UIT DE RIJNSTREEK DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 LEIMUIDEN. Uitvoering „Sursum Corda". Woon» dag 36 Febr. gaf de B.-K. Gemengde Zang vereniging .Sursum Corda'' onder leiding van den directeur J. v. d. Meer uit Roe- lofaiendsveen met medewerking van het bekende Trio Schrama uit Hillegom haar eerste uitvoering. Om 7.30 uur opende de voorzitter, do heer 0. va Tol dc avond. Hij heette de aanwezigen wolkom. Hij moendo, dat 't nog wel wat gewaagd was, nu roede, terwijl de verceniging amper drie maandon bestond, reed» een concert te goven, doch de tijd drong om propaganda te maken en voor t, aanwerven van leden en vooral van do nateurs. Hij hoopto dan ook, dat 't publiek geen «I te groote verwachtingen zou koes taren, doch ich niettemin dezen avond kostelijk mocht amuseeren. Uitgevoerd werd nu een marsch voor piano, die er meteen de gezelligheid in bracht. Hierna werden gezonnen 't „Wil helmus'' l-slemmig, „Gedenck-ülanck" en 't A vond koor van 0. Kreutzer. Beide liede- ren werden keurig gezongen en toonden nu reeds 'l willen en streven der vereeni ging; Hierna betrad 't Trio Schrama de plan ken, die 't publiek met do mooie voor drachten „Huishouden van den Kruide nier" en „De Recruut" geruimen tijd in spauuing hielden en de lachlust opwekte, 't Zaugkoor voorde nu op „Gebod" 4-slemmig door C. M. Weber en „Heimwee'' van J. R. van Weber, die door de goodo uitvoering de toehoorders meer ernstig etomden. Die ernst werd ochter weer spoedig weg gevaagd door de mooie voordrachten „Jan Klopper eu zn lief' en 't „Menschelijk Hart", die in sloegen, getuigde telkenmale 't daverend applaus. Na de korte pauze worden ge/ongon „Zondagmorgen" 4-atem- mig en „Vertrouwen" 4 stemmig, beiden van J'rans Abt. Beide liederen werden gooi vertolkt en 't applaus was wel verdiend. Nu trad weer 't trio op met „A. en Z." on „Soldat enplicht". Ook deze voordrachten vonden bijval, vooral „Soldatenplicht". Het koor zong hierna „Herders Zondagsbed" van 0. Kreutzor, dat ook weer verdienstelijk werd ten gehoorc gebracht. Volgde nu „Christiaan un Albortino" wat ook zeer goed voldeed. Nu was men geko men aan No. IS van 'l programma „!t Wion N'eorlandsch Bloed" l--toinmig van J. W. Wilms. Na dezcu zang betrad de voorzitter bet podilnn en sprak wooorden van dank tot den heer \an der Meer, directeur dor ver ceniging, die deze iu zoo'n korten tijd al zoo ver wist te brengen on geen moeilo en ar beid had gespaard oen ze op tc werken. Vervolgons voerde hij 't woord tot den heer Suoeboor, zijn dank uitsprekend voor zijn betoonde activiteit als oprichter dor ver ceniging. Hierna dankte hij hot Trio Schrama, dat geen lnooito had gespaard om dezen avond zoo gezellig mogelijk te maken en wat dan ook volkomen gelukt was cu vervolgons 't publiek, dat in zoo'n groote getale was opgokomen, voor hun aangename modewerking. Tot slot gaf 't Trio uog de voordracht .,Dc vier harten", n.l. 't kinderhart, 't meis- ieshart, 't jongenshart en het artistenhart. Dc heer Schrama dankte nu 't bestuur en den directeur der verceniging en sprak den wenseb uit, dat dc verceniging op den in geslagen wog uiag voortgaan en steeds mag groeien en bloeien, dan kan zo van succes verzekerd zijn. Een gezollig bal werd nu onder leiding van den heer Schra ma ugezot met de Polonaise en duurde tot oa. één uur, waarna een ieder zich hoogst voldaan huiswaarts begaf, in dc hoop nog meermalen zoo'n gezellig avondje te kun- ALPHEN AAN DEN RIJN. Govostigdï 0. Pont on gezin van Koudekerk G. W. M. Heemskerk vun Rotterdam J. G. van Breda van Wou- brugge M. A. Flikweert on gozin van Wissen kerke D. Lagerweij en gezin van WaJdinxvoeu Maria