KERKNIEUWS STADSNIEUWS Agenda ACADEMIENIEUWS DINSDAG 8 APRIL 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 RUSLAND DE GODSDIENSTVERVOLGING. D© campagne tegen de Paaschfeestviering. Volgens oen bericht uit Moskou is de propagand-a-oampagnc tegen do viering van hef Paaschfeest met kracht begonnen. Aan de winkels en do bakkerijen der coöperatieve veroenigingen te Moskou is ton strengste verboden hel brood en ge bak, dat anders met Paschen wordt gé bruikt, te bakken of te verkoopen. Ook worden weer talrijke atheïstische vergaderingen en voordrachten aangekon digd. CHINA DE STRIJD OM DE MACHT. De Noordelijke provincies verklaren zich onafhankelijk. Naar gemeld wordt, heeft generaal Jen Hsi Sjan Zaterdag officieel bekend ge maakt, dat alle Noordelijke provincies van China thans haar betrekkingen met de re geering van Nanking hebben verbroken en zich aan zijn regeering hebben onderwor pen. Jen verklaarde voorts, dat hij de macht van de regeering van Nanking over draagt op zijn eigen regeering. Verder ver langt generaal Jen van de regeering van Nanking, dat deze hem binnen 48 uur Tsingtau zal uitleveren. De buitenlanders hebben Tsingtau reeds verlaten en zijn op eenige stoomschepen naar Sjanghai vèr- trokken. Volgens een N.T.A.-bericht wordt ge meld, dat Tsjang Kai Sjek onlangs met succes onderhandeld heeft met vertegen woordigers der aan de Noordkust gesta tioneerde vloot en met vertegenwoordigers van Mtnspjoerije. De vloot zou zich bereid hebben verklaard Tsingtau voor de centrale regeering bezet te houden om te verhinde ren, dat er wapens en ammunitie geleverd worden aan do troepen van generaal Jen. De regeering van Mantsjoerije moet zich verbonden hebben de Noord-Cliineescho troepen te bedreigen. DE CHINEESCHE R00VERS. 50 kinderen ontvoerd. In Centraal-China heeft een roovers- bende van 500 man 3 dorpen overvallen. Zij plunderden de huizen en staken deze in brand. Er zijn 3 politie-agenten gedood, terwijl 50 kinderen ontvoerd zijn. De roovers wis ten te ontkomen. AFRIKA. DE TOESTAND IN ABESSINIE. De „Times" verneemt uit Rome nadere bijzonderheden over de rebeljie in Abes- sinië, welke na een grooteu veldslag door <1© troepen van Ras Tafari, aangevoerd door den minister van Oorlog, Dejaz (ge neraal) Mulugheta, werd gebroken. Do re bellen, geleid door Ras Jauxa, die in an dere berichten Ras Gugsa Olie heet, wa ren 10.000 man sterk, allen mot geweren gewapend, en beschikten bovendien over twee kanonnen en tien machinegeweden. Mulugheta commandeerde 20.000 man met 5 kanonnen cn 30 machinegeweren, maar door den verrassonden aanval der opstan delingen zag het er toch een oogenblik moeilijk voor hem uit. Hij wist echter een omsingeling te voo: komen en na een ver bitterden strijd, die den ganschen 31sten Maart duurde, had hij een beslissende over winning behaald.'Ras Jauxa. kreeg eerst een zwaardwond aan het voorhoofd, werd ten slotte gedood en in stukken gohouwen. Verdriet over den dood van Ras Jauxa, haar vroegeren echtgenoot, zou hot einde van keizerin Zaoditoe hebben ver haast KERKINWIJDING TE ROTTERDAM. De St. Antonius Abtkerk. Zondag is dc nieuwe St. Antonius Abt- kerk te Rotterdam door Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aongenent op plechtige wijze ge consacreerd. In den vroegen morgen vingen de cere moniën van de