UIT DE OMGEVING DINSDAG 8 APRIL 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 takkenbossen maken en voor het vervoer van een en ander. Deze boom haalde het op z'n kantje met 6 tegen 3. Conform het voorstel van B. en \V. wordt besloten tot wijziging der begrooting van liet waterleidingbedrijf over 1929, waaruit blijkt, dat er een winst is gemaakt van 120.47, terwijl de Baad ook accoord gaat met een voorstel van geuoemd college om enkele achterstallige posten wegens water- geld oninbaar te verklaren. Zich zefereerendc aan het advies der waterleidingscommissie deelen B. en W. mede, dat zij t.z.t. met een voorstel zullen komen om den eventueel te benoemen ge meente-bode te belasten met het contra- leereu der watermeters en hot innen der watergeldcn. De Baad gaat daarmede ac coord. Besloten wordt om geen premie te ver halen, die ingevolgo de Ziektewet zal moe ten betaald worden- voor los personeel, aangezien de opbrengst slechts 25 30 zal bedragen, de administratie-romslomp groot is en het in tp houden bedrag in an deren vorm weer aan de tewerkgestelde werkloozen zal moeten teruggegeven wor den. Drankbestrijders aan het woord. In verband met een verzoek van de Nat. Commissie tegen het alcoholisme en gelet op de voor 5 jaren naar voren gebrachte moening, dat er in do toekomst nog wel eens een hotel gebouwd zou kunnen wor den, waaraan op het dorp behoefte be staat, stellen B. en W. voor, om het des tijds aan de Koningin gerichte verzoek om het maximum-aantal vergunningen te laten op 10, in te trekken, waardoor het aantal weer kan stijgen tot 15. De heer Stadhouder is daar sterk tegen en acht 10 vergunningen ruim voldoende. Dergelijke inrichtingen zijn een gruwel voor de maat schappij en het gezin aldus spr., en wijst er tevens op dal het hier in de gemeente ook voorkomt, dat er schandelijk gedob beld wordt in dergelijke gelegenheden. Do heer de Graaf zegt, dat er oDtzet- tend veel gedronken wordt in een café aan den Hooge Bijndijk en zou er voor zijn om de kroegen 's Zondags ook te sluiten, want do Zondag wordt nu ontheiligd door dron kelappen. De heer Jac. van Leeuwen kan er zich mee vereenigen dat, wanneer in de toekomst noodig blijkt, dat het aantal wordt uitgebreid, een dergelijk verzoek wordt gedaan. Thans is hij er tegen. Het voorstel in stemming gebracht wordt dan verworpen met 9 tegen 2 stemmen (de bei de wethouders). De nieuwe veldwachter. In behandeling komt dan een voorstel van B. en W. om te bepalen, dat bij de be noeming van een gemeente-veldwachter 5 dienstjaren, elders als politieman door gebracht, voor periodieke verhooging in aanmerking zullen komen, waardoor het aanvangssalris wordt bepaald op 1650. Tn de Oproeping is vermeld, dat de dienst jaren, elders doorgebracht, niet medetel len, omdat de Raad geen daartoe strek kend besluit had genomen. Het college is er echter van overtuigd, dat wanneer men een ervaren politieman wil hebben, het aanvangssalaris te laag "is en de goede sollicitanten zich terugtrekken. De raad gaat met het voorstel accoord. Verder verleent de raad een crediet voor het in orde brengen der veldwach- lerswoning aan den Hooge Rijndijk en voor het aanbrengen van een automatische klok voor het ontsteken der straatverlich ting, waardoor het mogelijk wordt om avond- en nachtverlichting ter plaatse te krijgen, hetgeen met het. oog op het druk ke verkeer over den Rijksstraatweg zeer aan te bevelen is. Nog zal worden aange bracht een verlicht kastje waarop aange duid, dat ter plaatse politie woont. Uitbreiding van het Raadhuis. Hierna is aan de ordo een voorstel van B. en W. om te besluiten tot verbouw van het raadhuis, volgens een ontwerp-teeke- ning van den architect Breedeveld uit Leiden. Daarbij is gedacht om van de bo venwoning van den secretaris een viertal kamers bij het raadhuis in to deelen en aan de Zuidzijde van het gebouw een paar kamers voor het woonhuis van den secre taris