ATERDAG 5 APRIL 1930 HET ESPERANTO. Aan de Katholieke Arbeiders in alle landen! Het Bolsjewisme doordringt alle lan den, brengt de vreedzame ontwikkeling der wereldgeschiedenis in gevaar en lokt van dag tot dag nieuwe aanhangers en volgelingen» Zijn leer verwart de geesten en rukt het geloof uit de harten, terwijl het de klas senstrijd predikt. Het Bolsjewisme, evenals socialismo en communisme, gehoorzaamde zeer precies de oproep van Marxs: „Proletariërs aller landen, vereenigt U!" Maar zij erkenden ook de volstrekte noodzakelijkheid van een gemeenschappelijke taal en namen Esperanto aan als een supernationale taal om met elkaar te kunnen verkeeren. En wij? Het schijnt ons voldoende, dat wij een zelfde Geloof hebben en eenzelfden Va der: in den hemel den goeden God en op aarde den Paus; wij verheugen ons, dat wjj over de wereld heen een gemeenschap pelijke liturgische taal hebben. Goedl Maar Esperanto worde onder ons Ka tholieken van de geheele wereld de taal voor onze internationale kultureele en or ganisatorische behoeften. In vele landen zijn zooveel Kolping-vol- gelingen: zijn onder hen geen Esperantis t-en? En ook zooveel andere vak- en stands organisaties: worden ook daar geen Es perantisten gevonden? Kunnen zij niet in onze I. K. U. E. (Internationale Katholieke Esperantisten- bood) hun organisatorisch centrum heb ben? Hebben alleen de bosjewistische ar beiders een esperantistisch centrum noo- dig? Evenals zij, hebben ook de katholieke arbeiders van alle landen een gemeen schappelijk dool, maar ons ontbreekt het middel om met elkaar te beraadslagen: eenzelfde taal. Waarom gebruiken wij niet Esperanto voor dit doel? Waarom vormen wij geen vakgroep in I. K. U. E.? Broeders en zusters! Wie onder U wil streven in die richting, voor dat doelt Schrijf aan ons, stel u met ons in verbin ding en wij willen alles in orde maken tot meerdere glorie van God, tot eer van onze Moeder, de Katholieke Kerk, tot heil der arbeiders en ten slotte tot bevor dering van den wereldvrede. JULIO FORMANEK, Leider der christelijke arbeiders- Esperantisten in Oostenrijk. 'Adres: Landongasse 10. III 17. Wien Vin Oostenrijk. (Overgenomen uit „Espero Katolibt", int. org. der Katholieke Esperantisten; vertaald door J. J. S.). R, K. JONGE MIDDENSTANDS- VEREENIGING. Algemeene vergadering in Haarlem. Gisterenavond vergaderden voor de tweede maal de verschillende besturen der Jonge Middenstands-Veroenigingen in het „Eigen Huis" van de R. K. Kring 'te Haar lem. Aanwezig waren de besturen en modera- toren van Haarlem, Amsterdam, Rotter dam, Heemstede, Lisse, Delft, Den Haag, Alkmaar en Leiden. De heer B. Walenkamp, voorzitter van de Dioc. Contact Commissie, opent de ver gadering met den christelijken groet en heet allen van harte welkom, met vreugde constateer end e, dat de belangstelling in de Jonge Middenst. Ver. steeds stijgende is. Het doet spreker veel genoegen ditmaal ook Rotterdam en Delft op de vergadering aanwezig te zien. Hedenavond zullen de concepL-bondsstatufcen behandeld worden, nadat de vergadering eerst verslag heeft uitgebracht van de in de vorige vergade ring behandelde concepUvereenigingssta- fcuben. De voorzitter verzoekt eerst den secretaris, den heer H. Ophoff, voorzitter van Amsterdam, de notulen der vorige vergadering voor te lezen. Deze worden na een kleine wijziging naar aanleiding van een opmerking van den heer Pierrot uit Leiden, goedgekeurd. Rector Timp brengt alsdan verslag uit van de afd. Haarlem. Hij vestigt er nog eene de aandacht op, dat een uniform ver- eenigings-reglement de bizondere wensch van Z. D. H. den Bisschop is. Hedenavond hoopt spreker daarom te komen tot een definitieve vaststelling der ver.