DINSDAG 13 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM Ernstig auto-ongeluk. Op den straatweg bij Dresden is Zondag een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De beeldhouwer Rcichclt uit Görlitz, die met zijn 3 kinderen zijn vrouw in het zieken huis te Dresden wilde gaan bezoeken moest in een bocht uitwijken voor een an deren auto cn verloor daarbij de macht over zijn stuur. De auto reed van weg af en sloeg verscheidene keeren over den kop. Een 17-jarig dochtertje was op slag dood. Een andere inzittende, dr. Panther uit Görlitz. had zulke ernstige kwetsuren opgeloopen, dat hij niet een andere auto onmiddellijk naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. De overige inzittenden bleven ongedeerd. GR00TE BRAND IN NEW JERSEY. Gister is in de Atlantic teerfabriek te Eli zabeth (New Jersey), brand uitgebroken. De vlammen, die verschillende ontploffin gen ten gevolge hadden, richtten aanmer kelijke schade aan. Van de 21 gebouwen der fabriek werden er niet minder dan vijftien vernield. Men vermoedt, dat iemand van het. personeel onvoorzichtig met. lucifers is omgegaan. DE OVERSTROOMINGEN OP CEYLON. 15.000 dakloozen. Als gevolg van de overstroomingen op Ceylon zijn thans 5.000 men Sollen dak loos. Het water staat bijna een meter hoo- ger dan ooit tevoren. In Noórd-Colombo staat het water gelijk met de daken der huiden. In totaal zijn thans vijf personen omgekomen door de overstroomingen en de stormen. NIEUWE ONLUSTEN TE SHERMAN. Drie huizenblokken in de negerwijk verwoest. De onlusten te Sherman (Texas), die begonnen zijn met het in brand steken van hei gerechtsgebouw, waarbij een ne ger om het leven kwam. hebben Zaterdag den geheelen dag voortgeduurd en een nog grooteren omvang aangenomen. In dc negerwijk der stad zijn drie woningblok ken vernield. *"s Xac-hts om l-wee uur moest de brandweer opnieuw uitrukken. Verder werd getracht, om zestien per sonen uit de gevangenis te bevrijden, die waren gearresteerd wegens deelneming aan de poging tot lynchen van den neger. Vierhonderd man van de nationale garde en de politie moesten ontboden worden, om de menigte in bedwang te houden. Een nieuw oplichtingschandaal. Te Blankenburg in den Harz zijn, naar het W. B. meldt, een hoofdingenieur en een ingenieur van de Bema (Blankenb. Eisenbahn Bedarfs- unci Maschinen- G. m. b. H.) gearresteerd, die, zooals bij een maandenlang onderzoek is gebleken, de rijksspoorwegen, de rijks-post en ettelijke particuliere ondernemingen voor reusach tige bedragen hebben opgelicht. De Bema verrichtte o.a. reeds sedert jaren repara ties aan spoorwagons. De controleambte naar. die eenigerlei defect of beschadiging constateerde, plakte er als aanwijzing een rood biljet op, en nu wordt de Bema be schuldigd door het omkoopen van spoor wegambtenaren in het bezit van deze roo- de formulieren te zijn gekomen, waardoor zij reeds jarenlang" onrechtmatige winsten zou hebben gemaakt, welke in de mil- li'oenen zouden loopen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Opgespoord. Na onderzoek is bewe zen dat de vernielers der kostbare tulpen van. den heer v. d. V. waarvan wc gisteren meMing maakten, zijn een drietal zoontjes van den landbouwer A. Zw. te Katwijk aan Zee. Getracht, wordt een minnelijke schik king ie verkrijgen. LEI DSCHENDAM. Jeugriweek. Zondag werd'tot slot van de Jeugdweek te Leidschendam des avonds te 8 uur een groote donateursavond gege ven in het Patronaat. De Patronaats-directeur, kap. Pronk, opende den laatsten feestavond