bij te bouwen, waardoor verkregen wordt dat aan de bestaande behoefte van meer ruimte voor de secretaris, betere wacbtgelegenheid van het publiek, grooter archiefruimte enz. wordt tegemoet geko men, terwijl, wanneer in de toekomst weer gobiek aan ruimte mocht ontstaan, nog meerdere vertrekken aan het raadhuis kunen worden toegevoegd zonder groote koBten en er dan toch nog een behoorlijke woning voor bijv. een concierge overblijft. De heer Starrenburg wijst er op dat 8 jaar geleden een woning voor den secre taris is gebouwd van 18000 en dat de se cretaris later naar het raadhuis is ver huisd. Wanneer de tegenwordigc woning den secretaris niet bevalt, moet deze maar weer naar de oude terugkeeren, want het is overbodige weelde, volgens spr., om thans gaan te verbouwen. In dit verband wijst spr. er op, dat de gemeente geen ucld beschikbaar heeft om de arrestanten- lokalen behoorlijk in te richten, waartoe ze volgens de wet verplicht is. Wanneer men daarmede wil bezuinigen wil spr. hier bozuinigen, terwijl wanneer hij zijn zin niet krijgt, hij zich tot Ged. Stalen zal wenden. De heer Stadhouder beaamt dat inder tijd eene woning voor den secretaris is ge bouwd, waarin thans de eerste ambtenaar woont De secretaris heeft echter destijds niet gevraagd om naar het raadhuis te mo gen verhuizen, maar de raad vond het wen- -chelijk, dat het gebouw niet onbeheerd bleef staan en spr. is blij, dat de secreta ris liet raadhuis heeft betrokken, want men kon het toch niet aan andereu ver huren en den secretaris niet verplichten lot die verhuizing. Zooals de toestand ech ter momenteel is, is hij niet houdbaar. De wachtkamer is minderwaardigop de se- crefcario moet het publiek over een linkje hangen en wil men den ontvanger of bur gemeester spreken dan moet men door de woning van den secretaris. Spr. is daar om voor het voorstel van B. en W. De bouw van een secretaris woning goedkooper geoor deeld. De heer Los memoreert, dat men m een vorige vergadering het er reeds over eens was, dat er veranderingen moesten plaats hebben. Wanneer men besluit tot verbou wing, dan acht spr. het aangeboden ont werp inderdaad te voorzien in een geluk kige oplossing, maar er zijn velerlei be zwaren. Zoo om. is spr. er tegen dat de raadzaal boven komt, want de tegenwoor dige zaal, voldoet uitstokend en heeft wel licht nog meer kubieken inhoud dau de nieuw voorgestelde. Ook de te maken haJ, waardoor de achtergevel van het gebouw veel veranderingen moet ondergaan, acht hij geen goede oplossing. Spr. weet dat er indertijd met goedkeuring van den raad een woning voor den secretaris is gebouwd die veel te klein is en heeft er destijds nog op gewezen, dat men een grootere moest zetten. De fout die men toen begaan heeft wenscht hij thans weer niet te maken., daarom is spr, er voor om het geheelc raadhuis als dienstgebouw in gebruik te nemen en voor den secretaris, naast het raadhuis een nieuwe woning te bouwen, die oventueel ook voor een burgemeester kan dienen. Spr. meent., dat men dan zeker niet duurder uit zal komen, want hij begroot zoo'n woning op 14 a 15.000, terwijl deze verbouwing op 20.000 geraamd wordt. Do heer de Graaf zegt, dat hij zioh met het gesprokene van den heer Los kan ver eenigen hij heeft ook bezwaar er tegen, dal do raadzaal boven wordt onderge bracht, hetgeen bij trouwplechtigheden on gemakken oplevert. De heer van Bennekom vindt het idee- Los wel mooi, maar wil er toch op wij zen, dat men dan tooh nog inwendige ver bouwing krijgt. De heer Noordman zegt, dat reeds eer der do noodzakelijkheid van een verbou wing besproken is en daarom hebben B. en W. uitgezien naar een goede en goed- koope oplossing. De bij het raadhuis hoo- rende woning is van ouds bestemd als se cretariswoning en het is de wensch van den raad geweest dat de secretaris zoo dicht mogelijk bij de secretarie woont. Teneinde geen lapwerk te maken hebben B. en W. zich de hulp