5 PORT 5PEL De Missie-Voetbaldag te Amsterdam MAANDAG 12 MEI 1930 DE LELDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S Haandag Bijvoegsel In alle opzichten goed geslaagd en een succes voor de R.K. Sportbeweging De inzet. Het D.H.V.B.-elftal slaat het Limburgsche Elftal na spannenden strijd met 3I en plaatst zich daardoor in de finale. De stand was met rust 20. Een gunstig financieel resultaat voor de Missie (Van een bijzonderen medewerker) Zaterdagavond arriveerde te ruim 9 uur het Limburgsche elftal met officials te Amsterdam, waar zij werden verwelkomd door de commissie van ontvangst en het Amsterdamsch Districtbestuur. Hierna be gaven allen zich naar Hotel Polen, waar de officieelo begroeting en réunio plaats vond en de avond onder prettigen kout werd doorgebracht.. De inzet. Gistermorgen te 7.45 werd in de kapel Beulingstraat een H. Mis opgedragen door kapelaan J. Kuilman tot intentie voor het welslagen van den missic-dag, welke be halve door het Limburgsche Elftal, werd bijgewoond door verschillende vooraan staande personen uit de R. K. Sportbewo- ging. Na afloop hiervan vereenigden zich allen aan een gemeenschappelijk ontbijt. Te circa 10 uur maakte men zich ge reed voor den boottocht door de Amster- damsche haven. Het weder werkte daartoe echter geenszins mede. Een druilerige motregen was beginnen tc vallen en be loofde niet veel goeds. Desondanks waren allen vol goeden moed" en de boottocht, aangeboden door het Amster damsch Districtbestuur viel bij spelers en officials uit Limburg bijzonder in den smaak. Te ongeveer 12 uur werd in Hotel Polen de inwendige mensch ver sterkt, waarna men zich ging gereed ma ken voor den grooten strijd, welke om 2.30 uur op het fraaie R. K. Sportpark aan de Meeuwenlaan over het IJ zou gestreden worden. Om half twee klaarde hot weder op, het werd droog endat bleef het ook tij dens 't spel. Aan do Mecuwenlaan was het een gezellige drukte. Bij den ingang van het Sportpark stroomde het publiek in massa het terrein op en nestelde zich langs de lijnen. Do eere-tribune was tc half drie geheel bezet, terwijl alle zitplaatsen wa ren uitverkocht. Een 3500-tal personen woonden den wedstrijd bii De belangstelling. Onder de vele aanwezigen merkten wij op wereldlijke autoriteiten benevens een groot aantal Eerw. Heerep Geestelijken. Wij willen hiervan noemen: Mr. O. Gose- ling, Amsterdam, lid der Tweede Kamer der Statcn-Generaal; Mr. A. J. M. Hen- drix, Amsterdam, voorzitter vereeniging Katholiek Amsterdam; Mr. G. C. J. D. Kropman, Amsterdam, B. K. Wethouder; den heer De Vilder, bestuurslid Katholiek Amsterdam; Rector S. Braakman, Den Haag, algemeen sportadviseur in het Bis dom Haarlem; Pater F. L. Esser, O. E. S. A., Haarlem, vooriitter van den D. H. V. B.; Rector J. A. Voorham, Amster dam, directeur R. K. Jeugdbureau; Pater Wessels, Rector St, Ignatius-College te Amsterdam; Pater d'Aquin S.J. te Am sterdam, e. a. De R. K. Harmonie „St. Caecilia" uit Nieuwendam luisterde den wedstrijd op. Voor het begin werden rond het speelveld eenige ommegangen gemaakt, waarbij door het korps eenige pittige raarschen ten gc- hooro werden gebracht. Daarna stelt het korps zich op voor dc eere-tribune, do muziek zet in en door een haag van Junio ren uit het Amsterdamsdie District ko men beide elftallen, door het publiek met applaus begroet binnen de krijtlijnen. Dan komen do fotografen om beide elftallen op de gevoelige plaat to vereeuwigen, waarna do scheidsrechters de beide aan voerders met een fluitsignaal naar het midden roept. Dassen, do Limburgsche aanvoerder raadt niis, zoodat aanvoerder Keek, van het Ha-arlemscho Elftal, de keus heeft. De wedstrijd. Onder leiding van scheidsrechter H. G. Hoen uit Den Bosch stellen beide elftallen zich compleet als volgt op: Limburgsch elftal: Builtjes Verolieniolen Nijsten Laenen Dassen Vromen Venckon Stultiens Thissen Lemmens v. d. Volde Kortman R. v. d. Bande C. Alsemgeest De Jong Oostermeier Vervloet Blewanus Kamer v. d. Kley Keek W. Alsemgeest D. H. V. B.