DONDERDAG MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. IN HET STADION TE AMSTERDAM heeft het Nederlandsch elftal Woensdag een oefenwed strijd gespeeld tegen het B-elf tal. Quax, de keeper van B.. heeft het nakijken GENERAAL MAJOOR JHR. E. W. VAN HOLTHE heeft Woensdag de residentie verlaten bij het neerleggen van zijn functie als commandant der Grenadiers en Jagers. Een foto op het perron te Den Haag SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. DE MISSIESPORTDAG 1930. De prijsvraag. Ons is gebleken, dat velen nog niet vol doende bekend zijn met de voorwaarden van de prijsvraag, die door bet comité voor den Missie-voetbalwedstrijd, welke op 11, Mei a.s. te Amsterdam aan den over kant van het IJ wordt gehouden, is uitge schreven. Een ieder, die in het bezit is van een toegangsbewijs, van welken rang ook, kan aan deze prijsvraag deelnemen. Aan de toegangskaarten is een strook bevestigd, op welke strook men den vermoedelijken uitslag van den wedstrijd Noord (D. H. V. B.-elftal)Zuid (R. K. L. V. B.-elftalJ moet invullen, benevens volledigennaam en adres. Deze bon moet onder motto „Prijsvraag" worden opgezonden aan de sportredactie van de „Amstelbode" vóór Zaterdag 10 Mei, des middags te twaalf uur. Degene, die den juisten uitslag raadt, ontvangt een prijs van vijf en twintig gul den, beschikbaar gesteld door de „Amstel bode". Alleen dus zij, die zich tevoren van een plaatsbewijs voorzien, kunnen aan deze prijsvraag deelnemen. Mocht er meer dan één goede rader zijn, dan wordt de prijs onder de goede oplossers gedeeld, met dien verstande, dat maximum vijf prijzen van vijf gulden wor den beschikbaar gesteld. Zijn er bijv. twee goede oplossers, dan ontvangt elk een bedrag van twaalf en een halven gulden. In dien er meer dan vijf goede oplossers zijn, beslist het lot, welke vijf inzenders in het bezit worden gesteld van de prijzen van vijf gulden. Nu de samenstelling van de beide elf tallen bekend is geworden, kan men de kracht van de teams vergelijken en op deze basis den vermoedelijken uitslag vaststel len. Mochten er nog districten of vereenigin- gen zijn, welke zich met den kaartverkoop willen belasten, dan kan men zich wenden tot het algemeen secretriaat van het Mis sie-sportcomité, den heer F. J. van Veen, Wilhelminastraat 216, Amsterdam. Uit het District Leiden. Voor de Junioren-Competitie rest nog te spelen één wedstrijd in afdeeling B. Deze wordt voor Zondag a.s. vastgesteld: Afdeeling B. Noordwijk, 12.30 uur: S. J. C. IIA. S. C. De volgende week zullen wij de volle dige standen der Junioren-Competitie pu- bliceeren. In de verleden week gehouden vergade ring van het Districtbestuur is besloten om 9 Juni (2en Pinksterdag) een Junioren- tournooi te houden voor vertegenwoordi gende Districts-juniorenelftallen. De vol gende Districten zijn daartoe uitgenoodigd, nl.: Rotterdam, Den Haag, Haarlem, wel ke, naar wij vertrouwen, van de uitnoodi- ging gebruik zullen maken. De wedstrijden worden gespeeld op het terrein der R. K. S. V. „Teijlingen" te Sassenheim, daartoe welwillend afge staan. Als prijzen voor dit tournooi wor den beschikbaar gesteld: le piijs Wissel beker plus medaille, terwijl 2e, 3e en 4e prüs eveneens uit medailles bestaan. In verband niet het samenstellen van het vertegenwoordigend Junioren-elftal heeft het Districtbestuur gemeend eerst nog twee proefelftallen samen to stellen. Deze zullen 18 Mei een wedstrijd spelen op een nader te bepalen terrein. De elftal commissie is opdracht gegeven deze elftal len te formeeren. Na dezen wedstrijd zal door het defini tief gekozen Districts-elftal nog een oefen wedstrijd gespeeld worden op 29 Mei (He melvaartsdag) tegen een sterk elftal. Naar aanleiding van het passeeren van eenige onzer goede spelers voor den ge speelden wedstrijd in Noordwijk op het S. J. C.