DONDERDAG 1 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Autobcsteldienst. Ingang 5 Mei wordt door onze plantage noot en A. Via en W. de Jong een autobcsteldienst ingesteld Alphen Utrecht en Alphen—Den Haag. Errrrabioem. De opbrengst der Em- rnabloem-collecte heeft hier gisteren 304.49 opgebracht. De Post. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten, van welke de afzen ders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand April. Brieven, binnenland: 1. Piëta Kijn Bo-, terstraat 16 Alphen aan den Rijn (adres onbekend) 2. Schipper K. Eijer Wilemei- nc kanal (adres onbekend). UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Mond- en klauwzeer. Bij den landbou wer N. v. d. Meij heeft zich onder het vee een geval van mond- en klauwzeer voor gedaan. Het rund id afgemaakt en het ca daver is op de gebruikelijke wijze vernie tigd. ZEGWAART. Mond- en klauwzeer. Werden de land bouwers in deze gemeente een tijdlang verschoond van het mond- on klauwzeer onder het vee, thans ie van het eerste ge val aangifte gedaan. Het betreft het vee van een koopman uit Benthuizen, die het weidt aan den Zogwaartschcnweg. In botsing. Doordat de 18-jarige L. O. per rijwiel op een wijze reed, waardoor de vrijheid en veiligheid van het verkeer in gevaar werd gebracht, kwam hij op den hoek Zcgwaartsehenweg en Hoorn in bot sing inct een anderen wielrijder. Tengevol ge van de botsing werden beide rijwie'en beschadigd. Door de politie werd terzake proces-vorbaal opgemaakt. ZOETERMEER-ZEGWAART. Een tolling. In de maanden Mei en Juni zal een telling worden gehouden in zake het grondgebruik en den veestapel. Doel van deze telling is uitsluitend: het verkrijgen van die gegevens welke voor het vormen van een zuiver beeld van den landbouw en dus voor behartiging der landbouwbelangen ten ecnenmalc onmis baar zijn. De taak van do personen die met de uitvoering van de telling belast zijn zal ton zeerste kunnen worden ver licht, indien men de gegevens heeft klaar liggen. In de betrekkelijke landbouw-, tuin bouw- en andere, vakbladen is een over zicht gegeven van de inl joh tingen, die zul len worden ingewonnen. SPORT ZEILEN DE JOLLEN KAMPIOENSCHAPPEN. Voor de wedstrijden om het joüen-kam- pioenschap voor Nederland 1930, uitge schreven door de Kou. Verbonden Neder- landsche Watersportvereenigingon en wel ke op Zaterdag 10 Mei op de Kaag aan vangen, hebben de volgende deelnemers ingesohreven: J. O. v. d. Velden, te Den Haag; C. C. J. VVernink te Wassenaar; P. J. J. Huijbers te Rotterdam; B. Maas en J. Maas te Hilversum; D. Rutgers te Den Haag; J. Dorsman te Vlaardin-m J. M. Karreman te Rotterdam; T. Bak ker te Warmond; E. F. Zweep te Am sterdam; F. A. F. Gallé te Boskoop; W. J. J. v. Troostenburg de Bruyn te Den Haag; J. Barzilay Jr. te Rotterdam; W. R. Ferwerda Jr. te Baarn; G. F. Bohré te Utrecht. Door do groote deelname zullen er dus weder vóórwedstrijden moeten wor den gehouden. STADSNIEUWS HET 15DE EEUWFEEST VAN ..ST. AUGUSTINUS." Herdenking door de R. K. Studenten vereniging „St. Augustinus". De B. K. Studentenvereniging „Sanc- tus Augustinus" alhier is voornemens het 15do eeuwfeest van St. Augustinus plech tig te herdenken. Dit zal geschieden op Zaterdag 17 Mei. Het programma voor deze herdenking is bereids vastgesteld. De dag wordt begon nen mot een Pontificale H. Mis in de pa rochiekerk van O. L .Vr. Hemelvaart, te half tien opgedragen door Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem roet assistentio van heeren geestelijken, die in nauw verband staan tot de