UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS DINSDAG 6 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 GEMEENTERAAD VAN WARMOND Indische dames waren. De chauffeur was in burger gekleed. Bij zijn aankomst te Poona verklaar de Gandhi, tegenover Reuter, dat hem gedurende de reis alle mogelijke com fort was verleend. Men meent te weten, dat re regee ring Gandhi een maandelijksch pen sioen van honderd roepies zal toeken nen voor zijn levensonderhoud, even als een toelage voor het levensonder houd zijner ondergeschikten. Het bericht van de arrestatie van den mahatma werd nog in den loop van den nacht te Bombay bekend door een extra-editie van een blad en ver wekte groote opschudding. De krijgs raad van het Indische congres kwam terstond bijeen en met luid klokgelui werd het nieuws aan de geheele stad bekend gemaakt. Het congres deed een beroep op het publiek om Maandag en Dinsdag tot Hartal", d.i, algemee- nc rouwdagen te verklaren. Aanhangers van Gandhi begaven zich Maandagochtend vroeg naar de Indische zakenwijk, om de kooplieden aan te manen, allen arbeid te laten rusten. De regeering houdt troepen bereid. De overheid heeft de Euro peanen te Bombay van wapenen voor zien. De toestand te Bombay wordt als zeer gespannen beschouwd. Winkels en kantoren van Hindoes en ook de meeste zaken der muzel mannen zijn gesloten. Sterke afdeelingen Britsche troepen en politie zijn te Bombay geconcen treerd, om eventueele opstanden on middellijk te onderdrukken. Officieele mededeeling der Indische regeering. De Indische regeering heeft intus- schen een officieele mededeeling naar aanleiding van de arrestatie van Gandhi doen verschijnen. Daarin wordt gezegd, dat de Indi sche regeering en de onderkoning in een gemeenschappelijke bespreking tot de overtuiging zijn gekomen, dat Gandhi niet langer in vrijheid kon worden gelaten zonder een groot ge vaar voor de rust in Indië op te leve ren. Het is duidelijk gebleken, dat Gandhi niet emre in staat is, de han delingen van zijn aanhangers te contro leeren. Bij de campagne van Gandhi is het tot daden van geweld gekomen, hoewel steeds verzekerd werd, dat iedere daad van geweld achterwege zou blijven. Terwijl Gandhi steeds de toepassing van geweld betreurde, bleken zijn pro- aestcn steeds minder uitwerking te hebben. Er zijn maatregelen getroffen om er voor te zorgen, dat de gezondheid van Gandhi door zijn gevangenschap niet zal lijden er; dat hem geen onaangena me bejegening in de gevangenis te beurt zal vallen. Wat dit laatste betreft deelt het mi nisterie van Indië te Londen nog me de, dat Gandhi niet zoozeer gevangen gezet wordt als wel geinterneerd. Vragen in het Engelsche lagerhuis. In het Engelsche lagerhuis werd gis teren aan de regeering de vraag ge steld, of Gandhi zal worden berecht. Minister Wedgwood Benn antwoord de: Neen. Het is slechts de bedoeling hem vast te houden krachtens het re glement van 1827. Verder werd gevraagd, of men, in verband met den ernst van den toe stand in Indië, een poging zou doen, om tot een accoord te komen. Benn antwoordde, dat de politiek der regeering tot het bijeenroepen van een conferentie van de Indische lei ders nog altijd in een weerwil van alles wat gebeurd is, gehandhaafd bleef. Gevraagd over de insubordinatie van zekere Indische troepen te Perha- war zeide Benn, dat zich nergens an ders dergelijke incidenten hebben voor gedaan. ALKEMADE. Vleoschkeuring. In don loop der maand April zijn ter secretarie aangege