RECHTZAKEN SPORT LUCHTVAART DINSDAG 8 APRIL 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Auto-cngeliik. Toen dr. Dirken met kapelaan Huve- neers te Gulpen reed, kreeg dr. D., die chauffeerde, een hoestbui, waardoor h j het stuur kwijtraakte. De auto reed tegen den berm en sluog om. Dc geneesheer werd aan het hoofd verwond; dc kapelaan kwam niet den schrik vrij. Aan de gevolgen overleden. De 75-jarige landbouwer J. IJzereef te Xieuwcnt, gemeente Luchten voorde, die eenige dagen geleden te Lichtenvoorde door een motorfiets werd overreden, is aan de bekomen wonden in het ziekenhuis fce Groenlo overleden. DUBBEL ONGELUK IN EEN HUIS TE HAARLEM. Eén slachtoffer overleden. In het huis van dc gebroeders C. aan dc Bakenessergracht te Haarlem vond Zon dagnacht een dubbel ongeval plaats. De twee-en-veertig-jarige T. J. C. gleed over een mat uit en viel van de trap af. Zijn broer, de vijf-en-vijftig-jarige A. T. C. snel- •#e naar de huiskamer om hulp te halen. Plotseling echter zakte hij in elkaar. Eeni- ge doktoren, die onmiddellijk werden ge waarschuwd, moesten bij A. T. C. den dood con sta toeren. T. J. C. is met een hersen schudding naar het Elisabethsgasthuis al daar vervoerd. Aan de gevolgen overleden. De Italiaansche arbeider, die te Sluis kil van een hoogte van S Meter viel en daarbij ernstig verwond in dc R. K. Zie kenverpleging werd opgenomen, is aan de bekomen verwondingen bezweken. Het twee-jarig jongetje, dat Vrijdag ie Uitgeest den inhoud van een ketel ko kend water over het lichaam kreeg, is thans aan de bekomen verwondingen over leden. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Toeschouwer door een revolverkogel gewond. Zaterdagavond omstreeks hall' 12 uur ontstond ruzie tusschen zekeren A. v. G. uit de Veestraat en A. v.. <L S. uit de Anna Paulownastraat le Tilburg. Op een gege ven moment loste v. G. een tweetal revol verschoten, waardoor een zekeren M. S., wonende Stevenzandschestraat, die met den twist niets te maken had, in de rechter hand trof, De getroffene werrl door den G, G. D. verbonden. Composities van Johann Strauss in beslag genomen. Dezer dagen werd ten kantore van een muzieklxandolaar te Amsterdam een be slag gelegd, dat om verschillende redenen merkwaardig is. Het gold esu groeten voorraad uadruk ken van de beroemdste werken van Johan Strauss, niet meer of minder clan: „An der schonen blauc-n Donau", „Du und Du", „Wiener Blut" en „Geschicbten aus clen Wienerwald". Omtrent deze inbeslagneming deelt mr. H. F. Wynman te Amsterdam ons mede: Johann Strauss was tijdens zijn leven Oos tenrijker, burger van een land, waar tot nu toe, ovenals in Duitschland het auteurs recht vervalt dertig jaar na den dood des makers, hoewel de regel door de Berner Conventie gesteld en waarvan ook ons land niet afwijkt, wil, dat. dc erfgenamen van den auteur nog vijftig jaar ua diens dood de rechten blijven uitoefenen. Toen nu verleden jaar de lijd naderde, da! werken van Strauss wegens het ver strijken van den dertigjarigen termijn vrij zouden komen en dus een kostbaar bezit voor de houders van het auteursrecht op deze zoo veel gespeelde werken zou te loor gaan, maakte Oostenrijk een spoedwefje ad hoc o.a. ten behoeve van de houders \an Strauss auteursrecht: de termijn werd met twee jaar verlengd, natuurlijk in af wachting van de groote door