SPOOR's NIOSFERD DONDERDAG 10 APRIL 1930 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Wielrijder tegen een auto opgereden. Op het gevaarlijke kruispunt van den Rijksstraatweg aan den Lingedijk te Gel- dermalsen had gisteren oen ernstige aan rijding plaats tusschen een uit do richting Den Bosch naderende auto en een wielrij der, komende uit do richting Ticl. De wiel rijder, E., uit Vlaardingen, botste tegen don auto op, met het gevolg, dat hij ern stig gekwetst werd en per brancard naar een ziekeninrichting te Geldermalsen moest worden vervoerd, waarna hij per ziekenauto naar Vlaardingen werd over gebracht. Hij heeft waarschijnlijk een schedelbreuk bekomen. Aan de gevolgen overleden. In heb ziekenhuis te Winschoten is gis- leravond overleden hot 3-jarig kind van het echtpaar do Vries te Finsterwolde, dat Dinsdag aldaar onder een auto geraakte en ernstig werd verwond. In het St. Elizabcths-zickcnhuis te Arnhem is overleden de 45-jarige slager S. A. Straatman uit Elden, die Maandag avond op den Rijksweg Eist—Arnhem door een auto is overreden en ernstig ge wond. S. laat een gezin met 11 kinderen achter. IN GEBLUSCHTE KALK GEVALLEN. Knaapje aan de gevolgen overleden. Een kind van den besteller A. de J., te Zundort, viel Dinsdag spelendo in een kuil met ongebluschte kalk. Op het gillen van het knaapje schoten huisgenooten toe; spoedig was geneeskundige hulp ter plaatse. Gisteren is het ventje echter aan de ge volgen overleden. VERWARMINGSKETEL GESPRONGEN Opzet in het spel? Woensdagmorgen is op do kweekerij van den heer J. Verwey te Berkcl en Ro denrijs een verwarmingsketel, welke dien de om een complex kassen te verwarmen, uit elkaar gesprongen. Het ketelhuis werd grootendeels vernield. Er was nog geen personeel aanwezig, zoodat geen persoon lijke ongovallen voorkwamen. Vermoede lijk moet de oorzaak van dit ongeval te wijten zijD aan kwaadaardigheid. PAARD OP HOL. De voerman springt tegen een paal. Dinsdagmorgen sloeg door het schrikken voor eeu motorrijder in den Rietwijker- oorderpolder onder Nieuwer-Amst cl een voor een boerenwagen gespannen paard op hol. De voerman die niet bij machte was hot paard tot staan te brengen, sprong van de wagen en kwam hierbij tegen een paal terecht tengevolge waarvan hij be wusteloos op den weg bleef liggen. Het paiird werd eenige honderden meters ver der door een landbouwersknecht gegrepen en tot staan gebracht. De voerman werd een nabijgelegen woning binnengedragen, waar hij weder bij kennis kwam. Een ge roepen geneesheer constatcerdo dat de man eenige ribben gebroken had, terwijl ook een zijner handen deerlijk gekneusd was. Hij werd per auto naar zijne woning overgebracht. Aar» de gevolgen overleden. Do mijnwerker F., die in do mijn Julia te Eijgelshoven door een zwaar ongeluk werd getroffen, is in het. ziekenhuis over leden. Verdronken. Nabij de ouderlijke wouing is to Den Hulst (O.) een 3-jarig kind van G. R. ver dronken. Meisje vermist. Tc Maasniel wordt sinds Dins-dagmor- gon vermist de 20-jarige Ida Geurts. Zij was per fiets naar Roermond gereden om boodschappen te doen; hierna is zij niet meer teruggekeerd. Aangezien haar rijwiel te St. Odïliën- berg is gevonden, wordt verondersteld, dat. haar een ongeluk is ovorkomen. BRANDEN. Brand te Arnhem. Gisteravond was een monteur van schrijfmachines in het achterhuis van zijn woning aan de Molenstraat te Aruhem bezig met het schoonmaken van een du plicator. Eenige vellen geolied papier kwa men in aanraking met een brandend gas- comfoor, waardoor brand ontstond en vrij veel schade werd aangericht. De monteur moest naar 'het ziekenhuis worden ge bracht in verband met de brandwonden, die hij aan de handen bekomen had. De brand