TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 20 FEBRUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSIh BLAD PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den rporgen van 20 Februari 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste baromelerst.: 776.3 te Sarna. Laagste barometerst.: 739.6 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 21 Fer.: Zwakke tot matige Noordoostelijke toi Oostelijke wind. Helder tot lioht of half be wolkt. Droog weer. Lichte vorst des nachts. Overdag dooi. LUCHTTEMPERATUUR: 4.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Vah Donderdagmiddag 5.49 uur tot Vrij dagmorgen 6.40 uur. DE HANZE. Het Vastenavondfeest. Doordat er van de geboden introductie voor het Vastenavondfeest der Hanze ruim schoots gebruik was gemaakt, waren de za len der Stadsgehoorzaal, vooral natuurlijk de Groote zaal, dicht bezet met Vasten- avond-gangers. Een groot woord ongetwijfeld, want men moet zich die feestvierenden niet voorstel len zooals zij uitgedoscht zijn op andere Carnavals't Was hier eenvoudig, men kwam bij elkaar voor een genoeglijken feestavond. Jammer genoeg moeten we zeggen, dat men dezen keer geen gelukjnge keus had gedaan met het gezelschap, dat op dezen avond voor vreugd en jolijt moest zorgdra gen. Velen toch hebben met gemengde ge voelens sommige nummers aanhoord. Van dé optredenden was Piet Leenhouts de beste. Zijn moppen en liedjes, zijn imitaties, kortom zijn persoon deden hem weer ken nen als een geestigen, fijn typeerenden ka rakter-humorist. Overigens blijft voorzich tigheid bij een zoo gevarieerd programma gebiedende eisch. 't Was al weer vrij laat, toen de feestelij ke intocht plaats had van Prins Carnaval, Koning Aman Uelah met zijn gemalin, H. K. Doorzichtigheid Bollepitta (Koniugs moeder), met groot gevolgAldus ver meldde het programma. De hooge gasten, w.o. zich ook dr. Ecke- ner, de commandant van de ,,Graf Zep pelin" bevond,, werden ontvangen en toege sproken door Prins Carnaval en Ridder Opdebres, Kasteelheer der Hanzoburcht, Heer van Hanzeswoude. De intocht in de smaakvol versierde Stadszaal had onder groote belangstelling van alle aanwezigen plaats, want de gecos- tumeerden, die terdege onderhanden waren geweest bij den heer G. Hoppezak, waren het middelpunt van aller bewondering. Na dien intocht kwam de stemming er eerst recht in en werden cr enkele uren van aangename verpoozing doorgebracht. Mogen de velen, die zich gisteravond tot de Hanze voelden aangetrokken, ook in de toekomst, wanneer de middenstandsbelau- gen behartigd moeten worden, van hun meeleven blijk geven. TELEFUNKEN-FILM- EN DEMONSTRATIE-AVOND. Door de Leidsche Radio-Vereeniging werd gisteravond in het Casino-Theater aan de Hoogewoerd een Telefunken-film en demonstratie-avond gehouden. De belangstelling hiervoor was uitermate groot, zoodat er geen plaatsje in de zaal onbezet was. Nadat do voorzitter der vcreeniging alle aanwezigen had welkom geheeten, verkreeg de heer W. A. A. Grul, van de firma Sie mens en Halske, gelegenheid om namens Telefunken een en ander te zeggen over: Ontwikkeling van de radio in het algemeen, toestellenbouw en kwaliteit van geluids weergave.