heel de Oos- tciu'ijksche kunstwereld gewenschtc wets wijziging, waarbij Oostenrijk den, halve- eouw termijn zal aannemen. Maar nu doet zich ecu bijzonderheid voor. De firma bij wie de werken van Strauss oorspronkelijk waren verschenen en aan welke de componist zijn auteurs recht had overgedragen, verplaatste haar zetel van Weenen naar Duitschland (Leip zig). Daar geldt ook de dertig-jaar termijn en hoezeer men ook daar krachtig aan dringt op het aannemen van de halve eeuw, is het nog niet zoo ver eu Duitsch land heeft niet voor wijlen Strauss gedaan wat Oostenrijk voor zijn grooten zoon deed. Zoodat de werken van Strauss nu in Duitschland vrijelijk mogen worden na gedrukt, niet in Oostenrijk. En ook niet in Nederland, dat den vijftig-jaar- tijd heeft en krachtens Auteurswet en Berner Con ventie den auteur, behoorende tof een land, dat een kortoren beschermingstijd heeft, zoo lang beschermt als hjj in het land werkt dus het Oostenrijksche verlen- gings-noodwetje. Nu wordt hier te lande nagedrukt, althans onwettig gemaakte na drukken worden hier te lande verkocht. De te Leipzig gevestigde uaamloozc ven nootschap Aug. Cranz. welke krachtens het Oostenrijksohe noodwetje haai' auteurs rechten nog een paar jaar heeft behouden in Oostenrijk en in alle andere landen van de Berner Unie, waar een langere bescher mingstijd is dan dertig jaar, kon daardoor te Amsterdam heel den voorraad Strauss- werken in beslag laten nemen, hoezeer zij liet moet aanzien, dat 'mar buuruian te Leipzig vrijelijk zooveel exemplaren kan verkoopen, als men van hem koopen wil. Een aansporing te meer voor de landen, die de beschermiugsperiode van dertig jaar nebben, om deze tot vijftig jaar te ver lengen. Straatroof te Rotterdam. Zaterdagavond omstreeks hlaf twaalf is een van de employe's van den Vooruit gangwinkel aan den Groenen Hilledijk te Botterdam, de 30-jarige mej. J. v. V., naar haar woning gegaan. Zij had het geld, dat dien dag binnengekomen was, een bedrag van ongeveer 100, in een tascli bij zich. Plotseling stonden in de Laurierstraat twee mannen voor haar. De een gaf haar een stomp in het gelaat, terwijl de andere '.rachtte haar de tasch te ontrukken. Zij viel op straat, doch slaagde er in de tasch \ast te houden. Luidkeels riep zij om hulp waardoor van verschillende kanten men- schen toeschoten. Op de komst van deze menschen vluchtten de beide mannen, elk in een andere richting. Het is aan de politie gelukt de beide verdachten aan te houden. Dc een is ge pakt op het Burg. Hofmanplein, waar hij door een tramconducteur, die het geval had gezien en den man was gevolgd, aan een politieagent werd aangewezen, de an dere is gearresteerd aan de Spoonvegha- venbrug, waar hij door een zekere P. J. v. A. aan de politie werd aangeduid. Zij zijn na verhoor in bewaring gesteld. Het wa ren de 28-jarige lasscher G. P. uit de Wal- ravenstraat en de 32-jarige koopman H. T. uit de Diilenburgstr. De juffrouw was erin geslaagd de tasch te behouden, zoodat de overval in alle op zichten is mislukt. De daders, die bij de politie slecht aan geschreven staan, hebben bekend. Inbraak bij een Rijksontvanger. Zaterdagavond tusschen 8 en 10 uur is tijdens afwezigheid van K. te zijner huize te Voorburg, waarin tevens is gevestigd het kantoor van den Rijksontvanger, inge broken. Het bleek, dat de inbrekers aan de