-terrein tusschen twee proefelftal len van den D. H. V. B., kunnen wij be richten, dat de elftalcommissie van het District Leiden in deze vrij uitgaat. De secretaris van de elftalcommissie van den D. H. V. B. was slecht op de hoogte met de adreswijziging in de adreslijst, zoodat een verzoek tot onze commissie gericht, om opgave van spelers te doen, een week te laat in haar bezit kwam, waardoor het haar onmogelijk is gemaakt dat het door haar gegeven advies niet meer door de D. H. V. B.-elftalcommissie kon worden opgevolgd. Door deze verklaring hopen wij velen een uiteenzetting te hebben gegeven van de oorzaak der niet-verkiezing van onze spelers. D. HAVERKORN, Secretaris-Penningmeester. KON. NED. VOETBALBOND. OEFENWEDSTRIJD NEDERLANDSCH ELFTAL A—NED. ELFTAL B. 4—3. De ontmoeting van gistermiddag in het Olympisch Stadion droeg duidelijk de spo ren van een „oefenwedstrijd". D. w. z. «ie spelers geven zich in zoo'n wedstrijd nooit geheel, er wordt meer gelet op een zich inspelen, dan om zich met den wil om te winnen in den strijd te werpen. Dat het geen saaie vertooning is geworden heeft als oorzaak, dat de „officieelen" tegen de „reserves" uitkomen, d. w. z. dat de reser ves probeerden een zoo gunstig mogelijk resultaat te behalen. En voorts zeven doelpunten, waarvan voor de pauze zes, vormen immer een attractie voor de toe schouwers, die ditmaal maar schaarsch wa ren opgekomen. Behalve de tierende schooljongens op de staantribuno waren er maar een paar handjesvol liefhebbers naar den Amstel- veenschen weg gekomen. Maar de duizen den schooljongens maakten lawaai voor 20 000 man publiek, en als de „nationalen" een doelpunt fabriceerden, ging er gal mend geschreeuw op. We zijn de laatste weken dan öok wat verwend wat betreft de wedstrijden in het Stadion en zoo is het begrijpelijk, dat niet veel personpn ge tuige zijn geweest van dezen oefenwed strijd. Het Nedcrlandsche elftal was op twee spelers na volledig, nl. misten we v. Kol (Ajax) waarvoor de Bruin van Heruies-D. V. S. Inviel, terwijl voorts Kluin de plaats innam van zijn districtsgenoot do Kreek. De B-'ers waren niet op hun sterkit, maar toch speelden de in het groen gesto ken „reserves" een goede partij voetbal. En daar beide elftallen volkomen tegen elkaar opgewassen waren en ook de doel punten aan beide zijden goede verdeeld werden kregen we een aantrekkelijke par tij voetbal te zien. In het A-elftal zagen we Van der Meu- len eenige blunders maken, die twee doel punten kostten. Denis speelde mee, maar verder is er dan ook niets van te vermel den. De Bruin assisteerde hem uitstekend. In de middenlinie was Van der Wildt vooral voor de pauze heel goed en de wijze waarop hij de vleugels aan het werk zette of aan het binnentrio doorgaf was meer malen heel goed. Kools had het niet ge makkelijk tegen den snellen Mulders, de „reserxe" van Ajax. Of Kluin in de voor hoede op de midvoorplaats beter is dan de Kreek, we gelooven het zoo direct niet. Althans veel bijzonders heeft de A. G. O. V. V.-man niet gedaan om hem aanspraak te doen geven beter dan de Kreek. O. i. treuzelt hij te lang met afgeven, een fout die een midvoor zeker niet mag hebben. Bij de groenen onderscheidde zich vooral Mulders, die eminente voorzetten heeft gegeven. Zijn Bpel achten wij op een veel hooger plan te staan dan dat van Gerrit- se, zijn overbuurman. Deze is wel handig, snel en doortastend maar toch veel te in dividualistisch om ooit blijvend een uitste kend buitenspeler te worden. Vcrmettén cn Van Run «peelden een safe verdedigen de partij, waarop heel wat aanvallen van de nationalen strandden. Van de groenen zouden we nog kunnen noemen de kleine Van der Vaart. Spelverdeelen is hem wel toevertrouwd, maar kansen benutten, dat zeker niet. Zijn schieten was vanmiddag bar slecht en bij heeft op onbegrijpelijke wijze ettelijke malen prachtkansen ver knoeid. Mulders vormde met den G. O. L. T. O.