WOENSDAG 7 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BUITENLAND BELGIE E KWESTIE-DE LEEUW. Vonnis en een Interpellatie. Naar gemeld wordt, ie de Vlaamsche soldaat Do Leeuw, die voor den krijgs raad te Luik terecht stond, omdat hij weigerde gevolg te geven aan bevelen, die in de Fransche taal werden gegeven, ver oordeeld tot 3'/a maand gevangenisstraf. Naar aanleiding van deze kwestie heeft het lid der frontpartij Vos een interpel latie gehouden in do Belgische Kamer. •Spreker betoogde, dat de Vlaamsche soldaten in het legor als minderwaardige worden beschouwd en dat zij het recht hebben, in het Fransche gegeven bevelen niet op te volgen. In zijn antwoord verklaarde de minister van Nationale Verdediging, Do Broquc- villc, dat de interpellatie tdochts één dool liad, n.l. do kiezorscliëntèlc der fronters te bevredigen. Dezo woorden lokten levendige protesten nit van de banken der front- partij. Do minister betoogde, dat insubor dinatie in het leger niet kan worden ge duld. Ilij wees er op, dat dc milicien De Leeuw nog niet het r^cht had, de toepas sing to cischen van do nieuwe wet van 1Ö28, wolko do vorming van Vlaamsche en Fransch-sprckendo bataljons voorschrijft. Deze wet zal eerst golden voor de lichting 1930, die einde van de/.e maand onder do wapenen komt. Zij zal, naar do minister ze id o, streng worden toegepast. Nadat de socialisten Anseele en Huys- mans hadden verklaard, dat naar hun mec- ning Do Leeuw rechtmatig gehandeld had, diende Vos oen motie in, waarin do on middellijke invrijheidstelling van Dc Leeuw werd verlangd. De katholiek Vandevijvero diende daarop een motio in, wolke slechte <-0n strikte toepassing der wet van 1928, die einde dezer maand in werking treedt-, eisobt. Heden zal over deze moties wor den gestemd. „Tel." ENGELAND Het Lagerhuis „bestormd". In Engeland heeft men Gandhi nage volgd en is een groep werkloozen uit het Noorden dos lands op 1 Mei op stap ge gaan naar Londen, een soort hongermarsch. Gisteren zouden zij aankomen. Voor het huis van minister-president Mac-Donald was een sterke politiemacht goconoentrcerd. Er bleken echter niet moor dan 13 deelnemers aan dozen hon germarsch te zijn aangekomen. Zij probeer den MacDonald to spreken to krijgen, doch dezo bevond zich te Manchester. De politie had niet veel moeite hen uit Dow- uingstrect te verwijderen. Ook voor het Lagerhuis en in verschillende straten in dc onmiddellijke nabijheid van de regee- ringsgebouwen waren politie-afdeclingen geposteerd. Een kleine groep werkloozen slaagde er in den laten avond in het poli- liocordon voor het Lagerhuis te doorbreken en tot de .wandolgangen van het Parle ment door to dringen. Doze deuren wer den ochter op het laatste oogenblik in het dot geworpen. Zes dor aan deze miniatuur bestorming deelnemende betoogers werden door do politie gearresteerd. Zij worden, zooals gowooplijk, tot na do zitting van hot Huis vastgehouden. Ook oen groep vrouwen had zich voor den ingang van het- Porlomenl opgosteld, doch zij mar cheerden spoedig onder begeleiding van de recherche rustig af. SPANJE. MAATREGELEN TEGEN DE ONLUSTEN. Tijdens den kabinetsraad van Maandag werden buitengewone maatregelen van groot belang genomen in verband mei den huidigen toestand in Spanje, dien de re geering zonder omwegen ernstig noemt. De regeerins heeft besloten don autori teiten der instellingen van onderwijs do maximum-bevoegdheden te geven om strenge maatregelen te nemen legen die genen, dio de onlusten hebben veroor zaakt. Do regeering wil de orde lot eiken prijs handhaven. De vergadering, die Je ropublikeinsche loider, Domingo, op 8 Mei wildo houden is verboden, ovenals alle dergelijko bijeen komsten en plechtigheden. Prof. Unamuno is verzocht naar Salamanca terug tc kee- ren voor het geven van zijn