studen ten vereen iging. Des middags zal te half drie unr in het Groot Auditorium der Leidsehe Universi teit een plechtige herdenkingsvergadering worden gehouden, alwaar als spreker zal optreden de zeercerw. zoergel. heer prof. dr. J. P. Stoffes, uit Miinster (Westfalen). Deze zal spreken over: ..Die geistige Wert Augustins und ihre Bedeutuug für die Ge- genwart". Deze herdenkingsrede zal door don Katholieken Radio Omtoep worden uitgezonden. Behalve een groot aantal eerw. heeren geestelijken zijn alle heeren professoren tot deze bijeenkomst in de aula zoowel als tot do Pontificale H. Mis uitgenoodigd. Na afloop der middagvergadering zal aan de genoodigden een thó worden aan geboden in het „Eigen Huis" Rapenburg no. 24. Des avonds heeft er een réunie plaats voor leden der vereeniging. OlëS-VIERING „ST. AUGUSTINUS". De R. K. Studentenvereeniging .,Sanc- tus Augustinus" zal op Zondag 18 Mei den 37stcn Dies op bescheiden wijze herden ken, in verband met de plechtige Augusti- nus-herdenking, welke op Zaterdag te vo ren plaats zal hebben. De gebruikelijke feestvergadering in den middag zal dit jaar achterwege blij ven. Des avonds te 8 uur zal in den Leid- schen Schouwburg door de studententoo- neelvereeniging „A. G. A. B." worden op gevoerd „Het Freuleken" door Herman Roelvink. PROF. DR. J. C. KLUYVER Morgen, Vrijdag, wordt prof. dr. J. C. Kluyver, booglceraar in de wiskunde de differentiaal- en integraalrekening enz. aan dc Leidsehe Universiteit 70 jaar en zal dus aan het eind van dezen academischen cur sus al» hoogleoraar moeten aftreden. Prof. dr. Jan Coruelis KJuyver werd 2 Mei 1860 te Koog aan de Zaan geboren. In 1877 werd hij te Delft als student inge schreven en slaagde daar in 1879 voor het examen B art. 81, 62 en 64. In 1881 slaag de hij voor het examen van civiel ingenieur, waarna hij leeraar in de wiskunde werd aan de H.B.S. te Breda. Na daar tot 1891 werkzaam te zijn geweest, werd hij benoemd tot leeraar aan de H.B.S. met 3-jarigen cur sus te Amsterdam. Bij K. B. van 26 Juni 1892 werd hij be noemd tot hoogleeraar te Leiden als op volger van prof. dr. D. Bierens de Haan om onderwijs te geven in de hoogere stel kunde, de differentiaal- en infcegraalteeke- ning, do theorie der functiën en de waar schijnlijkheidsrekening. Hij aanvaardde hei hoogleoraarsambt den 28sten September 1892 met een rede getiteld: „Beschouwingen over de nieuwere algebra". Den 6den Juli 1890 werd hij benoemd tot doctor honoris causa aan de universiteit te Groningen en don llden Mei 1897 tot lid van de Kon. Academie van Wetenschappen te Amster dam. In den cursus 1008/1909 was hij secrearis van den acadomischen senaat der Leidsehe Universiteit en in den daaropvolgenden cursus rector-magnificus. Als zoodanig hield hij op den verjaardag der universi teit, den 8sten Februari 1010, een rede ge titeld: „De gestadige vervorming der wis kunde". In den loop der jaren verscheen van zijn hand, o.a. een werk: „Over een minimaal oppervlak van tweevoudigen samenhang". Voorts publiceerde hij verschillende artike len in het „Nieuw archief voor Wiskunde", waarvan hij tot 1922 mede-redacteur was, in de verslagen van de Koninklijke Acade mie van Wetenschappen en in die van do Natuur- en Geneeskundige Congressen. Ook was hij mode-redacteur van de „Revue se- mestrielle des publications mathématiques. De Regeering beloonde zijn verdiensten door hem te benoemen tot Ridder in -de de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Zooals reeds geroeid zal prof. Kluyver morgen uitstedig zijn. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. (Vervolg). Het postkantoor te Roelof- arendsveen. Naar aanleiding van het besluit tofc om zetting van het postkantoor te R'veen in een hulpkantoor is door de gemeente Al kemade een nieuw rapport samengesteld over de drie afgeloopen maanden van dit jaar, waaruit blijkt, dat het verkeer in het afge'oopen jaar zeer abnormaal is geweest. Het aantal telegrammen in de afgeloopen maanden gaat nu reeds.uit boven het mi nimum, dat voor een postkantoor gesteld wordt. Wijl door do Kamer reeds een besluit is genomen kan hieraan niets veranderd wor den. Echter heeft het Bureau gemeend goed te doen den directeur-generaal der Poste rijen te verzoeken het besluit tot omzet ting op te schorten tot het eind van dit jaar, om dan opnieuw zijn standpunt vast te stellen. Nadat nog verschillende andere ingeko men stukken waren behandeld, werd over gegaan tot de mcdedeelingen. Het treinverkeer Leiden— Utrecht. Met betrekking tot de pogingen door het Bureau der Kamer in het werk gesteld om verbetering te brengen in het treinver keer Leidem— AlphenUtrecht, deelt de voorz. incde, dat een onderhoud heeft plaats gehad mei den Spoorwcgraad. Dit onderhoud is niet geheel onbevredigend ge weest. Enke'e, hoewel zeer sobere verbete ringen, zijn in uitzicht gesteld. Echter is de voorzitter van meening, dat men hier steeds in den vicieusen cirkel blijft rond draaien. De Spoorwezraad is van meening, dat de li n Leiden—Utrecht wel verbeterd kan worden, indien het verkeer maar toe neemt. Spr. is evenwel van oordeel, dat het verkeer niet eerder toenemen zal alvorens de lijn verbeterd is. Spr. geeft hierna enkele cijfers, die er op wijzen, dat het verkeer toch niet zoo gering is als men zou vermoeden. Het per sonenverkeer per jaar van aankomende en vertrekkende personen aan het station Leiden van de lijn LeidenUtrecht be draagt 3 mil'ioen, de abonnementen bui ten bespreking ge'aten. Dit aantal bedroeg voor Alphen aan den Rijn 176.000. Het aantal tonnen viachtgoederen van het sta tion Leiden vertrekkend bedraagt 26200. van Alphen vertrekkend 20500, in Leiden aan komend 112.500 en in Alphen aankomend 21500 ton. Verschillende leden voeren hierover he; woord en er werd op gewezen, dat zeer ve len, vooral abonnementhouders, de reis naar het Oosten en het Noorden des lands prefereeren te maken over Amsterdam in- plaats van over Utrecht, naar aanleiding waarvan de voorzitter voorstelt zich iu ver binding te stellen met de handelsreizigers- vereenigingen, opdat men alzoo de beschik king krijgt over zooveel mogelijk gegevens. A's typeerend staaltje hieromtrent zeide de lieer Dijkdrenth uit Katwijk, dat een reiziger, die bij hem was, de reis naar Utrecht zelfs via Amsterdam maakte. De lustrumfeesten. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek van de buurtcommissie-Station6weg om een bijdrage in de kosten van versie ring van den Stationsweg tijdens de lus trumfeesten, zeide de voorz-, dat hij een be- slising hieromtrent gaarne aan de Kamer wenschte over te laten, aangezien hijzelf in Alphen en de heer Boot in Leiderdorp woont. De heer v. d. Zanden stelde voor een be J rag van 150 te geven, waarna de heer v. Appel er op wees, dat ook andere com missies wel met verzoeken om bijdragen zul len komen. Zoo b.v. de commissie Oude VestOude Singel, die in het middelpunt der belangstelling zal staan. Spr. zou daar voor 'n bepaald bedrag willen zien vastge steld, waaruit de aanvragende oomm. bijdra gen zouden kunnen krijgen. Op voorstel van den heer Sanders wordt ten