BINNENLAND De Wenteltrap WOENSDAG 19 FEBRUARI 1930 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 H. M. DE KONINGIN. Op 25 dezer in de Residentie terug. Aan het Neder). Correspondentie Bu reau voor Dagbladen wordt d.d. 18 Fe bruari uit Öberstdorf bet volgende gemeld: H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins maken heden per ar een toer in de om streken van Öberstdorf. De Koningin met gevolg keert 24 Fe bruari van Miinehen naar 's-Gravenbagc terug, ten einde den Söeten in den namid dag aan te komen. BEGROOTING BINNENLANDSCHE ZAKEN EN LANDBOUW. Memorie van Antwoord. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het Voorloopig Verslag der Eer ste Kamer nopens het wetsontwerp tot vaststelling van hoofdstuk V (Departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw) der Rijksbegrooting voor 1030. Verbranden levend vee. Ten aanzien van de vraag of het niet noodig is maatregelen te nemen ter be scherming van vee tegen levend verbran den, deelt de Minister mede, dat hij over dit onderwerp reeds met het bestuur dei- Kon. Ned. Brandweervereeniging m over leg is getreden. De Trekhondenwet. De Minister kan het oordeel van eenige leden, dat de Trekhondenwet slechts zeer weinig verbetering in het lot van den trek hond heeft gebracht en dat de maatrege len te dozen opzichte, door zijn ambtsvoor ganger genomen, weinig of geen doel heb ben getroffen, niet onderschrijven. De mi nister sluit zich aan bij de zienswijze van die leden, die geen bezwaar zien in het gé bruik van den hond als trekdier, mits on der de noodige waarborgen om misbruik tegen te gaan. Onbedachtzame burgemeesters. Wat de houding van de burgemeesters van Slcen en Wedde aangaat, dezen heb ben zich, de eoiste rechtstreeks, de andere meer zijdelings, ingelaten me; het zookeu van gelegenheid tot plaatsiug van werk willigen en daardoor hebben zij ingegrepen in een bestaanden loonstrijd. Dit was in strijd met de bedachtzaamheid, die van een burgemeester mag worden verwacht, zoodat een waarschuwing regeerings- wege hier volkomen op haai plaats was. De gevallen van de- burgemeesters van Peize en Doetinchem zijn don Minister on bekend. Hij zal echter te dier zake een onderzoek instellen en naar bevind van zaken handelen. De werkverschaffing. Aan den wensch, dat bij werkverschaf fing rekening zal worden gehouden met een zoovee) mogelijk behouden van natuur schoon, zal de minister, gelijk ook in het verleden is geschied, gaarne gevolg geven. Hulpverleening van overheidswege aan werkloozen, is in menig geval onontbeer lijk. De minister acht geenerlei reden aan wezig om van hei te dezen aanzien tot dusver gevolgde Regecringsbeleid af te wijken. Voor het onnoodig vernietigen vau na tuurmonumenten bij uitvoering van ruil verkavelingen behoeft geen vrees te be staan. De minister herhaalt voortfl, dat hij de aanstelling van een directeur-generaal van den Landbouw niet verantwoord zou ach ten. BEGROOTING VAN FINANCIEN. Memorie van Antwoord. Aan de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de Begrooting van Financiën wordt het volgende ont leend De Minister is zich van moeilijkheden, welke er sedert geruimen tijd tusschen zijn Departement en de Algemecne Rekenka mer zouden bestaan, niet bewust. Een con flict tusschen. wederzijdsche bevoegdbeden bestaat er voor zooveel hem bekend, niet. De Internationale Bank. De Bank voor Internationale Betalingen heeft haar werkzaamheden nog niet aan gevangen. Wat de vestiging van de Internationale Bank in Nederland betreft, is de voorstel ling onjuist, dat deze door een krachtig optreden van NederlandBche zijde te for- ceeren zou zijn geweest. Overweging n, waarop de Regeering geen invlood kon uitoefenen, hebben in dezen den doorslag gegeven. Steun aan oud-gepensionneerden. Een wetsontwerp, beoogende