was spoedig geblusckt. Brand in een gramofoonwinkel. Gisteravond omstreeks kwart over 9 is brand ontstaan in den gramofoonwinkel van Frits Dorlaud, die gelegen is op den hoek van den Nieuwe Binnenweg en dc Mathenesserlaan te Rotterdam. Het vuur dat de in een bergruimte opgeslagen pla fon vernield heeft, is ontstaan doordat uit. oen brandende kachel, dio zich tusschen dezen bergruimte en een muur bevond, waarschijnlijk bonken gevallen zijn. De brandweer was spoedig ter plaatse. Het vuur was spoedig bedwongen. Ook de gehoorzaal heeft vrij ernstige brand- «n waterschade bekomen. 7T tUcci.; EEN GEVAL VAN VERGIFTIGING. Moord of zelfmoord? Eenigen tijd geleden is de heer H. V. wonende in do Dijkstraat te Helmond, dio het met zijn vrouw de laatste jaren niet al te bost kon vinden, alleen naar elders vertrokken om buiten zijn woonplaats en buiten den familiekring, het beroep van kaashandelaar uit te oefenen. Dezer dagen was hij, op verzoek van een zijner kinde reu voor enkele dagen bij zijn familie te ruggekeerd. Maandagavond ontstond echter een twist., waarbij het nogal heet toeging. De zoon moet zich hierbij aan zijn vader ver grepen hebben. Gistermorgen vond men den man dood in bed liggen. Vergiftigings verschijnselen werden geconstateerd. Het staat niet vast of hier sprake is van moord of zelfmoord. Vechtpartij tusschen zwagers. Op de .Maaswerken to Grave heeft gis termorgen een hevige vechtpartij plaats gehad tusschen do zwagers H. Junier te Grave on P. Thoonen te Escharen. De 25-jarige gehuwde H. Junier is door Thoonen zoo ernstig in den rug gestoken, dat hij in het ziekenhuis te Grave moest worden opgenomen. De 23-jarige P. Thoo nen is opgesloten. Dc lieve schoonzoon en hot gevaarlijke borreltje. De wed. R., wonende aan 'b Dr. Ackens- plein te Kerkrade, kreeg bezoek van haar schoonzoon M., die den heelen dag op stap was geweest cn onder den invloed van drank verkeerde. Al aanstonds kreeg hij twist mot zijn vrouw schoonmoeder woont met schoonzoon in hetzelfde paud en sloeg in eigen kamer don boel kort en klein. Ook de meubeltjes van schoonmama werden een prooi van de vernielzucht van M. Plotseling greep schoonzoon een schop, en sloeg daarmede naar schoonmoeder, die heel dicht bij hem stond. Ware niet op het critieke moment een andere schoon zoon in de kamer gekomen, die den slag wist te parecren, zoodat de schop in den vloer bleef steken, dan ware -de vrouw wellicht zeer ernstig gewond. De gewaar schuwde politie heeft aan de familietwist een einde gemaakt en den strijdlustigen schoonzoon geverbaliseerd wegens pogine tot zware mishandeling. Vechtpartij in den gemeenteraad. In de Dinsdagavond gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Bcerta is het tot opgewonden tooneelen gekomen, welke tenslotte ontaardde in een vecht partij tusschen den communist van der Veen cn den sociaal-democratischen wet houder Strobos. Do voorzitter achtte het toen maar het best de zitting op te heffen. Onder het zingen van de Interna.tiona.le ging de vergadering, die door veel publiek werd bijgewoond, uiteen. Gearresteerd. Te Maasbracht is aangehouden de per soon, die ervan verdacht werd verschil lende diefstallen onder Zeelst (gemeente Veldhoven) te hebben gepleegd. Bij zijn aanhouding was hij nog in het. bezit van do gestolen goederen. Het bleek een ze kere S. te zijn. die uit de strafgevangenis te Breda was ontvlucht. S. heeft bekend diefstallen in de omstreken van Eindho ven te hebben gepleegd. Hij is naar de strafgevangenis te Breda teruggebracht. Internationale zakkenroller gearresteerd. In de binnenstad to 'e-Gravenhage trok Dinsdag een vreemdeling de aandacht van één der beambten van den Haagschen Vreemdelingendienst. Zijn