MAANDAG 7 APRIL 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 aanvallen en dan dreigde er steeds ge vaar. Dat zijn voorzetten niet. benut wer den lag niet aan hem, maar komt op reke ning van het binnentrio, waarvan de Kreek ■Ie minste was en Tap veel te veel achter bleef, meermalen een te kort spel speelde en te veel treuzelde, v. d. Broek viel in den beginne ook niet bijzonder op. Zijn keurig doelpunt maakt zijn herverkiezing evenwel noodzakelijk. Landaal was niet snel genoeg, al deed hij somtijds heel goede dingen. Van de Italianen noemen we in de aller eerste plaats het backstel, dat weliswaar, niet veel moeilijks te doen kreeg, maar desniettemin een betrouwbaren indruk maakte. Combi kreeg nagenoeg niets to doen, zoodat we zijn „groote capaciteiten" jammer genoeg niet hebben kunnen be wonderen. In de middenlinic speelde Fer rari en Pitto een goede partij, in de voor hoede waren het Constantino en Balon- cieri, die de meeste gevaarlijke momenten veroorzaakten. Orsi had niets in te bron gen, maakte rich in .den aanvang vooral schuldig aan buitenspel en bracht daar door menigen aanval om lials. Den ItaJiaanschen grenswachter kan men voortaan beter thuis houden! Scheidsrechter Bauwens leidde wel niet geheel feilloos (welke scheidsrechter kan dat?), maar hij was strikt onpartijdig en maakte een aangenamen indruk. Wij rien hem gaarne terug. De balans. Het resultaat der gespeelde wedstrijden is thanst Italië 4 13 76 5 Nederland <1 3 1 07 3 KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. In den strijd om het landskampioenschap wordt de spanning al hooger nu ook Velo- citas erin geslaagd is Willem II het hoofd te bieden. Dc Noordelijke kampioenen hebben blijkbaar door de keurige overwin ning vorige week op Blauw Wit zooveel moed verzameld, dat zij thans ook Willem II durfden weerstaan. Dit gelijke spel is natuurlijk koren op den molen van Go Ahead, die daardoor op fraaie wijze de leiding behoudt. De stand is nu: gesp.gw.vrl.gel. v.-t. pnt. Go Ahead 2 262 4 Willem n 3 111 5-4 3 Velocitas 3 111 5—10 3 Ajax 2 1—18-3 2 Blauw Wit 2 2 27 Voor do pi'omobiecompetitie in Afdeoling II blijkt het met D.H C. reeds gedaan te zijn. De Delftenaars konden Zondag niet winnen van V.U.C., maar gisteren werd zelfs op eigen veld van Fortuna verloren. De Vlaardingers zijn daarmede hun prorno- tieoompetitie op wel fraaie wijze begonnen. De cijfers luiden nu: Fortuna V.U.C. D.H.C. 1 i2—1 1 1 1—1 2 1 .1 2—3 Een verrassing leverde de ontmoeting P.E.C.—A.Z.C. op. Vermoedelijk hebben de Zwollenaren het wat te licht opgevat, en zoo kon Zutfen een puntloos gelijk spel boe kon. De wedstrijd der Enschedesche Boys moet hier de beslissing brengen. De stand is: P.E.C. Enschede Boys A.Z.C. 3 2 1 8—1 2 1—1 6—4 3—12 0—9 In afdeeling V werd M.S.C.-W.V.V. af gelast. De beslissing inzake de degradatie in Afdeeling IV is gevallen. Dat wil zeggen, er zal een beslissingswedstrijd moeten wor den gespeeld tusschen Wilhelmina en Roer mond. Door een ferme O-overwinning stelde Lcmga zich definitief in veiligheid en Eindhoven won met 21 van Wilhel mina. De eindstand van de onderste vier clubs in het Zuiden luidt: Eindhoven IS 6 3 9 3550 15 Longa 18 5 2 11 3843 12 Wilhelmina 18 4 2 12 32—52 10 Roermond 18 4 2 12 2655 10 Roermond en Wilhelmina moeten dus een beslissingswedstrijd spelen. De uitslagen. Landenwedstrijd. A'dam: NederlandItalië 1l. Kampioenschap van Nederland. VelocitasWillem II 11. AFDEELING II. D.H.C.Fortuna 12. Promotie-oompetitie 3e klasse. MerwedeD.C.L. 1—4. Derde klasse B. De MusschenU.D.I. 2—4. Res. 3e klasse A. Xerxes III—R.V.C. II 2—1; U.V.6. II— A.D.O. III 2—2. AFDEELING III. Promotie-competitie. 