TT SPOOR's MOSTERD TT DONDERDAG 3 APRIL 1930 DE LEIDSCHE COURAN1 TWEEDE BLAD PAG. 6 Een schoolstaking. Leerlingen van de vijftiende en zestien- "cle openbare school in de Lessingstrasse en de 31e en 32e openbare school in de Ruet- linsfrrasse te Neukölln organiseerden we gens de ,,te strenge bezuinigingsmaatrege len" der autoriteiten Woensdagochtend een schoolstaking. Met roode vlammen marcheerden de leerlingen, onder het zingen van commu nistische strijdliederen, door de straten van Neukölln en trachtten daarna in de openbare scholen in de Schillerpromenade en in de Weisestrasse herrie te veroorza ken door, gesteund door oudere communis ten, de leerlingen tc bewegen, de scholen te verlaten en moeders en kinderen, die naar school werden gebracht, tegen te houden. Op verschillende plaatsen werden leer lingen en hun moeders, die de kinderen toch naar school brachten, mishandeld. Ontrouw postchauffeur. De overrompeling van een postauto te Pulda, waarbij 1 Februari j.l. twee ban dieten den chauffeur en een verpleegster met pistolen bedreigden en 7900 mark in contanten en een partij brieven afhandig maakten, is grootendeels opgehelderd. Vastgesteld werd, dat de chauffeur, Beum, althansHan te voren van deze over rompeling moet hebben geweten. Beum, die vroeger reeds als bestolier van brieven met aangeteekendo waarde, verschillende misdrijven begaan heeft, werd gearresteerd. NED. OOST-INDIE ASSISTENT DOOR KOELIES BELEGERD. De aanvallers afgedropen. Aneta seint uit Medan: Een assistent van de tabaksonderneming Paija Bakong, gelegen in het Gouvernement Oostkust van Sumatra, afd. Deli, onderafd. Beneden- Deli, de heer R. maakte aanmerking op het werk van een Javaansc.be koelie. Deze koeli lachte daarop. De heer R. vorbood dit. De koelie bleef doorlachen waarop de assistent in drift zijn stok wegwierp en den koelie een slag in het gezicht toedien de waardoor een kleine wonde ontstond. Na het incident was alles aanvankelijk rustig. Maar na een weck belegerden plotseling vijf en twintig koelies, allen gewapend met parangs en stokken het huis van den heer R. Deze trad, gewapend met een revolver op de voorgalerij tegenover de aanvallers. Deze begonnen te schreeuwen, roepend: ...Krojok batjok". Tenslotte echter dropen zij, onder den indruk van de houding van de assistent, af. De aanstoker van den aan val is gearresteerd. Een onderzoek is gaande. MOORDAANSLAG DOOR EEN INLANDER. Een 18-jarig meisjes levensgevaarlijk gewond. Aneta seint uit Batavia: Een inlander wiens identiteit niet werd vastgesteld, pleegde, terwijl zij sliep, een moordaanslag op de achttienjarigo dochter van den hotel houder A. Bekkering, mejuffrouw Poppio Bekkering. Mej. Bekkering bekwam twee messteken in borst en rug. Haar toestand is levensgevaarlijk. BLOEDIGE VECHTPARTIJ IN EEN GEVANGENIS. Twee dooden, vijf gewonden, Aneta seint uit Malang: In de gevange nis alhier heeft een bloedig treffen plaats gehad tusschen een Boeginees, een Madoe- rees en acht Javanen. Twee vechtersbazen bleven dood liggen, terwijl vijf van de vechtenden gewond bleken te zijn. LAND- EN TUINBOUW Buitenlandsch bezoek. Op uituoodiging van de commissie voor de Aalsmeersche Bloemententoonstelling karen gistermorgen de leden van de jury met een groot aantal leden van de Inter nationale organisatie van bloemenhandela ren bij het Station Willemspark te Amster dam bijeengekomen, om vandaar uit een bezcck Ie brengen aan