M. M. Joha van 's-Gravonhago; Kinderen Kiumpelmau van N oord w ijker hout K. den Brave on gezin van Hilversum Elisabeth Zirnmor- manu van Burschoid (Duitschland) A. Vis ou gezin van Koudekerk. Vertrokken Pleuutje Kersbergen naar Bodegraven A. van der Vliat uaar Recuwijk L. W. Hildernisse naar Leidon D. de Jong naar Diemen L. van Keek naar Hazerswoude B. Snel uuar Alke- inade T. van Harselaar en gezin naar Dr. Bilt. NIEUWVEEN. Gebruik hoofltezon. Het bestuur van „Het Groene Kruis" verzoekt ons het onderstaande modo to dooien: Sedert onzo afdeeling van „Het Groene Kruis", dank zij de milddadigheid van do dorpsgenootcn, met name van dc damos, dio do twoe-jaarlijksciio Lb.c.-bazar orga- nisoeren on financiceren, zioh in het bezit van een hoog te zon mag verheugen, blijkt deze meer en meer en een behoefte te voorzien, zoodat zij bijna dagelijks meer- dero uren in bodrijt' is. Het bestuur van het Groeno Kruis heeft dan ook besloten, ten eindo tegemoet te komen aau do kos ten van stroomverbruik, bediening, slij tage enz., eon geringe bijdrage te heffen van iien, die van dit heilzame instrument gebruik maken. Met invang van 1 Maart e.k. heeft hei daarvoor oen tarief vast gesteld van 10 cent voor ziekenfondu- loden en van 35 ment voor alle andere porsonen, per zitting, bij vooruitbetaling te voldoen, op afgifte van daarvoor bij dc bediening van deze. verkrijgbare bon netjes. GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Voorzitter de heer E. Vernéde, burge meester. Aanwezig alle leden. Na opening door den voorzitter worden de notulen gelezen en onveranderd vastge steld. Ingekomen stukken. Een tiental missiven van Ged. Staten, meldende goedkeuring van genomen raads besluiten. Een missive van den Keuringsdienst meldende dat over 1020 door de gemeente 36.64 te veel betaald is geworden, wat bij de eerste storting zal worden verre kend. Een Jaarverslag van de O. L. School in het dorp over 1029. Een dankbetuiging van de Vrijw. Burgerwacht en bet Groene Kruis voor de verleende subsidie in 1930. Een verslag van de commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs in deze gemeente, meenonde dat 't onderwijs (in stituut Wullings) in goeden staat verkeert en dc verordeningen stipt worden nage leefd. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Door den heer C. Grüter ia verzocht van de gemeente 350 M2. grond te mogen burwi aan de Oranjekade alhier voor 1.— per maand. B. cn W. stellen den raad voor aan adressant dit stukje grond te verhu ren. Wordt aldus besloten. School-zaken. Daarna worden op voorstel van B. en W. de volgende voorschotten verleend aan de bijzondere scholen ex-artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920. Hot bedrag per leorling bedraagt 17.83. Aan het bestuur van de par. R. K. Jon gensschool 80 pet. van 2082.64 is 2603.18 en van de R. K. Meisjesschool 80 pet. van 2531.66 plus 346.60 (voor vakonderwijs) is 2025.plus 277.20. Aan het pensio naat Bijdorp 80 pet van 476.05 plus 340.50 is as 1.66 plus 277.20 en voor bet U. L. O. 30 pet. van 759.24 is 607.39. Aan het bestuur der Christelijke school 3873.81 plus ai6.50 is 3456.24, waarvan SO pet. is 3179.14 plus 277.20. Vervolgons deelde do voorzitter den raad medo dat op 25 Februari 1930 kasop name heeft plaats gehad bij den Gemeen teontvanger. Boeken en bescheiden zijn in orde bevonden. Door het R. K. Kerkbestuur is aan don Raad verzocht medewerking te vcrloeuen voor het aanschaffen van: a. zes uieuwe schoolbanken, b. twee marquises, c. twee naaimachines, en d. voor het aanbrengen van andere ramen in sommige lokalen om aldus een betere ventilatie tc verkrijgen. B. en W. hebben deze aanvrage doen on- dorzoeken en advisee ren den Raad mede werking te verlcenen. De kosten zijn be groot op 971.98. Aldus goedgevonden. Goedkeuring bouwplannen Naar aanleiding van art. 96 der bouw verordening stellen B. en W. den Raad ▼oor niet aan te sluiten bij de bestaande verceniging inzake keuring bouwplannen maar de ingediende bouwplannen te doen nazien door den heer W. Verschoor, archi tect te Rijswijk tegen een vergoeding van 5.