W KERKNIEUWS SPORT LUCHTVAART ONDERWIJS VRAGENBUS VERJH ^EKT CREÖJ EfTEN WOENSDAG 23 APRIL 1930 JE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 22 (Reel.) HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. De Raad vergadert Donderdagmorgen te 10 uren. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling van het Vermenigvuldigings getal der gem. Inkomstenbelasting 1930/ 1931. 3. Overeenkomst met de Vereeniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs t.z. het gebruik van het gymnastieklokaal door de Openb. school. 4. Verordening op het open baar lager onderwijs in deze gemeente. 5. Toekenning aan de Provincie van een bij drage over een gedeelte v. d. weg Zeg- waart—Boskoop (150 Meter). 6. Aanvrage om gelden voor een nieuw geschat lokaal en voor de verbouwing daarvan van de lt. K. school Groenendijk. 7. Aanvrage om gel den voor aanschaffing van leermiddelen voor het U. L. onderwijs aan de Chr. school Dorp. 8. Verzook om bijdrage voor een tweede kind opgenomen in het gesticht „Effatha" te Voorburg. 9. Verzoek om ver hooging van de beloouing voor de bedie ning van de brug in den Gemeeneweg. 10. Vaststelling van <le voorschottx op de ver goeding krachtens artikel 101 der L. O.-wot aan de bijz. lagere scholen over 1930. 11. Als voren aan de Chr. school voor U. L. O. aan het Dorp. 12. Vaststelling van de vergoe ding bedoeld in artikel 101 der L. O.-wet aan de bijzondere scholen voor gewoon la ger onderwijs over 1927. 13. Gemeenschap pelijke regeling met Benthuizen omtrent de toelating van kinderen op de Openbare la gere school aldaar. 14. Rekening en verant woording van de Werkverschaffing. J5. Voorstel Koudekerk tot afbraak van de bij de brug behoorende oude gebouwen en de bouw van een schuurtje. 16. Vaststelling primitief kohier hondenbelasting 1930. 17. Aanvrage ontslag van den Onderwijzer v. d. Openb. Lagere school. 18. Benoeming van een onderwijzer (Aanbeveling: J. Brouwer te Goes, J. M. van der Harst te Gouda, G. Heymenberg Jr. te Gouda). 19. Voorstel i. z. de verbetering der wegen. 20. Benoeming van een lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim aan het Dorp, vacature A. P. Heyker (aanbeveling J. B. Timmer mans, W. Loomans D. Z. 84). 21. Wijziging der verordening op het beheer van het Waterebedrijf. 22. Benoeming oommissic inzake een weg naar en door het Rietveld. 23. Wijziging begrootingen dienst 1929 en 1930. WADDINXVEEN. De laatste molen. De gemeente Waddinxveen, eertijds zoo vele molens rijk, zal binnenkort haar laat- sten molen verliezen. Brandde eenige ja ren geleden de mooie korenmolen van den heer Spruytenburg tot den grond af, thans zal de molen, tot voor kort eigendom van thans wijlen den heer Galama en schilder achtig gelegen aan de Gouwe, onder sloo- pershanden vallen. Binnen enkele dagen zal reeds met sloopen worden begonnen. Een molen*^Tie niet ver dwijnt ie hiei.. Handelsmerk van de Spbor's Mosterdfa- brieken, sinds 1088 gevestigd te (JulemborgL.. (Reel.) 312 ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoot J. E. van Heiningen slaagde te Amsterdam voor het examen schipper in de binnen vaart. Aanrijding. Gisteravond werd door den bestuurder een vrachtauto op den hoek Brugstraatvan Mandersloo6traat een fietsrijdster aangereden, waardoor haar bijkans nieuw rijwiel geheel werd vernield. De berijdster kwam met den schrik vrij. Kath. voetbalclub. Naar wo verne men worden alhier pogingen aangewend om tot oprichting te komen van een R.