uitvoeriug te geven aan het voornemen der normon, waarnaar steun verleend wordt aan oud- gepensionneerden in een algeroeenen maat regel van bestuur op te nemen, heeft het departement van den Minister verlaten. De Tabaksaccijns. De opbrengst van den tabakeaccijns be droeg over het jaar 1028 f 23206034.18. Ver mindert men dit bedrag met de kosten van aanmaak en distributie van zegels voor dien accijns, dan blijft als netto-opbrengst over 22961.200.40. De behoefte aan een tweede instantie voor de rechtspraak in belastingzaken heeft zich naar het inzien van den Minister niet doen gevoelen. De invoering van het tweorangenstelsel, waarvan de voorbereiding meer tijd vor derde dan aanvankelijk werd gemeend, wacht thans op de uit te brengen adviezen van de commissies van georganiseerd over leg. De Minister vertrouwt, dat de invoe ring binnen niet te langen tijd zal kunnen geschieden. Brandgevaar voor Rijksgebouwen. Sedert de instelling van den Rijksgebou wendienst zijn verschillende maatregelen getroffen om het brandgevaar in de be staande gebouwen te beperken. Deze be staan in de eerste plaats in het aanbren gen van centrale verwarmingsinstallaties, electrisch-licht-installaties en bliksembevei- ligingsinstal'aties. Daar het niet mogelijk is. alle gebou wen, welke daarvoor in aanmerking komen, binnen een paar jaar hiervan te voorzien, geschiedt zulks systematisch cn naar de bestemming der gebouwen Inmiddels wordt met do verstrekking van brandbluschappaiaten voor blussching bij begin van brand voortgegaan. Daarnevens worden telkens speciale voorzieningen getroffen door het aanbren gen van branddeuren, brandluiken en der gelijke. Ook vorgrooben de meerdere telefoon aansluitingen de mogelijkheid, de plaat selijke brandweer terstond te hulp te roe pen. Aangezien de toestand van alle Rijksge bouwen, inwendig zoowel als uitwendig, periodiek vanwege den Rijksgebouwen dienst wordt opgenomen, acht de minister het instellen van een speciaal algemeen onderzoek onnoodig. De wallen van Naarden er» Willemstad. De bespreking met het bestuur van de stichting „Menno van Coehoorn" omtrent maatregelen tot instandhouding van de vestingwallen van Naarden en Willemstad, is moeten worden uitgesteld wegens ver blijf buitenslands van den voorzitter dezer stichting. Zij is thans spoedig te verwach ten. Eenige beslissing omtrent deze wallen kon in verband daarmede nog niet worden genomen. VRAGEN VAN KAMERLEDEN. De verlaging der Duitsche in voerrechten. Het Kamerlid mr. Korrenhorst heeft aan de Ministers van Arbeid, Handel en Nij verheid en van Buitenlandsche Zaken de volgende vragen gesteld i 1. Kunnen de Ministers mededeelen welk resuitaat de stappen der Nederlandsche Regeering hebben gehad ten aanzien van de aanvulling van het verdragstarief door verlaging der Duitsche invoerrechten op de in 2 van het Protocol, behoorond bij het tusschen Nederland en Duitschland op 26 November 1025 gesloten Douane- en Cre- dietverdrag, genoemde artikelen 2. Kunnen de Ministers mededeelen, of aan de Nederlandsche Regeoring rechts middelen ten dienste staan om in het bezit te komen van haar rechtmatige aanspra ken 1 8. Kunnen de Ministers modedeoling doen over den stand der onderhandelingen met Duitschland. ton aanzien van de ver hooging van het uitvoerquantum voor steenkolen 1 Wildschade. Het Kamorlid Weitkamp heeft aan den Minister van Binnenlaudsche Zaken on Landbouw de. volgende vragen gesteld: I. Is het den Minister bekend, dat, on danks de bemoeiingen der Wildschade- oommissio, door do landbouwer# onder de gemeente Holten nog ernstig wordt ge klaagd over wildschade'? 