BUIIENL. BERICHTEN SPORT DINSDAG 25 FEBRUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BRANDEN. Fabrieksbrand. Gistermiddag brak te Kaatsheuvel tij. dene het schaftuur brand uit in de etoom- schcenfabliek van do fiimn W. van Nieuw- Ktadt. Het vuur werd eerst met emmers water en later ook met twee stralen op do waterleiding bestreden. Eerst na gcruimen tijd slaagde de brandweer er in het vuur te bedwingen. Dc fabriek heeft aanzien lijkh wateisrhode, terwijl de brandschade eveneens niet gering is. Een en ander wordt door verzekoiing gedekt. Het bedrijf zal waarschijnlijk eenice weken stil liggen. De vermoedelijke oorzaak van den brand zijn vonken die uit een kachel zijn gespat. Boerderij afgebrand. Gistermiddag brandde de kapitale boer derij van den heer K. Popken te Ide (ge meente Eel de) tot den grond toe af. Der tig kooien en oenige kalveren, dio in den stal stonden, konden'met groote moeite ge red worden; één kalf is vei brand. De oor zaak moet worden gezocht in het spelen met vuur door kindern in de schuur. Ver zekering dekt do schade. Brandstichting. Zondagmidag omstreeks drie uur is brand uitgebroken in de b< crdrcij van de kolonie der Vereenigi.tg Nederl. Landkolonisatie en Inwendige Zcrding te Vries. De boerderij is een prooi der vlammen geworden. Dc werktuigen konden door een dertigtal ver- pleegden grootendeels in veiligheid go- bracht worden. Uit Zuid-Laren wordt nader gemeld: Het vermoeden werd gewekt, dat hier brand stichting in het spel moest zijn. De politie stelde een onderroek in en gistermiddag slaagde zij er in don dader, een zekeren v. d. N. te arresteer en. H01 betreft hier, naur wij vernemen, denze'fden persoon, dio in dertijd een bundeltje VTouwenkleeron bij een sloot had gelegd om het vermoeden te wekken, dat er een misdaad gepleegd was. Thans gaf de man het alleszins zonder linec motief op, dat hij den brand gesticht had om woer in de gevangenis te komen. Hij is ler beschikking gesteld van de polilio to Assen. INBRAKEN. Drie mannen aangehouden. Te Delft werden in den nacht van Zater dag op Zondag omstreeks 2 uur drie inbre kers op heetordaad betrapt bij een in braak in het kantoor der scheepswerf van gebr. Boot aan den Rotterdamschen weg. Eon survci'Ieerend agent van politie zag, dal een ruit van het kantoor was verbrij zeld en steldo met ccn collega een nader onderzoek in. Op den zolder werden, achter oen grooto bergkist verscholen, drio man nen gevonden en gearresteerd. Op het kantoor waron allo kaston en lessenaars opengebroken pn overhoop ge haald. Voor de deur van do kluis werd een volledig stel inbrekerswerktuivcn gevon den, wnarmodo reeds voorbereidende maat regelen waren getroffen om de deur te openen. Twee mannen hadden zich reeds olk een jas van den heer Boot toegeëigend en op den derden werd een partijtje post- ze gis gevonden, die hij op het kantoor had oni vreemd. Van de aangehoudenen zijn twee recidi visten, die reeds eenige jaren in de gevan genis hebben doorgebracht. Het trio is ter beschikking van de Justi tie in het Huis van Bewaring te 'i-Ora- venhage ingesloten. Een Inbreker, die op zijn achtervolgers schiet. Don laat sten tijd wordt Voorburg veront rust door brutale diefstallen en inbraken, welke bijna dag aan dng aan de orde zijn. De daders, vermoedelijk twee in getal, we- ten telkens in de avonduren tijdens de af wezigheid der bewoners hun slag te slaan. Te voren overtuigen zij zich door aanbel- len aan de huizen van de afwezigheid. Za terdagavond is wederom op een tweetal plaatsen ingebroken, tewetcn in een per- coel aan de Hooge Weidelaan bewoond door de fami'ie M. en bij dokter B. in het West einde 47. Rij de fami'ie M. werd een bedrag van f 25.