-K. voet bal vereeniging. We verwijzen dienaan gaande naar een kleine annonce in dit nummer. Z0ETERW0UDE. Geboren:1 Pleun z. v. P. Rijnsburger en M. Groen. Arie Cornelis z. v. J. D. van den Akker en A. Bas. Johanna Apolonia Theresia d. v. J. J. Rodewijk en J. A. van der Meer. Ondertrouwd: Johannes Vink en Catharina Cornelia Overdevst, Simon Petrus Hendrikus Hoogeveen en Cornelia Maria Coptein. Cornelis Johannes van Klink en Apolonia Benigna van Laere. Overleden: Jacobus Wilhelmus van Rijn 2 j. Cornelia Helena Taneman 10 maanden. EN0EMINGEN. in het Bisdom Haarlem. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd de volgende weleerw. heeren: tot pastoor te 's-Gravenhage (H. Agues) F. Karskens; te Hoofddorp (Haarlemmer meer) F. Huf; te Overzande, S. Willcmsen die kapelaan was te Amsterdam (H. Hart van Jezus), alsmede tot kapelaan: te Was senaar (H. Willibrordus) A. Verhagen; te Amsterdam (H. Nic. binnen de V,), W. Beude, die kapelaan wat te Rhoon. Z. D. H. heeft een nieuwe parochie op gericht te Rotterdam, Heyplaat, en be noemd tot Pastoor aldaar den weleerw. Pater F. Collignon S.S.C.C. en tot kape laan den weleerw. Pater B. Winters S.S. C.O. Pastoor B. J. Hermans. Gedurende de Paaschmis overkwam Za terdag pastoor B. J. Hermans te Ooster- blokker een ongesteldheid, zoodat het H. Misoffer, gevorderd tot het- „Gloria", moest worden afgebroken. Uit voorzorg werden Z.Eerw. de laatste H.H. Sacramenten toegediend. Intusschen is de toestand iets verbeterd. De toestand van pastoor Engering. De toestand van pastoor Engering te Castricum, die op Witte Donderdag van de laatste H.H. Sacramenten werd voorzien, is langzaam achteruitgaande. Vrijdag kwam Z. D. H. Mgr. Aengenent den lijder bezoeken. Mgr. Aengenent is, zooals men weet, te gelijk met pastoor Engering kapelaan ge weest te Roelofarendsveen, waar pastoor Engering toen oudste kapelaan was. Se dert dien bestaat er tusschen beiden een hechte vriendschap. »Tijd." VOETBAL DTOC. HAARLEMSCHE BOND. DE MISSIE-WEDSTRIJD TE AMSTERDAM. De samenstelling van het elftal. De Technische Commissie heeft het bondselftal, dat op 11 Mei a.s. te Amster dam in den Missiewedstrijd tegen Limburg zal uitkomen voorloopig als volgt samen gesteld: Doel: Alsemgeest (D. H. L.). Achter: Keek (Wilskracht) en v. d. Kley (L. en Snel). Midden: Kamer (T. Y. B. B.), Blewanus (Leonidas) en Vervloet (D. H. L.). Voor: R. v. d. Sande (Leonidas), Hoo- gelander (Graaf Floris), De Jong (De Meer), Oostermeijer (V. I. C.), Kortman (Leonidas). Uitslagen van 2den Paaschdag. Proefwedstrijd. Zuid.HoIl. Elftal—N.-HolL Elftal 0—3 Tweede klasse. BVolendam: Volendam 2Zwaluwen 3 Zwaluwen n. o. E Schiedam: S.G,V.Spartaan 2 01 Schiedam: Excelsior 2Activitas 01 Vierde klasse. D Heemstede: H.B C. 4B.S.M. 2 n. d. Haarlem: T.Y.B.B. 4—R.K.V.Z. 2 3-3 Haarlem: Victrix 2Concordia 2 H R'dam: Activitas 2Leonidas 5 07 Schiedam: Excelsior 4Duiven 4 40 J A'dam: St. Louis 3Z.P.C. 3 04 HOCKEY NEDERLAND—DU ITSCH LAND. Het Nederlandsche Elftal samengesteld. Het Nederlandsche hockeyelftal, dat Zondag 27 April a.s. tegen Duitschland in het Olympisch Stadion te Amsterdam zal spelen is als volgt samengesteld: Doel: Hardebeck (Amsterdam). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres- ling (H.O.C.). Midden: Lob (HJD.M.), van der Bovaert (H.D.M.) en van Lierop (Hilversum). Voor: Maas (Haagsch Lyceum), Jannink (Enschede), Dupon (Haagsch Lyceum), van Wijk (T.O.G.O.) en Van Tienhoven (Hil versum). Als reserve is verkozen H. Leegstra (Hilversum). i Van der Rovaerfc speelt dus weer mede. Deze H. D. M.-speler is veel beter als spil dan Leegstra, en daar v. d. Bovaert thans weer beschikbaar is, spreekt het vanzelf, dat hij weer als spil is verkozen. De eenige wijziging in de ploeg is dus de vervanging van C. van der Hagen door Lob (H.D.M.). Wij gelooven, dat ondanks de zware ne derlaag tegen Engeland, deze ploeg goed partij zal geven a.s. Zondag tegen de Duitschers. We hebben nog revanche te nemen voor de laatste nederlaag te Bar celona. Engeland naar Nederland. Naar wij vernemen zijn er te Scarbo rough voorloopige besprekingen gevoerd om een ontmoeting tusschen het Engelsch en Nederlandsch elftal in Nederland mo gelijk te maken. Het is waarschijnlijk dat het Engelsche e'.ftal ons land zal bezoeken, doch wanneer dit zal geschieden staat nog niet vast. „Hbld." Van Tienhoven naar Ned.-lndië. Naar het „Hbld." verneemt, zal de linksbuiten van het Nederl. elftal H. van Tienhoven in December a.s. naar Ned-In- dië vertrekken, zoodat hij zeer waarschijn lijk -Zondag a.s. tegen Duitschland zijn laatsten internationalen wedstrijd speelt. ATHLETIEK De internationale vierdaagsche afstands- marschen 1930. In verband met het naderen van het tijd- Btip 15, 16, 17 en 18 Juli, waarop de vierdaagsche afstandsmarschen te Nijme gen wederom zullen plaats hebben, acht de Regelingscommissie (secretaris de heer J. R. Breunesse, Tamarindestraat 3 te Den Haag) het wenschelijk er op te wijzen, dat het thans tijd is met de onmisbare training aan te vangen en zich bij die training zoo stipt mogelijk te houden aan de in het Re glement opgenomen 'trainingstabel. Men be ginne vooral met h'bt loopen over kleine afstanden en vermijde in elk geval het maken van oefeningsmarschen boven de 60 K.M. Marschen, die boven dezen afstand uitgaan, zijn doelloos. Ten overvloede wordt er nog eens aan herinnerd, dat de burger-deelnemers ver plicht zijn lid te worden van den Neder- landschen Bond voor Lichamelijke Opvoe ding (N.B.v.L.O.). Dat lidmaatschap be hoeft slechts 1.per jaar te kosten, doch het bestuur zal het natuurlijk hoogelijk op prijs stellen, indien men zich bij de bepa ling zijner contributie niet aan dat mini mum houdt, want de kosten der marschen zijn vele. Het zal de Commissie voorts aangenaam zijn, wanneer de adspirant-deelnemers niet wachten met hun aanmelding tot den uiter sten termijn (14 Juni 1930, 12 uur), doch zulks eèrder doen, opdat tijdig over alle gegevens wordt beschikt, welke noolig zijn onl de marschen in alle opzichten be hoorlijk voor te bereiden. ZWEMMEN Europeesch record 400 M. rug. De Fransche zwemmer Fayé heeft in Clermond-Forrand in het Hallen zwembad de 400 m. rug gezwommen in 5 min. 51.4 sec. en daardoor het Europeesch record van den Duitscher Küppers, die onlangs te Bremen 5 min. 57.6 sec. zwom, verbe