verzekerd van een architect en met dezen verschillende oplos singen besproken, waarbij bleek, dat de voorgelegde verbouwing en gedeeAelijke aanbouwing dé doelmatigste en voordee- ligste bleek, terwijl ei* voor de toekomst voor gewaakt wordt dat dan op zeer voor- deelige wijze uitbreiding van het aantal vertrekken kan plaats hebben. De heer Los bestrijdt den heer Noordman als zou het ontwerp het goedkoopste zijn, want voert men spr. plan uit dan zullen de kos ten. zeker niet meer bedragen. Het voorstel van B. en W. aangenomen. Na nog eenige discussie wordt dan bij stemming besloten met b tegen 3 (de hoe ren Los, de Graaf en Starrenburg) het door B. en W. aangeboden verbouwings plan te doen uitvoeren, waartoe het crediet wordt verleend. Daarna komt in behandeling een voor stel van B. en W. om aan A. van der Poel overpad te verleunen over het aangekochte terrein v. lichamelijke oefeningen tegen be taling van een som in eens van 100, zulks in verband met het feit, dat er een kwestie bestaat over dat pad. De beeren Los, de Graaf en Stadhouder vinden het bedrag veel te laag, daarbij er op wij zende, dat de gemeente den grond duur heeft moeten betalen. De heer Nooidman wijst er op, dat hij met den rechtskundigen raadsman van v. d. Poel een onderhoud heeft plaats gehad en deze er bij blijft, dat v. d. P. het recht van overpad heeft. Teneinde nu een procedure te vermijden doen B. en W. het bovenomschreven voor stel. De heer Starrenburg merkt op, dat wanneer van der P. inderdaad een recht bezit, deze geen 100 zou hebben gebo den. Spr. is er voor om het pad af te slui ten- De heer de Graaf stelt voor om het pad te verhuren van jaar tot jaar tegen een recognitie van 10 's jaars. Dit voor stel wordt aangenomen met alleen de stem men der wethouders tegen. Hierna wordt vastgesteld het bestek en voorwaarden van aanbesteding voor het schoonhouden van vaarten en slooien. De lange vergaderingen en het kleine presentiegeld. Vervolgens is aan de orde de behande ling van een voorstel der R.-K. Raadsfrac tie tot afschaffing van de rondvraag. Do heer Starrenburg vraagt geheime zitting.De voorzitter is voor openbare behandeling. De heer Los doet een voorstel om de ver gaderingen voortaan niet langer te doen duren dan tot 12 uur 's middags. Do heer Noordman zegt, dat er leans bestaat dat, in verband met het onderhoud dat spr. en de heer Los met Ged. Staten hadden, het presentiegeld zal verhoogd worden en wil daarom dc vergadering maar voortzetten. De voorzitter is ook voor afwerking der agenda, doch zegt, dat er bericht is inge komen gisteren, dat het presentiegeld on veranderd blijft. De heer Los handhaaft zijn voorstel, on dersteund door de beeren de Graaf en Starrenburg. De voorzitter verzoekt dat voorstel schriftelijk in te dienen, waarna het in een volgende vergadering kan be handeld worden. De heer Los zal daarmede rekening houden en doet een nieuw voor stel om de vergadering te schorschen, het welk door dezelfde heeren wordt onder steund en in steming gebracht wordt aan genomen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen de beeren van Bennokom, Stadhouder, Jac. van Leeuwen en do beide wethouders. De voorzitter schorscht dan de vergade ring tot Donderdagavond 7 uur. ALKEMADE. Gemeenteraad. Da raad dezer ge meente vergadert op Donderdag a.s. om 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: l. Vast stelling van het heffingspercentago plaat selijke inkomstenbelasting, dienstjaar 1930- 1931. 2. Voorstel van B. en W. om de pre mie, verschuldigd ingevolge de Ziektewet, geheel voor rekening der gemeente te nemen. 3. Vaststelling van een aaDtal pen sioengrondslagen. 4. Vaststelling van het kohier hondenbelasting, dienstjaar 1930. 5. Benoeming van een lid van de plaatselijke schoolcommissie, wegens periodieke aftre ding op 1 Januari 1930 van den heer A. J. Zwartelé. 6. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel grond van, den heer O. M. Kerkvliet voor wegverbree- ding. 7. Voorstel van B. en W. tot onder- handsche verhuring vau het rijksontvan gerskantoor gedurende 2 maanden aan den waarnemend ontvanger en tot onderhand- sche verhuring van het woonhuis met kan toor aan den nieuw benoemden rijksont vanger, den heer J. Jedema. 8. Voorstel van B. en W. om den tijdelijken wegwer ker C. W. Spruijt, die op 1 Mei e.k. den pensioengerechtigden leeftijd bereikt, in verband met zijn pensioenaanspraken nog tot 1 Januari 1931 in dienst dezer gemeente te houden. 9. Wijziging van de gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1929 en 1930. 10. Reclames schoolgeld. 11. Ingeko men stukken en mededeelingen. HILLEGOM. De Hillegommerbrug. Zooals we reeds schreven, is een aanvang gemaakt met dit verbouwingswerk. We geven om het be langrijke daarvan, nog een korte beschrij ving. Het werk zal 6 maanden duren, zoo dat het juist voor den winter gereed is. De ontruimde kruidenierswinkel, waar de heer Breibach inwoonde, dient voorloopig tot Dpectiekeet* De brug .wordt in beton uitgevoerd, hetgeen in 2 gedeelten plaats heeft, omdat het verkeer anders zou moe ten worden stopgezet, hetgeen daar onmo gelijk is. De totale breedte wordt 17 me ter, terwijl zij nu slechts 7 M. breedte heeft. Er zullen trottoirs gemaakt worden, aan elke zijde een van 2 M. breed, waar door oen rijweg van 13 M. overblijft. De fundeering rust op palen, waarnaast een damwand van beton. In het midden op de leuningen zullen 2 ijzeren lantaarn palen komen, die er van gemeentewege worden aangebracht en die zeer sierlijk zullen worden uitgevoerd. De leuningen worden ook van beton, afgedekt met gra niet, terwijl 20 c.M. daarboven een ijzeren staaf zal worden aangebracht. Het pk.ii is, direct dubbel spoor op de brug voor dc trambaan aan te leggen, in afwachting'der electrificatie. Het eerste gedeelte van het werk in uitvoering, is aan de Westzijde gelegen en heeft een breedte van 7 M., is dus de klein ste helft. Is dit geréed, dan zal ook de tram door het zandbad tijdelijk hierover moeten rijden. Is het geheel afgewerkt, dan komt eerst een klinkerbestrating, la ter een asfaltdek. Opzij, naar de Beekkadc. komt een trap van beton met een helling yan 1.75 M. over een afstand van 7.5 M. Dit heb ben we op Hillegom nog niet. Hopen we, dat het waterwerk zónder stagnatie mag' verloopen, want het is voor het verkeer een ontzettend beheloen en straks zal men dat gedeelte van Hillegom niet meer terug kennen. NOORDWIJKERHOUT. Hanze. Op Woensdag 9 April a.s. zal de R. K. Middenstandsvereeniging „St. Joseph" alhier een zeer belangrijke ver gadering houden in het café van de wed. J. Brama te 8 uur. Do opkomst van allo leden, ook van de vele pas-aangeworvenen is door het bestuur zeer gewenscht. Tot slot zal een mooie verloting worden ge houden. Brandje. Bij den bloemenhandelaar A. de Winter, aan de Schoollaan geraak ten vermoedelijk door het spelen met vuur door kinderen een paar hoopen bollendek staande achter zijn woning in brand. Er was geen gevaar voor de nabijgelegen per ceelen. Door gemeentewerklieden werd het brandje gebluscht. Voor den heer de W. welke momenteel niet thuis, een be langrijke schade. R0EL0FARENDSVEEN. De veiling. Het begint steeds leven diger te worden aan de veiling. Mochten wij verleden week melding maken, dat er naast sla, spinazie enz. ook al aardbeien aan de veiliqg werden aangevoerd, van daag waren er al peulen, en nog wel uit de koude kas. De aanvoerder van deze peulen was de tuinder J. v. d. Meer Jzn. Ook werden door den tuinder H. Bartels al snijboonen aangevoerd. WASSENAAR. Driewieler contra vierwieler. Gisteren botsten op den Rijksweg een driewieler, bestuurd door N. uit den Haag en een vierwielig motorrijtuig, bestuurd door B. tot Voorburg tegen elkaar op, teen N. met zijn voertuig naar links wilde wijken. Het driewielig motorrijtuig sloeg om en N. werd tegen