ven de volgende slachtingen: Bedrijfs- slaohtingen: 28 kooien, 22 varkens, I sohaap en 4 kalveren. Huisslachtingen: 8 varken?. Noodslaehtingen: 3 kooien, 68 ka.1 veren, 2 varkens, 4 sohapen, 3 lammeren en 3 geiten. Ingevoerd werd 120 K.G. vloesah. Aan kourloon werd ont vangen f 384. WOUBRUGGE. Dc bakkerij. Do ruim honderddertig jarige bakkerij in ons dorp zal, naar wij vernamen, weder overgaan in andero handen. In hot laatst der 18do eeuw vin den wij in deze bakkerij eeno Jacob Moritr daarna in 1806 Hendrik Treur, in 1845 diens zoon Honnanus en in 1875 do nog welbekende heer Van Geel, later nabij Smolonaar. en in 1881 do heer Wig- gert van der Waa, die in 1912 do /.aak overdeed aan diens schoonzoon den hoer Jan Walraven, die nu de bakkerij heeft nvergedaan aan den heer Oudshoorn to Alphen aan den Rijn. Gisterenmorgen hield de Raad dezer Gemeente een openbare vergadering on der Voorzitterschap van den lieer A. J. L. Ketelaar, Burgemeester dezer gemeente. Hulde aan den Secretaris. Nadat deze de bijeenkomst op de gebrui kelijke wijze had geopend, meende hij in do eerste plaats le moeten wijzen op het feit, dat het 1 Mei 20 jaar geleden was dat de heer H. L. van Delft, als Secretaris dezer Gemeente werd benoemd. Hoewel ik de heer Van Delft, aldus spreker, nog slechts korten tijd in zijn functie heb me degemaakt, moet ik zeggen dat ik gedu- rendo deze korte periode in hem een wa ren steun hob gevonden. Ik hoop dan ook, dat de hoer Van Delft nog vele jaren do Gemeente mot zijn konnis en hulp ter zijde zal staan. Do heer Van Schie sloot zich bij het gesprokene volkomen aan en ook hij bracht een woord van dank aan don Secretaris voor alles, wat hij gedurende deze 20 jaren voor de Gemeente gedaan had. Hij is voor ons allen, aldus spreker, steeds een groote vraagbaak geweest, bij wion niemand tevergeefs om raad kwam. Do Secretaris bracht beide sprekers dank voor do hem toegevoegde woorden en hij hoopto nog vele jaren in het belang der Gemeente to kunnen werken. Hierna werden door den Voorz., als le den dor Commissie belast met het onder zoek dor geloofsbrieven van den heer 0. Wilbrink, bonoemd do heeren Onderwater en Van Moorscl. Na onderzoek deelden dezo heeren mede dat de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid in vol komen orde werden bevonden, weshalve zij advificeren den heer Wilbrink als Raadslid toe te laten. Een scheidend Raadslid. Het past mij, aldus de Voorzitter, nog een woord van dank te brengen tot het af get roden Raadslid, don heer J. K. Heijl dio jaren lang de Gemeento heeft mede- bestuurd. De heer Heijl, aldus spr., was iemand met een eigen gevestigd oordeel, scepel doch principieel. Een applaus be wees dat do woorden, gesproken door den voorzitter, gedeeld werden door alle Raadsleden. Do notulen die hierna door den Secre taris werden voorgelezen werden zonder op of aanmerkingen vastgesteld. Bij punt 3 der agenda doelde de Voor zitter mede, dat de navolgende stukken waren binnengekomen: Diverse door den Raad genomen en Gedeputeerde Staten goedgekeurde Be sluiten, waaronder het besluit tot het aan gaan van een geldleening groot 25.000. Al dezo stuken werden voor kennisgeving aangenomen. Ecu schrijven van den Bond tegen het gebruik van alcohol, houdende verzoek het aantal vergunningen voor deze Gemeente te verlagen. De Voorzitter deelde mede, dat het aantal vergunningen voor deze Gemeen to bij Koninklijk Besluit was bepaald op 7, dus ver boneden het wettelijk maximum Hij stelde