kerkconsecratie aan, die alle in streng liturgisehen vorm werden uitgevoerd. Te half elf begon de pontifcale Hoogmis in de nieuwe kerk. Mgr. werd daarbij ge assisteerd door Pastoor Th. Spoorman als presbyter assistens, door Pastoor H. Drent on Pastoor G. van der Meer, als troondiaken, terwijl diaken en subdia ken van de Mis waren twee kapelaans van de parochie, de weleerw. heeren C. Mol en A. Cleophas. Een groot aantal be langstellende priesters woonden do plech tigheid bij. De gewone lagere assistenties bij deze pontificale Mis werden evenwel zooals hier gebruikolijk door gewone lee- ken verricht onder leiding van don wel eerw. heer J. v. d. Tuyn als ceremoniarius. De belangstelling voor deze plechtig heid we mogen wel zeggen de eerste pontificale Mis volgens volledig liturgische opvattingen was dan ook zeer groot. Op liet priesterkoor merkten wij op Mgr. dr. A. Hensen en Deken J. W. van Heeswijk en Pastoor P. Hase O.F.M. secretaris van de Liturg. Ver. in het bisdom Haarlem. In deze kerk is hot hoofdaltaar naar het volk toegekeerd, zoodat de priester met het gelaat naar dc geloovigen gekeerd liet H. Misoffer opdraagt. Dit geschiedde #ok gisteren bij de pontificale Mis. Dit alleen was echter niet het bijzonde re van de plechtigheid. Alle onderdeelen van de pontificale Mis konden op het zeer ruime priesterkoor volledig worden uitge werkt. De Schola Cantorum in rochette zong, staande vóórin do kerk, in beurtzang met het volk, de Gregoriaansche zangen. 't Was een indrukwekkende plechtig heid, welke de beteekenis van de H. Han delingen voor ieder verstaanbaar maakte. Onder de H. Mis hield Mgr. Aengenent van de voorzijde van het altaar een toe spraak tot de geloovigen, daarbij wijzend hoe door de inwijding van deze nieuwe prachtige kerk weer een waardig Godshuis is geopend, een plaats, ontzagwekkend, zoals do kerk ons laat bidden, maar ook vol lieflijkheden, omdat hier op bijzonde re wijze de alomtegenwoordige God onder ons is komen wonen. Js Middags werd in de nieuwe kerk door Mgr. Aengenent ook een plechtig Lof gecelebreerd. Do nieuwe kerk is gebouwd door archi tect Kropholler naar de opvattingen van Pastoor F. C. van Beukering, die nu de gelegenheid heeft gekregen zijn liturgische hervormingen, waarmede hij reeds jaren in deze parochie werkzaam was, in een passende omgeving in te voeren. „Tijd" Dr. Jos, Drehmanns C.ss.R. Dinsdag 8 April a.s. hoopt de zeereerw. Pater Dr. Jos. Drehmanns, secretaris van Z.Em. Kardinaal van Rossum te Rome, zijn zilveren priesterfeest te vieren. Jo- sephus Hubertus Drehmanns werd gebo ren te Roermond op 1 Mei 1882. Hij stu deerde philosophie te Rolduc en theologie aan het Groot-Seminarie te Roermond. Vervolgens studeerde hij te Rome aan den Apollinaris in het Kerkelijk Recht, waar na hij op 8 April 1905 tot priester werd gewijd. In 1906 trad hij in de Congregatie van den Allerheiligsten Verlosser en in 1911 werd Dr. Drehmans benoemd tot se cretaris van Z.Em. kardinaal van Ros sum to Rome en tevens tot Consultor van het H. Officie. Uitbreiding Missiehuis Tilburg. Het Missiehuis van de missionarissen van het H. Hart aan den Bredaschenweg te Tilburg zal aanmerkelijk worden uitge breid. Het plan is om aan de bestaande rechtervleugel achter de speelplaats (dus evenwijdig aan genoemden weg) een nieuw gedeelte aan te bouwen, bestemd