v A JL 2 UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 25 FEBRUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 WARMOND. Uitvoering Volksbond. Toen wij gister avond bij gelegenheid van de laatste uit voering in dit seizoen van dc afd. Tooneel, regisseur do hoer O. Machon, de grooto zaal van Hotel „btad Homo" binnentraden, wer den wij ten zeerste verrast door de buiten gewoon mooie muziek van het Haageclie Strijkorkest „Olympia". Do schoone, zoor beschaafde muzieknummers, gespeeld door 5 hoeren musici, deed ons al direct aange naam aan en bracht ons in een goede stem ming om, gezien do prestaties der vorige uitvoering, te gaan genieten van bot vroo- lijk spel in 3 bedrijven, bewerkt door O. Nielen en genaamd „Een Paardenmiddel" of „Gebroeders van Buuren, grossier in rnanufactiurieien". Wij behoeven de ons be kende tooneclivjen gocn lof meer toe te zwaaien, want, do opeenvolgende lachsalvo's •n het applaus op het eindo der diverse be drijven bewezen voldoende, dat de zeer zware rollen op uitnemende wijze werden vertolkt. Het is voorzeker geen gemakke lijke taak, zich zelf op hoogspanning van zenuwen te drijven, als men toch niet ze nuwachtig is. Dank zij de leiding, ons allen bekend, liep het stuk als op rolletjes. Bra vo 1 heeren leden van deze nog jeugdigo tooneelclub gaut zoo door op den ingesla gen weg on Ier leiding van uwen bekwamen regisseur en gij zult hot nog ver brengen op heb gebied dor dilettantentooneelkunst. Wij hopen en vertrouwen, dat wij in het volgend seizóen wederom mogen genieten van het mooie lionechpe) en do gezonde humor, zooals wij dat dezen winter van do tooneel club R. K V. hebben mogen ondervinden, en dan weder opgeluisterd door do schoono muziek van het Haagsche Strijkorkest „OJyropia". N00RDWIJK. Oudersavond. Voorafgegaan door huis bezoek dor Patronaats-Commissie, werd gisterenavond in het Juvenaat een ouders- avond gegeven, waarbij de grootc zaal ge heel gevuld wus. Hieruit blijkt wel, dat het werken van directeur en commissieleden door vele ouders op prijs wordt gesteld. Kap. Hesp, die als Directeur dezen avond opende, sprak zijn vreugde uit over de grooto opkomst on heette allen, in hot bij zonder den hooge >rw. Doken en Rector S. Braakman van harte wolkom. Naar aan leiding van hcL huisbezoek moest spr., nu zoovele ouders tegenwoordig waren, er op wijzen, dat zij hun jongens konden contro leeren of zij Zondags op het Patronaat waren geweest cn hun contributie hebben betaald, daar ieder lid hiervoor zijn kaart moet laten knippen. Als sommige ouders hebben geklaagd, dat hun jongens des avonds zoo laat thuis komen, ligt dat niet aan de Patronaats-Commissio, daar klok slag 0 uur allo jongens naar huis toe worden gezonden, zonder eenigo uitzonde ring. Echter is het ontspanningsuurtje van 89 uur niet verplichtend en bij overleg mot do Patronaats-Commissie kunnen zij, die liever hun jongens thuis houden dit doen, doch Z.E. wees er nogmaals met klem op, hierover mot het bestuur zich te verstaan, opdat het niet kan voorkomon, dat hun jongens noch thuis, nocli in het Patronaat zijn. fn den afgeloopen winter hebben 33 jongens oen retraite medege maakt. Spr.'s stille wensch is, dat men een volgende keer eons eon volle lletraito kon afsluiten voor dit doel. Alle wokon lean men iets sparen. Ook beval spr. aan do jongens te abonneeren