WOENSDAG 7 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BINNENLAND TWEEDE KAMER Het begin. De Tweede Kamer heeft gisteren weer een begin gemaakt na het Paaschrecee. Een reek» ontwerpen en conclusies zijn af gedaan. Een persoonlijke zaak was het adres van en invaliden arbeider, die beweert het slachtoffer te zijn geweest van een nalatig heid van den Raad van Beroep. Het gevolg ervan is voor den man, dat hij geen rente krijgt. Minister Verschuur betoogde, dat de „na latigheid" hier eigenlijk niet do zaak be slist had. In verschillende instanties werd uitgesproken, dat cr geen causaal ver band bestaat busschen 's mans invaliditeit en het ungolul;, waarvan hij het slachtoffer werd. Zou de Kamer hier soortgelijke von nissen willen herzien, dan kon zij wel aan don gang blijven. Doze patiënt zal 'zijn verlangen waar schijnlijk niet' zien ingewilligd door de Ka mer. EERSTE KAMER. Weer gauw verdiend! Gisteravond kwam de Eerste Kamer om halfnegen bijeen. Na de gebruikelijke voorlozing van in- gokomon stukken enz. waarbij oen be richt van verhindering van den heer Vcr- Icoutoron wegens ongesteldheid deelde de voorzitter, baron do Vos van Btecnwijk, mede, dat de Centrale Afdeeling heeft be sloten, dat Woensdag 7 Mei des voormid dag» oin 11 uur een aantal wetsontwerpen in de ufdcclingen zal worden onderzocht, o.w. die tot wijziging dor Arbeidswet, tot regeling der Winkelsluiting, tot nieuwe wetelijko regeling van de arbeidsovereen komst van kapitoin en schepelingen on tot. voorkoming van dubbele belasting. Daarna werd de vergadering gesloten. OE CRISIS IN DEN LAND* EN TUINBOUW. Een buitengewone vergade ring van don L. T. B. op 14 Mei te Utrecht. D< Katholieke Nodorlandsdhe Boeren- eu Tuindersbond (de foderatio van de vier gewest el ijko Bonden van boeren en tuin ders t.w. don A.B.T.B. voor het Aartsbis dom, den L. T. voor hot Bisdom Roer mond, den L. T. B. voor hot Bisdom Haar lem en don N. 0. B. voor de Bisdommen Den Bosch en Breda) houdt op Woensdag tl Mei a.s. een Buitengowone Algomeene Vergadering. Het doel van dezo Buitengewone Algo- meono Vergadering is een onderzoek in te stollen naar don omvang en de oorzaken der huidigo moeilijkheden in den land- en tuinbouw on middelen te zookon, die ge- i-itfend zijn om do uitbreiding der moei- lijkhedeii tegen to gaan en hare gevolgen to tomperen. Er worden twee algomeene on drio sectie-vergaderingen gehouden in do zalen van hot Gebouw van Kunsten en Wetenschappen, Mariaplaats 24, te Utrecht. De» morgens om half elf wordt do eer ste algemeono vergadering gehouden in do groote zaal van het Gebouw van Kunsten en Wetenaohappen. Als spreker zal optre den do heer J. Th. Verheugen, lid van de gedeputeerde Staten van Limburg en voor- zitor van den Katholieken Nedorlandschen Boeren- en Tuindersbond, met hot onder worp: Do huidigo moeilijkheden in den land en tuinbouw (omvang en oorzakon). Om half twee n.rn. vangen do acctie-ver- gadcringon aan. Op deze sectie-vergade rin gen wordt het onderwerp besproken: Wat diont er gedaan to worden om de moeilijk heden zooveel mogelijk to beperken en het hoofd te bicden. Sectie A: Wat kunnen de boeren en tuin ders zelf doen? Sprekers: Jac. Vos Antz., lid van de Twoede Kamer der Staten-Gc- noraal en lid van hel hoofdbestuur van den Noord-Brabantschen Christelijken Boe renbond en H. Trionekons, lid van do Pro vinciale Staten van Limburg on le onder voorzitter van don Limburgsohen Land- en Tuinbouwbond. Sectie