— vermist en bij dokter B. een groot er bedroe aan geld. In het perceol van de familie M. word do dief, toen hij het huis verliet opgemerkt door een melkbezorger. Deze heeft hem nog achtervolgd, doch de dief loste een vijftal aeheten, waarop de achtervolging werd ge staakt. Hot politie onderzoek op de plants wan nog in vollen gang, toen zij van de tweede inbraak in het Westeinde werd in kennis gesteld. De Inbraken te Nijmegen. De drieste inbreker, die den laataten tijd Nijmegn onvei'ig maakt, schijnt zijn werk ongestoord door te kunnen zetten. Thans bracht hij een nachtelijk bezoek aan een woning aan de Tesselschadestraat, waar hij zieh door openschuiving van een raam toe gang verschafte. Het geluk was echter niet met den ongenooden past, want op de twee de verdieping liep hij ren kapstok mei kleeren omver en door het daardoor ont stane geraas werd de bewoner wakker en ging eens kijken wat er aan de hand was. Dc dief was hem echter nog te vlug af en zag kans tijdig den aftocht te blazen. Eon gouden horloge met ketting en twee gou den ringen, die de inbreker reeds klaar had.gelegd om mee te nemen, moest hij la ten liggon. OE VALSCHE POSTWISSELS. Vijf geïnd, ter waarde van 2500. De Nederlandsch© Posterijen zijn voor eon bedrag van 2500 opgelicht door een Franech sprekend persoon. In den loop van Janu&ii kwamen uit Clichy la Garenne bij Parijs zeven post wissels, elk '.er waarde van 500 gld, binnen, bestemd voor zekeren heer Kenne, poit rcsianto in zeven verschillende plaatsen van ons land, oa. Bcheveningen, Delft, Den Bosch en Breda. Do wissels hebben onge veer drie weken op de kantoien liggen wachten, toen een Franscb sprekend per soon ze is komon afhalen. 25 Januari is de laatste gebeurd. Dogen schijn lijk waren de postwissels ge heel in ordo. Het stempel, dat gebruikt is, toont geen enkele afwijkingook de wijzo van registrccren en af teekenen is net echr. De man, die de postwissels kwam afhalen en inne. legitimeerde zich met een earto d'idenrité. Geen der postbeambten merkte iets bijzondeis. In Delft wist mon zich nog de meest bijzonderheden van den inner te herinneren. Daar had hij een chauffeur bij zich, die als tolk diCDlt deed. In Schcvo- ningen heeft men slechts een vage herin- nering van den man. In Breda en Den Bosch zijn de postwis sels blijven liggen. De vijf andere zijn aan do Fransche ad ministratie ter verrekenig opgezonden, maar kwamen lorug. Men wist bij de Fran sche administratie van nieis. Zoo is ont dekt, dal men voor een bedrag van 2500 is opgelicht. Daar bijna een maand geleden do laatste wisjel werd geind, kan do politie in ons land niet veel meer vinden. Man heeft zich dan ook in verbinding gesteld met de Pa- rijsche politie, die met een onderzoek be zig is. Vermoed wordt, dat een Franscb beamb te in de zaak betrokken is. De wisse's moe ten immers via den Franschen dienst der posterijen zijn binnengekomen. Daarbij komt nog, dat de wisse's geïnd zijn door eon Fransch sprekend persoon. Do commissaris van politie te Delft zou het intusschen op prijs stellen, wanneer de chauffeur, dio als tolk is opgetreden, zich bij hem meldde om inlichtfngo te verstrek ken. De gcheele zaak is in handen van de Haagsche recherche, afdeeling B. Een woekeraarster benadeeld. Tn de Bloemstra&t te Rotterdam woont een juffrouw, die er