op .,De Jonge Wacht". In herinnering bracht spr. do ge houden tentoonstelling van huisbroei en vertrouwde dat de ouders hiorin ten volle zouden medewerken bij een volgende ge legenheid, daar hierin voor hun kinderen toch een opvoedende strekking zit. Rector Braakmah, die hierop hot woord verkreeg, had met vreugde dozo gelegen heid aangenomen, nog eens te kunnen spre ken temidden van zooveel bckondo ge zichten. Spr. voelde zich gelukkig dat hij in hot Patronaatswezen in Noordwijk niet alleen oen goede voorganger, doch ook een uitstekende opvolger heèft gekregen, waar door het Patronaat hier in kracht steeds toeneemt. Is or bijna geen enkele paro- cliio meer zonder Patronaat, de Kerkelijke Synode onlangs gehouden, heeft nog verder willen guan, door de verplichting op te leggen, dat in iedere parochie Jeugdvor- cenigingon als patronaat, congregatie enz. zouden worden opgericht, daar de maat schappelijke nooden en do gevaren der samenleving zoo zijn toegenomen, dat de Jeugdvereonigingon in onzon tijd hard noodig zijn. Dit sluit echter niet uit, dat de ouders nu minder zorg aan hun kinde ren hebben to besteden, daar toch zij op de eerste plaats voor de opvoeding van hun kinderen hebbon zorg te dragen. Z.Eerw. wees mot klem op do moeilijkheid der op voeding, waarbij het patronaat, vooral in do mooilijko jaren, als het kind do drang krijgt tot zelfstandigheid, oen aanvullende hulp hierin kan zijn. Doch daarboven is noodig oen bovennatuurlijke hulp en hier voor moot en do ouders zich in hot. gebed wenden tot ons aller Vader, opdat onze kinderen hun vreugde on homolsche kroon mogen uitmaken. Met oen dankbaar applaus word deze aandachtig gevolgdo rede boloond. Kap. Hesp dankte don spr. voor diens ernstige woorden en de wijze lessen hierin opgeslo ten. Na eon tructatie, aangeboden door <le Patronaat ■•Commissie, werden wij nog vergast op oenige mooie natuur- en ko mische films, welke bij allen goeden ingang vonden, waardoor deze avond nis goed ge slaagd mag heeten. STOMPWIJK. Geboren: Adrianus Martinus z. van Th. A. Ammrelaan en H. P. Brouwer Hendrik v.. van R. van Viegen en B. Re- borgen Leonard us Petrus z. van PL Dijkgraaf en J. M. do Vette. Gehuwd: Hendricus Hooijmans en Maria Gerarda Verhagen. Overleden: Johanna Doelman 9 d. GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN HET ECHTPAAR OLUEHHOEK-VAN KLINK te Oud Ade, vierde Zondag met zijn zeventien kinderen heb zilveren huwelijksfeest Zoo n bericht weer eens te lezen, Kijk, dat doet je toch weer goed, Dus er zijn toch nog wel menschcn Met wat durf en levensmoed. Dus er zijn toch nog wel menscben, Die het durven to bestaan, Om niet enkel voor bun eigen Vreugde 't leven door te gaan. Eenzaam in 't eenvoudig dorpje Leven zij met hun gezin, Eenzaam, enkel voor hun kind'ren Kijken zij de wereld in. Nimmer las men hunne namen Al die jaren in de krant, En toch waren zij de grootste Steunpilaar voor 't Vaderland. Grooter dan de grootste sportman Die men huldigt jaar op jaar, Is het rijke leven van dit Onvolprezen ouderpaar. Dus een hartlijke gelukwensch Op dit zil'vren jubelt ij, Wat een toekomst moet u wachten Met uw kind'ren, jong en blij. Laat de wereld dan maar lachen Om de zorg, die u nog rest, Alle tijden hebben tijden. Wie het laatst lacht, lacht het best. TROUBADOUR. SASSENHEIM. Verloren. 