw van Indonesië's zelfstandigheid. Maar het veronachtzamen van de da- gelijksche plichten in de bescheiden stilte van ware arbeidzaamheid, dat is juist- ko ren op den molen van de zich noemende vrienden van Indonesië en van de Indo nesiërs Ontevredenheid moet er zijn, armoede moet, er heerschen, dan kunnen de harts tochten gemakkelijker opgezweept, worden. Dat alles zal de opgehoopte brandstof vormen, waarin slechts één vonkje dient te worden geworpen, om heel Indonesië in vuur en vlam te zetten. En dat zal dan het begin zijn der wereldrevolutie! Na eenige ondoelmatige oplossingen nader in 't licht te hebben gestold besprak de heer Frans de eenig mogelijke weg naar de Rijkseenheid, de erkenning van het, volksbewustzijn. Laten de Nederlanders, die hefc leider schap in Indonesië uitoefenen, vooral dc volkshoofden, radja's en inheemsche amb tenaren als hun medewerkers en als mede- menschen beschouwen. Verscheidene klach ten van inheemsche zijde over het niet betrachten van dezen stelregel door Ne- derlandsche zijde heb ik hooien uiten. Vergeet nimmer, dat, deze tradifcïoneele volkshoofden de pijlers vormen van hefc Gezag in dezen moeilijken overgangstijd. Het uitgangspunt van den wereldvrede ligt. in de oplossing van hefc koloniale vraagstuk. Bestaat er grootscher werk dan hon derdtallen onsamenhangende stammen cn volken tot een harmonische eenheid te brengen? Is er edeler taak denkbaar dan de grondslagen te leggen voor de zelf standigheid van die door Westersche we reldordening bijeengebrachte rassen? Wat kan verhevener arbeid zijn dan te bou wen aan de saamhoorigheid en de eenheid tusschen blank en bruin, tusschen Neder land en Indonesië, waarmede een belang rijke bijdrage geleverd zal worden aan de verwezenlijking van volkenverbroedering en wereldvrede? Het gezag in Ned.-Iudië mag zóó van goeden wille zijn, zóó vervuld van edelen geestdrift, zóó bewust van zijn groofcscne roeping cn zóó trillend van 'gespannen energie, zonder de spontane. Vrijwil lige medewerking van de krachten uit dc samenlevingen in de beide deelen van het Rijk zelf, zal het in zijn taak tekort schieten. En laat nu ieder uwer. aldus besloot spr., met daden toonen, dat Neerlands groot verleden herleefd is en voortbloeit, thans echter in edeler zin, voor hooger doel. Moge Nederland ons in staal stellen het door ons gestolde doel te verwezen lijken. Dat ieder Nederlander zijn belang inzie en zijn plicht! Zijn plicht a-ls Nederlan der tegenover het grootsche werk zijner vaderen in Indonesië, zijn plicht als mensch tegenover alle volkeren -der we reld Hierna sprak Raden Mas Noto Soeroto over: „De Rijkseenheid". Rede Noto Soeroto. De grootste slagboom, aldus spr., voor de verwezenlijking van dc gedachte aan een hechte en solide Rijkseenheid zal weldra blijken te zijn het nationalisme. Hoe laat zich het nationalisme gewoon lijk in de levenspraktijk kennen? Het na tionalisme, dat zijn karakter van oer-in- stinct nog niet heeft afgelegd, voert als zijn levensdevies: „Ik eerst: ik boven al len; ik alleen; ik recht of geen recht". Het- klinkt overdreven, en toch is dat in den grond de zuivere redeneering van het nationalisme, zelfs in deze tijden; het maakt trouwens van zijn hart geen moord kuil en schreeuwt zijn devies van de da ken. Dat hebben wij allen gehoord en ge zien .dag in dag uit. jaren lang, in crisis tijden van volkerenhaat, zooals vóór en gedurende den grooteu oorlog. Spr. zette uiteen hoe het nationalisme moest worden gelouterd, alle nationalisme, dat aan het nationalisme van andere vol ken gelijk recht van bestaan toekent als aan zichzelf, is goed en edel. Deze stel regel wordt helaas maar door weinig na tionalisten gevolgd. De bitterste vijanden van het nationalisme vindt men juist on- dor de nationalisten zeiven. Een rijkseenheid van hooger orde moet, het beeld zijn van de toekomstige wereld ordening. Deze regeling van de harmonische ver houding tusschen de Rijksvolkeren is in derdaad do ontzaglijk moeilijke taak van de bouwers van dat Rijk. Die taak legt hun de hoogste eischen