BINNENLAND De Wenteltrap DONDERDAG 20 FEBRUARI 193C DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 UIT DE R. K. STAATSPARTIJ. Vergadering van het Partijbestuur. Op Zaterdag 15 Februari j.l. vergaderde het Partijbestuur dor R. K. Staatspartij te Utrecht, onder voorzitterschap van den wnd.-voorzittcr den heer M. van Hout. Af wezig was de afgevaardigde van den Rijks- kieskring 's-Gravenhage; er ia één vaca ture (de voorzittersplaats); aanwezig 18 loden en do beide secretarissen. Na opening door den voorzitter werden de notulen der vergaderingen van 12 Oc tober, 16 November en 22 November 1929 vastgesteld en de ingekomen stukken be handeld. Mededeelingen. Het Dagelijksch Bostuur deed daarna mededceling, van de functie-verdeeling in het D. B. (reode in de R. K. pers bekend gemaakt), en van verschillende besluiten door het D. B. genomen naar aanleiding dor ter laatste Partijraadsvergadering ge stelde vragen en geuite wenschen. Zoo is besloten de Part ij raad no tulen voortaan in tienvoud ter inzage te leggen en ze toe te zenden aan de leden van het Partijbestuur en do secretarissen der Rijkskieskringor- ganisaties. Aan het vorzoek om ten gerieve der plaats vervangend o leden van den Par tijraad de conclusies der prao-adviezen in do agenda op to nemen kan niet worden voldaan, omdat deze alsdan te veel het ka rakter zouden krijgen van voorstellen. Wel zal voortaan op de agenda worden mede gedeeld, dat belangstellende plaatsver vangers op verzoek de prae-adviezen gra tis kunnen ontvangen. Aan do Rijkskieskringorganisaties zal worden verzocht bij de behandeling der prae-adviezen zorg te dragen, dat zooda nige behandeling niet het karakter van be- slissingsinstantie krijgt. Behandeling na de Partijraadsvergadering verdient de voor keur. Bespreking der prae-adviezen na be handeling daarvan in de Partijraadsver gadering in de plaatselijke kiesvereenigin- gen zal worden aanbevolen en bovorderd. Medegedeeld werd de stand der enquête over do propaganda in het afgeloopen ver kiezingsjaar. In do meeste Rijkskieskrin- gen is deze enquête nog in behandeling. Werkplan 1930. Vastgesteld werd, onder voorbehoud van de goedkeuring van den voorzitter van den Partijraad, het workplan voor 1930. De voorjaarsvergadering, to houden op 23 en 24 Mei, zal bestaan uit een huishou delijke vergadering, waarop do voorzitter van het Partijbestuur zal worden gekozen, en des Zaterdags de herdenking van het 25-jarig bestaan der landelijke partij-orga nisatie. Heb program dezer herdenking werd vastgesteld, waarover later nader zal worden bericht. Op de najaarsvergadering zullen actuecle vraagstukken der gemeentepolitiek worden besproken, zulks met het oog op do Ge meenteraadsverkiezingen in 1931. Het D. B. werd gemachtigd prof. dr. J. van der Grinten te Nijmegen uit te noodigen als prac-adviseur on in overleg mot deze tot een practische afbakening en indeeling der te behandelen stof te komen en daarna tot aanwijzing en uitnoodiging der andere prac-adviseurs over te gaan. Voor do Politioke Bijeenkomst to Amers foort, te houden 26 en 27 April, werd als onderwerp vastgesteld: „De Jeugd en de Politiek". Do uit te noodigen sprekers werden aan gewezen. Zoodra deze aanwijzing dcfinitiof is, zal daaromtrent nadere mededeeling geschie den. Commissie Kiesreglement. Aangenomen werd een voorstel van hot Dagelijksch Bestuur om, alvorens eene Commissie te benoemen die met de toet sing van het Kiesreglement aan de daar- modo in de practijk opgedane ervaringen zal worden belast, een enquête bij de Kringbesturen in te stellen naar deze er varingen alsmede naar de wenschen en be zwaren die in de kieskringen in 't alge meen mochten bestaan. Bij de keuze der persoqen voor de Commissie kan dan te vens rekening worden gehouden met den aard der bezwaren, welko dan in hoofd zaak de toetsing