— per bouwplan, om te voorkomen dat wanstaltige woningen worden gebouwd. Do heer W. G. Duijnisveld .vraagt of ieder bouwplan wordt opgezonden, ook van bet meest eenvoudige buis, en wie de kosten moet betalen. Spr. vraagt tevens of de Gemecnieopzichtcr een dergelijke zaak niet kan bcoordeelen en of het te ge ven advies bindend is. De voorzitter zegt, dat ieder bouwplan wordt opgezonden ter advies en dit reeds enkele jaren is ge schied. Do kosten worden betaald door de Gemeente. Tot op heden beeft de lieer Verschoor als proef deze zaak gratis be handeld, doch het gaat niet aan arbeid te doen verrichten zonder behoorlijke vergoe ding. Het advies is niet binderd, daar B. on W. beslissen. De voorzitter wil niets afdingen op de bekwaamheid van den Ge- meonteopzichter, maar dit is een kwestie van architectuur cn daarvoor moet men school gemaakt hebben om een juiste op vatting te hebben van do lijnon en verhou dingen in een bouwplan, waarmede echter geen hoogcre kosten behoeven gepaard to gaan, want het is niet de bedoeling dat de architect zijn smaak zal opdringen. Na- dat do heer J. Braggaar heeft gevraagd, of in het bedrag van 5 per bouwplan ook begrepen is de besprekingen, die ge voerd worden bij verschil van opvatting tusscheig den adviseur en den bouwer, wat door den voorzitter met oene bevestiging wordt beantwoord, wordt het voorstel van B. en W. met algemeeno stemmen aange nomen. Verlaging electrjclteitstarieven. Daarna komt aan do orde „verlaging electriciteitstarieven". B. cn W. stellen den raad voor met ingang van 1 Mei do elcc- triciteitsprija voor licht te verlagen met 0.05 per K.W.U. en met 0.03 per KAV.U. voor kracht, zoodat do prijs voor licht zal bedragen 0.25 per K.W.U. en 0.15 per K.W.U. voor kracht. Gezien de toestand van het gemeentelijk electrisch bedrijf kan deze verlaging zonder gevaar worden aan vaard. Uit een door B. en W. overgelegdon staat van verschillende Gemeenten kan men zien dat de prijs thans voor onze Ge meente zeer gunstig is, aldus do voorzitter. De heer J. Braggaar juicht dit voorstal toe en vraagt of deze verlaging ook ver disconteerd wordt voor hen, die een afzon derlijke regeling hebben voor olectriciteit. Do voorzittor antwoordt bevestigend. Vervolgens worden nog eenigo besluiten comptabiliteit genomen en de rondvraag levert niets bijzonders qp, waarna de Raad overgaat in besloten vergadering. GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP (Vervolg van het derde blad). Geen radio-distributie-centrale. B. cd W. stellen den Raad voor, aan den heer Walleswinkel, alhier, vergunning te geven tot het oprichten en exploiteeren. van een radio-distributie-ccntrale. De voorz. deelt mee. dat na het prae-advies nog zijn ingekomen adressen van den heer J M. Groolendorst, om concessie voor den Westkant van de Gouwe, en van den heer Spruyt om een concessie voor de geheele ge meente. Van den heer De Bruyn is een brief ingekomen aan den Raad. wijzende op den ontsicrendcn aanleg van naburige gemeentenen cp de noodzakelijkheid van een ondergrondsch net wegens inductie-storingen. De adressen van dc heeren Grootendorst en Spruyt worden terzijde gelegd, daar ze tc laat ingekomen zijn, dat van den heer Grootendorst