2 belastingmcrken 1929-'30 accu gouden ring met steen goud ringetje mot wit steentje »- eenigo tien- rittenkaarten der N. Z. H. T. M. zwarte vulpenhouder paar glacé handschoenen met bondrandjo psalmbockjo 2 da- mes-portemonnaie's met inhoud mand met schoon waschgoed (met adres blauwe jongensjekker zilveren armband horloge (dames) heerenportemonnaio m. inhoud damestasch met inhoud jon gensjasje heerenrijwiel wieldop van een auto, merk Lancia. Gevonden. Vulpenhouder 3 spon sen aan een touwtje brief met inhoud belastingmcrk 1929-'30 2 paar kinder- handsehoentjes beeldje in koker zakdoekje met inhoud Lipsslot kin- dorschoentje lorgnet zilveren heeren horloge met ketting zilveren armbandje hoorenrijwicl. VOORHOUT. Geboren: Adriana Johanna d. van N. Noorderraeer en J. M. Haver Catha- rina Maria d. van Th. F. A. de Lincel en O. W. van der Klugt Wilhelmus Petrus z. van H. van Beek en A. J. Kemmering Wouter Willem z. van W. Borst en E. van Winsen Wilhelmina Maria d. van P. van der Hulst en M. W. den Dubbelden Helena Maria d. van P J. van den Berg en C. E. A. van der Hoeven. Getrouwd: Hcnrricus Theodorus Turnhout en Antonia Burgraeijer, te Noord- wijkerhout Johannes Theodorus van den Berg, te Noordwijkerhout, en Johanna Margaretha Mens Gevestigd: M. van Gogh van Apel doorn H. J. Roosen van Haarlem J. Oosting van Groningen F. H. Vossen van Nederwcert M. J. van der Linden van Rotterdam M. J. Hohensteijn van Zaandam E J. Homan van Sassenheim. Vertrokken: R, G. Durcnkamp naar Eenrum J. M. Mens naar Noordwijker hout W. Kuperus tiaar Amsterdam D. Breijer en gezin naar Sassenheim P. M. van Wouw naar Leiden H. J. Ho- gervorst en gezin naar Noordwijkerhout J. J. Verberg naai Leiden Th. F. van den Bosch naar Nieuwkoop G. C. Ver- meij naar Amsterdam H. Th. Turnhout naar Noordwijkerhout. BODEGRAVEN. Coöperatieve Boerenleenbank. Zaterdagmorgen werd in 't beursgebouw de jaarvergadering gehouden van den boeren leenbank. Do voorzitter, de heer K. Jennó. opende do vergadering on besprak don toe stand van het afgeloopen jaar, welke niet geheel roosk'ourig is te noemen en ook bij do bank merkbaar is. Toch blijft de omzet steed» in stijgende lijn. De secretaris, de heer A. do Vos, leest daarna do notulen welke worden goedge keurd om vervolgens het jaarvers'ag uit te brengen, waaraan wij het volgende ontlee- nen. Het ledental bedraagt 246. De omzet is s'ijgenrl. Spaargelden zijn gekomen van pl.rn. 200.000 op pl.tn. 955.000. In het be stuur waren gocn veranderingen. Het be stuurslid H. Schuiten heeft nu bedank». De verantwoordelijkheid van don raad van toezicht wordt zwaar. De verhouding tus- schon bestuur, kassier en leden laat niets te wenscbon. Do kassier, de lieer P. van Niekerk, doet daarna rekening en verant woording. De r o k o n i ng. Ontvangsten. Inhoud der kas op 31 Dec. van het vorig jaar 17060.05, ontvangen van de Spaarbank 782144.36, terugbetaal de voorschotten ƒ70627, van de loden in loopendo rekening 679467.23, van de Cen trale Bank 536802.38. afschrijvingen 1000, van verkochte waardepapieren 1000, op de reservo gebrachte winst ƒ2505.50, ontvangen rente van voorschot ten 10421.13, ontvangen rente van leden in loopendo rekenig 21073.95, ontvangen rente van de Centrale Bank 10087.70, ont vangen reuto van Coupons ƒ607.50, diverse om vangsten ƒ055.47. Totaal 2133445.36. Uitgaven. Uitgegeven aan de Spaarbank