-elftal: Mr. G. C. J. D. Kropman, dc katholieke wethouder van Amsterdam, brengt te kwart voor drie het leder aan het rollen. Blewanus weet den bal tc bemachtigen, doch do Limburgsche voorhoede maakt hem deze afhandig en gaat goed combi neerend op het Haarlemsche doel af, waar, alhoewel Keek onzeker werkt, het gevaar wordt afgewend. Limburg keert echter terug, doch door buitenspel ver speelt zij een kans. Dan komt dc Haarlem sche voorhoede aan het woord. Een snelle aanval, door Kortman geleid, wordt door do Limburgsche achterhoede om hals ge bracht. Het leder belandt bij de Limburg sche voorhoede, welke een corner tegen Haarlem forceert, welke niets oplevert. De Haarlemsche rechtsbuiten v. d. Sande brengt dan fraai op, zet goed voor, doch het binnentrio mist en de kans is vorke ken. De Haarlemsche voorhoede komt er dan eerst recht goed in en gaat keurig combineerend op dc Limburgsche veste af. De rechtsbuiten v. d. Sande besluit de zen aanval met een schot juist over dc bovenlat. Als even later Vervloet den bal goed voor doel plaatst, loopt de Limburg sche keeper uit, mist. en De Jone. die niet den bal voor open doel komt, weet niet anders to doen dan rakelings over do dek- lat te schieten. Er zitten doelpunten in do lucht. Do Haarlemsche voorhoede is haast niet te houden, onstuimig komt zij weder om opzetten. Een scrimmage voor het Limburgsche doel volgt, waaraan Dc Jong tenslotte een einde maakt door keihard in te schieten (l—O). Haarlem heeft na 13 minuten spelens zich van de leiding ver zekerd. Haarlem heeft nu den smaak to pakken en onmiddellijk is haar voorhoede weer in actie, een aanval volgt, welke Kortman besluit door juist in het zijnet to schieten. Dan werkt Limburg zich eenigs- zins los en een paar aanvallen volgen, bij een waarvan Lemmens juist over de lat schiet. Een volgende aanval van Lim burg wordt door buitenspel onderbroken. Even daarna ontkomt de Haarlem-veste aan een doorboring als de bal tegen de lat wordt gekanjerd. Een corner, welke de Limburgers krijgen te nemen, brengt al evenmin resultaat. Do Haarlemmers gaan dan weer ten aanval, geleid door v. d. Sande, doch Oostermeier kopt den bal juist over. Een doelpunt, oven later door Haarlem gemaakt, wordt wegens buiten spel geannuleerd. Hierna een goede aan val van Limburg, dooh voor doel is het mis. Het samenspel wordt to ver doorge voerd, waardoor de achterhoede van Haar lem 6tecds kan ingrijpen, waarbij keeper Alsemgeest bleek uit het goede hout g<^- sneden to zijn, want hij is onverbiddelijk en redt verschillende malen verdienstelijk. Dan komt Haarlem in do meerderheid. Heel het Limburgsche Elftal staat te ver dedigen. De Jong kopt bij een aanval, ge leid door Kortman, juist over. Daarna worden door Haarlem een tweetal corners genomen, welke onbenut worden gelaten. Van der Sande zoekt oven later ook het doel te hoog, dan weer een tweetal corners op het Limburgsche doel, resultaat nihil. De bal is niet weg to krijgen, steeds zwer men do Haarlemmers voor doel, totdat 4 minuten voor rust De Jong den bal aan den vrijstaanden Oostermeier voor dc voeten