en herziening zullen be- heersohen. Internationale samenwerking. Daarna lichtte de Partijsecretaris toe het schriftelijk door hem uitgebrachte rap port over de vergadering van het Comité Exécutif van het Secrétariat International des partis démocratos d'inspiration chré- tienne te Parijs op 4 Januari 1930 gehou den. Do verhooging der jaarbijdrage werd vastgesteld. Het rapport van den Partijsecretaris werd goedgekeurd. Advies-centrale voor R. K. Gemeentepolitiek. Naar aanleiding der ter Partijraadver gadering gestelde vraag van den heer IJs- selmuidcn om de zorg voor de voorlichting op gemeente-politiek-terrein ter hand te nemen, is door het dagelijksch bestuur overleg gepleegd met het bestuur der Gel- dersche Centrale van R. K. Gemeente raadsleden. Dit overleg leidde tot algc- heele overeenstemming en bracht, het D. B. tot. een voorstel ter zake aan het Par tijbestuur. Dit voorstel werd aangenomen. In beginsel werd besloten tot de oprich ting en inrichting van een bureau tevens Advies-Centrale voor R. K. Gemeentepo litiek als afdeeling van het Algemeen Par tensecretariaat, De richtlijnen voor de uit voering van dit beginselbesluit werden overeenkomstig de voorstellen van het da gelijksch bestuur vastgesteld. Omtrent de concrete uitvoering van dit belangrijke besluit zullen ter zijner tijd de noodigo mededeelingen in de R. K. pers en aan de betrokkenen geschieden. Vacature Voorzitter. De voorzitter-vacature vond daarna uit voerige bespreking. Na gehouden rondvraag werd de verga dering gesloten. HET JUBILEUM VAN DE NORMAAL SCHIETSCHOOL. Feestelijke bijeenkomst in Den Haag. Ter herdenking van het 75-jarig bestaan der Normaal Schietschool was gistermid dag in hotel „De Twee Steden" te Den Haag een feestelijke bijeenkomst belegd, waarop door den directeur der School, ma joor R. J. Hoffman, oen herdenkingsrede word uitgesproken. Spr. ving zijn rede aan, met er op te wij zen, dat de N. S. S. ook ditmaal hot groote voorrecht hoeft gehad, zich te mogen ver heugen in de belangstelling van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Ne derlanden. Spr. gaf vervolgens in het kort een over zicht van de geschiedenis der N. S. S. De N. S. S. werd opgericht bij K. B. van den 19en Februari 1855. Het was in den tijd, dat de infanterio nog grootendeels in ge sloten gelederen den strijd voerde, terwijl eon klein gedeelte élite-troepen het gevöoht in de z.g. verbproide orde inleidde. Dio élite-troepen waren de z.g. tirail leurs-compagnieën, de 5e compagnie van de bataljons infanterie. Tegen het einde van het jaar 1354 werd het z.g. „tirailleur-geweer" ingevoerd, dat ter vervanging zou komen van de Jagerbns- sen. Een en ander gaf den stoot tot de oprich ting van de Normaal Schietschool, welke zou zijn een vorm- of opleidingsschool van onderwijzers in het schieten. Langzamerhand bleek echter, dat Je school in een blijvende behoefte voorzag, want behalve die opleiding werd haar ook opgedragen het nomen van verschillende INGEZONDEN MEDEDEELING. Zoegcj/ proeven met vuurwapenen en alles wat daarmee verband houdt. Komende tot het heden gaf spr. als zijn meening, dat de N. S. S. ook thans nog voorziet in een legerbehoefte en dat haar doelstelling in den loop der jaren niets van haar bcteekenis heeft verloren. Tenslotte ging spr. na wat de toekomst de N. S. S. zaJ brengen. En dan kwam hij tot de slotsom dat zoolang een leger noo- dig zal blijven, de N. S. S. ook reden van be staan zal hebben. Met een driewerf hoera op H. M. de Ko ningin besloot spr. zijn rede. Gelukwenschen van H. M. de Koningin. Ter receptie welke bij gelegenheid van het vijf-en-zeventig-jarig bestaan der Nor maal Schietschool, Hare gelukwenschen met bouw dier school in de Jan Pietersz. Cocn- straat te 's Gravenhage, heeft de ord.