de straat gesmakt. Hij be kwam een hoofdwonde, welke door dr. Doelman werd verbonden. „Bloemenliefhebbers". De politie heeft een tweetal jeugdige Hagenaars aan gehouden, die van een bloemenveld aan de Weijermanstraat een partijtje narcissen hadden weggenomen. Volkstelling. Tot leider voor de volks telling in dezo gemeente is door B. en W. aangewezen cle heer J. Koet, controleur van de bevolking. OUDEWETERING. Zeilvereeniging „Braassemermeer". Zondagmiddag heeft op de Jachthaven „De Brasem" de jaarvergadering plaats gehad van bovengenoemde zeilvereniging. Be halve het bestuur waren nog 7 leden aan wezig. Na opening door den voorzitter, den heer J. N. van der Meer, werden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Dan bracht de penniugmeester financieel verslag uit, waaruit, bleek, dat de rekening sloot met een nadeelig saldo van ruim 37. De re kening en bescheiden werden nagezien en volkomen in orde bevonden. Het daarop uitgebrachte jaarverslag van den secreta ris werd onder applaus der vergadering voor kennisgeving aangenomen. De perio diek aftredende bestuursleden de heeren Jac. Rietbroelc, Seb. van der Meer en J. Verhaar werden allen herkozen en namen hunne herbenoeming aan. Het nieuw voor- godragen lid de heer C. H. Kristenzen word bij ballotage aangenomen. Hierna hadden uitvoerigo besprekingen plaats over punt- 7 der agenda: Vaststelling der wedstrijden. Van de zeilvereeniging „Hol- landia" was een voorstel ingekomen om de nationale wedstrijd in combinatie te hou den. Met. algemeene stemmen werd beslo ten op dit voorstel niet in te gaan:. Ie. wegens de voor de vereeniging „Braasse- mermeer" daaraan verbonden hoogere kos ten; 2e. wegens de moeilijkheid om een datum voor dezen wedstrijd te bepalen, daar „Braassemermeer" vasthoudt aan- den datum van haar eigen Nationale wedstrijd en „Hollandia" dit ten opziohte van haar wedstrijd ook doet; en 3e. omdat „Braas semermeer" zooveel mogelijk haar eigen zelfstandigheid wenscht te behouden. Hier na werd besloten dit seizoen 4 wedstrij den te houden: n.l. een nationale en een na-Brasem en bovendien nog 2 onderlinge wedstrijden. Mocht het wenschelijk blijken nog een onderlinge wedstrijd in te las- schen dan zal het bestuur hiertoe beslui ten. Bij de rondvraag besprak de heer Beek het uitzetten der zeilbaan, hetgeen tot heden velerlei moeilijkheden opleverde. Besloten werd nieuwe boeien aan te schaffen. Staande de vergadering werden 5 van deze boeien aan de vereeniging ge schonken, zoodat de baan in het vervolg aan alle eischen zal voldoen. Tevens werd in beginsel besloten de contributie voor de buiten-leden te verhoogen. Op de volgende vergadering zal dit punt aan de orde wor den gesteld. Hierna werd de vergadering onder dank voor de aangename discussies door den voorzitter gesloten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbcuwvereeniging. Gisterenavond hield de Tuinbouwver. „Katwijk en Omstr." haar jaarvergadering in een der zalen van Hotel „De Roskam". Zooals we dat met deze belangrijke ver gadering gewoon zijn, was de opkomst ook nu groot. De voorzitter, de heer J. van der Perk, opende dc vergadering. Spr. kan zich voorstellen, dat er velen zijn die met een gevoel van teleurstelling op het afgeloopen jaar terug zien. Immers daar is reden voor. AI i6 het ook, dat wij als veilingvereeniging nog met de ongun stigste figuur maken in vergelijking met andere veilingen, en wij nog alle reden hebben om dankbaar te zijn. toch zullen we het seizoen 1929 niet zoo spoedig ver geten. Velen onzer hebben het zeker nog nooit of althans zeer zelden meegemaakt, dat sommige producten zoo weinig op brachten. We konden van vele producten niet spreken van „niet loonend", maar moesten die bestempelen met „verliesge vend". Als een der oorzaken van deze malaise noemde spr. de enorme uitbreiding der tuinbouwbedrijven. Tegen deze uitbreiding is de laatste jaren voortdurend