op van zelfbe- heersching en rechtvaardigheidszin. Want de Rijkseenheidsgedachte zal een utopie worden, indien wij niet den moed bezit ten om een einde te maken aan de twist vraag, eenerzijds „Nederland boven alles; Nederland oppermachtig tot in lengte van dagen" en anderzijds „Indonesia Merde- kaIndonesia los dari Belanda". Wij kunnen aan die twistvraag een ein de maken, niet door haar te ontwijken, maar door de onzinnigheid, de dwaasheid en de nutteloosheid daarvan aan te too nen, langs den weg der redeneering, èn, wat, moeilijker en toch m de toekomst noodzakelijk is, met het onomstootolijk bewijs van de daad. Spr. behandelde tenslotte de beginse len van het Ned. Indon. Verbond en be sloot als volgt: Wij willen getuigenis afleggen in de- eerste plaats van ons geloof in de gemeen schappelijke roeping der Indonesische volkeren om samen met, Nederland een eenheid van hoogere orde te vormen, waarin plaats zal zijn voor een toekom stig zelfstandig Indonesië. Wij willentenslotte getuigenis afleggen van ons geloof in de zedelijke roeping der Nederlandsche natie om hefc koloniale vraagstuk op te lossen in de richting van menschelijkheidsidealen, omdat wij de Nederlandsche natie, krachtens haar grootsch en roemrijk verleden, nog in staat achten tot richtinggevende daden voor de wereld. NederlandersIk- roep u toestolt ons in ons geloof- niet teleur. Na een slotwoord van den heer D. J. Karres werd een propagandafilm van Ne derlandsch Indië vertoond. DE A.S. LUSTRUMFEESTEN. Versiering in de wijk „Eensgezindheid". Gisteravond is uit de bewoners van het woningcomplex „de Eensgezindheid" en omgeving een commissie opgericht, om te geraken tot versiering van die wijk, ter gelegenheid van de a.s. lustrumfeesten. Bereids is van de lustrumcommissie be richt ontvangen, dat op een avond in de feest-week door een muziekkorps in die wijk een concert, zal worden gegeven. Het bestuur is saamgesteld als volgt; F. Simons, voorzitter; P. M. Pielanen, secretaris, van Speykstraat 1; W. G. van Katwijk, penningmeester; A. L. Serlie, I. Leemans, bestuursleden. Studiebeurzen. Curatoren cler Rijks-Universiteit alhic maken bekend, dat volgens art. 85 der wet op liet Hooger Onderwijs jaarlijks van Rijkswege worden verleend: a. Beurzen van niet meer dan 800 ter ondersteuning van onvermogende stu denten van buitengewonen aanleg; zij worden verleend voor één jaar doch zijn verlengbaar; b. Toelagen aan doctorandi voor een buitenlandsche studiereis, in verband uiet het behalen van den doctoralen graad. Verzoeken voor het studiejaar 19301931 om in aanmerking te komen voor beur% of toelage, moeten worden gedaan bij geze geld request aan den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, in te zenden bij den Secretaris van Curatoren vóór 1 Juni 1930. Curatoren der Rijks-Universiteit te Lei den maken bekend, dat door hen te bege ven zijn verschillende studiebeurzen ten bedrage van 200, 1000 per jaar. Sollicitaties moeten vóór 8 Juni 1930 worden ingezonden aan het College van Curatoren voornoemd. Handelsregister K. v. K. Wij zigingen: 344. W. F. Bik, Leiden Doezastraat 4. Drogisterij en verfwaren. Uittr. E.: W. F. Bik, d.d. 1 Mei 1930. N.E.: G. J. Bik, Leiden. Wijz. handelsn.: thans: G. J. Bik. 1658. R.-K. Coöp. Bakkerij, Spaar- en Verbruiksvereeniging „Eendracht". Leiden Korcvaarstraat 13. Vest. fil.Zoeterwoude, Watertje, (wgrdt door hoofdkantoor be heerd). 5466. N. C. van der Zalm en Zonen, Noordwijkerhout, Boerenburgerweg 16. Bloembolienbedrijf. Venn.: C. A. van dei- Zalm, Noordwijkerhout (H. V.). Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Welhcfljfyrs van Lei den brengen ter algeti^éftel kennis, dat door hen vergunning il veriaend aan de N.V. Hollandsche ConstyuctieFcrkjplaatsei, en rechtverkrijgenden fot hiffc uifbreidei van de consfcructiewerkglaats<©N£yg de per- ceelen Zoeterwoudsche |weg. A. VAN DE SANl)E BAKHUYZEN Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Mei 1930. Aangifte voor leerlingen voor het Gymnasium, de Hoogere Burgerschool met 5-jar. cursus en de Hoogere Burgers^iool voor Meisjes. Burgemeester é|i \ffefchouders van Lei den brengen ter kena» van belanghebben den, dat aan bovfngiwiuemde inrichtingen van onderwijs tofcfleh mét%0 Mei a.s. gele genheid bestaat fofc %t jjloen inschrijven van' leerlingen, bil vod^Jtir des Dinsdags van v.m. 111/2 jiiirn.m. 12 1/2 uur en Vrijdags van 2—3|flur nam. A. VAN DE^ANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Mei 1930. LEIDEN. Donderdag, Perosi-feest. Invitatie-concert Stadsgehoorzaal 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdiensfc der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag IS Mei a.s. waargeno men door de apotheek: P. du Croix, Ra penburg 9, telef. S07. Uw BoekhoiM[ng in orde VANAF f5.- MAAND. Brieven onder No. 134 Mu»au v. d. Blad (Reel.) De Ver. tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen. Aan het zeven en dertigste jaarverslag van de Vereeniging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen te Leiden is het, volgende ontleend „Kon het bestuur het vorig jaarverslag aanvangen met een juichkreet over het feit, dat het bouwblok op een terrein be noorden den Morschweg gereed was geko men, dit jaar moet het bestuur melding maken van de minder aangename erva ringen, opgedaan in het eerste jaar der ex ploitatie der woningen in dit bouwblok. Het bestuur is teleurgesteld door de wijze waarop deze woningen, met zooveel zorg gebouwd," geriefelijk ingericht en ook uiter lijk een vriendelijken indruk makende, door sommige huurders worden bewoond. Velen van hen, afkomstig uit onbewoonbaar ver klaarde woningen, bleken zicli niet geroe pen te gevoelen de normale zorg aan hun woningen te besteden, een euvel, dat na deel jgen invloed had zoowel op hefc inner lijk als hefc uiterlijk der perceelen. Het be- stupr, de woningopzichteres en haar assis tent doen hun best de bewoners te door dringen van hun plicht de huizen netjes te bewonen. Het bestuur hoopt, dat die aan drang het gewenschte resultaat moge heb ben. Mocht dit niet het geval zijn, dan zal het overwegen welke maatregelen zullen moeten worden genomen on. to voorko men, dat_.de eigendommen der Vereeniging van nieuwe woningen in ruïnes verande ren. Ook de betaling der huren van de wonin gen in gemeld bouwblok geeft stof tot kla gen. Vele huurders maakten huurschuld ondanks dc ernstige pogingen van de wo ningopzichteres en haar assistent om dit te voorkomen en de strenge maatregelen door het bestuur tegen de nalatigen genomen. Het bestuur zal op den ingeslagen weg voortgaan in de hoop, dat opzegging van de huur aan de wanbetalers voor andere huurders een afschrikwekkend voorbeeld moge zijn, hun aanleiding gevend stipt dc huur te betalen. De voldoening der huren in de andere bouwblokken geschiedde regelmatig. Daar is huurschuld uitzondering. Ver. R. K. Dilettanten. Bovengenoemde vereeniging heeft be sloten Zondag a.s. op te voeren het too- neelspcl in drie bedrijven „De Vijanden", welk sLuk een helder inzicht geeft op de verderfelijke leerstellingen van het bols jewisme alsook op de bestrijding er van. Wij vertrouwen, dat, geheel Katholiek Lei den vertegenwoordigd is. Zie dezer dagen nadere aankondiging" per advertentie. Nederlandsche nijverheid der blinden. Er wordt aan de huizen geld gevraagd voor bovengenoemde instelling, waarvan vertegenwoordiger of leider is H. van Zwiefcen te Amsterdam. De Secretaris van den Armenraad geeft den raad aan personen, die hieraan wil len geven, inlichtingen te vragen aan het bureau van den Armenraad, Lammermarkt 67, telef. 1052. Morgen 15 Mei herdenkt de heer J. J. Rozier den dag, dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij de N.V. Schlatmann's Con fectie- en Manufacfcurenhandel „De Faam De jubilaris, die verbonden is aan de da meszaak, ving zijn loopbaan aan als loop knecht en is nu als magazijnknecht in het bedrijf werkzaam. Daar de jubilaris mo menteel ongesteld is, zijn, op zijn verzoek de feestelijkheden aan het jubileum ver bonden tot nader datum uitgesteld.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2