8. Zoo ja, is dan de Minister boreid om, door algeheels uitroeiing van het schadelijk gedierte te gelasten, afdoende maatrege len tegen het in vraag 1 bedoelde euvel te doen nemen? NA DE HAAGSCHE CONFERENTIE. Konink'ijke onderscheidingen Naar wij vernemen zijn in verband met de Haagsche Conferentie 1929—1930 door H. M. de Koningin: benoemd tot Ridder in do Ordo van den Nederlandschen Leeuw, F. van 't Sant, hoofdcomm. van po'itie te »-Gravonhagej bevorderd tot Offirter in de Orde van Oranje-Nassau: P Bossen, insp. der P. T. T.; benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau: ir. H. W. Snijders, dir. van den Gem. Tel.-dienst te 's-Gravenhage; dr. M. van Blnnkensteijn, corr.. van de „N. Rott. C.", secr.-gen. der Commissie van Ontvangst van vreemde journalisten; tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: K. Bruining, adj.-dir. van het Tel- en Telef.-kantoor te 's-Gravenhage; C. 8neth- lage. hoofdinsp. van politie, chef van het Verkeerswezen te 's-Gravenhape; W. J. van Voorthuysen, district-bouwkundige bij don Rijksgebouwendienst; mevr. L. Jars de Gubernatis, lid der Comm. van Ontv. van vreemde journalisten; en is toegekend de aan de orde van Oranje Nassau verbonden eere-med. in goud aan: J. R. Spiering, chef-instr.maker bij do P. T. T.in zilver aan: K. Holtkamp, brig, der politie te 's-Gra- veuhage. MELKBESLUIT. 'erkoop van vleeschwaren in melkwinkels. Door de commissie, bedoeld in art. 17 der Warenwet werd ecnigen tijd geleden aan den Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid een advies uitgebracht op de adressen van den Middensiandsraud, van de Vcreeniging van Handelaren in Melk en van den Chr. Melkslijtersbond afd. Den Haag, in verband met de uitvoering van art. 81, eerste lid van het Mellcbesluit- Bodoelde commissie kwam in dal advies tot de conclusie, op grond van hygiënische overwegingen, dut het verbod van bet vet kooi en van melk en vleeschwaren in een zelfde ruimte moet worden gehandhaafd. Bij Kon. besluit (Stsbl. 38) zijn thans in het Melkbesluit eenige wijzigngen aange bracht en wordt o.a. aan art- 31 lid 1, on *er o toegevoegd: „Burgemeester en Wethouders der ge meente, waar het bedrijf is gevestigd, kun ncn vrijstelling verleenen voor den verkoop van andere waren en/of artikelen, indien deze kan plaats vinden zonder schade voor dc te verkoopen melk. De vóór den eer sten Juni 1929 door Burgemeester en Wet houders in bijzondere gevallen verleende vrijsielingen blijven, onverminderd het bij de Drankwet bepaalde, behoudens een na dere bes'issing van Burgemeester en Wet houders, gehandhaafd." UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 20 Febr. Hilversum. Tot uur 298 M. Na 6 uur 1071 M Uitsl. N.O.R.V.-uitzendingen. 8.16—0.00 Concert. 10.00—10.30 Zang door Danioskoortje. 10.30—11.00 Ziekendienst. 11.00—11.30 Lezen. 11.30—U.46 Gramofoonmuziok. 11.4512.30 Voor de landbouwers. 12.30—2.00 Concert. 2.002.35 Uitz. voor scholen. 2.46—3.45 Cursus Fraaie Handwerken. 4.00—6.00 Ziekenuurtje. 6.006.30 Ürgelconcort. 6.30—6.-10 Koersen. 6.40—7.10 Vervolg concert. 7.107.40 Lozing over: Nieuwe luysti- soho waarden. 7.40—-8.10 Cursus Maloisch. 8.10 Uitzendavond. Zangkoor. Muziek korps, soli en piano. Spreeksters. Nu af loop: Persberichten. H u i s o, 1875 M. 10.0010.16 Morgenwijding. 12.15—2.00 Concert door het A. V. R. O.- Ensemble. 2.00—3.00 Gramofoonmuziek. 3.00—3.30 Halfuur voor de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Spreker Dr. Ir. A. M. do Wild. Onderwerp: Het restaureeren van schilderijen. 8.30—4.00 Gramofoonmuziek. 4.006.00 Ziekenuurtje. 5.306.00 Concert uit Café „Moderne" te Amsterdam. 0.00 Tijdsein. 6.01 Voortz. concert. 8.30—6.45 Gramofoonmuziek. 6.457.15 Landbouwhalfuurtjc. Spreker: L. Weijor. Onderworp: Hoe koinen we het snelst tot een massale verbetering van ons grasland. 7.15—7.46 Fransch: Gevorderden en con versatie. 8.016.16 Gramofoonmuziek. 8.16 Aansl. van het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concertgebouw Orkest o. 1. v. Pierre Monleux. Solist: Emil Tel- manyi (viool). Na afloop: Persberichten. 