verschillende kwee- kerijen te Aalsmeer, aan de veilingsgebou wen en aan de tentoonstelling. In autobus sen begaf het gezelschap zich naar Aals meer, en wel de Centraio Aalsmeersche Veiling, waar men het zoo drukke bedrijf in vollen gang aantrof, hetwelk in 1929 voor bijna -1 millioen heeft omgezet. Het bestuur van de Centrale Aalsmeersche Vei ling trad hier als gastheer op. Den gehee- len morgen en middag hebben de bezoe kers daarna besteed aan het bezichtigen van kweekerijen. Do vele buitenlanders betoonden zich opgetogen onder den diepen indruk van de ontwikkeling en den bloei van de bloemen cultuur in dit belangrijke centrum. Na een bezoek aan de tentoonstelling en de veiling van Bloemenlust heeft de ten toonstellingscommissie den gasten een noenmaal aangeboden. Gisteravond heeft zij hen vervolgens ontvangen aan een feestmaaltijd in Krasnapolsky te Amster dam. De feestmaaltijd te Amsterdam Onder de talrijke aanzittenden aan den feestmaaltijd waren o.m. de heeren Kaste lein, burgemeester van Aalsmeer, E. H. Krelage. voorzitter van de Algemoene Ver- eeniging voor Bleombollencultuur, en Ko ning, chef der afd. beplantingen van den dienst van Publieke Werken te Amster dam. Tafclvoorzilter was de heer G. Oud, voorzitter van het tentoonstellingscomité, die zich in zijn toespraak in het bijzonder richtte tot de leden van het internatio naal verbond van bloemisten, die hij als zeer* welkome gasten begroette, te meer, daar het aanvankelijk in de bedoeling heeft gelegen, hel congres van deze orga nisatie te Parijs te houden. De bloemen tentoonstelling heeft het echter naar Am sterdam, naar de onmiddellijke nabijheid van het Nederlandscbe bloemkweeker6- centrum getrokken. Spr. besloot met den wensch, dat Fleurop in de toekomst nog veel zal bereiken. De heer Hübner, voorzitter van het in ternationaal verbond, sprak vol lof over de tentoonstelling, die de hooge verwachtin gen, welke er van werden gekoesterd, nog ver heeft overtroffen. Nog hebben het woord gevoerd: de heer Thim namens de Nederlandsche bloemis ten, en aniens do aanwezige Engelsche bloemisten, de heer Shearns. „NJLC." do van 5.48. Op de boerenleenbank staat nog meer leden dan thans aanwezig zullen 226.79, in kas 9.10, totaal 235.89. Door i zijn. de heeren Ransdorp en Clemens werden de bescheiden nagezien en in orde bevon den. DE GROOTE AALSMEERSCHE BLOEMENTENTOONSTELLING. Bezoek van de Koningin-Moeder en Prinses Juliana. Gistermorgen hebben de Koningin- Moeder en Prinses Juliana een bezoek gebracht aan het gisteren geopende en uitgebreide Veilingsgebouw „Bloemen lust" en de groote Aalsmeersche Bloemen tentoonstelling. De Koningin-Moeder en de Prinses bei den met gevolg, kwamen ongeveer gelijk tijdig per auto aan het veilinggebouw aan de Koningin-Moeder uit Soestdijk, de Prinses uit Den Haag. Een' groote menschenmenigte was sa mengestroomd en verwelkomde de hooge bezoeksters met hartelijk gejuich. Op het voorplein was de burgemeester van Aals meer, de heer Castelein, ter begroeting aanwezig. Twee kinderen boden aan de Koningin-Moeder en de Prinses bloemen aan. Bij den rondgang over de tentoonstel ling heeft de voorzitter van Bloemenlust, de heer Van der Meer, de Koningin-Moe der geleid en de voorzitter van de ten toonstellingscommissie, de heer Oud, de Prinses, H.M. en H.K.H. betoonden opge togen bewondering over al het schoons, dat de schitterende tentoonstelling te zien biedt. Het bezoek