-statuten, behoudens goedkeuring van Z. D. H. den Bisschop. Over de ver-statuten worden nog verschillende ophelderingen gevraagd en na aangebrachte wijzigingen unaniem goed gekeurd. Hierna komen do concept-bondsstatuten in behandeling. De eerste artikelen leveren weinig bezwaar op. Bij art. 9 ontstaat een langdurige discussie, naar aanleiding van de bemerkingen van afd. Leiden, gemaakt door den voorzitter van betreffende ver- oeniging, den heer Pierrot. Deze zet uit een, dat de Jonge Middenst. Vereenigingon in een uitzonderingspositie geplaatst wor den. In een leekenurganisatie ziet spreker gaarne ook een leek als voorzitter, tor wijl daarnaast de moderator met zijn uitge breide bevoegdheden, het bestuur met raad en daad kan bijstaan. Bij deze bemerkingen sluit zich de aldeeling Amsterdam aan. De heor Ophoff zegt, dat het een bekend feit is, dat de slechte gang van zaken voorheen voor een groot deel te wijten was aan de grooto pressie die van boven af op de jon geren uitgeoefend werd. De nieuwe rich ting, die men toen had ingeslagen, liet de jongeren'moer vrij tot het nemen van zelf standige besluiten. In de bondsstatuteu be speurt hij echter een geheel tegenoverge stelde richting. Dit vindt hij een groot be zwaar. Verder wordt er niet over een bonds- moderator gesproken, terwijl in de ver.- -tatuten er wel sprake van is. Hoe kan dat? Rector Timp antwoordt, dat dit een ver gissing is. Tevens blijkt uit zijn verdere opmerking, dH het de zeer uitdrukkelijke DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ONDERWIJS Kardinaal Van Rossum en de R. K. Studenten. wensch van Z. D. H. den Bisschop is, dat een geestelijke als voorzitter van het Bondsbestuur wordt gekozen. Daar alleen Amsterdam en Leiden ertegen zijn, wordt dit artikel aangenomen. Dc heer Pierrot merkt op, dat de afd. Leiden zich het recht voorbehoudt in een ledenvergadering deze kwestie nader onder het oog te zien. Zulks wordt goedgevonden. Ditzelfde geldt voor den raad van advies, waartegen het meeron- deel der vergadering geen bezwaar heeft. De volgende artikelen worden, behou dens enkele wijzigingen goedgekeurd, zoo dat de voorzitter constateert, dat de con cept-bondsstatuten aanvaard zijn, behou dens de vastgelegde verklaring van afd. Leiden. Met het oog op het vergevorderde uur i wordt, besloten de verdere punten der agenda, o.a. het vaststellen van een ver- eenigings-insigne tot een volgende verga dering uit te stellen. Deze zal over oen maand op nader vast te stellen datum in Leiden gehouden wor den. Vervolgens sluit de voorzitter, na een kort dankwoord, de vergadering met den christelijken groet. VLIEGVELD BIJ DELFT. Overeenstemming tusschen Rotterdam en 's-Gravenhage. Naar het „Hbld." verneemt zijn de com missies van de gemeenten Rotterdam en 's-Gravenhage in zake de voorbereiding van een gemeenschappelijk vliegveld tot overeenstemming gekomen o.m. wat be treft de keuze van een terrein, dat op Delftscsh grondgebied li~t, en voorts ten opzichte van de financieele regeling. Het laat zich aanzien, dat voorstellen hieromtrent binnen afzienbaren tijd aan de gemeenteraden van Rotterdam en 's-Gravenhage do gemeente Delft is er al leen publiek-rechtelijk bij betrokken) zul len worden KERKNIEUWS EERW. MOEDER MARIA ANSELMA. f In het gesticht ..De Voorzienigheid" te 's-Gravenhage is gistermorgen te zes uur overleden de Eerw. Moeder Maria Anscl- ma, van de Congregatie der Arme Zusters van het Goddelijk Kind, Overste van het Gesticht „De Voorzienigheid", aan den Oude Scbeveningscheweg. Zuster Maria Anselma werd 31 Maart 1S61 te Purmerend geboren en trad op 10 September 1885 in de Congregatie van de Arme Zusters van het Goddelijk kind, waarvan het Moederhuis is gevestigd te Amsterdam. Achtereenvolgens werd zij na, haar verblijf aldaar overgeplaatst naar Leiden en vervolgens naar Noordwijkerhout, alwaar zij als Overste gedurende een viertal jaren heeft gearbeid. In 1904 werd zij benoemd tot Overste van het Gesticht „De Voorzienigheid" te Seheveningen, totdat zij in 1918 naar Nootdorp werd overgeplaatst. Wegens ziekte kwam zij wederom naar Seheveningen, teneinde