derhalve voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, waartoe met algemeeno stemmen werd besloten. Besloten werd aan do bijzondero scho len een voorschot op do gemeentelijke crgocding overeenkomstig, artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920 'toe te ken- non voor het jaar 1930. Op het verzoek van het R. K. School bestuur om oen bedrag van 452.20 be schikbaar te stollen als kosten van eerste inrichting ten dienste van hot zevende leerjaar werd goedgunstig beschikt. De belasting onveranderd. Met algemeeno stemmen werd het hef- fingspcrccntuge der Gcmeentolijko In komstenbelasting bepaald op 2.5 pet., ter wijl evenals andere jaren 25 opcenten zul len worden geheven op do hoofdsom der Rijksinkomstenbelasting. Goedgevonden werd dat door B. on W. werd overgegaan tot aankoop van een sproeiwagen voor oen bedrag van 650. Waar nog ccnige veranderingen aan deze aangekochte wagen moesten geschieden, en nog oenige bijkomende werken als plaatsing otc. moosten plaats vindon vo teerde de Raad voor dit dooleindo een crediet van 1000. Een parkeerterrein aan de Haven. Hierna kwam aan do orde het aanleg gen van eon parkeerterrein nabij do Ha ven. Zooals U allen bekend is, aldus dc Voorzitter, zullen dit jaar op de Kager- mcren do lustrumfeesten plaats vinden van het Loidsohe studentenkorps. Ik heb te dezer zake verschillende malen een onderhoud gehad mqt do Lustrum Com missie of een vertegenwoordiger daarvan die mij modedeeldo dat hot in do bedoe ling ligt de menschen mot een boot van uit Leidon te vervoeren naar het feest- terrein. Teneinde het dorp ook te laten profiteeren voor dezo feestclijkhedou Voor al do neringdoenden, hob ik dezo Comrnis- sio voorgesteld de bezoekers per auto naar Warmond te brengen en verder te doen vervoeren vanaf do haven naar het feest terrein. Wellicht is het nog mogelijk deze menschen op eon ander terrein te vervoe ren waarbij zij zeker door hot dorp moe ten. Maar wanneer zulks geschiedt, moet de Gemeente ook zorgen voor oen behoor lijk terrein waarop dezo auto's kunnen stallen. Medo is dit torrein noodzakelijk gezien hot enorme aantal auto's dat bij zonnige Zaterdag en Zondag do golegenhei.l lieer- rust bezoekt, waarbij de auto's meestal tot ver in de Dorpsstraat waren opgesteld. B. cn W. hebben zich te dezer zake in ver binding gesteld met den exploitant van Mecrrust en hebben deze er toe gebracht een bijdrage in dc kosten te verleenen van 250 per jaar. Bovendien zal van elke auto die op het parkeerterrein plaats neemt een bedrag worden geheven van 0.40. Waar de kosten van aanleg onge veer zuilen bedragen 660 en mede ge zien de waarde der grond meenen B. en W. dat zoowel rente en aflossing van het kapitaal verzekerd is. Do heer Bakker meent dat de zienswijze van B. en W. in deze niet juist is. De ex ploitant van Meerrust brengt hier duizen den vreemdelingen die aan Warmond groote bekendheid geven. Bovendien brengt dit voor de neringdoenden van Warmond groote voordeden mede. Behal ve dus dat deze exploitant een bedrag van 250 moet storten in do gemeentekas moet de autohouder, zijn inrichting bezoe kende bovendien nog een bedrag van 0.40 aan staangeld betalen. Dit vindt spr. onbillijk; aan het voorstel in dezen vorm kan hij dan ook niet zijn stem ge ven. Wethouder Oudshoorn zegt, dat zoo t. z. t. blijkt, dat het parkeerterrein rendabel ie, in do allereerste plaats het bedrag van den heer Kemper niet meer geheven zal worden. Het is niet de bedoeling van