- man Tinsel een vleugel, die steeds ge vaarlijk was voor Denis en Kools. Tinsel is een goeden doorzetter, een fighter, een die het vleugelspel heel goed begrijpt en als hij de kans kan krijgen harde schoten op doel weet te lossen. Onder leiding van scheidsrechter Ch. L. Aerts stelden de volgende elftallen zich op: Nederlandsch Elftal: Doel: Van der Meulen (H.F.C.). Achter: Denis (H. B. S.) en de Bruin (Hermei-D. V. S.). Midden: Kools (N. A. C.), Van der Wildt (V. U. C.) en Breitner (A. D. O.). Voor: Landaal (A. G. O. V V.), Tap (A. D. O.), Kluin (A. G. O. V. V.), Van der Broek (Philips) en Van der Heijden (Wa- geningen. Nederlandsch B-elftal: Doel: Quax (A. D. O.). Achter: Vermetten (H. B. S.) en Van Run (Philips). Midden: Entjes (Heracles), Ramaker (A. D. O. en Schlosser (Heracles). Voor: Gerritse (Blauw Wit), Van Osch (A. D. O.), Van der Vaart (Hermes-D. V. S), Tinsel (G. O. L. T. O.) jsn Mulders (Ajax). Do Roode „nationalen" trappen tegen wind af. Tap weet te scoren na ongeveer 10 minuteu spelen met een hard hoog schot, dat Quax te machtig was. Wanneer de Rooden in de meerderheid zijn weet Landaal nummer twee achter Quax te deponeeren als hij van do lijn door alles weet heen te dringen en kalm den A. D. O.-kecper passeert. De B.-'crs zitten er nu even fel op en wanneer Mulders in hot strafschopgebied genomen wordt geeft scheidsrechter Aerts een penalty, die Ger ritse overschiet. Even later smaakt Mul ders het genoegen een punt te fabriceeren al? een hoog schot vanaf de lijn, vermoe delijk als voorzet bedoeld, net in de han den van Van der Meulen terecht komt. Deze staat op de doellijn, laat het leder uit zijn handen glippen. (21). Een schot van Van der Vaart stopt do H. F. C.-keeper uitstekend. De groenen gesteund door den wind, zijn beslist ster ker in deze periode. Wanneer Mulder er doorheen is. Denis passeert, houdt hij den bal op de zijlijn in, plaatst vlak voor doel, waar de verraste van der Meulen er naast grijpt en Gerritse geen moeite heeft om den stand gelijk te maken. Nog zijn de Groenen niet tevreden en wanneer bij een aan\al de Bruin den bal met de hand be werkt wijst Aerts naar de 11-meterplek en Van Run doet het beter dan Gerritse en geeft Van der Meulen geen kans (23). Nog voor de pauze weet Kluin dan tac tisch het leder voor doel vrij te krijgen en fiaakt gelijk (33). De tweede helft luidt een paar aanval len van de nationalen in, daarna combi neeren Tinsel en Mulders fraai, een schot van den G. O. L. T. O.-man tolt op den bovenlat, Gerritse lost een keihard schot op doel, maar Van der Meulen kan weg trappen. Over het algemeen zijn dan de Rooden het meest in den aanval, maar Vermetten en Van Run en in laatste in stantie Quax voorkomen doelpunten. Een snelle utival wordt Dcnia c.s. haast nood lottig, als Van der Vaart in vrij staande positie het leder krijgt aangegeven, doch de Schiedammer trapt hoog over. Even lateer haalt hij dit kunststukje nog eens uit. En ten derde male weet hij voor open doel niet anders als over te schieten na een rush van Mulders. Een kanje van Tap stopt Quax fraai, maar eenige minuten daarna neemt het Nedcrlandsche elftal de leiding als Landaal hoog voorzet, Quax zijn doel uitloopt en Van der Broek in schiet. (43). Met dezen stand kom ten slotte het einde van een alleszins nuttigen oefenwedstrijd. Rest nog te vermelden, dat voor den wedstrijd Bob Glcndenning met zijn man nen ons liet zien, hoe men voetbal moet spelen en zijn mannctjos oefende in tech nisch opzicht. Protest D. E. C.Haarlem. Gisterenavond hoeft de protestcommis sie van don Nedorlandschcn Voetbalbond te Amsterdam vergaderd ter behandeliug van het tweetal protesten door D. E. C. ingediend naar aanleiding van den wed strijd Haarlem—D. E. C. voor de promo tie-degradatie-competitie van