achterzijde door het forcecren van een paar vensterluiken waren binnengekomen. In de woning hebben zij alle kasten en laden overhoop gehaald. In een der kasten hebben zjj sleutels gevonden, waardoor zij in staat waren een geldkastje te openen en daaruit 70 mee te nemen. Ook een gou den dameshorloge wordt vermist. In het kantoor van den rijksontvanger waren alle kasten en lessenaars geopend, doch daaruit wordt niets vermist. Een po- giug om de brandkast, te forceeren is mis lukt. Vermoedelijk zijn hier geen onbeken den aan het werk geweest, omdat zij op de hoogte bleken te zijn ^an de afwezigheid der bewoners. Ook is Zaterdagavond ingebroken in een villa van N., Westeinde 5 te Voorburg. Daar werden ook alle laden en kasten doorzocht. Een poging om de brandkast te forceeren mislukte hier eveneens. Volgens een voorloopig onderzoek wordt niets vermist. Een gemoedelijke Gemeenteraad. In den gemeenteraad van Overslag ble ken de raadsleden eenparig van gevoelen, dat niet moest worden voldaan aan het verlangen van Ged. 'Staten om de jaarwed de van den veldwachter te verhoogen. Deze recalcitrante houding tegenover het Gedeputeerde College zal, waar het zich laat aanzien, tot een beroep bij de Kroon leiden, zoodat dus een deputatie naar Den Haag zal dienen te gaan om de inzichten van den raad te verdedigen. Hierover ontspon zich een gemoedelijke discussie. De voorzitter wilde er zelf liever niet heengaan. Hij informeerde of twee van de leden ervoor waren te vinden. Doch hij waarschuwde tegen dc kosten. Wat op dè jaarwedde van den veldwachter werd be zuinigd 225) kon er wel voor een heel eind bij inschieten. Een tweetal raadsleden echter zou het zaakje wel opknappen. En om de kosten niet al te drukkend te doen z:jn. beloofdon zij him boterhammen te zullen medenc- men en in de open lucht te zullen over nachten „De reis naar Den Haag was hiermee tot aller tevredenheid geregeld en de voor zitter kon overgaan tot liet aan de orde stellen van het volgende punt der agenda. BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. MIJNONGELUK IN SPANJE. Veertig arbeiders bedolven. Uit Santander wordt gemeld: Te C'astro- Urdiales is een mijngang ingestort, waar door veertig arbeiders werden bedolven. Het reddingswerk is onmiddellijk begon nen. Tot dusver zijn eenige gewonde mijn werkers in veiligheid gebracht. JAPANSCHE VEERPONT OMGESLAGEN. 23 boeren verdronken. Op de rivier Yalu in Korea is Maandag een vreeselijk ongeluk gebeurd. Door den zwaren storm kenterde de veerpont, waar op zich 23 boereu met talrijke paarden bevonden. Door den zwaren storm was het niet mogelijk pogingen tot redding te ondernemen. Allen vonden den dood in de golven. Autobus verpletterd door een trein. Uit Wellington wordt gemeld: Op een spoorwegoverweg te Hikurangi is een autobus verpletterd door een trein. Zes der inzittenden werden gedood en vijf ge wond. Ontploffing op pleizierboot in Californië. Uit Lakeport (Californië) wordt ge meld: Op een pleizierboot zijn door een ontploffing tien personen ernstig gewond. Passagiers, die in het water waren ge sprongen en zich, omdat, zij nie tkonden zwemmen, aan het brandende schip vast klemden, liepen zware brandwonden op. Defect aan luchttoevoer in een mijn. Op do Fizinus-mijn van de Laurahütte te Sicmianowitz (Opper-Sdezië) is naar Wolff meldt, door het