ƒ604301.57, gegeven voorschotten ƒ103950, aan de leden in loopende rekening 670743.00, aan de Centrale Bank 682735.17, uitgegeven rente aan de Spaar bank ƒ33139.05, uitgegeven rente aan le den in loopendo rekening 2090.63, bijdra ge Centrale Bank 203.20, afschrijvingen 1C00, salaris van den kassier 2200, diver se uitgaven ƒ2936.14, op de reserve ge- brachto winst ƒ2595.50, inhoud der kas op 31 Dcc. van dit jaar 20861.0.4. Totaal ƒ2133143.36. D e balans. Bezittingen. Inhoud der kas op 31 Dec. van dit jaar ƒ20861.04, uitstaande voor schotten 227032.04, tegood van de leden n? loopende rekening 435730.64, tegoed van de Centrale Bank ƒ376658.71, aandeden Centrale Bank ƒ140, waardepapieren koers 31 Doe. 12100, meubilair 1, vaste goede ren ƒ8000, nog te vorderen rente van voor- scholten 732.66. Totaal 1081256.09. Schulden. Schulde aan de Spaarbank ƒ955088.25, schuld aan de leden in loopen- dè rekening 98018,19, reserve fonds ƒ27106.60, saldo of de winst van dit jaar 3013.05. Totaal 1081256.09. De voorzitter dankt den kassier voor zijn accuraat beheer. De heer W. P. Brunt brengt rapport uit over het nazien der boeken op 13 Febr. waarna de heer P. Veelenturf verslag uit brengt van do algemeene vergadering ge houden te Utrecht. Bij de gehouden verkiezing voor een lid van den Raad van Toezicht werd gekozen de heer J. v. Briemen met 46 van de 85 stemmen. Do heer K. Jennó werd vervol gons met 83 stemmen herkozen als be stuurslid, alsook de heer H. Los, met 80 stemmen. De beide plaatsvervangende bestuursle den do heeren J. M. A. Moons en H. v. Oost erom werden bij acclamatie herko zen. Als afgevaardigde naar Utrecht wer den de heeren P. W. Brunt en J. H. Koot aangewezen. Bij do bespreking over het boetestelsel wenscht het bestuur daar geen gebruik van te mnken. De heer Ruling wil dit ver anderd zien in presentiegeld om grooter opkomst der leden. De heor C. Rijlaarsdam s'elt voor verloting onder de aanwezigen. Het voorstel om een premie te geven werd met bijna aleemeene stemmen verworpen. De heer Ruting bepleit de rentestandaard van 5 pet. voor de leden te verlagen op 4 3/4 pet De heer J. Rij'aars-lam onder steunt dit. De voorzitter zegt, dat in de 22 jaar van 't bestaan dor bank steeds _'n op gaande en neergaande tijd geweest is, dat de reserve slecht 30.000 bedraagt bij G00.000 uitstaande. Hij wil liever do re serve veihoogen, waartoe wordt besloten. Dc heer Ruting dankt namens do leden het. bestuur en de kassier voor hetgeen zij in het belang der bank hebbon gedaan. Auto hoi ring. ZfttenU middi twee auto's bij den hoek Brugstraat en Nooidstraat tegen e'kaar. De botsing ver oor zaak te slechts lichte schade, waaronder een gespiongen band. WOERDEN. Aanrijding. Door J. S. te Kamerik werd aangifte bij dc politie gedaan, dat zijn dienstbode J. v. K. Zondag bij het statioi. alhier, door oen auto is aangereden, waar door zij ernstig aan haar been bezeerd werd. Door do bestuurder is zij in diens auto naar huis gebracht. Do politie onderzoekt in hoe ver schuld aanwezig is. Voetbal. V.E.P. II hoeft Zondag op eigen terrein gespeeld togen Forfcitudo III uit Culemborg en gewonnen met 61. V.E.P. I ging op bezoek bij H.M.S. II in Onder presidium van burgemeester J. W. Geesink, hield de raad dezer gemeen te, Vrijdagavond j.l. te half negen haar eerste openbare zitting in het nieuwe jaar. Afwezig