bovendien, omdat deze slechts om concessie voor een deel der gemeente verzoekt. Met den brief van den heer De Bruyn heeft de Raad niets te maken, daar dc technische eischen door het Rijk worden gesteld. De heer v. d. Wolf is er tegen, de zaak in één hand te geven. Als er 2 concessionarissen zijn wordt tevens het leggen van een kostbaren kabel door de Gouwe overbodig. Spr. udl de gelegenheid tot mededingen alsnog voor alle gegadigden open stellen. Verder zou spr. alle leidingen aan den achterkant der huizen wil len leggen en de draden doen spannen bene den de antennes der particulieren. Dc heer v. Kleef was reeds in 1927 tegen stander van radio-distributie. Spr. is bang, nu we dc telefoonpalen kwijt zijn, er radiopalen voor in de plaats te krijgen. Spr. wil dc con- oessie verdeelen. Bovendien: is radio-distri butie zoo goedkoop? Aansluiting kost ƒ0.50 0.60 per week, kosten van aanleg 15. plus een loud-speaker. Een compleet toestel kost f 200.-. De heer Mesman ondersteunt het voorstel van B. on W. .Met dof gebrom van de K.R.O Dc heer Dc Ruyter wil nog gen radio-distri butie. Sinds 1927 is er niets veranderd. Gouda besliste dezer dagen ook afwijzend. Hoe staat het met de verdeeling van Hilversum en Hui zen over de verschillende radio-vereenigingen. Alles is nog onzeker. Spr. wenscht niet steeds te moeten luisteren naar ..het dof gebrom van Je K.R.O. of het geschetter van de V.A.R.A." We moeten ons niet in dit wespennest steken (hilariteit). Dc voorz. hamert. Spr. is vierkant tegen dit voorstel. De heer Noest meent, dat sinds 1927 wel wat veranderd is. Door de gemakkelijke betalings voorwaarden kan bijna iedereen een eigeo toe stel hebben. Men vindt hujs aan huis radio. Bij verdeeling van de concessie vreest spr. dat er geen boterham meer in zal zitten. In ant woord op den heer De Ruyter zal spr. aan de A.V.R.O. geen trap geven. Eén schaap was over den dam. De voorz. constateert het bevredigend resul taat, dat ten minste één raadslid het voorstel van B. en W. steunt. Er zijn veel gegronde be zwaren geopperd. Toch zullen B. en W. niet het boetekleed aantrekken. Gegadigden zijn 3 jaar in de gelegenheid geweest hun belangstel ling te uiten. Drie weken geleden heeft de heer Grootendorst zich teruggtrekken. Plotse ling is de heer Walleswinkel komen opdagen. Nu verschijnen er ter elfder uren nog andere liefhebbers. Acht dc Raad radio-distrib itie ge- wenscht, dan moet hij dit voorstel aannemen. De heer Brand verklaart, door de besprekin gen in eerste instantie niet veel wijzer te zijn geworden. Spr. vindt radio wel aardig. Zondags kan men zelfs de sportuitslagen hooren (hilari teit). Spr. zou er sterk voor zijn, indien er hier van dc radio dagelijks gebruik kon worden ge maakt voor vraag en aanbod \an planten. Als dat kon. zou spr. radio-distributie zeer zeker wcnschelijk achten. De heer van Kleef wil eerst besluiten: radio distributie, ja of neen. en daarna de voor waarden vaststellen. Hel idee door den heer Btand geuit inzake 'n radio-veiling v. hoornen en planten is afkomstig van den heer Walleswin- kcl. Deze heeft dat n.l. ook aan spr. gezegd. Spr. staat echter ook tegenover een radio-vei ling voor planten zeer sceptisch. Hij vreest dan heelcmaa! geen aanbiedingen meer tc krij gen. De beurs is nog maar 't veiligste. Hij had ..geen klap verstand'' van. De heer Mesman kan de discussie niet meer bijhouden. Zijn de raadsleden de concessiona rissen? Laat de concessionaris zelf uitzoeken of bil er wat aan verdienen kan. De hoer Spruyt heeft tot spr. gezegd, van radio-distributie „geen klap verstand" te hebben, evenmin als de heer Walleswinkel, evenmin als eenig Bos- kooper. Dit