B. en W. den heer Kemper te exploiteeren, maar zij hebben zich eenigo zekerheid wil len verschaffen teneinde de kosten te kun nen dekken. Na nog eenigc discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten de gemeente in drie wijken te verdoelen en een afzonderlijke wijk te ma- ken voor het Lage land. De Burgemeester Schölvinck-straat Bij punt 10 zegt de voorz. dat waar het Raadhuis verplaatst is, de naam Raadhuis straat nu niet meer tot zijn recht komt. In verband hiermede stellen B. en W. voor deze straatnaam to veranderen en deze straat, in verband met do vele diensten door oud-burgemeester Schölvinck aan de gemeente bewzen te noemen Burgemeester Schölvinckstraat. Hij wil dit beschouwd zien als oen kleine hulde aan den afgetre den burgemeester die steeds zijn beste krachten aan de gemeento gegeven heeft. Dit voorstel werd met applaus door den Raad aangenomen. Mede stelde spr. voor de reeds door den volksmond gedoopte Warmundadwarsstraat zoo ook officieel vast te stellen waartoe besloten werd. Besloten werd de politieverordening aan te vullen met de bepaling dat het verboden is voor schepen ligplaats te nemen tus- schen de Kon. Jachthaven do Kaag en do molen in den Zwanenburgerpolder. Spe ciaal wordt hier bedoeld, aldus de voorz., het ligplaats nemen door schepen die hier mest cn andere afval over gooien in an dere schepen cn welke mest en afval be stemd is voor omliggende plaatsen. Na een kleine wijziging speciaal verband hou dende met het feit dat mest bestemd voor ingezetenen kan gelost worden aan do gemeentehavon, wordt deze verordening met algemeene stemmen vastgesteld. Het zwemmen in de Leede. Eveneens word vastgesteld een veror dening waarbij het verboden is: a. te zwemmen anders dan in behoorlijk zwem- of badcostuum; b. te zwemmen in de rivier de Leede tusschen do spoorbrug cn de molen van A. Cozijn; c. te zwemmen op een afstand van min stens 100 M. in do wateren die in open verbinding staan met het bovenomschre- Do heer Bakker vraagt of onder het onder sub a genoemde ook verstaan wordt oen zwembrook. Spr. zou gaarna zien, dat alleen van badcostuum gesproken werd. Do voorz. zegt, dat dezo kwestie juridisch zeer moeilijk to regelen is en te betwijfelen is of in hoogste instantie een zwembroek als een onbehoorlijk badcostuum zou worden aangemerkt. Dc heer van Schie zou gaarne willen zien, dat scherp tee werd gezien op het ontkleeden op booten, daar dit dikwijls ergenis geeft. De voorz. zegt dit toe. Do heer van Moorsel vindt deze veror dening eenzijdig. Een eenvoudige ingeze tene, aldus spr., mag niet in dc Leedo zwemmen maar een boot vol dames en heeren in badcostuum mag wel door de Leede varen. Dit laatste vindt spr. erger lijker dan het eerste. Do voorz. beaamt, dat zij die zulks doen blijk geven van wei nig fijngevoeligheid, maar or zal, aldus spr. weinig tegen te doen zijn. Bovendien moeten wij een verordening hebben die te handhaven is en dat is dezo. Hierna wordt mot algemeene stemmen bedoelde veror dening vastgesteld. De sluiting der café's in den zomer. Vervolgens stellen B. en W. voor gedu rende het seizoen en wel vanaf 15 Juni tot en met 31 Augustus de café's en restau rants vergunning te geven hunne inrich tingen open te stellen tot des nachts 12 uur en des Zaterdags tot des nachts 1 uur. Ik meen zulks te moeten voorstellen om dat hier aan den burgemeester wordt over gelaten, aldus de voorz., wat eigenlijk tot de competentie van den Raad behoort. Do verordening