terd. Zwerr.record erkend. Het door mej. Braun in Februari jl. te Den Haag verbeterde Europeesch record 400 M. vrije slag is door de F. I. N. A. ge homologeerd. SCHAKEN Om het kampioenschap van het District Zuid-Holland. In „In den Vergulden Turk" is gister avond de eerste wedstrijd om bovenge noemd kampioenschap gespeeld tusschen den kampioen van 2A Noord (L. S. G. I) en den kampioen van 3 A Zuid (N. R. Sch. III). Het Leidsch Schaakgenootschap behaalde een flinke overwinning (7—3). De tweede wedstrijd zal op Maandag 5 Mei a.s. te Rotterdam worden gespeeld. Do volledige uitslag is de volgende: 1 M. J. VeenstraG. Bosscha 1/21/2 2J. JohansenW. H. Bosscha 01 3 P. M. van As—W. Demmendal 01 4 J. Levin—Ir. J. J. G. v. Hoek 01 5 W. H. J. Haag-W. H. v. d. Nat 0—1 6 S. FrenkelDr. O. H. Hins 01 7 S. MondererM. M. Segaar 10 8 Ed. Kiehl—W. de Bruin 1/21/2 9 J. v. Tongeren—M. Bloem 10 10 M. v. d. SluisD. de Jong 01 Totaal37 DE „GRAF ZEPPELIN" NAAR LONDEN Niet over Nederland. Kapitein Lehmann heeft in een onder houd medegedeeld, dat het luchtschip „Graf Zeppelin" Zaterdagochtend a.s. te zeven uur zal vertrekken voor een vlucht naar Engeland. Daar do Engelsche regeering toestem ming heeft verleend voor een landing to Darlington ten Noorden van Londen zal, wanneer de weersomstandigheden het toe laten, een tusschenlanding worden ge maakt. Dr. Eckener, die terzelfder tijd uit Amerika in Londen aankomt, zal zeer waarschijnlijk met den „Graf Zepeplin" naar Friedrichshafen terugkeeren. De vlucht gaat zeer waarschijnlijk niet over Nederland, doch Bazel, Besangon en vandaar langs de luchtlijn Londen. DE „GRAF ZEPPELIN" TE BONN. De „Graf Zeppelin" is gistermiddag te 1 u. 25 onder het gejubel van dè bevolking en het zingen van het volkslied op het vlieg veld Hangelar te Bonn geland. Soldaten hielden het luchtschip op den grond. Reeds zeer vroeg in den morgen stroom den duizenden menschen, bij een heerlijk zonnetje, naar he: vliegterrein. Even voor eenen werd de „Graf Zeppelin" boven Bonn waargenomen. Twintig minuten later werd de tros door het personeel van het vliegveld gegrepen en op het terrein getrokken. De Opperpresident begroette den leider van het luchtschip, kapitein Lehmann, en drukte zijn vreugde uit over de goedgelukte landing. Ongeveer 150.000 personen hebben dit gebeuren gadegeslagen. Even over tweeën steeg het luchtschip „Graf Zeppelin" weer op voor den terug tocht. Gisteravond om 7.45 is het na volbrachte Rijnvaart behouden te Friedrichshafen ge land. Een nieuw wereldrecord van Lindbergh. Overste Lindbergh heeft, vergezeld door zijn echtgenoote een nieuw record behaald voor een vlucht over het Amerikaansche vasteland van kust tot kust. Hij legde den afstand Los AngelesNew York af in slechts 14 uur en 44 minuten met een" tus schenlanding te Wichita (Kansas). Tot nu toe bedroeg het record vijftien uur en 38 minuten. Lindbergh gebruikte voor deze vlucht een eigen speciaal voor de vlucht gebouwd toestel. Hij vloog op drie tot zeven duizend meter hoogte. De grootste snelheid be droef 288 K.M. per uur. ST.