colleges. BRITSCH-INDIE ERNSTIGE ONLUSTEN TE CALCUTTA. Politie met steenen gebombardeerd. Uit C&loutbt wordt gemeld: Een opge wonden menigte, bestaande uit ongeveer drieduizend Britseh-lndiër», trachtte den locaoJspoor naar Howrah tc laten derail- leeron. De politie, die tusschenbeido wildo komen, werd met een hagelbui van stoe- nen ontvangen. Na gewaarschuwd te heb ben gaf de politie vuur, waardoor vijftien inlanders werden gewond. Een Britsch politiebeambte werd ernstig gewond. In verscheidene andere deolen van Cal cutta. hadden eveneens onlusten plaats in verband met de pogingen tot algemeeue toepassing van den rouwdag. Behalve de gewone politiemacht met gepantserde auto's patrouilleeren nog 400 speciale Eu- ropeesoho «genten door do straten. Ver scheiden agenten on raddraaiers werden gewond. Gummi Damessclorten 29 ets. Zeer groote Modellen^uO ets. Gummi Kindercapes 1.15,\«8 ets. -li-el.) In do voornaamste steden in het Noord westen van Indië wordt de rouwdag.streng in acht genomen en is het verkeer stilge legd. To Delhi zijn de scholen en de uni versiteit gesloten. Te Joelloendocr was de politie genoodzaakt to ehargeeren, waar door dertig personen werden gewond, van wie twee ernstig. In Lahore hebben verschillende huis zoekingen plaats gehad, waarbij verschil lende documenten in beslag werden geno men, waaruit bleek, dat pogingen werden gedaan om soldaten en mariniers tot mui terij aan te zetten. Uit Pcsjawar wordt gemeld, dat de autoriteiten aldaar, ten eindo do stad te bevrijden van congresleden en agitatoren. Zondagmorgen vroeg tot oen groot aantal arrestaties zijn overgegaan. Infanterie, ca- valario cn vliegtuigen werkten samen. In totaal hadden 31 arrestaties plaats. In den nacht hadden Engelsohe troepen Ghoerka's en soldaten van dc grenswacht in alle stil te do stad bezet. Op een overeengekomen toeken werd do raid begonnen. Zonder de slapenden wekken, drongen soldaten cn politieagenten do huizen der gezochte personen binnen, die aldus geen gelegen heid hadden om zich te verzeten. Bij het aanbreken van den dag hadden de troe pen de geheele stad in hun macht. De toe gangen werden gesloten en bewaakt en zonder speciale vergunning kon niemand de stad binnenkomen of verlaten. De be zetting zal gehandhaafd blijven, tot alle gezochte Indiërs gearresteerd zijn. De Engelsche bladen keuren over het algemeen de arrestatie van Gandhi goed. Do conservatieve bladen verklaren, dat men veel vroeger daartoe had moeten overgaan, voordat dë toestand zoo kritiek was geworden. De „Daily Herald" verzet zich niet te- gon do arrestatie, oefent echter critiek op het feit, dat Gandhi zonder gerechtelijk onderzoek, op grond van een zoo oude, uit 1872 stammende verordening in hech tenis wordt gehouden. INDO-CHINA NIEUWE ONRUST IN INDO-CHINA. Vier kleurlingen door opstandelingen gedood. Uit Hanoi wordt gemold, dat opstande lingen, aangevoerd door communisten, een concessie zijn binnengedrongen, waar zij vier kleurlingen doodden. Zij werden ach tervolgd door een afdeeling politie, die twintig opstandelingen doodde on er twin tig verwondde. Talrijko arrestaties hadden plaats. STADSNIEUWS LIEFDEWERK „OUD PAPIER". De jaarvergadering. Gisteravond hield de afdeeling Leiden van het Liefdewerk „Oud Papier" haar jaarvergadering in het gebouw der Zita- vereeniging, waarbij buiten het bostuur correspondenten van verschillende afdee- lingcn aanwezig waron. Na een openingswoord van den heer van Doeveren bij afwezigheid van den di recteur, den weleerw. Pater P. Frigge, die even later ter vergadering verscheen die allen welkom heette, werden de notulen der vorige vergadering gelezen door den heer P. J. Colla. Hierna volgde het jaar verslag 1929, waaruit wij het volgende me- moreeren. Do buitengemeenten gingen oh- danks de vele zendingen 