manieren waren eenigszins opvallend. Daarom werd hem verzocht even mede te gaan naar het hoofdbureau van politie, waar hij zich als vreemdeling niet voldoende kon legitimee- ren. Bij onderzoek bleek, dat de aangehou dene een zeer bekende internationale zak kenroller was, zekere A. 8. S. Deze man heeft niets uit te staan met dc bende, die eenige maanden geleden daar is aangehou den en waarvan de hoofdpersoon zijn slag pleegde te slaan in verschillende schouw burgen. Hierbij was, zoo men weet, een „impresario" betrokken, die in Amster dam woonde. De thans gearresteerde werkte voor «eigen risico". Hij had echter nog geen gelegenheid gehad, zijn zakken rollerstalenten aan den dag te leggen; Hij vertoefde pas drie dagen in het land. De ongewenschteJangvingerige is giste ren over1 de grens gezet. Portefeuille met inhoud ontvreemd. Iemand heeft bij de politie aangifte ge- d&an, dat hij in een sigarenwinkel in de Plantage Parklaan te Amsterdam zijn por tefeuille inhoudende 50.een cheque groot 212.50 en 4 loterijbriefjes, heeft la ten liggen. Bij zijn terugkomst was de portefeuille verdwenen. NED. OOST-INDIE Doodelijke mishandeling van een mandoer. Aneta seint uit Medan: Vier van Java afkomstige koelies, dio werkzaam waren op de onderneming Kwala Krapoh, gele gen in do afdeeliug Langkat in het Gou vernement Oostkust van Sumatra, vielen een mandoer aan, wien zij een been at- kapten. Tengevolge hiervan bloedde de mandoer dood. De daders werden gear resteerd. Zij beweren tot deze daad geko- me nte zijn door het feit dat de mandoer onbillijke aanmerkingen maakte. DE LEIDSCHE COURANT BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN EEN ZEILSCHIP GEZONKEN. 6 man omgekomen. Naar uit Napels gemeld wordt, zijn in de Golf van Salermo 3 vrachtzeilschepen in een storm geraakt, waarbij het zeilschip Sarina mot een bemanning van 6 koppen spoorloos verdwenen is. J (Koci.J HET MIJNONGELUK IN SPANJE. Geslaagd reddingswerk. De 38 mijnwerkers, die in de steenkool mijn te Castro Urdiales waren ingesloten, zijn ten slotte nog gered. Er werden bij dit ongeluk twee arbeiders gedood; van de geredden zijn eenigen ernstig gewond. OVERVAL OP POSTTREIN IN AUSTRALIË. Roovers met 4600 pond ontsnapt. Bandieten hebben een posttrein uit Mudgee aangevallen. Zij hielden den con ducteur met hun revolvers in bedwang en maakten zich meester van een casettc, welke 4000 pond sterling in papier en 600 pona in zilver bevatte. De casette werd uit den trein geworpen, waarna ook de roovers uit den trein sprongen. Van de da ders kan geen spoor worden gevonden. Familiedrama. Te Mitterfels (Beieren) heeft gistermor gen de 60-jarige huiseigenaar Reilhofer zijn 24-jarigen zoon doodgestoken. Toen de zoon in de slaapkamer van zijn vader kwam, liep deze terstond op hem toe en bracht hem een doodelijken steek toe. Vermoedelijk is de Aanleiding tot de daad daarin te zoeken, dat de zoon in het huwelijk wilde treden. De moeder keurde dit goed, doch de vader verzette zich te gen het huwelijk, zoodat het daarover reeds herhaaldelijk tot- ruzie was gekomen. Eer» ouheidkuntiige vondst door spelende kinderen. Bij het spelen hebben kinderen in de na bijheid van Siracuse de overblijfselen op gegraven van een Romeiasch gebouw. Een zeer fraai marmeren beeld in Grieksohen stijl werd blootgelegd. Het beeld stelt een ouden visscher voor. Valsche-munterswerkplaats in Tsjochoslowakije ontdekt. Uit Teplitz-Schoenau wordt gemold: Te Bilin is in de woning van den 60-jarigen fabrieksarbeider Mattausch een werkplaats voor de vervaardiging van valsche munten ontdekt. Er werden zes kisten met foto grafisch materiaal, chemicaliën, stempels van ïsjecho9lawakije en van het Duitsche Rijk, platen .voor de vervaardiging van 10- dollar biljetten, een dollarstempel, alsmede talrijk onafgewerkt materiaal gevonden. Mattausch, die gearresteerd werd, beweert, de vervalschingen slechts to hebben ge pleegd bij wijze van sport, en dat hij geen valsche geldstukken in omloop heoft ge bracht. Papegaaienziekte in Nieuw-Zeeland. Van 26 groene papegaaien dio sedert Fe bruari te Christchurch, in Nieuw-Zeeland. verkocht waren, zijn er 25 ziek geworden en gestorven. Volgens den gezondheidkundigen dienst hebben zij aan papegaaienziekte geleden. Voor het eerst is de ziekte daar gecon stateerd. Generaal Unt. t Generaal Unt, de commandant van liet garnizoen te Reval, op wien eenige dagen geleden een aanslag gepleegd is, is aan de bekomen verwondingen overleden. RECHTZAKEN DE MOORD TE WADDINXVEEN. Het Haagsche Gerechtshof heeft heden in hooger beroep behandeld de zaak tegen den 35-jarigen houtbewerker A. IC., uit Waddinxveen, thans gedetineerd, die in eerste instantie door de rechtbank te Rot terdam, wegens moord, gepleegd op zijn buurman H. A. Schotman, tegen wien hij een veete had, is veroordeeld tot 8 jaar ge vangenisstraf met aftrek van de preventie ve hechtenis. Het O. M. bij de rechtbank had 15 jaar gevangenisstraf tegen, den verdachte ge- eischfc. Er werden thans 7 getuigen a charge ge hoord en 3 a décharge. Verdediger vau verdachte was mr. Eike lenboom uit Rotterdam. Op een vraag van den president ant woordt verdachte, dat hij in hooger beroep is gekomen, omdat hij de straf nogal hoog vond. Hot getuigenverhoor. Als eerste getuige werd gehoord burge meester Troost uit Waddinxveen. Verdachte was eens bij getuige geko men met het verzoek om een proces-ver baal over een ruzie over een heg met Schotman niet door te laten gaan. Verdachte heeft gezegd, dat er ongeluk ken zouden gebeuren, al6 het zaakje door- ging. Volgende getuige is de rijksveldwachter van Ham, tegen wien verdachte heeft ge zegd, dat hij met Schotman zou gaan pra- ten, zij het niet goedschiks, dan kwaad- schiks. Dat was op den middag van 10 j Augustus. Toen de moord was gepleegd, heeft getuige K. gearresteerd en hem een verhoor afgenomen. Daarna werd gehoord juffrouw Schot man, de weduwe van den verslagene. In den middag van 10 Augustus heeft K. tegen getuige geraasd en getierd en heeft hij haar verweten, dat zij en haai man een valsche getuigenverklaring zou den hebben afgelegd. Getuige heeft toen haar man laten halen. Toen zij dezen zag aankomen, heeft ze hem nog een teeken gegeven, om voorzichtig te zijn. Haar man is toen echter direct naar K. loegcloopen, die hem met oen scheermes de hals door sneed. Getuige is toen naar haar man ge sneld, dien zij hevig bloedend in een sloot je vond liggen. Volgende getuige was de 77-jarige mej. Ment. Deze getuige heeft eveneens de vechtpartij gezien, en ook dat K. zijn buurman Schotman met een scheermes heeft gesneden. Getuige Spek en Van Leeuwen bevestig den hun voor de rechtbank afgelegde ver- (-/ (Keel.) klaringen, evenals getuige Visser. Bij den laat sten getuige heeft K. op den middag van den lOen Augustus een flesch „Amerikaantje" (slappe jenever) ge-ocTit. Op een vraag van den president waar om hij dit gedaan had, zegt verdachte, dat dit hoofdzakelijk was geweest om moed in te drinken voor een gesprek met Schot man, Als eerste getuige a décharge kwam de vader van verdachte naar voren. Deze is op den Zondag na den moord met 2 zoons naar het gemeentehuis gegaan, waar veld wachter Snoek hem vertelde, dat verdach te op den dag van den moord stomdronken was en brieschte als een leeuw. Een dezer zoon, als volgende getuige gehooi-d. bevestigde deze verklaring en voegde daaraan toe, dat het Hof er reke ning mee moet