-AUGUSTINUSVEREENIGING In een der zalen van den Dierentuin te 's-Gravenhage heeft gistermorgen onder groote belangstelling de 3Sste Algemeene Vergadering der Diocesane Ver. St. Augus- tinus plaats gevonden onder leiding van den heer H. G. de Boer uit Noord wijk-B. Te half tien werd in de Kerk van O. L. Vr. van Goeden Raad aan het Bezuiden- hout door den Diocesanen Geestelijken Adviseur Prof. P. J. M. Heskes, uit War mond, een H. Mis opgedragen. Ongeveer te half elf kwamen de dames en heeren in de Dierentuinzaal bijeen, waar op het podium het vaandeel der Haagsche afdeeling tusschen palmengroen was opgesteld. De voorzitter der Haagsche afdeeling, de heer C. F. Bijlsma, hield een korte wel komstrede. Vervolgens begroette de voorzitter, de heer H. G. de Boer, de dames en heeren. In zijn openingswoord wees de voorzit ter terug naar de jaarvergadering van 1929 waar zulk een luister werd bijgezet door de tegenwoordigheid van onzen Doorluoh- tigen Bisschop Mgr. Aengenent. Spr. brengt in herinnering de gedachten door hem teen' naar voren gebracht bij de inleiding omtrent de ijzeren wet van gaan en komen, ook in onze gelederen. Spr. meende er toen aan te moeten herinneren, dat nieuwe tijden een nieuwe mentaliteit kweeken, die wij allen tot onze schade kun nen negeeren, maar die wij liever in dienst onzer organisatie moeten stellen! De pe riode, die achter ons ligt, heeft ons ruim schoots gelegenheid gegeven, de meerdere of mindere juistheid dier woorden te con troleeren. Onze geheele maatschappij verkeert in een periode van vernieuwing ik zeg niet: verbetering dus zal bet ondenk baar zijn, dat het onderwijs ten slotte aan de a'^emeene wetten ontkomt. Meet ik U wijzen op de beide polen, waartusschen het wereldgebeuren zich afspeelt, en waar in s.mmigeu het gaarne zien culmineeren, op facisme en bolsjewisme) Op het laat ste vooral, dat onder al'e vormen zich zoekt in te dringen en dit ook inderdaad sterker doet, dan wij misschien vermoe- don. Inderdaad lijkt mij het dwaallicht uit het Oosten van Europa een der grooto^ ge varen, die onze cultuur en dus de Christe lijke opvoeding der jeugd en dus het onder wijs bedreigen. Gezien de nooit rustende onder- en bo- vengrondsche bolsjewistische propaganda, is het zaak, ook voor ons opvoeders, waak zaamheid te betrachten. Naast dezen plicht van den kant der opvoeders staat evenwel de plicht der Overheid, alles te vermijden, wat bij de onderwijzers het richtig volbrengen van hun taak kan bemceilijken. Ten voritre jare mocht ik den wensch uitspreken, dat de komende regeeringsperiode zou goeilmaken wat tot dusver achterwege was gebleven: herstel van rechtmatig bestaande grieven. Het stemt niet tot blijdschap, dat mi nister de Geer nog onlangs in de Eerste Kamer verklaarde, hoe niet alleen Z.-Ex cellentie er niet aan denkt onze wenschen in te willigen, maar dat zijn opvatting ten deze door de Regeering gedeeld wordt. Evenmin stemt het tot vreugde, dat de Kamers niet minder in gebreke zijn geble ven, om krachtig -aan te dringen op een uiteindelijke oplossing van het salaris- vraagstuk. Te minder waar op grond van niet verwezenlijkte eischen het program punt van onze Katholieke Staatspartij nog als richtsnoer voor regeeringsarbeid in de huidige regeeringsperiode uitermate lei dinggevend is. De conclusie ligt voor de hand: onze Federatie, die haar derde lustrum is aangevangen, mag niet rusten, voor recht is gedaan. Eerst dan schrappen wij het punt Salaris-actie van