legt, die zich niet bedenkt en via de bovenlat voor Haarlem er 2—0 van maakt. Alsemgeest ziet oven later kans een opgelegde kans voor open doel to missen. Do Haarlemmers krijgen dan nog een vrijen trap wegons hands te nemen. Dc bal wordt oivders<'h«,pt en verhuist dan naar het middenveld, nog conig heen en weer getrnp, en het is rusten. Stand 20 in 't voordeel van Haarlem. Als weder wordt begonnen heeft Lim burg haar opstelling gewijzigd. Vromen speelt thans spil terwijl Dassen naar do linkshalfplaats is verhuisd. Onmiddellijk valt Limburg fanatiek aan. Fraaie aanval len worden ondernomen en het spel is 2 minuten uit als Stultiens voor Limburg scoort (21). De spanning komt er nu j»as goed in in en ook hot publiek begint zich to roeren. Limburg is onstuimig in haar aanvallen, waarbij haar vleugelspelers zich van een goede zijde doen kennen. Doch do Haarlemsche achterhoede weet van geen wijken, waarbij Alsomgecst fraaie staaltjes te zien geeft. Schitterend weet hij dc moeilijkste ballen uit zijn doel tc houden, hetwelk hem ccn applaus van het publick deed verwerven. Dan stijgt het enthousiasme ten top. Limburg is nog een tikjo in do meerderheid, doch voor doel weet zij bet niet verder te brengen dan de backs, terwijl eenige corners, welke haar ten deel vallen, geen resultaat opleve ren. Hoe meer de tijd verstrijkt hoe hoo» gcr de spanning. De spil van Haarlem werkt voor twee en steeds is hij op zijn plaats, zoowel verdedigend als aanvallend. Door dit spel beinvlocd wordt de Haarlem- aanval thans voor doel weer veel gevaar lijker. Een j>aar goede kansen worden dan resp. door Alsemgeest en De Jong gemist. Even later doet do Limburgscho voorhoe de dit aan do overzijde, waar Thissen juist naast den verkeerden kant van do (vaal schiet en do linksbuiten v. d. Velde den bal in de handen van keeper Alsem geest doet belanden, v. d. Sande van Haar lem leidt dan weer een aanval, besloten door een schot van De Jong, hetwelk do kocper keert. Even later schept Haarlem een hachelijke positie voor het Limburg- doel, waar do keeper is uitgcloopeu oil Verolieniolen den bal nog juist oven voor de doellijn het veld kan intrappen. Dan krijgt Limburg 3 minuten voor hot eindo nog eon vrijen trap te nemen, doch ook deze kans om gelijk to maken wordt niet benut. Nog 2 minuten spelen en Limburg doet weer een aanval maar dozc loopt op niets uit. Blewanus plaatst dan één minuut voor het einde het leder naar Kortman, deze zwenkt naar binnen lost een schot, waarbij do bal tegen de deklat belandt. Do Jong zet er zijn hoofd onder en het pleit is beslecht. Haarlem heeft mot 31 do leiding. Het einde i* spoedig daar en Haarlem heeft een verdieodo 31 over winning op de vertegenwoordigers van het Zuiden bevochten, waardoor het haar in 't vijfde Missie-tournooi, waaraan door lioar werd dcelgenomVn, gelukt is zich in do finale te plaatsen. Spel en spelers. Het was een hoogstaande wedstrijd met vele goede spelmomenten. In tegenstel ling met het Haarlemsche Elftal, hetwelk den bal laag langs den grond speelde, deed het Limburgsche Elftal dit veelal hoog door de lucht. De beido vleugelspelers van Limburg waren zeer snel en gaven goede voorzetten welke echter door het te korte spel van het binnentrio niet werden be nut. Overigens pasten de spelers zich als geheel goed aan. Keeper en rechtsback waren de zwakston. Bij Haarlem was kee per Alsemgeest do uitblinker aan wien veel te danken is door zijn kalm en zeker optreden. Blewanus, de spil, en beido vleu gelspelers vormden de kern van het elftal; de underen speelden goed zonder meer. Het Haarlemsche Elftal vormde een goede combinatie waarbij do voorboedo het sterkste deel genoemd kan worden. Het finantieol resultaat van dezen wed strijd is zeer gunstig te noemen. Een flink bedrag zul voor do Missie kunnen worden afgedragen. Een succes! De R. K. Sport in dienst van do Missie! HET D. H. V. B.