- De heer Grul gaf in korte trekken een overzicht van de geschiedenis der ontwik keling van het radio-ontvangtoestel. De eerste toestellen waren erg primitief. Velen zullen ze nauwelijks meer kennen, wijl men er in den aanvang der radio-ge schiedenis weinige zag. Zij waren natuur lijk allerminst selectief, wat evenwel niet in do eerste plaats noodig was. Men stelde zich immers al tevreden met het opvangen der Morsetcekens. Het getal der radio-amateurs groeide ovenwei meer en meer en tijdens en vooral na den oorlog vond er een algeheele omwenteling in do radio-telefonio plaats. De heer ir. Inzerda gaf daartoe den grooten stoot. Bovenal nam de uitbreiding der radio een grooten om vang aan, toen het eerste Europeesche orn- roepstation geopend werd. Dat was in Hol land! Spr. gaat hierna over tot het meer technische gedeelte van zijn voordracht. Hy wees er daarbij o.ul vooral op hoe de lampen met de uiterste zorg moeten worden samengesteld en gaf demonstratief den weergave van verschillende instrumenten te hooren als pauken, bekkens, klokken, castagnettes, welke geluiden zuiver door kwamen; evenals in het samenspel. Vervolgens behandelde spr. do tempera tuurswisseling, die van invloed is op de lam pen. Daarna had de vertooning van een film plaats, die na een practische les in dat on derdeel der physica, waartoe electrische bewegingen en geluidsvoortplanting behoo- ren, de ontwikkeling der radio in het alge meen behandelde, de toestelbouw en de kwaliteiten der geluidsweergave. Deze film, die een Ufa-product is, duurde ruim vijf kwartier en gaf op zeer duide lijke wijze de grondbeginselen der radio techniek en een uiteenzetting van de func ties der onderdeeleu van 't ontvangtoestel. Met dezen welgeslaagden avond kan do Leid&che Radio-vereeniging een mooi suc ces noteeren. R. K. Sportvereeniging „Leiden". Gisterenavond hield bovengenoemde vereeniging een zeer druk bezochte verga dering in het gebouw van den R. K. Volks bond, Steenschuur, alhier. De voorz., de heer A. Meershoek opendo deze vergadering op de gebruikelijke wijze en heette allen welkom, in het bijzonder den Geestelijk Adviseur, Rector J. O. C. Groot. Heb verheugde spreker dat zoove- len aan den oproep van het Bestuur heb ben gevolg gegeven, waaruit gerust kan worden geconcludeerd dat de vergaderin gen van „Leiden" nog de sympathie bezit ten van het meerendeel der leden. Do voorz. geeft dan in het algemeene cenige nuttige wenken hoe in verschillende ge vallen te handelen. Mede wees hij op het feit dat thans het Bestuur krachtdadig heeft moeten optreden tegen enkele leden welke in hun verplichtingen ten opzichte van de vereeniging waren tekort geschoten, doch sprak de hoop uit dat zulks voor an deren een goede les moge zijn. Vervolgens kwam aan de orde de verkie zing van een lid der Elftal-commissie voor den heer A. Meijs, omdat genoemde heer meende zijn plaats aan een ander te moe ten afstaan. De vergadering was echter een andere meening toegedaan en bewees I dit door genoemde heer met algemeene stemmen te benoemen, voor welke drang hij bezweek en zijn functie wederom aan nam, en dank bracht voor het in hem ge stelde vertrouwen. De Geest Adv. kwam hierna nog even terug op de royementen van enkele leden, en achtte het een goede maatregel van het Bestuur, daar elementen die in hun plichten tekort schieten niet in een ver eeniging thuisbehooren. Het moreel der vereeniging zal er beter door worden. Te vens drong spreker aan om toch allen lid te zijn van de een of andere godsdienstige vereeniging en zeide dat in den vervolge bij aanneming van nieuw e leden terdege er op gelet zal worden of dit het geval is waarop