ons pro gram. Nu ik de materieele nood en van ons corps met een enkel woord aanstirte, mag ik niet nalaten, in verband met deze agenda, op iets anders te wijzen. Ik be deel de pesitie, waarin vele onzer collega's uit de groote steden komen te verkeeren, door het feit, dat <Je bevolking der centra zich langzaam maar gestadic naar de gren zen der stad verplaatst. Niet alleen ker ken, ook scholen worden opgeheven als gevolg van deze exodus. Dit b'-engt voor de betrokken leerkrachten bestaansmoeilijk- heden mede, die maar ten dee'e worden opgelost door de omstandigheid, dat er oen wachtge7dreceling is. Ons hoofdbestuur is ten deze diligent, al blijkt daarvan mis schien weinig. Maar het staat hier voor een prob'eem, dat een vorm van oplossing zou vinden, indien de nieuwe scholen, die aan de grenzen der grootsteden ontstaan, hun deuren openden voor de leerkrachten, die ontslagen ziin door opheffing hunner betrekking. Goed functionneerende School raden zullen den weg moeten aangeven. Moge het vraagstuk spoedig een oplossing vinden, waarbij de betrokken belangen zoo min mogelijk geschaad worden. Naast het hier aangestipte vraagstuk staat nog een ander, dat ons evenzeer zorgen baart. Het is het feit, dat de stichting van nieu we scholen de benoemingskansen van lee- kenonderwijzers niet vergroot. Aannemend het axioma, dat het schoolbestuur vrij is in de keuze der leerkraobten, moge toch de vraag gesteld worden, of de Katholieke Opleiding aan haar doel beantwoordt, als zij in staat stelt tot het behalen van akten, die nooit den toegang tot de school ope nen. Nadat het Bondslied door de aanwezi gen was gezongen, deed de voorzitter en kele mededeelineen van meer internen aard de vereeniging betreffende. Voor de zielerust van overleden leden werd gebeden. De rijksinspecteur bij het L. O., de heer Pattist, bracht een woord van dank voor de rct hem gerichte invitatie, welke hij met groote blijdschap heeft ontvangen en waarin hij een bewijs van vertrouwen, de onmisbare factor voor iedere goede samen werking, heeft gezien. Spr. wenscht de ver-_ gadering een goed succes toe en hoopt, dat zij een nieuwe en bloeiende tak aan den vruchtbaren boom van het Onderwijs zoude mogen worden. (Aoplaus). De heer Speller, hoofdbestuur, werd bij acclamatie herkozen. Bij de verkiezing van een lid van de Sint Alphonsuscommissie werd inplaats van de heer A. v. d. Kroft gekozen de heer A. L. van Heteren te Leiden. De voorzitter brengt den afgetreden functionaris dank. Tot leden van het Federatiebestuur wer den de heeren H. G. de Boer en H, Th. v. d. Krogt herkozen, terwijl als leden- plaatsvervangers de heeren J. Klooster man en H. v. d. Putte zonder stemming werden aangewezen. Tot lid van de O. I. Z.-commïssie vaca- ture-H. Th. Krogt, werd na herstemming tusschen de heeren Damman uit Amster dam en H. C. J. v. Nimwegen, Rotterdam, laatstgenoemde verkozen. Op voorstel v. d. voorzitter werd vervol gens den heer Wittenberg, oud-voorzitter der De'ftsche afdeeling, die zich in den loop der jaren groote verdiensten voor de Dioces. Ver. St. Augustinus heeft weten ,te verwerven, het eere-lïdmaatschap aange boden. Voor deze onderscheiding braoht de heer Wittenberg zijn dank. Pater Dr. N. Th. Vlaar, O.E.S.A., rector van het R.