zegt, aldus spr., dat de café's gesloten moeten zijn om 11 uur cn de bur gemeester bij bijzondere gelegenheden hiervan kan afwijken. Teneinde het onbe paald vergunning geven zoo voel mogelijk tegen to gaan stelde hij voor dc sluitings uren op genoemde tijden <e bepalen. Wet houder Zwetsloot zegt, dat dc ervaring van het afgeloopen jaar hem er toege bracht heeft van zienswijze te veranderen omdat do regeling zooals die verleden jaar getroffen is hem niet bevredigd heeft. Do heer Bakker vindt het begin genomen op 15 Juni vrij laat en zou willen voorstellen het tijdvak van langer open blijven te bc- bepalen van 15 Mei tot cn met 31 Angus- bus. Waar de webhouders hiertegen goen be zwaren hebben, nemen B. en W. het voor stel van den heer Bakker over en wordt dit met algemeene stemmen aangenomen. Bij punt 14 der agenda, openstelling der Burgemeester Nederburhglaan voor 't auto- en motorverkecr staken dr stemmen zoo- dat dit voorstel in een volgende vergade ring wederom te berde zal worden ge bracht. B. en W. stellen voor het Raadhuis op een nader te bepalen datum te verplaatsen waartoe besloten wordt. Geschenken voor het nieuwi Raadhuis. Hierna doet de voorzitter mededeeling vaD de diverse geschenken aangeboden door verschillende personen voor het nieu we Raadhuis, waaronder een portret van H. M. de Koningin in lijst gesohonken door den burgemeester, een geschenk van den Architect, den heer Rcitsma, het keurig gesohilderde gemeentewapen, het oudo Raadhuis in lijst aangeboden door den heer Zandbergen alhier. Een voorzittershamer aangeboden door alle ambtenaren in dienst der gemeente- Bovendien, aldus de voorzit- 'cr, heetf dc notaris nog een geschenk toe gezegd hetgeen in nader overleg met B. en W. zal worden bepaa'd. Wethouder Ouds hoorn brengt zoowel den burgemeester als ambtenaren dank voor de gegeven ge schenken. Hierna doet de voorz. voorlezing van oen schrijven ontvangon van de muziekver- eeniging ,.St. Matthias" en de Warmond- sche fanfare waarbij deze het gemeentebe stuur dank brengen vu or de fraaie tent die door de gemeente .en gerieve dezer ver- eenigingen zal worden gebouwd. Als con tra-prestatie stellen de muziekvereenigin- gen voor, hiervoor een aantal concerten per seizoen te geven, waarbij de Warmond- sche Fanfare toezegt dit aantal te zullen be palen op minstens 3, terwijl .St. Matthias" cicze aangelegenheid zal regelen met B. en W. De voorzitter stelt voor B. en W. te machtigen deze onderhandelingen met ge noemde vereenigingen verder te voeren, waartoe besloten wordt. Bij de gebruikelijke rondvraacr deelt het lid v. Schie mede, dat de Raad in prin cipe besloten heeft ook een geschenk voor het nieuwe Raadhuis te geven, hetgeen door den voorzitter onder dank wordt aan vaard. De rondvraag leverde niets bijzonders op, waarna de voorzïtrer de vergadering sloot, na er opgewezen te hebben, dat dit de laatste vergadenng is die in het oude Raadhuis, hetwelk ruim 5 jaar als zoodanig' dienst gedaan heeft, gehouden werd. N00RDWIJK. St. Joseph-Gezellen. Het jaarlijkschc Beschermfeest van St. Joseph had dezen keer voor de Gezellen-Vereeniging en de vele onder-afdeelingen wel een bijzondere beteekeuis, daar een der belangrijkste en voor allo parochianen zeer sympathieke onderafdeelïog, hot Fanfare-corps „Excel sior" door het ijverig werken dor Vaandel- commissie zich in hot bezit zag gesteld van een prachtig vaandel. De inzet der feestelijke herdenking werd begrijpelijker wijze op kerkelijke wijze begonnen en onder de H. Mis van 7 uur traden allen ter H. Tafel, waarna een gemeenschap pelijk onbbTjt in het Juvenaat. 