-off. der Koningin, kapitein H. J. Phaff, namens Hare Majesteit den Commandant der Nor maal cShietschool, Hare gelukwenschen met dezen herdenkingsdag overgebracht aan den directeur Majoor R. J. Hoffmann. Onderscheidingei De Minister van Defensie, dr. Deckers, dio ter receptie verscheen, heeft, na zijn gelijkwensch, medegedeeld, dat de Konin gin benoemd heeft tot officier in de orde van Oranje-Nassau, ihet de zwaarden, den majoor R. J. Hoffmann, vna den Staf der Inf., directeur der Normaal Sohietschool; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden, den kapitein L. C. van Duuren, van het 10e reg. inf., gedetaeheeid bij de Normaal Schietschool; en dat door de Koningin is toegekend de eeremedaiUo der Qranje-Nassau-orde in zilver, met de zwaarden aan den adj.-onderoff.-instr. der inf. J. W. de Boer, onderwijzer aan de Nor maal Schietschool. Rede van Minister Deckers. De Minister van Defensie hield ter re ceptie een rede, waarin hij o.m. zeide: Het is mij een aangenamo taak op dezen dag, nu vijf-en-zeventig jaren geleden door Z. M. den Koning <je Minister van Oorlog bij Kabinetsbrief werd gemachtigd een Normaal Sohietschool op te richten, door mijn aanwezigheid op deze ontvangst blijk te geven van mijn belangstelling in Uw herdenkingsfeest. Op die belangstelling heeft de jubileeren- de instelling alle aanspraak, want de dien sten, welke zij het Leger bewees, zijn in derdaad van groote waarde. Wij kunnen het ons nauwelijks voorstel len dat tachtig, negentig jaren geleden de schietvaardigheid van ons Leger zooveel te wenschen overliet en dat niet reeds lang alle krachten werden ingespannen om die schietvaardigheid op te voeren. Klinkt het b.v. niet als een sprookje, dat omstreeks 1840 nog de grootste verwarring bestond omtrent de vraag op welke wijze het infan- teriegeweer moest worden gericht? Tot de ernstigste middelen, in de eerst volgende jaren toegepast om verbetering te brengen, behoort de stichting der Nor maal Schietschool. Aanvankelijk was haar taak naast het later naar elders over gebrachte vervaardigen van kogels het vormen van onderwijzers in het schieten. Reeds een 12-tal jaren na haar stichting werd aan de Normaal Schietsohool daaren boven opgedragen kennis der draagbare vuurwapenen bij te brengen en proeven te nemen en adviezen te geven betreffende UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 21 Febr. Hilversum. Tot 6 uur 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.001.25 Voor de Jeugdige Zieken (N. O. R. V.). 11.3012.00 K. R. O. Godsdienstig half uurtje. 12.15—1.15 K. R. O. Concert door K. R. O.-Trio. I.15—3.00 K. R. O. Gramofoonmuziek. 3.50—5.00 N. C. R. V. Concert. Trio. 6.006.30 N. C. R. V. Gramofoonmuziek 6.306.40 K. R. O. Beursberichten. 6.407.00 K. R. O. Lezing over: De teelt van aardappelpotgoed in Westelijk Noord-Brabant. 7.007.30 K. R. O. Cursus Schriftverbe tering. 7.30 V. P. R. O. Uitzending. Huizen, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.15—2.00 Concert door het A. V. R .O.- Trio. 2.052.45 Uitzending voor scholen. 2.453.00 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Maak het zelf! 4.305.00 Gramofoonmuziek. 5.00-^-5.30 Lezing door Brandsma over: Cinematografie voor den amateur. 5.306.00 Dinermuziek uit het cabaret „La Gaité" te Amsterdam. 6.00 Tijdsein. 6.0- Voortzetting Dinermuziek. 6.306.45 Gramofoonmuziek. 6.457.15 Spaansch voor beginners. 7.15—7.45 Radiocursus vanwege het On derwijsfonds voor de Binnenvaart. 8.01—9.00 Aansl. van het Muziek-Lyceum te Amsterdam. Julius Hyman (piano), Cor Smit (slagwerk), Alex. Moszkowski (viool), Erwin Schulhof (piano), Nica Klasen (fluit) Bram Mendes (alt), H. Stips (contrabas), Borthe Seroen (sopraan), Cornelius Berk hout (piano). 9.0011.00 Concert door het Omroepor kest. In de pauze: Persberichten. Na af loop van het concert Dansmuziek uit Ca baret „La Gaité" te Amsterdam. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. II.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 12.50 Orgelconcert door L. Warner. I.202.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Uitzending voor scholen. 4.05 Concert door Strijkkwartet. 4.50 Orkestconcert. 3.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Nieuwsberichten. 7.00 Zang door G. Parker (bariton). 7.20 Lezingen. 8.05 Zang door V. Watson. 3.20 Concert. W. Fry (piano), Symphonie Orkest. 9.30 Nieuwsberichten. 9.45 Vervolg concert. 10.20 Nieuwsberichten en lezing. 10.45 Verrassing. II.00 Dansmuziek. 11.3512.15 Dansmuziek. 12.20—12.50 Proefuitz. Televisie. „Radio Pari s", 1725 M. 12.502.20 Graiüofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.40 Gramofoonmuziek. 9.05 „De Tooverfluifc", Mozart. Langenberg, 473 M* 6.207.20 Gramofoonmuziek. 9.3510.30 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Orkestconcert. 4.505.50 Liederen bij de luit (Gramo- foouplaten). 7.408.40 Orkestconcert. 8.409.50 Kamermuziek. Intermezzo: Das Weltgedicht. Na afloop tot 11.20: Or kestconcert en orgelconcert. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.004.00 Concert. Orkest en violist. 7.2010.40 „De Bruiloft van Figaro" van Mozart. Brussel, 508.5 M. 5.20 Kamermuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Zee sea, 1635 M. 6.15—11.20 Lezingen en berichten. 11.2012.15 Gramofoonmuziek. 12.15—12.50 Berichten. 1.201.50 Gramofoonmuziek. 1.503.50 Lezingen. 3.504.50 Concert uit Leipzig. 4.507.10 Lezingen. 7.20 Orkestconcert. Daarna: Nieuwsbe richten. Vervolgens tot 11.50: Dansmuziek. de bewapening der Infanterie en haar oefening in het schieten. Geleidelijk steeg met de uitbreiding der vuurwapenen, waarover de Infanterie moest kunnen beschikken, ook de belang rijkheid der Normaal Schietschool. De algemeene invoering der lichte mi trailleurs, de uitbreiding der zware mitrail leurs met vergrooting van kaliber en dracht, de invoering der mortieren van 8 c.M„ de wijziging der schietvoorschriften en het ontwerpen van nieuwe hebben van de kennis, de toewijding en de werkkracht van het personeel der Normaal Schiet school veel gevorderd. De inrichting is nog in beteekenis toe genomen, sinds, met het oog op de belang rijke plaats, die de reserve-officieren in ons Leger zijn gaan innemen, jaarlijks, naast den cursus voor beroepsofficieren en beroepsonderofficieren, ook twee cursussen voor reserve-officieren werden gegeven. Met voldoening vaststellend, dat do Nor maal Schietschool geboden heeft wat van haar werd verwacht, wil ik op deze plaats aan allen, die in het heden aan deze school hun goede krachten wijden en aan allen, die dit voorheen hebben gedaan, den op rechten dank der Regeering brengen. Ik bied U, Mijnheer den Directeur en Uwen Medewerkers mijne welgemeende ge lukwenschen aan en 't verheugt'mij te kun nen mededeelen, dat het H. M. de Konin gin behaagde, majoor Hoffmann te benoe men tot officier in de orde van Oranje- Nassau met de zwaarden, kapitein van Duuren tot ridder in do orde van Oranje- Nassau met de zwaarden en den adjudant onderofficier de Boer de aan deze orde ver bonden eere-medaille in zilver met de zwaarden toe te kennen. Z.Exc. beëindigde zijn rede met een drie werf hoera op H. M. de Koningin. Feestelijke bijeenkomst. Woensdagmiddag had een feestelijke bij eenkomst plaats van officieren en onder-of ficieren dier school, alsmede van de reu- nisten met hun dames. Palmengroepen en eenigo bloemstukkon sierden de zaal. Een strijkje, gevornjd uit leden van de Kon. Mil. Kapel, was ter opluistering aanwe zig. Onder de genoodigden bevonden zich oud-directeuren van de school generaal- majoor B. D. Vervooren, kolonel Post en luit.