de heer A. van Leeuwen. Do voorz. opent de vergadering met ge bed. De heer J. Roevers, secretaris, leest de notulen der vorige zitting, welke onge wijzigd worden goedgekeurd. Het jaar in vogelvlucht. Alsdan geeft de voorz. oen overzicht van de voornaamste feiten uit het afgeloopen jaar. Spr. releveert o.m. het eervol otslag aan den heer Van den Vos, als gemeente secretaris, en de benoeming van den heer Boovers, in gelijke functie. De finantieele toestand der gemeente mag gunstig heeten, ofschoon zuinigheid geboden büjft. Voor het tuindersbedrijf is 1929 een slecht jaar geweest, hetgeen zijn terugslag vond op de neringdoenden. Do voorz. hoopt, dat vóór 1931 de leidingwatervoorziening geregeld mag zijn. Spr. dankt de wethouders, raads leden en don secretaris voor de goede sa menwerking die bij mocht ondervinden in het afgeloopen jaar. Met de beste wen- schen voor 1930 eindigt spr. zijn nieuwjaars- speech. Do heer O. Hoogorvorst brengt, als eer ste wethouder, namens alle leden, den bur gemeester dank voor zijn uitvoerig verslag en zijn gelukwenschen. Onverflauwde vraagzucht. De heer Vossepoel, blijkbaar onver flauwd in zijn vraagzucht, heeft den voorz. niet hooren reppen over een standplaats voor woonwagens. Waarom niet? De voorz. noemt dit een kleinigheid,, waar de heer Vossepoel anders over denkt. De voorz. stelt hem gerust: „Voorloopig hebben wij van woonwagens geen last. Een nadere bespreking zal aan dit punt gewijd wor den". Na eenige hamerstukken deelt de voorz. mede, dat de gemeente een bedrag ad 213.39 betalen moet per jaar voor den Keuringsdienst van Waren te Leiden. 2200 keuringen hadden in 1029 plaats, waaronder 6 afkeuringen. Alle leden zien het nut van keuring in en zijn voor hernieuwde aan sluiting. Overdadige weelde. Naar aanleiding van een schrijven der Vereen, van Ned. Gemeenten, die een nieuw gebouw wil stichten en voor meubi leering „maar" 15.000 noodig heeft, waar voor zij een bijdrage van 8.— aan onze gemeente vraagt, geeft B. on W. als prae- advies, afwijzend te beschikken, uit prin cipe tegen zulke overdadige weelde. Con form advies besloten. Aan dc orde is vervolgens een schrijven van den heer Bokkestein, alhier. Adres sant, die oorspronkebjk de erfpachtgron den van den heer J.. Kwakkenbos wilde overnemen om ze vervolgens van de ge meente te koopen, is van dit laatste terug gekomen en wenscht de gronden nu slechts in erfpacht over te nemen tegen 1 Juni, echter voor den tijd van 75 jaar, tegen 4 ct. per M2. De vergadering kan zich hiermede vereenigen. De voorz. stelt voor, dan tevens geen pacht te laten beta len voor het gedeelte van den grond dat openbare weg is, waar de pachters d-s geen conot van hebben. bet ui" -i hun adhaesie aan dit voorstel, uitgezonderd de hoer Vossepoel, van oordeel zijnde dat daardoor onrecht gepleegd wordt aan eenige bewoners der Dorpsstraat, die zon der vergoeding een gedeelte van hun eigen den moesten afstaan aan de gemeende, voor verbetering van den openbaren weg. De hoer Vossepoel ziet zijn tegenkanting duikelen. Wethouder August-inus pleit voor een geheel nieuwe regeling der erfpacht. Spr. wil alle contracten aangaande erf pachtgronden laten aanvangen met 1 Juni a.s. Goedgekeurd. De heor J. A. de Keizer wordt met in gang van 1 Maart eervol ontslag verleend als hulpkeurmeester, wegens diens benoe ming tot