De meester der lucht DINSDAG 13 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER, n Ernstige aanrijding. Op den Maastrichter weg te Roermond is Zondag een ernstig auto-ongeval ge beurd. De 38-jarige landbouwer O. Tim mermans uit Lerop (L.), die per rijwiel rechts van den weg in de richting Linne reed, slak plotseling zonder eenig teckeh te geven, den weg over. De bestuurder van een hem met groot,e snelheid achterop rij denden auto, de heer J. Witteveen, uil- Heerlen, poogde door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen, hetgeen echter niet gelukte. Timmermans werd van zijn rijwiel geslingerd, terwijl daarna de auto tegen een boom botste en geheel werd ver nield. T. bekwam ernstige hoofdwonden en werd in hoogst zorgwekkender) toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De drie inzittenden van den auto, de hoer Witteveen uit Heerlen, de heer M. Manasse en mej. Bertha Samiihl uit Berlijn bekwamen allen verwondingen, doch kon den na in het ziekenhuis te zijn verbonden de reis naar Heerlen per taxi voortzetten. Overreden en gedood. Gisteravond omstreeks half acht is tus- schen St. Oedenrode en Best een wielrijd- ster door een onbekend gebleven auto over reden en gedood. Aan de gevolgen overleden. Zondag overleed te Kerkrade de zeven en-zeventigjarige invalide mijnwerker P. J. B., die voor enkele weken onder een auto was gekomen. B. was hardhoorig. Goed afgeloopen. Gisternachl ongeveer half drie reed een autobus met. kermisgangers van de Pur- mcrender kermis naar Assendelfi. Even buiten Purmerend op de Nekkerstraat reed de bus eerst vlak langs het water en toen tegen het huis van mej- de wed. Jongkind. De voormuur van het huis werd ingedrukt en de a-uto kwam met het voorgedeelte in de slaapkamer van de kinderen te slaan. Zooals te begrijpen is, schrikten deze he vig. Een der kinderen bekwam een hoofd wonde door een vallenden steen. De ande ren kwamen er met den schrik af. De bus word zwaar beschadigd. De inzittenden kregen gêenèletsel. Tragisch ongeluk op het station te Utrecht. Gistermidag omstreeks -1 uur heeft op het Centra al-Station te Utrecht een tra gisch ongeluk plaats gehad. Een gedeti neerde, die geruimen tijd daar ter stede wegens zenuwlijden was verpleegd, zou gis teren onder politiebewaking naar een ge sticht te Velp worden overgebracht. Op een gegeven moment wist de man aan zijn bewakers te ontsnappen, sprong het per ron af en gooide zich voor de locomotief van den uit Amsterdam binnenkomenden Duitschen trein. De ongelukkige was op slag dood. Doodelijk ongeval. De 31-javige arbeider J. J. Nyrnan had Zaterdagmiddag te IJmuiden het ongeluk van een buisleiding te vallen, welke zich vijf meter boven den beganen grond be vindt. Hij raakte met zijn hoofd een uitste kend gedeelte van een pomp, waardoor hij bewusteloos neerviel. De man werd per zie kenauto naar het Roodc Kruis Ziekenhuis te Beverwijk vervoerd, waar hij Zondag nacht aan de bekomen verwondingen is overleden. De man laat een vronw en een kind achter. FEUILLETON door MARC GOUVIEÜX 35) Bi •uxof een ander. Dien avond vond ik haar zenuwachtig verstrooid, trachtend zich te verdiepen in de technische bijzon derheden, die zij aan den commandant van de Ramses gevraagd had. Er was iets, dat ik niet begreep.... En vervolgens, wat zat achter die op liet laatste oogenblik uitgestelde reis van Brux Dat haastige vertrek naar den admini stratie ven Raad te Constantinopel Was dat het werkelijk motief? En die bloemen mot dien brief, die er bij was en die haar zoo in beslag nam?Als ze eens niet van Brux waren, zooals ik veronderstelde Als ze-eens van een ander waren! Ik voelde een hevige jalouzie in mij bij deze gedach te. En ik zei