heeft meer dan een uur geduurd. Gedurende dezen tijd was de tentoonstelling voor het publiek gesloten. Nadat eenige ververschingen aan de hooge bezoeksters waren aangeboden, hebben dezen afscheid genomen, waarbij zij nogmaals verzekerden, dat zij verrukt waren over dc aanschouwde bloemen pracht, en uitdrukking gaven aan haar beste wenschen voor een voorspoedige toe komst van Aalsmeer en zijn kweekersbe- drijf. RECHTZAKEN De moordaanslag aan den Oostzeedijk te Rotterdam, De verdachte in de moordzaak-Lans, de procuratiehouder v. O., die onlangs door de Rotterdamsche rechtbank tot vijftien ja'ren gevangenisstraf werd ver oordeeld wegens den moord op den heer Lans, zal Vrijdag naar Den Haag worden overgebracht, waar zijn zaak voor het Hof zal dienen. De verdedigers hebben thans ook definitief besloten de verdediging van v. O. voor het Hof op zich te nemen. Ver moedelijk zal de zaak nog voor de zomer- vacantie van het Hof worden behandeld. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: J. Hoogervorst, N o o r d w ij k e r h o u t UIT DE OMGEVING Spoor's gestampte Muisjes iKeci.) ABBENES. Auto en schuur verbrand. avond geraakte bij den heer G. Luit aan den Huigsloterdijk alhier, doordat bij 't aanslaan der motor kortsluiting ontstond, de benzinetank van oen auto die achter :t huis in een schuur stond, in brand. De brand deelde zich spoedig aan de houten beschotting der schuur mede, zoo dat in een oogwenk alles in lichte laaien stond. De brandspuit van Abbenes was spoedig ter plaatse en had 't geluk de belendende pan den te behouden. Alles is verzekerd. Hoe wel 't geen groote brand was, waren er velen kijklustigen gekomen uit Alkemade cn Haarlemmermeer. NIEUW VENNEP. Kiesvereeniging Lisserbroek. De Kies- vereeniging „Lisserbroek" vergaderde in café Th. Lammers aldaar. De voorzitter, de heer W. Mesman me moreerde in z'n welkomstwoord de flinke bijdrage aan het Dr. Schaepmansfonds, dc actie der dames en heeren bij de verkiezing voor de Tweede Kamor, de groote hulp der autohouders, 't succes bij de stembus. In het jaarverslag herdacht de secr. het overlij den van het raadslid wethouder H. v. Schooten. Uit 't beheer van den penning meester blijkt, dat de uitgaven bedroegen 74.06 en de ontvangsten 79.54, batig sal- Door den afgevaardigde, den heer P. Duivenvoorden, werd een keurig verslag uitgebracht over de drie vergaderingen te Haarlem. Medegedeeld werd, dat het be stuurslid J. v. Graas, bericht heeft gezon den van zijn vertrek naar elders. Tot be stuursleden werden bij enkele candidaat- stelling herkozen de dames H. Clemens- Lammers, C. Clemens-Schrama en do beer P. A. Stokman. In de vacature-J. v. Graas werd gekozen de heer L. v. d. Lans. De voorz. zeide, dat het bestuur hoopt met den beer Lans eenzelfde prettige samenwer king te hebben als met den heer v. Graas. De heer Ransdorp stelde voor den afge vaardigden P. Duivenvoorden en Th. Straathof wederom bij acclamatie te be noemen en als plaatsvervangers mej. H. Clemens-Lammers en de heer L. Clemens, waartoe werd besloten. De contributie werd onveranderd goedgekeurd. Bij de rondvraag stelde de heer Rans dorp voor vóór de motie-Hoofddorp, even als Nieuw-Vennep, te stemmen. De heer Mesman heeft klachten gehoord over de werkverschaffing, dat ongeorganiseerden werden te werk gesteld voor georganiseer- den. De voorzitter bespreekt de motie en meent, dat 't ook een daad van Katholiek belang is deze