gewaar schuwd, omdat gevreesd werd, dat zulks de een of anderen tijd spaak zou loopen. Deze uitbreiding op grooten schaal had niet alleen plaats in ons eigen land doch ook buiten onzo grenzen. Nederland stond en staat met zijn tuinbouw ver boven an dere landen. Dit was onze buren echter niet onbekend, en het gevolg daarvan was, dat men menigmaal heeft kunnen zien, dat een gezelschap buitenlanders ons de twij felachtige eer aandeed ons land met eon bezoek te vereeren, met het doel eens na te gaan hoe hier de tuinbouw werd uitge oefend om zulks op eigen bodem in prac- tijk te brengen. Het streven van alle lan den, voornamelijk na den oorlog, om ie trachten zelf zooveel mogelijk te producee- ren, en zelf zooveel mogelijk in eigen be hoefte te voorzien, lag hier zeer zeker wel ten grondslag. Wel wordt door onze ogranisatie, en we willen zulks met dankbaarheid vermeldeu, al het mogelijke gedaan om reclame te maken voor onze producten en spant zich de handel uitermate in om het afzetgebied tc vergrooten, toch zal het de groote vraag zijn of de afzet wel gelijken tred zal kun nen houden met de uitbreiding zooals deze de laatste jaren is toegepast, vooral wan neer we letten op de vele en groote moei lijkheden welke de uitvoer ondervond voor namelijk door do steeds hooger wordende tariefmuren. De toekomst ziet er dus n:et b-jzonder rooskleurig uit. Maar zullen we daarom het hoofd in den schoot 'eggen of moedeloos gaan neerzitten. We den ten er niet aan; een tuinder laat niet zoo spoedig den moed zakken, daarvoor staat hij be kend, en elk voorjaar gaat hij met rieawen moed aan den gang, gedachtig aan het woord: Do hand des vlijtigen zal gezegend worden. Een verblijdend teeken is, dat de tuin bouwers meor en meer doordrongen wor- len goede zal komen. Spr. opende dan de vergadering met den wensch, dat God lust en kracht en verstand moge geven tot den arbeid en dat allen in het jaar dat voor hen ligt-, Zijn zegen in een ruime mate moogt ondervinden. Na lezing der notulen die onveranderd wei-den vastgesteld, kregen we het jaar verslag van den secretaris, de heer A. Kor den van de groote noodzakelijkheid van een goede sorteering wat onze afzet zeker pelshoek, waaraan het volgende is ont leend: Het vereenigiugsleveu ging vrijwel zijn gewonen gang. Het ledental steeg tot 126. Het omzetcijfer der veilingen heeft be dragen 272.706.04 tegen een omzetcijfer van 283.855.38 in 't vorige jaar, een lager veilingbedrag dus van 11.149.34, welk la ger veilingomzet ons doet denken aan de lagere prijzen der aardappelen. Hiervan werden aangevoerd Due of York en Eerste lingen 489.825 K.G., aan Eigeheimws 130.950 K.G., aan kleine aardappelen 36.025 K.G., in totaal 656.800 K.G.* tegen een aanvoer van 963.350 K.G. in 't vorige jaar een vermindering dus van 30G.550 K.G. Het verplicht veilen van aardappelen is tot 1 October gehandhaafd gebleven. Uien werden aangevoerd 277.825 K.G., tegen 77.420 K.G. in 't vorige jaar; een vermeerdering van 200.405 K.G. De prijzen hiervan waren in 't vorig jaar goed te noe men in 1929 het tegendeel. Peen werd over do veiling aangevoerd 116.300 K.G. tegen 45.815 K.G. in 't vorige jaar; het verhandelde voor conserven- fabrieken was hooger dan 't vorige jaar, er werd ook voor de markt meer losse peen gekocht zoodat het een vermeerdering gef van 70.485 K.G. Aan Bospeen werd aangevoerd 203.985 bos tegen 310.330 bos in 't vorige jaar, een ver mindering van 101.345 bos. Aan >- Bloemkool werd aangevoerd 1.099.350 stuks, tegen 1.023.300 stuks in 't vorige jaar, een vermeerdering van 74.050 stuks, hetwelk doet uitkomen, de betere gewassen der nakool. Aan Roode kool werd aangevoerd 51.295 stuks en 32.712 K.G. tegen 36324 stuks in 't vorige jaar een vermeerdering dus van 14.971 stuks en 32.712 K.G. Aan gele kool werd aangevoerd 46.625 stuks tegen 29.865 stuks in 5t vorige jaar; een vermeerdering dus van 16.760 stuks, van deze beide