2 e klasse. P.E.O.—A.Z.C. 0-0. AFDEELING IV. Eerste klasse. L.O.N.G.A.—Roermond 5—0; Eindhoven Wilhelmina 2—1. Om den N.V.B.-Beker. Tweede ronde. RX'.A.D..J.K. 1—0; Schoten—D.E.C. 44; OosterparkA.V.O.G. 32; Schin kelhavenAvanti 71; VeloxAnima 7 1; GoudaSt. Hooger 33; R.V.C.Hoek v. Holland 3—3; O.N.A.—R.F.C. 2—2; SchoonhovenL.F.C. 21; RijswijkHilli- nen 14; C.V.V.Sliedrecht 22; Arnli. Boys—Ensch. Boys 3—1; Helmondia—R.B. 0. 50 ZeelandiaBoeimeer 42; G.U.D. O.K.Alliance 3—0. Velocitas—Willem II (1—1). Voor het eerst in de kampioenscompeti tie brengt Velocitas een zoo volledig moge lijk team in het veld, d.w.z, weliswaar nog zonder den linksbuiten Rozeboom doch toch met Fransen weer in de gelederen. Hoewel tot dusverre kanthalf is de laat ste als rechtsbinnen opgesteld, zonder twijfel om de succesvolle middenlinie de Wolf, Zuidema en Knol in Lact te houden. Onder een stevige regenbui trekt Veloci tas het eerst ten aanval. Met een inworp bij de cornerhoek krijgt Van der Velde direct een aardige kans om te schieten, maar Klaassen weet dit te verhinderen, waardoor dc bal naast doel belandt. Weer krijgt dan Velocitas een 'goede gelegen heid. Met 'n hard schot vliegt 't leer juist langs den vallenden van der Aa en langs de paal. Een goed opgezette tegenaanval der Zuidelijken stelt van der Wouw ir staat hard op doel te schieten. Ook hier echter mankeert nog juist iets aan de rich ting. Een eigenaardige beslissing van den scheidsrechter van Bisselink onthoudt daarop aan Velocitas een strafschop. Voor oen free-kick van Klaassen in het penalty- gebied laat hij de Gronigers op de lijn oen vrije trap nemen, waarna van der Velde via de hand van den deelman over schiet. De wedstrijd is thans voldoende oud om te kunnen vaststellen, dat de thuisclub een licht overwicht demonstreert. Van Loon blijft echter in goede conditie en keert heel wat van de als regel iets te langzaam afgewerkte Velocitas-aanvallen. Willem II krijgt hierna de gelegenheid van eenige fouten van de Wolf Sr. te nro- fiteeren. Na kranig ingrijpen van Witlox Jr. wordt ook dit gevaar voorkomen. Bij de Zuidelijken is de rechterwing het meest actief. Van der Wouw knalt er eenige keeren 6tevig op los en Velocitas ontkomt ternauwernood aan een goal als Knol het leer nog juist voor de leege doel- mond kan wegkoppen. Op erg hoog peil stond het spel toen nog niet. Over het geheel genomen zijn de beide doelverdedigers nog 't best. Uit een cor ner op het Zuidelijk doel ontstaat een scrimmage voor van der Aa's doel. maar hoewel drie Velocitas-hoofden koppen naai den boogbal van Meulema wil het toch niet lukken. Het spel der gasten wordt thans meei en meer opengehouden. Met een naar vrij scherpe throughpasses op het Zuidelij ke doel eindigen de veelbelovende aanval len, waarna de Groningers maar een ma tig spel te zien geven. Hiermede komt het einde der eerste helft, zonder dat er wordt gedoelpunt. Velocitas opent met een scherp geno men vrije schop, waarop van der Velde juist iets te laat toeloopt om succes te hebben. Gevaarlijk uitloopen van Van der Aa leverde de Groningers