B: Wat. kunnen do organisaties doen? Spreker: J. J. C. Am ent, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene raai en di recteur van den Limburgschon Land- en Tuinbouwbond. Sectie C: Wat kan de Overheid doen? Spreker: A. N. Piesten», lid van de Twee de Kamer der Staten-Generaal en voorzil- ter van het bestuur der Coöperatieve Cen trale Boerenleenbank van Eindhoven. Na de Seetie-vergaderingen komt. om 4 uur de tweede algomeene vergadering bij een, we»rin als spreker zal optreden mr. IT. van Harstart, secretaris van den Ka tholieken Nedertandschen Boeren- on Tuindersbond met het onderwerp: Sa menvatting van omvang en oorzaken der moêi'ükheden in den land- en tuinbouw en \an de midde'en, welke kunnen dienen, om hare uitbreiding tegen te gaan en hare gevolgen te temoeren. Aun do 7.10 plaatseliikc .ifdeelincen der Katholieke Boeren en Tuindersbonden zijn 3 witte kaarten (toegangsbewijzen voor af- govnardiirdcn) toegezonden. Andere be langstellenden, die do vergaderingen won, scben bij te wonen, kunnen een gele kaart (toog^csbowijs voor niet-afgovaardigden) aanvragen aan het secretariaat van den Katholieken Nedorlandschen Boeren- en Tuindersbond. Juliana van Stolberglaan 113, 's-Gravcnhage. Zonder toegangsbewijs wordt niemand tol do vergaderingen toe- gelat eu. Van deze Buitengewone Algomeene Ver gadering wordt een uitvoerig verslag ge drukt, waarin zoowel de inleidingen als de stenografisch opgenomen gedachten wisseling worden vermeld. Het zal ver- schijnen als buitengewoon nummer van het officeel orgaan van den Katholieken Ne dorlandschen Boeren- en Tuindersbond „De R.-K. Boerenstand". DE WIJZIGING DER GEMEENTEWET. Een adres van „St Michaël". De Ned. R.-K. Politiebond „St. Mi chael" heeft zich inet een adres tot d< Tweede Kamer gewend, waarin er op wordt gewezen, dat de bij do Tweed» Kamer aanhangig gemaakte wijziging dor Gemeentewet niet voldoet aan dc eiscben, welke onder de tegenwoordige tijdsom standigheden mogen worden gesteld; voornamelijk tegen dc voorgestelde wijzi. gingen van de artikelen 23 190 derdo lid 191 derde on vierde lid en 191 s be staan zeer sterke bezwaren. Genoemd hoodfbestuur dringt op zoo danige wijziging der genoemde artikelen aan als in «-on bij het adres gevoegde me morie van toelichting is aangegeven. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Wedstrijd in namenkennis. Zooals wij roods berichtten, is bij dc Bloemententoon stelling der R. K. Bloomistarboidersver- eeniging „Eensgezindheid" een collectie Hyacint hen bloemen gevoegd van 74 soor ten, wotke op nummer stonden. Do uitslug van dezen wedstrijd is als volgt: B. Scho- neveld le prijs mot 71 op naam; H. Ver meulen 2o prijs met 68 op naam; J. van Liorop Jzn. 3c prijs met 66 op naam; J. Schravcndijk 4c prijs met 56 op naam. Aan den wedstrijd werd door 10 perso nen deelgenomen. Twee commissieleden eu de hceren B. Versteeg en W. Lommons dedon rnee bui ten mededinging. Do eersto had allo de 74 soorten goed, de 2o 72 van do 74. Zij kun nen dus de meesters der soortrn worden genoemd. Voetbalvereniging „Hillinen". Bij gelegenheid van hel 10-jarig bestaan de zer verecniging hield het Bestuur Zater dag van 3n receptie in Hotel „Flora". De belangstelling was groot. Het feest werd besloten met opn gezelligen avond der leden in dezelfde zaal. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkoop. Het huis Molontuinweg 6, in bod staande op 5200 gisloravond in afslag gebracht, werd gemijnd op 100 door G. Ravensborgen alhier. LISSE. Mariavereeniging. GBtoraVorid hield de Mariavereeniging onder voorzitterschap van den heer L. B. Jonkman, een vergade ring. Hi et söhijnl met do Mnriavoreonigingj nog niet erg te vlotten, thans zijn er drio vacatures open bij het Bestuur. De Voorz. hoopt, dat deze verecniging, zoo jong als zij nog bestaat, zal blijven bestaan, en een sterke verecniging zal worden, tot grootc steun van het Kruisvorbond. Intussohen kwam do ZecrEerw. heer Pastoor als geost. adviseur de vergade ring bezoeken on werd mol eon hartelijk woord verwelkomd. Do voorzitter spoorde de leden aan zoo trouw mogelijk dc verga deringen te bezoeken. Dit is hot krachtig ste middel om een veroemging in stand te houden. Spr. zegt, dat voortaan op den eersten Vrijdag van iedere maand dc vergadering zal worden gehouden na het Lof. Hierna volgde verloting zonder kos ten, wat als gewoonlijk eon aardige attrac- lio bleok. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna dezo vergadering word gesloten. N00RDWIJK. Wit Gele Kruis. Gisteravond verga derde het. W. G. Kruis in het Juvenaat De hoor de Ruijter opende deze vergade ring mot don G'hr. groot, hcetto allen wel kom in 't bijzonder don geestelijk adviseur kap. Hesp, waarna hij dc afgestorven le den herdacht. De notulen werden door deu secretaris gelezen on daarna ongowijzigd gearres teerd. Hierna kwam punt drio, uiededeelin- gon. De voorzitlor zegt, dat het bestuur een huis gehuurd hoeft aan do Zeestraat om in te richtou als wijkgebouw, dit was noodig. Ecu boekje is uitgekomen „Kath. Gezondhoidszorg" waarop men zich kan abonneeron. Hierna was gelegenheid om heb verslag le bespreken, dat den ledcu is toogezonden. Aanleiding wordt gevon den speciale dank to brengen aan do Directie van het Huis ter Duin, voor ecu gift van ruim 500 gulden. De lieer P. Smit brongt namens de kas controle commissie verslag uit; alles was volkomon in orde en de commissie stelt voor don penningmeester Dr. Visser te déchargeeren voor het gohoudon behoor, waaraan met dank aan genoemde functio naris werd voldaan. De hoer O. G. J. Al- komado vraagt inlichtingen over het ge bruik, wat er van het gebouw voor dc wijkverpleging znl gemaakt worden. Op verzoek van den voorzitter beantwoordt dr. Visser den spreker. Het is een ruim huis oa daarin is gelegenheid aan den weg voor wachtkamer, do twoedo kamer is voor het behandelen van patiënten door do wijkzuster, eou derde kamer is in t< richten voor den geneesheer en daar zal waarschijnlijk hoogtezon en Röntgen-be- straling plaats vinden. Daar achter is nog een ruime «clogenhoid voor bergplaats en magazijn. De heer Alkemade was hieriuc de bevredigd. De afd. Noordwijk is toege treden tot deu Z. II. Bond het W. G. Kruis. Deze Rond is opgericht omdat cr wel een.* moeilijkheden rijzen betreffende de Pro incinic subsidie. Het l-e-tnur vinoio is niet altijd verzekerd dat 'de uc- gevon subsidie in de desbetreffende Pro vincie wordt gebruikt. Als bestuursleden werden herbenoemd de aftredende heercu W. do Ruijter on Dr. F. J. Yi ser, die 1 deu hun benoeming aanvaardden. De hoor v. d_ Werf bracht dank aan de familie P. de Groot, die zoovee! jaren het magazijn van het W. G. Kruis verzorgde. De geest, adviseur, kap. Hesp, feliciteer de dc afd. met haar voorzitter die nog de zer dagen benoemd is tot ridder van de Gregorius Orde. Hij feliciteert den heer Do Ruijter hartelijk namens het W. G. Kruis. De voorzitter