to me zelf: Harismendy kom, wees logisch. Hebt ge die gevoelens niet veracht in uw zwervend leven? Ging ik niet geheel op in andere genoegens, in beschouwende of intellectueele voldoeningen? Heb ik de pij len van Amor niet immer geweerd? En nu, nu voel ik, dat ik niet s'terk genoeg ben Dat. is de wraak van het leven. Dezen keer ben ik gevangen: ik bemin. Zij houdt me vast met lioha-am en zielik voel het bij elke beweging van mijn wezen. Ik ben gevangen! Ach, waarom heb ik niet gesproken? Waarom niet gewaagd? HOOFDSTUK VI. Vervolg uit het dagboek van Harismendy. Aan boord van de Ramses. Mijnheer, mijnheer! Een schaduw boog tot me over, sprak me aan. Het was de dienstdoende stuurman. De commandant laat u zeggen, dat 't tijd is. De dag zal binnen twintig minuten aangebroken zijn. Nu al. Wat- gaat de tijd vlug voorbij in den nacht. Ik daalde af naar de cabines. Ik klopte aan haar deur. Haar vertrek was verlicht Gij slaapt dus niet? Keen, en gij Harismendy, hebt gij geT slapen Ik antwoordde niet. Er hecrschte een stilte, waarin de harten spraken, beter dan woorden. Door de verlaten gangen, gingen we naar de stuurinrichting zonder te spreken, ieder verdiept in zijn gedachten. Saïnt-Sernin kwam ons tegomoet. Gij komt juist op tijd, om den zonsop gang te zien. "We zijn boven de Zuidkust van Sardinië. Het wordt gauw dag Die blceke tint aan den horizon aan den kant van Italië, wijst op het morgenrood. Zie de dorpen van Sardinië ontwaken reeds De Taurcau zendt rookpluimen omhoog; dat is hel kleine rotseiland, beneden rechts En zijn horlogo raadplegend Vijf uur vijf en vijftig. Daar is de ra- dïopost iu de hulphaven van San Antio- cho. Wij zijn twintig minuten op den vast- gestelden tijd vooruit. Wij hebben goed ge vlogen En wanneer zijn we boven den Afri- kaanschen bodem, Saint-Semin Binnen drie kwartier. Wij zullen goed kijken. Kijk eens naar die boot, vervolgde hij, terwijl hij op een zwarte slip wees. die- voortgleed over het water, wit kielwater achter zich latend, dat is een cargo. Die zal niet voor den avond te Bizerta zijn: twaalf uur om honderdtien mijl af te leg gen: Dat doen wij in vijftig minuten Wat zegt gij er van Harismendy? Het beste kan men boven de zee, met. dezelfde vergelijkingspunten, zien de vlugheid en de groote overmacht van het vliegtuig. Ter wijl we liet zwarte punt zagen verdwijnen achter ons, voegde hij er aan toe: Ge hoeft niet lang meer te wachten, mevrouw ziet ge dien muur van mist- vóór ons.? Zij wijst op de nabijheid van Afrika. Binnen enkele oogenblikken zullen wij erbo ven zijn. Mrs. Campbell beschouwde, het voor hoofd tegen de vensters van de stuurinrich ting geleund, zonder een woord te zeggen, de sombere muur van mist. voor ons, die zich langzamerhand spitste en zich meer en meer oploste iu den bleeken hemel, naarmate men naderde. Toen was de sluier volkomen verscheurd; een zwarte aarde, kale bergtoppen en rots punten begonnen zichtbaar tc worden. De omtrekken werden duidelijker, onder de eerste schaarsche zonnestralen schitter den plotseling, twee groolc blinkende plek ken op don grond. Bizerta, de meren kondigde de stuur man lakonick aan. Saint-Semin keek. Een oor afgebeten. Bij een vechtpartij tusschen jongelui in dc Oude Boteringestraat te Groningen heeft een der vechtersbazen een ander een oor afgebeten. Houd vier graden meer naar links. We vlitgen te veel naar het Westen. Vervolgens zei hij, na raadpleging van de meteorologische aanwijzingen en de hoogtemeter: Daal tot op tweeduizend, tweehonderd meter, geleidelijkvijftig meter per mi nuut, opdat de pompen voor den aanvoer van zuurstof laugzaam werken. Thans vertoonde zich voor onze oogen dc si ad Bizerta, haar nauwe haven, haar