gran kz êwmapakket i buifengpwone schoonmaak-pakket" VRAGENBUS MAANDAG 7 APRIL 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 Kooper*: van ons kunnen thans tegen bovenstaande pryzen normale winkelprys 3 onmisbare artikelen' vooi hun keuken krj/gen. IK DOE MIJN OOGEN DICHT. FILM-NIEUWS 'k Heb iets heel vreemds gezien. Stel u voor een ideaal plekje.... een eenzaam strand met een huisje, verscho len onder laurieren, steeneiken en vijge- boomen, bespoeld door een prachtige blau we zee en overal de geur van mimosa's! In die stilte, die eenzaamheid en die schoonheid is gisteren opeens een troep mannen en vrouwen en 'n paar kinderen gekomen, allemaal gekleed of liever ont kleed naar do allerlaatste mode, schreeu wend, zingend, gesticuleerend, rookend. Een dikko man, puffend van de warmte kwam aangereden met een wagen, waarop een enorm groot fotografietoestel. Een andere man, mager en tanig, bleek de aan voerder te zijn van de troep. Hij bleef stilstaan, keek eons rond naar alle kanten, schraapte zijn keel en riep met snijdende stem: vValentine! Met bloedroode lippen, zwart gepen seelde wenkbrauwen en geel geverfd haar kwam Valentine op 't appèl. Wat dunkt u er van? Ik vind, dat het precies is wat we noodig hebben. Dan zullen we maar de moeite niet doen om vérder te gaan? Neen, vooral niet met deze hitte. De magere heer doet 'n scherp gefluit hooren en schreeuwt: Allen hier komen! Maar de anderen loopen niet hard Een paar kapen er vijgen weg, anderen gooien platte steentjes in het water; som migen hebben zich op het strand uitge- trekt; weer anderen zijn aan het pootje baden in zee of houden 'n praatje met het visschersvolk. Geschreeuwgevloek Eindelijk groepeeren ze zich om 'n groo- to kist, die door 'n armzalig klein paardje werd voortgetrokkenuit die kist halen ze de meest vreemdsoortige dingen: allerlei costumes, koorden, revolvers, enz. Allo! Voortmaken! Langzaam, heel langzaam begint ieder zich uit- en daarna weer aan te kleeden men grimeert zich; een oud conserven doosjo vol stijfsel gaat van hand tot hand. iedereen wrijft zich er mee in. En in die vrije natuur, onder den heerlijken zonne schijn, naast die gezonde scheepsjongens cn do oude visschers met hun gebrande koppen, doen die verwelkte gezichten nog fletser aan; staat de ijdele tooi nog ellen diger; lijken de grappen nog onnoozeler De directeur loopt steeds woedendei heen en weerhij komt niet uitgeraasd De troep is bijeen, zelfs Valentine, wiëi jurk doet denken aan een vlag op eei: modderschuit. In dien tijd heeft de dikke man met de grootste kalmte zijn foto toestel opgezet en nauwkeurig den afstand berekend. Op een gegeven oogenblik roept hij zoo hard hij kan tegen de voornaamste spelers, die aan do repetitie probeeren te ontsnappen: Vooral niet verder dan de balein!... Hij heeft namelijk een corsetbalein ge vonden en daarmede den afstand aange duid. Maar zijn waarschuwing helpt niets: alle spelers komen over de balein. Eindelijk dan is 't gewichtig oogenblik gekomen, dat de film zal worden opgeno men Voor een Parijsche bioscoop wil men een uiterst tragisch drama in elkaar zet ten. De vader wordt vermoord, het kind gestolen, de moeder zal men later ver drinken, maar de ongelukkige tracht zich al zwemmende te redden men vischt haar weer op en dompels ze opnieuw onder, zoodat het voor goed met haar gedaan is. Doch een jonge Amerikaansche heeft den aanslag van uit do verte gadegeslagen. EEN VAN DE TYPISCHE STRAATJES TE LUGANO, in welke stad Z. K. H. Prins Hendrik thans gedurende enkele weken verblijf houdt graag in het ensemble zou worden opgeno men. Dat is heel lastig voor den dans-in- structeur. Toen hij laatst in New York was, durfde hij gewoon