een verloren kans om te schieten en een corner op, maar thans is de Willem Il-keeper op zijn post. Evenals in de eerste helft is de Gr ning- sche ploeg ook nu aanvankelijk ic s sterker maar ook nu blijven de trapvasfe Zuidelijke verdedigers de baas. De Noordelijken heb ben reeds verschillende hoekschoppen te vergeefs afgenomen. Van der VeMc schept nu eindelijk een kans en hoewel Klaassen het onheil nog tracht te voorkomen gelukt het Velocitas toch de score te openen (1-0). Deze goal zet Willem II aan tot ver hoogde activiteit. Van der Wouw veroor looft zich de weelde voor open doel over te schieten. Rozema treedt direct daarop redend op door uitloopend een rush van Buddemeyer te onderbreken. Maar als dit alles zich binne drie minuten heeft afge spoeld is het de Willem II middenvoor die uit een algemeen opbrengen den gelijkma ker scoort (11). Deze opleving der Zuidelijken is echter spoedig daarna weer verdwenen. De Gro- uingsche aanvallen zijn weer het talrijkst maar het afwerken der attaques laat veel te wenschen over. Wegens een handgemeen van Bonsema neemt van Loon een vrije sohop op het Noordelijke doel. Het leder wordt rakelings over de lat geplaats. Voot het andere doel wordt nog een corner ge nomen maar de Zuidelijken verdedigen met man ©n macht. Met Willem II in den aanval komt het einde van dezen in ieder geval spannenden wedstrijd met gelijk spel (1—1), waarmede beide partijen tevreden kunnen zijn. De leiding van den heer van Bisselink was zeer goed. R. K .FEDERATIE. Overzicht. In den wedstrijd om het kampioenschap der Federatie werd voor de Noordelijke kampioensronde gespeeld tussohen P. H. te Almelo en P. V. O. uit Utrecht. De Stichtbewoners slaagden erin een 2—0- voorsprong te behalen, doch moesten zich tenslotte met een gelijk spel tevreden stellen. Voor dc eerste klasse E viel gisteren de beslissing doordat Leonidas een punt loos gelijk spel behaalde tegen H. B. C. in Heemstede. Door dezen uitslag is D. H. L. kampioen geworden. Lisse verloor den la-atsten competitie wedstrijd met 3—0 van D. E. M., terwijl Graaf Willem, welke club thans evenmin nog iets te verliezen had, met 41 van V. V. Z. verloor. Er blijven nu nog slechts drie wedstrijden te spelen over, terwijl de stand is: DE VETERAAN. Ter herinnering aan Arie Meershoek. In 'n hoekje van den zolder, Waar geen blind paard scha kan doen Bij een zoodje antieke rommel, 9 Staat z'n ouwe voetbalschoen. Als 't ie in een bui van weemoed Naar z'n blije jeugd verlangt, Gaat ie kijken naar het shirt dat Aan een oude dwarslat hangt. Want z'n vrouw die wou niet hebben. Dat het shirt en dat die schoen, In d'r mooie kasten bleven, Moest ie naar den zolder doen. En daar staat ie dan te turen, Met een traan in ieder oog, Naar de dingen waar io vroeger Langs het groene veld mee vloog. Eu dat shirt is als een vaandel, Waar ie dapper onder streed, En die schoen een vurig strijdros, Waar ie als een held op reed. En dan ziet ic weer zijn jeugd, die Door z'n stille denken bloost. In dat hoekje van den zolder, Vindt ie af en toe nog troost. Uit het Jubileumboek K.N.V.B. gsp. gw. verl. gel. v.t. pnt. D. H. L. 18 13 3 2 40—10 29 H. B. C. 18 12 4 2 55—22 28 Leonidas 17 12 1 4 55—18 25 D. E. M. 17 9 2 6 32—25 20 V. V. Z. 1G 8 2 6 30—22 18 G. D. A. 18 6 3 9 22—35 15 Gr. Willem 18 5 2 11 32—30 10 Lisso 18 1 2 12 23—63 10 T. 