3592 K.G. achter uit. Met eere wordt Oegstgeest genoemd, dat bijna 2200 K.G. vooruitging. Do hoei Colla vestigde er den aan dacht op vooral geen te kleine zendingon tc sturen, daar dan de vrachtprijs meer bedraagt dan de opbrengst. Dank werd gebracht aan de begunsti gers in de stad met het verzoek met het weghalen wat geduld te willen betrachten. Een woord van dank werd gebracht aan allen, die hun arbeid en steun aan het Liefdewerk hadden gegeven. Na een dankwoord van den voorzittor volgde hot jaarverslag van den penning meester, den heer Th. Bergers. Hieruit valt te vermelden, dat er in het afgeloopen jaar verzameld werd 277.145 K.G., een gewichlstoonamo dus van 69.284 K.G. Do ontvangsten bedroegen ƒ7176.77. Er werd geëindigd met een saldo van 528.70. Na een dankwoord van Pater P. Frigge, die zeide, dat, al was er weinig geld over gehouden, toch het hoofddoel, werkver schaffing, was bereikt, wat over het ge heele land toch nog een belangrijk resul taat is zeido deze te hopen het komend jaar ook uit do meerdoro opbrengst iets aan het hoofdbestuur te kunnen afdragen. Do heer Schlatmann gaf vervolgeus tor illustratie het aantal in het afgeJoopen jaar geperste balen. Het waren 957 balen bont, 339 druk, 32 balen schrijf, 5 balen blauw en 1 baal kranten. Spr. gaf vervol gens het opbrengstoverzicht van de laat ste vijf jaren der verschillende dorpen. Op verschillende mogelijkheden om de op brengst te vermeerderen werd de aandacht gevestigd, waarbij verschillende kwalen worden aangegeven. Door den directeur werd gevraagd, den aandacht der menschen uit alle omliggende gemeenten er op te vestigen, dat, zoo iemand een voorraad ond papier had, even de betreffende correspondent of zoo noodig de afdeeling Leiden te verwittigen, waar na de voorraad zal worden weggehaald. Den nadruk werd erop gevestigd, dat niet altijd bij de eerste telefonische aan vraag de voorraad kan worden wegge haald. Mot nadruk werd gevraagd dan vooral toch wat geduld te bewaren, vooral in dezen voorjaaratijd. Eventueel worden gaarne zakken verstrekt om de voorraad eenigen tijd gemakkelijk te kunnen bewa- ren. Bij de rondvraag vestigde de heer Schlatmann den aandacht er op zoo mo gelijk bij de zendingen tevens het gewicht op te geven, indien dit zonder extra-kosten kan geschieden. Dc heer Lagerberg (Zoeterwoude) vestig- do nog eens den aandacht op de gevouwen kranten, die nu veel meer opleveren. De heer Hoekstra (Oude Wetering), die juist zijn 12 1/2-jarig jubileum als correspon dent van het liefdewerk herdacht en des wege hartelijk werd gecomplimenteerd, vroeg op een anderen tijd te vergaderen, waarna de vergadering zich uitsprak vóór het vergaderen op Zondag, wat aldus werd besloten. De tijd i-vd vastgesteld op des- middags drie uur. De heer v. d. Togt (Hazorswoude) vroeg verstrekking van nieuw propagandamate riaal, als affiches voor kerkportalen enz. Hierna dankte de directeur het bestuur en do correspondenten voor de ijver om dit liefdewerk in bloei te doen toenemen. Voor het Liefdewerk is heel veel tijd besteed, veel is er voor gedaan en al toonen de cijfers soms achteruitgang, toch zal dit niet altijd liggen aan minder ijver. Moch ten er zijn, aldus spr., bij wie dit wel het geval is, dan mogen zij nu weer met meer ijver gaan arbeiden. Het Liefdewerk arbeidt voor werkver schaffing, welk doel toch wordt bereikt. Spr. bracht tenslotte hulde aan de katho lieke Pers, in casu „De Leidsche Courant", die zeker mede oorzaak ie, dat de op brengst in Leiden is verdubbeld door steeds den aandacht van de lezers op het Liefde werk te vestigen. Grooten dank bracht spr. ook aan hen, die hun arbeid voor het Lief dewerk gratis of voor weinig verrichtten, zooals schippers en boden, die hierdoor ze ker groote verdiensten verzamelen. Spr. beval tenslotte het Liefdewerk in aller blijvende belangstelling en steun aan, waar na de vergadering met gebed werd geslo ten. R.