HAARLEMMERSTD.119 LEIDEN Uw Boekhoi UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 19 APRIL 1930 DE LEIDSCH" COURANT DERDE BLAD PAG. 10 (Reel.) RIJPWETERING. Bioscoop-uitvoering. Op 21 April (3en Paaschdag) zal in de zaal „Concordia" een bioscoop-uitvoering worden gegeven. Als hoofdfilm wordt alsdan vertoond „Tom Mix" als Buffeljager, een mooi filmwerk, vol spanning en avontuur, waarvan elke bezoeker volpo kan genieten. Behalve dit hoofdnummer wordt nog voor een interes sant bijprogramma gezorgd, zoodat het een avond van onvermengd genot belooft te worden voor ieder, die zioh de moeite van een bezoek wil getroosten. Alles wat vertoond zal worden is onvoorwaardelijk goedgekeurd voor iedereen. OEGSTGEEST. Gymnastiek-vereeniging. In het Witte Huis was gisteren een bijeenkomst belegd om te komen tot oprichting van een gym- nastiekvereeniging. Er gaven zich ft; per sonen als lid op. Er zullen afdeelingen wor den gevormd voor kinderen, dames en heeren en ook nog een Senioren-groep. In het voorloopig bestuur werden be noemd de heeren Kraan, Collee, Donk en de Froye en de dames Mevr. Dr. Timmer mans, Mevr. van Leeuwen en mej. Singe- ling. De vergadering benoemde den heer Kraan tot voorzitter. Deze commissie zal een reglement samenstellen en dit aan de leden voorleggen en treedt na aanneming wederom en bloc af. De heer Kraan bleek voorstander contact te zoeken met de R. K. Gymnastiekvereeniging in verband mot het huren van het lokaal. VOORSCHOTEN. Jubileum. De heer A. v. d. Werf zal 1 Mei a.s. zjjn 40-jarig jubileum herdenken in dienst van den heer C. C. Breukink aan den Hoogen Rijndijk alhier. UITHOORN. VANAF S. Br i oven onder No, KATWIJK AAN DEN RIJN. Hanze. Dinsdag a.s. zal dc R. K. Mid denstands vereeniging „De Hanze" een le denvergadering houden, nam. 8 uur in het Parochiehuis. De agenda vermeld oral.' Verkiezing afgevaardigden voor de Cen trale Raadsvergadering in Den Haag. Tuinbouw. Waar de tuinbouw voor namelijk op den kouden grond wordt uit geoefend is het logisch gevolg, dat het koude weer van den laatst en paar weken zich hier vooral doet gelden. Het is ook iu geen enkel opzicht zoo voorspoedig als liet zich aanvankelijk liet aanzien. Het uitgezaaide zaad ontkiemt zeer \angzaam, de geplantte vroege aardappelen komen buitengewoon langzaam naar boven, de i ulpen zullen vele dagen later in bloei ^taan als aanvankelijk werd verwacht, van een drukte in den tuinbouw kan niet •40sproken worden, want ook het onkruid wondt in den groei door het koude weer belemmerd. Men had met Paschen bloe- tnen en nog een bloemen verwacht. Het heeft niet zoo mogen zijn. Echter de ge wassen, van tulpen, van narcissen, van alle bolgewassen staan er schitterend voor. Dat beloffc wat voor den oogst. KATWIJK. Politie. Met ingang van O Mei a. s. is do heer P. Bedeker alhier benoemd als agent-ohauffeur bij de politie te Rotter dam. NOORDWIJKERHOUT. Electriciteitsnet. Het net van onze clcctrische geleidingen is wederom uitge breid. De Langevoldorweg is door een bel verbonden met de Heerenweg, waar van de aansluiting binnenkort zal plaats hebben. Wanneer dan het transformabor- huisjo aan don Heerenweg in werking ge steld gaal. worden kunnen eindelijk de be woners aldaar het lang verwachte elec- tritscb licht, enz. genieten. ROELOFARENDSVEEN. De Bloemententoonstelling. De Burgemeester, die van verlof is te ruggekeerd, bracht