aldaar rust te kunnen vinden. Inmiddels werd zij na eenigen tijd, we gens ziekte der Overste te Seheveningen, aldaar wederom met de leiding van het Gesticht „De Voorzienigheid" belast en is in genoemde functie tot haar dood werkzaam gebleven. Mceder Anselma muntte vooral uit door haar grooten eenvoud. Hierdoor is zij zoovoleti harer medezusters tot voorbeeld geweest. Ook tijdens den tijd. dat zij niet als Overste werkzaam was, wist zij het be stuur steeds met raad en daad ter zijde te staan. Op Asch-Woensdag 1.1. werd zij bedle gerig. Toch liet vooral den laatsten tijd haar toestand zich niet ernstig aanzien, zoodat haar verscheiden gistermorgen vrij onverwacht kwam. In het bijzijn harer medezusters gaf zij, gelijk gemeld, gister in den vroegen mor gen hare ziel aan den ScheppeT weer. A.s. Maandag te 10 uur zullen in de Kapel van „De Voorzienigheid" de plech tige Uitvaartdiensten plaats hebben. Daarna heeft de begrafenis plaats op het R. K. Kerkhof aan de Kerkhoflaan. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal a.e. Maandag geen audiëntie verleenen. Naar het „Roomsche Studentenblad" meldt ontving het Uniebestuur der R.K. Studenten- vereenigingen in Nederland van Z.Em. W. M. Kardinaal van Rossum het volgend schrijven: „Het Annuarium voor 1930. dat Wij voor eenigen lijd ontvingen, heeft Ons zéér verblijd en Wij zijn niet alleen dankbaar voor de toe zending van deze uitgave zelf. welke zich bij de vorige in zooverre onderscheidt, dat zij op menig gebied vooruitgang loont. Het wel en wee der Katholieke Studenten gaat Ons zéér na aan het hart, en, gelijk Wij in den aanvang en den bloei der Katholieke Universiteit één der gewichtigste feilen zien van Neerland's jongste Kerkgeschiedenis, zoo is ook het leven en streven der Katholieke Studenten voor Ons een maatstaf van den vooruitgang van het Katholieke leven en een waarborg voor de toekomst. Wij hechten er daarom bijzonder gewicht aan kennis te nemen van wat er omgaat in de kringen der Katholieke Studenten, en mee- het Annuarium een getrouw spiegel beeld te vinden van dc mentaliteit en van de aspiraties van den doorsneestudent. Is dit waar en Wij gelooven, dat gezien de natuur van den student, dia zich geeft, zooals hij is, dat het waar is dan is hel beeld, dat An nuarium ons te zien geeft bijzonder troos tend. Uit deze gedachten kunnen de wenschen gedistilleerd worden, welke Wij koesteren ten opzichte van Onze studenten en hunne activiteit op elk gebied. Wij wenschen namelijk, dat hunne idealen verre uitgaan boven de puur stoffelijke, bo ven de puur persoonlijke, dat zij begrijpen, dat zij in de Kerk van Christus niet als in dividuen staan, maar als ledematen van één groot mystiek lichaam, verbonden door de gemeenschap der Heiligen, en dat dus eene individueele levensopvatting niet strookt met dc realiteit van wat het Geloof ons leert. Uit de overtuiging, welke wél met die waarheid strookt, wordt een reeks van practische con clusies geboren, welke Wij hier niet willen opsommen, maar die een iegelijk daaruit kan afleiden, en dit wel te meer omdat die ge boorte geheel spontaan is. De Zegen welken Wij U en allen Studenten in Nederland zoo volgaarne verleenen, moge een onderpand zijn van de hemelsche zegenin gen welke Wij, diep doordrongen van dc gtoote rol welke de Katholieke studenten binnenkort in hel Katholieke leven van Ne derland zullen spelen, zco met aandrang van den goeden God afsmeeken door de voor spraak van da reinste onder de Moeders, Ma ria, altijd Maagd". UIT DE PERS DE JONGEREN EN DE POLITIEK. De (chrisfc. hist.) Nederlander schrijft om.: Elke politieke partij heofi thans haar jeugdbeweging; een enkele heeft boven dien haar „niet on-ernstig jongeren-krnis". Maar het is niet gemakkelijk om van deze jeugd den leeftijd te bepalen. „Jeugd" is te dezer zake veel meer aan duiding van mentaliteit dan van jaren-tal. De „jongeren" zijn