niet naar Broadway te gaan, zoo bang was hi, voor alle aan vallen der chorus-girls. Samy is voor zoo'n chorus-girl precies hetzelfde als een goudmijn voor een geluk zoeker. En dat komt niet door zijn zonnige gezicht, zijn danskunst, zijn witte tanden, zijn keurige haren, kortom, door zijn char mante persoonlijkheid, maar het komt al leen, omdat hij.... baantjes te vergeven heeft. Samy'8 eerste werk voor de Metro Gold- wyn was in Broadway Melody en hij ver telt daarover: „Ik was eerst bang, dat ik geen 150 girls in Hollywood zou kunnen vinden, die in aanmerking kwamen, maarik had de keus uit 1500. Blijkbaar zijn er in Hollywood heel veel meisjes te vinden, die bruikbaar zijn voor ensemble- dansen. De meesten werken ecther niet in bot filmbedrijf, doch hebben een betrekking in een lunchroom, een soda-fountain etc. Zij kwamen in dertijd naar het Westen vol idealen va neen snelle filmcarrière, maar zagen wel in, dat het beter en veiliger was om een andere betrekking aan te nemen en de kans af te wachten. Maar met dat al kan Sammy Lee niet rustig in Hollywood wandelen. Telkens vliegt er een lief meisje op hem af met de woorden: „Ach mister Leekunt u mij niet gebruiken voor een nieuwe film. U weet wel.... ik heb onder u gewerkt op Broadway. Ik krijg een onveilig gevoel, beweerde de dansexpert. Ik begin te gelooven, dat alle meisjes mij kennen enik geloof, dat ik ze ook allemaa Iken. Vandaag of mor gen loop ik in Constantinopel of in Rio de Janeiro en dan zullen ze me nog aau- klampen. De eenige plaats, waar ik veilig ben is het golfterrein. Mijn huis en de stu dio, waar ik werk worden met hardnek kigheid, ido beter lot verdiende, bestormd. Mevrouw Lee lacht er eens om. Zij weet wel, dat lieve meisjes voor haar man even zakelijke objecten zijn als rubberbanden voor een automobielhandelaar Een film met sprekende honden. Er i9 indertijd in ons land een hond ge weest, waarvan beweerd werd, dat het lieve dier kon spreken. In Amerika, waar alles grooter en geweldiger is dan ergens an ders, draait men voor zoo'n wonder zijn hand niet om. In de Metro Goldwyn Mayer studio's is dezer dagen een heele film met sprekende honden opgenomen. Zion Myers en Jules Wihte, de eerste cinematografiscue kynologen of kynologische cinematografen, hebben een filmpje gemaakt, waarin alle rollen gespeeld worden door honden en dit had zoo'n succes, dat er nu ook een Fran- sche editie van gemaakt is. Spreken die honden dan verschillende talen, zal men vragen. Neen, eerlijk gezegd, dat kunnen ze niet. Maar de honden spelen hun kleine comedie in costuum, bewegen met hun bek en.... de woorden worden er, zooals men dat noemt, in gesynchroniseerd. Daardoor ontstaat een volkomen illusie, dat de vier voeters zelf het woord vooren. Het effect üioet heel grappig zyn. V raag Iemand wordt ziek onder zijn werk, hij werkt van 7 uur voorm. tot 1 uur nam. (Zaterdag), meldt zich ziek om streeks 12.30 uur en vult de voorgeschre ven kaart in op den datum van dien dag (Zaterdag). Heeft zoo iemand nu nog wachtdagen tot Woensdag daarop vol gend? Antwoord Ja. De ongeschiktheid tot werken is officieel Zondag pas begon nen, daar u 's Zaterdags nog gewerkt hebt Zondag, Maandag en Dinsdag zijn voor u wachtdagen. MEDISCHE SPORTKEURING Sportvereenigingen kunnen lid zijn van het Medisch Sportkeuringsbureau tegen een contributie van f 5 per jaar. Leden van aangesloten vereenigingen kunnen zich te- gene en vergoeding van f 0.50 laten kou- ren. Leden van niet-aangesloten vereeni gingen betalen f 1. Sportlui, eischt daarom van uw vereenigingen, dat zij zich aanslui ten bij het bureau. If 1 "r "ii'iifiiftifuwg-: BEKENDMAKING! SPECIALE AANjyflMNË van SpiegelsAnjSchilder- stukken