-K. Volksbond. Kinderfcooneel-uifcvoering. Zondag 11 Mei zal in het gebouw Steen- schuur een kinder-tooneeluirvoering plaats hebben. Kaarten ad 10 ct. (kinderen 5 ct.) zijn verkrijgbaar in gemeld gebouw op Donderdag 8 Mei van 89 uur n.m. en op Zatordag van 69 uur n.m. Bij den Armenraad is aangesteld tot klerk met ingang van 1 Januari 1930 de heer A. Hollebeek, reeds voren op ar beidscontract bij genoemde instelling werk zaam. N.V. Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Mij. j Overzicht vervoeropbrengsten I Op de verschillende lijnen der N.Z.H.T. I M. werden gedurende de maand April 1930 het volgend aantal reizigers vervoerd: Scheveningen—LeidenKatwijkNoord- wijk (incl. Stadslijn Leiden) 132.274; Leiden Heemstede 14.456; AmsterdamZand- voort 117.712Stadslijnen Haarlem 74.083. In de maand April van het vorige jaar bedroeg het totale vervoer 308.907. Tramhalte op de Hoogewoerd verplaatst. Met ingang van 15 Mei a.s wordt de tram halte op de Hoogewoerd, welke ihans ligt tusschen Rijnstraat en 4e Binnenvest gracht, verplaatst naar Rijnstraat. De halte zal worden aangeduid als halte Rijnstraat Notarishuis. R.-K. MUZIEKVEREENIGING „PER OS I». Het tweede lustrum. De R.-K. Miuziekvereeniging „Perosi" die den Laatsten tijd steeds meer en betere 1 bekendheid in Leiden heeft gekregen, viert j dezer dagen haar 10-jarig bestaan. Dit feest zal op waardige wijze worden i gevierd. Ter gelegenheid van deze herdenking i is een jubileum-boekje verschenen, waar in door den voorzitter, den heer J. H. Ket- J tenis, en den geestelijken bestuurder, den i weleerw. heer kap. R. M. A. Nieveen van j Dijkum, vriendelijke woorden worden ge- j richt over en weer aan allen, die op welke j wijze dan ook medegewerkt hebben aan I den bloei van „Perosi". Dit jubileumboekje vermeldt ook de feestelijkheden, die ter gelegenheid van dit jubileum worden gehouden. Morgen S Mei zullen de feesten worden geopend met een muzikale rondwandeling door de stad des avonds om half negen. Zondag 11 Mei zal na do kerkelijke vie ring des morgens, des middags om twee uur een propaganda-feestvergadering worden gehouden in de foyer der Stadsgehoorzaal mei welwillende medewerking van een dubbel kwartet bestaande uit leden van de R.-K. Zangvereeniging „Pulchri Studio". Als sprekers zullen daarbij optreden de weleerw. heer R. M. A. Nieveen van Dijkum en de heer A. C. H. Deercnberg, voorzit ter van den Zuid-Hollandschen Bond van R.-K. Harmonie- en Fanfarecorpsen met als onderwerp: „Roomsch Katholiek Mu ziekleven". Van half vier tot half vijf zal er door de jubileerende vereeniging worden gereci pieerd. Des avonds van dien zelfden dag wordt door de leden eeu huldigingsavond aange boden in de Stadsgehoorzaal wederom met medewerking van „Pulchri Studio", waarop een mooi programma zal worden uitge voerd. Op Donderdag 15 Mei wordt aan dona teurs, kunstlievende leden en genoodigden een invitatieconcert aangeboden in de Stadsgehoorzaal met njedewerking oa. van het Koninklijke Militair Kapel Quintet uit Den Haag, terwijl tenslotte op 15 Juni in den Burcht des middags om 2 uur een on derlinge muziekwedstrijd zal worden gehou den, die des avonds om 8 uur met een feestavond voor leden en genoodigden zal worden besloten. Een uitgebreid feestprogramma dus en.... Perosi is het waard om de mooie plaats, die zij in ons Katholiek leven inneemt. Mij wenschen de R.