'Y. B. B. 16 3 3 10 30—46 9 L. en Snel 18 3 2 13 27—42 8 Graaf Willem 2 verliespunten w. n. O. In de tweede klasseM moest Leiden zich in den laatsten wedstrijd tegen De Duiven met een gelijk spel van 44 te vreden stellen. Op zichzelf is zulks zoo slecht niet, gezien het feit, dat in Rot terdam met 60 gewonnen werd. De Spartaan won met 20 van Excel sior. De uitslagen. Kampioenscompetitie. P.H.P.V.C. 2—2. Eerste klasse A. R.K.V.V.L.R.K.O.N.S. 4—3; Caesar—G. S.V. 21; Greven'bicht— Marsana 41; O.V.C.Helios 03; KimbriaSiltarclsohe Boys 3—0, Eerste kla se B. M.U.L.O.Wilhelmina 51; GennepB. V.O. 2-?. Eerste klasse D. H.M.S.Wilskracht 31: De MeerL.V. V. L.V.V. n.o. Eerste klasse E. H.B.Ü.—Leonidas 0—0; V.V.Z.—Graaf Wil lem 41; Lisse—D.E.M. 03. Tweede klasse M. LeidenDuiven 44; SpartaanExcelsior 2—0. Lisse—D. E. M. 0—3. De Lissenaren hebben hun laatsten thuiswedstrijd gisteren verloren, terwijl deze overwinning van de Beverwijkers tevens de eerste gewonnen uitwedstrijd werd. De thuisclub verschijnt met niet minder dan vier invallers in het veld, maar desondanks heeft zij de gasten zeer goed partij gegeven, hetgeen het verloop ook wel zeer duidelijk doet zien. Beide ploe gen speelden een enthousiasten wedstrijd, doch de Lisser voorhoede was te zwak tegenover de zooveel sterkere verdediging der gasten, waarin vooral ook de keeper een /.eer goede partij vervulde. In de eer ste helft wist hij enkele goede schoten van J. van Diest en van Maris op voor treffelijke wijze te stoppen. Evenwel wist ook de voorhoede der gasten het niet tot doelpunten te brengen en zoo brak de rust aan met blanken stand. De tweede helft gaf niet veel verschil te aanschouwen totdat bij Lisse een ern stige inzinking viel te constateeven, waar van de Beverwijkers dankbaar gebruik maakten en in een periode van slechts tien minuten wisten de middenvoor door twee en de rechtsbuiten door één doel punt den stand op 03 te brengen. De Lissenaren. die zulks dankten aan het feit, dat zij vrijwel uitgespeeld waren, vermanden zich toen weer en in de laat ste 15 minuten hielden zij d-nper stand. Hun voorhoede had echter bovendien het geluk niet op haar hand en de keeper van D. E. M. wist ook nu schoten van van Ma- ris en H. van Diest voortreffelijk te stop pen, zoodat tenslotte het einde kwam met een 30 overwinning der Beverwijkers. „Leiden" IDuiven I 4—4. Een felle koude wind was oorzaak, dat de belangstelling voor dezen wedstrijd ma tig was. Gelukkig zijn er nog altijd voet bal-enthousiasten te vinden, die ondanks guur weer, hun club willen zien spelen, en liefst overwinnen. Het was jammer, dat door deze omstandigheden het bestuur van „Leiden" weinig succes had met zijn oproep om mede getuigen te willen zijn bij het afscheid van Arie Meershoek, die na dezen wedstrijd de voetbalsport voor goed vaarwel zou zeggen; de sympathieke aan voerder van „Leiden" waarover de cou rant van Vrijdagavond reeds het een en ander heeft gememoreerd. De vlucht der „Duiven" over „Leiden" is niet bijzonder snel gegaan. Ougeveer 10 minuten voor t einde zag de voorhoede haar kans schoou om den gelijkmaker te scoren. Gedurende den ganschen wedstrijd is „Leiden" niet veel minder geweest, al leen voor de rust waren de „Düiven" tech nisch handiger in hun spel en vond de achterhoede verstond de kunst om me nigen aanval van „Leiden" te onderbre ken. De middenlinie was de zwakste zijde, ze was niet