Vrijdagmorgen een be zoek aan de tentoonstelling in tegenwoor digheid van zijne echtgenoote. De Voorz. de heer N. Bakker, begroette de Burge ra oester en echtgenoote waarna eon rond gang door de zaal werd gemaakt. Vooral bij de narcis, waaraan de naam van den Burgemeester was gegeven, gekweekt door don heer C. van der Wereld, alhior, schon ken de gasten veel aandacht. Do heer Van der Wereld werd gelukge- wen6cht voor do hooge onderscheiding hem ten deel gevallen. Do Burgemeester sprak iu heb kort de tentoonstellingscommissie toe, er zijn groote voldoening over uitsprekende voor hetgeen deze tentoonstelling biedt. Aan mevrouw Vosters werd hierop een bouquet bloemen aangeboden. De tentoonstelling mag zich in een zeer druk bezoek verheugen. Het aantal be zoekers heeft reeds de 1000 overschreden. Verder dient het verslag van de offi- cieele opening nog aangevuld te worden met de mededeel in g dat aan de firma H. van Ruiten en Zonen alhier door de jury een verguld zilveren medaille is toege kend voor de na veis Pride of Hillegom. RIJNSBURG. Winkelweek. De winkelweek is dezer dagen begon nen. In de zaal van de heer Verbree had de plechtigo opening plaats. De heer Paul van* Delft heette de aanwezigen hartelijk' welkom inzondcr do EdelAchtb. heer Bur gemeester Boss<jhietev. De Burgemeester sprak daarna eenigo begeesterende woor den tot bestuur en deelnemers aan de winkelweek en verklaarde deze dan voor gopond. De heer van Delft bracht daarna dank aan den Burgemeester, de deelne mers, do besturen van diverse vereenigin- •zen, dc Harmonie, die de feesten opluis terde. Na deze feestelijkheid ging do Har monie door het dorp, gevolgd door een in feeststemming verkcercnde menigte. De étalages trokken veel belangstelling en oonige winkeliers hadden attracties voor de koopers waarvan zij er velen verwacht- ten. Bloemenhandel. Er was nog wel een flinke aanvoer in het laatst dezer weck doch van verhoogde prijzen door do Paaschdagen was geen sprake meer. In het algemeen is men midden der week reeds voorzien. Betaald werd thans per 100: Prins van Oostenrijk 4.001.9Ó, Wapen van Leiden 4.30—5.40, Couronne d'or f 5.00—6.50, Cramoisie Brilliant 3.00 -1.10, Art us 3.204.10, La Reine 3.00— 1.10, King of the Yellow 7.007.80, Q^u_ leur de Carninal 3.50—4.10, Darwin Wil liam Coplan 4.20—5.90, Bartigon 5.10— iï.90, William PPitt 5.40—6.80, Elisabeth f 6.00—6.80, Narcissen Sir Watkin 3010 cent, Lucifer 4050 cent, Victoria 3040, Ornatus 3515 cent, Barry Conspieus 35- -10 cent, Anncmonen 1.301.80. Tuinbouw. Do regen van deze dagen kwam goed van pas en velen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om te eg gen on to Zaaien cn te planten. Van een groote bedrijvigheid in den tuinbouw Iran moeilijk gesproken worden. Het weer is don laatsten tijd te stug en te koud; niet groeizaam. Do te beplanten perceelen voor vroege aardappelen zijn afgewerkt. Er is trouwens al zeer weinig animo voor dit product. Gevolg van de zeer slechte uitkomsten van vorig jaar eu de minder goede vooruitzichten voor 1930. De handel in de grove winterproducten kan wel als geëindigd beschouwd worden en in jonge groenten wordt weinig gedaan hier. LISSE. Ontvreemding rijwiel. B\j de politie alhier is aangifte gedaan dat in den nacht van 17 April jl. een heerenrijwiel is ont vreemd. HILLEGOM. Verkooping. Gisteravond had in hotel Sistermans ten