defect raken van e cnmotor de luchttoevoer gestremd. Daar de bedrijfsleiding niet dadelijk hiervan in kennis werd gesteld, geraakten de aanwe zige mijnwerkers, 800 man, in ernstig le vensgevaar. Tengevolge van de zich vor mende benzinegassen kregen de mijnwer kers zware hoofdpijn. Vier man werden bewusteloos naar boven gebracht; twee hunner veirkeeren in levensgevaar. Het afdalen is voorloopig' verboden; het op heffen der storing' zal waarschijnlijk ver scheidene dagen duren. Twee electrische centrales uitgebrand. Een hevige explosie is Maandag, naar Berlijnsche bladen melden, ontstaan bij liet leggen van kabels, welke noodig wa ren geworden door den bouw van de nieu we electrische centrale van de stad Wels. Een geweldige steekvlam schoot op. waar door brand ontstond in het nieuwe ge bouw, welk vuur oversloeg op het oude fabrieksgebouw. Beide complexen werden totaal door het vuur vernield. Twee ar beiders kregen levensgevaarlijke wonden. Een van hen stierf reeds onderweg naar het ziekenhuis. De kabelmouteur en de bedrijfsleider werden, toen zij de gewonden te hulp wilden komen, eveneens gewond. BLOEDIGE BOTSINGEN TE CHICAGO. Zondag is het te Chicago voor de Oekrainsche kerk tot bloedige botsingen gekomen tusschen communistische en anti communistische Oekraiuers. Er vond een betooging plaats, waarvan ongeveer 2000 personen deelnamen. Twee deelnemers aan de betooging zijn doodelijk gewond, terwijl talrijke andere lichtere verwondingen opliepen. Een politiemacht joeg ten slotte de vechtenden uiteen en arresteerde 12 per sonen. Revolverdrama te Lier. Het stille Belgische stadje Lier is Zon dag in opschudding gebracht door een re volverdrama,! dat eindigde met een gere gelde belegering en het gebruik van be dwelmend gas door de politie. Een zekere Peeters, die vroeger reeds in een krank zinnigengesticht had vertoefd, was sedert eenigen tijd werkloos geworden, had ver der ruzie met zijn huisbaas en was met dezen zelfs handgemeen geraakt. Tijdens een nieuwen twist schoot Peeters viermaal zijn revolver af op den huisbaas, die doo delijk gewond, ineenzakte. Hij vuurde ook op diens zwangere vrouw, zonder haar echter te treffen, ranselde vervolgens zijn eigen moeder af en verschanste zich in een kamer van zijne woning. Politie en gen darmen werden, zoo zij in de omgeving verschenen, door den waanzinnige bescho ten. Er moest versterking worden gehaald en weldra ving een geregelde belegering aan. Lang werd er over en weer gevuurd, doch zonder resultaat. Ten slotte kwam de spcurpolitie uit Brussel ter plaatse met het noodige materieel o mdoor middel van bedwelmend gas den man tot overgave te dwingen. Gaskogels werden in het huis •geschoten, maar teen de gendarmen bin nendrongen. sprong Peeters op, schoot nogmaals zijn revolver af en zwaaide met de andere hand een groot mes. Het kostte veel moeite om den woesteling te over meesteren, die op borst en rug ijzeren platen en potten had gebonden om zich aldus tegen kogels te beschermen. In het krankzinnigengesticht te Mortsel weigerde men hem op te- nemen en hij moest- dan ook maar naar de gevangenis te Mechelen worden gebracht en aldaar opgesloten. „N. B. C'rt." Schietmcester in de mijn te Elouges wordt vervolgd. Dc scbietmeester iu de mijn te Elouges, die door een electrische vonk van zijn kabel het mijngas tot ontploffing