UIT DE OMGEVING Installatie van Oegstgeest's nieuwen Burgemeester WOENSDAG 12 MAART 1930 DE LEIDSCHE COURANT LISSE. Stille Omgang. Gisteravond hield het Genootschap van den Stillen Omgang afd. Lissc en Omstreken haar jaarvergadering in de groote zaal van den H.K. Volktb^nd. De voorz., de Tieer W. Sprenger, opende deze goeJbezochto vergadering met gebed, sprak vervolgens een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, in het bijzon- der tot den pastoor fn den weleerw. heer H. Bangert, kapelaan te VGravenhage, spreker van dezen avond. Langzamerhand breekt dc tijd weer aan en moeten wij de zen avond onze voorzorgsmaatregelen ne men. Spr. hoopt, dat de besprekingen van deze avond mogen leiden tot groei en bloei dezer vcrceniging. Do notu'cn werden voor gelezen en zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Vervolgens werd het jaarver slag uitgebracht. fluim zóü deelnemers namen deel aan den Stillen Omgang in den nacht van 16 rp 17 Maart 1021). De wensch werd geuit, dat dit getal steeds moge groeien. Dc zcereerw. heer pastoor deelde mode, dat dit jaar de weloerw. heer Q. W. Verateegon zal mee gaan. Uit het jaarverslag van don penning meester b'eek, dat na ern ontvangsten van ƒ269.41 een uitgave viel te boeken van ƒ228.20, alzoo een voordeelig saldo van ƒ61.24. De aftredende bestuursleden ••er- don bij acclamatie herkozen. Alle namen hun benoeming aan. Vervolgens sprak kap. II. Bangert een opwekkend woord voor don te houden Stil'en Omgang. Een krach tig applaus brak los na deze begeesterende rede. Dc voorz. denkte zijneerw. voor zijn krachtig propagandistisch woord en tprak don wensch uit, dat velen, ja, dat allen, do intenties vastgesteld door Mar. Aenge- nent zullen behartigen. Vervolgens werd medegedeeld dat dit jaar de Stille Om gang zal gehouden worden in den nacht van 22 op 23 Maart. Des avonds wordt er in de kerk van St. Agaiha om half twaalf een kort Lof gehouden mot preJiking. Precies twaalf uur vertrekt de oxtra-tram van het Vierkant. De H. Mis wordt wederom opgedragen in de St. Catharina-kerk op de Singel. De ontnuchtering zal wederom plaats hebben in Varni, Kalverstraat 171. Om ze* uur vertrekt wederom de trom uit Amsterdam. De kaartjes kosten 1.43 per stuk. De da tum voor afhaling is bepaald op Zaterdag 13 en Donderdag 20 Maart des i vonds 6 uur in het Bondsgebouw. Na dien datum zullen geen kaartjes meer verkrijgbaar worden gesteld. Van de Rondvraag we»d door verschillende aanwezigen gebruik ge maakt, die den spreker hulde brachten voer zijn propagandistische redo. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter onder een woord van dank deze zeer geanimeerde avond me; gebed. NOORDWIJK. Theresia-film. Maandag- en Dinsdag avond werd beide avonden voor stampvolle zalen de bekende en zeer mooie Theresia- film in het Juvenaatsgebouw vertoond. Dat van deze avonden een goede roep uit gaat bewijst wel, dat Donderdagavond nog maals de film vertoond zal worden. Wij vertrouwen eveneens op oen uitverkochte zaal, temeer daar de baten dezer avonden ten goede komen aan „Herwonnen Levens kracht''. Stille Omgang. Hedenavond zal in het Juvenaat de* vergadering worden ge houden voor den Stillen Omgang, ter re geling der bedevaart, welke gehouden wordt in den nacht van 13 op 16 Maart. VOORSCHOTEN. Electr. gemaal Starrenburgerpolder. In de op Maandag 10 Maart gehouden ver gadering van stemgerechtigdo ingelanden van don Starrenburgerpolder in café „Sport", is tot stichting van een eloctris^h gemaal besloten. Het gemaal zal een vij- lelbemaling worden volgens het Bysteem- Spaans. Na eenige discussie en na stem ming werd