-K. Lyceum te O verveen, hield een lezing over zijn groote Ordestichter St. Augustinus, als paedagoog. Spr. legde den nadruk op de hoofdtrekken van zijn karak ter in het algemeen en van leer en metho de in het bijzonder. Aangenomen werden na discussies eeni ge wijzigingen in de statuten. Bij de rondvraag kwam de schoolartsen- dienst ter sprake. Gewaarschuwd werd te gen de gevaren vooral op het platteland en de nadruk werd gelegd op het ge- wenschte, eerst kennis te nemen van de instructie van den arts. Ten slotte werd nog de hoofdakte-studie ter sprake gebracht, die door velen te- zwaar wordt geacht en nadeelig voor de gezondheid der studeerenden. Met een woord van dank voor het uit stekend slagen sloot de voorzitter hierna de vergadering. Vraag: Tk heb een zoon, die voor de tweede maal gaat trouwen. Heeft hij nu nog zijn ouders noodig? Hij is 25 jaar. Antwoord: Zoolang een kind nog geen 30 jaar is, is hij (zij) verplicht'de toe stemming van zijn (haar) vader en moe der te verzoeken. Wanneer die toestemming niet verleend wordt, kan de tusschenkomst van den kantonrechter worden ingeroepen. De ouders kunnen dan door hun weigering het huwelijk drie maanden uitstellen. Geboren: Jacobus Johannes z. van J. J. van Weern en A. Punt. Cornelis Arie z. van C. v. d. Hee en A. de Vos. Jannie Gerda d. van W. van Galen en W. de Vos. Z Johannes z. van P. van Kreunin gen en G. van Eek. Adriaantje Eliza beth d. van J. van Biemen en J. Hagesteyn Leendert Herman z. van A. Ivom en J. T. Giliam. Teunis z van G. C. Kamper en M. C. Barth. Elizabeth d. van Th. de Groot en C. v. Egmond. Jannetje d. van L. van Vliet en G. v. d. Bijl. Willem z. van T. Huisman en M. Waardenburg. Jacobus z. van A. van den Hoek en C. v. Klaveren. Jan z. van Jouke Nagtegaal en R. de eus. Johanna Wilhelmina d. van J. van Leeuwen en S. C. Burggraaf. Hendrikus Bernardus z. van L. Aartman en G. A. Roling. Johannes z. van W. den Hertog en B. J. de Jong. Jacobus Johan nes z. van H. de Groot en M. M. Westerho ven. Overleden: Anna Groen in 't Woud 44 j. E. J. van Haren 5 w. Annetje Catoen echtg. van J.. Prins 48 j. J. de Braven jm. 7 j. J. van Arkel wed. van 31. Munnik 76 j. Ant. J. Redegeld jm. 11 maanden. Gehuwd: P. A. Boere 25 j. en H. v. d. Mei 19 j. J. de Hartogh 26 j. en L. de Vos 20 j. Ondertrouwd: W. J. Piek (Schie dam) en C. Alkemade. H. v. d. Nieuwen- dijk en M. Koope. Lustrumbeker-competitie. A'dam: Amsteldijk 2Santpoort 2 26 R'dam: SpartaanD. H. L. 2 80 Beslissingswedstrijd. Krommenie: A.R.C.Purmerend 43 Promotie-degradatie competitie. Weesp: The Victory 1—V.V.A. 2 3—3 KON. NED. VOETBALBOND. A. S. C.-tournooi om den Harmonie-beker. Het programma voor het A. S. C.-tour- nooi om den Harmonie-beker, op 27 April a.s. op het terrein aan de Kempenaerstraat te houden, luidt als volgt: 11 uur: Concordia—A. S. C. 12.15 uur: V. O. O—Kampong. 1.45 uur: Verliezersronde. 2.45 uur: Eindstrijd. De wedstrijden duren tweemaal dertig minuten zonder rust. Bij gelijk spel be slist het lot. De eindstrijd duurt tweemaal vijf en veertig minuten met rust. Bij gelijk spel 2 maal 7 1/2 minuut ver lengen daarna beslist het lot. De K. N. V. B. heeft aan alle deelne mende vereenigingen uitstel van wedstrijd verleend.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6