10.40 ca. Vacantie-Roiafilm. Daarna: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Daveotry. 1554,4 M- 10416 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. VERBOD TOT VLOEKEN, ENZ. In de Kazernes. Een binnenkort te verwachten Legeror der zal de volgende kennisgeving van den Minister van Defensie bevatten: „In hot aan mij uitgebrachte Verslag van don Raad van Legerpredikanton over het jaar 1929 komt tot mijn leedwezen do vol- gondo mededceling voor: „Nog godurig komt tot ons dc klacht, dat het zoogenaamde vloekverbod zoo weinig uitwerkt; men trekt er zich bij sommige on dordcelen blijkbaar weinig van aan, tot groote ergernis van velo jonge mannnou, die zoo niet worden opgovoed". Ik maak als mijn uitdrukkelijk verlangen kenbaar, dat het in artikel 22, ondor n. van het Reglement betreffende de Krijgfftuoht gestelde verbod tot bet bezigen van vloeken en godslasteringen, van onzedelijke taal of liederlijke uitdrukkingen, zoowel builen als in dienst, met stiptheid wordt gehand haafd en dat de duurtoe bevoegde chefs te gen de overtreders van dat verbod straf maatregelen zullen treffen. Deze kennisgeving moet op drie achter eenvolgende middag-appèls (met uitzonde- dering van den Zaterdag en den Zondag) worden voorgelezen. Pensioenfonds in de Grafische vakken. Uitspraak over een geschil. De president der Amsterdainsche reeht- bank, mr. P. Coninck Westenberg, heeft gistermorgen uitspraak gedaan in het kort 12.20 Concert. Kwintet. 1.20—2.20 Orgelconcert door B. Foort. 2.50 Uit*, voor scholou. 3.20 Vesper uit dc Westminster Abbey. 't.05 Concert. 5JWJ Kinderuurljc. 6.20 Lezing en Nieuwsberichten. 7.00 Zang door G. Parker (bariton). 7.20 Inzingen. 8.05 C. Weber en M. Dixun (piano-duo) 8.80 Concert. 9.20 Nieuw sberichton un Lezing. 10.00 „New Songs for Old Koor, orko cu soliston. 10.5512.20 Dansmuziek. „Radio Pari 1725 M. 12.50—2.20 Gramofoonmuziek- I,05 Concert. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.40 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert. Instrumentale* on vocale solisten. Langcaborg. 473 M. 6.20—7.20 Gramofoonmuziek. 9.35—10.15 Gramofoonmuziek. II.30—11.50 Concert op Wurlitzor*orgcl. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.261.50 Concert. Orkest en vocale so listen. 4 505.50 Concert. Orkest, sopraan en viola d'uraore. 7.20—6.20 Orkcstcoucert. 8.20 „Pygmalion" van Bernard 8ha>w. Daarna tot 11.20: OrkeJiconccrt. Z c s o, 1635 AL 6.15—104)5 Lezingen on berichten. 11.20—12.16 Gramofoonmuziek» 12.16—12.60 Berichten. 1.201.50 Gramofoonmutiek. I.60350 Lezingen. 3.50—4.50 Concert uit Berlijn. 4.50—7.50 Lezingen. 7JK) Orkcstcoucert. 8.20 Concert. Viool en piano. Daarna: Berichten cn tot 11.50 Dansmuziek (Gra- mofoonplaten). Kalundborg. 1153 M. II.201.20 Orkestconcert, 2.504.50 Orkestconcert en declamatie. 7.35—9.35 Concert. Orkest. Prof. Arnold Foldesy (cello). 9.50—11.20 Dansmuziek. Brussel. 508.5 M 5.20 Dansmuziek. 6.60 Gramofoonmuziek. 8.10 Concert. J1 or-uit/.onding uit het C'on cortgebouw te Amsterdam. geding betreffende de al dun niet geldig heid der royementen door liet bestuur van den Algcmecnen Nodcrlandwchen Typogra fenbond van een 120-tal loden, die gewei gord hebben prcuiio te betalen voor het be drijf Hponsioenfonds. In zijn uitspraak overwoog de praaiden) o.m., dat eiseher wel ontvankelijk moet wor den geacht in zijn eiaohen. Weliswaar had eiaoher de kwestie van de al dan niet gel digheid van bet gemaakte besluit eerder kunnen opwerpen, e oh ter moet in aanm*r king worden genomen, dat de zaak voo' eisohor eerst urgent werd, toen or door he; bestuur van de A. N. T .B. word geroyeerd. Wat do door eisohor gevrougdo vordering betreft, do president zou deze kunnen toe wijzen, indien hiervoor