en heette allen hartelijk welkom. Het is hem een waar genoegen dezen avond zoovelen aan wezig ie zien, die allen zoo bereidwillig hun offcitje voor het Jeugdwerk hebben gegeven en als donateur staan ingeschre ven. Hij brengt allen ook namens de Patro- naats-commissie hartelijk dank voor hun steun en als blijk van waardeering heeft de commissie ook den mooisten avond voor de donateurs bewaard, want wat dezen avond gegeven wordt, overtreft alles. De tooneelclub „St. Bernardus" zal hiervoor zorg dragen. Zijneerw. brengt „St. Bernar dus"' dank, dat zij hier dezen avond willen geven en wenscht. hun allen succes. Hij hoopt, dat door dezen avond nog meer sympathie en medewerking zal worden ge wekt en óp aller steun steeds zal kunnen blijven rekenen. Ten slotte wenscht hij al len een genoeglijken avond. Hierna verschijnt de tooneelclub „Si- Bernardus" uit Den Iiaag voor het voet licht, welke opvoerde „Do Roman van een Krantenjongen"', spel van ernst en luim in •t bedrijven. Wij moeren erkennen, dat St.- Beraardus ons en alle aanwezigen heeft vergast op een spel, zooals er nog zeklen in het Patronaat gegeven werd. Alles was in de perfectie en do rollen werden allen zonder uitzondering keurig gespeeld, ter wijl het spel van den krantenjongen be wondering afdwong. Het stuk had aller aandacht cn dat allen genoten en voldaan waren, bleek ten duidelijkste uit het ap plaus. dat den spelers, zelfs dikwijls mid den in een bedrijf, ten deel viel. Het was in een woord af cn „St. Bernardus" heeft dan ook in Leidschendam zeer zeker een succesvollen avond gehad. Gedurende de pauze werd aan Ant. Bel. dooi kap. Pronk onder hartelijke woorden van dank namens de Patronaatsjongens een vulpenhouder namens de Patronaats commissie een mooi horloge overhandigd voor het vele werk door hem gedaan om den jongens het zaag- en houtsnijwerk te lee- ren. De mandolineclub zorgde met mooie mu ziek voor een goede afwisseling. Op het einde dankte de zeereerw. heer pastoor de tooneelclub voor het schitte rend spel en den prachtigen avond. Hij bracht tevens dank aan kap. Pronk en de Patronaatscommissie voor heb vele werk en het welslagen van deze Jeugdweek en de donateurs voor hun steun en sprak daarbij de hoop uit, dat men steeds op dezen steun mocht kunnen blijven rekenen en spoorde allen aan tot medewerking tot groei en bloei van het zoo nuttige en nood zakelijke Jeugdwerk. LISSE. Mond- en klauwzeer. Bij de veehouder G. P. Warmerdam alhier, is onder de vee stapel liet mond- en klauwzeer uitgebro ken. Jeugdraad. Aan den wensch van Zijn Doorluchtige Hoogwaardigheid de Bisschop van Haarlem, uitgesproken op de laatst, gehouden Synode, dat. in iedere parochie een Jeugdraad zal worden vast gesteld, is ook in onze parochie gehoor gegeven. Door den zeereery. heer Deken is als voorzitter dezer Ra;$f" benoemd den weleerw. heer C. J. Hesp, terwijl in dr gehouden vergadering van Vrijdagavond der Besturen van Jeugdvereenigingen in deze Raad als penningmeester en secre taris werden gekozen mej. Alie de Groo! en de heer F. de Bancel. Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs alhier staan thans ingeschre- \en als werkzoekenden 21 vissch,ers, 15 landarbeiders en 7 behoorende tot diverse vakken. Gevonden. Juttezak inh. fietspomp en een ijzeren stang van een auto-ericker 1 gulden d. blauw ceintuur ring met 6 sleutels lage zwarte heerenschocn zwarte alpinemuts damesportemannaie inh. eenig geld en briefje eind touw witte wollen kindermuis lorgnet in ge brand zilver etui kinderportemonnaie inji. eenig klein geld. Inlichtingen omtrent deze goederen uit sluitend* op Woensdag en Zaterdag van 121 uur op het. politiebureau te Noord- wijk (binnen). Ondertrouwd: Th. Konijn 37 j. en J. H. v. d. Berg 30 j. Ger. Passchier 34 j. en M. v. Duin 24 j. P. J. Caspers 23 j. en C'. v. Gerwen 20 i. Getrouwd: J. v. Egmond 23 j. en J. Vlieland" 20 j. C. M. v. Rooijen 2-i j. en M. Oh. Krebbers 24 j. Overleden: Franciscus v. d. Berg 7S j.. geh. met A. Heemskerk. ROELOFARENOSVEEN. Typhus. Vrijdagmorgen bracht de inspecteur van de Volksgezondheid te 's-Gravenhage een bezoek alhier in ver band met de alhier geconstateerde typhus- gevallen. De inspecteur bezocht, enkele woningen waarin lijders werden ver pleegd. Over de door den Burgemeester cn de vereenigmg het Wit-Ge le Kruis ge troffen maatregelen was de inspecteur zeer voldaan. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Voorzitter: de burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer C. D. v. d. Vijver. Van "een aantal bewoners van den Vliet Z..Z. is ingekomen een adres, waarin wordt verzocht, de voorgenomen bestrating van deze straat- te doen uitvoeren in klinker- bestrating. B. en W. stellen voor, dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De muziekvereeniging „Wilhelmina'' verzoekt een muziektent, ter beschikking- te willen stellen voor het geven van uit voeringen in den zomer, welke geplaatst zou kunnen worden waar vroeger het oude brandspuithuis stond, of anders te bouwen over den Vliet. Aangehouden tot een vol gende vergadering. Op voorstel van "B. én W. wordt beslo ten de volgende perceelen te koop aan te bieden: C. v. Delft Gzn. 12 Mr., W. Glas bergen 12 Mr., J. Jungerius 10 Mr., J. v. Iterson 57 Mr., H. v. Iterson 42 Mr., P. Kort Jr. 10 Mr., behoudens een perceel van den heer v: Iterson, dat 4.50 per M2. moet opbrengen, alles voor 3.75 per M2. Aldus aangenomen. Voorts stellen B. en W. voor, aan de woningbouwvereeniging „Spinoza", die 12364 M2. voor arbeiderswoningbouw te koop heeft aangevraagd, waarvan thans echter een gedeelte is verkocht, mede te deelen, dat voor genoemd doel een per ceel van pl.m. SO a 85 M. breed ter beschik king is. De heer T. Kralt deelt mede, dat de commissie voor de bedrijven heeft geadvi seerd dezen grond voor „Spinoza"' te re serveeren, mits over den aankoop spoedig wordt beslist. De heer v. d. Gugten vraagt, of geen andere oplossing mogelijk is; de volgende raadsvergadering duurt allicht nog eenige weken. De voorz. zegt toe. dat zoo noodig een afzonderlijke vergadering zal worden uit geschreven. Daarop met algemeene stem men aangenomen. Aan de orde is verkiezing van twee le den voor de schattingscommissic voor de inkomstenbelasting, vacatures S. Schone- veld en K. van Delft Dzn. De heer T. Kralt maakt bezwaar tegen stemmen zonder aanbeveling, zooals tot nu toe gebruikelijk was. Spv .stelt voor dit punt tot de volgende vergadering aan te houden. Dc heer D. Knijff steunt "dit voor stel. Webhouder S. Schonevelcl wil den heer Kralt de gelegenheid lot overweging niet ontnemen. Het voorstel van den heer Kralt wordt met 64 stemmen aangeno men. Op voorstel van B; en W. wordt vast gesteld het gewijzigde uitbreidingsplan, dat ter visie heeft gelegen en waartegen geen bezwaren zijn ingebracht. B. en W. stellen voor de Vliet Z.Z. van Kerkstraat tot wed. Starkenburg geheel opnieuw te bestraten met klinkers, waar voor de kosten zijn geraamd op 3300. De heer Knijff verzoekt de keien tc ge bruiken voor de wallen. Wethouder