keurmeester te 's-Bosoh. Benoeming hulpkeurmeester. Thans gaat de vergadering over tot be noeming van een nieuwe hulpkeurmeester, voor het district Niéuwveen, Nieuwkoop en Ter Aar. Door den heer Karsemeijer, keu- ringsveearts, worden voorgedragen de hee ren P. Spaans en S van Zuiden. Na hoof delijke stemming wordt eenparig, voor onzo gemeente, benoemd de beer P. Spaans, thans hulpkcurmeester te Uithoorn. Onder den hamer komt nu een aanvul ling van de politie-verordening. Bepaald wordt dat B. en W., eigenaars, die boomen, planten of struiken langs den openbaren weg hebben staan en een belemmering vor men voor het verkeer, kan gelasten deze i te snoeien. Tevens valt onder dit artikel, het achterwaarts plaatsen of afbreken van hokken, heggen etc. die als vorkeers-obsfca- kels dienen te worden aangemerkt. Zuilen. Toen de stand -13 was in 't voor deel van V.E.P., werd de wodstrijd gestaakt, daar een der V.E.P.-spelers, een tegenstan der, die volgens hem unfair speelde, te lijf ging. Een zeer onverstandige daad! De ge volgen: een verloren wedstrijd. Hoogloopende ruzie. Zaterdag om streeks half zeven ontstond op de Gedemp te Binnengracht een woordentwist tusschen zekero J. H. en J. B.. beiden vrachtdienst onderhoudend op Utrecht* Dc twist was door een kleinigheid ontstaan, maar liep /.oo hoog, dat J. B. aan zijn tegenstander een hevige slag toediende, waardoor deze /.icb onder dokters behandeling moest stel en. Zondagmorgen moest het slachtoffer naar do klinieken te Utrecht worden vcsv oerd, waar geconstateerd werd, dat de linkeronderkaak was gebroken. Proces-ver baal is opgemaakt. De oorzaak schijnt broodnijd te zijn. Lichtpunten, die stof opwerpen. Ter sprake komt het electrisch bedrijf. B. en W. stellen voor, de huur van een sperklok voor rekening der gemeente te doen komen. Aldus besloten. Do afschaf fing van twee gratis lichtpunten, werpt dc gemeente, om het electriciteitsverbruik te bevorderen, als cadeautje, waai zulks ge vraagd werd, twee lichtpunten gratis aan gelegd. Nu het bedrijf floreert, wil B. en W. dit cadeau-stelsel afschaffen. De heer Vossepoel komt met al zijn welsprekend heid hier tegen op. Spr. vindt dat personen die voor eigen rekening een huis bouwen dit presentje wel kunnen missen, huurders echter, die afhankelijk zijn van den huis eigenaar, zullen, volgens spr., de dupe van de afschaffing worden, te meer, waar het arbeiderswoningen betreft. De overige raadsleden zien dit blijkbaar niet in; met hardvochtigheid(stemmen allen tegen het voorstel des heeren Vossepoel. De heer Vossepoel wil mild zijn en laat één gratis lichtpunt vallen. Met alle kracht houdt hij zich aan deze stroohalm vast. De tegenpartij blijft onvermurwbaar en we derom moet hij, zonder eenige collegiale steun, het onderspit delven, na stemming. De heer P. Groeneweg wenscht invoe ring van een dubbele ta c-fmeter (dag- en nachttarief!) De voroz. wijst op de kost bare aanschaffing, waardoor de meterhuur sterk wordt opgevoerd. De heer Groeneweg dweept niet met het nieuwe vastrechtta rief. Do secretaris brengt in het midden dat slechts zij. die m 1928 een hoog ge middelde hadden, met het vastrechttarief, het voordeeligst uitkomen; thans tenmin ste. Dc heer Vossepoel meende, met an deren, uit het toegezonden formulier, aan gaande het vastreehttarief, te moeten op maken, dat het oude dubbeltjestarief