voor aula, studiezaal en eenige leslokalen. MONUMENT VOOR HET NEDERL. REDDINGWEZEN. Daartoe door het Hoofd-Comité uibge- noodigd heeft de Burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, het initiatief genomen tot dc vorming van een Provin ciaal Comité, dat zich zal belasten met de inzameling van gelden voor de oprich ting van een Monument ter eere van het Nedorlandsche Reddingwezen. Het plan daartoe is ontstaan tijdens de grootsche plechtigheden bij de begrafenis van den alom bekenden redder Dorus Rij kers. Het monument bedoelt te zijn een ge tuigenis dat Nederland t.rotsch is op zijn koene zeehelden, eenvoudige mannen, die vrijwillig en zonder aarzelen hun leven wagen om dat van anderen die in nood verkeeren, te redden. Het Comité voor de provincie Zuid-Hol land, met uitzondering van de gemeenten 's-Gravenhage en Rotterdam is samenge steld als volgt: Jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeelc, Mi nister van Staat, Commissaris der Konin gin in Zuid-Holland, Eere-Voorzitter; mr. A. van de Sande Bakhuyzen, Burgemees ter van Leiden, voorzitter; de Burgemees ters van Alphen a. d. Rijn, Oud-Beijerland, Briclle, Delft, Dordrecht, Gorinchem, Gou da, Hillegom, Katwijk, Maassluis, Middel- harnis, Noordwijk, Ridderkerk, Sliedrecht en Zijndrecht; F. G. Rosier, Referendaris tor Gemeente-Secretarie van Leiden, Secre taris; H. M. Sasse. Directeur van do Bank- Associatie, Br&estraat. No. 61, Leiden, Penningmeester. Dezer dagen heeft do voorzitter de com missie geïnstalleerd in een vergadering ten Raadhuize te Rotterdam. In die bijeenkomst werden de kringen vastgesteld, waarbinnen de door de leden te vormen plaatselijke comité's zullen werkzaam zijn en werd de wijze van geld inzameling besproken. Het Comité verwacht, dat dc giften zóó rijkelijk zullen vloeien dat, na aftrek van de kosten van het Monument, nog een flink bedrag overblijft ter tegemoetkoming in het levensonderhoud van hen, die hun leven voor anderen hebben veil gehad. Wij hopen spoedig mededeeling te kun nen doen van de samenstelling van het plaatselijk comité voor Leiden en Om streken. R. K. J. M. V. „St. Peter Kanis". „De wet op de winkel- s 1 i t i n g". Men verzoekt ons do aandacht op heb volgende te willen vestigen: Morgenavond houdt de heer A. H. J. Engels, lid van de Tweede Kamer, een lezing over „De wet op de winkelsluiting" voor de R. K. J. M. V. „St. Peter Kanis". Daar dit onderwerp in breederen kring wel belangstelling zal hebben, is deze le zing ook toegankelijk voor niet-leden. De bijeenkomst wordt gehouden in „Den Burcht", aanvang half negen. De wethouder van Onderwijs mr. A. Tepe en do wethouder van financiën dc heer T. S. Goslinga zullen morgenmiddag eerst vanaf half vier hun gewone spreek uur houden. DE TWEEDE DIETSCH- ACADEMISCHE LEERGANG. De ontvangst der deelnemers. Gisteravond zijn de deelnemers aan don Tweeden Dietsch Academischen Leergang, die hier ter stede zullen vertoeven, aan het station alhier gearrivoerd. Aanvankelijk zouden zij te 8.09 zijn aangekomen, doch het was veel later ge worden en te ongeveer half tien stoomed de brein uit Tilburg binnen. De 58 deelnemers, dames en heeren, werden aan het station ontvangen door eenige leden der voorbereidingscommissie. Nadat de gasten „de Vlaamsche Leeuw" hadden gezongen, werden zij in de