afdeeling I. Het eene protest is niet in behandeling genomen, terwijl het andere werd afge wezen, zoodat de uitslag van den wed strijd onveranderd blijft. De ontvangsten van de cup-finale. De cupfinale werd door 924#8 toeschou wers bijgewoond. De entreegelden bedroe gen 23.365 pd.st. Arsenaal en Huddersfield ontvingen ieder 5000 pd.st,, do rest kreeg de Football-Association. Do rijkste Engol- scho club is momenteel wel The Arsenal te Londen, doch deze vcieoniging heeft ook het duurste elftal. In dit seizoen ont ving de Arsenal 100.000 pd.st., hetgeen een nieuw Engelsch record op dit gebied be- teekent en ook wel een nieuw wereldrecord zal zijn I De wedstrijd Zwitserland—Dultschland bedreigd. De Zwitsersehe correspondent van het „Vad." meldt: In den boezem van den Zwitserschen Voetbalbond bestaat rdbds sinds eenigen tijd een ernstig geschil tusschen de eerste klas clubs en de clubs der lagere klassen over de kwestie van promotie en degrada tie. Dit conflict heeft thans een zoo ernsti- gen vorm aangenomen, dat de eerste klas vereenigingen aan het bestuur van den Zwitserschen Voetbalbond hebben doen weten, dat, indien de lagere clubs heden hot laatste compromis-voorstel der eorste klas vereenigingen niet aannemen, de eer ste klas clubs hun spelers niet zullen toe staan a.s. Zondag in den wedstrijd Zwit serlandDuitschland uit te komen, zoodat de wedstrijd dan niet zou kunnen plaata vinden. Belastingambtenaren—Politie 9—1. Gistermiddag had een voetbalwedstrijd plaats tusschen een elftal vAn belasting ambtenaren en een elftal der Leidsche Politiosportvereeniging. Waar vorig jaar een zelfde wedstrijd door de belastingamb tenaren verloren werd met 21, won dit elftal thans met niet minder dan 9J. Scheidsrechter Van Well leidde dezen wodstrijd, welke in prettige verhouding word gespeeld, tot aller genoegen. PAARDENSPORT Rennen en draven op Duindigt De inschrijvingen voor de meeting op Zondag 4 Mei a.s. luiden: Draven Casinoprijs, 4o klasse. 1. Minnie H., 2. Querencia, 3. Quil Patrick, 4. Reva D, ft. Rosa G., 6. Roulette, 7è Sieghilde 8. W., 8. Sir Kerrigan, 9. T. Ahista, 10. Tom Mix, 11. Trotadora 8. W., 12. Trotteur, 13. Uit- looper V., 14. Tijdloopor, 15. Theodieffy, 16 Lord en f7. Chilenr. Cnrmenprijs le klasse. 1. Postduifje G„ 2. Quitowell stal Lancior, 3. Begonia, 4. Brichambeau, ft. Present H., 6. Vcgrana, 7. Anlezy, 8. Anita IV, 0. Vancouver, 10. Flambeau cn 11. Queen G. Caesarprijs 2e en 3e klasso: 1. Monte Carlo, 2. Peter Kcirigan stal Laneicr, 3. Quadraat, 4. Queen Kthel stal Lancior, ft. Queen H., 0. Quick Boy, 7. Sint Nieolaae, 8. Siro Axworthy K., 9. Siem Claudy, 10. Rabenhaupt, 11. Quintaine stal Lancior, 12. Prodignl stal Lancior, 13. l'nulowna B. Derde hcerrijdcrscoursc. Nederlandsche paarden. Handicap le klasse. 1. Odcll Ax worthy B., 2. Postduifje G., 3. Qurvi'le Patrick D., 4 .Riem Claudy, 5. Present II., 0. Sire Axworthy K., 7. Quick Boy. Ceciliaprijs, 3o en 4o klasse. 1. Monte Carlo, 2. Pénélopéc, 3. Pritt, 4. Queen An- thonia, 5. Rosa G., <l. Sioghilde B. \V.. 7. Sister Patrick H., 8. Prodigal stal Lancior. Rennen: Cherubinprijs. Vlakek baaanron over 1200 M. 1. Tullehemoy, 2. Milano, 3. Helle bore, 4. Myrrhine, ft. Pommard, 6. Alibry, 7. Wise Move, 8. Rose Ropge, 9. Blyth War rior en 10. Thoocrite. Caligulaprijs. Vla k he baan r on over 1900 M.: 1. Tulliscumoy, 2. Milano, 3. Hellemore 4. Pommard, 5. Innu, 6. Soumoulou, 7. Theocrite, 8. Kouang Si, 9. Blyth Warrior, 10. Rosieres. HET SCHILDERIJ VAN AD0LPH VON MENZEL, afkomstig van den Duit- schen ex-Kroonprins, dat thans in het bezit is van de firma Goudstikker te Amsterdam, die dit schil derij in zijn tentoonstel ling heeft opgenomen. Het stelt voor de be groeting van Wellington door Blücher op het slagveld van „Belle Alli ance"

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5