komt te vervallen. Het dubb. tarief vervalt ech ter niet, het blijft neest het vastrechtta rief. Men is echter vrij m zijn keuze. De voorz. stelt voor den heer Bergsma op een volgende raadszitting uit te noodigen, als expert, de nog noodige ophelderingen to verstrekken. „Electrische vragen". Als blijkt, dat, na ondervraging door den voorzitter, de heer Vossepoel, geen „electrische vragen" meer te beantwoor ding heeft voor te leggen komt het vol gende punt van de agenda ter tafel. B. en W. stellen voor het salaris van den thans ernstig zieken gemeente-opzichter Van Soest, voor drie maanden te verlengen- Accoord Een grintkwestie. Druk pratende over de nieuwe rooilijn in de Muggenlaan, komt de raad tot de ontdekking, dat de gemeente jaren ach tereen voor eigen rekening grind gestrooid heeft in die laan, waarvoor het onderhoud, zijnde eigendom van den Nieuwkoopschen polder, voor rekening van dien polder had moeten geschieden. De raad zal het hier niet bij laten zitten. Het weeghuis is geen gebouw. Het weeghuisje van Van 't Kruis, dat onze vroede vaderen zooveel zorgen en hoofdbreken heeft gebaard, komt onder den hamer. Het pijnlijk resultaat van al de discussies en onderzoekingen is, dat het weeghuisje volgens drie arresten van den Hoogen Raad met als een gebouw kan worden aangemerkt en niet onder de woningwet valt. Het weeghuisje gaat dns niet achteruit. De rondvraag. Dan volgt de rondvraag. Wethouder Hoogervorst wil naar aanleiding van de aanvulling der politie-verordening er op wijzen, dat de heining van den heer Streef kerk uit Blokland, aismede die van den heor Groeneweg, onderhanden genomen moeten worden. De heer Vossepoel maakt den voorzitter even attent op liet snoeien der boomen en het aanbrengen van grind op den polderweg. Komt in orde. De heer W. Rijlaarsdam heeft klachten gehoord over de onaangename atmosfeer veroorzaakt door bet te dicht aan de op pervlakte begraven van afgekeurd vee. Meermalen geschiedt het begraven zonder toezicht, volgens spreker. De secretaris deelt mede dat er geen bepaalde verorde ning bestaat die voorschrijft, hoe diep de „ter aarde bestelling" moet geschieden. B. en W. kunnen dit naar verkiezing rege len. De heer Groeneweg dient een voorstel in tot oprichting van een tweede stem bureau, alhier. Het ligt in sprekers bedoe ling dit bureau ie vestigen in de Johan- nes-stichting. De mogelijkheid zal overwo gen worden. Niets meer aan de orde zijnde, volgt tegen half elf sluiting. De opgravingen in de Herv. kerk. Wat betreft de opgravingen in dc Ned. Hervormde kerk kunnen we meedeelon, dat deze op het oogenblife afgeloopen zijn. Het gedeelte, waar men heeft gegraven bevat niets meer. Uit een betrekkelijk klein stukje grond is heel veel te voorschijn gekomen. Ook volgens het oordeel van bevoegden is het zeer fijn Gothisch werk. Alles wordt be waard in een gedeelte van het kerkgebouw, waar het echter niet blijven kan. De Ker- keraad is in onderhandeling met het ge meentebestuur om het gevondene voor 25 jaar in bruikleen aan de gemeente af le staan. Neemt de gemeente dit aan, dan zal zij ook ruimte moeten zoeken om het te plaatsen. Want, de oudheidkamer kan, naar het ons toclijkt, zeker niet alles bevatten. We zullen dus moeten afwachten, wat het gemeentebestuur in deze zal doen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 8