in staat om voortdurend de voorhoede de noodige ballen te bezorgen, waaruit natuurlijk de doelpunten moeten ontstaan. „Leiden" heeft zich kranig ge houden en wanneer na de rust de voor hoede meer doorzettingsvermogen had getoond, dan was er zeer zeker gewon nen. Hakkaart als linksbuiten en Toon Goddijn als midvoor speelden een goede partij voetbal, terwijl Meershoek soms nog keurig demonstreerde de juiste manier om een voorhoede te laten struikelen. Aan weerszijden wordt vrij vlot ge speeld, met het ,.Duiven"-elftal iets in de meerderheid, waardoor direct al een cor ner tegen „Leiden" ontstaat, zonder eenig gevaar op te leveren. Het is „Leiden" dio even daarna met even weinig succes een corner krijgt toegewezen tegen de „Dui ven". Het blijkt voor de 22 spelers moei lijk om den bal behoorlijk te stoppen, al was do wind nu niet bepaald behulpzaam Een goede aanval van „Leiden" volgt, midvoor Goddijn glipt door de achter hoede, de bal gaat echter naast. De „Dui- ven"-voorboede doet het beter, en wan neer Meershoek mist, verdwijnt de bal in „Leidens" touwen (01). Eenige minuten lang zweeft „Leiden" voor de „Duiven"- til, een der achterspelers maakt hands, en deze vrije trap wordt door den rechtsbin nen overgekopt. Kort daarna maakt „Dui ven" de tweede goal (02) Bij een aanval van „Leiden" heeft de linksbuiten Hak kaart het geluk de „Duiven" een doffer te geven (12). Uit een corner wordt 22 gemaakt, terwijl voor de rust Goddijn met een werkelijk keurig schot den stand op 32 weet te brengen. Tijdens de rust vormt zich een kring om Meershoek, die zich een korte huldi ging moet laten welgevallen. Allereerst spreekt de secretaris van „Leiden", de heer Meijs hem toe en dankt hem namens het bestuur voor al het goede, dat hij voor de voetbalsport heeft gedaan, dat hij een prachtvoorbeeld was voor de jongeren. De heer Meijs overhandigde daarna als blijk van sympathie een rookstel, met den noo- digen voorraad sigaren. Meershoek dankte een tikje aangedaan cn zeide, dat hij het noodig vond, door ouderdom, zijn voetbal loopbaan vaarwel te zeggen en de jongere generatie moest nu maar zijn taak over nemen. Hij heeft altijd getracht een fair speler te zijn, en dat is hem vrijwel gelukt. Daarna sprak de zeereerw. heer rector J. C. C. Groot enkele woorden; ja, Meers hoek, scheiden is zwaar, scheiden is ster ven, maar ge hebt iets moois voor de voet balsport nagelaten, waarvan de jeugd kan profiteered laat dit voor je een prettige herinnering blijven. Ten slotte sprak de aanvoerdei van de „Duiven", die helaas „Leiden" moest cou- doleeren met het verlies van zoo een sym pathiek sportman als aanvoerder Meers hoek. Daarna werd een foto van beide elf tallen gemaakt. Na de hervatting is „Duiven'' ontegen zeggelijk de baas. Echter, er is niets eigen aardiger dan voetbal. Het is Goddijn, die in zijn eentje met een vlugge ren ach terhoede passeert en 42 is het resultaat er van. Dat is schijnbaar de „Duifjes" te bar. Al spoedig maakt de rechtsbinnen er 4—3 van, en ongeveer 10 minuten voor het einde volgt van de „Duiven" den gelijk maker (4—4). Sterke pogingen worden door „Leiden" nog aangewend om den winnen de» goal te maken en uit een kluwen van spelers voor „Duiven's doel, ontsnapte de doelman op gelukkige wijze aan dit ge vaarlijk moment. DIOC. HAARLEMSCHE BOND. De uitslagen. Vierde klasse E. Wilhelmus IVA.V.V. II 32. V