S. Sc-honeveld maakt be zwaar tegen dezen eisch: de keien zijn •laarvoor te best en kunnen elders ge bruikt worden. Het is volstrekt niet de bedoeling aan de wallen niets te doen. B. en W. zijn paraar, maar dat moet los staan van dit voorstel. De heer Knijff kan zich -met deze toe lichting vereenigen. De heer v. d. Gugten dringt, er op aan- zoo eenigszins mogelijk de wallen te be straten, anders komt men nooit van de aarden wallen af. Het voorstel van B. en W. wordt hier na met algemeene stemmen aangenomen. Uit 24 sollicitanten voor de betrekking van hulp voor den administrateur voor de De Raad dezer gemeente vergaderde gis teravond te T 1/2 uur. Voorzitter: de bur gemeester. Afwezig de heeren Speelman, v. d. Voet en v. Breda. Na opening der vergadeirng worden de notulen goedgekeurd. Er zijn geen ingekomen stukken. Terrein voor vuilnisbelt. Aankoop grond van den hoer H. P. van Niekerk. De t oestand op de gemeente vuil nisbelt is de laatste jaren dikwijls en ook de laatste maanden onhoudbaar. De aan nemer voor dc verwijdering kan blijkbaar niet aan zijn verplichting voldoen. Behalve dat het terrein der belt veel te klein is, is de plaats voor de omgeving en voor het water der Sassenheimervaart zeer bezwa rend. Een perceel weiland groot 1.96.10 H.A. gelegen aan de Zandslool, bereikbaar met auto van den Menneweg is van den heer van Niekerk te koop voor ƒ9000.wat Burgemeester en Wethouders voorstellen. Met het vuil kan het terrein, ook geduren de langen tijd, worden verhoogd. Een request is ingekomen van de heeren Warmerdam en Heynes, waarin wordt ver zocht de aangrenzende terreinen van de tegenwoordige vuilnisbelt voor vuil te be hoeden. Dc voorzitter zeide. dat den heer Speel man dit voorstel niet sympathiek is. De heer Speelman achtte een terrein aan het einde van den Menneweg beter geschikt. Het rdoor B. en W. voorgestelde 'terrein, evenals dat aangegeven door den heer Speelman, is gelegen in den Kóoipolder. Verschillende heeren informeerden, of men met een vuilnisbelt niet in botsing komt met de kooirechten. De voorzitter antwoordde, dat het ter- rein-Nickerk voor 2/3 buiten de kooigrens valt. Of een vuilnisbelt binnen die grens verboden is, werd aan een advocaat in on derzoek gegeven. Weth. Warnaar zeide, dat een beslissing over dit punt de leden veel gemakkelijker wordt gemaakt, wanneer zij weten, dat de tegenwoordige vuilnisbelt heel voordeelig kan worden verkocht. De heer Verkley bevreemdde het, dat de gemeente een nieuw terrein moet hebben, omdat de aannemer niet aan zijn verplich tingen voldoet. Weth. Warnaar zeide, dat van Rijnland reeds meermalen klachten zijn ingekomen over vervuiling van 'het water. Natuurlijk zal met den aannemer een nieuwe regeling worden getroffen. Weth .Bader zeide, dat er een moeilijk heid is en dat is het uitpad. Er moet een harde weg worden aangelegd en daarvoor i heeft men de heeren Breedijk en Speelman noodig. Daarom achtte spr. het terrein van 1 Speelman beter. De heer A. Warnaar steunde het voorstel van B. en W. Het terrein-Speelman is duur der en bovendien dreigen daar de kooirech ten. De heer Bisschops vroeg of niet gewacht kon worden tot er nadere gegevens zijn. De voorzitter ontraadde dit. Het voorstel werd daarna met alg. :t. aangenomen. In bespreking kwam daarna de verkool) van het terrein van de tegenwoordige vuil nisbelt. Het terrein is groot ongeveer 970 M2. Onderhandelingen over dit terrein zijn gevoerd met den heer Kiebert, die het wenscht te gebruiken als opslagplaats van bouwmaterialen. Na