-kol. Klijnsma. De directeur der school, majoor Hoffmann, hield in deze bijeen komst een rede. Verlaging van den melkprijs te A'dam. De Amsterdamsche Melkhandel heeft in overleg met de Besturen van de beide Bon den van Melkveehouders besloten den in koopprijs der melk met ingang van Maan dag 3 Maart a.s. met twee oent per liter te verlagen. In verband hiermede wordt ook de ver koopprijs met ingang van dien datum met twee cent per liter verlaagd. FEUILLETON. Uit bet Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. 30) Ik opperde de veronderstelling, dat Alex, de tuinman, wel zou willen helpen en Jamieson nam het op zich dat met hem af te spreken. Den eersten nacht wilde Jamieson ech ter liever alleen do waoht houden. Maar er gebeurde schijnbaar niets. De detective zat in het donker op do onderste trede van de wenteltrap en dutte zoo nu en djin, zooals hij later zei. Niemand had hem kun nen passeern zonder dat hij dat merkte en 's morgens was de deur nog even goed ge sloten als den avond te voren. En toch had dien nacht een van de meest onverklaar bare episoden uit de geheel® geschiedenis plaats. Liddy kwam dien Zondagmorgen in mijn kamer met een gezicht zoo wit als een doek. Ze legde mijn dingen klaar zooals gewoonlijk, maar zo was stil en zwijgzaam, wat zi' gewoonlijk niet was. Wat scheelt er aan Liddy vroeg ik ten 9lotte, heb je vannacht niet gesla pen? Neen juffrouw, zei ze stijfjes. Heb je misschien twee kopjes koffie gedronken na den eten? informeerde ik. Neen juffrouw, klonk het verontwaar- digd. Ik ging overeind in bed zitten en gooide mijn thee haast onderste boven. Liddy Allan, zei ik, houd eens op mot dat gedraai door de kamer en vertel me wat er aan de hand is. Liddy liet een diepen zucht hooren. Het is nu mooi geweest, zei ze ein delijk, ik ben al vijf en twintig jaar bij u, juffrouw Rachel, maar nu kan ik het niet langer uithouden. Mijn koffer is ge pakt. U gelooft me natuurlijk niet als ik u vertol dat dit hier een spookhuis is. Wie was hot die door den waschkoker naar be neden is gevallen? Wie heeft juffrouw Louise aan den rand van het graf ge bracht Ik doe mijn best om dat uit te plui zen, antwoordde ik kalm, waarom ter wereld vertel je me dat allemaal Toen kwam het hooge woord er uit. Er is een gat in den muur van de kof- ferkamer dat er vannacht in gekomen is. Hot is groot genoeg om je hoofd in te ste ken en de kamer ligt vol kalk! Malligheidzei ik, er valt zoo vaak kalk naar beneden. Maar Liddy gaf geen kamp. Vraagt u het maar een Alex. Toen hij er gisteravond de koffer van die nieu we keukenmeid neerzette, was de muur zoo glad als hier. Vanmorgen zat er een Kat in en op de koffer van de keukenmeid ligt kalk. Juffrouw Rachel, u kunt een do zijn detectives in hnis nemen en er op iedere trede een neerzetten, en dan zult u nog niets vangen. Er zijn dingen in de wereld, die je de handboeien niet kunt aandoen. Liddy bleek gelijk te hebben. Zoodra ik klaar was ging ik naar de kqfferkamer die boven mijn slaapkamer lag. De plat tegrond van de bovenverdieping vkn het huis was in hoofdzaak gelijk aan die van de eerste verdieping. Het gedeelte boven den oostelijken vleugel was maar voorloo- pig afgewerkt, omdat Paul Armstrong de bedoeling had gehad er mettertijd een danszaal te laten maken. De dienstboden- kamers, de koffer- en de verschillende pro visiekamers en de linnenkamers kwamen uit op een langen gang, zooals op de eer ste verdieping. En in die kofferkamer was, zooals Liddy gezegd had. een versche breuk in de kalk, die zich voortzette door het latwerk waartegen het pleister was aangebracht. Ik stak mijn hand in de ope ning en voelde, ongeveer drie voet ver der, de steenen van den aangrenzenden muur. De architect, die het huis gebouwd had, had hier een open ruimte gelaten waarvan ik het doel en de juiste ligging niet direct kon vaststellen. Weet je zeker, dat dat gat er gisteren niet was? Als antwoord wees Liddy naar den kof fer van de nieuwe