besloten met 10 tegen 7 stem men het gemaal te plaatson achter de boer derij van den heer Snelderwaard. Het werk is in zijn geheol opgedragen nan de machine fabriek Spaans to Hoofddorp. Lezing. Dondeidaguion i 3 uur zal de heer C. Koo.v, landbouwkundige, in Hole) Deurloo een lezing houden ever: „Kop- en Moerziekte". Aangezien dit onderwerp van zeer groot belang is voor de veehouders, worden alle veehouders van Voorschoten uitgonoodigd deze lezing bij te wonen. WOUBRUGGE. In rr.emoriam dr. J. C. 0vervoorde. Bij het overlijden van Leiden's archivaris, den heer Mr. Dr. J. O. Overvoorde, past hot ook van hier in herinnering to brengen \*at hij in het belang dezer gemeente heoft verficht. In 1903 was hij steeds bereid wen ken te geven bij het opsporen van het ver leden van Hoog made en Woubruggo en was bet medo op zijn woord van aanbeveling, dat do historio van genoemde dorpen zoo wijd on zijn is verspreid. In 1909 gaf hij den raad een historisch opstel te plaatsen van het Herv. kerkgebouw alhier in „Het Bulletin van den Ned. Oud heidkundigen Bond", vooral om regeerings- peraonen attent te maken op do monumen taio waarde van dit gebouw, ter verkrijging van subsidie voor de restauratie. Steeds bleof zijn belangstelling voor doze fsmeente. Zelfs nog ocnigen tijd geloden, toen hij met den archivaris van Alphen aan den Rijn de oudhoid-verzameling kwam be zichtigen. Als straks zijn werkzaam leven zal wor den beschreven, zal het eerst recht duide lijk worden, wat de overledene in het be lang van land en volk heeft gedaan. Zoodra de benoeming van den heer A. J. van Gerrevink tot burgemeester dezer gemeente bekend werd, heeft zich een comité gevormd om de installatio van den nieuwen bewindsman met eenige plech tigheid te doen gepaard gaau. Het comité heeft hard gewerkt, daarbij ondersteund door de sympathie van de geheele be volking. En zoo is heden de installatie geworden tot een feest voor de geheele burgerij. De voorbereidingen en zorgen, om zulk een plechtigheid goed voor elkaar te bren gen, zijn vele en een woord van hulde aan de commissie mag in het bugio van het verslag dezer welgeslaagde festjvj.cit niet ontbroken. Naast de voorzitter van het comité, dr. Timmermans, met zijn mede-commissieleden, mag niet onvermeld blijven de stille kracht in de persoon van mevr. Timmermans. Geheel Oegstgeest wae vanmiddag op de been om den intooht van burgemeester Gerrevink te aanschouwen. Van vele hui zen wapperde de vaderlandsche driekleur. Omstreeks 2 uur wan het gemeente bestuur aan Leiden's station om Burge meester Van Gerrevink met zijn echtge noot*, kinderen en verdere familie af te halen. Omstreeks half drie kwam men aan de grens nabij den Warraonderweg aan, alwaar het eere-comité en comité haar opwachting maakte, terwijl de mu ziek der K.K. Harmonie „Triumph" het Wilhelmus liet hooren. Mej. Zandbergen en mej. Singeling over handigden mevrouw en dochtertje van Gerrevink bloemen aan, waarna mjn via Leidsohe Straatweg—Geve.straat—Wi'hel- minapark naar bet Raadhuis reed. Hier stond de muziek der N.ZH.T.M., die het Wien Neerlandseb Bloed uitvoerde, waar na Z.E.A. met familie, comitéleden, leden van den Raad enz., zich opstelde op bet bordes van het gemeentehuis, om de zang- hulde der kinderen, onder leiding van den heer Van Noord, in ontvangst te nemen. De burgemeester bleek deze aardige attentie van Oegstgeest's jeugd op hoogc-n prijs te stellen. Toen de zanghulde was gebracht, werd de Raadsvergadering geopend door wet houder Zandbergen (de heer Rubenkamp vertoeft nog steels in het ziekenhuis), die den secretaris (oud-bu. gc-mces'er Van Gnethuysen) verzooht