kaden, haar witte kazernes, dc hooge berg van Kébir, gelijk aan ecu molshoop. In de verte Amirauté verscholen in het groen, naast de bassins voor de onderzeeërs. De groote kruisers op de zee leken klein, heel klein. Achter het bevookte arsenaal van Sidi Abdallah toekende zich het „suiker brood'5 van Dje'bel Ichkeul af, een bosch rijk eiland, het verblijf der wilde buffels. Ik naderde dc nog steeds peinzende Fé- ridek Kijk, we vliegen boven Medjcrda. Die witte punten in de vlakte aan onze rech terhand, is het oude. Utica. Die oude Ro- nieinsche haven is nu verreweg verzand. De prachtige villa van den Afrikaan Cato» is nu eon groot Fransch leengoed. Bii de nieuwe monding van den stroom, tegen een bergmuur, verborgen onder de vijgeboomen en cactussen, bemerkt men Porto-Forina met zijn haven en zijn oud kasteelfort uit den tijd van Karei Y. Bizerta, Utica, Porto Farina, welke na men, met daaraan verbonden beschavin gen Daar is verzameld, in een geographi- scho en historische synthese heel het verle den van Rome met zijn proconsulaat Tn Afrika, heel die kortstondige schittering van de Castiliaansche verovering in d© dert de 3000. Tusschen Salmas en Oermia heeft zich een kloof gevormd van ruim 3 K.M. breed. ERNSTIGE MIJNRAMP BIJ BRESLAU. zestiende eeuw en heel onze moderne, com- mercieele en militaire verwachtingen met Bizerta als centrum, tusschen de Midlïel- landsche zeeën, de oostelijke cn Sicilië, wier mistige omtrekken zich afteekenden aau den horizon. De Ramses vloog over de Cap Blanc. Reeds ontplooide Tunis voor onze oogen het harmonische beeld van zijn golf van schoonheid. Langzaam daalde het vliegtuig onder de commandoroepen. Hier en daar doemden groote witte wolkcnmasa's op, aan den een zamen hemel, dan hoopten zij zich op door dc werking van de opkomende zon. Dooi de vrije ruimten, als groote horizontale vensters, ontrolde het landschap zich meer en meer. Het eiland Zïmbra verscheen het eerst, maagdelijke rots, vanwaar Acneas vertrok om Didon te veroveren, vervolgens de berg achtige kust van kaap Bon. Korbous, hel warme bad, verscholen in de roode kron kelingen van den bodem bij dc vlakte van Soliman, vanwaar een weg naar het zuiden liep. En hier en daar aau den oever de witte plekken van het strand; dan Haraaii Lif, dat zijn paleis weerspiegelde in de gol ven, geleund tegen den Bou-Kornine, de oude mythlogische berg met twee horens, waar zich de tempel van den Kartagecn- schen Baal bevond en dat nu met zijn lom merrijk© lanen van pijn- en terpentijnboo- mon, de geliefkoosde wandelplaats was van de „prinsessen" van den Harem. (•Wordt vervolgd.) Verdronken. De wachlsuuui J. v. d. H. is van het s.s. ..Randwijk" in de Waalhaven te Rotter dam over boord gevallen en verdronken. Zondagmiddag is het driejarig kind van de familie J. te Alkmaar in het Groot- Noord-Hollandseh kaïxaal gevallen en ver dronken. De diefstal bij „de Telegraaf". Naar wij vernemen hebben de twee jon gelieden, die ongeveer twee maanden ge leden een trommel met ongeveer 5000 in het redactiegebouw van „De Telegraaf" te Amsterdam stalen, zich Zondagmiddag aan gemeld. Zij verschenen aan het Huis van Bewa ring te Amsterdam en verzochten den rech- tercommisaris te spreken. Men heeft hen toen vastgehouden en de politie van het bureau Warmoesstraat, die de zaak in on derzoek had. gewaarschuwd. Twee recher cheurs zijn daarop de mannen gaan halen en thans bevinden zij zich in de cellen van het politiebureau. Uit het voorloopig verhoor, dat. hun af genomen werd door den hoofdinspecteur L. Iloogenboom bleek, dat ze de schuld op elkaar werpen. Nummer drie, die eenige dagen na het misdrijf reeds in handen van de politie viel, betichtte dit twéetal