niet immer jong: maar zij zien de dingen anders. Hoe zien zij deze 1 Het voor de hand liggend antwoord schijnt ons onjuist. Immers zou men licht vermoeden, hier allereerst te zullen stuiten op radicalisme. De ouderen zijn bezadigd geworden, krijgen almeer een conservatieven trek, leggen zich neer bij het bestaande. De jeugd is vooruitstrevend, wil omvorming cn vernieuwing zien tot stand gebracht, grijpt naar ongeziene dingen... Wjj achten deze voorstellen in haar al gemeenheid onjuist. Misschien wij vermogen dit niet te beoordeel en geldt zij voor den socialisti- schen kring. Elders is zeker radicalisme en vooruitstrevendheid niet het meest zich voordoend kenmerk. Er zijn jeugdigen met zeer conservatieve en conserveerende neigingen; er is fascistische sympathie bij een deel van de jeugd. Wij zoeken hei hoofdkenmerk elders: in jacht naar bet beginsel en afkeer van op- portuniteitswerk. Wat een aanzienlijk deel der jongeren ver doet blijven van de politiek, het is de rustige en passie-looze verzekering der praciische menschen, dat „politiek de kunst is van het mogelijke." Deze verzekering irriteert hen: deze ver zekering 6toot hen af. Want alles loopt zoodoende uit op bere kening, op compromisop zich neerleg gen bij bet compromis. Op stemdwang en fracliedwang. Op dooding aer persoonlijk heid. En alle grootsche ideaal, alle s*u- weiide bezieling moet dan ontbreken. Wij uieenen, dat hier het hoofdken merk ligt van de mentaliteit der jonge ren. Het is nu nog meer duidelijk, dat zij aan leeftijd niet gebonden is. Het is duidelijk bovendien, dat deze jon geren bestaansrecht hebben. Want indien de politiek moest zakken tot het peil, dat zij in hun pessimistisch oordeel reeds bereikt zion, dan zou geen ernstig man aan politiek zich kunnen wij den. Het woord der jongeren is de voort durende waarschuwing aan de ouderen, de practici, do „rotten", dat zij niet wegzak ken in koele opportuniteit, doch altoos we der zich aan het beginsel oriënteeren. En zoo althans de mogelijkheid van be zieling redden. Het omgekeerde beveelt dan tegelijk van zelf zich aan. De jongere zal moeten Ieereu, dat inder daad de politiek de kunst is van het moge lijke; dat hetgeen met smalend woord een compromis geheeten wordt, inderdaad zich niet vermijden laat en het schandmerk niet verdient. Zoodat de zuivere weg het best gevon den wordt, wanneer in ongebroken samen werking en in wederzijdsch vertrouwen „jongeren" en „ouderen" elkander aanvul len, ja corrigeer en. Een moeilijkheid ontstaat dan niet. Integendeel: het resultaat zal wezen èn nobeler èn krachtiger politiek. UIT DE OMGEVING R0EL0FARENDSVEEN. Wit Gele Kruis. Donderdagavond had in de Pancratiuszaal alhier de jaarverga dering plaats van de R.-K. Vereeniging Het Wit^ Gele Kruis. 26 leden waren ter vergadering aanwezig. De voorzitter, de heer J. de Koning opende de vergadering waarna door den secr. verslag werd uitge bracht van de vereeniging over het afge- loopen jaar. Hieraan ontleenen we het volgende: In het bestuur ontstond een vacature wegens het bedanken van den heer van Akkeren, die gedurende een 5-tal jaren het secreta riaat der vereeniging had waargenomen. Aan hem werd een woord van dank ge bracht voor hetgeen hij in het belang der vereeniging had gedaan. Verder werd ge memoreerd het groote succes van de gege ven moedercur6us waaraan 60 personen deel hadden genomen. De cursus stond un der leiding van mej. Versteeg, verloskun dige alhier, die geheel belangloos deze cur sus heeft gegeven. Door de verpleegster, werden gedurende het verslagjaar 1036 bezoeken afgelegd 20 patiënten werden met de hoogtezon behandel. Het aantal onder toezicht staande gezinnen bedroeg 36 met 40 patiënten. 2 patiënten werden geduiende langere of kortere tijd in sana toria verpleegd. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan de beide verpleeg sters voor de toewijding en zorg, waarmee ze haar taak steeds verrichtten. VerJer werd door den secretaris nog gereleveerd, dat het in de maand Augustus 10 Jaar gele den zal zijn dat deze nuttige vereeniging werd opgericht. Om dit feit te gedenken, is het bestuur van plan een bazar te hou den tot stijving der kas. Do plannen ier voor zullen nog nader worden uitgewerkt en bekend gemaakt. De heer Gorizak vroeg naar tauleiding van het jaarverslag het woord en maakte een kleine opmorking over de verpleeg- kosten van een patiënt in het anatorium Berg en Bosch. Voorts betreurde spr. t;et dat in het verslag melding wordt gemaakt van het heengaan van den tegenwoordigen secretaris. Hij hoopte, dat de secretaris op het ontslag zou terugkomen. De voorziter bracht een woord van dank aan den secretaris voor zijn keurig weer- gegeven verslag en deelde de vergadering meae* dat hij reeds alle moeite had ge daan den secretaris van zijn voornemen terug te houden. Spr. hoopte evenwel, dat uit deze vergadering nog stemmen zou den opgaan om den secretaris te bewegen alsnog aan te blijven. Hierna was het woord aan den penning meester tot het uitbrengen van het finan cieel verslag. De ontvangsten en uitgaven sleten met een bedrag ad 10.689.45. De balans gaf in debet en credit een bedrag aan van 2104.87. De rekening van het T. B. C.-fonds sloot met een bedrag van J 2131.44. Namens de controlecommissie dee'dc de heer C. Heemskerk mede, dat boeken en bescheiden door de commissie waren nagezien en in orde bevonden. Vervolgens was aan de orde begrooting voor 1930. Deze gaf in ontvangst en uit gaaf een bedrag aan van 5647. Aan den penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer, waarbij de voorzitter nog opmerkte, dat de vereeniging bij vo rig jaar financieel er op was vooruitge gaan, zoodat de begrooting sluitend kon worden gemaakt. De heer Spruijt besprak hierna de verhoo ging der verloskundige tarieven en be pleitte verlaging. De voorz. deelde mede, dat de aanslagen hier moeilijk op deze vergadering besproken kon worden, doch dat de leden het recht hadden van re clame. Hiermede was de rekening en be- grooling goedgekeurd. Aan de orde is thans de verkiezing van 4 bestuursleden en wel 2 wegens periodieke aftreding van de heeren K'ein en v. d. Meer en 2 wegens bedanken van den heer van Akkeren en W. A. van Harteveld. Op voorstel van den heer van Ruiten worden de aftredenden bij acclamatie herbenoemd. Naar aanleiding van de twee vacatures vraagt de voorzitter mede namens de ge heele vergadering of de secretaris niet be reid is zijn ontslag in te trekken. De heer Rietbroek richt nog een extra woord in het belang der vereeniging tot den secre taris, want hij acht het van het grootste belang, dat de heer van Harteveld secre taris der vereeniging blijft. Na eenige dis cussie liet de secretaris zich ten slotte bepraien en na een woord van dank te hebben gebracht aan den heer Rietbroek voor zijn waardeerende woorden, deelde de secretaris mede, dat hij in het be'ang der vereeniging nog een jaar zal aanblij ven. Deze mededeeling werd met applaus beantwoord. In de vacature van den heer van Akke ren werd na gehouden stemming benoemd de heer C. Stockmann. Tot leden van de controlecommissie werden benoemd de heeren C. Huigsloot en P. van Rijn, Bij punt mededeelingen werd door den voorzitter het plan ontvouwd van de in het najaar te houden bazar ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereeniging. Bij de rondvraag besprak de heer Gortzak de verloskundige tarieven. Spr. stelde de vergadering voor het lidmaatschap met 1 te verhoogen en dan de verloskundige ta rieven op de oude basis terug te brengen. Agenda LEIDEN. Dinsdag „Geloof en Wetenschap", „Tn den Vergalden Tark", 8 uur. Donderdag R. K. Transportarbeiders, Bondsgebouw, S uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren De Jager, Janssens, Muyzert en Veldhuyzen. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 31 Maart tot en met Zondag 6 April a.s., waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523. Puistil in het gelaat verdwijnen JpooJig door deze des avonds met wat PUHOLÏn te wrijven en door zich des morgens te yasschen met warm water en gewone z\ejyof beter nog met Purolzeep. 't Voldoet iedereen. (271) (Reel.) De heer Spruijt bepleitte een nog hoogerc klasse dan 25. De voorzitter zegde over weging toe. Verder vroeg de heer Gort zak boe het staat met de bouwplannen voor een eigen wijkgebouw. De voorzitter antwoordde, dat het bestuur getracht had bij de vorige tentoonstelling hiervoor een loterij te houden, doch de Minister maakte hiertegen bezwaar omdat de vereeniging niet over een grondkapitaal beschikte. De beer Gortzak achtte de aanwezigheid van een wijkgebouw zeer urgent. Het bestuur zede toe deze zaak in onderzoek te zul len nemen, waarna de vergadering onder een woord van dank voor de opkomst op de gebruikelijke wijze werd gesloten. OUDEWETERING. Bloemententoonstelling. Onze plaats genoot de heer J. T. Roeloffs behaalde op de groote bloemententoonstelling te Aals meer een eerste prijs, bestaande in een zilveren medaille met een inzending La thyrus. Voor den heer Roeloffs, die de bloe menteelt nog slechts voor het eerste jaar voor eigen rekening beoefent, een mooi UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoot C. A. Wees, slaagde te 's-Gravenhage voor hei examen machine-schrijven, opgeleid aan de Pontschool, directeur G. Klok, alhier. Op voor den K. R. 0.1 Zondag 6 April begint voor Alphen de groote propaganda- actie voor den Katholieken Radio-omroep Omtrent het doel van deze actie verwij zen we naar het Stadsnieuws Leiden iu het nummer van gisteravond. De actie zal als volgt geschieden. Bij het uitgaan der H. H. Missen zullen aan alle kerkgangers inteekenbiljetten uitgereikt worden. Men heeft dan alleen een week tijd om deze in te vullen, want Zondag 13 April zullen bij de berk propagandisten van den K. R. O. aanwezig zijn, om de in gevulde kaarten in ontvangst te nemen. N.V. Effecten Inoassobank. In de vergadering van aandeelhouders van de Effecten en Incassobank N.V. te Alphen aan" den Rijn is de balans en verlies en winstrekening over 1929 goedgekeurd. Aan provisie en interest werd een winst gemaakt van 17.410.84 (vorig jaar f 16.272.59) de onkosten,, w.o. salarissen bedroegen 12.929.46 (vorig jaar f 12.044.1P) waardoor een saldo overbleef van 4 481.36 (vorig jaar 4228.49). Bes'ofen werd van de gemaakte winst 919.38 te bestemmen voor afschrijving op gebouwen en 1000.toe te voegen aan de reserve. Het dividend werd vastgesteld op 5.5 pet. evenals het vorig jaar. De spaarbank van de Effecten en In cassobank maakte over 1929 een winst van f 1881.84, hiervan werd bestemd voor reserve 700. Gevonden. Een zilveren rozenkrans in étui, een portemonnaie met inhoud, een belastingplaatje in étui, een glassnijder. AARLANDERVEEN. Verkooping. De geweide schapen voor de R. K. Kerk alhier brachten bi; verkooping op 40.per stuk. Droovig. De heer J. Blom alhier wil de zich jl. Donderdag te IJselstein var een nieuwe autoband voorzien. Een be diende welke hem hierbij behulpzaam wil de zijn, liep met een electrische looplamp de garage door. Deze stootte hij zich uit de handen met het noodlottig gevolg zich zelf onder stoom te zetten, waarbij hij op slag doodsloeg. BODEGRAVEN. Schippersvereen, „Schuttevaer". Naai wij vernemen beginnen de plannen, die de Afd. Rijnstreek, heeft voor de ontvangst der 67ste Algemeene Vergadering van dt Schippersvereeniging vasteren vorm aar te nemen, en beloven de dagen van 23 er, 24 April a.s. voor Bodegraven drukke da gen te worden. Zijn-wij goed ingelicht dan ziet het pro gramma er als volgt uit; Woensdag 23 April des morgens om 11.3( uur in 't Hotel van Haaften ontvangst dei afgevaardigden en opening der vorgade

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2