slotte besloten een maximumbedrag van ƒ50 toe kennen, zulks natuurlijk be houdens goedkeuring van den minister. Bestrating te Leiden. Hierna kwam in bespreking het concept- adres aan het gemeentebestuur inzake de bestrating der stad. Door verschillende leden werd hierover het woord gevoerd. De heer Heringa wees er o.m. op, dat men op verschillende plaat sen terugkomt van bet idee, dat asphalt- bestrating de beste oplossing is. De heer Sanders wees op de bestrating van de Turfmarkt, welke hij de meest doeling ligt binnenkort een aanvang te ma- ougenblik ook toegepast wordt aan het einde van de Breestraat, op de Korcvaar- straatbrug. De voorz. deelde mede, dat het in de be doeling ligt binnekort een aanvang te ma ken met de asp hal tee ring van de Bree straat. Besloten werd echter in het concept adres het woord „asphalt-bestrating" te vervangen door „meest doelmatige bestra ting". De heer Molkenboer hoopte, dat het plau tot verbetering van het wegdek aan de Haarlemmerstraat niet zou achter blijven bij de plannen Breestraat en Hoogewoerd. Spr. vreesde n.l. voor het debiet der win keliers aan de Haarlemmerstraat, indien de andere straten een betere wegbedekking zouden krijgen. Het (door ons reeds gepubliceerde) adres zal worden verzonden. Halte Staatsspoor Zoeterwoude. Naar aanleiding van een schrijven van oen tweetal fabrieken inzake de opheffing van de tieinhalte Zciterwoude, waarin ge vraagd werd niet aJleen de halte te doen blijven voortbestaan, doch zelfs uit te brei den met een goederenstation, heeft de Ka- zich tot de Spoorwegen gewend met ver zoek om inlichtingen. Besloten werd eerst het antwoord daaromtrent af te wachten alvorens nader op de zaak in te gaan. Hierna werd gepauzeerd. Het vaarwater te Leiden. De voorz. deelt mede, dat van de Stoom boot Mij. „De Volharding" nog een schrij ven is ingekomen, waarin eveneens gewe zen wordt op het ondiepe vaarwater. Besloten wordt het concept-adres (reeds vorige week door ons gepubliceerd) aan B. en W. dezer gemeente te zenden. Rekening en verantwoording. Hierna komt in behandeling de reke- nig en verantwoording der Kamer over 't afgeloopen jaar. De ontvangsten bedroegen 23.313, de uitgaven ƒ23.805.13, zoodat er oen saldo is van 2507.87. Het rapport van den accountant, den heer de Tombe, luidde gunstig, zoodat het bestuur décharge werd ver'eend over het beheer van het afgeloopen jaar. Hierna ging de Kamer in huishoudelijke vergadering. HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND. In de gisteren alhier gehouden Vereenigde Vergadering van het Hoog heemraadschap van Rijnland werd, na on derzoek der geloofsbrieven, beslo'en tot toelating van N. T. Geertzema te Hoofd dorp, P. Ravestein te Aalsmeer en W. J. Jocheins te Wassenaar als hoofdingeland en van N. Zandbergen Wzn. te Rijnsburg, J. F. Gehrels te Haarlemmermeer, C. van Schie te Warmond, J. Verdegaal te Aals meer en Jhr. Dr. W. A. Beelaerts van Blokland te 's-Gravenhage als hoofdinge land-plaatsvervanger. Voorts werd ojd. besloten tot het doen van af- en overschrijvingen op de begroo ting voor 1930 tot een totaal bedrag van 70292.53 en w'erd het salaris vastgesteld voor den te benoemen inspectie-beambte, belast met hejt constateeren van overtre dingen van de Provinciale Verordening op de Stoomvaart in de boezemwateren van Zuid-Holland en van Rijnlands Algemee- ne Keur. L. E. M. V. 0. G. In de gehouden vergadering van den Raad van Commissarissen van de N V. Leidsehe Exploitatie Maatschappij van On troerende Goederen, gevestigd alhier, Sta tionsweg 18, word