hij allen aanspoorde om het hunno de doen in het belang der vereeniging „Lei den" en deze naar best vermogen te steu nen. Do voorz. dankte voor het gesprokene en allen voor hun belangstelling. Daar nie mand iets bijzonders meer te vertellen had sloot hij als gebruikelijk de vergadering te circa negen uur. Hierna werd een clubavond gehouden, waar het zeer gezellig naar toe ging en men nog langen tijd bijeen bleef en elk zijn ontspanning zocht in een of ander spel of met een stok om het groene laken huppel de. Aan het einde van den avond had ieder eenige uurtjes op aangename wijze doorgebracht en, zoo men ons mededeelde, de volgende maand wordt weer zoo'n avond gehouden. De clubgeest zal daardoor ten zeerste worden bevorderd. Opvoering van de snelheid der electrische treinen. Behalve dat door directe inschakeling van de maximum snelheid de rijtijd der electrische treinen verkort wordt, worden ook van nu tot en met Zaterdag a.s. proe ven genomen om met den a.s. zomerdienst (15 Mei) der Ned. Spoorwegen de treinen met grootere snelheid te laten rijden. Met verschillende electrische treinen, bestaande uit zes en acht rijtuigen, worden onder leiding van den ingenieur H. Goed hart op de baanvakken Den HaagLeiden HaarlemAmsterdam proeven genomen of het mogelijk is de electrische treinen met nog grootere snelheid te vervoeren. In de cabines der treinen zijn bijzondere snelheidsmeters geplaatst om de snelheid per seconde te kunnen nagaan. Met een snelheid van 100 K.M. per uur werd de af stand LeidenDen Haag in 11 minuten, Leiden—Haarlem in 18 minuten en Haar lem—Amsterdam in 12 minuten afgelegd, terwijl de geheel afstand Den HaagAm sterdam in 42 minuten werd afgelegd. Ook met de snelstoptreinen, de zooge naamde locaaltreinen worden tusschen LeidenWarmond en de andere tusschen- stations proeven genomen of het mogelijk is de snelheid te vergrooten. Ned. Blindenbond, afd. Leiden. Op Donderdag 27 Februari a.s. zal de Afd. Leiden van den Ned. Blindenbond haar derde jaarfeest vieren in het concert gebouw „Concordia" door het geven van een invitatie-concert. Dien avond zullen welwillend medewer ken het Symphonie-orkest. „Euterpe" en do heer en mevrouw C. de KempSchoo- lenberg (zang), alhier. Het belooft zeer ze ker een mooie avond to worden, terwijl aan belangstellenden gaarne invitaties zullen worden gegeven. Schoolkindervoeding en -kleeding. Van onderstaande vereenigingen werden de volgende giften ontvangen, nl.ï le 11.35 van de Schoenmakersvereeni- ging „Door Vriendschap Verbonden", ge collecteerd op een feestavond; en 2e. 8.31 van „Litteris Sacrum" als op brengst van een z. g. op Amerikaansche wijze verkocht kannetje uit de keuken van Mr. Crightpn. Tot assessor primus van het Collegium van het Leidsche Studentencorps is gisteren bij enkele candidaatstelling gekozen de heer W. M. Gunning te BloemendaaL BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Afgekeurd. City: Afgekeurd. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3618. „De Drei Pottekens", Leiden, Janvossensteeg 26, Cafébedrijf. Uittr. E.: H. van der Laan, Leiden, d.d. 15 Februari 1930. 