De Leidsche Studentenfeesten in Juni a.s. ZATERDAG 19 APRIL 1930 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 Wedstrijdprogramma voor a.s. Maandag. Proefwedstrijd te Noordwijk. 2 uur: Zuid-Holl. XINoord-Holl. XL Oe competitie. Vierde klasse D. H. B. C. IV—B. S. M. II; T. Y. B. B. IV K. K. V. Z. II; Victrix IIConcordia II R. K. Sportveroeniging A. V. V. Maandag 21 April, 2en Paaschdag, speelt A. V. V.b om 12.30 uur tegen D. H. L. b te Delft. Wij zijn er van overtuigd, dat de A. V. V.'ers hier hun beste beentje zullen moeten voorzetten om succes te behalen, daar D. H. L. thuis niet gemakkelijk te overwinnen-i«. Wij vertrouwen, dat de Ju nioren zullen spelen als in de laatste wed strijden, waarin door samenspel en enthou siasme zulke mooie resultaten bereikt wer den. In elk geval rekenen wij op een goed resultaat en zoo mogelijk één puntje. A. V .V. II speelt om 2.30 uur vriend schappelijk togen S. N. A. II te Stompwijk. Wat hier de uitslag zal zijn, durven wij niet zeggen, evenmin als van de wedstrijd A. V. V. 3D. H. B. 2 om 12.45 uur op het A. V. V .-terrein. Alleen vertrouwen wij, dat allen hun beat zullen doen de A. V. V.- kleuren boog te houden en een paar punt jes binnen te halen. Zeer waarschijnlijk speelt A. V. V. I. te 2.30 uur op eigen terrein vriendschappe lijk tegen L. en S. II. Veel succes. LAWN-TENNIS OM DEN DAVIS CUP. NederlandFinland waarschijnlijk te Amsterdam. Het is zoo goed als zeker, dat de wed strijd voor de eede ronde van den Davis Cup, NederlandFinland, reeds vastge steld op 16, 17 en 18 Mei, in Amsterdam gehouden zal worden; het bestuur van D. D. V., heeft althans aan het bondsbe- stuur te kennen- gegeven, dat het gaarne dien wedstrijd in het Stadion aan den Amstelveonschen weg zal organiseeren. Aanvankelijk was het be-stuur van D. D. V. alleen genegen om den wedstrijd NederlandJapan, indien tenminste beide landen het tot den halven eindstrijd zou den brengen, in Amsterdam te organisee ren. Inmiddels hebben er echter bespre kingen plaats gevonden tusschen het da- gelyksch bestuur van den Bond, de spe lers voor den Davis beker, en de afge vaardigden van de M. E. T. S., Noordwijk en D. D. V. Hierbij is de opvatting van de spelers aanvaard dat in een Davis Cup wedstrijd vooral moeten gelden de omstan digheden die de kansen voor een goeden uitslag zoo gunstig mogelijk maken. En daartoe behoort het spelen op een terrein waarop de spelers zich het beste thuis voelen. Hetgeen met Amsterdam nog niet het geval is, althans niet voor de spelers die bereids voor den Davis Cup gevraagd zijn: Timmer en Diemer Kool. Beide spe lers hebben echter vooropgesteld, dat zij zich geheol bij elke vaststelling van de ko mende wedstrijden zouden neerleggen. Bij het dagelijksch bestuur van den Bond be staat de meening (en o.i. niet ton onrechte) dat de kansen voor den wedstrijd tegen Finland niet in gevaar gebracht worden, wanneer dezo wedstrijd in Arasterdam ge speeld wordt. Het is in verband hiermee dat het bestuur van D. D. V. nu gevraagd heeft dezen wedstrijd voor Amsterdam vast te stellen en het is ook te verwachten dat het dagelijksch besta ui' hiermee ac- coord gaat, dunkt ons. HOCKEY Scarborough—Pioniers 0—3. Op heb veld te Scarborough op ongeveer 100 meter afstand van de vrij wildo zee, gevolg van een nogal krachtigen Noorden wind, hebben de Hollandsche Pioniers