besloten aan de Alge- moene Vergadering van Aandeelhouders, welke gehouden zal worden op 28 Mei a.s., voor te stellen, na ruime afschrijving en re serveering, over het boekjaar 1029 een di vidend uit te keeren van 8 1/2 pet., evenals in de voorgaande jaren. DE HANZE. In een der bovenzalen van Café-Restau rant „In den Vergulden Turk" hield de Leidsehe afdeeling van „De Hanze" gister avond een ledenvergadering, die slecht was bezocht» Ver over den vastgestelden tijd opende de voorzitter, de heer Th. Bergers, de bijeenkomst met een woord van welkom tot de weinige aanwezigen, speciaal tot den geestelijk adviseur, Pater M. Mulder en d*n heer W. Peters, inspecteur van U. B. O., die over dit fonds U(itkeering) B(ij) 0(ver- lijden) een causerie zou houden. Onder de ingekomen stukken is het jaar verslag van de Schilderspatroonsvereeniging „St. Lucas", welks voorlezing evenals dat der notulen wordt uitgesteld tot de volgen de vergadering. Gelezen worden het ver slag van de plaatselijke S. A. N. T. O. S.- commiesie. Voorts een schrijven van het Centraal Bestuur in den Haag en eenige andere onderwerpen. Als nieuwe leden worden geïnstalleerd de heeren Wijten burg en v. d. Steen. Hierna was het woord aan den heer W. Peters tot het houden van zijn causerie over het fonds U.^.O.Spr, vangt aan met te zeggen, dat door mannen van beteekenis de waarde en het nut van een verzekering voor middenstanders met klem is betoogd. Spr. ging even torug naar het jaar 1910, toen het fonds U. B. O. werd opgericht. In de jaren van 1910 tot nu is de inrichting over het fonds U.B.O. Spr. vangt aan met werd voor ieder lid bij overlijden 1000 uitbetaald, wat later tot 600 moest wor den verminderd om een levenskrachtig fonds te kunnen verzekeren. Door de wet op het verzekeringsbedrijf in 1925 moest men voldoen aan de eischen door de wet gesteld, zoodat U.B.O. nu is een wettig erkende verzekering. Wat het nut van U.B.O. voor de leden betreft, is er ^direct voordeel, vooreer.-t door de lage maar veilige premie. Vervol gens het feit, dat de winst ten goede komt aan de leden, van 1925'27 8 pct„ in 1928 17 pet. Van deze winst wordt 10 pet. in een hulpfonds gestort om de premie te betalen voor leden, die in moeilijke omstandighe den verkeeren. Men maakt geen winst voor aandeelhou ders enz., maar voor de leden zelf. Wat de soliditeit betreft is U.B.O. een wettig erkende verzekering en staat dus onder toezicht van de Rekenkamer. Voorts wordt het fonds bestuurd door menschen, door de leden zelf gekozen. Deze doen dit belangloos. Het fonds heeft geen dure gebouwen, directeuren enz., daar de administratie geschiedt op het Centraal Hanzebureau. Door dit zuinig beheer kan de winst ook groot zijn en hoe meer leden er zijn, hoe grooter de winst is. Er is nu gelukkig belangstelling en leven, getuige het feit, dat verleden jaar voor 100.000 werd ingeschreven. Ten slotte behandelde spr. de premies, die zeer laag zijn. Hot minimum bedrag waarvoor men zich verzekert, is 600. Voor kinderen beneden 14 jaar mag dit bedrag lager zijn. Spr. gaf dan nog eenige cijfers, die aan toonden de voordeelen dezer verzekering en drong tenslotte aan op aller medewer king en aansluiting. Nadat de voorzitter, den heer Peters dank had gebracht en deze eenige gestelde vragen had beantwoord, waarbij de beleg- gingswijze der gelden en de voorwaarde lid te zijn van „De Hanze" nader werden be sproken, had de verkiezing plaats van een afgevaardigde voor den Centralen Raad. Gekozen werd de heer P. Colla en als plaatsvervanger de heer