reeds dadelijk van de daad: thans wijzen zij hem als den hoofddader aan. Een der gearresteerden is als looper ge durende twee jaren in dienst geweest van „De Telegraaf". Hij wist dus precies den weg in het gebouw. Een hunner ging naar boven oru een krant te koopen en den por tier aan de praat te houden, een ander heeft de trommel, waarin zich zooals hij wist loon bevond voor het personeel ter zetterij, weggenomen. Per taxi zijn zij Ia- ter naar de overzijde van het IJ gereden en hebben daar de buit verdeeld. De jon gen, die het eerst gearresteerd werd, had verklaard slechts ƒ800 te hebben ontvan gen. De anderen heetcn dit liegen. In elk geval hebben alle drie bekend te zamen schuldig te 'zijn aan den diefstal. De loonzakjes werden bijna alle gele digd: een paar hebben zij er gesloten in den zak gestoken. De bewuste twee zijn naar Rotterdam gegaan. Daarna naar Utrecht, waar zij costnums hebben ge kocht. De oude kleeren trachtten zij ie Maarssen te verkoopen en toen dit niet lukte, maakten zij er pen pak van en duw- den dit onder water in een sloot. Zij heb ben drie dagen doorgebracht te Hilversum en ongeveer 6 1 fi a 7 weken te Eindhoven. Hier is al het geld opgemaakt. Zij hebben op 't laatst nog getracht een gedeelte van hun kleeren te verkoopen. Toen zij zich" bij den rechtercommissaris meldden, waren zij totaal platzak. Bij het plegen van den diefstal verkeerden zij, zooals zij mede deelden, in min of meer benevelden toe stand. „Tel.5' Een olie-gokje. Twee Bussumsche families, die een kaait- clubje vormden, wilden wel eens een groo- ter gokje maken. Een der vrienden zei in een oliecombinatie te zitten, waarmede groote winsten te behalen waren. Hij wist den ander over te halen om met 13.000 deel te nemen. Het contract van drie hand tekeningen met klinkende namen voor zien, werd overgelegd en in goed vertrou wen de 13.000 gestort. De geldschieter kwam achteraf op het idee om eens te in- formeeren cn nu bleek, dat de stellers van de z.g; handteekeningen van niets wisten. De oliespeculant, ter verantwoording ge roepen, gaf onmiddellijk toe, dat de heeie affaire gefingeerd was, van de 13.400 was reeds ƒ5000 opgemaakt. De gedupeerde deed aangifte bij de politie cn op la-si van de justitie is de oplichter gisteren naar Amsterdam overgebracht. tan verduisterd potje. In cle gehóuden jaarvergadering van de afdeëling Oostzaa-n van het „Witte Kruis" zijn onregelmatigheden bij liet financieel beheer aan het daglicht getreden. Een potje" va»- ongeveer 8700 bleek nooit verantwoord. De justitie stelt een onderzoek in. Een smokkelschip aangehouden. Te Schiedam is beslag gelegd op den IJmuidcr stoomtreilcr Adriatic IJm. 18, welk schip gecharterd is geweest voor een vrachtreis naar Noorwegen. Ho! schip heeft in Schiedam 1500 blikken sterken drank ge laden, elk inhoudende 10 iiter cn is daar mede vertrokken naar de Noorsehc kust. Daar kwam een motorboot naar buiten langszij van dc Adriatic, waarna men be gon met het lossen der lading. Spoedig ech ter bemerkte men een Noorsehc politie- boot, waarop dc Adriatic er van door ging. Het schip is toen weer naar Schiedam! teruggekeerd en daar met de lading in beslag genomen. De bemanning werd aan genomen op een reis. geldende naar een besomming van 5000. Toen dc leden dei- bemanning zich echter Zaterdag bij de reederij te IJmuiden vervoegden om uitbe taling van gage hebben zij niets ontvangen. Hot eigenaardige in deze zaak is, dat het gelukt is het schip met een lading van 15.000 liter sterken drank uit Schiedam te doen vertrekken, zonder dat dc douanebe ambten of politie er iets van bemerkt heb ben. De zaak is verder in onderzoek. Of de reederij en de schipper van deze smokke larij wisten