gis termiddag hun eersten wedstrijd gespeeld in het tournooi te Scarborough en een groot succes behaald door de Scarbonians, een van de sterkste ploegen uit het Noor den met 30 te kloppen. ATHLETIEK Geen demonstratie bi] den voetbalwedstrijd Nederland—België. Van den Kon. Ned. Voetbalbond is thans bericht ingekomen, dat het geven van een athletiek-demonstratie ter gele genheid van den voetbalwedstrijd Neder landBolgië op 4 Mei in het Olympisch Stadion te Amsterdam, niet kan worden toegestaan. Deze onverwachte weigering heeft bij do Kon. Ned. Athletiek Unie, waar men de voorbereiding reeds ter hand had genomen, groote teleurstelling ge wekt. ZWEMMEN Leidsche Reddingsbrigade. Op de laatst gehouden bestuursvergade ring werden de functies in het bestuur als volgt verdeeld: W. F. v. Ingcn Sche- nau. voorzitter; B. Planjer, le secretaris: II. Quest-roo, 2e secretaris; W. F. v. d. Reijden, penningm.; H. E. de Heiden, H. v. Leeuwen en F. v. d. Mark Jr., alg. werkzaamheden; F. v. d. Mark Sr, Julia- nastraat 4143, onderzoek inzake ver richtte reddingen. Met de controle en de zorg voor de materialen zijn belast do hoeren: W. F. v. Ingen Schenau, Aalmarkt 16. tel. 421; W. F. v. d. Heijden, Nieuwe Rijn, tel. 484 cn F. v. d. Mark Jr., Julianastraat 4143, tel. 2100. Besloten werd om deel te nemen aan le wedstrijden van het Oranje-kruis, op •21 Juni a.s. hier ter stede to houden. De zomercursussen iu zwemmend red- ien zullen gehouden worden Vrijdags avonds in de zweminrichting aan de Zijl en 's Woensdagsavonds in de zweminrich ting. nabij den Hooge Rijndijk. Na Paschen zal een herhalingscursus worden gehouden in opwekken van levens geesten enz. voor deelnemers(sters) aan wedstrijden voor candidaten voor het exa men Ned. Bond enz. WATERSPORT Rondvaart door Nederland. De Commissie voor den Rondvaart door Nederland heeft de tochten vastgesteld, iie dit jaar kunnen worden gevaren. In vergelijking met die van verleden jaar werden op verzoek van de roeiers en kele wijzigingen aangebracht. Het traject door Zuid-Holland werd hierom in tweeën gesplitst. Een gedeelte, waarin het beva ren der groote rivieren voorkomt en een, dat grootendeels binnendoor loopt. In bei de werd den Haag als controlestation weg gelaten. De tochten zullen er thans als volgt uitzien: Voor alle soorten vaartuigen: Tocht No. 1. Alkmaar, Amsterdam, Haarlem, Loosdrecht, Maarssen, Oude Wetering, Uithoorn, Zaandam. Tocht No. 2a. Aalsmeer, Dordrecht, Gorkum, Gouda, Oude Wetering, Rotter dam, Utrecht, Warmond. Tocht No. 2b. Aalsmeer, Geldermalsen, Gouda, Utrecht, Vianen, Warmond, Woer den, Wijk bij Duurstede. Tocht No. 3. Arnhem, Gorkum, Helmond, 's-Hertogenbosch, Mook, Nijmegen, Roer mond, Wijk bij Duurstede. Tocht No. 4. Apeldoorn, Arnhem, Does burg, Gendringen, Hattem, Zutphen, Zwartsluis, Zwolle. Tocht No. 5a. Assen, Bergumerdam, Groningen, Grouw, Leeuwarden, Lemmer, Sneek, Zwartsluis. Tocht No. 5b. Berghimmerdam, Grouw, Leeuwarden, Lemmer, Sloten, Sneek, Wor- kum, Woudsend. Alléén voor zeewaardige motorbooten, en zeiljachten: Tocht No. 6. Din tel, Dordrecht, Helle- voetsluis, Rotterdam, Terneuzen, Veere, Wemeldinge, Zijpe. Tocht No. 7. Amsterdam, Blokzijl, Elburg, Enkhuizen, Harderwijk, Hoorn, Kampen, Marken, Medemblik, Muiden, Lemmer, Spakenburg, Stavoren, Urk, Volendam. De controle-stations zijn in alphabetische volgorde genoemd. De Commissie mocht reeds vele definitie ve toezeggingen voor prijzen ontvangen. Over enkele wordt nog gecorrespondeerd. De uitgeloofde prijzen zullen in het toer- boekjo worden vermeld. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd Excelsior II—Holliandia I voor de 2e kl. L. B. B. luidt: Wat de lustrum viering brengen zal P. M. v. d. Burg (Holl.) 150 36 26 4.16 Th. Duivenvoorden (xc.) 81 35 10 2231 B. v. Beelen 138 53 21 2.60 B. Duivenvoorden 150 53 24 2.83 G. Guyt (res.) 150 62 13 2.09 W. v. Gerven 150 62 16 2.41 D. Klein 122 62 7 1.96 J. Duivenvoorden 150 62 10 2.41 Waar de plannen voor de aanstaande Lustrumviering van het Leidsche Studenten corps sinde korten tijd eenigszins vasteren vorm hebben aangenomen en uit het voor- loopig programma een ernstig streven spreekt van de Lustrumcommissie om de burgerij in meerdere mate dan de laatste jaren in de feestviering te doen deelen, zoo komt het ons gewenscht voor, ook de bui tenwereld in kennis te stellen van hetgeen sinds maanden de corps-samenleving in heftige beroering brengt. De Lustrumweek loopt van 23 tot en met 28 Juni en wordt voorafgegaan door nationale roeiwedstrijden van „Njord" op Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Juni. Deze wed strijden zullen worden gehouden op het Oegstgeester Kanaal. DE FEESTVIERING IN DE STAD. Lunapark. Optocht Sportfeesten. Vuurwerk. Concerten. Op Maandag 23 Juni heeft de intocht der reünisten plaats en zijn de feestelijk heden van internen aard in de Stadsgehoor zaal, welke als feestgebouw is ingericht. Dinsdagmiddag te 2 uur wordt op het Schuttersveld een groot Lunapark geopend, dat dagelijks van 2 uur bot middernacht tegen een prijs van slechts 10 cents toe gankelijk zal wezen. Alleen Donderdag avond na 7 uur wordt hierop een uitzonde ring gemaakt met een toegangsprijs van 25 cents. Tegelijkertijd met de opening van het Lunapark vertrekken de deelnemers aan het waterfeest „De Vliegende Hollander" vanaf de Beestenmarkt naar Warmond, waar de eerste spelopvoering wordt gege ven. Daarover straks meer. Des avonds te ongeveer halftien trekken de versierde en verlichte schepen van de hoofdpersonen uit het spel, omgeven door tal van kleinere scheepjes, de stad binnen door de Oude Vest. De Vickingers, enz., ontschepen op de Beestenmarkt. Hier wordt een optocht geformeerd met ruite rij, muziekcorpsen, enz., welke de stad doortrekt om op „Den Burcht" te worden ontbonden. Woensdagmiddag te 1 uur zal deze op tocht zich in gewijzigden vorm herhalen; de stoet zal dan grooter zijn en de reeds eerder door ons vermelde route volgen. We herinneren er slechts aan, dat nabij het Vvaaghoofd een spiegelgevecht of an derszins zal worden geleverd en dat de stoet na deze tocht door de stad aan de Beestenmarkt sal worden ontbonden. 's Avonds geeft „Sempre Crescendo" in het feestgebouw een concert, gevolgd door Excelsior: 3 gew. partijen. Eoilandia: idem. De uitslag van den wedstrijd de Kroon I L.U.T.O. I voor de 3c kl. L. B. B. luidt: N.N. (LUTO) 87 26 7 2.19 K. de Mol (de Kr.) 100—26 13 3.84 G. Bos 62 37 7 1.67 J. Remmerswaal 100 37 16 2.70 H. Niekerk 75 36 6 2.08 A. v. Duivenbode 100 36 14 2.77 L. v. Keeken 89 40 •11 2.22 M. Zuiderduin 100 40 19 2.50 De Kroon: 4 gew. partijen. LUTO 0 id. De uitslag van den wedstrijd DOS II- Hollandia I voor de 2ekl. L. B. B. luidt: B. v. Beelen (Holl.) 150 44 13 3.40 C. Hendriks (DOS) 146 43 24 3.39 W. Haasnoot 125 42 13 2.97 A. J. Offenberg 150 42 11 3.57 D. Klein 78 50 lï 1.56 H. Rietbergen 150 50 16 3.