dankt voor de harte lijke woorden tot hem gesproken. Dr. Vis- Bcr geeft nog in overweging om het laatste gedeelte van het verslag eens goed na te lezen, en hoopt dat er dit jaar meer goe de gevers zullen zijn dan de directie van Huis ter Duin, ook spreekt hij deu wensch uit; dat alle Katholieken lid zullen wor den van het W. G. Kruis opdat in elk ka tholiek gezin een kath. verpleegster zal komen. Do lieer Roodenrijs vult dit aan en zegt dat in ieder kath. gezin een kath. dokier behoort tc komen. Door den tijd zal echter in 't wijkgebouw gelegenheid gemaakt wor den voor een lighal. Gevraagd wordt, of cr cenigo meisjes up kosten van heb W. G. Kruis voor gediplomeerd baker leeren, zooals beweerd wordt. Dit wordt ontken nend beantwoord, dc meisjes betalen zelf dc kosten. Hierna volgden enkele huishou delijke besprekingen waarna sluiting met den Clir. groet. WOUBRUGGE. Een oude zaak met versche waar. Do ruim honderddertig jaar oudo bakkerij in ons dorp, zal naar wij vernamen, weder overgaan in andero handen. In hot laatst der 18do eeuw was deze bakkerij oigendom van Jacob Morits, daarna in 1806 van Hondrik Treur; in 1845 van diens zoon Hermanus en in 1875 van den nog welbekende heer Van Geel. Tn 1881 kwam de zaak in handen van den heer Wiggors van der Waa, die in 1912 do zaak overdeed aan den heer Jan Walraven. Deze heeft do bakkerij nu overgedragen aan den heer Oudshoorn tc Alphen aan den Rijn. Mond- en klauwzeer. Ook in deze ge meente breidt zich het mond- en klauw zeer uit. Bij een zevental veehouders werd de ziekte reeds geconstateerd, waaronder vee, dat op do markt is aangekocht. Botsing. De heer L. alhier kwam met zijn motorfiets uit dc Kerkbuurt rij dende in botsing met een auto op den hoek van den Bateweg. Dc lieer L. kwam te vullen en kwetste daarbij don linker arm. Vertrokken: W. J. van Dam en gezin naar Amerika P. Zuiderveld en gezin naar Alphen aan den Rijn H. M. Fierink naar Koekingen T. Korver en gezin naai Beilen J. Ooudshoorn en gezin naar Haarlemmermeer H. B. van Leeuwen naar Stompwijk K. Homma naar Leimniden. Gevestigd E. Hooghïem van Al- •keraade D. van der Zee van Rijnsater- woude A. Knikker van Oldebroek J. W. L. Stroeve van Canada G. Vergeer en gezin vau Alpbon J. van Leeuwen van Alphen. ZEGWAART. Gekneusd. Bij het ontladen van een auto kreeg de chauffeur P. W. uit Zoeter- mecr een zware kist op een der polsen, waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd gekneusd. Door dokter Palte werd dc eer ste hulp verleend. Paard aangereden. Toen do chauffeur ecner melkauto van de N.V. „Zeelandia" op deii Schenkel weg een met twee paar den aangespannen melkwagen van den landbouwer B. uit Zevenhuizen achterop rijdendo passeerde, kwam de auto in aan raking met het links aangespannen paard. Het paard werd dusdanig verwond, dat. het ter plaatse moest worden afgemaakt. Aanrijding. De bejaarde wielrijder H. uit Bleiswijk kwam door onvoorzichtigheid met een passoerendc auto in aanraking, waardoor hij bloedend aan het hoofd en een der oogeu werd verwond. Nadat hij kftër Palte was verbonden is hij per auto naar zijn woning vervoerd. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP. Hinderwet. - B. en W. verleenden ver gunning ingevolge de Hinderwet aau G. van der Laan in het Zuideinde fat het oprichten van een smederij, aan P. Rode- graven in liet Dorp tot het plaatsen vau een zaagmachine en aan J. Brewel to Noorden tot het oprichten van een slach terij. NOORDEN. Voetbal. - Zondag speelde D. V. op eigen terrein tegen Hertha II uit Vinkc veen, wat voor D. S. V. uit Noorden een meevaller was. Zij wou namelijk met 21. Dit i*. een succes te meer, daar zij II da- gou geleden het tegen hetzelfde elftal moest afleggen met 3—11. Gaat D. S. V. I zoo door, dan zal zij bij dc scricwedstrij- den, die gehouden zullen worden tc Vin keveen, zeker een goede sier maken. Wij wenschcn do jonge verecniging veel suc ces. ALPHEN AAN DEN RIJN. DE 8TAKING. Ook de fabriek te Zoeterwoude stilgelegd. Omtrent de staking bij de N.V. Oosthoek en Zn., vernemen we, dab de werkwillige uit Leiden, die aan de betonfabriek „de Hoorn" werkzaam was, gisteren is wegge bleven. Ook aan de fabriek te Zoeterwou de zijn do arbeiders gisteren in staking gegaan. Aanvankelijk bleven van do 35 ar beiders or nog 4 aan het werk, doch Dins1- dagmiddag hebben 2 niet georganiseerden eveneens het werk neergelegd omdat ze bang waren voor molestatie. De politie houdt pen oog in het zeil. Fokveedag. Naar wij vernemen zal den 25sten Sep tember in Alphen aan den Rijn weder een fokveedag gehouden worden, zooals een jaar jaren geleden ook heeft plaats ge had. Aan -lezen fokveedag zal echter in tegenstelling met vroeger eoD uitbreiding gegevon worden in dion zin namelijk, dat ook 8tamboekvarkons en schapen kunnen worden ingezonden. De Fokveedag belooft dus voor de vee houders dit jaar zeer belangrijk te wor den. Mond- en klauwzeer. Onder het vee van den landbouwer V. aan de Aarkade werd mond- en klauwzeer geconstateerd. Aanbestedingen. Door den bouwkun dige G. W. Vis alhier, werden Zaterdag middag en Maandag do navolgende aan bestedingen gehouden; waarvan de uit slagen zijn als volgt: I. Het bouwen van een winkelhuis in aansluiting met een bestaand winkelhuis vcor do firma J. Werneke alhier aan de Julianastraat. Perceel I Metselwerk: D. Donker 12705.A. J. J. van Engelen 12899.—; K. Tolk 12740. Perceel 2. Timmerwerk. J. van Noort to Benthuizen 15880.— A. van Dam 17391—; C. Slingerland 21400—; C. do Raat 14920.J. van Wioringen 17401.—. Perceel 3. Loodgieterswerk etc.: Firma Ponsioen en Zoon 2695.W. den Her tog 2931—; J. J. Bonte 2858.—. Perceel 4. Schilderwerk: J. Z. van Hel lemond 3857.W. v. Diest 3947.J. W. Kommer 6053. Perceel I en 2 te samen: J. Gesman, H. Turken burg en H. Oudenes 30495.O. de Raat 17819— In massa: fa. Remmers waal en Bos- meier te Veur 35000.J. van Wieringen 38876—. Een biljet van onwaarde. De gunning werd aangehouden. II. Het verbouwen en uitbreiden van de bouwmanswoning „Nooit Gedacht" gelegen in dc Ridderbuurt alhier ten verzoeke van den weledelgestr. heer O. F. Weise te Wassenaar. Perceel 1. Metselwerk: D. Donker 11600.—. Perceel 2. Timmerwerk: C. (le Raat, 10250.L. v. Beusekom 10022. Cïebrs. van Vliet, Aarlanderveen 11976. Perceel 3. Loodgieterswerk etc.: Firma Ponsioen en Zoon 944.J. J. Bonlo S48.W. den Hertog 650.—. Perceel 4. Schilders work: H. Tabernee 1172.— W. van Diest 641—; P. Pouw Nieuw er brug 77G. In Massa: H. H. Clarijs Den Haag 33509.L. vau Beusekom 23990. J. Slnits Boskoop 30000.Het werk werd gegund aan den heer L. van Bease- koin alhier. TIL Hot bouwen vau een veestalling bij de bouwmanswoning in de Ridderbuurt alhier get. no. 85 ten verzooko van den weledelgestr. heer O. F. Weiso te Wasse naar. Enkele inschrijving: J. Sluis, Boskoop 7700.H. A. Clarijs den Haag 9885. Binnenkamp en v. d. Meent, 5395.—; A. H. Vollebregt Zoeterwoude 7399—; L. van Beusekom 61U8—J. van Wieringen 7373—; M. Hoek 6920.