een groote mate vui wensoholijkhoid bestond. Deze is echter niet zóó groot, dat de president een zoodanige verantwoording wij dragen, al ware het slecht», omdat toewijzing voor het Pensioen fonds fnuikend zou zijn. Dn kwestie moet voorts beschouwd worden, als die van oen enkeling tegenover do gemeenschap. Boven dien hcoft gedaagde zioh bereki verklaard om, indien er premie wordt betaald, de roye menton op te heffen, terwijl daartegenover de gelden der premiebetaling aan de wei geraars zal teruggeven, indien z:j door den gewonen rechter in het ongelijk zou worde: gesteld. Dit alles iu aanmerking nemende, ontzeg de de president aau eibcher zijn vordering en voroordoolde hij hem in dc kosten van hot geding. FEUILLETON. Uit bet Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. 89) Weet a niet wat meneer Armstrong deed nadat hij van u weggegaan was? Neen. Maandagavond las ik pas in de kranten dat hij dood was. Heeft meneer Bailey item ook gezien toen hij het gras overstak? Ik geloof 't niet, anders zou hij er wel over gesproken hebben. Dank u. Dat is alles. Juffrouw Ger trude Innes. Gertrude's antwoorden waren even be knopt als die van Halsey. Maar ik vond haar getuigenis verre van geruststellend. Ze wa», vertelde ze, door haar broer go- roepen nadat meneer Armstrong wegge gaan was en had in de biljartkamer bi,;, meneer Bai'cy gewacht, to de auto voor was. Toen had ze de deur beneden aan de wenteltrap op slot gedaan, een lamp ge nomen en meneer Bailey door de hoofddeur uitgelaten. Ze had hem nagekeken terwijl hij het grasveld overstak. Toen, in plaats van zich dadelijk naar haar slaapkamer te begeven, was ze naar de biljartkamer te ruggegaan om iets te halen dat ze daar had laten liggen. De speel en de biljan- ',.amer wareD donker. Ze bad rondgetast, gevonden wat ze hebben moest en juist toen ze op het punt stond om naar haar kamer terug te gaan, bod zij iemand aan het slot van den oostelijken ingang hoo- ren morrelen. Ze had gedacht dat bet haar broer was die iels had vergeten en wilde juiBt naar de deur toegaan, toen zo die hoorde openen. Bijna onmiddellijk daarop klonk een schot en in razenden angst was zij door den'salon gerend en had de hui6- genooten gealarmeerd. Hebt u geen ander geluid gehoord vroeg de coroner, was er niemand bij. neer Armstrong toen hij binnen kwam? Het was absoluut donker. Ik hoorde geen steramen, ik hoorde heelemaal niets. Alleen 't openen van de deur, het schot en het vallen van een lichaam. Terwijl u door den salon naar boven liep, had de moordenaar dus Telegenheid om weer door den oostelijken ingang weg te komen? Ja. Dank u, dat is voldoende. Toen was ik aan de beurt en ik maak ine zelf het compliment dat de coroner me» veel uit mij kreeg. Ik zag da1 Jamie».>u stilletjes in zichzelf zat te lachen cn de coroner gaf bet na een poosin op. Ik kende, dat ik het lichaam gevonden bad, zei dat ik niet wist wie do iocdc vas tot meneer Jarvis het tvii vc 'r cn eindipcu, terwijl ik den kant van Barbare Fitzhugh uitkeek, met te zeggen lat ik niet ge dacht had toen ik hel huis nuurde. dat ik in zoo'n familieschandaal betrokken zou worden, bij welke woorden mijn lievo vrien din gloeiend rood werd. De uitspraak van de jury was, dat Ar nold A.mstrong door een ->f meer -onbe kende personen gedood wa« en hiermee was de zitting afgeloopen. Bij het naar huis gaan kwam, zooals ik we' verwacht had, meneer Harton naar mo toe. En hebt u nog hscloten het huis Ie ver«a:en juffrouw Innes? zal hij, me vrouw Armjtrcng heef; me er weer over getelegrafeerd. Ik denk ot nie: aap, antwoordde ik gerendeerd, eerst moe °n een paar din- .cn opgehelderd zijn, wan ik ut nog geen ,ieht in zie De de dag dat de moordenaar ontdekt wordt, zal ik van Sunnygide weg gaan. Te oordeelen naar wat ik gehoord heb zult u dan wel gauw in