— DOS 2 gew. partijen. Hollandia 1 id. De partij P. M. v. d. Berg1—R. Vos moet nog gespeeld worden. De uitslag van den wedstrijd Kr.o.t.S. D. O. I voor de 3e kl. L. B. B. luidt: C. Sohouten (S.D.O.) 67 22 11 IDA D. G. v. d. Voort (Kr.o.t.) 100 22 13 4.54 R. Kantebeen 89 36 14 2.47 H. P. v. Amsterdam 100—36 15 2.77 H. Nas veld 73 40 9 1.82 G. v. d. Berg 100 40 11 2.50 A. J. Kantebeen 89 40 11 2.22 J. v. d. Poel 100 40 12 2.50 Kr.o.t. 4 gew. partijen. S.D.O. 0 idem. De uitslag van den wedstrijd D.O.S. III de roon I voor de 3e kl. L. B. B. luidt: Kl. de Mol (de Kr.) 100 30 70 3.33 J. Rutgers (DOS) 81 29 13 2.79 J. Remmerswaal M. Geertsma 100 24 16 4.16 57 33 13 2.47 M. Zuiderduin (res.) 100 36 9 2.77 M. Geertsma (res.) 94 35 9 2.68 De partij A. Duivenbode*—v. Hoven is door D.O.S. gewonne gegeven. De Kroon 4 gew. partijen. D. O. S. 0 id. De Donderdag wordt gevuld met een mu ziekfestival, dat ook den volgenden dag nog zal worden voortgezet. Vermoedelijk zullen dien dag ook sportfeesten voor kin deren worden georganiseerd, doch de mo gelijkheid is niet uitgesloten, dat deze tot 's Zaterdags worden uitgesteld. 's Middags heeft te Warmond de tweede spelopvoering plaats, terwijl de dag wordt besloten met een tooneelavond in den Schouwburg door 't Leidscli Studententoo- neel. Opgevoerd zal worden „Rembrandt- sun" van Tor Hedberg, waarvan de verta ling voor het tooneel is bewerkt door mr. E. Nijhoff. Vijdag 27 Juni worden er door het 6de R. V. A. en het 4de R. I. aan de Maal drift den geheelen dag ruiter- en sport feesten gehouden, welke voor iedereen vrij toegankelijk zullen zijn. Verschillende hoofdpersonen uit het openluchtspel zullen deze feesten in costuum bijwonen. Het ligt trouwens in de bedoeling, dat de spelers de geheele week in costuum blij ven loopen. Zaterdag wordt de derde en laatste spelopvoering gegeven. Voor de voorstelling van Donderdag zullen gereduceerde prijzen gelden, waarbij- gelegenheid wordt gege ven tot gratis vervoer van een naar de Kaag. Het lijdt geen twijfel of velen zullen hiervan een dankbaar gebruik maken. De sluiting van het Lunapark gaat gepaard met een luisterrijk vuurwerk. Voorts heeft de Lustrumcommissie nog tal van kleinere attracties in voorberei ding, zooals dagelijks concerten op ver schillende plaatsen in de stad, de opstij ging van een ballon, waarschijnlijk vanaf het terrein van het Lunapark e.d. HET FEESTSPEL OP DE KAAG. Opvoering door 280 personen. Geluid versterking langs electrischen weg. Het zwaartepunt van de geheele lustrum viering is uit den aard der zaak gelegen in de opvoering van het waterfeestspel „De vliegende Hollander", van mr. M. Nijhoff. Gelijk bekend is de regie opgedragen aan den heer Johan de Meester, terwijl de muziek werd gecomponeerd door den heer Matthys Vermeulen. De heer Wijdeveld, de inrichter van het Hollandsche paviljoen tijdens de „Exposition des arts décora- tifs" te Parijs en architect van het gebouw der Wereldtentoonstelling te Antwerpen, is belast met het ontwerp en de vervaar diging der décors. De p lats van hande ling is de Spriet, waar het tooneel deels op den oever, deels in het water zal wor den opgetrokken. Aan de overzijde, op den