eerste klas wachtkamer ontvangen, waar de heer W. J. Bijleveld allen hartelijk welkom heette in de Sleutelstad. Spr. zeide verder, dat Leiden reeds lang plannen heeft gehad tot het houden van een Leergang doch door verschillende om standigheden is daarvan nimmer iets ge komen. De heer Bijleveld deed vervolgens eeni ge zakelijke mededeelingen en deelde o.a. mede, dat de gemeenschappelijke maaltijd in het „Eigen Huis" hedenavond niet zal gehouden worden. Nadat vervolgens de heer Tellegen eeni ge practische wenken had gegeven sprak nog de heer Vital Hasaert, het Vlaamsche Augustinus-lid, die zeide zeer tevreden te zijn over het aantal studenten, dat naar Leiden gekomen is. Spr. hoopte, dat zij hier veel sympathie zouden verwerven en propaganda zouden maken, opdat een even groot aantal Nederlanders binnenkort naar Gent zullen komen. DE OPENINGSPLECHTIGHEID. Hedenmorgen te 10.15 uur had in het Groot Auditorium der Universiteit de plechtige opening van den Leergang plaat-s. Er waren vrij veel toeschouwers en na genoeg alle deelnemers aan den Leergang. Toespraak W. J. Bijleveld. De voorzitter van het comité van voor bereiding was eerste woord voerder. Spreker begin met een overzicht te ge ven van de voorgeschiedenis van het tot stand komen van deze leergang, hij wijst op de vacantiecursus-sen, dio voor den oor- log aan deze Universiteit gehouden wer den .Vele moeilijkheden waren echter de oorzaak, dat na den oorlog niet spoedig tot weder instelling kon worden overge- gaan.In 1927 slaagde een kleine groep men- schen er in om in Amsterdam een Leer gang op waarlijk grootsche wijze te orga- niseeren. Deze werd een volledig ^ucces. Spreker geeft in het kort den indruk weer, die deze Leergang op een der deelnemers maakte: de studenten voelden zich gesteund door vrienden uit het Noorden tijdens de lasti ge jaren, die zij toen aan hun eigen Uni versiteiten doorbrachten. Vervolgens brengt spreker dank aan de Hoogleeraren, Curatoren en allen verder die aan dezen Leergang medewerken. Daarna richt spreker zich tot de stu denten uit Vlaanderen en Zuid Afrika, wie hij een hartelijk woord van welkom toe roept Hij wijst op de stichter der Uni versiteit, den Prins van Oranje die even zeer belangstelling had voor de Noorde lijke als de Zuidelijke gewesten, wat blijkt o.a. uit de namen, die hij aan twee zijner dochters gaf: Charlotte Flandrina en Charlotte Brabantine. Den 1 Zuid-Afrikaanschc Studenten brengt spreker de oude banden in herin nering en hij verheugt er zich over, dat de belangstelling van beide kanten groeien de is. Spr. zegt overtuigd te zijn, dat een nauw contact er toe zal medewerken om elkaar beter te leeren kennen en waardee- ren, om vooroordeelen weg te nemen en zoodoende gezamenlijk te kunnen werken voor de Dietsche beschaving. Vervolgens geeft spreker het woord aan den Rector-Marnificus met het verzoek den Leergang te willen openen. Openingswoord rector magnificus. Prof. dr. N. van Wijk, rector magnificus der Universiteit, hield 1 ierna de openings rede. Voor eiken Nederlander, aldus spr., die in het internationaal leven telkens op nieuw ondervindt, dat zijn taal door bui tenlanders weinig gekend wordt, moet het een aangename gewaarwording zijn, wan neer hij tot een groep van buitenlanders in zijn moedertaal kan spreken. Het spreekt van zelf, dat