eenige bespreking wordt dit voorstel aangehouden. De salarissen ter secretarie. Jaarwedde a-mbtenaresse ter secretarie en administratief personeel bij het badbe- drijf. Volgens weiisch is de behandeling de zer aangelegenheid tot nu uitgesteld. Ver wezen wordt naar de begrooting van ge noemd bedrijf.. De heer v. d. Geest merkte op, dat dit punt besloten zou worden in voltallige ver gadering en nu zijn er drie ledige stoelen. De heer Schrama wilde deze zaak niet verder opschorten. De voorz. zeide, dat deze zaak uitgesteld was, omdat verscheidene heeren de vergaderingen toenmaals onmo gelijk konden bijwonen wegens- verblijf bui tenlands; dit bezwaar is thans opgeheven. De voorz. gaf daarna een korte uiteen- bedrijven, vergoeding 40 's maands, is door B. cn W. de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. H. v. d. Pol, 2. Mevr. J. M. AltingMugge, 3. Mevr. J. de Mooij, al len alhier. Op voorstel van dr. H. G. Jonker gaat de raad in geheime zitting. Na heropening van de openbare verga dering wordt met 9 tegen 1 stem benoemd de heer H. v. d. Pol. B. en W., gehoord de commissie voor de bedrijven, stellen voor vast aan te stellen den hulpmonteur, Berkemeijer, thans in tijdelijken dienst, op het thans genoten salaris. Na eenige, bespreking wordt het voor stel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Overgegaan wordt tot vaststelling van het heffingspercentage van de gemeente lijke inkomstenbelasting. Vooraf geeft de voorz. een financieel overzicht, nog nader aangevuld door wethouder Schone veld. Door de slechte uitkomsten van tuin- en landbouwbedrijven ramen B. en W. het belastbaar inkomen ruim 3 ton lager, ter wijl anderzijds de geraamde uitgaven op de begrooting hooger zijn. Een voorzichtig financieel beheer eischt dan ook verhoo ging van het percentage en B. en W. stel len voor, dit te brengen op 3.5. Het voor stel wordt met algemeene stemmen aan genomen. Hierna sluiting, is als voorzitter dezer Raad benoemd de VOORHOUT. Verkeersongeval. Gistermiddag reed de heer W. P. Post ma, alhier, op de Hoofd straat met zijn motor toen hij de hoek Hoofdstraat^Mgr. Broerestraat wilde ne men tegen een aldaar staande boom aan. zetting van de kwestie. Verscheidene hee ren waren het er indertijd niet mee eens, dat aan het administratief personeel der bedrijven een speciale belooning voor het badbedrijf wordt toegekend. De heer A. Waranar stelde voor, dat de boekhouder bij de bedrijven een salaris- verhooging krijgt van 400, echter met dien verstande, dat rekening wordt gehou den met het raadsbesluit inzake den kin dertoeslag bij nieuwe functies. De heer Verkley kon zich geheel met het voorstel van den heer Warnaar vereenigen. De heer v. d. Geest zou er 100 bij wil len doen. De heer v. Zonneveld zeide, dat bij heb salaris van de ambtenaren tooh gerekend moet worden de pensioensbijdrage, welke de gemeente betaalt. Spr. vond een sala- risverhoogiiig van ƒ400 heel behoorlijk. De heer Bisschops was het ermede eens, dat de pensioensbijdrage bij het tractement dient te worden opgeteld. De heer Schrama achtte het beste, dat zooveel meer wordt gegeven boven 300, als door het vervallen van den kindertoe slag het salaris verminderd zou worden. Dit komt neer op een verhooging van 465.—. Weth. Bader zeide, dat B. en- W. 500 voorstellen en de heeren Warnaar en v. Zonneveld 400. Spr. zou het verschil wil len deelen en het salaris willen verhoogen met ƒ450 tot ƒ3150. Het voorstel van den heer Bader werd met alg. st. aangenome.n Het salaris van den hulp-boekhouder werd gebracht op 70 per maand. Over het salaris, van de ambtenaresse ter secretarie hebben B. en W. geen voorstel. Er was indertijd een voorstel-Speelman dit salaris te verhoogen. Besloten wordt dit punt in gehieme zitting te behandelen.