motie te steunen. Besloten werd het volgende ter kennis te brengen: „De R. Kath. Kiesvereeniging Lisserbroek in jaarvergadering bijeen, gaat volkomen aceoord met de motie aangenoemn door de R. K. Kiesvereeniging te Hoofddorp betref fende de verhouding in den Raad en onder schrijft volkomen het gepubliceerde om trent 't weren van Katholieken bij benoe mingen en bevorderingen in gemeente dienst". De heer Ransdorp geeft inlichtin gen over de werkverschaffing en de be sluiten der raadsleden, en zal onderzoeken in hoeverre daaraan is voldaan. Hierna slui ting. OUDEWETERING. Kiesvereeniging. Gisteravond had ten huize van den heer H.. P. Klein een goed bezochte jaarvergadering plaats van de R, K. Kiesvereeniging. De vergadering werd door den voorzitter, den heer G. H. Rotteveel met den christelijken groet ge opend. Dè notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Hierna bracht de se cretaris, de heer "Jos. Penning de Vide-s een keurig verzorgd jaarverslag uit, waarin hij o.m. deed uitkomen, dat het ledental der vereeniging nog belangrijk hooger kon zijn. Voorts werd het noodzakelijke van een aaneensluiting van alle Katholieken bepleit, opdat de R. K. Staatspartij steeds een hecht blok zal kunnen vormen tegen de revolutionnarie elementen. Ook de Ka tholieken van Oudewetering, hoewel niet groot in aantal, moeten een vastaaneenge- sloten onderdeel worden. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn mooi ver slag. Hierna bracht de penningmeester, de heer J. L. Zoet, finantieel verslag uit, waar uit bleek, dat het batig saldo per 1 Ja nuari j.l. 24.45 bedroeg. Dan werd voor lezing gedaan van het jaarverslag van de Centrale Kiesvereeniging „Alkemade", naar aanleiding waarvan de heer O. W. Korte- kaas de vraag stelde of er geen middelen te vinden waren om de kas der Centrale te versterken, daar er, wanneer er even tueel een actie moet worden gevoerd, bijna geen geld voor aanwezig is. De voorzitter antwoordde, dat de kas der Centrale, we gens de slechte finantieele resultaten der vertooniug van de Verkiezingsfilm een ge- voeligen klap gekregen heeft. Het is dus zaak eerst dit tekort weg te werken. Hier toe heeft men reeds het besluit genomen, door te bepalen, dat de afdracht der pa rochiale afdeelingen voorloopig voor een jaar 0.15 per lid, in plaats van 0.10, zooals dit voorheen was, zal bedragen. De aftredende bestuursleden de heeren Jos. Penning de Vries-en P .H. van den Bosch, werden beiden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen en namen hunne benoe ming weder aan. Tot lid van de finantieele commissie voor het nazien van de financiën der Centrale werd aangewezen de heer C. W. Kortekaas. Bij punt 7 der agenda bracht de heer P. H. van den Bosch verslag uit van den Bijzonderen Nederlandschen Ka tholiekendag op 17 April 1929, welke hij als afgevaardigde der Kiesvereeniging had be zocht. Voorlezing werd gedaan van het ia- leidend woord van den voorzitter, Baron Van Wijnbergen, en van het grootste ge deelte der rede, gehouden door den heer Alphons Laudy, hoofdredacteur van „De •Tijd". Hierna werd overgegaan tot verlo ting van een aantal kamerplanten, waar van er 12 onder de leden en 1 aan de be stuurstafel viel. Deze laatste plant werd ten bate der kas bij opbod verkocht en bracht nog 4.60 op. Deze verloting was een goed inslaande attractie en wij twijfelen er niet aan of bij een volgende gelegenheid zullen bijna alle leden