is nog niet bekend. Nader meldt men nog, dat schip cn lading te Schiedam niet zijn aangehouden, want de lading sterke drank bleek reeds te zijn uitgeklaard. Aan boord van het schip be vonden zich een IJmuidcr handelaar in scheepsvictualiën, een Duïtscher en een Zweed, de vermoedelijke verschepers dei- lading. De lading sterke drank is nu weer te Schiedam gelost.! Een krasse familie. Donderdag 22 Mei a.s. hoopt de wed. A. Jacobs-Swage-.uakcr-, wonende aan den Verkeersweg 'te Oud-Gastel, haar 101 ver jaardag te vieren. Zij.geniet nog een goede gezondheid en leest nog dagelijks de krant. Twee broers van haar bereikten dén ouder dom van 102 en 92 jaar, terwijl twee zus ters den hoogen leeftijd bereikten van 97 en SO jaar. Walvischvaarder te Vlaardingen. Zondagmiddag circa halktwce is aan de nieuwe Matcx te Vlaardingen aangekomen, het Noorsehc tankschip „Kosmos", de grootste walvischva-arder als het grootste thans bestaande tankschip ter wereld. Het schip meet 22.500 ton, is 554 voet lang en 77 voet breed. Het schip is geladen met 116.000 vaten traan in tanks, dit is 19.333 ton, af komstig van in 't Zuidpool-gcbied gevangen walvisschen. Deze lading vertegenwoordigt een waarde vau circa zes millioen gulden en is de grootste lading walvischtraan, welke ooit is evrvoerd in een zending. De diepgang van het schip bedraagt niet minder dan ruim 10 Meter, zoodat dc vloed moest worden afgewacht, alvorens het mo gelijk was om do boot met behulp van een zevental sleepbooten binnen te brengen. Uit den aard er zaak was de belangstel ling voor het binnenbrengen van dezen ko lossus zeer groot. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 14 Mei. Huize n, 1S75 M. Uitsl. N.G'.R.V.-Uitzendingen. S.159.30 Concert. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Gramofoonpl. 11.3012.30 Harmomumbespeling door M. J. Jurjaanz. 12.0012.15 Politieber. 12.302.00 Concert. 2 002.45 Concert. 2.453.15 Lezen van Chr. lectuur. 3.154.15 Vervolg concert. 4.155.00 Gramofoonpl. 5.006.00 Kinderuurtje, 6.006.30 Gramofoonpl. 6.307,00 Cursus Radio-techniek 7.007.10 Causerie door J. J. Vermeeren over den cursus Fransche Handelscorresp. 7.107.15 Gramofoonpl. 7.157.45 A. Th. Knuttel: „Gods Vrijwilli gers". 7.45—8.00 Politieber. 8.008.30 Concert Hilversumsch Politie Mu ziek Gezelschap „Excelsior". 8.308.45 Jb. J. Fris: „Iets over Radio distributie". 8.459.10 Vervolg concert. 9.10—9.30 Gramofoonpl. 9.3010.00 Vervolg concert. 10.00 Nieuwsber. 10.1011.00 Gramofoonpl. Hilversum. 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.0010 15 Morgenwijding. 12.00—2.00 Concert. AVRO-Kwinlet. 2.003.00 Gramofoonpl. 3.00—4.00 Naaicursus. 4.004.30 De voornaamste studiemuziek voor piano, uitgevoerd door Egbert Veen. Toe lichting door Louis Schmidt. 5.005.30 Gramofoonpl. 5.306.00 Concert. AVRO-Octet. 6.00 Tijdsein. 6.01 Vervolg concert. 6.30 Koersen. 6.457.15 Italiaansch: Beginners. 7.157.45: Italiaansch: Gevorderden. 7.458.00 Gramofoonpl. 8.00 Radio-Tooneel. „Dulcy helpt", blijspel in 3 bedrijven van G. S. Kaufman en M. Con nelly. In de pauze: Persbcr. Na afloop: Gramo foonpl. 12.00 Sluiting. Da ven try, 1554.4 M. 9.35 Morgenwijding. 10.05 Lezing. 11.20 Gramofoonpl. 12.20 Concert. Orkest. 1.20 Concert. I.50 Uitz. voor scholen. 2.50 Orkest-concert. 4.20 Gramofoonpl. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Lezing en Nieuwsber. 6.00 Viool-recital door E. Kersev. 6.20 Lezingen. 7.05 Concert. Orkest. 8.20 Nieuwsber. 8.45 Discussie. 9.35 Zang door Miriam Licette. „Radio-Paris". 1725 M. II.501.20 Gramofoonpl. 3.05 Concert door Kwintet. 7.20 Solisten-concert en declamatie. Langenber.g, 473 M. 6.256.50 Gramofoonpl. 6.507.50 Orkestconcert. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN DE AARDBEVING IN PERZIE. Het aantal dooden reeds bij de 3000. Uit Teheran wordt gemeldTe Tabriz zijn de aardschokken verminderd. Het aantal dooden te Salmas en omgeving na- 9.3510.35 Gramofoonpl. 10.4011.20 Muziekuitv. voor scholen. 11.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Concert. Orkest, koor cn vocale solisten. 4.505.50 Kamermuziek. 7.20 Concert. Orkest, piano cn .enor. Daar na tot 11.20: orkeslconcert. Brus se I, 508,5 M. 5.50 Trio-concert. 6.20 Gramofoonpl. 7.35 Orkestconcert. 7.50 Fragmenten uit „De Regimentsdochler''. Opéra-comique van Donizetti. Orkest en so listen. Kalundborg, 1153 M. 2.303.50 Orkestconcert en voordracht. 7.008.45 Herdenking van den componist J. P. E. Hartmann. Spreker en solisten. Koor. 8.459.45 Declamatie. Toespraak. 10.0510.35 Sonaten-concert. Viool en piano Zeesen, 1635 M. 5.5011.20 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.15—12.50 Berichten. 1.201.50 Gramofoonpl. 2.053.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 7.20 Vroolijke avond uit München. 9.50 Kaartspel. Klunken und Tausend. Daar na tot 11.50: Dansmuziek. TELEFONEEREN OVER 23.000 K.M. Te Nauen bij Berlijn slaan machtige radio- installaties, welke reeds sinds 1920 het verkeer met de geheele wereld onderhouden. De Tele- funken-zenders aldaar zou men kunnen betite len als het „radio-hart" der wereld. Het merkwaardige nu van dit „hart" is, dat be kwame chirurgen er geregeld mede experimen teeren,zonder nochtans dat de regelmaat van den hartslag er door beinvloed wordt of mag wor den. Die bekwame chirurgen zijn de Telefun- ken-ingenieurs, die onder leiding van den emi- nenten geleerde. Graf von Arco, weer een keu rig staaltje van hun kunde en durl hebben gegeven. Nadat reeds gedurende langeren tijd een radiotelefonische veibinding bestaat tusschen Berlijn/(Nauen) cn Buenos-Aires (12000 K.M.) en op deze verbinding elk telefoontoestel van het Duilsche telefoon-net kan worden aange sloten, in.a.w. dat men vanuit elke willekeurige kamer of telefoon-cel in Duitschland met Zuid- Amerika kan spreken, heeft men een radio-te lefonische verbinding lot stand gebracht tus schen Batavia en Buenos-Aires via Nauen. De ze afstand bedraagt plm. 23.000 K.M., dus meer dan den halven omtrek der aarde. Het experiment is volkomen gelukt, Batavia heeft draadloos-telefonisch gesproke met Bue nos-Aires en omgekeerd. Het gesprokene was helder, krachtig en volmaakt verstaanbaar. Berlijn werd hierbij als geheel automatisch werkend relais-station gebruikt, d.w.z. dat het geen uit Java in het ontvangstation te Geltow bij Berijn werd opgenomen, direct werd over gedragen aan een der ultra-kortegolf-zenders te Nauen. Het ontvangstation „Villa Elisa" bij Buenos-Aires gaf het ontvangene van Nauen door op het Argentijnsche telefoon-net. Voor de deelnemers is het gesprek hetzelfde alsof zij per stadsteleloontje zich met elkaar onderhouaen. Uit technisch en organisatorisch oogpunt evenwel is dit experiment van groote beteekenis, daar aan de zenders en ontvangers, zoomede aan de nauwkeurigheid van het be drijf zeer hooge eischen gesteld worden. R. E. Acht arbeiders gedood, drie zwaar gewond In de Concordia-niijn bij Breslau heeft gisteren een ernstig ongeluk plaats ge had, dat aan acht arbeiders heb leven heeft gekost, terwijl drie personen zwaar gewond werden. Door een explosie wer den eenige arbeiders bedolven en alge- sneden. Onmiddellijk ging een reddings brigade aan den arbeid, doch na tien mi nuten had een tweede ontploffing plaats, zoodat ook de reddingsbrigade werd be dolven. De bergingswerkzaamheden wa ren buitengewoon moeilijk.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9