soorten kan gezegd worden dat het ook een minder loonend product geweest is. Aan groene kool werd aangevoerd 19.470 stuks tegen 17.195 stuks in 't vorige jaar, eene vermeerdering van 2275 stuks. Door snee is het jaar dat achter ons ligt voor de leden der vereeniging, de een meerder on de ander minder, gunstig geweest; er er zijn 92 veilingen gehouden. Onze blik richt zich weder voorwaarts, het nieuwe seizoen is ingetreden, het teelt- plan is opgemaakt-, maar laat ons beden ken, dat wij in alles Gods zegen van noode hebben. Moge die zegen dan ook ons deel zijn in het jaar dat voor ons ligt. Na enkele mededeelingen, o.a. van den accountant, dat boeken en bescheiden van penningmeester en veilingmeester geregeld zijn gecontroleerd en in volmaakte orde bevonden, wordt overgegaan tot de behan deling van Balans en Exploitatie-rekening. De Balans sluit in ontvangsten en uitga ven met een bedrag van 91.818.41. Na toelichting door den voorzitter blijkt, dat de werkelijke schuld die op de vereeniging rust, bedraagt 20.600 waartegenover een bezitting staat van veilinggebouw, terrein, vaart, loodsen, en teelland. De' exploitatie rekening geeft aan een bedrag van ƒ15.871.91. Beiden worden na toelichting goedgeekurd. De begrooting wordt goedge keurd in ontvangsten en uitgaven op 13.118. Volgt bestuursverkiezing. De aftreden de bestuursleden J. v. d. Perk, voorzitter, Nic. Bos, vice-voorzitter en H. W. Grim bergen worden met bijna alg. stemmen her kozen. Heb bestuursvoorstel tot aankoop van een monsterschuit tot een bedrag van plan. 1600 wordt na eenige discussie z. h. st. geodgekeurd. Volgt reglementsherziening hetgeen langen tijd in beslag ueemt. Het concept wordt op enkele punten nog ge wijzigd waarna ook dit wordt aangenomen. Hierna rondvraag. De heer P. v. Paridon brengt naar voren het feit, dat binnen enkele dagen door de Domeinen eenige perceelen tuingrond wor den verhuurd bij welke verhuring een be paling is, dat allo perceelen kunnen worden gecombineerd. Spr. vind dit van regee- ringswege, ook gezien de aanstaande ver beter mg der Pachtwet, al een zeer slecht voorbeeld. Kleine tuinders worden hierdoor zeker uitgesloten. Spr. stelt voor, dat het bestuur zal trachten die bepaling in te trekken of zoo noodig tegen dergelijke voorwaarden te protesteeren. Na bespre king wordt in deze geest besloten. De heer v. Went stelt voor bij groot en goregelde aanvoer van bloemkool, ook in Aug. of Sept., doch indien het noodig blijkt, iederen dag te blijven veilen. Het bestuur zal zulks in overweging ne men om in Juni met een voorstel te komen. De heer J. Haasnoot, hierin gesteund door anderen, klaagt over cle hinder die tijdens het veilen ondervonden wordt van de schepen die lossen ten behoeve van de N. Z. H. T. Na lange discussie, waar bij het bestuur de billijkheid naar voren brengt ten opzichte der Directie van de N. Z. H. T. en waarbij weer andere leden zich uiten om het contract onmiddellijk te verbreken, wordt besloten om de Directie te berichten dat gebruikmaking van het terrein en de vaart uitgesloten moet wor den geacht vanaf 15 Juni tot 15 Oct. Na nog enkele vragen van meer ondergeschikt belang wordt deze belangrijke vergadering door clen voorzitter met een woord van dank voor de aangename en zakelijke dis cussie's gesloten. Waarschuwing. Waar het den laat- sten tijd nogal eens voorvalt dat jonge meisjes, soms kinderen, door meer bejaar de personen worden lastig gevallen of on der zekere voorwendsels verzocht worden mee te gaan, hetzij per fiets, hetzij loo pend (immers dezer dagen deed zich in de omgeving van de tol bij Katwijk aan Zee een dergelijk geval voor) verzoekt de in specteur van politie alle ouders hunne kinderen te waarschuwen nimmer met on bekende personen, onder welke voorwend sels dan ook, mee te gaan. Bij verdachte gevallen geve men direct kennis aan dc politie.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6