-K. muziekvereeni- ging „Perosi" de volgende vijf jaren een nog hoogeren bloei Maandag 12 Mei a.s. hoopt de heer P. J. Develing, den dag te hordenken, dat hij jaar geleden bij de firma D. Sala en Zonen in dients trad. Twee inbraken. Twee inbraken hebben vannacht in de stad plaats gehad. Bij de N.V. Bataafsche Importmij. aan den Hooge Morschweg zijn de dieven bin nengekomen door het indrukken van een ruit. Lu het kantoor werden kasten enz. overhoop gehaald, doch niets wordt ver mist. Een even schrale bait behaalde de inbre kers in bet gebouw der Leidsche School- vereeniging aan het Noordeindo. Aan de tuinzijdo zijn de dieven binnengekomen en door het openschuiven van een raam in de school beland. Een lessenaar werd open gebroken, maar waar niets is, verliest zelfs de dief zijn recht. Met leego handen heb- j ben de gasten de aftocht geblazen. Blijkens een advertentie in dit nummer van ons blad, wordt het reeds jaren be- staande foto-atelier van der Stok Bree- straat 149 opgeheven. De zaak wordt overgenomen door het foto-atelier van de firma Pander, Bree- straat alhier, die tevens alle cliché's dei laatste tien jaren heeft overgenomen, zoo dat dc heer Pander ook voor alle nabe stellingen zal zorgen. Een vrouw zooals leder zoekt. Vereen. R'damsch Hofstad loo- neel. Een vrouw, zooals ieder zoekt, it niet het ultramoderne meisje, type 1930, dat den dag vult met uitkomen op tenniswedstrij den, roeiwedstrijden, zwemwedstrijden, trai nen, dansen, flirten, auto-rijden en derge lijke mannelijke dingen meer. Zij zijn niet zoo kwaad als zij zich voordoen, die vree- selijk onafhankelijk en ongegeneerd zich aanstellende jonge vrouwen, maar 't type. zooals ieder zoekt, is toch meer dat van de moeder, van de oudere .generatie, welke door de moderie meisjes als hopeloos ver ouderd wordt uitgekreten. Deze waarheden zijn ons al meer op het toonecl voorgehouden eu dit thema is ook het onderwerp jym het bovengenoemde blij spel van Ludwig Hirschfeld, die het gegeven met zoovele amusante verwikkelingen heeft omsponnen, dat het een genoegen was er naar te kijken. De figuren draaien in dit spel allen om. De moeder, Gabrielle von Schmidt (Fie Carelsen) heeft met het le ven afgerekend maar eindigt met te trou wen. Haar moderne dochter Hello eindigt ook minder modern dan het er aanvanke lijk uitziet en uit de vertolking, welke Mary Dresselhuys van deze rol gaf, bleek hoezeer de schrijver gelijk had iets minder geavanceerd en iets minder luidruchtig vol doet toch beter. Peter Hagenauer (Gimberg) begon met zich te verloven met do dochter en eindig de door met de moeder te trouwen, terwijl Bertl Baum (J. v. Ees) het type van de moeder zoekt en Hello ten slotte vindt. Naast en, bijna boven dit alles staat Bek- kie, de oude kinderjuffrouw, (mevr. Schwab Weiman) die het geheele gedoe met we reldwijze oogen bekijkt en altijd gelijk blijkt te hebben. Het publiek heeft de uitstekende vlotte vertolking, welke het Hofstadtooneel van dit spel gaf, ten zeerste gewaardeerd. Mary Dresselhuys kreeg bloemen. Een lang en hartelijk applaus was het afscheid van Leiden van het Hofstadtoo neel voor dit seizoen, want het was de laatste voorstelling van dit gezelschap. Tot weerziens m het volgend seizoen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN*. Geslaagd: Candidaats-examen Wis- en Natnurkun- de letter A mej. G. M. C. Keesom (L e i- d e n) en de heer E. F. Steiler (Rotterdam); idem letter I de heer W. K. H. Karstens (Leiden); taalkundig doctoraal examen Indologie de heer H. M. Cowan (Den Haag). LEIDEN. Do avond-, nacht- en Zondagdiensfc dei apotheken wordt van Maandag 5 tot en inet Zondag 11 Mei a.s. waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. LAND- EN TUINBOUW ALLERLEI. Het vuur in de komkommers. Als een zeldzaamheid kaD worden gomeld, dat bij een tuinder in de omstreken van Delft thans reeds vuur in de komkommers ge constateerd is. De jonge planten zijn ei uitgenomen en door nieuwe vervangen. Bloei in de aardbeien. De bloei der natuuraardbeien is begonnen; door het milde weer der eerste Meidagen is de plant heel