der kiesvereeniging (ook de dames) ter vergadering verschijnen. Bij de rondvraag vroeg de heer C. W. Korte kaas eenige inlichtingen betreffende de Wet op de financieelo verhouding tusschen Rijk en Gemeente. Van de bestuurstafel werd hem hier geantwoord, onder mededeeling, dat thans nog geen definitieve gegevens kunnen worden verstrekt. In een volgende vergadering, wanneer daaromtrent meer zekerheid bestaat zal aan de leden gaarne daarvan een uiteenzetting worden gegeven. De voorzitter sloot daarna de vergadering, na zijn dank te hebben uitgesproken voor het zeer geanimeerde verloop der besprekin gen en met de hoop, dat een volgende maal Te water. Gistermorgen fietste de lieer P. Hofdijk alhier op den Langenweg, terwijl hij een spanzaag voorop zijn rij wiel had. Op een gegeven moment geraak ten de zaag en het stuur verward met het gevolg, dat de heer H. in den Ringsloot terecht kwam. Hij kon zich evenwel weer spoedig op het droge brengen, zoodat hij er met den schrik en een nat pak afkwam. SpOOr'S 2 w i tVJrl ch e ka a s LISSE. Jubileum. De heer P. Beukers, mees terknecht bij de firma Gebr. Driehuizen, bloemisten alhier, herdacht op 1 Aprilden dag dat liij 25 jaar geleden bij deze firma in dienst trad. Deze dag is voor den jubi- lar.' niet onopgemerkt voorbijgegaan. Zoo wel van het personeel als van de firman ten werden hem geschenken aangeboden! Kath. Turnclub. Op 7 Mei a.s. zal alhier de officieele oprichting van een R. K. Turnvfereeniging plaats hebben. Al len, die hiervan lid wenschen te worden, kunnen zich op een op 10 April te houden vergadering hiervoor opgegeven. Uit do R. K. Standsorganisaties is een comité ter oprichting samengesteld, bestaande uit de heeren A. Th. van Kesteren, R. K. Volksbond; H. v. d. Vlugt, Patronaat; H. van Leeuwen, Gezellen; Fr. G. Wesseling, Hanze, en J. G. Pijnacker L. T. B. VOORHOUT. Eindles Tuinbouwwiritercursus, Dins dagavond, 1 April, had de eindles van den Rijkstuinbouwwintercursus, verbonden aan de Bisschoppelijke Nijverheidsschool, al hier, plaats. Voor deze eindles waren verschillende autoriteiten uitgenoodigd, welke aan deze uitnoodiging, grootendeels door hunne aanwezigheid gevolg hebben gegeven. De eerw. Broeder Modestus, de leider van den cursus, opende deze les en ver volgens de leeraren Schouten en Van Klaveren. De leerlingen beantwoordden de gesteld vragen vlot en de les had een zeer goed verloop. Hierna sprak de heer B. N. Donk, plaatsvervangend Rijkstuin- bouwconsulent te Lisse, zijne voldoening uit over de bereikte resultaten gedurende de twee cursusjaren. Hij feliciteerde de leerlingen met het behalen van him diplo ma en wees er op, dat deze lessen toch zoo nuttig zijn, vooral omdat de cursisten practisch in het bloembollenvak werk zaam zijn. Spreker bracht aan den leider cn de leeraren dezer cursus dank voor hun werkzaamheden en de moeite, welke zij zich hebben getroost, gedurende dezen cursus. De eerw. Broeder Overste van de Bis schoppelijke Nijverheidsschool dankte den heer Donk voor zijn hartelijke woor den. Vervolgens richtte Br. Modestus zich nog tot de leerlingen met het verzoek om toch vooral het bestaan van deze zeer nuttigen cursus, welke zoo goed te pas komt bij het bloembollenvak, bekend te maken, opdat degenen, die zich in het vak willen bekwamen, ook hun theoreti sche kennis van het vak eigen maken. Hierdoor bewerkstelligen zij niet alleen den bloei en den groei van dezen