was echter ook niet noodig want achter den heer Walleswinkel staal Philips, en die zal er wel verstand hebben. Spr. zal vóór stemmen. De heer Noest stelt de vraag: hoe zal dc heer Walleswinkol doorzenden? Een groot deel der aangeslotenen zal met bepaalde stations geen genoegen nemen. De voorz. acht de mogelijkheid van uitvoe ring van het door den heer Brand geopperde idee omtrent ecu radio-plantenbeurs niet uit gesloten. Wat de verdeeling der zenders be lieft gelooft de voorz., dat elk der 4 groote omroep vereen: ginger, wel wal zal krijgen. Spr. i* tegen splitsing. De détails regelt bet rijk. Wethouder v. Gcldercn is vóór splitsing. Er is te weinig tijd geweest voor andere liefheb bers cn er is te groote onzekerheid omtrent de verdeeling der zenders. Spr. acht de tijd nog niet rijk voor radio-distributie. Het voorstel van B. cn W. in stemming ge- I bracht wordt met 4 tegen 8 stemmen verwor- pen. Vóór de heeren Houdijk, Brand, Mesman en Guldemond. Onderthandsche aanbesteding. Thans volgt het voorstel om aan de N.V. Visser en Smits Aannemersbedrijf te Papen- drecht voor den som van 65.485 op te dragen het leveren en leggen van een tweede pers leiding der waterleiding. De heer Boekraad wil, evenlas vroeger met zulke groote werken geschiedde, den Raad een gedétailleerde begrooting zien overgelegd. De heer De Ruyter vraagt, of er, nu de ver plichte borgstelling is vervallen, voldoende zekerheid bestaat. De heeren v. d. Wolf en Noest vragen, of Tillemao en Heynes bij hun gewone werk ge mist kunnen worden. Weth. v. Gelderen antwoordt, dat de nieuwe fitter Tillemao zal vervangen. Heynes blijft in dezelfde omgeving. De voorz. zegt, dat op voorstel van den di recteur tol onderhandsche aanbesteding is overgegaan. B. en W. zullen zekerheidsstelling bijeen bank vragen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen Waterlevering aan andere gemeenten. Eveneens bet voorstel tot waterlevering aan dc gemeenten Alkemade, Rijnzaterwoude en Leimuiden. De heer Noest acht den prijs van 10 cent per M3. te hoog. De voorz. en weth. v. Gelderen vinden den prijs echter laag. Besloten wordt nog. een leeggekomen ge meentewoning aan het einde Reyerskoop te verhuren aan Straver, wiens huis aan de Zuid- kade onbewoonbaar is verklaard. Rondvraag. De heer Boekraad informeert, of het juist is dat de gemeente-bouwkundige, in strijd met zijn instructie, particuliere opdrachten aan vaardt, zooals het ontwerpen van een tentoon stellingsgebouw voor den heer v. Straaten van Nes. De voorz. antwoordt, dat dit slechts liefheb berij-werk is. De heer Boekdaad zegt, dat de Raad weer voor een voldongen feit wordt geplaatst. Op het open terrein aan de Nieuwstraat liggen al reeds een 100.000 steenen. Weth. Guldemond merkt op, dat dc Raad bij de begrooting 10.000 uit het Wegenfonds vcor de verbetering van de Nieuwstraat heeft gevoteerd. De heer Boekraad wenscht voor elk plan een gedetailleerde begrooting. De medezegging schap van den Raad gaat op deze wijze ver loren. Weth. Guldemond acht de meening van den heer Boekraad in strijd met de algemeen heer- scfiende gewoonten. De heer v. Kleef vraagt, of da spoorwegover gang in Laag Boskoop niet verbreed kan wor den. De voorz. heeft deze zaak reeds onderzocht De overgang zou niet smaller worden dan de oude weg. die maar 3 M. breed was. B. en W. zullen zien, of er iets te bereiken is. Do heer Brand heeft opgemerkt, dat de aan leg van een nieuwe achoenng aan de gasfabriek ondershands gegund is, De wethouder van be drijven heeft te groote macht. Weth. v. Gelderen: Deze zaak ic bij B. en W. geweest. Drie jaren geleden hebben deze raen- schen een begrooting