hoeft gebracht, zal vervolgd worden wegens het veroorzaken van dood door onvoorzichtig heid. Twaalfjarig kind van moord verdacht. Eenige dagen geleden is te Saarbrücken in een zandkuil, onder een ijzeren plaat, het lijkje gevonden van cle driejarige Anne- marie Scholte. De politie verdenkt de 12- jarige Katharina Kiefer er van het kindje gewelddadig om het leven te hebben ge bracht- Katharina beweert, dat zij met Annemarie gebald had en het kindje toen plotseling bleek was geworden en geval len. Zij heeft het lichaampje daarop in de kuil geworpen. Aangezien in den laalsten tijd eenige gevallen zijn voorgekomen, dat kinderen door een meisje zijn weggelokt, mishandeld en geworgd, verdenkt men Katharina er van hierbij eveneens bet-rok ken te zijn. Bommen in den Hof van Gethsemane. Volgens een bericht uit Jerusalem zijn in den tuin van Kethseniane 5 bommen gevonden. Men veronderstelt, dat het plan was een aanslag te plegen op een Mohammc- daansche processie- die ter gelegenheid van de a.s. Mohammedaansche feestdagen gehouden zal worden en dit jaar langs den tuin van Gethsemane zal trekken. Wat de Utrechtsche Raadskelder aantrekkelijk maakt. „Dertig dagen", zoo vertelde de waard van den ütrechtschen raadskelder aan den politierechter, „bestaat mijn instelling en in dien tijd werden mij ontstolen hon derd antieke bierpullen, eenige antieke aschbakken, benevens het noodige tafel zilver*. Ook een Amsterdamse-li kellner, die heden verstek liet gaan, had de ver leiding niet kunnen weerstaan zich een dergelijke pul toe te eigenen. Hij werd veroordeeld tot veertien dagen gevangenis straf. „Tel." VOETBAL NEDERLAND—HONGARIJE. Op een der Pinksterdagen. „De Sportkroniek" meldt, dat heb Ne- derlandsch elftal op een der Pinksterda gen, S of 9 Juni a.s. te Boedapest een offi- cieelen landenwedstrijd zal spelen tegen het Hongaarsohe elftal. Italië wint. Tegelijkertijd, dat het Italiaansche elf tal te Amsterdam speelde tegen Neder land, won eau Italiaansch B.-elftal te Genua van Luxemburg met niet minder dan 8—1. Bij de rust stond de stand reeds 51. HOCKEY NEDERLAND—DUITSCHLAND. Het Duitsche elftal. Het Duitsche elftal, dat op 27 April a.s. tegen Nederland te Amsterdam zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Lincke (Berliner S. V. '92). Achter: Heymann (Berliner H. C.) en Zander (Berliner S. V. '92). Midden: Spil: Theo Haag (Frankfurt 1880), terwijl een keuze zal worden gedaan voor de rechts en linkshalfplaats tusschen Kummetz (Brandenburg), Schafe-r (Essen) en Schmitz (Düsseldorf). Voor: Mehlitz (Berliner S. V. '92), Mül- ler (Berliner S. C.), Kurt Weiss (Berliner S. C.), Scherbarth (Berliner S. V. '92) en Ke-mmer (Berliner H. C.) HET NEDERLANDSCHE ELFTAL TEGEN ENGELAND. Wijzigingen in cle middenlinie. Op 19 April speelt Nederland een hockey-wedstrijd tegen het Engelsche elf tal te Scarborough. De Neclerlandsche Hockey- en Bandy Bond heeft het volgen- do elftal samengesteld: Doel: Hardebeck (Amsterdam). Achter: De Waal (Amsterdam) aanvoer der en Tresling (H O. C.); Midden: C. van dfer Hagen (Hilversum), Leegstra (Hilversum) en van Lierop (Hil versum); Voor: Maas (Haagsch Lyceum), Jamiink (Enschede), Dupon (Haagsch Lyceum), van Wijk (T. O. G. O.) en van Tienhoven (Hil versum). Als scheidsrechter voor Holland treedt op de heer Th. Evekink. Twee veranderingen zijn dus