overstaan van Notaris D. Lodder alhier de verkoop bij afslag plaats van: L De boerderij „Molenzicht" aan de Oosteinderlaan, groot 1.30 H.A. In hoogste bod gebracht op ƒ6400; niet gemijnd. II. Een perceel Bouwland, gelegen naast perc. I, groot 1.17.88 H.A. In hoogste bod gebracht op 4200; niet gemijnd. III. Een perceel idem, groot 1.22.20 H.A. In hoogste bod gebracht op 4500, niet ge mijnd. De eind combinatie werd gemijnd op 400 door den heel* J. F. Snijders q.q. te Heemstede, die dus Icooper werd voor 15.500. Bouwen. Aa-n den aannemer J. F. Leu ven te Heemstede is opgedragen het bou wen van 2 burgerwoonhuizen aan de Mo lenstraat voor rekening van den heer F. van Santen alhier. Daardoor zullen weder oon paar krotwoningen worden opgeruimd en de straat verfraaid, daar do nieuwe huizen op de plaats der oude komen. Voor de bezoekers der bloemenvelden. Indien het wengs het groot anntal bezoe kers der bloemenvelden noodig blijkt, zal de directie der Ned. Spoorwegen op de beide Paaschdagen en op Zondag 27 April de navolgende extratreinen naar de bol lenstreek laten rijden: vertrek Amsterdam 9.20, 10.20, 13.37. Vertrek Haarlem 12.34, 15.13, 16.13, 17.01 en 17.33; vertrek Den Haag 9.10.12; vertrek Leiden: 14.52, 15.22, 16.14, 16.53 met aansluiting van trei nen uit Den Haag. Als deze treinen loopen, zullen zij aan alle t-usschenstations stop pen. Verzending van bloembollenpakketten. Het verzenden van bloembollelnpakket- ten i9 dit voorjaar grooter dan ooit te vo ren. Op het kantoor der Faotorij van Gend en Loos heeft 12 man personeel dag en nacht gewerkt, terwijl het gewoonlijk uit 3 man bestaat. De wachtkumer lo en 2e klasse is tijdelijk aan den openbaren dienst in dit verband onttrokken geweest; thans is zjj weder ten dienste van het reizend publiek. Geboren: d. van J. Warmerdam- Veen; d. van E. van Zonneveld-Maaskant, d. van S. van Klaveren-Kardol; d. van J. van der Ent-Griffioen. Ondertrouwd: W. v. d. Zwan en A. J. Meijer. J. van Rossum en Q. M. Meijboom. J. W. J. van Biezen en M. E. Kaart. Overleden: O. B. M. Lubbe vr. 21 j. M. G. Warmerdam vr. 4 mnd. G. van Til-Rijnsburger vr. 73 j.; J. P. Bakker m. 48 j. WASSENAAR. Geslipt. Op den Rijksstraatweg nabij de Narcislaan is de motorrijder B. van hier met zijn motorrijwiel geslipt. B. werd te gen de straat gesmakt, en bekwam erasti- gp verwondingen aan het hoofd. Dr. Baart de la Faille verleende de eerste hulp. Daarna werd B. huiswaarts gebracht. Ondertrouwd: M. N. W. Smit en E. R. de Cock J. E. Parlcvliet en J. W. H. van Emden. Geboren Anne Ghilaine Henriëtte dochter van H. Vreede en H. A. H. Anaré do la Porte Adrianus Gijsbertus Marie, zoon van A. van Rhijn en P. J. H. van Leeuwen Cornelia, dochter van J. Kraaij en M. O. Schuurman. Overleden Martinus Theodovus Verhage, 10 maanden. TER AAR. Boerenleenbank „Langeaar". De Boe renleenbank „Langeraar" te Ter-Aar hield deze week haar 2e algemeene ledenverga dering in het Patronaatsgebouw. Aanwezig 25 loden. De directeur, de heer Joh. Rekel hof, opent met een hartelijk woord van welkom aan de leden de vergadering met den chr. groet. Tot secretaris wordt aan gewezen de heer Post. Tot stemopnemers de heeren A. P. Uijttewaal en S. P. Hooger- vorst. De notulen van de le algemeene ver gadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. De kassier, de heer C. Hoogervorst Jaczn., brengt verslag uit over het