het benoemingsbe sluit te willen lezen. De heeren Nqssen en Bakker leidden daarop den nieuw benoemden burgemees ter de Raadszaal binnen. Hierna sprak wethouder Zandbergen den heer Van Gerrevink als volgt toe: REDE WETHOUDER ZANDBERGEN. Wegens voortdurende ongesteldheid van mijn oudsten collega die naar wij rul len hopen weer spoedig hersiold zal zijn rust op mij de taak u als burgemeester te installeeren. Voor kort nog namen wij afscheid san uw ambtsvoorganger en brachten hem van deze p'aats onze buide en donk voor *»at hij in een 30-jarig tijdsbestek voor onze gemeente was geweest. Die woorden waren oprecht en welge meend. Sedert dien tijd werd met belangstelling uitgezien aan wien de schoone functie van burgemeester dezer gemeente zou worden toevertrouwd, totdat ds bladen melding maakten van uwe benoeming als zoodanig. Deze benoeming is voorzeker een eervol le onderscheiding temeer waar het burge meestersambt van Oegstgeest niet alleen eon sehopne maar voora! ook eon moeilijke taak is, gezien de sterke ontwikkeling der gemeen e en hare ligging «van do zelfkant van een groote stad. En het spreekt vanzelf, dat met het be- rioht van uw benoeming onze belangstel ling uitging naar uw persoon en uw werk Laat ik dan zeggen, dat do eerste ken nismaking een pret tigen indruk heeft ach tergelaten een indruk welke weerk'ank vond in do gehee'e gemeente gezien de spontaniteit waarmedo plannen tot feeste lijke intocht werden opgevat. En wat ik verder van u mocht vernemen versterkt ons in het vertouwen dat we ons in Uwe benoeming kunnen gelukkig prij zen. U hebt niet alleen achter u een jaren lange ervaring op het gebied der gemeente- huishouding, maar u schijnt daarnaast een man van brcede studie. Burgemeester van Gerrevink ik feliciteer u mede namens bijn collega met dezo benoeming u te beurt gevallen cn ik hoop, dat u zal blijken de juiste man op de juiste plaats te zijn. Steeds heeft in onzen Raad en in het Collego van Burgemeester en Wethouders bij alio verschil van inzicht eon aange name toon en een prettige samenwerking bestaan. De onpartijdigheid van uwen ambtsvoor ganger heeft daartoe zeer veel bijgedragen. Zijn onpartijdigheid was van dien aard, dat een onzer na een circa kwarteeuw raurdslidmaatschup moest verklaren niet to we en tot welke partij oud-burgemeester vau Griethuizen behoorde. Wo spreken de hoop uit dat u in dit op zicht een waardig opvolger van uw ambts voorganger moge zijn. Onzerzijds zoowol wethouders als le den van den Raad kunt u op vollo me dewerking rekenen en we spreken de hoop uit dat wc prettig mogen samenwerken. We vertrouwen dat u de belangen onzer gemeente naar uw beste weten zult behar tigen en ik geloof dat we ook in dit op zicht gerust kunnen zijn. Eu mocht bij vernieuwing de zelfstau digheid onzer gemeente worden bedreigd dau rekenen we er op io u to vinden een man die paf staat voor het behoud onzer zelfstandigheid. Verder uit te weiden over de taak welke u wacht lijkt mij ongewenseht» Spoedig ge- no eg hebt u gelegenheid hieromtrent een eigen oordcel te vormen. Burgemeester van Gerrevink, we heeten u met uw gezin hartelijk we'kom in onze gemeente en hopen dat u hier een pretti ge woonplaats moogt vinden. Iets wat naar mij dunkt u niet moeilijk zal vallen. Moge dan onze gemeente onder uw lei ding zich verder ontwikkelen en u onder Gods zegen in het be'ang der gemeente «n gemeentenaren werkzaam zijn. En thans draag ik u de ambtsketen over als teeken uwer waardigheid en ik doe dat in vol vertrouwen op de toekomst en in vol vertrouwen in uw burgemeester schap. Mag ik u thans verzoeken uw voorzie terszetel in te nemen. Weth. Zandbergen bekleedde barge- meestor Van Gerrevink nu met den ambteketen, waarna deze bet woord nam. BEDE BURGEMEESTER V. GERREVINK. Bij het aanvaarden van het ambt van Burgemeester der gemeente Oegstgeest, is het mij een aangename plicht te beginnen met in het openbaar mijn eerbiedigen dank te betuigen aan Hare Majesteit onze ge- eerbiedigde en geliefde Koningin voor mij ne benoeming tot dit gewichtige en be langwekkende ambt, nan H H. E.E. den Minister van Staat. Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw Jhr. Dr. Ch. J. M. Buys de Beerenbrouck en den Minis ter van Staat Jhr. Dr. D. H. A. van Karne- bcek. Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland voor H.H. E.E. voordracht en aanbeveling. Verder moog' ik mijn welgemeenden en hartelijken dank voor hunne bemoeiingen betuigen aan alle autoriteiten en vrienden, die de genoemde autoriteiten over m'n werk hobben ingelicht op eene wijze, die deze benoeming mogelijk maakte, of op andere wijze tot die benoeming hebben medege werkt. Staande op het punt van kennismaking dacht spr. in sympathieke woorden terug, aan hetgeen hij in zijn oude gemeente 01- deniarkt, heeft achtcgelaten. Al de bandon daar verscheurende, be seft men eerst, dat het woord van den Franschen dichter „vertrekken is eigenlijk een weinig sterven" is van wijsgeerigen le vensernst, van doorleefden weemoed. Mijnheer de Voorzitter, ik geef er mij volkomen rekenschap van, te staan voor een geheel nieuw tijdvak van mijn amb'e- lijke loopbaan, in vele opzichten verschil lend van het vorige. Hulde aan Burgemeester Grlethuijsen. Maar voor ik daarover verder ga spre ken, is het mij een behoefte, een woord van eerbiedige hulde te wijden, aan mijn hooegachten ambtsvoorganger, den heer J. O. M. van Griethuijzen, die gedurende der tig jaren met zooveel vrucht als burge meester hier is werkzaam geweest. Mijnheer Van Oriethnijzen, groot is ge weest de lof, die U bij uw heengaan is toe gezwaaid. Het is de vraag, of wel in broe den kring wordt beseft de volle beteeke- nis van dien lof. Ons ambt is moeilijk en veelzijdig, ons ambtelijk werk zwanger van moeilijk oplcsbare conflicten, onze ver houding tot de gemeente zoo samengeste'd als de menscheli'ke ziel zelve. Al'een zij, die degelijks met uw werk in aanraking kwamen, maar ook zij, die een veeljari gen arbeid als burgemeester achter zich hebben, kunnen wellicht de beteekenis vsn dion lof geheel omvatten. Welnu, ik moog' mij van harte aanslui ten bij de schoone woorden, die de voor- aanst-nnde menschen in de gemeente tot U hebbon gesproken, en ik betuig TT gaar ne mijn dank, en ik breng U eaarre mijn hulJe voor hetgeen U voor de gemeente Oegstgeest hebt gedaan. Een woord van persoonlijken dank wijd ik U voor de wijze, waarop Gij mij hier zijt tegemoet getreden. Toen ik hier Zater dag voor 8 dagen voor het eerst het huis der gemeente betrad, waart gij de eerste, die in geze'schao van den wn internenden burgemeester, den heer Zandbergen, mij vriendelijk verwelkomend tegemoet kwnumt. Oii waart de eerste, die mij de noodige in'ichtingen verstrektet, die mij zelfs in cnke'e vraagstukken, die oplos sing eiscben. hebt ingeleid. Ik weet U voor dit alles mijn vriende- lijken dank. Naar ik hoor, zijt gij voorne mens in deze gemeente uw rust te blijven genieten. Ik hoop door die omstandigheid in de gelegenheid te zijn, menigmaal van uwe natuurlijk volkomen kennis van men schen an toestanden in de gemeente pzrtij te trekken, en dce daartoe een beroep op ywr welwillendheid en uwe voorlichting. De Heer onze God spare U nog menig jaar in ons midden, voor