kleinen Hememerpolder, zal een groote tribune verrijzen, plaats biedende aan 2000 toeschouwers, welke links een wijd vergezicht hebben over de plassen van het Norremeer. Recht vóór hen bevindt zich het dorp met als middelpunt de Brink, waar de meeste handeling geschiedt en dat schier nietig lijkt tegen de hooge, bij na alle uitzicht benemende muren van het daarachter en ter rechterzijde gelegen ka-s teel. Met den bouw zal kort na Paschen worden begonnen. Aan de opvoering nemen 280 personen deel. De tekst is verhalend en wordt niet door de spelers gesproken, doch door eeni- ge vooraanstaande Nederla-ndsche tooneel- spelers achter het décor. Het geluid zal lajags electrischen weg worden verstrekt, zoodat het aan de over zijde duidelijk waarneembaar is. De repe tities zullen 29 dezer een aanvang nemen. De inhoud van het stuk. Het spel speelt op den eersten Paasch- morgen van het jaar 754. Wanneer de tóe schouwer op de tribune komt, is het vroeg in den ochtend. Het dorp voor hem ligt nog in rust. Wanneer de zon opkomt over het water, weerklinken hoornsignalen van af den toren. Het kasteel antwoordt in de muziek. Dadelijk na de eerste klanken treedt de Hollander uit zijn woning en schrijdt voort tot onder den toren. Dan vangt de tekst aan tegen een ach tergrond van zachte muziek. Het dorp be gint te ontwaken: matrozen vatten den arbeid op de schepen op, touwslagers gaan naar de lijnbaan; de bouw aan de kerk wordt voortgezet. Onderwijl verhaalt de Hollander aan den Torenwachter, dat hij een wonderlijke droom heeft gehad: een man, gekleed als hijzelf, voorspelde hem, dat het de laatste reis zou zijn, welke hij ging maken en met een leeg schip. De Torenwachter ant woordt hem, dat zij droom duidt op een afscheid en dat hij, schoon varend met een leeg schip, het water nooit met de wolken zal kunnen verwisselen. De Hollander ver haalt daarop van zijn komst naar Fries land, gezonden door Radbod en hoe hij voor hem een vloot moest bouwen, want Frieslands vloot was door Karei Martel in het Boornr vernietigd- Tweemaal oogst had Radbod beloofd: eens van het land en eens van de zee. Tot nu echter bleef de zee braak en niemand luistert naar haar stem. En, inplaats van gelijk de Noren in haar te zaaien, varen wij nog bang en als beurtschippers vlak langs de oude kusten, gelijk wij dat van de Romeinen reeds leer den. Het maakt mij soms bitter slechts voor handelsvoordeel te varen. Als een be vrijding klonk het mij, dat het schip geen lading voeren zou. Goed, het zij de laatste reis, maar dan de zee, mijn zee. Uw droomuitleg, o, torenwachter, heeft mij niet verschrikt. Ook ik", zoo zegt de To renwachter dan, „zal het niet lang meer maken hier". Na' het opkomen van Tijs sluit het voor spel met het koor der matrozen. De themata van het symphonische voor spel: Tijs, Hollander en Torenwachter zijn in de slotverzen tot kristalliseering ge bracht. Het voorspel is ten einde.En bij Edwarda's komst uit het kasteel, waar zij begint te spreken, eindigt de muziek om eerst beduidend later weer aan te vangen. Edward a dan geeft aan den Hollander opdracht de vloot, beladen met al haar kostbaarheden, te doen uitzeilen. Met dit geld wil zij het land bevrijden van de in vallende zeeën door een dijk aan te leg gen „van Vlieland, Texel, Alkmaar naar Witlo" (waarnu ongeveer Schouwen-Dui- veland ligt). Terwijl Edwarda