gemaakt, die destijds te hoog geacht werd. Later bleek, dat dit niet het geval was en daarom besloten B. cn W. die menschen het werk te geven. Dc heer Brand acht deze tactiek gevaarlijk. De heer Mesman klaagt over het wilde rijden in Reyerskoop. De voorz.: De borden zijn gearriveerd en zul len ten spoedigste geplaatst -orden. De heer v. d. Wolf zegt, dat er nog een ge vaarlijke plek is bij de overscheping aan den Voorhoischen polder. Tevens vraagt spr. of dc melk voor het Burgerlijk Weeshuis geleverd wordt door een melkboer buiten Boskoop. De voorz. antwoordt, dat de melkprijs hier 6 weken later dan ia andere plaatsen is ver laagd. Tegen het middernachtelijk uur volgt slui ting. BODEGRAVEN. Dorde Hanze-lustrum. Woensdag word door dc Hanze het derde lustrum op een waardige wijze gevierd, 's Morgens om half acht word, bijgewoond door vele le den, len H. Mis opgedragen voor do le vende en overledeno leden, 's Avonds half acht vereenigden zich vele leden met hun dames, benevens verschillende intro- duceo's, in de zaal van het hotel Van Rossum, die door draperieën en bloemetjes eeu foestelijken aanblik bood. Bij de entree worden de gasten verwelkomd door eenige jonge dames, die hun welkomst groet deden vcrgozeld gaan met de lief dadigheid in herinnering te brengen en bloemetjes to koop aanboden voor hut SANTOS-fonde. De opbrengst voor dit sohoone doel was f 10.20. De voorzitter, de heer A. R. v. d. Heij den, opendo de bijeenkomst met den chr. groet. Spr. heet op de eerste plaats wel kom de weleerw. Rector J. F. A. Bots. en zegt het een eer te vinden den boods- adviseur hier te mogen begroeten. Ver volgens mr. Baoh, di-ecteur van het Cen traal Hanze-Bureau. Hij dankt beide voor de bereidwilligheid, waarmede zij de uit- noodiging om te komen hebben aange nomen. Ook verwelkomt spr. de afgevaar digden van de plaatselijke afdeeling van den Handeldrijvenden- on Industrieolen Middenstand en do afgovaardigdo van de Hanze-afdoeling Alphen, benevens alle aanwezigen. Hij doet vervolgens mededec- ling van dc indeeling van den avond en geeft dan het woord aan den bondsad- viseur. Rector Bots begint met de* afdeeling to complimenteeren met dit derde lus trum. Spr. prijst dc activiteit van het be stuur en is verheugd, d3t dc aideeling Bodegraven, evenals de bond in zijn ge heel in stijgenden lijn gaat. In een korte, gloedvolle rede bepleit spr. de noodzake lijkheid van vereenTging op confeesio- neelen grondslag. Hij wijst op Rusland, waar op 't oogenblik geen wanorde heersaht, doch alles gebaseerd is op de economie. Hoe de menschen daar leven, alleen om hier op aarde zooveel mogelijk te kunnen genieten en te deelen van het aardsche met verwerping van het hierna maals. Dit is de uiterste consequentie, wanneer do mensch alleen het oog heeft op zijn economisohen toestand. Verwant duaraan is het grootkapitaal, dat alles in zijn ijzeren vuist wil omklemmen. Daar tegen gaat den strijd van de midden stand, die ook sociale pliohten heeft na tc komen. Het individn staat daar maohte- loos tegenover, daarom is het plicht, dat allen zich vereenigen om gezamenlijk krachtig daar tegenover te staan. Als ch:':tanen dienen wij te waken, dat onze beginselen worden geëerbiedigd en door gevoerd in het sociale leven. Spreker ui: den wensch, dat weldra alle R.K. middenstanders zullen vereenigd zijn in de Hanze. De voorzitter dankt den eerw. spreker voor zijn aelukwenschen en voor de kraoh- tige rede, door hem gehouden. Mr. Bach, nu aan het woord komend, feliciteerde dc vereeniging met haar feest. Spreker vindt het aangenaam kennis te komen maken met de afd. Bodegraven. Als directeur van het bondsbureau kent