3010. W. v. d. Bos, Voorschoten, Papelaan 30, Tabak- en sigarenhandel en Rietdek ker. Wijz. uitgeoef. bedr.: de sigarenwin kel is d.d. Januari 1930 opgeheven, terwijl hot riotdekkersbderijf wordt voortgezet. Tot onderwijzer bij het openbaar uitge breid lager onderwijs te Velsen is benoemd de heer L. Schilder, onderwijzer bij het O. L. O. en leeraar in Ned. Taal en de Wiskundevakken aan de Avondtecken- school van den Ned. R. K. Volksbond al hier. Op 19 Februari 1930 stonden 721 werk zoekenden bij de Arbeidsbeurs ingeschre ven tegen 1120 op 19 Februari 1929. Men verzoekt ons te melden, dat do uit- vooring der industriefilm van de machine fabriek Plath Bros Co. Lint te Oldhaus, vanwege de Leidsche Vereeniging van in- dustrieelen, Dinsdagavond in de groote zaal der Stadsgehoorzaal 'vertoond, was op gedragen aan den heer J. Diks, directeur van hot Trianon theater alhier, aan wien de geheele organisatie was opgedragen. Zoowel de vertooning der film als de uit gevoerde muziek stond dus onder diens be heer. Op de examens te Den Haag der Ned. Modevakschool-Vereeniging behaalden do Leidsche dames J. Massaar, P. v. d. Dop en G. J. A. Joxhorst een diploma voor cou peuse. Do directeur van het postkantoor doelt mede, dat de bijbus, tot op heden staande in de Prinsenstraat-, is verplaatst naar do R. K. School aan den Heerensingel. HAAGSCHE RECHTBANK. De moordaanslag in de Van Ripperda- straat te Den Haag. De Haagsche Rechtbank hoeft don Duit- schen stucadoor F. A., wonende to Rotter dam, thans gedetineerd in hot Huis van Bewaring te 's Gravenhago, die terecht hoeft gestaan wegens poging tot moord, subs, tot doodslag en nog meer subs, we gens mishandeling, zwaar lichamelijk let sel ten gevolge hebbende, gepleegd ten aanzien van den minnaar van zijn geschei den echtgenoote in een wonipg aan do Van Ripperdastraat in Den Haug, terzake van meer subs, ten laste gelegde misdrijf, veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. Het Openbaar Ministerie had terzake van po ging tot doodslag 2 jaren gevangenisstraf tegen den verdachte geëischt. Vrijspraak. De Rechtbank heeft vrijgesproken den koopman H. P. uit Den Haag, beschuldigd van oplichting van een Parijschcn bont- handelaar voor een partij bont, ter waar de van ruim 20.000 francs. Verduistering van een bedrag van f 18.000. Vandaag hebben terecht gestaan de kantoorlooper H. F. L. en de correspon dent N. L. te W., recidivist, beiden uit Den Haag, thans gedetineerd, wegens verduis tering, de tweede verdachte subs, wegens heling, van een bedrag van 18.000, welk bedrag verdachte L. geind had op 19 De cember pl. bij de Twentsche Bank voor do N.V. de H. A. P. O., bij welko vennoot schap hij als kantoorlooper in dienst was. Verdachten bekenden, met dien verst a ji- de, dat de tweede verdachte bestreed, dat hij medeplichtig zou zijn aan de verduiste ring. Nadat de eerste verdachte hot geld bij de bank geind had, is hij direct naar de woning van zijn medeverd. gegaan en heeft aan dezen door 'n raam dr tascli mot geld overgereikt. Vervolgens is hij zelf bin nengelaten; waarna het geld verdeeld is in dier voege, dat L. ongeveer 10.000 en ten W. 8000 ontving. Een kennis van ten W. heeft L. hierna met een auto naar Rotter dam gebracht, waar hij echter reeds den volgenden dag door de politie is aangehou den. Ook de arrestatie van ten W. is toon spoedig gevolgd. Van het verduisterde geld heeft de politie in totaal een bedrag van circa, 16.000 weer in beslag genomen. Na verhoor van eenige getuigen hoeft het O. M., waargenomen door mr. Polman, tegen de verdachten die hij beiden als schuldig aan verduistering beschouwde, waar het plan tevoren gezamenlijk bespro ken en in elkaar gezet is, respect. 