ij f d e klasse A. Leiden IVV.V.L. II 11. Beslissing Juniorencompetitie. TeylingenMeerburg 10. V r i e n d c h a p p e 1 ij k. St. Bernardus IMeerburg I 2—0: St. Bernardus IIMeerburg II 30. R. K. Sportvereeniging A. V. V. A. V. V. II speelde om 12.30 uur tegen Wilhelmus te Voorburg. A. V. V. speelt eerst met den wind in den rug en profi teert hier spoedig van als de midvoor A. V. V. de leiding geeft. Wilhelmus zet even eens mooie aanvallen op, doch strandt telkens op de achterhoede. Bij een nieu wen A. V. V .-aanval is het wederom de midvoor, die den voorsprong vergroot (0—2). Even voor rust weet Willi, den achterstand te verkleinen. Rust 12. Na rust heeft Wilh. het windvoordeel en is voortdurend in den aanval, doch de A. V. V. achterhoede geeft geen krimp. Eindelijk weet Wilhelmus gelijk te ma ken, terwijl zij er zelfs spoedig 32 van maken, met welken stand, ofschoon A. V. V. nog mooie aanvallen opzet, einde ge floten wordt, zoodat Wilh. met 32 won. A. V. V.a speelde thuis om 1 uur tegen R. I. A.b. A. V. V. heeft het beste van bet spel en weet spoedig te doelpunten (1—0). Voor rust weet A. V. V. den voor sprong te vergrooten (20). Na rust geloo- von de A. V. V.'ers het wel. R. I. A. weet hiervan echter geen gebruik te maken en met 2—0 voor A. V. V. komt het einde. A. V. V. I en 3 combinatie speelden vriendschappelijk tegen S. O. S. (Vroom en Dreesmann-elftal). S. O. S. i3 het eerst in den aanval en neëmt na 10 min. de lei ding. A. V. V. zet eenige goede aanvallen op, doch de S. O. S.-achterhoede geeft niet thuis. Rust 10 voor S. O. S. Na de thee denken de A. V. V.'ers er anders over en vrij spoedig ligt de ge lijkmaker in het net. S. O. S. schijnt voor rust al haar kruit verschoten te hebben en de A. V. V.'era weten den stand tot 5—1 op te voeren, waarmede dezen vriendschappelijk ge speelden wedstrijd eindigde. R. K. Sportvereeniging V. V. L. Het eerste elftal van V. V. L. was vrij. Wel had men Lisse II verzocht om een vriendschappelijken wedstrijd te spelen, maar geen bericht was ontvangen. Het tweede elftal ging op bezoek naar Leiden en wist een gelijk spel te behalen, doch daar Leiden om 12.30 niet aanwezig was, moest er 15 minuten voor het einde ge staakt worden, omdat een tweede wed strijd moest plaats hebben, wat voor V. V. L„ dat flink in de meerderheid was met den wind in den rug, een tegenvaller was. R.K. S.V. „Meerburg" Zoeterwoude (H.RJ Gisteren is het voor onze elftallen lang geen succesdag geweest. De junioren, die op het O. V. V.-terrein den strijd aanbonden tegen de Te ijlingen dito's, moesten met 10 de vlag strijken. Deze uitslag had evengoed andersom kun nen zijn, maar we moeten toch constatoe ren dat Teijlingen de overwinning wel ver diende. Dc Sassenheimers zijn over het algemeen iets in de meerderheid geweest, zoodat de uitslag de verhouding goed weer geeft. Aan Teijlingen onze gelukwenschen met het behaalde kampioenschap. Ook past. hier een woord van hulde aan onze junioren, voor de meer dan kranige pres taties, dit jaar geleverd. Op het V. V. B.-terrein ontmoetten ol- kaar om 12.30 uur de tweede elftallen van V. V. B. en Meerburg, terwijl om 2.30 uur V. V. B. I en Meerburg I elkaar bekamp- ten. In beide wedstrijden wisten de V. V. B.'ers te zegevieren, respectievelijk met 30 en 20. Ondanks het gure weer wa ren vrij veel menschen opgekomen, zoodat het liefdadigheidsdoel volkomen bereikt werd. Ook sportief werden deze wedstrij den een succes, zoodat het V. V. B.