haar weik van maakt, haar medemensohen, die tijdelijk in geld nood zitten, te „helpen" door hun geld te leencn, tegen een rente van.... tien pro cent per week! Een van haar vaste klan ten was een ketelbikkcrsbaas, die gerege'd bij haar opnam om zijn ploeg arbeiders uit te betalen. Telkens als hij van de fiima, van wie hij werk hud aangenomen, geld kreeg uitbetaald, gaf hij haar prompt het geleende plus de 10 procent per week te rug. Maar eenigen tijd geleden heeft hij ge'd bij haar opgenomen, zonder dat hij dit voor zijn ploeg noodig had; hij deed hel bij haar voorkomen alsof hel geld voor het gewone deel moest dienen. In het ge heel kreeg hij een bedrag van ƒ3000 van haar mee. In tegenstelling met andere kee- ren geschiedde de terugbetaling niet op tijd. Het werd later en later, maar do ke- telbikkcisbaas liet nieis meer van zich hoo- ren en de geldschietster b'eef trouw rente op rente optellen. Na verloop van tijd was de schuld van den baas tot f8500 gegroeid. Toen zij nog niets van hem hoorde, is zij aanzifie bij de politie komen deen wegens oplichting. De ketelbikkersbaas is daarop aangehouden. Het bleek, dat het geld schoon op was. Nadat proces verbaal te gen hem was opgemaakt, is hij weer heen gezonden. Van een armenbedeeling. Een medewerker van „De Tijd" schrijft uit Alkmaar: Dondetdagavond kwnmen hier in hun wokelijksche vergaderlokaal binnengoslapt de leden van het armbestuur, teneinde vol gens gewoonte de belangen to bespreken der onder hun hoede gesic'de bedeelden. Do besprekinsen waren nu niet van zoo bijsler ingewikkclden en diepzinnigen aard en culmineorde zich hoofdzakelijk in het aftel'en van het bedrag, hetwelk elk lid aan de tot zijn afdeeling behoorende armen heeft af ie dragen. Dit geschiedde dan ook zeer correct. Al die bedragen werden net jes op le:ter en nummer in zakjes, baüjos of doosjes gedaan, ten einde die dan ande ren dag 's morgens aan den daartoe ge rechtigde te veistrekken. Bewust van hun plicht en nnasten'iefJe te hebben gedaan, togen de leden na afloop der bijeenkomst naar huis, teneinde bun „laren en penaten'' weer op te zoeken. Daarop is er iets ge- beu; d, dat nog niel oueeheldord is, althans, toon men 's morgens de deur der vergader zaal opende om met de bedeeling te begin nen, was de grooto tafel leeg. Alle doosjes, zak'es enz. met letters en nummer» waren verdwenen, zonder eenig spoor waarheen achter te la:en. Men keek elkaar verwon derd aan! Wat dat foch wel ten zijn! Zou misschien ook een onzer leden als enkele bedee er rond zijn gegaan en co'lec- tief de bedee'ing in de stad doen? Vreemd was het en vreemd is het nu nog, want bij rondvraag bij de heeicn armmees;ers is ge bleken, dat geen van allen dit werk op zich had genomen en bij onderzoek is ook bij de «roten gebleken, dat deze niets hadden ont- vangen, zoodat men nu wel tot de conclu sie meest komen, dat een buj.enstaander zich 's nachts over de potjes en desze'fs in houd had ontfermd en al'es heeft meege nomen zonder adres achter te laten, met het gevolg, dat Zon In «morgen onder alle H.H. Missen in de dtie H.-K. ke'rken der stad Alkmaar eon collecte is gehouden on der den titel van: „Voor de door aamen loop van omstandigheden" berooiden toe stand der armenkas, wc'ko collecte volop den ongunstigen toestand der armenkas weer heeft hersteld. Het weer in Januari. Aan bet maandelijkscb overzicht der weersgesteldheid in Nederland van bet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut ontleeuen wij: Tot den ISden trok een reeks van diepe depressies in N O.