—. Het werk werd gogund aan den heer L. van Beuse kom alhier. Waar geen woonplaats is vermeld wo nen aannemers allen to Alphen aau den Rijn. Geboren Gcrrit Loendort, zoon van Ph. H. Heskes en A. van 't Wout Maria Catharina dochter van W. van Hcusdcn en M. C. Wclzenis Jacobus Leonardus, zoon van H. G. Captein en M. M. Mriland Johanna Maria, dochter van R. Grobben enC. M. Markman Gijsberdin» doohtor van T. van Oosterom en D. Top Gerbcn Jan, zoon van J. Bicsrnu en M. Hoekstra Jacob, zoon van Th. van Staveren en B- C. Barth Gerina, dochter van M. T. H. de Boer en G. Schreuders Jan, zoon van M. T. H. den Boer en G. Sehreuder Gcrrit je, dochter van S. en M. Verdonk Cornelia Herman, zoon van J. C. Ver beek en H. Th. Vogel. Overleden: Petrus \au den Eng echtgenoot weduwnaar van Adr. van Kreu ningen 76 jaar Leonardus de Bruijn 6 jaar Cornelia Broker echtg. van B. Hoogcveen 30 jaar Dirk Dompeling 21 jaar Wilh. Maria D. Hilvers 73 jaar. Getrouwd: H. van den Nicuwendijk 25 jaar en M. Koops 23 jaar. Ondertrouwd: C. F. Kalkman en A. de Wolf D. Groenevelt en E. W. Kra nenburg. KOUDEKERK. De Landbouwtelling. Van 20 Mei tot. 20 Juni a.s. is de gemeenteveldwachter al hier, belast met do Landbouwtelling Het doel van de telling is uitsluitend het ver krijgen van die gegevens, welke noodig zijn voor een zuiver beeld van- en voor de be haniging der Landbouwbelangen. De tel ling staat in geen enkel verband met dc belastingen cuz. Voorts zal de telling ten zeerste kunnen worden verlicht, indien n.en do gegevens reeds tijdig heeft klaar liggeu. De oppervlakte moet steeds worden op gegeven in kadastrale grootte, dus in Hectaren en Aren. Vooral voor onze veehouders i» van be lang ook te weten dat gevraagd zal wor den het aantal varkens, waarvan afzon derlijk op te geven; biggen beneden 6 we ken, varkens van G weken tot 60 Kg„ van 60 tot 100 kg. en boven 100 kg., het aantal kippen en eenden en het aantal kuikens van beide afzonderlijk. Concert. Begunstigd door mooi weer, gaf hot fanfare-corps „Kunst na Arbeid" Zaterdagavond zijn eerste openluchtcon- ccrt in de muziektent op het terrein van den heer G. Dorrepaal tegenover het Raadhuis, onder leiding van den heer Van der Kaaij to Leiden. De verschillende num mers vielen bij de aanwezigen zeer in den smaak en voor dit concert was tamelijk veel belangstelling. ZOETERWOUDE. Hanze. Gisteravond vergaderde de R. K. Middenstandsvereeniging in het Pa- tronaatsgefoouw aan den Schenkelweg. Dc opkomst was als gewoon en volgens den voorzitter in zijn openingswoord nogal be vredigend. Met een toespraak van den Geestelijk Adviseur werd het nieuwe lid de heer Kluijters, geinslalleerd. De behandeling van de agenda, voor den a.s. Centralen Raad ging zeer vlot. Met algemeene stemmen werd besloten het voorstel Rotterdam tot het verplich tend stellen van de leden tot toetreding in do vakorganisaties te steunen. Hoi voorstel Den Haag: stabilisatie le dental ten opzichte van de afdracht aan het Hoofdbestuur op 1 Jan. 1930 werd onaannemelijk geacht. Voor het geval dat nieuwe gezichtspun ten worden geopend werd besloten de af gevaardigde vrij mandaat te geven. Uit het bestuur werd afgevaardigd dc heer J. Rode wijk. De heer C. P. J. Paar- dekooper, die bij stemming uit de leden was aangewezen, kon zich niet beschik baar stellen. Bij acclamatie werd de heer A. H. Vollebcrg tot afgevaardigde be noemd. In de vacature in het Bestuur, ontslaan