rfmlflsten van Platen /n Fmo's aan hm vangh Js bekend goedMoop ïAjJs 8700 LijsleiiiM js Concnrreil" HAARLEMMERSTRAAT 62 TELEFOON 218 en 219 ar Lu-mjuaaiaiuiui IN DE DUINEN BIJ N00RDWIJKERH0UT zijn voor het eerst in Nederland zeilvluchten gemaakt. Het vliegtuig werd gebouwd door de firma Pander, terwijl de heer J. E. Fyen uit Bussum de eerste vluchten maakte. De heer Fyen op de stuurstoel SAMMY LEE, DE OPPERDANSMEESTER. Hoe „gezocht" hij is! Sammy Lee is de „opperdansmeester" van de Metro Goldwyn Mayer. Hij heeft de leiding van alle groote dansnummers, die in de films voorkomen en hij kiest daarvoor zelf „materiaal" uit. Dat daarin een groot gevaar schuilt, wordt door de practijk bewezen. Sammy was vroeger balletmeester bij de beroemde Ziegfeld Follies, het grootste clans-ensemble van Amerika. En in de ja ren, dat hij daar werkte, heeft hij natuur lijk heel wat meisjes leeren kennen. Daar bij komt, dat hij nu bij de M. G. M. een werkkring heeft, die hem met nog meer meisjes iu aanraking brengt. En nu kan Sammy Lee geen stap buiten de deur zet ten, zonder dat men hem aanklampt. Deze „men" is dan een lief danseresje, dat zoo Kan ze niets meer voor de moeder doen, dan zal ze tenminste het kind redden;... Daarvoor moet zij den roover, een indi vidu met ongunstig uiterlijk, vermoorden en het jongetje in een boot werpen. Ze kent den stroom echter niet, het bootje slaat om, enzIk schenk u de rest. Er komt geen rust onder de bende vooral schijnt de aanstaande drenkeling geen flauw begrip te hebben van den ernst van haar toestand en de miss die van Montmartre stamt 6toeit met den man, dien ze moet neerschieten. Er wordt gefloten en nog eens gefloten. De impressario is ontmoedigd; hij veegt zich het zweet van zijn parelend voor hoofd. Met al die woelige menschen geen kans om te beginnen. Bedreiging met boeten, schoppen, vuistslagen, niets belet den troep steeds maar door te blijven lachen. Het komt zeker van de zon, tenzij het 't glas wijn is of een onderlinge af spraak om alles te doen mislukken. Eindelijk!zij staan nu éllen bijeen daar waar ze zijn moeten als er „één" kan worden geroepen. Denk vooral aan de balein! roept en schreeuwt de film-opnemer. Dan, in tegenwoordigheid van de vis- schersjongens, van de matrozen en de vischvrouwen, die allen haastig zijn ko men aanloopen om toezicht te houden want men is wantrouwend in die streek begint het drama Eerst wordt de vader gewurgd, dan wordt de moeder verdronken, terwijl twee kerels „buiten de balein" het water be roeren en 'n vreeselijk-griezelige golf maken. Opeens verschijnt de miss (van Montmartre), gezeten op 't witte paardje, dat den wagen moest voorttrekken. Dat paardje baarde groote zorg aan den im pressario, want het was allesbehalve vurig. Maar met een flinken klap van de zweep „buiten de balein" speelde hot toch goed zijn rol. Op het kleine strand hoort men niets dan 'n brullend gelach, vooral als de „miss" in de boot springt van den ouden Mat burin. Eerst wilde de boot niet van wal. Trouwens, de kleine miss doet wel haar best, maar roeit den verkeerden kant nitDe sardinen-visschers schud den van het lachenNooit, neen nooit heeft men op dat kleine strand zóó ge lachen En ik, ik doe mijn oogen dicht.En in den geest zie ik, hoe over een paar maanden in Parijs groote menigten uit de volksklassen, staande in regen en wind, zich zullen verdringen, hun goede geld geven en tranen komen storten (tranen, die uit 't hart opwellen) om al die hans worst erij. PIERRE L'ERMITE. KAMPIOEN GRIFFON „BEAUTY" van Mevr. v. d. Vuurst—De Vries op de winnertentoonsteiling van Cynophilia, in het R. A. I.-ge bouw te Amsterdam sehouden

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10