keukenmeid, het deksel daarvan was evenals de vloer bedekt met kajk. Maar groote stukken kalk lagen er niet en ook geen hout. Toen ik Liddy hier op opmerkzaam maakte, trok zij alleen maar de wenkbrauwen op. Dergelijke technische kleinigheden kon den haar geloof niet aan het wankelen brengen. Ik nam Jamieson mee naar boven om het gat in den muur te zien. Zijn gezicht kreeg een eigenaardige uitdrukking toen hij er naar keek en hij probeerde aller eerst vast te stellen met welk doel het gat gemaakt kon zijn. Hij haalde een kaars en door het gat grooter te maken, kon hij zien wat er achter lag. Maar hij ontdekte nieis. In de kofferkamer die cen trale verwarming had, evenals de rest van het huis, was ook nog een schoorsteen mantel en een haard. De opening was ge maakt tussohep den schoorsteen en den buitenmuur en daartusschen bleek ook de daarachter gelegen ruimte zioh uit te strekken en naar beneden reikte het niet verder dan den vloer. Het gat was vier voet van den grond af en binnen in lagen al de ontbrekende stukken kalk. De geest was methodisch te werk gegaan Het was wel een teleurstelling. Ik had minstens verwacht een geheime kamer te zullen ontdekken en ik geloof dat zelfs Ja mieson zich een oogenblik verbeeld had dat hij nu den sleutel tot het raadsel in hïtuden zou krijgen. Liddy vertelde ons, dat geen van de bedienden geluid had ge hoord. Het krankzinnige van het geval was dat de nachtelijke bezoeker zich blijk baar op meer dan een wijze toegang too, het huis kon verschaffen en wij besteed den dien avond extra aandacht aan de ven sters en deuren. Halsey vond het geval niet belangrijk. Hij beweerde dat er een poos geleden wel een breuk in de kalk kon zijn gekomen en dat door een of andere oorzaax gisteren het pleister er wel uitgevallen kon zijn. Ten slotte lieten wij de zaak verder rusten, maar ze bedierf toch onze Zondagsstem ming. Gertrude ging naar de kerk en Halsey maakte een lange wandeling. Louise was in staat om op te zitten en Halsey en Liddy mochten haar in den namiddag ni*ar beneden brengen. Op de oostelijke wa randa was veel schaduw. Ze was dich om- groeid met wingerd en palmen en gemak kelijke rieten stoelen met gekleurde kus sens maakten het tot een gezellig zitje. We installeerden Louise in een langen ruststoel en zij bleef er passief liggen met de han den in den schoot. Wij zeiden niet veel. Halsey zat op de balustrade een pijp te rocken en sloeg Louise gade, die peinzend naar de heuve len aan den overkant van de vallei keek. Er was iets onuitsprekelijks-droevigs in de donkere meisjesoogen en langzamerhand verdween de jongensachtige trek uit Hal- sey's gezicht en maakte plaats voor grim mige lijnen. Zoo was hij precies zijn vader. We bleven tot laat in den middag daar zitten en Halsey werd hoe langer hoe som berder. Even voor zessen stond hij op en ging het huis binnen en een paar minuten later riep hij mij aan de telefoon. Het was Anna Withcomb, die in de stad was en me twintig minuten aan de praat hield om me te vertellen dat de kinderen de mazeleu hadden gehad en me te beschrijven hoe madame Sweeny haar nieuwe japon ver knoeid had. Toen ik den hoorn had opgehangen, stond Liddy achter me, met samengekne pen lippen. Ik wou dat je een beetje vroolijker keek, Liddy klaagde ik. Je gezicht zou melk zuur maken. Maar Liddy perste haar lippen nog ste viger op elkaar. Hij belde haar op, zei ze orakelachtig. Hij belde haar op en vroeg u aan de te lefoon te houden, zoodat hij met juffrouw Louise kon praten Onzin antwoordde ik bruusk. Ik had zoo verstandig moeten zijn om ze alleen te laten. Het is lang geleden dat jij en ik verliefd waren LiddyEen mensch vergeet gauw. Liddy snoof verontwaardigd. Ik heb mij nooit door een mrn voor den mal laten houden, was het vinnige antwoord. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6