de studenten van alle landen, waar onze taal zij 't ook in eenige variëteiten gesproken en geschreven wordt, onderlinge betrekkingen wenschen te onderhouden, en het is te ho pen, dat dit in de toekomst door een in details uitgewerkt- systeem van aequiva- lenties van graden en diploma's gemakke lijker zal worden, zoowel fcusschen ons eigen land en Vlaanderen waar zich voor Gentsche universiteit groote perspectieven openen als t-usschen Ne derland en Zuid-Afrika. Hier in Leiden zult gij veel oude traditie aantreffen naast het streven om met den tijd mee te gaan. Vergelijk slechts het nieuwe Academische Ziekenhuis en ver schillende moderne laboratoria met dit Universiteits-gebouw, dat ons herinnert aan vroegere eeuwen van Academisch le ven. Wij hopen, dat uw verblijf in Holland zoowel door het onmiddellijk contact met onze wetenschap in de collegezalen als door dat met onze studentenwereld in de uren van verpoozing U een verrijking van geestelijk leven zal geven; datzelfde moge het geval zijn voor uw Leidsche collega s met wie gij omgaat, en zoodoende moge deze leergang, naast haar paedagogische en wetenschappelijke beteekenis, het elkaar begrijpen en waardeeren der ver schillende groepen en erfgenamen eener zelfde „Dietsche" beschaving wezenlijk be vorderen. Hierna verklaarde spreker den Leid- schen cursus van den 2den Dietsch Acade mischen Leergang geopend. Nadat vervolgens door de aanwezigen de Senaatskamer was bezichtigd vingen de colleges aan. Het openingscollege werd gegeven door Prof. R. Casimir 'over: de psychologie van Hymans. Daarna werden nog de volgende colleges gegeven: prof. mr. A. S. de Blé- court over: de baljuwen in Vlaanderen en in Holland en Zeeland; dr. W. P. Jorissen over een physisch-chemisch onderwerp. Om half vjjf hedenmiddag had op de Sociëteit Minerva de officieele ontvangst plaats door het Collegium van het L.S.C. UNIE VAN R.-K. STUDENTEN- VEREENIGINGEN IN NEDERLAND. Tiende Indische Conferentie. Op Zaterdag 5 April werd in het „Eigen Huis" van de R.-K. Studenteaver- eeniging „Sanctus Augustinus", Rapen burg 24, de tiende Indische Conferentie georganiseerd door prof. P. G. Groenen, gehouden. Des morgens om elf uur hield Pastoor Jos. van Baal S.J. missionaris op Java een inleiding over het godsdienstige leven in Indië. 's Middags om half drie sprak mei. E. de Roy van Zuydewijn, die leerares Ts geweest te Buitenzorg, over: „de Katholie ke leek in Indië". Om half vijf werd in Trianon, Breestr&at 31, voor de deelne mers aan de Indische Conferentie vertoond een gedeelte van den Maha-cyclus, een der beste filmen over Indië. Om acht uur hield mr. H. van Wageningen, oud-rechter uit Indië, een inleiding over: „Verander de inzichten". Kenmerkend was wel, dat door alle spre kers werd geklaagd over gebrek aan kennis van Indië. De belangstelling voor dezen dag was grooter dan op een der vorige. Het nieuwe Academisch Ziekenhuis. Met de voltooiing van het administratie gebouw van het nieuwe academisch zie kenhuis alhier is men zoover gevorderd, dat thans de geheele administratie daarin is kunnen worden ondergebracht. De inge bruikneming van de op de eerste verdie ping gelegen aula, welke in de naaste toe komst het groot-auditorium der Universi teit bij bijzondere academische plechtig heden zal vervangen, zal echter nog gerui- men