de uwen en voor de gemeente, in het volle bezit uwer ver- D'C gans. Mijnheer de Voorzitter. Ternauwernood heb ik durven hopen, dat het mij gegeven zoude zijn, mijne krachten to wijden aan ene zoo schoone gemeente als Cegstgocst is, in het hart van Holland, in eene land streek, die steeds mijne liefde had om haar wijden horizon, haar zonnige kleur rijke bloemenvelden, haar grazige weiden, bezet mot zwaar geblokt vee, haar als het ware in oud-Hollandsche romantiek ge drenkte plaatsnamen, maar ook om de in telligentie, den ondernemingsgeest, de werklust en de werkkracht harer bevol king. Inderdaad, ik ben van meening, dat het niet alleen de vruchtbaarheid der Holland- sche velden, de gunstige ligging van dit gewest zijn, die het hebben gemaakt tot het belangrijkste van ons land in bijna ieder opzicht. Een geharnast verdediger der gemeente. Ziet, mijne Heeren, ik ben hier gekomen met eene bede in het hart voor het gees telijk en stoffelijk welzijn van de inwoners der gemeente Oegstgeest. De rechten en do belangen dor gemeen te en van hare inwoners zullen steeds het doel mijner handelingen zijn en gij kunt U overtuigd houden, dat zij tegen bedreiging van buiten en van binnen de gemoento in mij een geharnast verdediger zullen vin den. Dit alles is eenvoudig genoeg en het spreekt vanzelf. z Voor deze verdediging vroeg spr. het vertrouwen van de bevolking, die tot uit drukking behoort ie komen in het vertrou wen van den Raad. Voor zooveel noodig, zoide spr. Want als de inlichtingen, die mij omtrent de/.e gemeente en hare bevolking zijn verstrekt juist zijn, en daaraan valt niet te twijfe len, dan staat in deze gemeente het ge meentebelang boven het partijbelang, dan zijn de burgerzin, de belangstelling der in gezetenen voor de openbare zaak hier zeer sterk ontwikkeld. En als dat zoo is, waar om zoudt gij mij dan uw vertrouwen zelfs niet ongevraagd schenken? Gij kunt toch vau mij niet verwachten, dat ik iets anders op het oog zoude hebben dan heb belang der gemeente Oegstgeest. Een moeilijke tijd wacht den nieuwen burgemeester. Inderdaad, ik geloof, dat mij hier eon zeer schoone taak wacht. Maar, Mijne Heeren, de ervaring heeft mij geleerd, dat iederen burgemeester, d:e in eene gemeente komt, en die niet reeds behoorde tot de inwoners dier gemeente, ook een moeilijke tijd wacht. Velo beslissin gen moeten worden genomen, die of de eeue of de andore groep van ingezetenen teleur stellen. Natuurlijk zullen die beslissingen, vooral in den eersten tijd, in hooge maie staan onder den invloed der plaatselijke vertegenwoordigende lichamen. Diensondanke worden die beslissingen, naar mijne ondervinding, door de teleurge- stolden aan den vrijen wil van den burge meester toegeschreven. Zoolang deze in de gemeente nog geen toegewijde vrienden heelt, kaa dit zijne positie, zija aanzien on der do ingezetenen, ten zeerste schaden. Heeren leden van den Raad, ik heb juist een beroep gedaan op uw vertrouwen, thans doe ik een niet minder nadrukkelijk beroep op uw steun. In het belang der gemeente durf ik u dien steun vragen, zeils in gevallen, waarin de I beslissing u niet behaagtv indien gij weet, dat zij in de lijst der omstandigheden, waaronder zy is genomen juist ie. Gemeeuterechtelijk schaart spr. zich bij de orthodoxe richting, die aog steeds ge looft in openbare beoandeling van de open bare zaak, als prikkel voor do ingezetenen om hunne liefde en belangstelling aan de gemeenschappelijke zaak te blijven wijden, en mitsdien als de eenige weg tot een op gewekt openbaar leven. Daarom zal ik voor u geene geheimen hebben, ik neb die ook nimmer genad voor den