-lijke richting over de Noorsche Zee en was de luchtdruk hoog van de Azoren tot in Kiberië. Na den 15dcn breidde de hooge druk zich over geheel W.-Europa uit en bleven de diepe Oceaan- depressies ver in het W. Na den 19 ver plaatste de hooge druk zich geleidelijk naar het O. en na 23 breidde het depressiego- bied zich over geheel W.-Europa uit Vanaf den 27 begon zich in' het N O. hooge druk king te ontwikkelen. Alle dekaden hadden een sterke overmaat van Zuidelijke win den, in de eerste waren ook Zuidwestelijke, in de tweede en derde ook Zuidoostelijke winden talrijker dan normaal. In de eerste dekade was de gemiddelde windkracht bo ven normaal. Gemiddeld over de geheele maand waren de overdagtemroratuur, het gemiddelde maximum en het gemiddelde minimum res pectievelijk 2 gr. fi, 3 gr. 1 en 2 gr. 4 boven normaal. In de 3 dekaden waren de afwij kingen respectievelijk 3 gr. 2, 3 gr. 4, 3 gr. J 3 gr. 8, 4 gr 3, 3 gr. 3; 1 gr. 2, 1 gr. 7, 0 gr. 9. De hoogste temperatuur, 15 gr. 5, weid waargenomen te Maastricht en Sittard op den 14, de laagste, 4 gr. 0, te Winterww jk op den 28. Op den 14 kwamen te Den Hel- der, Groningen, Winterswijk, Oudenboscn, Gcmert, Sittard en Warnsveld hoogero maxima voor dan tot nu toe in Januari waren waargenomen. eHt aantal vorstda- gen bedroeg op de 5 hoofdstations 4 tegen 13 normaal. Dc neers'ag gemiddeld over het geheele land bedroeg 34 m.m. tegen 47 normaal. De hoeveelheid was over het geheele land be neden normaal, in het Noorden van Noord- Holland en op de Wadden-eilanden onge veer 5 pet., in Zuid-Holland, Utrecht, het Westen van Gelderland, West-Brabant en Zeeland 30 tot 40 gr., overigens 20 tot 30 gr. Verspreide onweersborichten kwamen binnen van den 2, 11, 12 en 13. Het aantal uren zonneschijn op de 5 hoofdstations bedroeg 04 tegen 47 normaal, de 3 dekadon telden respectievelijk 16, 25 on 23 uren. ONGELUKKEN HET NACHTELIJK SPOORWEG ONGELUK TE KENOSHA. Een huiveringwekkend schouwspel. Uit Milwankee wordt'gemeld: Volgens de laats:e berichten zijn bij het spoorweg ongeluk, dat Zondag nabij Kenosha plaats had, in totaal 11 personen gedood en meer dan 100 gewond, waarvan er 60 in zieken huizen zijn opgenomen. De meeste passa giers van den buurttrein, welke door de botsing met de vrachtauto ontspoorde, wa ren menschen, die een uitstapje hadden gemaakt en op den terugweg naar Chica go waren. Volgens het verhaal der overle vende reizigers was de botsing zoo hevig, dat do passagiers van hun zitplaatsen ge slingerd werden. De eerste wagen sloeg om, en de dooden, die onder de puinhoopen lagen, konden niet geborgen wordea, voor dat het stalen geraamte van den wagen met acetyleen-steekvlammen door midden was gebrand. Het geschreeuw en gesteun der gewonden klonk huiveringwekkend door den nacht. Do 5 personen die in de vrachtauto zaten, welke na de botsing met den personentrein door een goederentrein gegre; en en verbrijzeld werd, vonden al len den dood. Het is niet onmogelijk dat bij het reddingswerk, dat door de nachte lijke duisternis zeer bemoeT.jkt wordt, nog meer dooden onder da puinhoopen zullen worden gevonden. DE LAWINE IN DE B0L0GN0LA. Uit de puinhoopen van do veertig hui zen, die in de Bolognola aan de Monte Pendrano door een lawine zijn verniolJ, heeft men reeds dertien dooden en negen gewonden te voorschijn gehaald. Twee men schen zijn nog zoek. Van de veertig hui zen steken slechts enkele schoorsteenen boven do sneeuw uit. In de gemeente be