-ELFTAL TEGEN LIMBURG. Het D. II. V. B.-clftal is in z'n geheel herkozen behalve Kntncr, in wiens plaats gekozen is It. v. d. Lingcn van Excelsior (Sohicdnm). KON. NED. VOETBALBOND. De Kampioenscompetitie. Ajax en Willem II winnen rret flinke cijfers. Velocitas de lachende vijfde. Alweer komen wij een eind dichter bij den dag, waarop bekend zul zijn wie kum- piocn van Nederland wordt. Do spanning wordt steeds grooter, oen puntje in de tweede helft van deze competitie is zeor kostbaar. Ajax won van Go Ahead door productie ver voorhoedrspc), Willem II maakte Blauw Wit in. Rlauw Wit is nu wel zoo good als uitgeschakeld te beschouwon, al heeft zij theoretisch nog een kansje. Wel van belang is echter het feit, dat Blauw VOORNAAMSTE NIEUWS Een schitterend geslaagde Missievoet- baidng te Amsterdam. Het Haarlemsch elftal wint met 3—1 van Limburg. In de kampioenscompetitie van den K.N. V.B. wonnen Ajax err Willem II. V.U.C. behouden voor de eerste klasse, Haarlem moet haar plaats afstaan aan K.F.C. Triton wint het hoofdnummer op de Var sity. Njord behaalt twee eerste prijzen. Nog geen beslissing in den strijd om het 12 Voetsjollen kampioenschap. De heer J. H. Vos damkampioen van Nederland. De korfbalwedstrijd Noord—Zuid door Zuid met 4—0 gewonnen. Wit—Ajax nog gespeeld moet worden. Ajax heeft nu weer den kop, doch kan eiken Zondag weer daar vandaan worden go- haald. De stand luidt: gesp.gow.gcl.verl. v.—t. pnt. Ajax 0 3 19 12—5 7 Velocitas 5 2 2 1 912 0 Willem II 0 2 2 2 12—8 0 Go Ahead 0 2 2 2 10—10 0 Blauw Wit 5 113 4—12 3 De Promotie-degradatiewedstrijden. K.F.C. eerste klasser! Haar lem degradeert. De beslissing is in Wormervoor geval len. Voor oen maximum aantal toeschou wer» heeft K.F.C. Haarlem met don on- oven goal geslagen. Het feit vnn den dag: K.F.O. is oorste klasser. Haarlem degra deert. Wat D.E.C. gedurende ecnigo jnrrn niet gelukt is, gelukt K.F.O. roede voor da eerste maal. V.U.C. klasse. blijft in de eerste Ook hier heoft hot ann spanning niet ontbroken. De laatste beslissende wed strijd lusHchen V.U.C. en DITO. te Delft is door do IlagennarK mot 1 0 gewonnen, zoodat zij in do eerste klasse blijven. Do eindstand luidt: V.U.C. 4 3 1 13—7 7 D.H.O. 4 112 8—6 3 Fortuna 4 10 3 10—18 2 In het Zuiden is de promotio-degradatic- competitio nog in vollen gang. De ze»;r be langrijke wedstrijd Roermond—De Valk eindigdo te Valkeruwaard onbeslist, zoo dat Roermond or good voor blijft staan. Bleyerheide won inet groote cijfer* van T.A.C., zoodat T.A.C. wel het zwaktste Roermond 2 1 1 6—2 3 De Valk 2 1 1 3—2 3 Bleyerheide 2 1 1 6—4 2 T.A.C. 2 2 0—0 M.S.C. of H.S.C.? In hot Noorden moot in do ontmoeting M.S.C.H.8.C. de beslissing vallen. Gjslc. ren wonnen do Mcppelers uit van W.V.V. met 5—2. Do stand is thans: M.S.C. H.S.C. W.V.V. 2 1 168 9 2 1 ft—4 i 4—4 4—16 OP HET NOORDZEE-KANAAL zijn Zondag de Studen ten-Roeiwedstrijden gehouden. De winnende Triton-roeiers worden in triomf rondgedragen DE PROVINCIALE VEREENIGING tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Drente heeft Zaterdag een excursie door Drente georganiseerd. Een onafzienbare rij auto'» trok door dc prachtige Drentsche streken

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5