-bè- stuur met genoegen op dezen welbestedcn dag kan terugzien. Er werd in goede ver standhouding gespeeld. Voetbalvereeniging „St. Bernardus". Zondag werd door beide elftallen een liefdadigheidswedstrijd gespeeld tegen beide elftallen der sportvereeniging „Meer burg". De opbrengst, zijnde een bedrag van 21, zal geheel ten goede komen om scheidsrechter Angevaare eenigszins te hulp te komen, in het onderhoud van zijn gezin. Zoowel spelers als bezoekers hebben door hun bijdragen blijk gegeven van hun milddadigheid, waarvoor het bestuur van St. Bernardus langs dezen weg hartelijk dank brengt. Te 12.30 uur werd door het tweede elf tal de eerste wedstrijd gespeeld tegen het tweede elftal van Meerburg. Deze wed strijd, die op zeer vriendschappelijke wijze werd gespeeld, eindigde in een overwin ning voor St. Bernardus met 3o. Te 2.30 uur kwamen de eerste elftallers in het veld met 3 invallers van het tweede elftal, ook het elftal van Meerburg telde eenige invallers. Ook nu bleken dc St. Bernardus-mannen onverslaanbaar. Zij wisten den wedstrijd met een 20 over winning te beëindigen. Den beer Scheel, die beide wedstrijden heeft gefungeerd als scheidsrechter, had een gemakkelijke taak, daar men met recht kan zeggen, dat de wedstrijden vriend schappelijk gespeeld zijn. Het is voor het eerste elftal zeker de zen middag een goede oefening geweest voor den a.s. kampioenswedstrijd, die waarschijnlijk in de eerstvolgende weken moet worden gespeeld tegen O. V. Y. Teylingen Jun.—Meerburg Jun. 1—0. Om 12.30 uur fluit scheidsrechter Heus- den beide elftallen binnen de lijnen. Beide zijn volledig. Teylingen speelt tegen den vrij sterkeu wind in, doch gaat al dadelijk een bezoek brengen bij de tegenpartij. Als daarna Meerburg ten aanval trekt, wordt meters naast geschoten. Beurtelings ver- keeren beide doelen in gevaar, doch alles wordt door de achterhoede gekeerd. Het krachtsverschil tusschen beide partijen is niet noemenswaard toch moet Teylingen alle zeilen bijzetten om onheil te voorko men. Keeper Verbeek moet enkele malen reddend optreden. Ook Teylingen breekt eenige malen door doch de voorhoede is eveneens niet bij machte om te scoren. Zoo zien wij dan na enkele vrije 'rappen wederzijdsche aanvallen de rust aanbreken met blanken stand. Na de rust heeft Teylingen het voordeel van den wind. Na 7 minuten spelen een algemeene aanval van Teylingen, de half- linie geeft aan den rechtsbuiten, deze zet voor, de midvoor vangt den bal op, en schiet. De keeper vangt vallende, doch dc bal rolt onder hem door in het doel K-O. Meerburg zet alles rp alles om den ach terstand te verkleinen, maar niets mac hen baten. Een aanval van Meerburg wordt door den linkshalf afgeslagen, doch deze krijgt den bal tegen het lichaam, waarbij de scheidsrechter meent dat hands is ge maakt. Penalty. Het schot gaat meters naast. Hoe beide ploegen ook zwoegen, niets lukt meer en als scheidsrechter Heusden einde fluit is de overwinning aan Teylingen. MEDISCHE SPORTKEURING Sportlui, laat u medisch onderzoeken. Te gen een gering bedrag kunt u zich veilig stellen. Niemand kan eenige reden aangeven om zich aan een keuring door het Medisch Sportkeuringsbureau te onttrekken. Daar om, ieder voor de keuring'

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 8