vonden zich in hoofdzaak oude menschen en kinderen, daar al'es wat arbeiden kan- volgons de oude traditie in de nabijgele gen provincie Romagne zijn brood gaat verdienen. Bij de reddingswerkzaamheden heeft men voel hulp ondervonden van de skipatrouil les uit de naburige gehuchten. Deze pa- trouil'es weren verleden jaar ,toen de wo gen door den zwaren sneeuwval onbe- gaenbaar waren, gevormd om in do behoef ten van levensmidr'e'en te voorzien. Een der bewoners von Villa di Mezzo, het ge troffen gehucht, was op ski's weten to ont komen en had hulp gehaald. Deze kon ech ter s'ech's met moeite het gehucht berei ken en stond teen nog vrijwel machteloos omdat het aan de noodige werktuigen ont brak. Eerst in den nacht kwain er meer hulp met de noodige werktuigen. Behalve de onbegaanbaarheid der wegen heeft ook de verb-eking van alle te'egraaf- en telefoon- verbindineen het reddingswerk ten zeerste vertraagd. BRITSCH TANKSCHIP EEN PROOI DER VLAMMEN. Het Britscho olietankschip „British Ho nour' is ter hoogte van Newcastle in Au- straliëö in brand geraakt. Binnen luttele seconden was het 7000 tou groote stoom schip één geweldige vlammenzee. De be manning kon zich slechts redden door in allerijl overboord to springen. Zes opva renden bekwamen letsel. Dc oorzaak van den brand is nog niet opgehelderd. Noodlottig ongeluk. Gisterenmorgen vroeg is op de Telto- werstraatweg in de nabijheid van Teltow een noodlottig ongeluk gebeurd. Ongeveer 50 personen, die tegen half zes van een balmasqué huiswaarts keerden, wandelden over den Teltower straatweg, toen plotseling 'n taxi, die naar het schijnt niet op behoorlijke wijze verlicht was, op hen inreed. Daarbij werden een jonge man en een meisje zoo zwaar gewond, dat zij spoedig, na te zijn overgebracht naar het ziekenhuis, over'eden. Een derde persoon werd nog gewond. De kwestie bij wien de schuld ligt i6 nog niet opgelost. ROOFOVERVAL OP RIJDENDEN TREIN. Naar de Bcrlijnsche „Montagpoet" uit Breslau meldt, is Zondagavond tegen half acht op de lijn KnadreinBauerwitz een roofoverval gepleegd op een personentrein. Teen de trein uit het station Reinsch- dorf vertrok, drongen plotseling 2 mannen die gemaskerd waren, in den bagagewa gen, waar zij zes portefeuilles met een to taal waarde van 1600 mark bemachtigden. 2 K.M. buiten het station sprongen zij van den in volle vaart rijdenden troin. Het gelukte den machinist den trein tot staan te brengen. Do achtervolging der daders werd onmiddellijk begonnen, doch bleef zonder resultaat. In den loop van den nacht vonden ambtenaren naast de rails tweo portefeuilles met ongeveer 150 mark. De conducteur, dien de bandieten met revolvers bedreigd en in bedwang gehou den hadden, kreeg een zenuwtoeval en kon niet worden gehoord. Men vermoedt, dat de daders eenige, voor kort uit het tuchthuis Gross-Steteitz ontvluchten zijn. WILDE T00NEELEN OP EEN KERKHOF. Op het centrale kerkhof te Boedapast, spee'den zich gister opgewonden toonee- len af ter gelegenheid van de teraardebe stelling van den Zaterdag overleden zigeu- ner-vio'ist Bela Radios. De begrafenis had geweldige belangstelling getrokken, voor namelijk als gevolg van de aankondiging, dat aan hei graf 500 bekende zigeuner-mu zikanten zouden 6pelen, ten einde aldus hun „ongekroonde koning" de laatste eer te bewijzen. Reeds uren voordat de op twee uur bepaalde bijzetting van het stoffelijk overschot zou plaats vinden, had zich een menschenmenigte van 100 000 personen ver zameld. Aanvankelijk waren er slechts 