1 jaar en 2 jaren gevangenisstraf geëischt. Mr. Nooteboom pleitte voor den eersten verdachte, die nog niet eerder is veroor deeld en door den invloed van ten W. tot het misdrijf is gekomen, oplegging van ém voorwaardelijke straf. Dc verdedigster van den tweeden verdachte, mej. mr. Rambon- net pleitte clementie voor haar cliënt. Uitspraak 6 Maart a Het O. M-, waargenomen door mr. Polman, heeft vandaag geëischt togen den koopman A. T. uit Den Haag en den vis- scherman H. J. uit Leiden, beiden than- gedetineerd, recidivisten, wegens diefstal van stukken oud ijzer van een terrein, te vens opslagplaats, van den Eersten Voor- burgschcn Automobielhandel aan rte Ca- land straat ia Den Haag. eveneens ieder 8 maanden gevangenisstraf. Aanslag op een ambteraar. De 5e Kamer der Amsterdamsche recht- bank deed heden uitspraak in dc zaak tc- i gen don 29-jarigen gedetineerd los werk- man H. B. verdacht van op 15 Oct» 1.1. op de Ceintuurbaan een moordaanslag te heb- ben gepleegd op den ambtenaar van den dienst van Maatschappelijke Steun. Na j met oen ploertendooder te zijn bewerkt, vluchtte de ambtenaar een winkel binnen, j waarna verd. hem een tweetal revolver schoten nazond, die echtor geen dool trof- j feu. Dc rechtbank veroordeelde verd. con form den eisch wegens mishandeling met voorbedachten rado en pogiog tot doodslag t-ot een gevangenisstraf van 3 jaren niet aftrek van 3 maanden voorarrest. De L-af zal mteten worden ondergaun in do bij- zondore strafgevangenis, torwijl de vcroor- deeldo na het beëindigen van den straftijd ter beschikking van de regoering zal wor den gesteld. Dr. P. C. BOUTENS. Men meldt ons uit 's-Gruvonhage Dc dichter dr. P .C. Boutons is heden in goede gezondheid 60 jaar geworden on het was te verwachten, dat hem op dezen dag uit alle oorden des lands en ook uit het buitenland vele gelukwemtchen zouden bo- reiken. Dat is dan ook geschied en wel in den vorm van bloemstukken, telegrammen brieven en allerlei geschenken. Het ge meentebestuur van 's-G ra ven ha go zond zijn grooten stadgenoot een fraai bloem stuk, vele personen vit de dichterswereld zonden exemplaren an hun werken, dan wel bloemen of telegrafische felicitaties en een aantal kunstvrienden brachten den dichter een persooolijk bezoek. Een oigon- lijke receptie werd op zijn wensch niet ge houden, doch aan den gemeenschappclij- kon maaltijd, die hedenavond tor eere van., dr. Bout ens in de Witte Brug wordt geg-z- ven, zullen zijn vrienden de gelegenheid aangrijpen om den dichter in persoon te doen blijken van hun sympathie en vor- oering. PLANNEN VOOR EEN VLIEGVELD TE BREDA. Ecu te Breda gevestigde firrna, die al daar een rijksbureau oxploiteert, heeft het plan to Breda een vliegveld aan te leg gen. Zij heeft daartoe een torrein gekocht achter het schietterrein op de Geld or ache heide. Dc e.v. ingebruikneming hangt nog af van do goedkeuring der autoriteiten. Behalve tot het houden van pleizior- tochten zou dan to zijnen tijd tevens ge legenheid kunnen bestaan tot. liet opnemen van passagiers voor hot buitenland of de andore Nederlandsche vlieghavens. Het terrein is geschikt en groot genoeg om de grootste vliegtuigen to doen landen. HET CONFLICT OP HET A'DAMSCHE ABATTOIR. De grossiers in het gelijk gesteld. Pe president van de Amstordamsche Rechtbank mr. P. OoDinck Westenberg heoft heden uitspraak gedaan in het kon geding, dat de Ned. Grossiersbond \oor den Vleeschhandel aanhangig