finan- cieele gedeelte der Bank. De omzet be draagt fond 276.000.hetgeen, gezien het feit, dab de Bank eerst op 10 Dec. 192S is opgericht, een mooi resultaat genoemd kan worden. Zelfs is tegen araé verwachting in het eerste jaar een winét-saldo te boeken van 29.83. Do balans, winst en verliesreke ning is door het bestuur en den Raad van Toezicht goedgekeurd en geteekend. De voorzitter deelt mede, dat door de Centrale Bank te Eindhoven een bedrag van 13.000 is geschonken aan de R. K. Boeren- en Tuindersbond. Spreker spoort de leden aan zooveel in hun vermogen ligt, leden aan te werven voor deze instel ling. Spr. betreurt, dat nog zoo weinig medewerking verleend wordt door de ka tholieke instellingen in Ter-Aar. Hierna brengt de secretaris zijn jaarver slag uit, waaruit blijkt dat in totaal 114 boekjes voor Spaar, Deposito, Voorschot en Loopende Rekening zijn uitgegeven. Het aantal leden bedroeg op 31 December 45. Aan spaargelden is een bedrag ingelegd van 11.600.loopende rekening 4000. terwijl aan voorschotten een bedrag is verstrekt rond 50.000. In het versalg wordt aangedrongen op meerdere spaarders. Niet dat dit een nood zakelijke behoefte is voor de Bank, daar genoeg geld aan de Centrale Bank wordt gegeven, doch het brengt meer leven in de zaak. *Het verslag werd met applaus begroet. Bij de verkiezing voor het bestuur werden herkozen de heeren C. Uijttewaal en P. A. Post, voor den Raad van Toezicht de hee ren C. van Zaal en M. van Tol Jaczn. Het bestuur krijgt de goedkeuring tot opname van gelden tot een bedrag groot 120.000.Wederom zal een zittingsavond gehouden worden in de zomermaanden in het Patronaatsgebouw te Langeraar, op Vrijdag van elke week. Het bestuursvoorstel tot aankoop van het huis van den heer W. van der Hoorn Azn. voor de Bank, wordt met algemeene stemmen aangenomen. De directeur brengt vervolgens dank aan bestuur en Raad van Toezicht voor hun medewerking in het afgeloopen jaar betoond, aan den kassier voor zijn accu raat beeher en aan de leden voor hun groote opkomst en spreekt den wensch uit, dat onder Gods zegen de Bank moge groeien tot heil van de leden en sluit de vergade ring met den chr. groet. De Veilingen. De bestaande Veilin gen hier ter plaatse hebben besloten vol gende week Maandag niet te veilen, wegens *2e Paaschdag. De Veilingen zullen die week gehouden worden Dinsdag, Woensdag en Vrijdag. VOORHOUT. Blcc .-.endag. Op Tweeden Paaschdag zal bij het uitgaan der H. H. Missen bloe metjes worden verkocht ten bate van San tos. Aangezien deze instelling der t. b. c.- bestrijding beoogt, bevelen wij het koopen van een bloempje, hetwelk 10 cent kost-, dc kerkgangers aan. Van de trap gevallen. Tengevolge van een misstap, viel te Uithoorn Zuster Xavier van een trap, waardoor zij een hersenschudding en sche delbreuk bekwam. Haar toestand is ern stig. SASSENHEIM. Geboren: Theodora d. v. A. van Zonneveld en J. Th. Bosselaar. Theodo- rus Hendricus z. v. J. van der Hulst en N. P. van der Lans. Ondertrouwd: Jacob Mathijsen 23 j. en Everdina Jacoba Johanna van der Wallen 20 j. Gehuwd: Willem Gerard Andries Verlour, 24 j. en Anna Molenaar 29 j. Gevestigd: Mej. A. Euporuh, van Lisse. Vertrokken: M. B. Veldhuis naar Almelo. Mej. P. Verdoes naar Haarlem mermeer. O. van Eek en gezin naar Breda. Mej. Kuilman naar Nieuwe Pekeia. W0UBRUGGE. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen, onder voorzitter schap van den Burgemeester, den heer Boddens Hosang. Afwezig de heer de Vet te. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveran derd vastgesteld. Medegedeeld wordt: a. dat het proces-verbaal van kusopnar me bij den gemeente-ontvanger is ingeko men, waarbij de kas en boeken als steeds volmaakt in orde werden bevonden; b. dat is ingekomen een verzoek van de afd. Woubrugge van do Z. H. Ver. het Groene Kruis tot het verleenen eener subsidie. Dit verzoek wordt in handen gesteld van B. en W.; c. dat de heer en mevr. Marx Zandstra het bijzonder fraaie portret van wijlen Dr. Comrie der gemeente in eigen dom hebben aangeboden ten einde dit in de gemeente-verzameling te plaatsen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt deze schenking dankbaar aan vaard en zal den schenkers de dank der gemeente worden betuigd. Aangeboden wordt daarna een afschrift van het verslag, betrekkelijk dc verbete ring der volkshuisvesting in 1929, waarna de kohieren Verbeterings- en Hondenbe lasting werden vastgesteld tot een bedrag vaB reep. 112.61 en 394. Radio-distributie. Van den beer W. den Hartog te Alpben is bij het gemeentebestuur een verzoek in gekomen hem toestemming te willen ver leenen tot het exploiteeren eener radio distributie-centrale. B. en W. hebben geen bezwaar dit verzoek in te willigen, doch wensche-n daaraan eenige financieele consequenties te verbinden, en stellen daarom voor eene verordening vast te stellen voor radio-distributie, welke in concept den Raad wordt voorgelegd. De heer Tondu wijst op mogelijke con currentie aangezien ook hier installateurs zijn die een radio distributie willen daar 6tellen. De voorz. merkt op dat dit gere geld kan worden door bijv. aan een aan vrager een deel van de gemeente aan te wijzen. Z. h. 6t. wordt de verordening daarna aangenomen. Subsidie aan de Veensche bloemententoonstelling. Alsnu komt in behandeling een verzoek van de tentoonstellingscommissie der Alg. Ver. v. Bloembollencultuur, afd. Roelof- arendsveen, om aan de te houden tentoon stelling van afgesneden narcissen eene subsidie te verleenen. B. en W. voelen veel voor inwilliging van het verzoek, omdat steeds meerdere ingezetenen zich op be doelde cultuur gaan toeleggen en eene bijdrage als belangstelling voor de ont wikkeling dier cultuur zeer wel te verde- digen is. De heer van Ruiten had liever gezien j; dat de gemeente een medaille had gege- ven, hij wil niet gelooven dat de vereeni ging zoo noodlijdend is dat zij gesubsi dieerd moet worden. Weth. Boot verdedigt, het standpunt van B. en W. Spr. stelt de tentoonstelling op hoogen prijs. Met alg. stemmen wordt besloten een bijdrage groot f 10.te verleenen. De belastingen onveranderd. Vervolgens wordt het heffingspercenta ge Gemeentelijke Inkomstenbelasting vastgesteld. De Voorz. toont met cijfers aan dat Woubrugge op belastinggebied, j vergeleken met de omliggende gemeenten, i gunstig staat, doch meent veiligheidshal- I ve het heffingspercentage niet te moeten I verlagen. Overeenkomstig het voorstel van B. cn W. wordt z. h. s. besloten het per centage ongewijzigd te laten en vast te stellen op 2.5 pet. Daarna heeft de uitloting geldleening I plaats. Bij de rondvraag brengt de heer Noor- I dam onder de aandacht van B. en W. den slechten toestand van straat en schoeiing I bij de los- en laadplaats, waarna do voor- I zitter de openbare vergadering sluit om I over te gaan in geheime zitting. Na heropening deelt de voorz. mede, dat de Raad heeft besloten het woonhuis van I den heer Joh. Heemskerk met de daar- achter gelegen gronden aan te koopen voor de som van 12.500.—. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorz. de ver gadering. BODEGRAVEN. LEIDERDORP. Poldervergadering. Donderdag j.l. -werd ten raadhuize onder leiding van den voorz. van de polders Acht hoven en Zijllaan cn Meyepolder, burgemeester K. Brug, een vergadering gehouden van een tiental be sturen van polders, alle gelegen langs Does en Dwarswatering. Bedoeling dezer vergadering was een or ganisatie te stichten en een gemeenschap pelijke regeling tc treffen, om het aan de scheepvaart op bevredigende voorwaarden mogelijk te maken met motoren de Does en de Dwarswatering te bevaren. Na uitvoerige besprekingen kon men liet eens worden omtrent de hoofdzaak, dat een betere regeling noodzakelijk is. Een concept-voorstel wordt ontworpen, om dat te doen vaststellen door de ingelandenver gadering van eiken polder. De voornaamste bepalingen van het ont werp zijn, dat de schippers per jaar en per ton zullen moeten betalen 2.50, per half jaar 1.50 en voor een vaartuig op sleeptouw ƒ25 per jaar of ƒ15 per half jaar. Alleen vrachtschippers zullen wor den toegelaten. Op vertoon der kwitantie zal Rijnland dan een vaarvergunning ver leenen. De ingekomen gelden, noodig voor meer der onderhoud aan de kaden, zullen eens per jaar verdeeld worden onder de belang- hebende polders, naar evenredigheid der lengte van de kaden aan Does en Dwars watering gelegen. Op voorstel van den voorzitter zal een polderkring gevormd worden, die zal hee- ten: Polderkring Dwarswatering-Does. Bij acclamatie wordt daarna de heer K. Brug als voorloopig voorzitter aangewe zen en als voorlopig secretaris de heer B. G. Corts, gemeente- en polder&ecretari- te Leiderdorp. Als de berichten van alle polderbesturen zijn ingekomen zal een nieuwe vergadering van den polderkring worden gehouden, waarop de zaken definitief zullen werden geregeld. Vergunning. Door B. en W. van Bo degraven is aan de Gebr. Jongeneel aldaar vergunning verleend tot het bouwen van twee woonhuizen. Verloren en gevonden. Verloren: een regen^eil en gevonden: een kwitantie op naam van A. O. Dam. Inlichtingen ter Se cretarie. Geboren Maria Anna, dochter van W. J. van Muiswinkel en H. G. L. Tim mer. Overleden: Everdina Neeltje Kroo- ne, 10 maanden. Ondertrouwd: G. A. Vergeer 27 jaar en J. A. Bunnik 23 jaar D. Ver- we ij 26 jaar en C. A. Rijkaart 22 jaar. Ge 11' o o w d G- BHjlercn 25 jaar ev P. Bardelmeijer 26 jaar G. Versloot 2r jaar en P. Vink 26 jaar R. Voorhof 24 jaar en D. Blijleven 21 jaar O. van Holst 26 jaar en W. Ankfjl 20 jaar A. van Adrighem 24 jaar en M. Blonk 27 jaar. Gevestigd: W. Kruit, dienstbode, van Barwoutswaardor J. de Jong. dienstbode, van Reeivwijk K. Cuperus en gezin, landbouwer van Westdongera- deel. Vertrokken: J. A. Friggen eu ge zin. tuinder, naar Zegwaart A. H. Dickhooff en gezin, timmerman, naar Gou da J. Gelderblom eu gezin, pakhuis knecht, naar 's-Gravenhage D. van der Henst, dienstbode, naar Leiden G. Groenendijk en gezin, arbeider, naar Haastrecht - P. Gomperts en echtgenoo te, arts, naar Vianen P. Peters en ge zin, zeepzieder, naar Maarssen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 18