door het vertrek van den heer L. A. v. d. Krogt had een verkiezing plaats. Door het Bestuur was de lieer Chr. B. A. Deckers candidaat gesteld, die met bij na algemeene stemmen werd gekozen. De Voorz. wenschte den nieuw benoem de geluk en hoopte van hem een even ijverig bestuurslid te verwelkomen als zijn voorganger de lieer L. A. v. d. Krogt. Namens de vaamlolcomissie deelde du Geest. Adviseur mede, dat het vaandel gearriveerd is. Op O. H. Hemelvaartsdag zal de plech tige inwijding plaats hebben. Aan de vaan delcommissie werd oen vrij mandaat ge geven. Het programma van dien dag zal intijds do ledeu bereiken. Bij do rondvraag kwam een klacht naar voren over de bohoefto aan een brieven bus in de Weipoort en over de buslichting. Wanneer men in de Weipooit na lialf- drio 's namiddags een brief post blijft deze 21 uur in do bus liggen. Ook kwamen ver schillende ernstige klachten over te late bestelling van de eerste post. De Voorzitter, wonende onder den rook van hot postkantoor, krijgt 's morgens halfelf zijn ochtendblad, terwijl anderen in dezelfde gemeente dit om half acht reeds in de bus hebben. Het Bestuur wordt opgedragen bij hot Hoofdbestuur dor Posterijen op verbete ring aan te dringen on hierbij do mede werking van het Gemeentebestuur te vra gen. Patronaat. Zondag had de prijsuit reiking plaats in het Patronaat vau den jaswedstrijd. Deze wedstrijd, die 19 Octo ber 1929 aangevangen is, werd voortgezet tot Pasohen. Er werden totaal 51 partijen van 500 punten gespeeld. De eerste prijs werd behaald door Jan Bosman on Ge rard van Slingerland met 38 partijen en 12178 punten; 2e prijs door Tinus van Leeuwen en Cor. v. d. Meer met 30 par tijen 11483 punten; 3e prijs door Tinus Broxterman eu Ko. v. d. Hoeven Gz. mot 2-5 partijen eiï 11235 punten; 4e prijs door Gerard Koek cn An toon van Slingerland met 1G partijen en 11198 punten. Op 25 Mei a.s. zal voor do patronaats- ledeni een vliegerwedstrijd worden gehou den op het sportveld. Personalia. - Mej. G. M. Peperzak, wijk- verpleogster-t.b.c. buisbezokester alhier in dienst van de R. K. Ver. hel Wit Gele Kruis, heeft als zoodanig met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag gevraagd wegens vertrek uit de gemeente. De heer P. Pcijdam heeft zijnt benoe ming als volksteller niet aangenomen, aan gezien de Min. van Financiën heeft bepaald, dat do rijksambtenaren niet als volksteller bij de a.s. volkstelling mogen optreden. In diens plaats ie nu benoemd de heer W« Hoogzaad. Aanbesteding. Dinsdagmorgen had ten gemeentehuizc alhier de aanbesteding plaats voor de leverantie en het vervoer van 900 1000 M3. grind ten behoeve der gemeentewegen. Ingeschreven werd voor de leverantie door: J. M. Samson te Leiden voor 2.98 per M3.; J. H. Omtzigt te Zoe terwoude voor 3.07; Jac. Wilbrink te Lei den voor 2.94 cn D. Versjoot te Bodegra ven voor 2.69. Voor het vervoer werd in geschreven door Jac. Wilbrink te Leiden voor ƒ1.40 per M3.; W. Hoogervorst ƒ1.45; W. van Diemen ƒ1.30; C. Hulsbos Jzn. voor 1.30; O. L. van Veisen voor 1.40 1/2; H. J. Oostdam voor 1.44, allen te Zoeterwou de en door P. van Tol te Leiderdorp voor 1.34 per M3. Gecombineerd werd nog in geschreven dooi Jac. Wilbrink te Leiden voor 4.24 per M3. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente weer uit en wel op verschillende hoeken der gemeente. De laatste dagen werden oer 4-tal gevallen aangegeven.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6