cursus doch ook hun eigen belang. Hierop verkreeg de heer Van der Laan het woord. Spr. zette uiteen hoe de heer Nicolaas Dames van Lisse op het idee kwam, dat het toch zoo noodig was, dat de bloemisten en hunne opvolgens niet alleen practisch maar ook theoretisch werden onderricht. Genoemde heer Dames, wist met behulp van enkele tuinbouwleeraren een cursus op te richten en bracht dit ook over naar andere plaatsen, o.a. te Noord- wijk te Oegstgeest te Voorbout enz. Spreker zeide nog, dat de cursisten het niet beseffen wat voor een groote waarde deze lessen voor hen hebben. In vroegere jaren moest men zoeken naar meer ken nis, terwijl men het tegenwoordig zoo ge makkelijk kan leeren aan de tuinbouw scholen. Spreker spoorde de jongens aan, ook andere jongens van hun leeftijd te bewegen, het vorige jaaif de cursus te ko men bezoeken. Broeder Overste dankte den heer Van der Laan voor zijn welgemeende woorden. Vervolgens wérden de diploma's door de lieer Donk, Br. Modestus en Br. Overste geteekend en aan do leerlingen uitgereikt. Een der leerlingen sprak nog een kort woord tot de leeraren waarna de eindles was gesloten en allen voldaan naar huis keerden. Geslaagd zijn de leerlingen: F. van der Geer; J. Floor; J. van Dijk: A. Heijnen; A. Vreeken; L. Fransen; K. Kronenburg, Br. Josephus; J. van Kamnen; N. J. van der Laan; D. Angevaare; A. Versluis; H. van der Hoef, en F. Jirko. ALKEMADE. Vleeschkeuring. In den loop der maand Maart zijn ter secretarie aangege ven de volgende slachtingen: Bedrijfs- slachtingen 17 koeien en 17 varkens. Huis slachtingen: 3 varkens. Noodslachtingen 4 koeien, 92 kalveren, 1 varken, 2 biggen, 9 schapen en 1lam. Ingevoerd werd 68 K.G. vleesch. Politie. In den loop der maand Maart zijn door de politie opgemaakt 37 proces sen-verbaal. Ónder der bekeurden waren verschillende personen, die verzuimd had den zich tijdig van een nieuw rijbewijs te voorzien. Dit moge voor velen een goede waarschuwing zijn. UIT DE PERS OP MINISTER VERSCHUUR GEMUNT. De Volkskrant schrijft: Het is de toon die de muziek maakt. En geen oogenblik wordt men omtrent den toon in het onzekere gelaten, wanneer de N. R. Crt. het over sociale maatrege len heeft. Neem in een beschouwing over „Inva lide-wetgeving" een vriendelijkheid als deze: „....personen, die nog verantwoor delijkheidsgevoel genoeg hadden om zelf voor hun pensioentje te zorgen." De anderen, die het pensioentje cadeau krijgen (is het wel heelemaal cadeau?) wordt verantwoordelijkheidsgevoel ont zegd; voor het liberale blad zijn ze indi viduen, die met bedelaars en andere min derwaardig volk op één lijn behooren te worden gesteld. En slecht te spreken is de N. R. Crt. over den Minister van Arbeid, die, een ontwerp hebbende ingediend om een bil lijkheid bij de toepassing der vrijwillige ouderdomsverzekering en de Invaliditeits wet uit den weg te ruimen, intusschen goedkeurt, dat de Rijksverzekeringsbank ten aanzien van hen, die inmiddels 65 jaar zijn geworden, heeft gehandeld, als ware het ingediende ontwerp reeds wet gewor den. Dat gaat niet, zegt het liberale blad. Wet is wet, hard of niet had, onbillijk of niet onbillijk. Een minister mag maar niet zijn goede hart of zijn persoonlijk billijkheidsgevoel laten spreken. Het zou een mooie boel worden, indien een minister de wet, ook al is ze slecht, op nonactiviteit kon stellen en haar ver vangen door zijn eigen inzicht. Van den recht-staat, jammert de