in het elf tal aangebracht, dat zoo uitstekend speel de tegen België. Deze wijzigingen betreffen alleen dc middenlinie. Van der Rovaert (H. D. M.) en de Looper (Hilversum) zijn resp. vervangen door Leegstra en C. van der Hagen. Beide eex-stgenoemde spelers wa ren verhinderd om den tour mee te maken. Dat van der Rovaert niet mee doel, lijkt ons ongetwijfeld een verzwakking van de middenlinie. Wel zal Leegstra natuurlijk zoo goed mogelijk zijn best doen, doch v. d. Rovaert heeft niettemin veel meer inter nationale routine dan cle nog zeer jeugdi ge Hilversummer. De Looper en C. van der Hagen doen in kracht niet veel voor elkaar onder. Opmerkelijk is nu, dat de geheele middenlinie uit „Hilversaun"-spe- lers bestaat. Het achtertrio bleef onver anderd, evenals de voorhoede. TIJDENS EEN WEDSTRIJD DOOD GEBLEVEN. Zondagmiddag werd op een terrein ach ter het R. K. lyceum te Haarlem een hockeywedstrijd gespeeld tusschen een Ajn- sterdamsch en een Haarlemsch elftal. Plot seling zakte een Haarlemmer, de 17-jarige E. v. G., in elkaar. Een geneesheer kou slechts den dood door hartverlamming con stateeren. ZWEMMEN Wereldrecord verbeterd. Volgens een bericht uit New-York heeft de Amerikaansche zwemmer Kojac het wereldrecord op de 150 yards rug verbe terd door een lijd te maken van 1 min. 33 sec. terwijl het record stond op naam van Fissier met 1.42. Bij dezelfde gelegenheid verbeterde bij het universitair record van Amerika op de 100 yards vrije slag (tijd 52.S sec.) en won bij cle 50 yards in 23.9 sec. WIELRENNEN Pijnenburg winnaar in Keulen. Zondag vond te Keulen de interessante „Xacht'-wedstrijd plaats, waaraan ook door den Hollander Pijnenburg werd deel genomen, die tesamen met Goebel (Duitsch land) een koppel vormde. Van Kempen eindigde als zevende. Om precies tien uur werd deze koppel- wedstrijd aangevangen voor een uitver- .WALDEN". Het zal onze lezers zeker ïnteresseeren iets naders te vernemen over Frederik v. Eeden's kolonisatie-pogingen, temeer waar deze week v. Eeden zoo zeer in 't middel punt. van de belangstelling stond, aldus de „Volkskrant". De stichting „Walden" was niet 'n op zich zelf staande kolonie, maar een wer kende groep der vereeniging G. G. B. (Ge meenschappelijk Grond Bezit) die haar leden had. over heel 't land en die werk zaam waren in verschillende bedrijven: bakkerij, drukkerij, melkslijterij, kleerma kerij, land- en tuinbouw etc. etc. Van al die groepen was „Walden" de oudste: zij had een vrij groot terrein met eigen gebouwen, waarin voor 'n deel ook de medewerkers waren gehuisvest. De uit geoefende bedrijven waren: bakkerij, tuin bouw, chocolade-fabrikage en bij eenteelt. Al die groepen werkten in vrijen arbeid zonder werkgever. Al de medewerkers be heerden het bedrijf karnen. Het ging er om, te onderzoeken in hoe verre het beginsel van vrijen arbeid met recht op de voortbrengselen, kon worden verwezenlijkt. Van Eeden had goede ver wachtingen. Helaas: de meeste leden kwa men niet uit idealisme, maar uit zelfzucht. Men had 'n gemakkelijk en lui leven ten koste der enkelen die werkelijk arbeidden en vooral ten koste van v. Eeden. Onderling maakte men pret over het idealisme van den stichter, en men dreef de gevoelloosheid en gewetenloosheid zóó ver dat er 'n spreukje gemaakt werd op de Waldensche kolonie. Waar Allen Luierden, Daar Eet