70 politieagenten aanwezig; later werd de politiemacht echter versterkt tot 300 man, van wie 80 bereden agenten. Doch ook dezen bleken tegenover bet opdringende publiek volkomen machteloos te zijn. Er ontstond een ontzet:end gedrang op het kerkhof, waarbij grafsteenen wer den omvergeworpen en grafheuvel platge trapt. Van de 500 Zigeunerinuzikanten konden er slechts 30 de kapel bereiken. Natuurlijk was er geen sprake van, dat zij hun pro gram ten gchoore konden brengen; een groot deel der kostbare violen was trou wens vernield. Een oogenblik bestond er gevaar, dat de lijkkist met Radics' stoffelijk overschot vlam zou vatten. De kaarsen vielen name lijk om, waardoor het laken, dat de kist bedekte, in brand geraakte. Men slaagde er echter in, erger te voorkomen. Pas na zes uur kon de kist op den lijk wagen worden geplaatst, waarna het stof felijk overschot van den Zigeuner-violist werd bijgezet in het ee.egraf tusschen de mausolea voor Ludwig Kossuth en graaf BatthanyL In het gedrang vielen 34 personen flauw zes hunner waren er zóó ernstig aan toe, dat overbrenging naar het ziekenhuis nood zakelijk was. FAMILIE-DRAMA TE ROME. Een plotseling waanzinnig geworden ar beider heeft gistermorgen in zijn woning te Roino zijn vrouw, zijn dochter en zijn 25-jarigen zoon met revolverschoten ge dood, terwijl zij nog lagen te slapen. Toen de huisbewoners kwamen toesnellen, losie dc krankzinnige 'nog eenige schoten op hen, waarna hij de hand aan zichzelf sleef Mist in New Yorks haven. In de haven van New York hing gister morgen een dikke mist, die het verkeer volkon.en stopzette. erscheidcn aanva ringen hadden plaats. Een veerboot van Staten-Is'.and naar Battery Park botste mot zóó'n vaart tegen den aanlegs elger, dat vier vrouwen op de veerboot gewond werden. Het uit Boston komende passa giersschip „Plymouth" logde aan een ver weerd hu venhoofd aan en ramde daarbij een ander schip. Beide vaartuigen werden beschadigd. Midden in de haven botste een kustboot tegen een veerpont op, waarbij zich geen ongelukken voordeden. Duizen den petsonen werden op weg naar hun werk door den mist opgehouden. Acht groote Oceaanstoomer6, die gisteren zou den vertrekken, hebben hun afvaart moe ten uitstellen. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOXD. Uitslagen van 23 Februari. Eerste klasse. A Ouderkerk: N.E.A.—Zwaluwen 2 31 A'dam: The Unity—P.V.C.3. 40 A'dam: N.V.A.— India 0—1 B Heemskerk: A.D.O— Geel Wit 10 Haarlem: T.Y.B.B. 2—Vitesse 11 C Delft: D.H.L. 2—Aeolus 05 Don Haag: SJ).C.Graaf Floris 1—1 Tweede klas sa A N.-Scharwoude: Voorw.—V.V.Z. 2 22 B A'dam: Gez. VierConstantjus 21 Volendam: Vo'endam 2Amsteld. 22 A'dam: St. Louis—Wilskracht 3 41 C Haarlem: Victrix—D.O.S. 13 Santpoort: Santp. 2D.S.8. (kamp.) 02 Heems'ede: H.B.C. 2a—Alliance 1—4 D Len Haag: V.A.C.—G.D.A. 2 3—0 R'dam: Duiven 2— V.V.L. 2—2 E R'dam: S.G.V^-V.G.M. 8-2 Rd^m: Spartaan 2St. Lodewijk 21 R'damr ActivitasRaptim 31 Gouda: Donk 2Celer 11 Derde klasse. A Werverheef: V.V.W.—Voorw. 2 61 B A'dam: Gez. Vier 2— N.E.A. 2 01 A'dam: The Unity 2N. V.A. 2 65 C A'dam: V. I. C. 2—Z. P. C. 2 S—3 Volendam: Vo'end. 3—Amsteldijk 2 8—2 D Haarlem: T.Y'.B.B. 3—Lisse 3 42 S'heim: Teijlingen 2—Alliance 2 72 F Den Haag: Gr Willem 3D.H.L. 3 50 Voorburg: Wilhelmus 3P.F.C. 2 51 G R'dam: Celer 2Leonidas 4 1—0 Vierde klasse. B A'dam: R.K.A.V. 4—Gez. Vier 3 60 C A'dam: 8.V.F.—Wilskracht 4 20 A'dam: V.V.A. 3—India 2 0—2 A'dam: V.I.C. 3—Roda 2 20 D Heemstede: H.B.C, 4—Victrix 2 22 Haarlem: R.K V.Z. 2B. 8.M. 2 4—0 Santpoort: Santp. 