Raad van Oldemarkt en heb inij er im mer wel bij bevonden. Beroep op medewerking. Met u heeren Wethouders, zal ik een meer dagelijkschen omgang hebben. Onze vorgaderingen zullen niet openbaar zijn en zullen daardoor een veel meer vertruuwel:jk karakter dragen. Alleen een zeer uitgespro ken onderling verstaan kan in dezen dage lijkschen omgang de juiste sleer scheppen. Bepaald aungenaam en belangwekkenJ wordt het werk, indien tusschen ons eenige sympathie, nog beter bepaalde toegenegen heid mocht ontstaan. Mei den heer Ontvanger der gemeente had ik reeds het voorreoht, kennis te ma ken. Daarbij vernam ik, dat hij reeds meer dere tientallen jaren zijn gewiohtig verant woordelijk, steeds ingewikkelder wordend werk in het belang der gemeente heeft ver richt met ijver en bekwaamheid. Spoedig hoop ik nader met hem kennis te makeu en ik twijfel er met aan, of wy zullen np aangename wijze met elkander samenwer ken. Met den heer waarnemenden Secretaris en de jongere ambtenaren ter secretarie zal ik van dag tot dag, van uur tot uur, ambte- 1 ijk verkceren. Groot is hunne verantwoor delijkheid, zwaar bun taak, zeer veel is voor het gemeentebelang gelegen aan hunne bekwaamheid, hunne werkkracht, hun werk lust, hunne eorlijkheid. Ik schenk hun mijn vertrouwen en twijfel er niet aan of sij zullen toonen, dit vertrou wen waardig te zijn. Zij krijgen een chef, die evenals zijn voorganger, imbtonaar en secretaris was, d:e weet wat werken is, .lie weet, dat hij die werkt, fouten maajet. Ir dien aanzien behoeft bij hen geen twijfel te bestaan. Ik meen ten opzichte van myr.e toekomstige verhouding tot hen geen bete ren wensch te kunnen uitspreken, dan dat zij zoo mag worden als zij in Oldemarkt was. Ook had ik reeds het voorreoht, kennis te maken met den beer gemeente-architect. En wel op de meest aangename wijze. In eene zich sterk ontwikkelende gemeente -ils Oegstgeest is zijne functie ongetwijfeld eene zeer belangrijke en verantwoordelijke en zeer veel hangt voor haar van zijn zaak kennis en zijn initiatief af. Van zeer bijzonderen aard zal zijn mijne verhouding tot de ambtenaren der gemeen tepolitie. De taak van die ambtenaren i» zwaar. Hooge eischen worden in den tegen- woordigen tijd, terecht, naar ik meen, ge steld Aan hun taoi, hunne wetskennis, <J" correctheid van hun optreden tegen publiek en verdachten. Ook aan de ambtenaren der politie dezer gemeente schenk ik mijn vertrouwen en ik l EERSTE BLAD PAG. 2 Agenda LEIDEN. Woensdag, 3de Ontwikkeüngsavond Prop. Club „Dr. Schaepman'. Zitaver- ceniging, Pieterakerkkoorstécg 15, 8.15 uur. Woensdag. R. K. J. M. V. St. Peter Kanis. vergadering „Den Burcht", half negen. Donderdag. Wetenschappelijke voordrach ten over het Katholicisme, Klein Auditorium Academiegebouw, 6 u. Maandag. R. K. Vrouwenbond, Concordia, Steenstraat, 8 uur. De avond, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Maart as. waar genomen door de apotheken: A. J. Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313 en G. F. Reijst, Steenstraat 33, telefoon 136. twijfel er niet aan, of zij zullen alles doen, om dit vertrouwen niet te beschamen. Mijnheer de waarnemende burgemeester, heeren leden van den Raad en ambtenaren der gemeente Oegstgeest, ik roep u allen op tot ernstig samenwerken, tot een liefde vol wijden van onze krachten aan deze schoone, bloeiende, zich ontwikkelende ge meente. Zelf heb ik haar mijn liefde ver pand. Ik hoop u te bewijzen, dat dit geen ledige woorden zijn. Moge de Heer onze God, zonder Wiens wijsheid, zonder Wiens genade, zonder Wiens nabijheid wij niets kunnen, Zijne lei ding gevon aan ons werk. Moge