hij de afdeeliug door de activiteit, die hier steeds aan den dag werd gelegd en de keurige verslagen door den secre taris steeds toegezonden. Ook hij is ver heugd over den bloei der afdeeliug en van den bond, die op 't oogenblik eens weer 6800 leden telt. Spr. memoreert, dat het de vurige wensch is van Z. D. H. den Bisschop, dat alle katholieke middenstan- dors zich vereenigen in do Hanze en tevens ook actieve medewerking verlee- nen. Met de beste wenschen voor de afdee ling sluit spr. zijn rede. De voorzitter dankt mr. Bach voor zijn gelukwensch en opwekkende woorden en hoopt hem meerdere malen hier te mo gen begroeten. Van de gelegenheid om de vereeni ging te compiimenteercn werd ook ge bruik gemaakt door de heer J, Hukshorn namens den Handeldrijvenden en Indus- trieelen Middenstand. Spr. wenscht hot bestuur geluk met het lö-jarig bestaan van de bloeiende vereeniging, en wijst op de aangename samenwerking, waardoor op economisch gebied reeds vele gunstige resultaten zijn bereikt, en wenscht, dat do goede verstandhouding zal blijven voortbestaan. De heer Ponsioen, voorzitter van de Hanze, afd. Alphen, brengt ook namens deze afd. zijn beste wenschen. en 6preekt de hoop uit, dat do wensoh van Z. D. H. in vervulling moge gaan en alle R, K. middenstanders lid van de Hanze zullen worden. 8pr. noodigt het bestuur uit bij de a.s. 3e lustrumviering te Alphen ook tegen woorig te willen zijn. Ook de hoer A. Aengenent, als bonds voorzitter, oomplimen teeit het bestuur* Telegrammen van gelukwensch waren gekomen van dc Hanze, afd. Woerden en Gouda, die tot hun spijt veriiinderd waren te komen. De voorzitter dankt de verschillende sprekers. Onder dc pauze worden loten verkocht, waarop een vijftal sohittorende prijzen werden verloot. Ieder lid had één lot gra tis bekomen. Na de rust kwam het Adriani-Ensemble uit Den Haag op het tooueel en voerde eeu schitterend programma uit. Prachtig klonk dc samenzang. Vroolijke cn humo ristische liedjes solo-zang, de Pierrot's, die zingend door de zaal gingen, het was alles keurig ca fijn, wat geboden werd. Het bestuur heeft in deze een zeer goede keuze gedaan. Allo aanwezigen waren vol lof. Nadat de voorzitter allen had bedankt voor hun medewerking tot het welslagen van dezen avond, sloot spr. te half twaalf de i'eostvergadering. Crescendo, Dinsdagavond gaf dc uiu- ziekvereeniging „Crescendo'' een uitvoe ring in hotel Van Rossum. Onder leiding van den directeur, den hew P. J. Ror- landschap, van Utrecht, werd het pro gramma keurig uitgevoerd. Na dc pauze trad de heer Paul Ostra van Rotterdam op. Do verschillende voordrachten en anecdofcen vielen zeer in den smaak en de den menigmual de zaal daveren van hel lachen. Ook als zanger gaf hij eenige zeer mooie nummers. Sociëteit „Ons Genoegen". Woens dag heeft de Sociëteit aan leden en ge- uoodigden een gezelligen avond bereid. Den gehoelen avond heersohta er een zeer opgewekte en vroolijke stemming, een echte vastenavond-stemming. Zooa's altijd, bij pret was het veel te snei klokke één toen het feest gesloten werd en allen wel voldaan huistoe gingen. KOUDEKERK. Geboren Francina Maria, dochter van Willem Dorrcpaal en van Neeltje Cor nelia df#i Hertog Wouterina, dochter van Hendrik Bloos on van Deleaantje Bo denburg. WOERDEN. Goboren Wilhelmina, dochter van Gerrit Makking en Metjo van Dijk An- tonia Gijsberta, dochter van Jacobus Leo- nardus Vernot on Grietje Noorlander. Ondertrouwd Isaac van der Graaff en Neeltje de Vos. Getrouwd Johannes Antonius Ver- mcij eu Johanna Maria de Veen Petrus Jacobus Volthuijsen en Froukje Gijsberta Kamsteeg.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 14