haar bevelen uitdeelt, vraagt een bedelaar aan den voet van den toren om brood. Edwarda hoort hem aan vankelijk niet, en, als de bedelaar blijft aanhouden, geeft zij haar soldaten bevel, den man op te pakken. Deze doet haar een drietal sombere voorspellingen, o.a. dat zij evenarm zal worden als de bedelaar en dat haar stad zal verzinken in zee. Wanneer Edwarda verneemt, dat de Hol lander haar zoon opdracht geeft brood te halen voor den bedelaar, ontsteekt zij daarover zoozeer in toom, dat zij hem uit het bevelhebberschap over de vloot ontzet. De Hollander smeekt haar hem terwille van de voorteekenen vergiffenis te willen schenken, doch Edwarda gooit, als een uit daging der goden, haar groote groene ze gelring in zee. De Torenwachter kondigt de komst van Bonifacius aan. Edwarda laat haar soldaten het schip van den Hollander plunderen en verbant het vervolgen» uit „het gomeenzaam stadsbe- zit". De vloot vertrekt onder leiding van Lothar, een onbeduidenden gunsteling van Edwarda. Een koor van toesnellende bur gers zingt den uitvarende schippers een af scheidslied toe. Edwarda verdwijnt met haar gevolg in het kasteel; Tijs loopt haar tot de poort achterna en keert dan terug naar den Hollander. De dorpelingen zoeken hun woningen opBonifacius nadert in de verte Hiermede eindigt de eerste handeling. De tweede handeling begint met de aan komst van Bonifacius, die wordt verwel komd door Eoban, den bouwer van de kerk. Bonifacius verhaalt hoe hij in het jaar 724 door den Frieschen heidenkoning Rad bod is verjaagd en nu op den terugweg is van Rome naar het land der Angelsaksen. Door tegenwind wordt zijn schip naar de Friesche kust gedreven, waarin B. een vingerwijzing van de Voorzienigheid ziet, dat hij zijn taak hier te lande weer moet opvatten. De Torenwachter wijst Bonifacius op de hem omringende gevaren, doch deze weigert te vluchten en laat de processie voor de plechtige inwijding der kerk in ge reedheid brengen. Er volgt dan een authen tiek, liturgisch tusschenspel, dateerend uit het begin der negende eeuw. Na afloop stelt Bonifacius zich aan het hoofd der processie en vraagt den Hollan der zich bij hem aan te sluiten. Deze wei gert en slaat eveneens Bonifacius' aanbod af om zijn schip door hem te laten zege nen. Wanneer Bonifacius bij de kerk aankomt, vindt hij deze bezet door de soldaten van Edwarda, die hem den toegang beletten. Bonifacius begeeft zich vervolgens naar een waterput en vindt in een tobbe een visch, welke bij onderzoek blijkt Edwarda's groene zegelring in zijn ingewanden te bevatten. De Torenwachter komt Edwarda. modc- deelen, dat haar vloot onder bevel van Lothar totaal verslagen is, waarop Edwarda Bonifacius van tooveren beschuldigt en deze met een groot aantal van zijn getrou wen wegtrekt. Het volgend tooneeel toont een hei- densch Paaschfeest; dit wordt onderbroken door de vloot der Wickingers die het dorp plunderen. Terwijl de plunderaars weer wegvaren, zinkt het geheele dorp 1 -.ngzaam in de diepte. Edwarda, alleen achtergebleven in haar kasteel, beroofd van al haar bezittingen ontmoet dan nog eenmaal den bedelaar. Het lot is in vervulling gegaan, de voor spellingen zijn tot werkelijkheid geworden. Dan vaart de Hollander, nu Vliegende Hollander voorbij. Dit is zeer in bet kort de gang van het spel. Een typisch Hollandsch spel, met zijn vele af- en aanvarende