de stad terug zijn, meende hij. En ik begreep belt, dat hij don onderdirecteur van de Handelsbank voor den moordenaar hield. Toen hij weg was kwam Jamieson op me af. Hoe maakt uw patiënte het? vroeg hij met een arglistig glimlachje. Ik heb geen patiënte, antwoordde ik verschrikt. Dan zal ik bet anders vragen. Hoe gaat het met juffrouw Armstrong? O diedie maakt het goed, sta melde ik. PrachtigEn onzen geest 1 1$ dit ont dekt 1 Meneer Jamieson, zei ik plotseling ik wilde dat U iols voor me deed. Een paar dagen op Sunnyside komen I Dc geest is niet ontdekt 1 Ik zou gaag willen, dat u een nacht de wacht hield bij dc wentel trap. De moord van Arnold Armstrong was het begin, niet het einde van een tragedie. Hij kpek mij ernstig aan. Dat zal wel gaan, zei hij n* een oogpnb'ik, ik ben wel met iets anders bezig, maar ik zal zorgen dat ik er van avond ben. We waren allemaal erg stil onder onzen terugrit. Ik keek met bezorgdheid naur Gertrude. Maar toch zag ik óón lichtpunt in haar verhaal'. Arnold Armstrong had geen sleulcl en Gertrude had gezegd, dat ze den ooslelijkon ingang op slot liud ge daan. Hij moest dus door iemand uit hot huis binnengelaten zijn en die persoon was z ij natuurlijk niet geweest. Dien avond bracht ik Louise zoo voor ziebtig mogelijk op do hoogte van den dood van haar stiefbroeder en van de om standigheden waaronder die had plaats geruid. Ze zat weggedoken in een groot en stoel en hoorde uic aan zonder i" do rede te vallen. Zc was vreeselijk ontdaan, dal zag ik duidelijk, maar als ik gehoopt bud iets van haai gewaar te worden, had ik het mis. Ze tastte net zoo in het duistei nis wij. HOOFDSTUK XVIII. Een gat in den muur. Ik wus blij, dat Jamieson kwam. Ik voelde mij rustiger als ik hem in het oog kon houden cn wist wat hij uitvoerde, dun dat hij in de stad rondzwierf om dingen go'.va ar te worden waar hij zijn neus niet in behoefde te fteken. Er wai een nieuwe wending u&n de zaak gekomen: Maandag of op zijn laatst Dinsdag, zou dob er Walker terug zijn in het dorp, en Louise's houding tegenover hem zou over HalseyV. lot beslissen. De te rugkomst van haar moeder beteekende na tuurlijk dat ze ons ging verlaten en dnt speet me, want ik had mo erg aan haar geli echt. Van het oogenblik af dat Jamieson op Sunnyside kwam, veranderde Gertrude's houding tegenover mij. Dc verandering was bijna onmorkbaar, en moeilijk te analysoo- ren, maar ze wan er ontegenzeggelijk. Ger trude was min of meer gereserveerd tegen over mij en behalve in haar antipathie tegen don detectieve, die door mijn toe doen nu zijn intrek bij ons had genomen, zocht ik de vorklaring voor haar verander -Ie houding in het feil, dat ik haar verbo den had in verbinding to blijven met John Builey en geweigerd had haar verloving mot hem te erkennen. Zc wandelde veel in hot park en de omgeving, Halsey speelde golf op de golfclub en toen Louise wegge gaan was, waren Jamieson cn ik vaak men. Do avond, dat dc detective kwain, dal was Zaterdag, had ik een lang gespro* mot hem. Ik vertelde hem wat Louise Arm strong den vorigen nacht beleefd had oj' de wenteltrap cn van den man die Hork in de oprijlaan zoo aan het schrikken ge maakt had. Ik merkte direct dat hij mijn mededcelingen heel belangrijk vond en te gen mijn voorstel om een extra slot op d< dour bij de speelkamer t« maken, prote teordc hij hevig. Ik bon or bijna /ekorf van, zei hij, dat onze bezoeker wel terug zal komen en do beste manier om hom in den waan to brengen dat we niet op onze hoede zijn i om dc dingen net zoo te laten zooals ze zijn: ik kun oon gedeelte van den nacht op waoht blijven en waarschijnlijk wil meneer Innes me dan wel aflossen. Ik wou Thomas er maar zooveol mogelijk buiten laten: de oude man weet meer dan hij wil loslaten. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9