heeft ge maakt tegen de gemeente Amsterdam. Do president heeft de gemeente Amsterdam veroordeeld, om de eischeres, in easu de firma L. J. Goudsmit en Zn., en het door haar aan te wijzen blaohterspcrsoneel en eventueel ook den bij haar in dienst zijn- den noodslacbter B. L v. Crcfeld too to laten tot het Amsterdamsche abattoir en do zich daarop bevindende gebouwen en inrichtingen, teneinde aldaar de werkzaam heden te verrichten en te doen verrichten, waarvoor die plaats is bestemd. De president verklaarde dit vonnis ln zooverre uitvoerbaar bij voorraad op de minuut desnoods met behulp van den ster ken arm. Voor het overige (de gevraagde j schadevergoeding) verklaardo hij zich on bevoegd terwijl hij de gedaagde (do gera. Amsterdam) veroordeelde in de kosten van het geding. Naar aanleiding van dit vonnis heeft het persbureau Vas Dias zich gewend tot den secretaris van den Grossiersbond met de vraag wat hiervan het onmiddellijk ge. volg zal zijn. De secretaris antwoordde dat do bond vooralsnog en zeker vandaag genu gebruik zal maken van hot verleende reent om werkwilligen slachtwerk op het abat toir te doen verrichten. Echter zal nog go- tracht worden oen oplossing van het con flict te verkrijgen. DE REGEERINGSCRISIS IN FRANKRIJK. PARIJS, 20 Febr. Do President der Re publiek heeft hedenochtend den voorzit ter van de parlementaire groep dor radi caal-socialistische partij Camiüi» Chau- temps met dc vorming van een niouw ka binet Irelast. Bij het verlaten van het Ely see verklaar de Chautcmps, dat bij den vastom wil heeft een regeering dor republikein ache unie tot stand te brengen mot ecu democratisch nationaal program. Hij zal onmiddellijk dc onderhandelingen beginnen. Chautcmps /al Donderdagavond presi dent Doumcrgc mededcclen. of hij do op dracht aunvaardt. Auto opzettelijk in brand gestoken. Hedenmorgen zijn door do centraio ïe- cherche te Amsterdam aan do justitie voor geleid een chauffeur cn diens patroon, resp. verdacht van het in brand steken van een auto en van het in ontvangst ne men van het verzckcringsbedrag voor do auto. Deze zaak betreft een auto, dio het vorige jaar October in de Haarlemmer meer is verbrand. Thans i>, uitgekomen, dat de auto door den chauffeur opzettelijk in brand zou zijn gestoken om zijn patroon in het bezit te stellen van de verzokerings- penningen. Hevige brand te Roermond. In den afgeloopen nacht heeft in de siga renfabriek der firma Steun* aan <le Ka pel- lorlaan te Roermond een hevige brand ge woed, voornamelijk in ale droogkamer cu de voorraadkamers, welke totaal uitbrand den. Ongeveer 160.000 sigaren vingen ver- j loren. Do oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de aanzienlijke schade. Waterleiding gesprongen. I In de Ferdinand Bolstraat bij dc Albert Cuypstraat te Amsterdam i« hedenmorgen de waterleiding gesprongen. Het water bor relde uit dc straat op. Door dc politic werd het publiek op eenigen afstand gehouden. Door personeel van dc waterleiding is hot lek in den loop van den middag gemaakt. Pest in Zimi-Afrika? LONDEN, 20 Febr. D.). Uit Julian nesburg wordt gemeld., dat. in Zuid Afrika pest is uitgebroken. Toi nu toe wordt mel ding gemaakt van ïofj ziekie gevaJlen. waar van reeds 60 met doodclijko afloop. De verkiezingen in Japan. TOKIO. 