- Het speelterrein „De Kooy". Verhuur speelterrein „De Kooy" aan een nieuwe voetbalvereeniging. De voorwaarde is gesteld, dat de sportlui vooruit moeten betalen I De voorz. raadde aan, de afhan deling dezer aangelegenheid aan B. en W. over te laten. De heer v. Zonneveld wees erop, dat met de Korfbalclub T.O.P. ook rekening wordt gehouden. Br zal onderling overleg worden ge pleegd. De balans en verlies en winstrekening van de Woningbouw vereen. „De Vooruit gang"' wordt z. h. st. vastgesteld. Bij de Rondvraag vroeg de heer v. d. Geest om sterker aan te dringen op aan sluiting aan de hoofdriolen. De voorz. antwoordde, dat dit onder de aandacht is gebracht van den gemeente- opzichter. De lieer Verkley informeerde of de sloot aan het einde van de Floris-Sfehoutenstraa.t al gedempt is. Spr. bepleitte een bevredi gende oplossing. De voorz. zal trachten verbetering te krij gen. Raadscommissies. De heer A. Warnaar heeft nog geen prae- advies van B. en W. vernomen over de in stelling van raadscommissies. De voorz. zeide, dat bij de behandeling van de gemeentewet in de Kamer de heel de Wilde van commissies niets hebben wil de. Ook de Minitser voelde er niet voor. Volgens spr.'s persoonlijke opvatting zijn commissies overbodig. Als het de wensch van den Raad is, zullen B. en W. de in stelling ernstig overwegen. De heer A. Warnaar had liever een pre cies antwoord van B. en W„ of zij al of niet voor commissie voelen. Spr. verwacht alsnog een antwoord van B. en W. De voorz. zeide een prae-advies toe. Hierna ging de Raad in geheime zitting. Na heropening der openbare zitting werd besloten het oude terrein van de vuilnisbelt te verkoopen voor 3600.— aan C. J. Kie bert, onder voorwaarde, dat door deze transactie geen inbreuk wordt gemaakt op de publiekrechtelijke bevoegdheid der ge meente inzake het heffen van havengelden. Het terrein is groot ongeveer 907.16 M2., doch wordt ongemeten verkocht. Genoemde heer liep eenige kwetsuren op, terwijl de motor zwaar beschadigd werd. Verdere persoonlijke ongevallen kwamen gelukkig niet voor. W0UBRUGGE. Landbouwtelling. Voor de Landbouw telling welke volgens den min. van B. Za ken van 20 Mei tot 20 Juni gehouden moet worden zijn de beide veldwachters dooi den burgemeester aangewezen. Inenting. De inenting en 'Hei-inenting zal plaats hebben op 14 Mei a,.s. te Wou- brugge om nam. 2 uur en te H'oogmade te 2.30 uur.. Deze broek is te klein voor mijn zoon. In.vier weken is hij eruit gegroeid. Vier weken! Zoo lang houdt de broek lief. niet eens uit. Gelijk de Hollandsche spinazie. Te Königgratz hebben de boeren uit de omgeving op eigenaardige wijze betoogd om te wijzen op de moeilijkheden bij den afzet van landbouwproducten en le pro testeeren. tegen den invoer uit Hongarije en Italië. Zij kwamen met 80 wagens vol aardap pelen, uien en groenten naar de stad en wierpen den inhoud daarvan op straat, waar ieder kon nemen, wat van zijn gading was. om op deze wijze duidelijk te maken dat hun producten door den invoer uit Hongarije en Italië waardeloos zijn ge worden. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Grasverpachting. Op Woensdag 14 Mei a.s. zal in het café van den heer Zoe temelk alhier de jaarlijksc-he gras verpach ting worden gehouden van de bermen in eigendom toebehoorende aan de gemeente Albemade. Geboren: Maria Cornelia, d. van L. J. van der Poel en J. C. Kool J oh an Hendrik z. van J. H. Wagendorp en A. B. Arfman Jacoba Helena d. van J. W. Kinkel en A. Griffioen Helena Wilhel mina d. van J. Wolvers cn C. A. van Haeshregt Pi-eter z. van H. Reijngoud en C. M. Leendertse. Gehuwd: Anthonius Johannes vSchou- ten jm. 23 j. en Anna Maria van Ruiten jd. 22 j. Wilhelmus Johannes de Hol lander jm. 29 j. en Quirïna Loos jd! 26 j. Petrus Kennis jra. 24 j. en Cornelia Wilhelmina van Dijk jd. 19 j. HILLEG0M. Geboren: z. va.n H. C. Lit.jens Jonkheer z. van L. A. H. de Vries Papendrech: z. van C. A. van dei Vliet van der Meer z. van J. M. Schriel Berkhout. Ondertrouwd: P. W. Lemmers en A. Aan der Linden J. Wittenaar en E. Matter T. G. van Gulik en J. M. de Vos P. F. Koppers en E. van Rooden W. Lagendijk en M. Oardol. Getrouwd: A. I. Warmerdam en M i iopens W. van der Zwan en A. J. Meijer J. van Rossum en Q. M. Meij- boom. Overleden: X. C. Veldhuis m. 58 j. NOORDWIJK. Gemeenteraad. De 'Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagmiddag Le 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en me- dedeelingen. 2. Vaststelling notulen. 3. Verslag Volkshuisvesting 1929. 4. Mede- deeling inzake meerdere aansluitingen door de bedrijven. 5. Adres Nationaal Co mité tegen alcoholisme. 6. Adres Centr. Ver. ter behartiging dei Maatsch. belan gen van Zenuw- en Zielszieken. 7. Adres R. K. Arbeidersbeweging inzake werkver schaffing. 8. Adres Oostermeijer i.z. wei gering bouwvergunning. 9. Benoeming twee leden scheidsgerecht werklieden. 10. Be noeming onderwijzeres O. L. school Xoord- wiik-Binnen. 11. Aanvrage art. 72 L. O.- wer v. h. Bestuur Chr. U. L. O.-school. 12. Idem Wilheiminaschool. 13. Verbouwing gedeelte O. L. school N.-Binnen tot school voor Nijverheidsonderwijs. 14. Advies B. en W. inzake adres van Riek 15. Idem A. Barnhoorn. 16. Verbreeding St. Jeroensweg voor O. L. school en maker, nieuwe afschei ding langs Wassenaarsche straat. 17. Ver betering Vinkenlaan. 18. Afbraak van een der noodwoningen in de Klei. 19. Voorstel tot aansluiting" van de timmermanswerk plaats van Openbare Werken aan de te lefoon. 20. Tngebruikgeving grond voor plaatsen benzinetank aan de Schicstraat. 21. Voorstel tot verhuring van het genie ent. teelland in de Noorcl Zijd er polder. 22. Aan koop grond van S. de Roos aan Abr. van Roijenstraat en Oude Zeeweg. 23. Beëin diging verhuring standplaatsen voor hitten op strand. 24. Vergunning leggen van een dam aan Gooweg. 25. Verhuring los-wal Schie. 26. Voorstel tot verstrating Voor straat. 27. Onbewoonbaar verklaring wo ning Hoofdstraat 97. 28. Vaststelling wijzi ging uitbreidingsplan i.z. straat achter Lighal. 29. Vaststelling ontwerp wijziging uitbreidingsplan Vinkenveld. 30. Advies B. en W. i.z. schrijver Ged. St. i.z. verorde ning winkelsluiting. 31. Voorstel verle*- ning subsidie aan R. K. H. B. S. tc Leiden. 32. Toetreding lidmaatschap Nederland in den Vreemde. 33. Wijziging politieverorde ning i.z. rijden met motorrijtuigen op het strand. 34. Vaststelling kohier rioolbelas ting 1930. 35. Reclames rioolbelasting. Personalia. De agent van politie 2e klas M. v. Zuilekom alhier is bevorderd tot agent le klasse. Kcrkbollenveiling. De gehouden kerk- bo Hen vei ling heeft dit jaar het respecta bele bedrag van 678-3 opgebracht; een resultaat waarvoor de vele koopers zeker wel een woord van hulde en dank toekpmt.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10