's Avonds te 8 uur kwamen allen weer bijeen in het Juvenaat, waarbij tevens vele ouders en belangstellenden tegen woordig waren, zoodat geen plaatsje in de groote zaal onbezet bleef. De vice- prescs, kap. C. J. Hesp, opende deze bijeenkomst met den Kolpingsgroet en verwelkomde den Zcercerw. Deken en an dero geestelijken, leden cn genoodigden, waaronder wij opmerkten het Dag. Be stuur van den R. K. Volksbond. In zijn openingswoord wees de Praesos op 'het heugelijke gebeuren van dezen avond, de inzegening van het nieuwe vaandel van „Excelsior", welke vereeni- ging haar naam in de afgeloopen jaren wel eer heeft aangedaan en is gegroeid tot een corps, hetwelk er wezen mag èn door goede muzikale ontwikkeling onder leiding van zijn eminenten .Directeur den heer.G. Verhcij uit Leiden, èn door jovia liteit en onderlinge saamhoorigheid. Op verzoek van Z.E. word door do Vaandel- commissie het. vaan tusschen groen en bloemen onthuld en door Z.E. gezegend. Na deze plechtigheid bood Z.E. het vaandel den leden aan, den wenscb uit sprekende, dat door do zegening van dit vaandel ook Gods zegen op de vereeniging moge rusten. Spr. vortrouwdo, dat de onderlinge samenwerking ook in de toe komst moge bestendigd blijven en besloot zijn rede met een dichtvers van Guido Gezelle: Hoog in den top, daar staat „Excelsior". Het prachtige vaandel is een ontwerp van den sierkunstenaar M. v. d. Weiden uit Haarlem, en vervaardigd door dc dames Faase, welke zich van haar taak schitterend hebben gekweten en cr een waar kunststuk van gemaakt hebben, waarvoor zij zeker den dank van het corps verdiend hebben. Hot Fanfare-corps zette nu met vollo tonen een Vaandelmarsch in, gecompo neerd door den heer G. Verheij. Het tweede stuk, hetwelk hierop volgde, was het mooio karakterstuk „Die Post kommf" van Rach. Eilenberg, een stuk, hetwelk steeds goeden ingang vindt. Als slotnum mer werd nog gegeven „Simnlc comme Bonjour" (marsoh) van H. J. Kessels. Een bijzondere attactie dezen avond was het optreden van Enrico Peperkamp, die eenige goede en geestige voordrach ten en moppen ten gehoore bracht, en hij heeft zeker mot. zijn keurig program ieder weten te voldoen. Een punctueel Jaarverslag werd door den Secretaris, den heer J. W. Roodenrijs, uitgebracht, hetwelk hij terecht betitelde als do wapenschouw over het afgeloopen jaar. Dezo functionaris mocht een luid J LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tofc en met Zondag 11 Mei a.s. waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, te lef. 523. ipplaus en een dankwoord van den prae- ses als belooning ontvangen. De mandolineclub „Exsurge Cithara", welke thans een ruim jaar bestaat, kwam ook dezen avond met haar zoet tokke lende muziek de bijeenkomst opluisteren en uit een zestal goed uitgevoerde num mers kunnen wij constateeren, dat haar ijverige Directeur, de heer B. Polman, in deze spanne tijds reeds een flinke orestatie met zijn leerlingen heeft weten te bereiken. Hiertusschen door gaf een instrumen taal kwartet, bestaande uit de heeren B. Polman, piano; J. Kret, Th. Krot en O. Rijnders, viool, een tweetal stukken van A. Moffat: „Intermezzo" en een ma reek, welke zeer verdienstelijk werden uitge voerd, zoodat wij gaarne nog vele malen dit kwartet in de toekomst zullen hooren. Na afloop van het rijk bezette pro gramma E'loo de vice-praeses met een woord van