houden, dat de veldwach ters Snoek en van Ham zeer onbetrouw baar waren. De burgemeester hierover gehoord, zei- de, dat hij het sobandelijk vindt, dat twee hoogstaande politiemannen als Snoek en van Harn hier zoo uitgemaakt worden. Ook de procureur-generaal noemt dit een schandaal, waarna de verdediger zijn excu ses maakt over die verklaring, welke niet behoort bij de antwoorden op de vragen, welke aan dezen getuige moesten worden gesteld. Vervolgens wordt verdachte door den president ondervraagd. Verdachte verklaart echter zich van al les niets meer te kunnen herinneren. Wel erkent hij drank te hebben gekocht en ge dronken, en voorts, dat hij een scheermes bij zich had, welk mes hij wel eens ge bruikte om voer te snijden. Verdachte zegt er nooit over gedacht te hebben om Schot man iets te doen. Het requisitoir. De advocaat-generaal, mr. Roger zegt, dat we hier te doen hebben met een aller ongelukkigste zaak. De oorzaak was klein, maar de gevolgen zijn groot en ernstig. Spr. ging in dit verband nog eens de ver schillende feiten na en hij komt tot de con clusie, dat de rechtbank op alleszins goede gronden de juiste qualificatie aan het door verdachte gepleegde misdrijf heeft gegeven. Met een straf van S jaar kon spr. zich echter niet vereenigen, aangezien hij die straf voor een moord, gepleegd onder de omstandigheden als in de onderhavige zaak te gering vindt. Spr. concludeert daarom tot veroordee ling van verdachte tot 12 jaar gevan genisstraf. De verdediging. Mr. Eikelenboom wil eenige nieuwe pun ten naar voren brengen. In de eerste plaats is na de behandeling der zaak te Rotterdam thans komen vast te staan, dat verdachte geheel onder den invloed van sterken drank verkeerde. Met deze omstandigheid is niet voldoende reke ning gehouden. Volgens pleiter is een veroordeeling van verdachte niet mogelijk. Onze wet eischt een opzet en deze opzet is in deze zaak niet komen vast te staan. De bewering van de rechtbank, dat ze kere omstandigheden den opzet itnplicee- ren is tastbaar onjuist, en door zoodani- opzet aan to nemen heeft de rechtbank in flagranteu strijd met de wet gehandeld. Dat moord niet de opzet is geweest, blijkt ook wel uit het door veldwachter van Harn opgemaakte proces-verbaal, waarin is opgenomen de uitlating van K. direct na den moord: «Heb ik hem nou nog zóó geraakt." Voorts kan nooit de uitlating vail K. te gen den burgemeester: „er gebeuren on gelukken als de zaak doorgaat" synoniem worden verklaard met „ik zal Schotman vermoorden". Hoogstens zou men die uit lating als een dreigement kunnen beschou wen. Volgens pleiter is het eenig bewijsbare delict mishandeling. Wanneer het Hof dit delict zou aannemen, zou pleiter willen vragen, om dan nog eens ernstig na te gaan of in dit speciale geval niet een voor waardelijke veroordeeling op haar plaats zou zijn. Na repliek van den advocaat-genera al, die zijn eisch handhaaft, wordt de uit spraak bepaald op 23 April. TWEEDE BLAD PAG. 6 Zijn buurman doodgestoken. Om een kip. Voor de Rechtbank te Roermoud heeft terecht gestaan een 48-jarige loonsiaebter en landarbeider uit Stromprooy, ter zake dat hij op 10 Januari j.l. aldaar opzettelijk J. M. Donders zwaar lichamelijk letsel heeft toegebracht, door dezen met een ge opend mes gewelddadig in den rug te slaan of te steken, naar aanleiding van een woor denwisseling om een kip, die op zijn erf zou geloopen hebben. Deze steek is in den rechterlong doorgedrongen, waardoor een inwendige bloeding is ontstaan, met den dood als gevolg. Verder heeft verd. ook J. A. Donders met een mes in den buik gestoken, waardoor deze ernstig werd ver wond. Het O. M. eischto tegen verd .acht jaar gevangenisstraf. Mr. Tripels bepleitte cle mentie. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. Junioren-Competitie District Leiden. Zondag is de beslissing in Afdeeling B. gevallen. Teijüngen wist een 1—0 zege op Meerburg te bevechten en is daardoor kampioen van deze afdeeling geworden. Onze gelukwensch. Voor Zondag 13 April staat er"voor de Junioren van het Leidscho District een belangrijke dag op het programma. Zooals verleden week werd gemeld, zijn er drie Junioren-elftallen samengesteld, welke Zondag a.s. in het veld moeten komen. Dit evenement zal gebeuren op het O. V. V.- terrein te Oegstgeest, daartoe welwillend aan het District-bestuur afgestaan voor dien dag. Het programma voor dien dag is als volgt samengesteld: 12.30 uur: Jun. Elftal BJun. Elftal C 2.uur: Jun. Elftal AH. B. C.-Jun. Dit kunnen aardige wedstrijden worden en als het weer een beetje medewerkt zal er veel belangstelling voor bestaan, welke het spel onzer jongeren zeer zeker zal verdienen. Hij of zij welke nog geen plan nen hebben gemaakt voor een bezoek noo- digen wij alsnog uit dit voor Zondag a.s. zeker te doen. Het werkt op onze jongelui Zoo bemoedigend en het geeft een bijzon der cachet aan zoo'n Junioren-wedstrijd dag. De elftallen zooals zij door de Elftal commissie van het Leidsche District zijn samengesteld zien er uit als volgt: A-Elf tal J. Bredevode (SJ.C.) O. v. d. Geest K. v. Kampen (Teijüngen) (S.J.C. L, v. d. Steen A. Kampkues J. Juffermans (O.V.V.) (Leiden) (O.V.V. Th. Verkley A. de Vrind A. Langelaan (St. Bernardus) (Meei'burg) (Lisse) P. Ysselmuiden Jo. v. Dijk (Teijüngen) (Lisse) B-Elftal N. Jansen (O.V.V.) Th. v. Tol N. de Brum (Leiden) (Lisse) J. Groenewoud W. Kortekaas P.v.Kesteren (SJ.C.) (Lisse) (Teijüngen) A.v.Amsterdam Th.Hoogervorst B.Goddijn (Meerburg) (S.J.C.) (Leiden) H. Slobbe B. Harte veld (Lisse) (O.V.V.) O-Elftal C. Verbeek (Teijüngen) G. Groen H. Caspers (St. Bernardus) (S.J.C.) C. v. Amsterdam N. Kaptein P. de Klei; (Meerburg) (St. Bernardus) (Leiden) C. de Groot F. Boot J. v. d. Berg S.J.O.) (Lisse) (SJ.C.). A. v. Amsterdam M. Lange laan (St. Bernardus) (Lisse) le Reserven: Doel: W. Vavkevissci (Leiden): Achter: H. Kromhout (S.J.C.): midden: F. Zandbergen (Meerburg); link1- voor: H. v. Noort (O.V.V.); rechts voor: C. van Schooten (Lisse). 2e Reserven: Doel: J. Mens (Lisse): achter: B. de Dubbelde (O. V. V.); mid den: M. Berger (Meerburg); links voor: P. Opdam (Lisse); rechts voor: J. d^ Groot (Teijüngen). De midhalfs van alle drie de elftallen fungeeren als aanvoerder. Heeren secretarissen van wien Junioren in deze elftallen spelen worden (zijn) hier van nader in kennis gesteld. Wij dringen hier met klem aan om te zorgen dat hare spelers op tijd aanwezig zijn. Do Elftal commissie van het Leidsche District zal na de Zondag gespeelde wedstrijden een Leidsch Junioren-Elftal vaststellen. Hei A.-Elftal speelt in Oranje-shirt van het District; het B-Elftal in wit shirt waar voor zelf gezorgd moet worden; voor het C-Elftal zal voor een ander shirt gezorgd worden. Wij kunnen van de steunactie voor scheidsrechter P. F. Angevaare, welke het ongeluk had een been te breken, thans berichten dat het tor vreugde stemt zoo veel blijken van meeleven met het getrof fen gezin te mogen ontvangen. Dat wij reeds zooveel hebben bereikt pleit voor hen die daartoe hebben medegeworkt on wij zeggen hen daarvoor vanaf deze plaats hartelijk dank Het stemt hoopvol voor de komende dagen en wij vertrouwen dat ve len ons nog zullen willen helpen de finan- tieele moeilijkheden voor dit gezin te ver zachten door daadwerkelijke steurt, waai voor ons van Bondswege ook reeds eer mondelinge toezegging werd gedaan. Gif

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6