Hij daaruit wegnemen, wat niet is naar Zijne Heiligen wil, moge Hij op ons werk Zijnen onmisbaren zegen schenken, opdat het rijke vruchten moge dragen voor de gemeente Oegstgeest en voor hare inge zetenen. En hiermede aanvaard ik het voorzitter schap uwer vergadering. Vervolgens sprak, namens den Raad, de heer Bakker. REDE VAN HET OUDSTE RAADSLID. Het zij mij .vergund, aldus spr„ U na mens alle raadsleden van onze mooie ge meente Oegstgeest op dezen voor ons ge denkwaardige raadszitting een hartelijk welkom toe te roepen. We kunnen ons allen er iets van inden ken welke gevoe'ens U moeten bezielen, staande aan dezen mijlpaal van uw leven, bij de entree in eene voor U geheel andere omgeving. Natuurlijk heeft het staken van banden, zoo vele jaren in trouw onderhouden, bij uw vertrek uit eene gemeente, waar u in geburgerd waart, gevoelens van weemoed opgewekt, doch tot troost moge u strek ken dat wij Raadsleden van uwe nieu we gemeente u zonder uitzondering vol vertrouwen hartelijk wenschen te felieitee- ren met uwe benoeming alhier tot eerste magistraat. Dit feit moge u inspireeren, Mijnheer de Burgemeester, met lust en ijver, met liefce en ernst uw niet al te ge makkelijke taak te aanvaarden. Ik zeg niet al te gemakkelijk, want Mijnheer de Bur gemeester, eene sterk groeiende en bloeiende gemeente in het centrum van ons land en in de nabijheid van een groote stad metlaat ik het maar eerlijk zeg geneene zoo ongelijksoortige bevol king als de onze, maakt het niet gemakke lijk de gemeenschap tot ieders tevre denheid te dienen. Daarbij de vele mutaties in bevolking- uitgebreidheid onzer gemeente met zoon intensief verkeer en tenslotte het ideaal: aangenaam wonen met groots'eedsche ge makken en niet te hooge belasting, met zuinig gemeentebeheer. Mijnheer de Bur gemeester, ik geloof dat ik niet te veel zeg, als van u voorzichtig beleid en wijs beheer als richtsncer in uw leiding gaarne verwacht zal worden. En daarbij, Mijnheer de Burgemeester, mag ik als lichtzijde U wel ncemon dat wij als raadsleden U wenschen te helpen en te steunen. Mijnheer de Burgemeester, dat U nog vele jaren den stoot in leiding moge ge ven ter behartiging van de belangen van ons oud-mooi Oegstgeest, dat U zich met uwe vrouw en kinderen hier spoedig thuis moge gevoelen en dat uw werk u bevredi ging en voldoening moge schenken en U met de uwen nog vele jaren hier gelukkig moge zijn, dat wenschen wij U toe. Vervolgens sprak de voorzitter van het feestcomité, de heer dr. Timmermans. EEN WELKOMSTWOORD NAMENS DE INWONERS. Door H. M. onze geëerbiedigde Koningin zijt U hooggeachte Burgemeester aan het hoofd geste'd van onze gemeente. Gij hebt deze benoeming aanvaard en deze taak gaarne op uwe schouders genomen. Zoo juist heeft onze Raad U als Burgemeester geïnstalleerd en wil ik zeer gaarne aan de opdracht van de inwoners van onze gemeente gevolg geven om U, nu onzen Burgemeester een hartelijk welkom toe te roepen. Wij zijn u dankbaar dat gij nw rustige gemeente Oldemarkt bobt wii'en verlaten, de gemeente welke gij liefhad, waar u vele vriendschapsbanden meest verbreken, en waar gij zoovele jaren als burgemeester en secretaris zyt werkzaam geweest, cm tot ons te komen, naar een dorp midden in Zuid Holland gelegen. Een gemeente vol leven, vol actie, doorsneden van hoofdwe gen waarop een weroldverkeer is, in één woord in 't hartje van ons heerlijk vader land. In een gemeente met ern arbeidzame bevolking, rustig deels arbeidende op het land, tuin- of bloembollenteelt beoefenend, waar ook industieele arbeid ia, altmede in-

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2