tijd op zich laten wachten met het oog op den toestand van het z.g. aula fonds. ADRES INZAKE WONINGBOUW. Aan den Raad van de gemeente Leiden is het volgende adres ingezonden: Geven met versehuldigden eerbied te kennen; ondergeteekenden A. J. Schone- veld en J. A. Verkuylen, resp. voorzitter en w.n. secretaris van de Federatie van te Leiden en Omstreken gevestigde Wo ningbouwverenigingen, ten deze domicilie kiezende Zijlsingel 53; dat zij kennis genomen hebben van de plannen van het gemeentebestuur bij de behandeling van de Gemeentebegroting 1930, om medewerking te verleenen, tot den bouw van 204 arbeiderswoningen, te bou wen door de verschillende Woningbouw verenigingen dat zij erkennen, dat door deze mede werking, voor een zeer bescheiden gedeelte in de huisvesting der arbeiders wordt voor zien; dat zij echter van oordeel zijn, al wordt bovengenoemd aantal woningen gebouwd, daarmede nog niet in voldoende mate is voorzien in de nijpende behoefte aan ar beiderswoningen dat het aan hen bekend is, dat de ge meente nog beschikt over terreinen, welke voor arbeiderswoningbouw in aanmerking komen en welke direct voor eventueele be bouwing kunnen worden toegewezen; weshalve zij Uwen Raad verzoeken te besluiten zijn medewerking te verleenen: a. dat de terreinen, welke onmiddel lijk grenzen aan de bestaande woningcom plexen van dc W. B. V. „Eensgezindheid", „de Tuinstad wijk" en „de Eendracht", als ïjouwterreinen worden bestemd voor de genoemde W. B. V. b. dat deze Woningbouwvereenigingen in de gelegenheid gesteld worden plannen in te zenden voor bebouwing van genoem de terreinen c. dat de benoodigde gelden, hetzij als voorschotten van het Rijk, hetzij door het Gemeentebestuur worden beschikbaar ge steld. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: 5519 A. v. Dam, filiaal Leiden. Leiden, Turfmarkt 2; Hoofdz. Zwartsluis, W. I. No. 95. Scheeps- benoodigdheden, aannemersartikelen. Ge- volm.: E. D. de Goede, Leiden (B.P.). 5518. Van Reisen en de Beer. (B.P.) Sassenheim, Rusthoflaan 18. Bloembollen- kweekerij en -handel. Venn. H. J. van Rij zen, zich noemende en schrijvende H. J. van Reisen, Sassenheim. A. F. O. M. de Beer, Sassenheim. 9.60. Coöp. Boerenleenbank. Leiderdorp, Hoofdstraat 96. Uittr. L. Raad v. Toez.: T. Rijnsburger, Leiderdorp. N. Lid: J. Rijnsburger. Opheffing: 64. C. Cloot Pzn.. Katwijk aan Zee, Nieuwsteeg 9. Handel in kruide nierswaren. De bij het Nederlandsch-Indische leger benoemde militaire apotheker 2e klas, jhr. E. W. A. Kreutz Wendedich von dem Borne zal zijn bestemming naar Indië vol gen per motorschip Johan van Oldebarne- veld, dat 6 Mei vertrekt. Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. Burgemeester en Wethouders Lei den brengen ter upenbajre kwnrfsTdat de N.V. Wernink's Tennisiioercvi, te Leiden, oen verzoek heeft ingevend'Ver bekoming van verlof voor den v^rk,oop\van alcohol - houdenden drank, anj&eren ahn sterken drank, voor gebruik ifef plaatse van ver koop in het clubloka» van fpejteel Hooge Morschweg 96b alhie/. A. VAN DE SüftïDE BAKHÜIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 April 1930. LEIDEN. Dinsdag, R. K. Ver. van Bijz. Onderwijzers, Den Burcht 6.30 uur. Dinsdag „Geloof en Webenschap", „In den Vergulden Turk", 8 uur. Dinsdag, R K. Stud. Ver. „St. Augustinus", Eigen Huis, huish. verg. 7.30 uur, ontvangst deeln. Dietsche Leerg-, 8.30 uur. Woensdag. R. K. J. M. V. „St. Peter Kanis" „Den Burcht", half negen. Donderdag R. K. Transportarbeiders, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 April a.s. waar genomen door de apotheek P. du Oroix, Rapenburg 9, telef. 