Niemand. Nochtans Eet Die Luiert Als Wij. v. Eeden had echter geduld. Pas op :t laatste moment greep hij in en zond de klaploöpers heen."Dat gaf natuurlijk vree- selijke botsingen. Gaandeweg moest veel terrein worden verkocht, en thans bezit hij nog 4 H.A. en leeft voornamelijk van de opbrengst dei- zeer mooie appelen die Walden voort brengt. kocht huis. Na de vierde spurt gaan Goe bel en Pijnenburg er van door, en hoewel cle andere koppels alle moeite doen om hen te achterhalen, lukt dit niet, en het Neclerlaiidsche-Duitsehe koppel loopt- eejn ronde uit. Te middernacht komen er eenige .valpartijtjes voor, waardoor Rausch en Iiürtgen, die reeds driekwart ronde waren iugeloopen, moesten afzakken. Het laatste uur verloopt onder groote spanning. Ver scheidene koppels trachten een ronde uit te loopen, Rieger-Kroschel slagen er in. Kroll-Tietz eveneens, doch dan gaan Pij nenburg en Goebel er weer van door. Na een opwindende jacht gelukt het ten slotte het. Duitsch-Neclerlandsche koppel een ronde voor te .blijven, met Kroll en Tiefcz aan hun wiel. Oszmella reed zeer slecht, waardoor van Kempen geen rol kon e polen. De eindstand luidt: 1. Pijnenburg-Goebel (Nederl.-Duitsch land) 61 punten. Afstand: 308.550 K.M. 2. Kroll-Tietz (Duitschland). 37 punten. 3. Op een ronde Linard-Dinale (Italië), 62 punten. 4. Kilian-Putzfeld. 5. Rausch- Hürtgen. 6. Rieger-Kroschel. Op twee ron den: 7. Van Kempen-Oszmella. 8. Leh- mann-Wissel. Op drie ronden: Franken- stem-Schmitz. Opgegeven: Damm-Haes. Het ongeluk met het Duitsche vrachtvliegtuig. De oorzaak van het vreeselijk ongeluk met het Duitsche vliegtuig wordt gezocht in het feit, dat de bestuurder in de duis ternis en de mist is verdwaald geraakt en veel lager heeft gevlogen dan de bedoeling was. Daarbij zou hij den grond hebben geraakt. Het ongeluk is gebeurd niet ver van de Fitsey Plantage, waar vorig jaar Augustus een Fransch toestel viel en 4 mijl van Fosterdown, waar in November 1929 het groote Duitsche toestel viel, waarbij zeven menschenlevens verloren gingen. Zes personen gedood bij vliegongevallen in de Ver. Staten. Bij vliegongevallen in de Ver. Staten zijn Zondag zes personen omgekomen. Tc Tilden (Nebraska) pijn drie personen in een vliegtuig verbrand on te Hays City zijn eveneens drie personen gedood. Van Laer Black met zijn Fokkertoestel te Tokio. De Nederlandsche Vliegtuigfabrieken te Amsterdam ontvingen gisteren een tele gram uit Tokio, meldende dat het drie- mo'torige Fokkervliegtuig van den heer v. Lear Black, de „Maryland Free States", bestuurd door de piloten Geijssendorfer en Scholte, na een voorspoedige reis aldaar is aangekomen. Dc autoriteiten hebben de vliegers een groot sche ontvangst be reid. De vertegenwoordiger der Neder landsche Vliegtuigfabrieken te Kobe, de Ncderlandsch-Aziatische Handelmaat schappij, reisde met het toestel van Osaka naar Tokio mede. Het vliegtuig wordt ge demonteerd en binnen een week naar Los Angeles verscheept, vanwaar uit de heer Van Lear Black nieuwe groote vluchten over het Amerikaansche continent gaa-u ondernemen. MEDISCHE SPORTKEURING Tal van medici verleenen belangeloos medewerking aan het Medisch Sporfckeu- ringsbureau. Dat bewijst de noodzakelijk heid ervan. Sportlui, toont, dat gij het werk der medici op prijs stelt!

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10