4Concordia 2 13 Haarlem: Geel Wit 3—V.V.F. 03 E Leiden: Leiden 3Meerburg 14 Stompwijk: S.N.A. 2D.O.S. 2 12 Oegs geest: O.V.V. 2—SJ.C. 3 01 F Naaldwijk: Westl. 2— H.V.C. 2 02 Poeldijk: P.F.C. 4-A.V.V. 2 4—0 Voorburg: Wilhe'mus 4—P.F.C. 3 23 G Den Haag: S.D.C. 2—Valkeniers 32 Poeldijk: P.F.C. 5— Westlandia 3 4—1 H R'dam: Duiven 4St. Lodewijk 3 00 R'dam: 8.G.V. 2—Ignatius 0—5 J A'dam: D.O.S.S. 3The Unity 3 vervalt A'dam: Oranje Zwart 2St. Louis 3 2—4 A'dam: Zwaluwen 4—Constantius 2 1—4 Vijfde klasse. B Den Haag: D.H.B. 2Westlandia 4 52 Den Haag: Valken. 2Gr. Willem 5 3—3 C Den Haag: Gr. Floris 4—Vigor 1—2 Den Haag: S.D.C. 3A.V.V. 0—2 D R'dam: Celer 4— Aeolus 3 29 Berkel: T.O.G. 2Spartaan 4 5—3 R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.R.). In een vlot gespeelden wedstrijd is het Zondag 1.1. aan Meerburg I gelukt met 41 van Leiden III te winnen. Voor de rust. toen Meerburg met den sterken wind meespeelde, wisten de onzen een 20 voor sprong te verkrijgen. Onmiddellijk na do rust scoorde Leiden wel tegen, maar door twee goede schoten van linksbuiten en linksbinnen, kreeg Meerburg een I1- vc.orsprong, die tot het einde gehandhaafd bleef. De aandacht van de gymnasten wordt er op gevestigd, dat er hedenavond geen gym nastiekles gegeven wordt, wegens de op voering van: „Cartouche", terwijl onze ath'eten er op attent worden gemaakt, dat de in-door-training-avond op Donderdag a.s. niet plaats zal hebben, wegens ver hinderd zijn van den heer de Zwager. KRACHTSPORT. Wedstrijden te Leiden. Twee Ned. records gewichtheffen verbeterd. Gisterenavond werden in de Concertzaal „Concordia" aan de Steenstraat te Leiden propagandawedstrijden gehouden in wor stelen. en gewichtheffen. Ve;scheidene Haagsche, Dolftsche en Rctterdamscho athlcten namen aan deze wedstrijden deel. De uitslagen luiden: Gewichtheffen (stooten en drukken): 1. M. Verheyen (kamp. van Nederland zwaar gewicht) 225 pnt., 2. J. Santeur 190 pnt„ 3. B.okpoel 177 pnt„ 4. P. Caffa (kamp. van Nederland vedergewicht) 175 pnt„ 5. Baan 170 pnt„ 6. H. Boersen 170 pnt., 7. Verheef 155 pr.t. Tevens werden er drie recordpogingen gedaan, waarvan er twee met sncces wer den bekroond P. Caffa (K. D. O., den Haag) bracht n.l. het Ned. record drukken vedergewicht, dat met 77'/, K.G. op zijn naam stond op 80 Kilogram. M. Verheyen (K. D. O., den Haag) ves tigde een nieuw Ned. record drukken zwaar gewicht, door zijn record van 103.1 K.G. te brengen op 105 K.G. De worstelwedstrijden hadden volgend resu'taat: Ve.'ergewicht: G. de Vink (Simson, den Haag) verliest van K. Caffa (K. D. 0„ den Haag). Licht gewicht: J. v. d Harst (Simson, den Haag) wint van J. Michel (Hercules, den Haag); J. Hagendoorn (Simson, den Haag) wint op punten van H. Boersen (Sandow, De ft); J. P Rietbroek (Simson, den Haag) wint van C. Kouwenhoven (Wilh. Garde. R'dam). M. A. gewicht: A. v. d. Wildt (Sandow. Schiedam) wint van A. v. d. Spek (Simson, den Haag); Gielen (K. D. O., den Haag) wint van Kooyman (Simson, den Haag); Aarde (K. D. 0„ den Haag) wint van P. Mertens (K. D. O., den Haag). Zwaar gewicht: Groeneweven (K. D. 0„ den Haag) J. Uljée (K. D. O., den Haag) onbeslist. De wedstrijden, die ten doel hadden pro paganda te maken voor dc krachtsport, werden door een betrekkelijk klein aantal menschen bijgewoond. Inlichtingen over den Ned. Krachtsport bond worden gaarne verstrekt door den heer G. Belt Paul Krugerstraat Leiden.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6