807. Locaal Rijkstelefoonnet Leiden. Opgaaf vau nieuwe aansluitingen in de maand Maart 1930: 2971 Prof. S. Antoniades, Z. W. Singel 92. 2983 Gem. Oegstgeest, Burgemeester, Wil- helminapark 20, Oegstgeest. 2789 P. A. van Buuren, Haagweg 82a. 2869 Mr. H. F. A. Donders, Warmonder- weg 49. 2827 F. Elkerbout, Zijlsinge-1 57. 2797 W. Goddijn, Vrouwenkerkkoorsteeg 9. 2792 G. Groenendijk, Hoofdstraat 48, Lei derdorp. 2965 F. Groeneveld, Morschweg 19. 2793 J. F. van der Holst, Musschenbroek- straat 19. 2798 F. Kempenaers, Nieuwe Rijn 9S. 2795 Mr. P. G. Knibbe, Joh. de Witstr. 28. 2959 F. Kooistra, 3 Octoberstraat 19a. 2962 C. Koole, Sieboltstraat 53. 2791 J. Th. Kort, Wilhelminapark 25, Ogt. 2886 D. M. Kuivenhoven, Gerrit Doustr. 57. 2811 D. Laman, Cobetetraat 107. 2066 G. de Meij, Amaliastraat 7, 2799 Meijkamp's sport- en wapenhandel, Vrouwensteeg 7. 2875 J. B. Meijnen, Hugo de Grootstraat 16 2931 N.V. Bloemb.kw. en handel Homan en Co., Rhijngeestérstraatweg^ 118, Ogt. 2967 J. Oorthuis, Cobetstraat 44. 2957 M. H. de Reedc, de Laat de Ka» terstraat 7. 2934 A. van Rosmalen, H. Rijndijk 60. 2968 W. G. Snijders, Wethouder v. Duiven voordestraat 47, Oegstgeest. 2788 N. Speyer, Jan v. Goyenkade 10. 2958 J. v. Stralen, Lindenstraat 16a, 2835 C. J. van Tol, Haarlemmerweg 48. 2961 J. J. Vallentgoed, Rijnkade 16a. 2975 A. Verg-unst, Mare 54. 2970 I. van Weerlee, Hoogewoerd 69. 2774 H. D. van Weizen, Oude Singel 222. 2783 Zatskoy en Co., Diefsteeg 6a. De Leidsche Kappersclub „Hulp en Vriendschap" (de vroegere Kappers- en Barbiers Patroonsvereeniging) opgericht 29 November 1880, zal dit jaar haar 50- jarig bestaan herdenken. Op luisterrijke wijze zal dit halve eeuwfeest worden ge vierd. In een goed bezochte ledenvergadering, gisterenavond gehouden in Restaurant „do Harmonie", Breestraat werd het ge heele vierdaagsche feestplan, voorgesteld door het Bestuur met algemeeue stemmen aangenomen. O.m. zal een tweedaagsche kapdemonstratie in de Stadsgehoorzaal worden gehouden. Nadere bijzonderheden zullen nader worden bekend gemaakt. Dc alhier tot arts bevorderde semi-arts J. A. G. Roeiers van Lennep is bestemd tot reserve-officier van gezondheid 2de kl. bij den geneeskundigen dienst der land macht. De alhier tot semi-arts bevorderde stu dent dr. J. W. F. A. van den Berg de Bruijn is bestemd tot reserve-officier van gezondheid bij 't reserve-personeel van het leger hier te lande. De alhier tot arts bevorderde semi-arts H. G. A. Castermans is bestemd tot reser ve-officier van gezondheid 2de klasse bij het reserve-personeel van het leger hier te lande. LEIDEN. Geslaagd: Bevorderd is tot doctor in de geueeskun de op proefschrift getiteld: „Over den in vloed van bacteriophageu op enkele eigen schappen van Flexner^dysenterie-bacillen de heer A. E. Wolff, geboren te Parama ribo. doctiraal-examen geneeskunde dc heer A. J. van do Graaf (Delft). Geslaagd 16 voor het apothekers-assis- tent-examen mej. D. S. Roes&ingh van Iterson (Djokjakarta).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2