sterk vooruitgekomen. liet standgewas laat in de meeste tuinbouwcen tra weinig te wenschen over. Om echter een goed en vruchtbaar aardbeienjaar te verwachten heeft men vooral tijdens de groeiperiode op tijd flink regen noodig. De druiven In Mei. Wanneer de Mei maand in het land is, zijn de werkzaam heden aan dc druivcnteelt zeer talrijk. De stookdruivcn zijn alle gekrent, doch in de koude kassen neemt dit tijdroovend werk nit eerst voor goed een aanvang. Gelukkig kan worden gemeld, dat de tro> goed ge rekt is, het standgewas magnifiek en dc cultuur momenteel vrijwel zonder ziekte is. Veel luis. Op schier alle planten, zoo- j wel buiten als in kassen en onder plat glas komt veel luis voor, ook in hot jonge boomgewas. Het bestuiven met tabekstof of bloem van zwavel geeft goede resultaten, Voor buiten is ook veel regen een afdoend middel. Rcndknop in de zwarte bessen. Jn vele boomgaarden komt thans in de zwarte bessenstruiken rondknop voor. Bespuitin gen met do Fransche pap geeft eenige re sultaten, doch moet onmiddellijk plaats hebben. Overigens staan deze bessenboo- men er goed voor. Mond- en klauwzeer. lu de omstreken van Delft en Pijnackcr en ook te Delfgauw komen tal van gevallen van mond- en klauwzeer voor onder den veestapel. Som mige gevallen zijn van vrij ernstigen aard. Andijvie. Op het laud, dat deze week vrij is gekomen, van spinazie, de tuin ders moeten er handen vol geld bijpassen wordt nu de zoinerandijvie uitgezet, in de hoop, dat deze teelt beter zal mogen slagen. Hot U.C.B.-merk vereischt. De vei- lingvereeniging te Wateringen heeft be sloten om dezen zomer voor druiven en to maten het U.C.B.-merk in te voeren. UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Ernstig motorongeluk. Dn heer A. Kr. uit den Haag werkzaam op de zilverfabriek alhier, ree."! gisteren avond, komende uit dc richting Leiden op een motorfiets, merk Douglas tegen een auto op, komende van de Papelaan en bestuurd door den kolenhan-leluar W. Z. van alhier. De heer K. werd ernstjg ge wond; het linkcronderbecn was gebroken en K. kreeg een hersenschudding. Dr. M. vaii der Stoel en dr. de Boer verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna de verongelukte per ziekenauto werd ver voerd naar het ziekenhuis op do Zuidwal te den Haag. De motor, die zwaar bescha digd is, is door de politie in beslag geno men. „Benvenuto". Het Harmoniegezel schap „Bcnvenuto" maakt een crisis door. Het korps is altijd verbonden geweest aan de zilverfabriek en door do fabriek gefi nancierd. Door inkrimping van personeel en door vertrek was hot aantal leden, die tot dat personeel behoorden, ten slotte zoo gering, dat de directie langer finan cieels steun niet verantwoord achtte en deze daarom introk. Dc directeur werd door haar op pensioen gesteld en het re petitielokaal mocht de vereeniging behou den. Thans echter doet „Benvenuto" een beroep op de burgerij om het korps in stand te houden. Daarom heeft „Benve- nut-o" oen vergadering belegd en tal van uitnoodigingen verzonden deze bij te wo nen. De heer E. Vernèdc, burgemeester dezer gemeente, was ter vergadering aan wezig, wat door het gezelschap ten zeerste gewaardeerd werd. Dc heer Meershoek- opende de vergadering en gaf een uiteen zetting van den toestand. Her gezelschap heeft gebrek aan werkende leden. De ver eeniging staat onder dc bekwame leiding van den heer Brakhoven, solo-c'arirettis: van de Kon. Militaire Kapel te den Haag. Burgemeester E. Vernèdc sprak een opwekkend woord on was van meening, dat de burgerij zeker zal medewerken. Besloten werd de financieelc actie in te zetten na de uitvoering op 30 Mei a.s. in het Burgemeester Vernèdepark. Met een woord van dank tot de aanwezigen sloot- de voorzitter deze vergadering.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2