Paardekooper. Hierna werd de agenda behandeld vin den Centralen Raad op Donderdag 8 Mei in den Haag. Besproken werden de voor stellen door verschillende afdeelingen in gediend. Hierna had de rondvraag plaats, waar bij de heerMeyers vrceg of de voorgenomen versiering in verband met de lustrum feestan van het Leic'sch Studentencorps uitging van mid denstand s ver een igin gen. De voorzitter zette de gang der bespre kingen uiteen en deelde mede, dat dc mid denstand zich hiermede niet bemoeide. De heer Meyers meende, dat een eventueel in het najaar te houden winkelweek door een deelname aam deze feesten in 't gedrang zou komen. De heer Paardekooper richt een opwek king tot de ouders, opdat hun meisjes (leeftijd minstens 16 jaar) zullen medewer ken aan den S.A.N.T.O.S.-bloemendag. Aan melding hedenavond van 7—9 uur in het gebouw der Zita-vereeniging. Hierna sloot de voorzitter met een op wekkend woord de vergadering. De 1 Mei der S. D. A. P. Vanmorgen om 10 uur zijn in „Trianon" en „Luxor" twee bioscoopvoorstellingen gegeven voor de kinderen. In optocht werd er heen getrokken. Om 11 uur werd een „propaganda-fiets- tocht" door de stad gehouden. Om twee uur was er een bijeenkomst in de groote Stadsgehoorzaal met als spreker ds. Banning, declamatie, zang en muziek. Vanavond om half negen trekt een „de monstratieve optocht" met muziek en fak kellicht vanaf het Kaasmarktterrein. De Leidsehe Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand aan den Rijksontvanger een bedrag afgedragen van 23.241.97. Het aantal aangeslotenen bedraagt thans 3907. Daar nog niet alle aangeslcftenen hun juist ontvangen aanslagen in de perso- noele- en grondbelasting 1930 ten kantore van den dienst Breestraat 81 hebben doen inschrijven, wordt hun aangeraden, dit spoedig te doen, ter voorkoming van ver- volgingskcsten. Dit geldt ook voor kleine aanslagen, wel ke bij vervolging door, in verhouding, te zware kosten worden gedrukt» Agenda LEIDEN. Donderdag. „S. Veronica". Zitagebouw, Pieterskerkkoorsteeg 15. De avond-, nacht- en Zoudagdienst der apotheken wordt van Maandag 28 April tot en met Zondag 4 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502, en D. J. van Driesum, Mare 76, telef. 406. VEERTIGJARIG JUBILEUM A. OENSTRA. Heden herdacht de heer A. Oenstra, de bekende kellner van de sociëteit „Mmerva" zijn veertig-jarig jubileum in dienstbetrek king aan de soos. 't Behoeft eigenlijk niet gezegd, dat Arie, die bij vele afgestudeerden in den lande overbekend is, op dezen dag talrijke blijken van belangstelling heeft mogen on dervinden. Voor zij'u woning aan de Groenhoven- straat werd Arie een aubade gebracht door de Commissie van Orde en Vertegenwoor diging. Hedenmiddag te 3 uur werd hij met zijn familie in de sociëteit „Minerva" op feeste lijke wijze ontvangen en toegesproken dooi den voorzitter der commissie, don heer B. H. Everts. Verschillende geschenken werden hem daarbij aangeboden. Na afloop daarvan werd hij in de biblio theek gehuldigd door het personeeL ZILVEREN JUBILEUM P. J. VERMOND. Onder zeer vele blijken van belangstelling heeft de heer P. J. Vermond, portier bij het Academisch Ziekenhuis alhier, zijn zil veren jubileum in dienst van het Ziekenhuis herdacht- Den jubilaris werd hedenmorgen te half elf een zeer feestelijke ontvangst bereid in het cursuslokaal van het Administratie gebouw, alwaar de directie, tal van hoog leeraren, doctoren en assistenten, studen ten, verpleegsters en verplegers en velen van het. overig personeel aanwezig waren. Van de Commissie van Toezicht