booten, het bedrij vige visschersdorp schilderachtig en vol beweging; daarnaast door zijn tekst en om geving ook weer zeer grootsch. Een spel wat wij zouden kunnen formul leeren als „het epos van Holland". Er is in dit spel veel nieuws, waarvan het belangrijkste wel is de merkwaardige opbouw in twee groepen: de zwijgende re latief actielooze, die de tekst, het hoogere doorzicht vertegenwoordigt en de bewe gingsvolle, luidruchtige (de koren worden door hen gezongen) der willoos ondergaan- den, de dorpelingen. De Wickingen vallen hier eenigszins tusschen in. Dit van vroe gere openluchtspelen zoo geheel afwijken de is het gevolg van het voor het eerst opnemen en volledig aanvaarden ran het gesproken woord bij een massaspel, waar mede aan natuurlijkheid en inbensi.eib veel wordt gewonnen. Dat deze winst inderdaad zeer belang rijk is, daarvan zal de komende uitvoering het bewijs leveren. Drost—Soli ën. In de .,Harmonie" werd gisteravond een partij tweestoot8cadre gespeeld tusschen de twee professionals Drost en Soliën. De partjj zou gaan over 600 caramboles, doch toen Drost na een goed begin een zeer groote voorsprong kreeg werd het aantal caramboles tot 700 verhoogd. Soliën was niet erg gélukkig in het be gin, daar hij geregeld moeilijke ballen kreeg te verwerken. Drost deed het beter na een poedel maakte hij een zeer vlotte serie van 313, waarop Soliën, na den eer sten keer op 26 met een touché te zijn ge strand, met een magere 3 antwoordde. Op een 30 en 2 van Drost kwamen een poedel en een 17 van Soliën; die toen dus een achterstand had van 299. Toen Drost daarop 83 had gemaakt kwam Soliën er beter in on maakte vlot 214, die strandde op een gemakkelijke massé, gevolgd door een serie van 213. Drost maakte daar voor nog 52, zoodat de stand toen was: Drost 480, Soliën 473, ieder in 6 beur ten. Nadat er even was gepauzeerd kwam Drost voor de 7e maal aan stoot en maak te met een serie van 220 de partij uit. Uitslag: put. brt. h.s. gem. Drost 700 7 313 100.— Soliën 473 6 214 78.83 Nederlaagwedstrijd. De uitslag van de Nederlaagwedstrijden 3e klasse te Alphen gehouden in het café „De Prins van Oranje'' aldaar tusschen de biljartclub „A. D. O. II" Alphen tegen ,,'t Vierkantje" B Leiden is als volgt: F. Reyke Ct Vierk.) 55 43 9 1.27 D. Randeraat (A.D.O.) 100 43 14 2.32 D. Dubbelaar W. van Alphen F. Dubbelaar L. Vijfwinkel 85 51 9 1.66 100 51 7 14)6 100 64 9 1.56 82 63 8 1.31 D. Zirkzee 100 62 10 L61 C. Randeraat 96 61 9 1.57 Totaal: ,,'t Vierkantje" 340 caramb. en A. D. O. II 378 caramboles. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Tonrist-Vereen. „Swift". Morgen zal er een behendigheids wed strijd worden gereden over 100 M. Hieraan kunnen deelnemen renners en toeristen. Inschrijving lean geschieden in het club lokaal bij den heer J. van Meizen, Nieuwe Beestenmarkt tot 9.45 uur, terwijl om 10 uur wordt afgereden naar de start. Maandag 2en Paaschdag zijn er eenigc renners, die aan baan wedstrijden gaan deelnemen o.a. W. Graafmans, J. Groene- wegen, B. Riem Vis: G. J. G. van Parijs en W. Severijnen te 's-Hertogenbosch, ter wijl J. Riethoven, Th. Wnrzer en J. P. Riethoven te Rijswijk zullen uitkomen. Zij zullen zeker hun best doen om de Leidsche en clubkleuren naar voren te brengen, en wij wenschen hun veel succes.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 22