dank tot degenen, die heb ben medegewerkt dezen avond te doen slagen en sloot met het uitspreken van den Kolpingsgroet. VOORHOUT. Concert. Gisterenavond gaf de R.K. Muziek-Vereeniging „St. Cecilia" haar eerste concert in de muziektent. De be langstelling voor dit concert was groot. Het program werd achtereenvolgens keu rig en goed afgewerkt, terwijl het mooie weer er toe bijdroeg om dit concert ten volle te doen slagen. WARMOND. Doorverbinding. Aan heo gemeentebe stuur is thans een eigen doorverbinding met Leiden toegekend na sluitingstijd van het ï>estkantoor. Diefstal. Ten naleele van J. K. zijn bloembollen onIvreemd tot een aarde van 1000. Do politie heeft de zaak in onder zoek. N00RDWIJKERH0UT. Naar het concours. De R.K. Harmonie „St. Jeanne d'Arc" zal deelnemen aan het muziekooncours te Baarn op 29 Mei a.s. Zij zal uitkomen in de afd. uitmuntend heid, met als verplicht nummer; „Oreste", dramatisch openingsstuk van Sam Vlos- sing en als vrij nummer: „Cortege dc Ballet", van Edmond Avon. Er worden nu meerdere repetities gehouden, hetgeen ook hard noodig is, want in „Oreste" heeft ieder zijn werk. Maar, al geven we toe, dat het zeer moeilijk is, we rekenen er op, dat „St. Jeanne d'Arc", die op concoursen steeds een goed figuur heeft gemaakt, ook dezen keer haar naam zal hooghouden. OUDE WETERING. Auto te water. Zondagmiddag ge raakte aan den Ringdijk ter hoogte van de molen van den Googerpólder een auto met 2 inzittenden door te snel rijden to water. Een dezer personen was spoe dig weer op het droge, doch de andere was reeds enkele minuten onder water alvorens hij gered kon worden. Ten slotte bleek nog, dat hij met zijn voeten aohter de_ pedalen bekneld zat. Do heer Van Vliet, dio het ongeluk zag gebeuren, heeft onmiddellijk hulp kunnen verleenen, waar door erger is voorkomen. De tweede per soon heeft veel water binnen gekregen en was,' reeds bewusteloos. Door don heer H. Jonkman werden zij naar hunne wo ningen vervoerd. Medisch Consultatiebureau voor Alcohollisten. Door allerlei omstandigheden heeft het medisch consultatiebureau voor alcoholis ten zijn zittingen, die Donderdagsavonds gehouden worden, gestaakt, maar het is nu weer van plan dezen arbeid, waaraan ze ker nog veel behoefte bestaat, te hervat ten. Het hoopt hen, die van hun drank zucht cf schadelijk drinken genezen wil len worden, wederom met raad en daad behulpzaam te zijn. Daarvooi is een persoonlijk bezoek noodzakelijk, opdat de leiders, na uit eigen mond inlichtingen verkregen tc hebben, goed raad geven kunnen. Intus- schen zijn besprekingen met familieleden of kennissen vooraf dikwijls van waarde en kunnen somtijds den weg effenen lot een persoonlijk bezoek van den alooholist. Zooals voorheen zullen als leiders op treden: Dr. A. H. Oort, arts te Oegstgeest cn Ds. S. R. Hermanides, predikant tc Valkenburg, terwijl, do Goodo Tempelie ren hun hulp verleenen. De zittingen worden gehouden dos Don derdags tusschen 8 en 10 uur in het ge bouw voor Praeventievc Geneeskunde in de Bcerhaavestraat, tegenover den ingang van heb oude Ziokenhuis. Prof. mr. M. Treub. Naar wij vernemen is prof. mr. M. W. F. Treub, voorzitter van den Ondernemers- raad iu Ned. Indië, in het Diaconessen- huis alhier opgenomen tot het ondergaan van een operatic. Prof. G. Urbiu uit Parijs, zal Donder dagavond op uituoodiging vau dc Sociétc Frauco-Holande, in het anorganisch labo ratorium een voordracht houden.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2