N. R. Crt., blijft er zoo bitter weinig meer over, en we gaan regelrecht naar den willekeur- staat. Ten slotte verwacht het liberale blad. dat de beide Kamers der Staten-Generaal duidelijk zullen weten te maken, dat aller eerst van de dienaren der Kroon eerbied voor wet en verordening mag worden ge vorderd: mochten zij het niet doen, dan schieten zij in haar controleerende taak verre te kort. Men kan, als men zich het geweldige van het geval goed voor den geest stelt, niet aan den indruk ontkomen, dat men het te Rotterdam speciaal op „den heer Verschuur" gemunt heeft. De vlieger om dezen heer over het inci- dent-Fruytier den ministerieelen hals te laten breken, is niet opgegaan; ijverig heeft men toen naar een anderen stok ge zocht, en men heeft hem gevonden ook. Ronduit gezegd: als men zoo schermt met den eerbied, dien allereerst dienaren der Kroon voor wet en verordening moe ten aan den dag leggen, hoe komt het dan dat men met geen woord opkomt voor de Zondagswet bijv. en de Begrafeniswet, die dag aan dag overtreden worden, en kabaal maakt nu de minister, formeel niet maar voor het verstand volkomen in orde, even vooruitloopt op een wetswijziging waar van iedereen de gegrondheid en noodza kelijkheid moet inzien? Krijgt het niet heel sterk den schijn, of men er op uit blijft, minister Verschuur een hak te zetten, den minister van de sociale wetgeving, dien men eerst als een volkomen onbekend man heeft pogen af te maken, en dien men, nu hij een stevig be windsman is gebleken, graag over politie ke sinaasappelschillen zou willen laten struikelen? Eerst het onbeduidend voorval eener overplaatsing, nu een vergedreven forma lisme, dat men nota bene voor den hoek steen van den rechtstaat wil laten door gaan. Men zou zeggen, dat men in sommige kringen voor minister Verschuur bang is.. Gevestigd: M. Schoonderwoerd van Hazerswoude H. B. Schaap en ge zin van Raai te H. J. en H. R. Schaap van Wijhe J. M. Fianen van Boskoop E. O. van der Geest van Veur P. J. Straathof uit Ned. Oost-Indië J. Kooy- mnn van Vreeswijk M. C. Zandvliet van Leiden O. van Velzen van Rijnza- terwoude J. van Lent en gezin van Weeze (D.) G. J. Straathof en echtgc- noote van Leiden A. M. Elstgeest van Sassenheim G. Fluit en gezin van Ede. Vertrokken: C. P. van Rijn naar Beverwijk G. Jorwerda en echtgenoole naar Dokkum Th. van Haastrecht en echtgenoote naar Voorhout H. C. Hy- zelendoorn naar Haarlemmermeer J. C. Moerkerk naar Voorhout M. Dijk graaf naar Leimuiden W. van den Wijn gaard en gezin naar Leiden G. J. M. Fangmann en gezin naar Utrecht J. H. Strijk naar Leiden W. van der Star naar Leiden W. N. Loos naar Zoeter- woude A. Snaterse en gezin naar Beem- ster J. Schouten en gezin naar Haar lemmermeer P. J. Reijngoud naar Lei den J. H. Droog naar Leimuiden G. C. Huigen en gezin naar Alphen aan den Rijn A. C. Verlaan naar Reeuwijk Q. S. W. Olsthoorn naar Monster. TER AAR. Te zwaar geladen. Een zekere schip per B. van Hoogmade kwam dezer dagen met een vracht bagger door de kerksloot gevaren. Bij de sluis aan het Papeveer ge komen, moest hij schudden om in het bui tenwater te komen. Dc man haalde het raket op, en door het opschudden van het water, ging de praam met bagger de diep te in. Met behulp van takels kon men het vaartuig boven water krijgen. Daar de praam in de sluis gezonken was, werd het schudden eenigen tijd gestremd.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6