op het Beheer van het Acad. Ziekenhuis waren aanwezig de heer Aug. L. Reimeringer cn de heer Idenburgh, tevens secretaris van curatoren. De directeur, de heen H. H. Maas, heette den jubilaris met zijn echtgenoote en kin deren hartelijk welkom en wees erop hoe de heer Vermond een mooien staat van dienst achter den rug heeft. Het zieken- vervoer is tegenwoordig door het gemoder niseerd autobedrijf heel gemakkelijk, maar vroeger was dat anders. Toen moest Ver mond meermalen naar alle deelen des lands en dan werd hij met zijn brancard in een goederenwagen geladen en als hij naar de omgeving van Leiden moest, dan kon hij erheen peddelen. Het zal den jubilaris niet vreemd vallen, indien hij hier uit de kringen van hooglee raren, doctoren, verpleegsters enz. veel be langstelling mocht ondervinden. Spr. zeide den heer Vermond te hebben leeren kennen als een goed ambtenaar, in wien hij het volste vertrouwen stelt» En toen spr. het vorig jaar met curatoren der universiteit sprak om hem voor te dragen voor een Ko ninklijke onderscheiding, werd dit verzoek gaarne overgenomen en werd den heer Vermond de bronzen medaille van de Oranje Nassau Orde geschonken. Ook nu had spr. bij curatoren weer iets voor den heer Ver mond gevraagd, nX om hem een anderen werkkring te geven. De voorz. der Com missie van 'i-ezicht zou hieromtrent wel verdere mededeelingen doen. Spr. zeide verder zeer dankbaar te zijn voor het geen de heer Vermond voor hot Ziekenhuis gedaan heeft en als blijk van erken tel ijkhoid daarvoor overhandigde spr. hem daarop een goud horloge met inscrip tie. Spr. hoopte, dat dit geschenk een sym bool moge zijn van zijn stiptheid en accu ratesse, zijn ijver en werklust. Een bijzon der woord richt spr. vervolgens tot do echtgenoote en kinderen van den jubi laris en wenscht ook hen van harte geluk met dit jubileum. Hierna sprak de voorz. der Commis.de van Toezicht, weth. Aug. L. Reimeringer, die erop wees, dat zij weliswaar weinig met den heer Vermond in aanraking komt, doch niettemin ten volle op de hoogte is van zijn nauwkeurigheid en stiptheid. Om daarvan een bewijs te geven werd besloten den werkkring van den jubilaris aan den ingang van het gebouw te veranderen door hem de bewaking op te dragen van de ge bouwen en hem tc benoemen tot opzichter- concierge van het ziekenhuis. Vervolgens sprak prof. Zaayer namens het Rooae Kruis cn hy prees den heer Ver mond voor de wijze, waarop hij steeds voor de hulpmiddelen van het Roode Kruis heeft gezorgd. Het bestuur heeft'deze gelegenheid willen aangrijpen om hem daarvoor dank te zeg gen, waarop spr. hem een enveloppe met inhoud overhandigt. Namens alle doctoren en medische stu denten sprak vervolgens de conservator, dr. Suermondl, die eraan herinnerde hoe dc jubilaris steeds hard gewerkt heeft. Sinds 1917 heeft spr. hem meegemaakt en hij zon niet weten hoeveel duizende menschen door hem vervoerd zijn geworden. Spr. hoopt, dat de heer Vermond met dezelfde blijmoe digheid steeds zal blijven voortwerken en biedt hem als blyk van waardeering een fraai valon&meublement aan. Namens het personeel werd ten slotte het woord gevoerd door den heer J. W. v. d. Zon, die erop wees hoe Vermond 25 jaar zijn plicht getrouw had vervuld, als bewijs waarvoor hom het vorig jaar een Konink lijke. onderscheiding werd verleend. Als blijk van waardeering en sympathie bood spr. hem vervolgens, onder den wensch, dat hij nog vele jaren daarvan gebruik zal mogen maken, eon fraaie staande sche merlamp aan.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2