20 Vvht. (V. D.). Alhoewel om. trent don uit /lag van de vajrkieriugen in Japan nog cinig bijzonderlvcdcu bekend zijn, staat t*'.inns reeds vast, dat do liberale regeering i/urtij in de niouve kamer een meerderheid zal hebben. Ongekende kou Jn Spanje. PARIJS, 20 Febr. (V. D.). Zeven en dortiy,- Spaansche provincies melden op het oogAonblik een temperatuur van vele gra d'zri onder nul. ln de provincie Avrilu 'averecht sedert 3 dagen een koude van 20 •graden onder nul. Talrijke dieren zijn aan de koude ten offer gevallen cn doodgevro ren. Een dergelijke koudegolf, die verschei dene dagen aanhoudt is in Spanje nog nooit naar monscheuheugeni» voorgeko- LEIDEN, 19 Febr. Grocntcnveiling. Roode kool ü.509, savoye kool 8—11, groene kool 3.50—5, pieterselie 1.50— 3.50, prei f 23, selderie 1—2, knolsel- derio 1—6, per 100 stuks; gok. kroten 6—9, witloof f 812, boorcnkool 37, spinazie 25—31, uien 1.20—1.70, wort e len 6—13, spruiten l f 15—22, idem II J 6—21, per 100 K.G. KATWIJK a. d. RIJN, 19 Febr. Groen- tcnveiling. Uien per 100 kg. 1.00—1.70; Geelolcool per 100 5.60—11.10; Roodekool per loo 5.80—13.00; Spruiten por 100 kg. f 11—19; Poon per 100 Kg. 1.50—6,00. VEUR—LEIDSCHEDAM, 10 l'Vl.r. Vrije voiling. Op de heden gehouden vrij.' -iIi11 in cnló „Het Eiland" worden aangevoerd 10138 eieren. Kippeneieren .>.90 -7.1:. en eendeneieren 6.50—7.00 per 100 stuk-, kippen 1.002.75, hanen 1.00 2.23, jon ge hanen 1.05—2.30 en konijnen 1.0.1— 3.25 per stuk; Zoete kaas 0LM-) óo—oo cent en Leidsche kaas 4050 cent per pond appelen 718 cent en peren 817 cent per kilo. VOORSCHOTEN, 11» Febr. Veiling V. 1 P. V. Kipeieren f 680 MO indep eieren 6.807.10, por 100 atuks; ganzen eieren 0.20, per stuk. BODEGRAVEN, 19 Febr. Eicrenvciling Aanvoer 13420 stuks kippeneieren 6.00 7.00 en 440 cendctieiren f 3.80—6.70 per 100 bak ZOETERMEER-ZEGWAART, 1 Febr. Eierenveiifng. kangevooi 3 50 Prijs: kippeneieren 6.25—7.50 en een deneieren 6.406.75 per 100 stuk-. •WiSSELNOTEERINOEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 50.58 Londen 12.12 New York 2.497/|#i Parijs 9.76 Brusso 34.75 Zwitsorland 48.12 Milaan 13.06 Madri' 31.32' Oslo 66.70 Kopenhagen 66.77'/., Stockholm 66.02'/* Woenei 3ö.l2'/ó Praag 7.38'/ó Boedapest. 43.55'/.-, Prolongatie 8 ü/q. BEURSOVERZICHT. Wederom kan heden van drukken hun del ter beurze worden gesproken. Do groot - sto affaire had plaats in dc Rubbers, die in doorsnee zoo goed als onveranderd ..aren. Bij opening kwamen do koersen hier en ■laar wat hooger te liggen, maar in het I verder verloop ging het behaalde avan>< weer verloren. A'dam Rubber zotten op het hoogste niveau van gisteren in, maar j zagen zich daarna enkele punten ontgaan. 1 Ook Tabakken hadden een bree 'c markt. I Aan de rijzing 'was ook hier een einde g< i komen cn op ongeveer do noteeringen van 1 den zich open hoeken, o.a. in preferente tegen elkaar op. In enkele outsiders vorm- den zicli open hoeken, oa. in profenrente aandcelcn Banda, die na vnst<' inzet weer in reactie verkeerden, en in Intercontinen tal Rubbers, 'lie hun rijzing vervolgden. Op "do Industrieel'- afd. ging wat om in Mn gnrine Unies, die een 10-tal punten verlo ren. Ook Philips verkeerden in reactie, doch Aku's bleven ruimschoot op peil. De Acoustiekcn waren aan den luien kant. pjuikers stonden op den achtergrond en weinig veranderd. Vah de Oliewaarden hadden Kon. van aanbod te lijden. Mipi waarden kalm. Boe ton openden enkele punten lager, doch herstelden zich eenigs- zin». Amerikanen onregelmatig.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3